Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

simicak
4. jún 2010

ahoj holky,
tak my uz po oslave,uplne me tresti hlava. Nastesti zitra jedu ke kamosce s holkama na vikend,tak bude manza uklizet ten bordel tady.
Jinak jsme si to uzili pekne,a teda na to horko,upllne jsem zdechala cely den,decka radili,Viki z niceho stejne ne mela rozum 😀 ,ale aspon se pekne nadlabla. Nejaka fota uz mam na facebooku,tady to nejak neumim vlozit,se nato musim porad podivat. Pak jeste pridam jak se sfoukaval dort a rozbalovala,ja jen vlozila sve fotky,tak musim pockat na manzelovy.

denise,tak at je malemu lepe brzy.

argousky,to je vaha,to za 2mesice budete urco vetsi i tezsi nez my 😀

denisee
4. jún 2010

Simi: tak se oslava podařila 🙂 , Vojta měl po své první oslavě divoké sny 🙂 Ten víkend ti v dobrém závidím. U nás to vypadá bledě 😒 Vojta měl před večeří 39,1 má jako ucpanej nos, teď už spinká, tak vůbec nevím co bude zítra ☹ jestli pojedem nebo ne, chtěli jsme hned ráno, abysme stihli obřad, ale asi počkám do oběda, jestli mu to stoupně tak nic a zůstanem doma, doufám, že manžel taky a nebude chtít jet sám ☹

bera28
4. jún 2010

Peti, tak Elišce vše nej k narozkám 😉 A užívejte si, bude krásně, tak ať se vydaří!

Simi, no tak paráda! Na fotečky jdu juknout.

Denisee, ach jo, to je škoda ☹ Snad to bude ráno lepší, držím palce.

Já se dívám na Forresta Gumpa, to je moje srdeční záležitost. Jeden z filmů, na který jsme se s tátou mohli dívat třeba 100x 😔 Tak asi i slzičku uroním...

simicak
4. jún 2010

denisee,bobek maly,to ma teda radne vysokou teplotu. Tak at je mu zitra dobre a vy si to uzijete poradne!!!

Peti,Elisce taky vse nejlepsi,kdy ma presne narozeniny???

maatkka
4. jún 2010

Denisee do kelu aj zo vsetkymi chorobami!!!!!!!!! 😠
Julinka sa stale budi a place. Ked chce prehltnut zacne tak kaslat az ju z toho natahuje ☹ Som sa 10 minut klepala ze co sa dusi... Je mozne ze odo mna nachytala to skriabanie v krku a ze ju to dak drazdi? Nechce si ani zapit... A uz sa aj mne zda nejaka tepla - idem merat teplotu... Tak mi treba ked som sa na ten vikend tak tesila... Pojdeme tak do r..i a naspat ☹
Peti Eliske vsetko najlepsie a krasnu oslavu 😉
Argi to je obriiik 😵

maatkka
4. jún 2010

Baby neviete mi poradit nieco pre nu na to hrdielko... nech nemusime zajtra bezat na pohotovost.

maatkka
5. jún 2010

Tak toto bola noc!!! ☹ Julinka celu noc kaslala a plakala... potom sa hrozne povracala a tak az do rana do 5-tej ☹ Teraz neviem ci vracala z toho ako ju skriabalo v hrdle z toho kasla alebo kaslala preto ze jej bolo na vracanie... Zaspala o piatej uplne unavena a zobudila sa o 9-tej ako by sa nic nedialo 😕 Teraz tu pobehuje skeri sa vymysla... Teplotu nemala tak som z toho pako... 😖
Joooj dufam ze uz bude dobre... Ale dnesna akcia sa rusi - by som sa strasne bala keby som s nou nebola...
Baby u nas je taaak nadherne a uz teraz nenormalne teplo - myslite ze to mozme "risknut" a ak jej do poobedia nic nebude ist aspon na chvilu na tu griparty?
Dufam ze uz je takto pekne vsade a bude koniec tym otrasnym povodnam... vcera som si az poplakala pri spravach... je to fakt hrozneee co sa deje... a to som si po tom vcerajsom peknom dni myslela ze uz budu spravy veselsie... Tak snad dnes...

marty2008
5. jún 2010

Ahojky mi mame to stejny davivej kasel a plny nos taky zniceho nic.davam ted 3krat denne sirup solmucol plus vystrikavam nos morskou vodou.

marty2008
5. jún 2010

Nechci strasit ale mi dva dny teplota pak dva dny nic a najednou davivej kasel a ryma a to mi holky marodej poprvi tak sem ztoho nejaka paf.hledam na netu jak beruskam pomoc a proto sem napsala co pomaha aspon trochu nam.jo a sme o mesic driv narozeni. 😉

maatkka
5. jún 2010

@marty2008 my sopliky nemame ani teplotu... a uz ani nekasle 🙂
tak skore uzdravenie dievcatkam...

petrach
5. jún 2010

matka,denise tak se připojuju s marodama..malí včera ve 23 h začal zvracet a do 5 jsme nespali ani jeden..k tomu má prujem..to bude oslava o ničem..Eliška je o kapku líp,ale nesmí ani dort..na pophádkoví les samo nepujdem..konečne je hezky a je tu akce a my trčíme doma..
já jen at vám to není líto,že jste v tom sami 😝

simi má narozky přesne dneska..a leží jak lazar u telky,hrozner zhubla za pár dní,trčí jí kosti,fakt zhodila moc ☹

abbey1
5. jún 2010

Ahojte.Prepáčte,že vám tu takto vstupujem do rozbehnutej témy.Ale prosím vás o radu.Ako je to s drobčekmi narodenými po 32tt?Sú ešte veľmi ohrození,alebo je obrovská šanca to zvládnuť v pohode?Ďakujem vám.

petrach
5. jún 2010

albey po 32tt je vetšina deti bez problému..tzn už si dychá sama,už ta adaptace netrvá tak dlouho..nejsou takové komplikace a problémy s papáním..i kždyž každy den v bříšku je plus pro mimčo 😉

maatkka
5. jún 2010

Peti tak to je mi Elisky hrooozne luto ☹ samozrejme aj drobceka... Ach jaaaj ☹ Dufam ze to bude len nieco chvilkove...
@abbey1 petka ma pravdu - vsak skus pozriet do temy Nedonosenatka... tam su mooooc sikovne deticky 😉 NIE ZE BY TU NEBOLI !!! 🙂 🙂 🙂 len si presne ako petka pise myslim ze trosku neskor narodene deticky (ak sa nevyskytnu komplikacie) maju vacsinou prave lepsiu adaptaciu hned po narodeni... samozrejme su rychlejsie prepustene z nemocky domov... Ja napr. 😀 som sa narodila v 33.tt. a od sameho zaciatku ma brali ako uplne normalne dieta... baby si predstavte ze ja to ani nikde v karte nemam poznacene ze som sa narodila skor len normale vahu dlzku... akoby nic 😅 Ziadne special kontroly (vtedy este asi neboli?) A mojej mamine vraj ani neprislo divne ze rodi skor 😅 ... normalne ju prijali (ani slovo o tom ze predcasny porod) odrodila a bolo. Vtedy este nebol rooming - takze som len miesto 4. poschodia lezala na 2. 😀 Vyvoj som mala vraj uplne normalny od zaciatku - podla mamy som bola sikovnejsia ako sestra 😀 (narodena v termine)...
Ale abbey vsak ty si tehulka este... preco rozmyslas nad predcasnym porodom???
Inak Julia je zatial uplne fit 😅 Len uz spinka - dobieha tu noc asi...

andulka4
6. jún 2010

Ahoj holky
jdu jen nahlásit že jsme ok a opět že nestíhám
už jsem v pátek chytla zánět prsa.....malá moc nepije ☹

byly jsme na 3týdenní prohlídce a má 3650g tak to za ty 3týdny přibrala 850g brouček 😀
je to ale drobínej-jde vidět že ty holčičky jsou úplně jiné než kluci....je droboučká

jinak D je úpolně v pohodě a zatím je hodný.....a pomáhá

všem přeju krásné slunečné dny

pavcik
6. jún 2010

Ahoj holčiny.....hlásím se po delší době.
Nic extra novýho u Matěje není. Jen nás pediatr vystrašil s mikrocefalií,že by se to mělo začít urychleně řešit. Tak jsem tak udělala a zase jsem byla za blba plašícího. Mates malou hlavu má,ale je to únosný ale náš pediatr by se měl naučit měřit obvod hlavy a ne náš děsit. Protože přišel s tím,at se zjistí co se v hlavě děje a v případě nejhorším by byla operace hlavy.

Jinak doma u nás pořád stejný,stále se hádáme a dosti to neklape,takže nálada na cokoli opravdu není. Asi půjdeme od sebe. Se pro rodinu můžu rozkrájet a furt je to málo. Chlap doma prostě dodnes nepochopil že máme dítě,a to ještě nedonošený a že prostě nic nebude jako předtím. Nemůže pochopit,proč s nim nejedu na kolo a na brusle a proč s nim nepodnikám žádnou akci.....proč asi...starám se mu o dítě a hlídání žádný nemáme. Tchýně přijde jednou za týden na dvě až tři hoďky a po zbytek týdne o sobě ani nedá vědět. Chůvu Kuba platit nechce,ale nepochopí že já dítě doma nechat ladem nemůžu. Jak ráda bych něco podnikla,ale s dítětem v kočáru asi těžko. Dělám domácí věci nejnutněší co se týká Matěje a víc ani fň,není motivace,není nálada ani chuť.Proto sem ani nechodím. Maximálně se napojím na face a tim to hasne.

Matěj má 6 zubů,4 nahoře a dva dole. Váží 11600g a měří 77cm ☹ trošku začíná být akční ale stále se pootáčí jen na půl bok. Už týden cvičíme vojtovku,Jen začáteční cvik jak se drží bodík pod prsíčkem a má zvedat nožky. Ale nějak na to nereaguje a tak musím pomoci dalším bodem na rameni a to trochu zabírá ale šíleně se u toho vzteká. Docela rychle si odvykl ☹
Jinak už se nám blíží 16. kdy půjdeme zase do Krče. A to zrovna budeme přes týden doma sami,páč táta odjíždí na služební cestu do Řecka. Takže na vše budu sama. Ale u nás žádná změna, pořád jsem na vše sama ☹

Už aby byly ty lázně...šíleně se na ně těšim a jsem zvědavá jaký přínos to pro nás bude mít. Opravdu mě totiž ničí,jak všichni okolo mě mají zdravý děti,co jsou mladší jak my a lezou,staví se a žvatlají atd atd. Já vim že nemám srovnávat,ale já to prostě nedokážu ať si každý řiká co chce....Já se s tim nikdy nevyrovnám a pořád budu srovnávat. Podle mě ani nejde nesrovnávat,když člověk okolo sebe vidí jen donošený děti a zdravý

Jinak dnes Matýsek poprvé zřetelněji řekl táta 🙂 to mám za tu péči kterou mu dávám a on místo máma řekne táta,kterej si to ke všemu ani nezaslouží.....

Pokusim se sem nakukovat častěji,ale jak čtu vaše úspěchy,tak radši zalízám do ulity. Když kouknu na tu nedonošeneckou tabulku,tak slza ukápne...je nám 10 m korigovaně a neděláme zdaleka nic. Jen to co asi už od února že ze zad se trochu pootočí na půl bok. To že to přijde někdy,to asi jo. Ale momentálně to tak nevidim a už mě od známých nebaví poslouchat ty utěšující komentáře. Oni to nezažili a nejspíš v životě nazažijou,takže už mě to fakt leze krkem i ušima 😠

Omlouvám se za tak deprimující příspěvek,ale asi jste taky mívávaly období takové jaké si na ho....

simicak
6. jún 2010

Andul mala je m moc krasna 😵 Zanet nezavidim,ja jicih mela prvni mesic asi 50!!! Jsou nato supr masaze,rozproudi ti to mliko,ale neumim to popsat,me to ucili v nemocnici. Tak at je brzy lip.

holky,vy teda vsichni pekne marodite,tak at je vsem brzo lepe!!!!!!!

Abbey,ja si myslim,ze snad uz tam ani rizika nejsou. Jen potrebuji nabrat vahu,najet poradne na krmeni a pak sup sup domu z nemocnice 😉

petrach
6. jún 2010

Pavcik já te chápu a srovnávám taky,i depkuju a ty máš tech duvodu daloko víc..to se pak nechce ani psát a vykládat..
ta atmosféra doma je i díky tomu,chlapi vše mín berou než my a pak je zle..přeju at se to srovná..hlavne at už je Matysek zdraví a mužete se hnout z místy..drž se

pavcik
6. jún 2010

petrach děkuju. Teď je opravdu nějaký zlý období. Ale řikám si kdy jako skončí? Už to trvá přes rok 😖

petrach
6. jún 2010

pavcik u nas to bylo hodne podobné,je to tím že ty se trápíš a máš strach z budoucnosti..chlap to nepochopí nikdy,oni řeknou bude v pořadku a už se nechtejí bavit dal..u nas se to spravilo až se malí začal hybat..
u vas to bude to samé..proste ti nechce dát najevo city,má z toho strach..myslím vykecat se z toho..
přitom by to pomohlo obema..

maatkka
6. jún 2010

Pavcik je mi strasne luto ake tazke obdobie stale prezivas ☹ Teraz by si sa naozaj nemala citit ze si na to sama... to je to najhorsie... Keby som ti vedela nejako pomoct... Neviem co napisat - co by ta utesilo... Viem si predstavit co citis - ja by som to bez uplnej podpory mm proste psychycky nezvladla... A s tym porovnavanim - neporovnavanim - to sa asi naozaj neda... presli sme si tym asi vsetky... Hlavne sa nemas za co ospravedlnovat a... vypis sa z toho ak ti to aspon trosku pomoze. Aj ked to moze zniet ako blba faraza... naozaj uprimne prajem uz len same pozitivne spravy - uz sa to vsetko musi obratit k lepsiemu - a nech sa chlap umudri!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Drzte sa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

abbey1
6. jún 2010

Ja som len vyplašená od Dr,pretože sme sa začali otvárať a krčok úplne mäkký.Pevne verím,že vydržíme čo najdlhšie,ale chcem byť pripravená na všetky alternatívy.Obdivujem vás za silu s akou bojujete so všetkými problémami a prajem silné a zdravé deťúrence len pre radosť.A ďakujem za optimistické slová.

maatkka
6. jún 2010

Petka a vy ako? Som citala na FB ze nakoniec ste na tu pohotovost museli ☹ Tak nech je rychlo dobre...
U nas stale rovnako - po chorobe ani stopy (klop-klop-klop). Neviem co to vtedy v noci bolo... Mala sice trosicku soplik ale vcera aj dnes sme boli cely den von a to slnko jej ho nejako vytiahlo ci co a uz sopli menej. Mm stale otravuje aby sme skocili zajtra k dr. ale mne je to teda blbe... co jej poviem? Dieta mi beha smeje sa vykecava sa uz nekasle nevracia nema teplotu len trochu sopli... da nam kvapky do nosa a pomysli si ze nam sisi...
Vcera sme nakoniec negrilovali - nestihali sme. Boli sme v Rajeckych Tepliciach - to je nase oblubene miesto. Chodili sme tam s mm randit za slobodna aj zavydata aj ked som bola tehu a teraz tam chodime aj s Juliou 🙂 No a vecer nas mama doslova "vyhodila" na pivko - ze malej nic nie je. Tak sme chvilu posedeli ale spali sme u nasich s nou. No a dnes sme boli v tej dlho odkladanej ZOO. Lilu aj trocha opalilo (aj ked bola natreta samozrejme). Najviac sa jej pacili slony opice a medvede... a skakaci hrad. Pripajam aj par fotiek (zbytok dam do albumu) 😉

bera28
6. jún 2010

Ahoooj holky, doufám, že jste si všechny krásně užily nádherný letní víkend 😉
Peti, tak jak nakonec dopadla oslava a pohádkový les?? Co dětičky, už jsou dobrý??

Maatkka, a co gril party? Paráda, ne?

Denisee určitě odejela i s manželem na tu svatbu, takže to znamená, že Vojtíkovi je líp. To je dobře!

Pavcik, tak na to nemám co říct 😔 My jsme měli takovéhle období asi po 14 dnech po příchodu z porodnice. Chlap si myslel, že budu lítat nejen kolem dětí, ale i kolem něj. A ještě se budeme chodit bavit. Kdežto já padala na hubu 😝 Ale pak bodla ta chůva, to byla úleva! A nemohla bys jí platit ty? Tak mu řekni, že ty si budeš platit chůvu z rodičovký a on ti bude přispívat na ostatní věci. Nebo ať si to vyzkouší sám, být celý den doma s dítětem.
A jak dlouho budete v Krči?? To je kontrola? A kdy jedete do Podolí? My jsme objednaní na poslední (HURÁ!!) prohlídku u radiny a psycholožky na 29.6. - celé dopoledne. Tak kdybys tam měla cestu ve stejný den, bylo by to fajn.

Jinak my jsme si víkendík užili, byli jsme pořád venku. A holky pozor, zjistila jsem, že Anetka umí chodit sama, bez držení, do schodů i se schodů 🙂 🙂 Jsem je vždycky vodila za ruku a teď jsme byli venku i bez kočáru a nechala jsem je běhat všude možně, konečně se totiž naučili poslouchat, a většinou jdou, kam chci já. No a Anetka zdolala všechny schody, které byly v dosahu. Jo a na hřišti jsem jí během vteřiny, kdy jsem se věnovala Kubovi, objevila stát na prolejzačce pro poněkud větší děti - kuk na foto. Tak teď tam leze pořád, ale stále nějak neví jak pořádně dolů. Ale prý je tam krásný rozhled 😎

bera28
6. jún 2010

Maatkka, tak jsi mě předběhla🙂 Se ZOO musela být Lilinka nadšená. Jo a k dr. bych taky nechodila, to je zbytečné. Třebají jen něco dráždilo v krku, co nemohla vykašlat a jak se pozvracela, tak to šlo ven a teď má pokoj.

pavcik
6. jún 2010

V krči budeme jen 3 dny
To není jen o chůvě...řekli jsme si hodně špatný věci a nejde to. Definitivně jsme se teď rozešli. Bylo to hodně ošklivý. Já nevim momentálně co mám dělat ☹ ani si nemůžu dát panáka. Mám na starosti Matese 😒 Jsem fakt zoufalá

petraguerra
6. jún 2010

Ahoj holky Petro Elisce dodatecne vse nejlepsi k narozeninam.Snad uz se umoudri i to pocasi a uzijete slunicka-nam pro zmenu prsi ted to je vzdycky.

Pavcik z toho si nic nedelej,ze Matej nic moc nedela my na tom byli podobne a ve 21mesicich vse dohnal a lita jak sus.Myslim ,ze chlapi jsou dnes rozmazleny ve velky vetsine.Muj tez nepochopil,ze ma dite a uz se jede ponekud v jinych kolejich......Pritom vzdycky o diteti mluvil a malyho mame spis kvuli nemu,ze mu bylo 41kdyz se Matej narodil-myslela jsem si ,ze bude celej pryc a take cumim a podpora jako u tebe. 😉 Ja na nej uz kaslu a delam si co chci ja.A je mi lip 🙂 Muj Matej ma tez mensi hlavu jen asi 46.6cm a to je mu 31mesicu .V lete pujde na sken mozku,at vim jestli je vse ok.Tvuj Matej si na vsem dava zalezet ,proto mu to trva dele 😉

Abbey ja co znam holky a meli deti vetsi a ve vyssich tydnech-jejich deti jsou naprosto v pohode tak se neboj a vsechny sli domu max.na termin,ale vetsinou i driv.

Bera Mates me tez v tydnu prekvapil,ze na hristi vylezl vsude sam a byl opatrnej a nikde se nevymazl,Na klouzajdu hezky vylezl sedl si tam a take se me zda,ze trosicku lip poslechne pokud na nej zavolam nemusim ho uz porad honit.Take tam minule byla holcicka 6let a houpala ho na houpacce to se mu libilo moc-on moc nema s detma kontakt ☹Ja by jsem chtela druhy jen ,aby nebyl tak sam.

Matka pekne fotecky 🙂 Urcite se to Lilince moc libilo.

Simicak Mates take z te oslavy druhych nic nemel a byl pekne hnusnej neni zvyklej na tolik lidi doma-pozvala jsem kamosky z NNU.Byla jsem u jedne take a tam byl Mates zlatej lital tam s detma a jeji kluci mrzuty .Asi to priste uz bude lepsi.

pavcik
6. jún 2010

Peti to si napsala moc hezky....že si Matěj dává záležet..to nikdo ještě neřekl ale zní to dobře.
No hlavně poslední komická tečka byla že jsem vlastně dostala vyčteno že doma uklízim,že jsem snad až úklidem posedlá.
Že prý si musim vše dělat sama. Pochopíte to??? Já teda ne. Místo aby byl rád,že přijde z práce,má co jíst, je uklizeno,nádobí umyto,o Matěje postaráno,má si co vzít čistýho a vyžehlenýho na sebe...tak ještě jsem špatná. Prostě ať dělám cokoli je to špatně,protože s ním nesdílím jeho sportovní koníčky viz plavání,kolo,brusle atd atd...si asi vemu Matěje na prsa či záda a nasednu na kolo

merj
7. jún 2010

Ahojte vsechny,

Jak se dari Peti a Denisee vasim marodum? doufam ze si to s tim stonanim uz rozmsleli.

Maatkka, asi bych s Julinkou nikam desla, pokud dnes u ni nemas naplanovane jeste neco jineho. Treba se neco Julince zaseklo v krcku a nemohlo to ven a dokud se nevyzvracela. Protoze jedno vyzvraceni by nevylecilo kasel, pokud by byla nemocna. A u Dr. by s pis mohla neco chytnout.

Simcak, Viki vse nejlepsi k narozeninam a at je jí jen a jen dobre.

Argousku, Andulko, deticky krasne rostou. A Andulko roste krasne, co bys dala za to, kdyby ti Davidek za prvni tri tydny pribral 850g a podle fotky je to krasna princeznicka.

Bera, koukam, ze vikend jsme travili podobne, hriste a okoli. Ikdyz u nas tento vikend vitezilo piskoviste, protoze maly zacal hloubit jamy a jelikoz na sidlisti nezustalo moc deti tak po vikendu vypadalo piskoviste u nas pred domem jak preorane - hory a kratery.

Petraguerra, tak

Pavcik, krizi vztahu si tady prosel snad kazdy. Ale dulezite je, zda to chcete vyresit nebo ne. Chapu u tebe je hrozne ubijejici, ze u Matěje jsou ty pokroky pomalu a doktori na tebe sypou nove a nove diagnozy. A ikdyz nejsem ta mamina, ktera by mela tabulku, co vse by dite melo kdy delat, z novinek mam radost. A chapu, ze kdyz se nemuzes radovat z novinek u Mateje, tak potrebujes se z necoho radovat, treba z toho, ze to mas doma jako ze skatulky a ze ti to doma vse klape. Bohuzel v tom je nejvetsi zadrhel vztahu. Muz, ktery je cely den v praci a nejak se mu ta prace hybe dopredu nejak nechape, ze i zena potrebuje neco stejneho. Neco aby fungovalo a slo kupredu. Jen jedna vec mne zarazila. Proc pises, ze ty si das dite na zada a pojedes na kolo. Zkusili jste se pobavit o tom, ze ano, pujdeme ven, ale ja nevim jak k tomu vzit Mateje, tak ho vem Ty. Aspon podle fotek jsi Ty drobnejsi, ale muz je dost velky. Tak proc ty mas "posilovat" s Matejem v klokance, kdyz ho muze mit u sebe tatka. A uvidis, treba to bude fungovat a budet vsichni spokojeni, ale kazdopadne vas tatka musi pochopit, ze jste tri a prizpusobit se tomu. Kdysi jsem to tu psala i u nas byla krize (maly se nastesti "vyviji normalne", ale pro zmenu nemam ani 1 tydne tri hodiny an hlidani babi). Ale my to tenkrat chteli take vyresit. ale co je dulezite si rici, ano chceme to vyresit, udelame ted tlustou caru, nebudeme resit, co bylo a rypat se v minulem. A pokud toto chcete. Tak si sednete nad cisty papir a piste.... ja budu chodit do prace ja doma žehlit. ...ja budu s Matejem hodinu az prijdu z prace, ja budu varit veceri, kdyz tatka bude s Matejem .... o vikendu budeme spolecne kazde odpoledne, lichy tyden mamka si vyrazi za paradou a sudy tyden dopoledne tatka na kolo. Ber to jen jako priklad. Hlavne, kdyz budete planovat, jak to chcete, tak se nesmite vratit k tomu co bylo, jinak se v tom zase zacnete rypat a nikam se nedoberete. Ale hlavne nezapomente v tom co chcete i na sebe. At tam je i jednou tydne hodina, kdy si spolu sednete a treba se jen pritulite a budte sebe. A hold nebude vyzehlene pradlo nebo pritlucena policka, to se da dohodnout na kdy se to odlozi, ale vztah dvou lidi se odkladat neda. Drzim palce at vse dopadne, co nejlepe.

pavcik
7. jún 2010

S tim že si dám Matěje na záda jsem to myslela obrazně. Když by jsme chtěli s Matějem na kolo,tak se plánovalo koupit takový to zapojovací vozidlo za kolo,ale to já se bojim jestli se to moc neotřásá a neublížilo mu to.
Napsala si to taky dobře a máš pravdu,to já všechno vím a přesně tohle jsem mu řekla ale on je zaslepenej a mluví jen o tom samým a to je "já já já já já".
Nechce pochopit,že to proč já se s nim dohaduju a o co je to,že se peru o každou volnou chvíli kdy být s ním. V týdnu má on minimálně dvě aktivity plus o víkendu atd. Mě vyčítá že já žádný koníčky nemám. A kdy je jako mám mít? Po tom co on přijde večer po tom svým koníčku??? Mě prostě stačí když přijde z práce a je s náma a ne že mi oznámí že mu volal kamarád a hlásí další akci.
Já to s úklidem nijak nepřehánim. Uklizim tak dvakrát do týdne ten větší úklid. Mě šlo o to,že když třeba jedu na chalupu,tak se nechci vracet v neděli do bordelu a místo vybalování a koupání Matěje ještě k tomu uklízet. Tak jsem si v pátek uklidila a v den příjezdu opravdu jen vybalila a byl ještě čas si hrát s Matějem a i kouknout na formule a tak. A o to mi šlo. A taky mě udivuje co mu vadí. Vždyť já ten úklid nechci po něm a navíc si na nic nestěžuju. Udělám si to v tichosti sama a jsem spokojená. Dle mého by mohl ocenit že přijde do všeho hotového a já ho nehonim s požadavkama