Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

kili
autor
4. mar 2009

andulka, malý je fakt fešák, už krásne leze 🙂

ja som zrovna nedávno tiež pridala video

https://www.youtube.com/watch?v=gaSbxGuiE1k

😵

andulka4
4. mar 2009

Killi no u vás musí být kopec srandy 🙂 kluci jsou úúúúžasní a normálka nechápu jestli to video není zrychlené....a nebo jsou jak triskomyši 😀 😀 😀

andulka4
4. mar 2009

a takhle potvůrka vyleze na gauč 🙂

http://www.youtube.com/user/andulka4

petrach
4. mar 2009

holky ti vaši kluci jsou fakt suprovy 🙂 krasne videa 😉
po našem Šimonkovi jsou to ti nejkrasnejší kluci 😀doufam že se neurazite

ja jsem dnes hrozne štastna,malemu se ulevilo a zjistili,co mu je a dostane přimo antibiotika na to,mohla jsem ho hladit a vykladat mu,nadhera,ted už vim,že i kdyby tam mel byt třeba pul roku,že to zvladnu,jen když mu už bude lip,a dekuju vam za podporu a slova utechy

andulka4
4. mar 2009

nenenéééé nejkrásnější je samozřejmě můj Davídek 😝 😀

argousek
4. mar 2009

holki tak to jste mně pobavili 😀 Kili to je krásné, že jsou takhle dva a hezky si spolu vyhrajou 😀
jinak Áďa už taky takhle vyleze na gauč, ale neumí slézt dolů a navíc u něj člověk musí stát, aby nežuchnul dolů 😅 protože sám nesleze
S tím stanem je to taky dobrý nápad, už jsem na to taky koukala. Akorát nevím kam by jsme ho v pokojíčku dali, protože už tam má takových hraček, že už tam není k hnutí 😅 Možná by jsme na doma použili jen průlez a pak stan v létě ven 😉

kili
autor
4. mar 2009

arg, on ti nezleze dole 😕
ten stan čo máme my, s ikei, sa dá zložiť do takého oblúka, ako je polovica kostry, na to sa dá fusak ako na dáždnik a je to malé. len to treba rozkladať niekedy, ale aspoň je to deťom vzácnejšie 😉

fajn
4. mar 2009

peti no vidíš . Šimonek je šikovnej zvládne to a ty taky . pošli nějaky fotky jestli už máte 😉

kili
autor
4. mar 2009

arg, k tomu zliezaniu. myslím, že je chyba, že si mu za zadkom. proste si musí uvedomiť, že keď je na gauči, má si dávať pozor. naši párkrát popadali a už vôbec nepadajú 🙂
a k učeniu zliezať. ja som tam A. prebalovala a tak vždy som ho dole dávala tak, že som ho obrátila na bruško a šuchla dole tak, aby sa už hore nemohol vrátiť ale musel zostúpiť dole. takto to bolo tak 10x denne, takže potom raz to pochopil 🙂

argousek
4. mar 2009

ne nesleze a u něj je to těžký, on si prostě namele a to si říkáš, že když se mu to stalo už 6x, tak že na posedmé to udělá už dobře nebo že se tomu prostě vyhne než aby si nabil, ale ne žuch a je dole a hroznej řev. Mně někdy přijde jak to tady psala fajn, že on nemá vůbec pud sebezáchovy, že se prostě nebojí, že si ten čumák nabije. Po schodech je to to samý nahoru vyleze ale dolů ne a to mu to můžu ukazovat dokola, jak má jet po zadku nebo se chytit zábradlí ne on letí po hlavě.

kili
autor
4. mar 2009

aha, tak nič, toto mi nejak uniklo.
tak hádam raz "dozreje" 🙂

leni96
4. mar 2009

argousku, zkus to s tím slízaním z gauče, jak píše kili. Já jsem to malou taky tak učila, když chtěla jít dolů , tak jsem ji přetočila na bříško a pomalu dávala dolů na zem nožičkama a říkala jsem jí, že tak se slízá, několikrát jsme to pak opakovali a naučila se to velice rychle, uvidíš to půjde 😉

jo a taky jsme malé pořídili už velkou postel, zatím je u ní přiražená ta naše, aby nebyl nějaký pád 😅 , pěkně spinká a já se taky vyspím, mám víc místa 🙂

holky ještě jsem se vás chtěla zeptat, nechávali jste děti očkovat proti meningokovi? děkuju za info Lenka

kili
autor
4. mar 2009

leni, len ja som nedávala nožičky až dole, ale nechala ich vo vzduchu, a tak musel dokončiť zliezanie sám 😉 🙂

argousek
4. mar 2009

Leni mi jdeme na první dávku proti meningokovi příští týden

No já to taky tak dělám s tím slízáním z gauče, ale sám to prostě ještě nesvede, je to asi otázka tréninku. ☹

Jinak se chci ještě zeptat holky jestli vaše děti jezdí na odrážedle, Adámek prostě vůbec neví, co má dělat. Když mu to ukážu, tak zvedá nohy, takže ví, že těma nohama má něco dělat, ale prostě mu to nejde se odrazit 😖

kili
autor
4. mar 2009

arg. u nás sa len nedávno A. naučil vysadať na odrážadlo. S. to skúšal dnes, ale nejak blbo, sadal si na volant, tak jasné, že mu to nešlo 😀
dnes sa A. aj odrážadlom premiestnil, ale nie odrážal, ale akoby stál nad odrážadlom a chodil. Takže zatiaľ to obaja nevedia.

leni96
4. mar 2009

argousku a kolik je těch dávek na meningokoka ? já myslela, že je jen jedna, musel vám to někdo schvalovat?
Lenča na odrážedle sedí a odstrkuje se nožkama, takže asi ví jak na to, ale zatím ji to moc nebaví 😒 , co ji strašně baví, tak je vylízat v kuchyni na židle, už jsem je musela posvazovat 😀

mispuli
4. mar 2009

ahoj agrousek,náš Honzík na odrážedle nejezdil,prostě nevěděl jak,to samý na dětský motorce,poprvý na ní popojel skoro ve 3 letech,na chut ji přišel až někdy před rokem a ted jezdí jak divej.Všichni jeho vrstevníci ted motorky odhazujou a sedaj na kola,ale on neumí ani na tříkolce,holt nám to jde všechno pomalejc,ale jde,tak si s tím hlavu nelámu. S tím gaučem,nic si z toho nedělej,příjde na to,opravdu to chce jen trénovat a trénovat,jsou to dětičky šikovný 😵 a dokážou překvapit.

argousek
4. mar 2009

jojo máš leni asi pravdu ta vakcína je jen jedna a nikdo to schvalovat nemusí, protože to nehradí pojišťovna, myslím, že doktorka říkala, že budeme platit něco kolem 900,-

leni96
4. mar 2009

argousek děkuju 😉

fajn
4. mar 2009

argoušku,Didku jsem to učila tak že jsem ji posadila a já stála za ní a s těma nohama jsem ji jakoby chodila a ona potom začala sama. Když tě čtu tak ty naše děti mají docela dost společnýho.
A ještě k té odrážečce Didku to taky nebaví dala jsem ji i do pokoje a tak tady stojí a nic tak třeba ji zase vytáhnem až se ojaří ven. A jak Adámek do těch schodů jde po dvou nebo po čtyřech? Didka teď nechce po dvou že prej je kočka tak leze po 4 mě zní fakt klepne.
Dnes jsem celou noc seděla na sedačce a chovala protože když ležela tak strašně kašlala tak jsem jak když mě klepne paličkou a ona pěkně chrní už dvě hodinky. Jo a manžel je strašně nevyspanej chudák(chrápal tak že se barák třásl) ,za to já jsem spala. 🙂 No nic teď nekašle tak třeba i ta noc bude lepší ,ale to nevím kdy usne když spí teď tak to tak až v 11 . ☹
Arg. můžu se zeptat odkud jste? Kdyby to nebylo moc daleko tak bych se sváma třeba někdy ráda viděla 😕

argousek
4. mar 2009

fajn tak si udělej kafíčko a hned bude lepší 😉
My jsme z Vysočiny, takže je to od vás docela kus 😅

argousek
4. mar 2009

holky tak jsem vytvořila tu opičí dráhu, budeme to postupně upravovat, jak ho to bude bavit a hlavně jak mu to půjde, pak vložím foto 😕

kili
autor
4. mar 2009

arg, akú opičí dráhu?

fajn
4. mar 2009

arg ,doufám že jsi to nevzala nějak zle to bych nerada

argousek
4. mar 2009

fajn teď jsem trochu na rozpacích, protože vůbec nevím, jak si to pochopila. Myslela jsem tím kafíčkem, že když Dianka usnula, aby sis udělala kafe, že ti to udělá dobře. Vůbec to nesouviselo s tou návštěvou, jak si se ptala odkud jsem 😅 Nic jsem tím nemyslela, vše O.K 😉

argousek
4. mar 2009

kili udělala jsem mu v pokoji takové překážky, aby si trénoval zdatnost a rovnováhu. Jako že stopání na schůdek, podlézání, udělala jsem mu chodníček z pěnových puzzle, aby ho přešel. Vylez na skluzavku a pak ji podlezl a tak. Docela se mu to líbilo 😉

fajn
4. mar 2009

Arg. pochopila jsem to dobře 😀 .Já jsem akorát myslela stou návštěvou abych nebyla vlezlá 😀

kili
autor
4. mar 2009

arg, jej, ja som také niečo tiež chcela spraviť, len neviem ako, teda skôr z čoho, tak budem rada za fotky 😵
a už to asi vydrží do domu, tu nemáme kde

argousek
4. mar 2009

fajn to určitě ne akorát jsme opravdu docela z ruky 😀

argousek
4. mar 2009

kili tak už jsem tam vložila fotky, nejdřív měl přejít chodníček (nevím jak je to vidět, ale jsou tam na začátku a konci udělané stupínky z toho puzzle), pak měl přelézt tu papírovou krabici, vylézt na skluzavku a sjet, podlézt skluzavku a pak zase znovu na chodníček a od znova a docela ho to bavilo 😀