Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

petrach
20. máj 2009

sorbona vydržíte uvydíš,me takhle drželi ješte 3 tydny i s infekcí..moc na vas myslím a držím palce,hned rano písni,budem čekat,ale bude to dobreeeee,určite!!!!

denise jak trapná?? dyt je to parada,ja bych to psala a posílala cele rodine a všem znamym,jakeho maš pašaka..
fajn jako že ve 4 nejezdí na kole,jo? a kdy si myslíš že začla Eliška?? 😀 me taky dusili,že jí nechavam kolobežku,at ji ju vemu,že se to naučí,jenže když nechce,tak at..pak to umela behem hodiny,ale musela sama chtít..Didka je šikovna a lidi jsou blbci..

ted jsem se taky vytročila včera u obchodu,nejaka tetina začla mít blbe kecy na maleho a prvne jsem vytekla a řekla at se necha vyšetřit ona,ne malí,že ten je v naprostem pořadku,nejdřív jsem mela blbí pocit,že jsem to řekla a byla jsem neslušna,ale desne se mi ulevilo 😉

risk66
20. máj 2009

Ahoj tak pridávam sa k vám.V sobotu sa nám v 24,týždni narodila dcerka Sára.

petrach
20. máj 2009

risk vítam te v nedonošenatkach,radši by jsme se potkali jinde,ale bohužel život se neptá..
budem te tu radi vydet a podporovat,aby se ti lepe dařilo to zvladnout..jsou to nervy,drž se
Sarince držím obe pesti,at zabojuje
ja to mam za sebou taky čerstve a vím co prožívaš,jako všechny holky tady
me tady hodne pomohlo se vypsat a holky radili a drželi nad vodou

sorbona13
20. máj 2009

Taky si říkám, že ten čípek by mohl vydržet, zhoršuje se to vždycky po 3 týdnech, takže se pořád utěšuju, že bychom další 3 týdny mohli vydržet. Teď hlavně, aby byly v pořádku ty placenty. Zítra ráno jdu hned na ultrazvuk a nesmím od půlnoci jíst ani pít, asi kdyby byly ty průtoky špatné, tak aby udělali CŘ.
Petrach: to jsi udělala dobře, že jsi ji tak sepsula, některý lidi by se sami měli nechat vyšetřit!!!

petrach
20. máj 2009

sorbona žadny císař nebude,vyřid klukum že jim to vzkazuje tetka z konika 😉
skus se vyspat a bud v klidu,ja vím že se to lehčej píše,jak delá..drž se,myslím na vas,hned rano sem kuknu

vladimuraz
20. máj 2009

Sorbono, to nééé, držíme všechno, co máme, musí to dobře dopadnout!!!!! Pohlaď za nás chlapáky přes bříško a zkus jim ještě domluvit 😉

Denisee, vůbec nejsi trapná, prosím Tě, jak jsi na to přišla? Vojtíšek je skvělej, on ty nožičky normálně strká pod sebe. A jak pěkně pochopil, že když se chce k něčemu dostat, musí zabojvat 🙂

Petrach, dobře jsi udělala, lidi jsou fakt debilní, k tomu nemám slov. Mně něco blbého zatím řekla jen moje kamarádka, tak jsem mlčela, příště už se nedáme.

Fajn, Ty přece víš, co Didka už dokázala, tak Tě snad nějací blbouni nemůžou rozhodit, ne? Vlastně můžou, já vím, člověk není nikdy úplně připraven na blbý řeči. Argoušek měla dobrý nápad, ne? 😉 Škoda, že tomu Didka ještě tak nerozumí, ona s těmi svými hláškami měla tetku poslat do řiti 😀 Měla bys jí to naučit, pak řekneš jen heslo, Didka je odešle, kam patřej , tetky budou koukat a Ty se budeš smát 😝

Risk, vítej mezi námi. Moc přejem Sáře, ať se dospinká v inkubátoru a je v naprostém pořádku.

fajn
20. máj 2009

holky dík

Sorbono bříško nehlaď vyvoláš si kontrakce ,ale jenom chlapákům domluv

Risk držím pěsti ať to zvládnete úplně v pohodě a nemáte žádné problémy Šášu za nás pohlaď a že na ni budem myslet.

Holky dnes mě ještě tááááááááááááák nasr.. můj chlap,poprve za jak dlouho jsem se chtěla vyvrznout a on se sebral a odjel a ani neřekl. Domluvili jsme se tady s holkama na volejbal(sice jsem to v životě nehrála) a ještě to bylo tady na hřišti a on ujede. No jak se vrátil tak jsem se s ním dohádala že on když chce tak si jede kam chce a já se furt musím na někoho ohlížet.Je to nespravedlivé že jo 😖

Halo Jani kde jsi? A co malej drží se ?

Denis myslím že kdybyste měli koberce tak bude jak tarantule lítat 😀
Je moc šikovnej a jak se drobek snažil,už to první video jsem si říkala že kdyby mluvil tak už by tě poslal někam .Vždycky jsi mu to posunula a odměna nikde 😀 moc hezky jen spoustu takovejch videí aˇje to příkladem pro další maminky

Vladi no jo ,ale to heslo by určitě používala i kdybych neřekla. 😉

fajn
20. máj 2009

jo a tu tatranku jsem stejně měla 😀 😀 😀

denisee
20. máj 2009

Risk: budu na vás holky myslet, mně primář říkal, že nedonošené holčičky jsou větší bojovníci než chlapečci. Nevím proč asi statistiky, tak ať to u vás platí dvojnásob!! Moc držím pěsti.

Fajn: koberec máme v dětským pokojíčku, tak tam taky občas leze, ale nijak zvlášť rychlejší tam není
😀 Ale, taky mi ho je líto, jak mu s tou hračkou pořád utíkám, ale to bylo jen pro kameru, jinak ho nechávám ať si dělá co chce 🙂

Sorbona: taky zítra hned nakouknu, držím pěsti.

petrach
20. máj 2009

fajn ja baštím studentskou pečet 😉

mispuli
21. máj 2009

ahoj holky,

ozývám se po delší době,ale u nás pokroky moc nejsou,tedy jako viditelný,myslím honzíka,mluví čím dál víc,ale pořád je mu špatně rozumnět,ale už krásně dělá věty.Dneska jsem se utvrdila v tom,že když řekne,že chce čurat,tak kadí,takže dneska 1.úspěch,řek,že chce čurat a vykadil se do záchodu,holky to bylo ho...,že by se za něj nestyděl dospělej 😀

mišák chodí čím dál víc,za ruku už je schopná ujít pěknej kus a bez držení včera ušla asi 30 metrů,jen nechápu,že ty děti chtěj jít vždycky na druhou stranu než maminka 😉

Sorbona,moc na vás myslíme a doufám,že výsledky jsou dneska lepší a císař nebude

Risk,držíme všechno co máme

Fajn:Taky mě vždycky rozhodí tyhle řeči a nejhorší je to od malejch dětí,kterejm to stejně nevysvětlíš 😖
a některý matky čuměj,jak když jim nadloube,Honzík taky na kole neumí,takže ani na tříkolce,pořád nemůže pochopit,jak má šlapat,uvidíme.Právě řešíme,co s tím,strašně rádi bysme si s manželem vyrazili na kolech,ale nevím jestli honzise unese ještě sedačka a co s mišákem,asi budeme muset tedy pořídit ještě jednu a budu ji vozit já,nebo budeme sedět na prdeli ☹ ☹

tu čokoládu vám občas závidím,nesmím ji,takže nervy takhle uklidnit nemůžu,takže buď panák anebo možná tak 30 deka šunky

sorbona13
21. máj 2009

Ahoj holky, tak mám po vyšetření, u Béčka není průtok jednou cévou, ale nezdá se, že by nějak strádal. Buď je špatná placenta, nebo je někde zamotaný pupečník, prý se to může ještě upravit do normálu a není zatím důvod kluky vyndavat. Zítra to budou ještě kontrolovat.

mispuli
21. máj 2009

sorbona:to je super,jen ať tam kluci ještě jsou 🙂

denisee
21. máj 2009

sorbona: tak to jsou hezký zprávy 🙂 tak, ať vydržíte do té další mety 30tt.

bera28
21. máj 2009

Sorbona, super zpráva. Kulíšci ještě v bříšku vydrží, uvidíš.
Risk, držíme palce! Denisee má pravdu, holky jsou ohromný bojovnice, ta Tvoje to určitě zvládne.
Fajn, přesně jak píše Vladimuraz, Didka je šikulka a nějaký blbý kecy bych hodila za hlavu. U nás se zase včera předvedla babička. Přijela se na prcky podívat a prohlásila, že jsou pořád nějaký mrňavý. A to přijezla Anetce šatičky velikost na roční dítě a jsou jí úplně přesně. Tak zas tak mrňavá být asi nemůže!
Jinak jsem dneska jak zmlácená. Kuba celou noc prochrchlal, měl horečku 39, tak s ním jedu po obědě k Dr. Přesně jak jsem říkala, chytil to od Anetky, ale to to zvládla s teplotou 37,7 a blbě jí bylo jen 2 dny, teď už zase řádí. A mě navíc taky pekelně bolí v krku a hlava☹
Jo ale Kuba konečně dneska začal dělat paci, paci. Hrozně ho to baví a my jsme samozřejmě nadšený. Mám to natočený, ale pořád ještě nemáme program na stahování z kamery (už rok o něj tomu mýmu chlapovi říkám!!), tak to pošlu, až si ho seženu sama.
Mějte se krásně.

risk66
21. máj 2009

Dakujem Vám za Vašu podporu.Momentálne mám plno pocitov a neviem sa z nich akosi vysomáriť.Sárka leží v Nových Zámkoch v špecializovanom stredisku a ja som 70 km od nej.Hrozne sa bojíme,za každým ked zazvoní telefon sa bojíme pozrieť,kto volá.Včera sme volali na kliniku,a zasa ju museli oživovať.Od vtedy čo sa narodila,už 3 krát.Stále sa nič nezlepšuje a je v kritickom stave.Viem že je v tých najlepších rukách a robia tam všetci čo môžu.Hrozne sa bojím.Stále sa modlím a hovorím si keby aspon o dva týždne bola v brušku dlhšie.Po narodení vážila 500g.A to je hrozne málo.....Aspom tie dva týždne a šance by boli lepšie.

sorbona13
21. máj 2009

risk: moc vám i vaší holčičce držím palce!!! Holky jsou bojovnice a určitě to zvládne! Mně hrozí předčasný porod, od 22tt jsem v nemocnici a doktoři říkali, že když se dostanu do 24+0tt, tak už miminka zachrání, takže Sárku určitě zachrání. Co bylo u tebe příčinou předčasného porodu?

maatkka
21. máj 2009

Pavcik ked budes mat cas ozvi sa prosiiiiiim stale na vas moooc myslim. No a teraz mi uz ani risk a Sarinka neschadzate z mysle. Vzdy ked sa tu objavi nova mamicka nemozem si pomoct az mi zovrie srdce. Dievcata taaaaak moc s vami citim viem ake je to psychycky tazke. Hlavne ten neustaly strach... Strasne vam drzim palce a verim ze vsetko dobre dopadne.
Sorbona to je s u p e r ze sa drzite!
A jani vy akooo???
Denisee trapna??? Blaznis 😀 Ani nevies ako si mi tymi videami pomohla. Strasne sa tesim s vami 🙂
Fajn viem ze reci niekedy dokazu ranit viac ako facky 😢 ale ked si uvedomim aka musis byt na Didku pysna... 😉
Zase tu smoklim pri tom pocitaci. Strasne to s vami vsetko prezivam. Je mi taaak luto ze sa nam to vsetko muselo stat 😢 a zaroven sa tak tesim s kazdym pokrokom dobrou spravou...
Dneska som celkovo nejaka dojata. Lilinka cely den blaboce. A stale opakuje mama a aj ked samozrejme viem ze tym nemysli mna je to takeee zlate. A este sa naucila tak sa odrazat do zadu takze cuva ako racik a dostane sa vsade kam chce lebo sa vie umyselne dokotulat za nejakou vecou napr. polozim vedla nej cumlik ona nan pozrie natoci sa k nemu a kotula sa az kym ho nedociahne a sup do pusy 😀 A hlavne sa jej obcas podari dostat na styri. Ma pri tom taku vystrcenu ritku 😀 no na spapanie.

argousek
21. máj 2009

Ahoj holky,

nějak nestíhám nesvačím nestihnu to nestačím 😀

sorbono dobré zprávy tak se držte 😉

mispuli to je fajn že je Honzík šikula a mluví ve větách, on to ještě vypiluje 😉

fajn to je celej můj manžel, já když někam jedu, tak hezky s Adámkem a když chci pohlídat, že vyrazím sama, tak má spoustu výmluv. Naučila jsem se jezdit autem, tak alespoň nemusím sedět doma a i když musím brát Adámka všude sebou, to mi zas tak neva, hlavně, že se hnu z domu 😀

denisee krásně se rozpohyboval, to Adámek šel na čtyři, pořád se pohupoval a pak začal lézt, takhle se vůbec neplazil. Je vidět, že je hodně motivovanej a že by už moc chtěl.

risk vítej na koníkovi, nevěs hlavu, také jsou tu maminky s taky brzy narozenýma dětma a jsou moc šikovný. Tak mnoho sil a energie do začátku 😉

my jsme byli dnes opět na hipoterapii, tak jsem vložila i pár fotek, tak jukněte 😀

argousek
21. máj 2009

risk však Dianka od fajn a Laurinka od Tami byly také takhle malé a zvládly to 😉 Určitě to dobře dopadne, musí 🙄

bera na tebe jsem zapomněla 😅 Gratuluju, že Kuba dělá pacy pacy 😉 Šikulka

janina77
21. máj 2009

Risk, vitaj medzi nami. Ja mam tiez chlapceka narodeneho v 24.tt, bol sice trosicku tazsi, ale vyvojom len 24.tt. Pozri sa do mojich albumov, uvidis, ako sa aj z takeho drobanka da vypiplat krasne sikovne dietatko. A dievcatka byvaju v tomto smere sikovnejsie 🙂. Drzim vam palceky.

baby, ja som stale v nemocke. pomaly koncim 36.tt - posunuli mi termin, tak to beriem, ze som uz za vodou 🙂.
Zatial ziadne novinky, vsetko ako bolo 😉 .

maatkka
21. máj 2009

Jani tak to je fakt u z a s n e e e e e 😉 to teda si za vodou 😀 mas to za par... moc sa tesim...

petrach
21. máj 2009

risk upne chapu jak ti je,toho telerfonu jsem se desila a bala ho vzít,moc na vas myslím a držím palce male bojovnici
sorbona super zpravy,nestihla jsem rano napsat ,ale četla jsem
jani taky velka gratulace,krasa 😉
mispuli Honzík je ščikulka,proste nebude umet všechno hned,ale s tím si hlavu nelam,on na to přijde sam

petrach
21. máj 2009

argousku Ada jezdí sam,nebo ty s ním? co na to říkal?

holky ja dneska nestíham,rano jsme meli oční a pak tu byli naši,navíc je malí ubrečeny,pořad to břicho,moc toho nenaspíme oba..na oční jdem zas za 14 dní,nalez stejny,ješte to nema dorostle tu sitnici,ale lejzr nas pry nečeká 😉

pavcik,kessie co u vas holky???

mattka Julinka už se plazí v zad? ty jo 🙂 šikulka velká
musím bežet,zase pláč,tak pa

denisee
21. máj 2009

Bera: gratulace Kubíčkovi, opravdu máš moc šikovný dětičky, když si vezmu, že je jim jen o měsíc víc než Vojtíkovi 🙂 A těším se moooc na ta videa 🙂

Maatkka: Kolik je Julince korigovaně měsíců?? plazí se vzad, občas jde na 4, to je super!! Koukala jsem do alba, je moc roztomilá, nedivím se, že jí máš chuť spapat 😀 Ze Žiliny byl můj děda 🙂

Argousek: ta hipoterapie, vypadá jako bezva relax a navíc je to dobrý pro Adámka 😉 A jezdíte na koníkovi spolu a pak jede Adámek taky sám???

Petrach: ty koliky ☹ vím jak je to nepříjemný, snažila jsem se nosit v klubíčku, ale to Vojtík neměl moc rád, celkově chování, pořád se mi v náruči šponoval....pak nám pomáhal nahřátý pytlíček s peckama z DM drogerie.

Risk: nevím co říct, je to opravdu moc těžká životní situace, strašný nápor na psychiku ☹ to nebudu popírat. Sama si říkám jak jsem to všechno mohla zvládnout a vydržet, ale brala jsem to jak to přišlo, nemá smysl řešit proč atd......Sárinka tě bude moc potřebovat a uvidíš, najdeš v sobě najednou strašně moc síly a vůle a vše jen a jen pro tvýho andílka. A ty to zvládneš, obě dvě to zvládnete!!!!! Moc vám to přeju a myslím na vás.

sorbona13
22. máj 2009

Ahoj holky, tak ultrazvuk nedopadl moc dobře, trochu se ty průtoky zhoršili, ale přes víkend bychom měli ještě vydržet, budou mě teď vyšetřovat každý den. Kluci celkem přibírají, A - 955g, B-864g.

maatkka
22. máj 2009

Petrach asi by som nepovedala ze je to este plazenie - nestrieda pri tom rucicky nozicky 🙂 skor sa tak nejak odstrkuje. Ale prejde tak pekny kusok.
Denisee - mala ma korigovane nieco cez 6 mesiacov - narodila sa skor o 10 tyzdnov. Pokusala som sa ju aj fotit na styroch ale vydrzi tak len chvilku a kym mi cvakne fotak vzdy vystrie nozinky.
Sorbona - mam taku fakt divnu otazku a asi sa mi budes smiat 🙂 ale ako sa rozhodnete ktory bude Honzik a ktory Kubko? 😀

petrach
22. máj 2009

mattka Elin se taky odražela rukama do zadu,neboj ona trenuje 😉 je fakt šikulka
sorbono doufam opravdu,že vydržíte dyl,držím pesti,kolik jsem přesne dneska???moc ti přeju at ješte kluci vydrží!!!

my dneska probehli rehabkou,malí byl hore od 4 hodin a usnul v 9 v aute,20minut nato jsme ho tam budili,takže desny pláč ,ale i tak cvičil,mame ten novy cvik na bříšku,vzala jsem si kameru,jak mi bylo poradeno,jinak bych doma nic z toho nevedela a budem holt trenovat..
me prave došli ty probio kapky,už je 4 dny nedavam a je to znat,kamoška mi je doveze zitra ze Slovenska ,to je rozdíl v cene jako blazen a hned 2ks,takže pak bude zas dobře

mattka kolik mate cviku a jak dlouho to cvičíte,jestli se mužu zeptat?

risk myslím moc na Vas,je to težke když ji maš tak daleko,ty už jsi doma,nebo v nemocnici?

kili
autor
22. máj 2009

sorbona, no vidíš, za chvíľku už ani do tejto témy chodiť nebudeš musieť 🙂

maatkka
22. máj 2009

Petrach my uz mame len ten jeden cvik na to aby sa dala na styri a na posilnenie chrbta. Ostatne nam rhb. porusila lebo Lili ma podla nej tonus v norme. Zrusila nam tie cviky na pretacanie lebo sa uz davno gula ako profik. Kazala nam cvicit uz len dvakrat denne ale my si dame vacsinou tri cvicenia aj ked mam obcas velky problem ju udrzat. Cvicime po dve serie na kazdu stranu. Jedna nam trva asi minutku - pretoze ju vraj nemam dlhsie drzat lebo sa jej v tej polohe slabsie prekrvuju nozicky ci co. Takze je to cisto cvicenie cca 4 minutky + prestavka takze spolu asi 5 minut. To uz len to vyzliekanie a obliekanie nam obcas trva dlhsie 🙂 Ale to preto ze uz mame len ten jeden cvik. No cvicime aj inak takou hravou formou a na fitlopte.