Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

vladimuraz
18. máj 2009

Ahoj holky, zdravíme. Skoro Vás nestíhám dočíst, jak jste se rozjely. Já jsem ulehla s chřipkou, dva dny jsem prospala a dneska jsem sice jak zmlácenej pes, ale musím se vypružit, víkend skončil, taťka v práci....

Samozřejmě pořád myslíme na naše těhulky a držíme palčáky, každý den navíc je super. Janina, ještě aspoň dva týdny a miminko je úplně dopečené 😉. Sorbona má sice ještě delší kus cesty před sebou, ale určitě to dobře dopadne. Jak už tu někdo radil - raději bych zůstala v nemocnici nebo chodila domů max. na víkend, přece jen to doma svádí k nějakým činnostem, což v nemocnici nehrozí. Ale chápu,že to ležení je opruz, nuda, šílenost 🙂

Pavcik, vítej mezi námi. Moc na Vás myslíme, ať se stav malého brzy zlepší a krvácení nezanechá následky. Klárka měla také krvácení do mozku, ale asi ne v takovém rozsahu jako Matýsek, a naštěstí se vstřebalo. Doktoři mají strašení v popisu práce, tak doufejme, že bude všechno v pořádku!!!!!

Bera, děti jsou skvělé, taková sluníčka, gratulujeme k pokrokům. Máme toho bohužel společného víc, než jen nedonošené dětičky, když jsme přišly s Klárkou domů, tak asi po 3 týdnech skončili oba moji rodiče v nemocnici, oba rakovina, ale každý něčeho jiného. Takže chápu, jak Ti je. Naši se potácejí mezi chemoterapiemi, vyšetřeními... a vnoučaty, páč i bratr stihl zplodit potomka, myslím, že je děti drží nad vodou a pomáhají jim to překonávat.

Petrach, taky jsme jezdili v hlubokém kočárku do 10. měsíců, ale tak od 8. m. ležela Klárka výhradně na břiše, střechu odklopenou a koukala ven. Byly jsme jak cirkus Humberto 🙂

Milo, Ty mně s těma Vašima stoličkama úplně děsíš. Klárka nemá ještě ani jednu, leze jí teprve horní dvojka a vzhledem ke scénám, které k tomu dělá, k horečce a ječení... myslím si, že stoličky si vážně užijeme. Tak snad se to u Vás na chvíli uklidní, než začnou lézt zas nějaká další zubiska 😉. Jinak překvapení si připravila moc hezké, Andrejka musela mít radost a to je určitě pro Tebe odměna za to nevyspání 😉

Denisee, co ruka, je to lepší? Koukám, že už ses na plavčo přihlásila, jdu to taky poslat. Zkráceným kurzem asi myslí, že má jen 7 lekcí, jinak klasický kurz od září jich má asi 15. Vojtovi se to bude určitě líbit, Klárka byla loni naprosto unešená, bylo to její první setkání s větší vodou (vzhledem k váze jsme jí do roka koupali v umyvadle) a i s více dětmi. Zvládla to skvěle, celé kurzy se tam smála, cákala na děti i maminky, potápěla se, bylo to fajn. Jinak k pádu - potká to skoro každého, jen za jiných okolností, nic si nevyčítejte. Naše horolezkyně jich má za sebou docela dost, člověk prostě nemá oči všude.
Dokázaly třeba Vaše děti vyskočit z postýlky, když už je ten rošt úplně dole? My to nechápeme, ale naše dítě to dokáže. A dokáže u toho nemít ani bouli.

Holky, to mně zajímá, jestli zjistíte něco o těch alternativních způsobech léčení. Já jsem takový nedůvěřivec, moc tomuhle nevěřím, tak pak písněte. (Mimochodem bera, Klárka byla zaintubovaná a zasondovaná 2,5 měsíce, ale do pusy jí můžu sahat kdykoliv, večer jí čistím zoubky - myslím si, že to tím nebude, prostě obecně to děti nemají rády...)

Jinak jsme byly minulý týden na rhb u fanatičky, dostaly jsme velkou pochvalu. Já sice žádné zlepšení nevidím, ale sestřička z nás byla nadšená, chválila nás snad 5 minut, tak jsem už skoro začala hledat skrytou kameru, páč tohle se nám ještě nestalo. Takže pořád vojtíme, když to má tedy takové výsledky 😝

vladimuraz
18. máj 2009

Denisee, kráááása, posíláme Vojtíkovi pusinku za to, jak je šikovnej!!!!!

denisee
18. máj 2009

vladimuraz: děkujeme a vyřídím, ale nějak si pořád myslím, že se mi to zdálo 🙂 Myslela jsem, že to není možný vyskočit z postýlky, když je rošt dole, takže na to taky pozor 🙂 🙂 ty dětičky jsou opravdu někdy jak z hadích provázků.
Můžu se tě zeptat kolik vážila Klárinka v roce(gestačním) a měřila, koukala jsem do Alba jestli tam nebudeš mít fotku z koupání v umyvadle 🙂 , máte moc hezký fotky a krásnej dortík k narozeninám.
Gratuluju k rehabce, ale každej se asi stejně těší na to, až tam nebude muset. Manžel jede dnes po práci pro ten stůl, tak už se docela těším, ruce sice bolí, tak buď si zvyknou a nebo nevím ☹
Pak, dej vědět kdy budete chodit plavat. Já taky zatím nevím.

vladimuraz
18. máj 2009

Denisee, nezdálo, máš to moc pěkně zdokumentované 😉
Vojtíšek je šikulka, uvidíš, že teď se to hodně pohne kupředu. Prckům dlouho trvá, než přijdou na to, jak používat ty ručky a nožky, ale když na to přijdou, už ke v klidu neudržíš.
Děkujeme moc za pochvalu fotek, koupání určitě mám vyfocené, ale nechci nahatou Klárku dávat na net 😉. Dort jsem dělala sama, ale při focení už se v teplém obýváku mírně roztékal, takže poučení pro příště : nejdřív fotit, pak slavit 🙂 .
Jinak v roce měla Klárka myslím 73 cm a 7220g, je to drobek. Jak je na tom Vojtík? Denis, ten rehabilitační stůl Ti hodně uleví od bolesti, přece jen ta možnost výškového nastavení je šikovná. Lepší by bylo, kdybyste ho nepotřebovali, ale když už to musí být, tak ať se Ti aspoň ta dřina ulehčí.
Na to plavčo chci jezdit se švagrovou, oni budou v začátečnících jako Vy, třeba se zrovna budem potkávat 😉

mispuli
18. máj 2009

denis:to je tak krásný,normálně jsem u toho slzela,takovej pokrok a co se to Vojtíškovi tak líbilo,že za tím lez? 😀 😀 😀

denisee
18. máj 2009

vladimuraz: Ty jsi cukrářka? takhle nějak jsem si dort představovala pro Vojtu, ale v klučičím provedení je opravdu moc krásnej!Tak Vojtík měl teď v roce 71cm 7kg. Koupila jsem mu kraťásky na léto, ale ty hubený nožičky co mu z nich koukaj, nevypadaj tak hezky, jako těch baculatých dětiček. 😀 Ale asi ani nemá být po kom 🙂
A stůl už máme doma, jsem z něj nadšená, jak kdyby sme si koupili novou sedačku 😀

mispuli: taky jsem měla slzy v očích, lezl za hračkou, co dostal od tety k narozkám, takový chobotničky do vody. Teď je tu na zemi v obýváku a občas se za něčím do plazí, tak už to je opravdu skutečnost a nezdálo se mi to!!!!! Je to tak nádherný. Holky, vy přeci moc dobře víte, jak moc 🙂 , že to neberem jako samozřejmost, ale je to zázrak.

petrach
18. máj 2009

denisse proste užasne,ja tady bulim za tebe,opravdu..moc gratuluju,je to nadherny darek pro vas s tatkou,aspon vydíme že ta dřina s cvičením za to stojí,je to hrozne šikovny kluk 🙂

vladimurazbtaky koupem v umyvadle,ale jestli se tam vejdem za mesíc nevím,aso ho mame menší než vy..
a taky gratuluju k pochvale rhb,pokud vas chvalila fanatička,tak tam pokrok bude a velký,jste holky šikovné

u nas dneska bylo veselo,až jsem se musela smýt Elišce,opakuje s panenkou všechno co delam ja Šimonkovi a když jsme se Šimou pocvičili na stole v ložnici,co mi ho tam dal manža,tak vyslekla panenku,šupla ju na zada a začla cvičit 😀 holky ona to umí líp jak manža,ma to okoukané dobře a pak jí pravila,at nebečí,že to nebolí a kdyby zustala v bříšku do leta,tak cvičit nemusela 😀 proste jsem čučela jaka je z ní mamina

petrach
18. máj 2009

teda ja pišu 😝

denisee
18. máj 2009

petrach: děkujeme 🙂 s Eli si mě pobavila 😀 ty děti se fakt učí tím, že nás napodobují 🙂 tak máte doma aspoň veselo. A jestli si dobře pamatuju, tak si psala, že má Šimonek ve zprávě CKP-lehká, a to se není čeho bát, pokud cvičíte tak bude stačit pár měsíců a hned se vyrovná ostatním. Já se, až teď dostala k propouštěcím zprávám a Vojtík tam má bohužel CKP středně těžká. To není moc dobrý ☹ Ale za týden jdem po 3měs. na kontrolu na neurologii, tak se zeptám doktorky jestli jsme se už třeba nevycvičili na lehčí stupeň, když se jí minule tak 😠 😠 líbil, člověk, aby to z nich pořád doloval.

sorbona13
19. máj 2009

ahoj holky, hlásím se stále 3v1, zítra jsme 28+0tt, to byla moje další meta. Včera jsem dostala kapačku s magnesiem, hodně mi tvrdlo břicho, mám pocit, že je to z nevyspání. Spolubydlící je v noci špatně už třetí den a každou půlhodinu v noci jí měří tlak, takže mě vždycky vzbudí ☹ Ještě jednu takovou noc a zblázním se. Jediná moje naděje, ke které se upínám je, že mě pustí domů aspon na víkend.
Gratuluju všem k pokrokům, obdivuju vás všechny, jak to zvládáte a jak máte šikovné dětičky.

denisee
19. máj 2009

sorbona: konečně jsi se ukázala 🙂 ,28+0 to je nádhera, jen tak dál, budu držet pěsti. Máš pravdu, že v nemocnici s tím spaním je to na nic a zrovna když potřebuješ být fit a odpočatá 😒 a taky to tam na psychiku nepůsobí moc dobře. Já taky pořád chtěla domu a je fakt, že když mě pustili, tak ti to vlije optimismus do žil.Uvidíš co ti doporučí doktoři. 🙂

andulka4
19. máj 2009

Denisse video je úúúúžasné a Vojtíšek je prostě borec.Koukala jsem do aba a je to hrozně krásný kluk 😀 to bude lovec žen 😝

petrach
19. máj 2009

sorbona to jsou dobre zpravy,držte se 🙂 tak třeba te pustí,ale nesmíš nic delat,ono to doma desne svadí
jani a ty jak? a kessie? holky co u vas?

denise tak bud rada,žes to nevedela,zbytečne by ses trapila,Vojtík to krasne dohaní,takže to je určite lepší 🙂
jinak by tohle nedpkazal šikulka malá 😉 bude pochvala
me rhb říkala že vojtením se to da vycvičit na lehčí stupen a naopak,pokud se necvičí,tak se to muže zhoršit
my jdem k ni v patek,tak jsem taky zvedava,dostanem novy cvik

mila01
19. máj 2009

Ahoj holky,na skok jsem se sem dostala - dočtu a dokoukám až o víkendu,teď jsem jen na netu narychlo u tchýně - včera mi totiž doma klekl počítač,musim zajistit nějaký servis,dovést ho tam ... prostě hrůza.Jedna stolička už je venku,druhá pořád leze,je to malinko lepší,teploty polevily,je protivná a pořád špatně spí.A od čtvrtka jí jenom mlíko,ale to mi zas tolik nevadí.Už nám pak chybí jen 2 stoličky nahoře abude to všechno - hurááá.Tak já letim a dočtu vás o víkendu,to přijede manžel,má notebook.

A těhule - držte se,dofám že jste pořád kindervajíčka. 😀

Jo a ještě na nás myslete zítra odpo,Andrejka má ve školce zahradní slavnost s karnevalem,hodim sem pak foto,až budu mít pc.Pa

vladimuraz
19. máj 2009

Denisee, nejsem cukrářka, jen mně občas chytne záchvat tvořivosti 😀 To pak peču nebo šiju, pletu košíky, drátkuju - v podstatě nic neumím pořádně, ale baví mně to. Jo, ty hubený nožky má Klárka pořád, nedávám jí moc sukýnky, fakt jí to nesluší, je to takový pavouk nohatec 🙂 .

Petrach, díky za gratulace k rhb, ještě jsem se z toho nevzpamatovala 🙂 . My máme takové hodně úzké, ale dlouhé umyvadlo, takže se tam Klárka vešla strašně dlouho. Ona navíc nechtěla být ve vaničce, tak se nám to hodilo. Vaničku napouštíme až tak od roka.
Eliška je teda super mamka, je to sranda, jak všechno okoukají. Klárka dneska v herně dávala panenku do kočárku a pořád mně volala, já ještě nebyla zutá, tak se tam čílila. A když jsem přišla, tak ukazovala na popruhy, musela jsem panenku nejdřív připoutat, jinak nechtěla vyjet 😀

Sorbona, držte se!!! 28+0 je náš osudový den, tak na Vás budeme zítra obzvlášť myslet!!!!

Mila, zahradní slavnost určitě dobře dopadne a Ty budeš na Andrejku moc pyšná 😉

petrach
19. máj 2009

milo skusili jste homeopatika na ty zuby? dneska jsem lekarne objednala malemu na koliky a pry jsou zrovna i na zuby,pry když to nepomuže,tak ani neublíží..tak to skusíme,stoji kolem 80kč,skus se poptat
už se teším, na fotky v maskach,ty si to s holkama užívaš 🙂

vladimuraz ale ten dort je nadherny,pry neumím pořadne 😀

petrach
20. máj 2009

fajn to vypada že se u vas tchyne usadila 😀 se neukažeš 😉

fajn
20. máj 2009

Peti naštěstí neusadila,ale nějak se sem nemůžu dostat.

Andulko co to že nemáte fotky ani fotku v pase? Těhulky je fajn že se držíte jen tak dál.

U nás nic nového akorát já mám pořád náladu pod psa,asi na mě leze klimaktééééééérium 😀 nebo co já nevím.

bera28
20. máj 2009

Hoky, tak jsem vám teď psala a mezitím mě to odhlásilo. To je k vzteku. Tak znova.
Moc děkuji za podporu a milá slova.
Denisee, super, to jsou pokroky. Teď je to plazení, pak to bude lezení, sezení, stoupání,...
Vladi, tátu drží nad vodou také jen prckové.
Sorbona, jen tak dál. Uvidíš, že ti nakonec budou muset porod vyvolávat🙂
Jinak prckové jsou fakt 26+0. Vím to naprosto přesně, protože jsem měsíc před otěhotněním byla na laparoskopii, kde mi odstraňovali srůsty po slepáku. No a měsíc poté jsme otěhotněla, a to hned napoprvé, po 2 dnech snažení a ještě dvojitě🙂 Když jsem se dozvěděla, že jou dvě, tak jsem to hooodně dlouho rozdýchávala. Ale teď bych je za jedno nevyměnila🙂
Petrach, homeopatika chci také vyzkoušet. Mně tedy nikdy nepomohly, ale třeba na ně budou prckové reagovat jinak. Chci jim dávat Echinaceu na posílení imunity. Anetka dostala v pondělí rýmu, v noci měla zvýšenoiu teplotu, no a dneska to má Kuba. Naštěstí to u nich trvá tak 3 dny, ale stejně je to vopruz, když nemůžeme s teplotou ven.
Dáváte něco na posílení imunity?
Užijte si krásný letní den, já jdu žehlit 😝

petrach
20. máj 2009

bera me davala Elin detska dr každe jaro i podzim,byla pořad nemocna,tak proto a taky homeo,jen si spomenout jaké 😒
fajn už jsem si říkala co je s tebou 😉

sorbona13
20. máj 2009

Ahoj holky, tak druhá meta je tady, 28+0tt, hurááá. Ještě vydržet min. měsíc a jsme za vodou 🙂

denisee
20. máj 2009

fajn: co se dějě, že máš depky ☹ , vždyť nám konečně svítí to sluníčko, na který jsme se tak těšily 🙂 Taky to na mě občas padne, ale je fakt když jdu ven, tak mě to zas dobije. Tak se přijď vypovídat 🙂

sorbona: kdy jdeš na další kontrolu?? a co ten víkend pustí tě domů?? Dej vědět 🙂

Na imunitu, taky zabíraj ty probiotika, v lékarně by měli poradit. Já je dávala Vojtovi do příkrmů když jsme začínali, byli v prášku.
A když jsem u toho jídla, přijde mi, že jí pořád to samý. Jak to bylo u vás kolem toho 9.m. korig. Vařím brambory+zeleninu(petržel, mrkev, celer, pórek, cuketa, květák, brokolice,pak marženej mix.kukuřice, hrášek...) a někdy k tomu rýži + žloutek nebo maso. Na sváču má jogurt s ovocem( jabko, banán, hruška) někdy má jen ovoce nebo přesnídávku ve skleničce.
Do alba jsem vyfotila rehabilitační stůl.

petrach
20. máj 2009

denisse tak puvodne jsem šla skuknout ten stul,ale ten zbytek fotek me nadchl,malí je ti hodne podobny,na te společne fotce jste proste nadherní,sluší vam to moooc 🙂
dort jsi pekla? je suprove vymyšleny,pro deti krasne barevny,moc se mi líbí,tohle ja nedokažu
ten stul je dobry,ten by nam bodl taky,nebudeš se hrbit,jde polohovat?

fajn ja jsem ted byla na prochajde přes 2 hodky a jsem spíš vybytá 😀 z toho horka,byli jsme za mestem,k lesu,je tam krasne a klid..ted musím žehlit 😝

denisee
20. máj 2009

petrach: 😀 máš pravdu, že když jsme dlouho venku a pak přijdeme a musíme cvičit....taky někdy nevím, kde na to vzít síly.
Dort jsem bohužel nepekla 🙂 Je objednaný z cukrárny a byl pro nás dospěláky, příští rok už si na něm pochutná i Vojtík ( to bude asi spíš nějaký ovocný) Nejsem tak šikovná jako vladimuraz 🙂
Stůl je paráda, nastavitelný, už se u toho nemusím kroutit
🙂 Ale nevím, co je na něm tak drahého 23tis. 😒 asi, že to platí většinou sociálka, tak si nasadí ceny.
A co dělá loket???

fajn
20. máj 2009

holky já jsem taky s Didkou pořád venku.Dnes jsem s ní šla v 9 a vrátila se ve 12 na oběd. Ale na mě to večer vždycky tak všechno padne a ještě když vidím někdy ty ostatní děti jak už lumpákujou a vymýšlí a já pořád chodím a dávám pozor aby se nic nestalo a nespadla odněkud tak mám akorát depky. Včera se mě zrovna jedna holka ptala proč už nejezdí na kole ale na odrážečce ,já už prostě někdy nemám sílu to furt dokola vysvětlovat. Já jsem ráda za to co umí a z každým dalším pokrokem učůrávám blahem a pak přijde nějaká pipka a zeptá se a já mám depku a ser.. mě to. jej to je dlouhá věta 🙂

ten stůl závidím kdybych to věděla tak si ho taky pořídíme.
Žehlit nemusím a já jsem dnes vyprala 3 pračky tak až zítra.

Dnes mi taky volala z kalmetizačního že nám naočkujou už konečně TBC a už zrušili přeočkování v 11 letech ,neví jak by ušetřili.

Dnes si Didka donesla ze zahrady stopku od listu z ořechu a přišla za mnou že to má opalovač na trávu tak jsem se smála že už si začíná představovat ,jo a taky bude mít asi táta radost protože mu zelenou křídou pomalovala zeď od dílny .Prej tam namalovala mamu 😀

argousek
20. máj 2009

Ale jdi fajn 😉 takovou šikovnou holčičku máš. Zachvíli bude jezdit i na kole a všem vytře zrak 😀 a než půjde do školy nebude už žádný rozdíl mezi ní a vrstevníkama 😉 Je to hvězda 🙂
Hoď depku za hlavu, udělej si kafíčko a vem si k tomu tatranku a budeš O.K 😅

denisee
20. máj 2009

fajn: tak to úplně přesně vím, jak se cítíš, takovýhle situace mě taky vytáčej ☹ , ale pak už je to zas dobrý, prostě během dne se to opakuje, zoufám si, pak mi je dobře....a tak je to pořád jak na houpačce. I když vím, že mohlo být hůř, ale člověk se neubrání.

Holky můžu ještě jedno video?? Já vím, že už jsem trapná 😀 😀 teď bude zas dlouhá pauza, dokud Vojtík nepoleze 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=trh-6mcYeBE
sorbona13
20. máj 2009

Ahoj holky, tak nemám dobré zprávy, čípek už je jen 3-4mm, na prst prostupný, ale to by nebylo to nejhorší. U béčka totiž zjistili špatné průtoky, takže mě teď budou monitorovat a kdyby se to zhoršovalo, tak musí kluci ven....Asi špatně funguje placenta ☹ 😨

denisee
20. máj 2009

sorbona: Klid, oni se tě tam už pohlídaj, mají hodně zkušeností. Taky si pamatuju, jak mi primář neonatologie, říkal, že 28tt. už je dobrý. Ale to jsme bohužel nevydrželi ☹ Určitě ti popř. daj injekce s kortikoidy na dozrání plic. To hodně pomůže.
Přeju, ať to všechno probíhá bez problémů.

sorbona13
20. máj 2009

denisee: kortokoidy už jsem měla v 25tt a teď druhou dávku min. týden, oni to kluci zvládnou, jenom ty váhy jsou špatný, tak je musí víc hlídat. Z nejhoršího jsme snad venku, podle Dr. je to skoro zázrak, že jsme to vydrželi tak dlouho. Kdyby byly ty placenty dobrý, tak by to nebylo takový riziko, ale zase si říkám, že jestli stále přibírají okolo 100g/týden, tak by teď mohli mít okolo 900g, no uvidíme zítra.Hned ráno jdu na ultrazvuk, tak pak písnu co a jak.