Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

gabika25
20. jún 2009

ahojte, dakujem za vsetky privitania. S konikom som od zaciatku tehotenstva a moc mi pomohol vo veciach, o ktorych som nemala ani ponatia.
Teraz mi ti moji dvaja chrustici zase robia vrasky. Nechcu papat a tym mi nepriberaju. Ked uz ma clovek pocit, ze je vsetko ok, tak sa nieco pokazi. Ocicka vraj nemame v poriadku. Maleho mi operovali na pruh. Ja som s nim zostala v nemocnici a muz bol doma s Diankou. To boli nervy, kazdu chvilu mi volal co ma ako robit. Dufam, ze toto uz boli posledne komplikacie a uz bude len klud. Aj ked neviem. Niekedy mam pocit, ze ma niekto skusa kolko vydrzim.
Inak vsetkym pekny aj ked uprsany den.

sorbona13
20. jún 2009

ahoj holky, jsem tu jen na skok s novými zprávami, nestíhám vás dočíst. Kluci mají 1200g a 1110g a včera poprvé vytáhli ze stříkačky oba 5ml 🙂 Prý otvírali pusinku při jídle, tak jim zkusili dát stříkačkou a šlo to 😵 😵 Dnes jsou 32+3, takže prý bude ještě chvíli trvat, než budou schopní sát víc, snad se pak budou umět přisát i na mě 🙂

gabika25
20. jún 2009

sorbana: velmi sa s tebou tesim, ze uz tahali sami. Moji boli lenivi a do dvoch mesiacov som ich musela sondovat, az potom zacali pomaly z flase. Ale tvoji su este malicki a slabi. Neskor to urcite pojde a budes si vychutnavat ten uzasny pocit pri kojeni.

petrach
20. jún 2009

sorbono zase krasne zpravy 🙂
gabika už musí byt jen líp,na jednoho človeka je toho už dost..co mate s očičkama,jestli se mužu zeptat? my mame Retinopatii,ale naštestí už se lepší,takže zakrok nebude potřeba,taky to byli nervy,tak ti to veřím,ty nervy..stejne je tvuj muž dobry,muj byx to nezvladl,u male delal všechno,ale Šimonka jak kdyby se bál,aspon mi to tak přijde

maatkka
20. jún 2009

Mila gratulujem k tym jednotkam musis byt rada ze uz mas tie skusky z krku 😀
Velmi velmi drzim paste aby sa Karolinke tie priedusky rychlo zlepsovali...
Sorbona chlapci su prekraaasny 😵
Janina ja som sa tiez pousmiala nad tym "vcera cakame chlapceka" 😀
Fajn dnes som bola asi dve hodiny so stvorrocnym synovcom a jeho top otazka je zase ako? Za ten cas sa "ako?" spytal asi sto krat tak si viem predstavit co mas doma 😉 No aj tak nechcem sa opakovat lebo to tu bolo uz tolko krat napisane ale musim Didka je takeee zlateee maciatko. Hlavicka mala mudra co ju nenapadne... 😀
Petrach ty mas doma tiez "ticheho blazna" (rybara)??? 😀 aj ja...

mila01
21. jún 2009

Ahoj holky.Tak oslava dopadla na výbornou,pokusim se dneska vložit nějaké fotky.Kája dostala nádherný dort,svíčky jsem sice víceméně sfoukla já za asistence Andrejky a přihlížení Káji,ale taky dobrý.Kája dostala plyšáka Elma,lehátko pro panenky s nějakýma serepetičkama,ten mluvící vysavač - to je pecka dárek,hrála si s tim celá rodina,strašně hezky mluví,Kája si s nim normálně povídá - fakt doporučuju,třeba jako dárek k vánocům,tak od roka a půl,od dvou let.Pak ještě dastala takový vkládací puclíky,knížku se zvířátky,co dělá zvuky těch zvířátek,nádherný komplet tričko-sukně,hned se v něm parádila,tak odpol hodim foto,tílko s kraťáskama a spoustu sladkostí.

Někdo se ptal na to,jestli máme ten dejchák už z porodnice - tak ne,my ho dostali až tento pátek.Malá měla 3x zánět průdušek a jednou zánět plic,pokaždé když nastydne,nebo když je rychlý přechod zima-teplo,tak se jí to hnedka vrazí na průdušky,naše pediatrička je zároveň alergoložka,takže rozhodla,že se to bude řešit,takže jsme too dostali,aby se z toho nevyvinulo astma,nebo tak něco.Myslim si,že to není zas taková tragédie,tady u nás na severu to má spousta i donošených dětí,prý se s tim 90% dětí v pubertě naprosto vyrovná a jsou bez dejcháku.Manžel měl taky dejchák,ale ten to měl sezoně na alergie.

Tak já půjdu vzbudit manžela ( ještě vychrupuje,holky jsme večer uspali u babičky a jeli za kámošena do hospůdky a vrátili jsme se až po půlnoci - já už nespim,hrozně chrápal,tak jsem se přestěhovala na gauč do obýváku ),jedeme za holkama na zahradu a po obědě vyrážíme na výlet do Ústí na Střekov ( hrad - zřícenina ),od jedné hodiny jsou tam loutkové pohádky.Navíc jsem Andrejce slíbila cestu vlakem,tak zpátky pojedem spolu mašinkou.Také si užijte den,doufám,že tu večer najdu jen samé dobré a krásné zprávy a třeba nového mimíska - co Jani?

Holky nemáte někdo zprávy o Kessy?Nějak dlouho se nehlásí,asi je znova v nemocnici,doufám,že je vše ok.

mila01
21. jún 2009

Ještě mi to nedalo a musím se zeptat - KILI,KDE JSI ?Co je nového s klukama?A ikdyž třeba není zrovna nic nového,kde tě máme?Chybíš tu.

petrach
21. jún 2009

mattka mam rybáře 😀 víš o čem to je,co? 😉

Kili jsem už chtela psát znovu taky,myslím že se ji nechce sem psát,že jsme ji převalcovali 😒 aspon mi to tak přijde a je to škoda,je to zakladatelka,Kili napiš neco,jak se kluci mají,aspon občas!!!!!!

kessi tu dlouho nebyla,aspon to znamená,že leží a je 2v1 😉
my jedem dnes k našim ,už se teším,mam už doma depku,po tydnu zavřená s deckama mi hrabe...
hrabu se ted v netu a hledam kočarek,sporták,manža říka že budem mít doma malí bazar kočaru 😀 ale 2 jsme dostali,hluboky už šel ke znamym na zahradu a sportak po kamošce nejde dat do uplneho lehu,jen pololehu a nechci to riskovat kvuli zadum

mili teším se na fotky,pokusím se je dat taky,jestli stihnu než pojedem,tatka se objetoval a cvičil a ted krmí 😲
včera zas sedel u vody do 1 v noci a spal do 11 😝

petrach
21. jún 2009

jsou tam
jecidlo máš tam ty faldíky 😀

denisee
21. jún 2009

Mila: Taky dodatečně gratuluji ke zkouškám, já stihla dodělat vejšku před Vojtíkem, tak vím jak je náročný se na zkoušky připravit. A s dvěma dětma 😕 , teda to před tebou opravdu smekám!!!!!! Kájince, jen to dobré a hlavně to zdravíčko 🙂

Holky já se snažím na net, teď moc nechodit, protože mě stále bolí ty ruce a pak tu skejsnu a ťukám a ťukám a ruce si neodpočinou, jsem pak jak závislák a nevím kdy to mám vypnout 😀 Ale už jsem se rozhodla navštívit doktora i když nevěřím, že mi to nějak pomůže ☹ Manžel je učitel, tak až bude mít prázdniny snad bude aspoň týden v kuse cvičit, ale on hraje volejbal a má taky pořád nějaký akce 😠
Petrach: takže manžel už se do cvičení zapojuje, to je super 🙂 A Šimonek vám krásně roste. Já ani na vítání občánků nešĺa, byla bych tam sama a Vojta se mi zdál hrozně malinkej, tak jsem tam nechtěla nic vysvětlovat.

Maatkka: ty PET lahve děti fascinujou 😀 😀

https://www.youtube.com/watch?v=l0FzbqGKfHw
maatkka
21. jún 2009

Denisee Vojtik je aky rychly ty brdo 😀 sikulaaa...
A ja ze uz mas ruky v poriadku 😨

mila01
21. jún 2009

ahoj holky,tak jsem tu a jsem pěkně vytočená.Přijeli jsme na Střekov,hrad zavřený a program zrušený - jen cedule,že se omlouvají.No hrůza.Tak nás manžel aspoň hodil na nádraží a jeli jsme domu mašinkou.Jinak fotky mi sem nejdou dát,tchýně tu nemá program na zmenšení,to mám jen na tom počítači doma - ach jo,já se fakt zbláznim,asi ten počítač naložim a dovezu ho tam sama.

Denisse - já jsem nedělala zkoušky na VŠ.Mám gymnázium a pak jsem vysokou dělala,ale nedodělala,byla jsem hloupá - užívala si a chybí mi dva semestry.Nedá se to dodělat dálkově a už mě to ani neláká.Udělala jsem si rekvalifikační kurz z účetnictví - ty zkoušky byly na úrovni maturity,od září bych si chtěla udělat ještě počítače a přemýšlim,že bych se na jaře pokusila a přijímačky na vysokou ekonomku dálkově na bakaláře.Ještě uvidim,musim si to pořádně rozmyslet.

Já na tvém místě bych k tomu doktorovi šla - ale radit ti nemůžu.

jecidlo
21. jún 2009

Petrach: no tak ty jsou super, hlavne ta 25. tam je fakt kus krasnyho chlapa!!!

Sorbona: no ja zasnu! Jen tak dal a fot a fot a fot, ja ted koukam na fotky mojich prcku a zjistuju, ze mam strasne malo fotek ze spitalu a to jsem tam s nima byla a desne to rychle leti!

denisee
21. jún 2009

Mila: Tak to je k vzteku s tím výletem, holky byly asi smutný viď? U nás Vojta spal,přestalo pršet, tak jdem taky na procházku 🙂 . S těma zkouškama je jedno jakýho typu, prostě obdivuju každýho, kdo má děti a ještě se dál vzdělává!!!

Ty ruce jsou horší, ale vím co mudra řekne, chce to klid, jinak se to asi nevyléčí. Zajdu tam asi v úterý. Štve mě jak se u těch doktorů strašně dlouho čeká, a pak mi dá stejně doporučení na ortopedii 😠

nanya
21. jún 2009

Ahoj holky,

jsem tu jen na skok. Daneček je každou chilku vzhůru a chce papat. Je to prostě otesánek, akorád se bojím o to množství, co si ze mě bere, na svá dva kila pije až moc, už od nemocnice si vypil 100 ml a i více co 3,5 hodinky, někdy si řekne i dříve. Včera si vypil kolem 200 ml, málem jsem se u té váhy složila. Nemůže mu to ublížit? A to pořád pak ještě, když už ho fakt od prsa odtrhnu, hodinu hledá v postýlce a chce ještě. Je to normální? On to snad chce všechno rychle dohlat. No a podle toho taky pak vypadají ty plínky, všechno pos....ané, manžel snad bude vydlávat jen na ně 😀 Už mi vystřídal všechno oblečeníčko ze šatníčku, co pro něj mám, když mi to u přebalování nepočůrá, tak to ušpiní od Aktiferinu od kapiček, no a pak je někdy tak zkakaný, že to jde skrz plínku. Jéééje, už zase křičí, tak já letím. Fak mě nenechá odpočinout......

susika
21. jún 2009

nanya🙂)200ml mi malá vypila mala skoro pol roka🙂))super🙂)nevracia ti? alebo neblinká? moja mala reflux a to mi povedali,a ž ked mala okolo roka, že preto može vygrcnúť po jedle, ked si odgrgávala. a to zdaleka nebolo 200ml🙂 ked bola bábo, tak mi vypila aj 70ml , ked som si ju doniesla z nemocky. to mala presne 2200g.v nemocke jej dávali len 40ml. a pýtala o 2-3 hodky znova. ja som ju aj tak krmila po 3 hodkách, tak snád to nemala velmi neskoro, ked tam zle priberala. potom neskor, ked vypila dávku na "ex", tak som pridávala opatrne.ale dlho mi pila len 120, viac nezvládla.teraz ejj je málo plná 250 ml flaša. dopije uplne, ale keby mala aj 3 dcl tak ju vypije. ale inak duplu už nevypije.

takže , ja by som sa na tvojom mieste nebála, kým ho naťaží bruško, tak je to mylsím OK.

ja tiež obdivujem maminy, čo ešte aj dialkovo študujú. tiež som chcela, ale neviem kedy by som do toho kukala. večedr som rada, ked si sem na chvilku sadnem.takže asi len ked malá spí, lenže to ledva stihnem navariť, kedže sa pri nej nedá, lebo je to nebezpečné 😀

hanicka2222
21. jún 2009

Ahojik ja mam holcicku ktera se narodila ve 31 tydnu.zatim nema zadny problemy vazila 1.750g vubec jsem neverila ze ji dokazou zachranit vubec nedychala ale je moc sikovna a je vse jak ma byt.je to ted zazrak ze to lekari dokazou.

nanya
21. jún 2009

susika: Daneček neblinká, ale s tím bolením bříška potom, no to nevím, říct. Kroutí se, ale dost často ho trápí i prdíky. Pořád jí více a více, bojím se toho, kam to až povede. Teď mi vypil prso do dna, sice jsem ho nevážila, ale vím, že v prsu mívám kolem 200 ml a více, takže teď škytá v postýlce a mamře, snad ho to bříško z toho nebolí. Vypil to na jeden vrh, a to za 25 min. Je to otesánek 😉

jecidlo
22. jún 2009

nanya: tak to je teda borec, 200ml? je to vubec technicky mozne do tak maleho miminka? 😅
ja jsem je za zacatku nevazila, vsaks to cetla v tom nasem pribehu o kojeni, ale z flasky mi pili kolem 120ml vyjimecne Maruska 150, ale to uz mela skoro 3 kila! ted je vazim jen obcas v noci vypijou tak 150-mozna tech 180 ale Maruska mela vcera 5,9kg!!! ale rika se ze MM prekrmit nejde, kdyz nezvraci, tak jen ho nechej.muze mit jen takove obdobi hladu, a prdiky bude mit aj kdyby pul 80ml. Tak to budes brzy vkladat fotky taky s poradnyma faldikama, jen tak dal 😀 😵

jecidlo
22. jún 2009

nanya: jeste sjem ti zkoukla fotky a jsou uzasny, vsechny! a ta v autosedacce jak jdete domu nema chybu! 😀

petrach
22. jún 2009

ahoj holky
,ten net mi blbne čím dal víc,už jsem volala znamemu a smířila se že budu bez pc a ejhle,zase se rozjel,znamí me zabije,vždycky ho chce odvezt na opravu a ja ho nechci dát 😀

denise to video je suprove,zase udelal velky pokrok,proti tomu poslednímu,už mu do lezení moc nechybí,už to umí,fakr supr 😉 s tema rukama bež,ja vím co to je za bolest,me na to delá zle i chladno,tak se skus víc oblekat přes ty lokty dlouhy rukáv..ale dr to bude chtít..me pomohla vždycky elektrolečba,sdkus se poptat,fakt to zabralo

jecidlo my vas doháníme,zítra jdem na vahu tak písnu,ješte mame neurologa,tak už se zas klepu,co bude..
jak jste na tom s pasením konu prosím te???me ta RHB to tak řekla,s tou levou paží,že jsem z toho ted troska 😒

nanya ted jsem spomínala,jak jsme si psali,že Danula nepřibírá 😀 a ted to dohání,je to šikulka,bud ráda,pokud neblinká,tak to neřeš,zeptej se dr,ale myslím,že ti neřekne nic jineho,u kojeneho dítete se to nedá omezovat
ja ted maleho krotím,mel tu žravku taky,ale ted se to sklidnilo,to bude i u vás 😉

hani máš krasnou holčičku 😉 vítám te tady,kdes tak dlouho byla 😀
milo vy máte pech teda,aspon ten vláček jste si užili ne? a už je holkám líp???

mattka chci se zeptat,i holek,kdy jste šli do sportáku????

andulka4
22. jún 2009

DENISE MALÝ JE NÁÁÁÁÁÁDHERNÝ A STRAŠNĚ MOOOOC ŠIKOVNÝ 🙂 hned jsem si vás přidala na youtube do oblíbených 😀

andulka4
22. jún 2009

jo jinak dneska jsme byli u RHB lékařky a máme napsáno že odpovídáme věkové normě 🙂

petrach
22. jún 2009

andulko ješte jsem nepopřala..takže GRATULUJUUUUU...je to i tvoje zasluha 😉

denisee
22. jún 2009

Petrach: nevíš jestli k ortopedovi potřebuji doporučení praktivký lékařky??? Jinak do sporťáků šel Vojta. když mu bylo 10-11měsíců, ale do teď tam samozřejmě jen leží, pouze na sváči jde do sedu. Protože sám nesedí.

Andulko: děkuji, nápodobně 🙂 🙂

mila01
22. jún 2009

Ahoj holky,tak jsem sem zase narychlo nakoukla u tchýně - my snad ten pc nikdy neopravíme.Ale o prázdninách budu většinou tady,tak pokecáme. 😀 😀

Hani - vítám tě a napiš o sobě a o prckovi něco víc. 😉

Andulko - velká gratulace - je to takové velké zadostiučinění,co?Člověk si řekne,že to cvičení a trápení se nebylo marný a že to za to stálo. 🙂

Jinak Kája šla do golfek v 16měsících,ale už předtim jsem jí občas nechávala sedět v hlubokym. 😉

petrach
22. jún 2009

denisse ja doporučení mela,obvodní ti ho určite dá,radši bež za včasu,čím dyl to trvá,tak tím dyl se budeš léčit
jo manža jak včera cvičil,tak prcek ma modřinu,ja jsem pak s ním cvičila u našich a mamka se hrotila,co to ma na ruce,takže myslím,že zas dlouho cvičit nebude

jecidlo
22. jún 2009

petrach: co s levou pazi?Nejak mi to uniklo. My jsme na tom s pasenim blede 😔 zacali nekde na 3 mesich a ja byla moooc stastna ale pak jak kdyz utne, najednou nic.VUBEC NIC. Matej ted zase zacina, ale strasne se u toho prevazuje, zveda zadek a otaci se mi na zada, vim, ze je to spatne. Maruska lezi jak prkno, sice krasny 6ti kilo, ale snaha tam je mala. Zato, kdyz lezi na zadickach, tak si hezky pritahuje nozicky. Jsem z toho zmatena.
Urcite napis jestli uz nas dohanite 😀 😀 Marusku asi zatim ne, ale Matejma 5.35 tak to uz nam urcite slapete na paty ze?

bera28
22. jún 2009

Holky, máte moc hezké fotky🙂
Andulko, bezva zpráva.
Petrach, prckové šli do sporťáku v 8 měs.korig, ale to už uměli sami sedět. Stejně by nemohli být déle v korbičkách, už se tam nevešli 😀
Milo, výlet teda k vzteku, co?!
No nic, užijte si večer. Já jdu venčit psa a vůbec se mi nechce, protože tu strašně leje 😝

jecidlo
22. jún 2009

Mila: ted jsem koukala na diskuzi o pupecni kyle,pises tam, ze vam rehabka radila jak kolem nej krouzit na zatlaceni nebo tak nejak? nemohla bys mi to trochu vic popsat? Maji ju oba prcci, v Podoli nam rekli lepit, v Liberci nelepit, Maruska ale mela stejne hned kolem hrozny exem, uplne puchyrky, takze stejne nelepim.