Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

adajar
9. jan 2011

@bera28 ahojky jsem tu jen naskok po delsi dobre, Jinak lezeni a sezeni mel Danysek oboji 7,5 korig, a obchazeni 9 mesic korig.

A jak se mate holky??? Ja nejak nestiham. porad mame co delat no. :D

adra22
9. jan 2011

@bera28 ahoj no stále máme v krvi stafylokok aureuss.

denisee
9. jan 2011

Ahoj holky: tak jsem si četla na stránkách porodnice.cz, že se asi vitamíny jíst nemusí, tak na to už kašlu, páč jsem taky lempl a neba mě to. Taky jsem tam zadala dotaz do poradny MUDr. Honzíkovi ohledně Vojtovi stolice, tak snad odpoví.
Vojtovi brali krev- krevní obraz a vše možné, lepek.... a prostě nic nenašli, ale já to stejně zkusím ještě u jiného doktora, ale nevím jak poznám kam jít, kdo je kapacita.

bera28
9. jan 2011

@adajar, díky za informace, doplním. U nás vše při starém, za necelé 4 týdny odjíždíme do ozdravovany, tak aspoň vypadneme z Prahy. Jo a taky jsem se dnešním dnem pustila do hubnutí, tak mi drž palce. Myslím, že tě budu otravovat a žebrat o rady🙂

adra, a jak se vůbec zlatý stafylokol dá vyléčit?? O tom nemám ani páru, jen vím, že ho spousta libí v sobě má, ale nic jim nezpůsobuje.

Denisko, máš recht, když jíš normálně, tak do sebe nemusíš cpát vitamíny. A dej pak vědět, jak zareagoval Dr. Honzík. On je strašně precizní a dává vždycky všechny možné návrhy řešení. Když jsem byla se svištěma hospitalizovaná na Karlově, to bylo cca ve 3 měsících, když blbli s jídlem, tak nás měl na starost. A byla bys ochotná jet na vyšetření do Prahy?? Já bych ti mohla poslat kontakt na toho alergologa/imunologa Fuchse a i na gastroenterologa prim. Fruhaufa. Fuchs má teda děsivé objednací lhůty, ale zato se fakt vyplatí se k němu dostat. No a Fruhauf ordinuje vždy v neděli v gastro ambulanci kousek od nás a moc lidí to neví, takže tam je termín do týdne. Jinak primářuje taky na Karlově a tam se čeká opět několik měsíců. Tak kdybys něco z toho chtěla, tak písni.

mila01
9. jan 2011

Ahoj holky,jdu vás pozdravit,než zapadnu do hajan - dneska padnu za vlast.Budíček v 7 ráno,od 8 do 12 školení,pak s rodinkou do města na oběd ( slíbili jsme holkám restauračku ),nakoupit,domu,taťkovi jsem na cestu napekla buchty,upatlala karboše a pomazánku,odstrojit stromek,uklidit,vykoupat škodíky,vykopnout manžela a omdlívám do postele. 😀 😀

Denise - pokud ti doktor vyloženě nenařídil nějaké vitamíny,nebo třeba železo ( taky jsem ho musela brát a je to fakt chuťovka,nějak mi neporadili,jak mám po tom jít na záchod ) nebo magnézko,tak bych to nehrotila.Hlavně že jsi ok a je ti dobře. 😉 😉

Bera - tu ozdravovnu ti závidim.Měla jsem jet s Kájou teď v září,ale hned jak mi to doktorka na jaře řekla,že nás zařadila na září,tak jsem to musela odmítnout.Nemůžu už s sebou brát Andrejku,je to do 6 let a navíc šla do školy.Nemohla jsem jítu 6 týdnů nechat samotnou - Vojta je v čudu,volno by nedostal,takžeby musela být u babičky.Dost špatně snáší změny,měla jsem strach s tim nástupem do školy.Naštěstí je na tom Kája dobře ( ťuky ťuk ),tak uvidíme teď na jaře,kdyžtak vyrazíme.

Hele - mě se podle fotek nezdá,že bys zrovna nějak extra potřebovala hubnout. 😕 😕 😕 Jsi pěkná ženská.

bera28
10. jan 2011

Milo, a měli už jste ozdravovnu vybranou?? Já bych chtěla příští rok do Luhačovic, letos jsem si ještě tak daleko sama s nima netroufla 🙂 Já jako malá jezdila od 4 do 10 nebo 12 let. Tenkrát neexistovalo, že by tam s námi byli rodiče a taky jsem to zvládla. Teď prý můžou jezdit děti samy až od 6 let.
A děkuji za kompliment 😉 Jsem sice pořád v pásmu normální váha, ale prdel a stehna mi narostly do obludných rozměrů, a to se mi teda vůbec nelíbí 😠 😠 Se musím poohlédnout po nějakém dopoledním cvičení, děti frknu do školky a vyrazím se hýbat.

Holky, co kdybysme se na příští rok dohodly a vyrazily s dětma do ozdravoven společně?? To by s mi líbilo 😵 😵

mila01
10. jan 2011

Bera - jééé,to by bylo fajn.Akorát nevim,jestli by se jim to podařilo - nacpat nás do jedný,když každý jezdíme s jiným problémem.Já jsem v ozdravovně nikdy nebyla ani jako dítě.Když se narodila Kája,tak nám v Ústí napsali lázně na rozhýbání - ona se v roce fakt sotva otočila na břicho,ale než se to vyřídilo a rozhejbalo ( měli jsme veeeelmi dobrou neuroložku,která nám to odmítla napsat,že je to jen pro postižené - takže jsem to všechno vyřizovala přes Ústí ),tak se Kája rozhejbala - bylo to potom rychlý,tak jsem to pak vzdala.Mimochodem jsem od té neuroložky měla vrytej pocit,že chceme jet do lázní a přitom to vůbec nepotřebujem a budem tam zabírat místo někomu potřebnějšímu.Pak začly ty problémy s průduškama,Kája měla už 3x zápal plic a nesčetněkrát chycené průdušky,tak doktorka řikala,že by to chtělo ozdravovnu.Poprvé to krachlo kuli těm očičkám,měli jsme zrovna období,ky se jí vyšetřoval v Motole zelený zákal a dostali jsme se k docentovi,který se na to jediný specializuje,ale krylo se to,tak jsme vybrali doktora,že do ozdravovny pojedem další termín.Ještě než nám to mudr. napsala,tak Andrejce bylo 6 let a už nemohla s náma.

Bera já si taky držim supr váhu,mám teď 58kg a brala bych klidně 65kg,ale já mám zas problém,že mám všechno povadle a povislé - chtělo by to zpevnit,ne shodit.A celulitidu mám jak blázen.Vůbec jsem zjistila,že mojekondička je na bodu nula,Andrejka dostala od ježíška hru,kde jsou různé úkoly - třeba udělat 20 dřepů a já jsem už u třetího umírala a myslela,že je to moje poslední hodinka. 😀

adajar
10. jan 2011

@bera28 klidne me otravuj a pis Ja snad od dubna budu mit na to i papir ze smim radit :D

simicak
10. jan 2011

Ahoj dietarky 😀
Ozdravovny holky zavidim,ja bych jela hned. Skoda,ze tady neco takoveho neni 😖 I kdyz nam by ji beztak ani v Cr nenapsali.
Ja jdu zitra konecne do skoly zas 😵 😵 Mezi dospele 😵 😵 Jinak pocasi mame docela fajn,tak Veru trenuje kolo a na facebook se mi prihlasila svagrova,tak uz tam asi nebudu chodit 🙄 Jsem si ji nechtela dat do pratel,ale manzel me premluvil,tak i asi poridim jiny pod tajnym jmenem 😝
@bera28 ja se prave chystam zitra jit behat,ne na zhubnuti,ale jak psala mila,tak na me vse visi a celulka uplne hrozna,tak budu zpevnovat a to je jedine,co si dokazu predstavit,ze bych mohla delat,behat. Ale asi me trefi slak,protoze jsem se nehybala pekne dlouho!!!!!!
@adajar ty sis delala nejaky kurz,ze od dubna muzes radit oficialne nebo proc???? Ty taky nic nereknes 😉

bera28
11. jan 2011

Milo, no rozdělily bychom se na dvě party, jedna by jela s průduškama a druhá na pohyb🙂)

Simi, tady by ti pro Vikču ozdravovnu napsali úplně v pohodě, protože indikace má. pokud jí foukáš něco na průdušky a je tedy potenciální astmatik, tak se píše automaticky, když o ní zažádáš pediatra. Bez rozdílu donošené x nedonošené. proto ty ozdravovny jsou 😉

Tady je dneska hnus počasí, inverze jak prase 😖

adajar
11. jan 2011

@simicak ne teprv budu. v unoru.

petrach
11. jan 2011

Ahojky holky,

Jecidlo obrr gratulace..Ty jsi samé překválko..supér..a moc přeju at je tehu aspon do 38tt 😉 jak se máte s prckama?

vítám nové maminky,kapku v tom lítám..ale přeju at jsou miminka v pořádku
@adra22 tebe si pamatuju...upřímnou soustrast...máš ted moc težké období..a naopak velká gratulace maličkému k odpojení..to jsou krásné kručky na ceste domu..my meli problémy s bakteriemi a zánety hoodne dlouho,ono to kolikrát tak nevypadá,ale veř že máte bojovníčka...hodne síli vám všem

čtu hlášky svištu..nádhera.nesklamou nikdy
denise a jak jste na tom s nočníkem? já se taky snažím,aspon zvykat..i jsem kouopila slipy..no nevím,ale až bude venku teplo,tak na to chci najet..za rok nás čeká školka..to tak desne uteklo 😒

milo krásná fotka holek..jak se máte? máš práci,sehnalas neco? co ve škole?

petrach
11. jan 2011

Simi ahojky..jak se máteM co holky, já nestíhám moc dočítat..pozdravuj Petku a Matýska

pani_haf
11. jan 2011

Ahoj holky, tam Matěj od kamarádky je velice šikovný (připomínám 24tt, 6.1.2011), včera mu dělali rtg hlavičky a je v pořádku! Kamarádka co tři hodiny odsává a vozí mu mlíčko, do včerejška papal 1ml a dnes už 2ml! Jsem moc ráda!!!

bera28
11. jan 2011

@petrach, mám opravdu radost, že jsi se po dlouhé době objevila 🙂 🙂 Budeš už sem zase chodit častěji??
Co Šíma a Eliška - školačka?? Já pořád nakukuji jestli nepřidáš nějaké nové fotečky a nic ☹ A jaké byly Vánoce?

bera28
11. jan 2011

Ještě tip pro všechny:
Tento týden mají v Levných knihách 50% slevu na vše. Takže jsem jim to tam včera pěkně vyrabovala a svišťáci zase mají co "číst" 🙂 🙂

simicak
11. jan 2011

Ahoj holky,ja dnes dostala vysledky z testu z angliny a level na prd teda. 😖 Takze nedostanu na konci ani certifikat. A pritom,to rikala ucitelka,mam level nekde uplne nahore,ale neumim spravne psat v angline. Ty tupky ve tride,tomu neuverite,nevi rozdil mezi podstatnym jmenem a slovesem a dokonce to ani nechapou!!!!!!!!!!!! A delaji vyssi level nez ja!!!
Dnes jsem si taky volalal do skolky pro postizene deti a zitra tam jdu na neco jako pohovor,abych tam mohla delat praxi,neplacenou samozrejme,tak drzte palec,at mi vyjdou vstric. Mam problem s casem,muzu chodit jen kdyz je manzel doma aby mohl hlidat Vikouse a Verunku a snad se mi tam bude i libit. Jsem docela zzvedava.

@adajar tak to jsi sikula a co budes presne? To te to chyblo,co? 😀 To je ale jen k dobru 😉
@petrach no konecne jsi zavitala. Jak jste prozili prezili svatky? A co deticky?

karmenta
11. jan 2011

Ahojte, tak od včerejška jsme konečně doma, máme 2120g 🙂 Máme akorát Frejkovu peřinku, ale jinak jsme ok. Na kontrolu s očima jdeme až v roce, UTZ hlavičky ok 🙂 A pláčeme a pláčeme, nejmenujeme se Viktorka jen tak 🙂

simicak
11. jan 2011

@karmenta tak to obrovska gratulace 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 jen si blaznive Viktory uzij 😀 😝 (tak ja rikam tomu nasemu posukovi certovskemu)

simicak
11. jan 2011

@pani_haf to jsou krasne zpravy,supr,ze nema zadny nalez,ze toleruje mlicko 🙂 Je to velky bojovnik 😉

mila01
11. jan 2011

Ahoj všichni

Petrach - moc ráda tě vidím. 😉 😉 Díky za pochvalu holek - už hoooodně dlouho se chystám,že udělám nová alba,mám tam poslední fotky z loňského dubna. 😖 😅
- práci jsem začala hledat a nakonec si mě našla sama.Dělám s financema a dělám sama na sebe,se svojí pracovní dobou,takže je to fajn.Akorát tam jsou dvě podmínky - každý čtvrtek porada od 9 do 11 a jednou měsíčně víkendové školení.Jedu zrovna tento víkend - penzionek,dobrá parta lidí - docela si tam odpočinu. 😀 😀 😉
- Andrejka mě ve škole strašně překvapila,doufám že to nezakřiknu,ale je to super.Hodně jí to jde i baví,už od listopadu píše perem,nosí samé jedničky ( v notýskách - už má druhý - má samé jedničky a jednu dvojku ).Mají dobrou učitelklu - prostě zatím absolutní spokojenost.
- a co u vás,srovnala se trochu ta vaše učitelka?Vim že to bylo ze začátku dost drsný. 😕 😕

Bera - já tam zrovna dneska taky byla 😉 😀 😉

pani-haf - tak to jsou opravdu skvělé zprávy,doufala jsem,že dáš vědět.Držíme palce a informuj prosím.

Simicak - moc jsem to nepochopila s tim levelem - ale i tak držím palce,ať to dopadne dobře. 😅 😕 😅

Karmenta - tak to je také krásná zpráva,moc gratuluju k propuštění. 😉 😉

Holky zítra jedem do Motola na kontrolu očiček.Pokaždý se bojim bojim,snad to bude ok.Já vim,že ke zlepšení dojít nemůže ( a navíc k čemu,když Kája vidí výborně ),jen se pokaždé bojim,aby se nerozjel ten zelený zákal a nezačalo se to horšit.Dám vědět.

Asi půjdu spát,včera jsem rozkoukala detektivku ( Odložené případy,můj oblíbený seriál),při první reklamě jsem jen přivřela oči,takové delší mrknutí a najednou byly titulky. 😠 😠 Tak se půjdu před tím zítřkem vyspat.

kikimaruska
11. jan 2011

Ahojky holky.
Petrach, to je skvělé, že ses stavila. Já občas čtu, občas písnu, ale pravidelně už taky spíš zanedbávám, jelikož chodím zas na pc do zimy o dílny, když malej spí, nebo hlídá babi...
@karmenta krásná zpráva 🙂,tak at se malé doma líbí. Jinak já měla taky Viktora...a byl na celém oddělení známej...😀
@bera28 to je super nápad.Já bych tu ozdravovnu taky brala, ale letos se nechytám, jelikož není z čeho to zaplatit. Jakmile ale dostanu do práce, což se zas o pár měs.prodloužilo 😖 , tak nebude takový problém na to sehnat penízky, spíš pak problém z dovolenou, že si vyčerpám komplet jen na ten pobyt a už nic víc...nevím, zda je na to paragraf...?

Ty Levné knihy, škoda že nejsou u náš...taky bych zkoukla... 🙂

bera28
11. jan 2011

Simi, vždyť je přeci důležitější, že se anglicky normálně, bez problémů domluvíš, než jestli správně píšeš, ne? A pochybuji, že sami angláni vědí co píší 😎 Prostě jsi šikovná holka, a na tao, jaký máš level se vyprdni.

Milo, na zítra držím palečky. A když vám to časově výjde, tak se ozvi a přijeď.

Kiki, tak nakonec doplácíme za ozdravovnu jen 10 tis. - jsou to regulační poplatky za nás tři a příplatek za nadstandard a ještě k tomu mám i pokoj s přistýlkou, kdyby nás chtěl někdo přijet navštívit. Kdybys jela jen ty s Kubíkem a třeba nepožadovala nadstandard, tak by tě to vyšlo na cca 4 tis., což si myslím, že je hodně dobrý.
Tímto vás rovnou zvu, kdo bude mít v únoru čas a chuť, může nás přijet do Říčan navštívit.

Karmenta, nádherná zpráva 😵 Tak ať se Viktorka doma krásně a brzy zabydlí. Prosím tě a co je to ta Frejkova peřinka?? 😕 😕 To slyším poprvé.

Holky, šup sem nějaké tipy na usínání. Ne svišťů, ale mě. Co jsme se vrátili z hor, tak nemůžu vůbec spát 😠 😠 A to si chodím lehnout vždy ve stejnou dobu, čtu si, okno máme pořád otevřené a stejně usínám pozdě. A v noci jsem už od půl páte vzhůru. Už jsem z toho teda fest otrávená, v Kašperkách jsem spala jak zabitá.

Zítra to bude asi peklo, svišti jdou do školky a večer vyrukovali s tím, že se jim tam vlastně nelíbí, nechtějí tam a nepůjdou. A Anetka prý když tam půjde, tak se poblinká. Ona je fakt pošuk 😖 😖

bera28
11. jan 2011

Kiki, ještě jsem ti zapomněla odpovědět na tvou otázku.Takže pokud budeš pracovat, tak dostaneš na pobyt v ozdravovně neschopenku. Vystavují ji přímo tam. Nevím, jestli se tím míní klasická neschopenka nebo ošetřovačka, po tom jsem nepátrala. Ale dovču si na to brát nemusíš.

kikimaruska
11. jan 2011

@bera28 díky,tak to je super,že to vím. V práci i vědí, jak na tom malej byl i že sem samoživitelka...takže by určitě nedělaly problémy. Hrozně ráda bych pak jela,když mu to pomůže...a ten společný pobyt je super nápad 😉

karmenta
11. jan 2011

@kikimaruska heh, asi ta jména mají něco do sebe 🙂

@bera28 to je peřinka, která se dává mezi nožky když je problém s kyčlema.. Kdysi se dělalo "široké" balení z plenek, dnes je to vyřešeno takhle.. Je to vlastně takový trošku tlustčí obdélník, který se dá od pasu zezadu do předu (u nás vzhledem k naší velikosti od zátylku k pupíku) a roztáhne to nožky 🙂

kikimaruska
11. jan 2011

@karmenta když čtu tu peřinku. Víte co mě tenkrát dost zarazilo? Z porodnice jsme odcházeli, a že nemusíme nic, žádné široké balení, jen teda nebyly vyvinuty jadýrka...spíš malého uklidňovat, jelikož měl příšernou pupeční kýlu a tu si hodně vybrečel v inkubátoru doma se to zprvu jen zhoršovalo....A když jsme došli pak asi po 4 měs.na kyčle...tak dr.říkal-tak to vypadá dobře, jadýrka sice ještě nemáme, ale už nemusíte balit naširoko... 😕 😕 😕 😕 , já to vubec nevěděla, ve zprávách ani pokynech nic, nikdo nic neřekl...a dr. udajně v papírech měl, že jsme měli balit naširoko... 😒

karmenta
11. jan 2011

@kikimaruska tak nám zase v porodnici nic neřekli o kýle, resp. máme v papírech napsáno že žádná kýla není a dnes (druhý den po propuštění) přišla k nám domů paní doktorka (pediatrička co nás vzala do péče) a řekla že má pupeční kýlu.. A at mi nikdo netvrdí že se udělala za ten den co ji máme doma :( Jinak malá taky pořád brečí a brečí, v porodnici, doma.. pořád.. Pomáhá jen pěkně do ruk a chovat, chovat a chovat a nejlépe u toho chodit 🙂
Jaký jadýrka nebyly vyvinutý?
Jinak s těma nemocničníma info je to asi všude stejný, my dostali do ruky zprávu pro dětskou doktorku kde bylo napsáno jaké léky nám má předepsat, ale už tam nebylo jaké dávky a kolikrát denně... a ani léková forma (některé léky byly jak tbl tak kapičky..) vím já jakou formou, kdy a jak jí to dávali???

kikimaruska
11. jan 2011

@karmenta tak my kýlu měli a vybrečel si ji slušně...proto pak měl i povolený jiný řežim a i chování od sester, aby pořád nebrečel. Nedali nám díky tomu ani žádný cvik Vojtovky, že není třeba a když,tak pak až déle, protože hrozilo riziko, že pujde na operaci. Měl to fakt ošklivý 😖 . Jadýrka v kyčlých...to má ale i dost dětiček donošených...že nejsou dovyvinutá...

kikimaruska
11. jan 2011

@karmenta tady je stav, kdy už se zacelovala...pomohl nám až pak občas používat kýlní pás. Někde mám pak fotku, kde je hubenonkej jako žížalka a ta kýla měla okolo 6 cm, jak byla vysoká 😕 ☹