Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

pavcik
29. mar 2010

holky děkuju za vaší podporu ale bohužel........sláva se nekoná

eeg ještě horší jak ve čtvrtek.....takže nastoupí hormonální léčba kortikojdama. Hromada vedlejších účinků jako...přibírání hmostnosti,tlak,cukr v krvi,nespavost,náladovost, řídnutí kostí atd.

Holky je to pěkně na ho...

budeme tu další 3 týdny ☹ 😠 😢

bera28
29. mar 2010

Ajko, mylsím, že ani jedna z nás není nadšená z toho, že patříme do této diskuse. Ale když už jsme se tady tak pěkně sešla, tak si musíme pomáhat 😀 Ono je někdy lepší dopředu moc nevědět. A po Synagisu jsem cvičila hned druhý den, po Hexe za 24 hodin. Akorát delší prodleva má být po očkování živou vakcínou.

Juli, tvoje malá je zlatá 😵 A taky pěkná kaskadérka. My jsme nakonec kupovali k Vánocům také Rodyho, zebru jsem nesehnala. Byl plánovaný jako dárek pro Kubajze, jenže jak začal v prosinci chodit, tak pak čornul Anetě odrážedlo, které dostala ona, a koník je ve stáji (stanu) a Kubovi jsme museli koupit také odrážedlo. Takže tak to dopadlo u nás.

Evi, my jsme taky u Zobanové výjměčně byli vyřízení za necelé dvě hoďky. Z toho v ordinaci jsme strávili 5 minut, ani mu oči nerozkapávala, že je úplně OK. Ještě dostal za odměnu lízátko 🙂 A máš na brýlích takovou tu gumičku na upevnění?

Milo, vy už ste měli buřto péčo? To bych si taky dala líbit, jeden takový poctivý rakoviňák 🙂 Ty tvoje holčiny jsou takový sportovkyně 😉

Peti, tady bylo dneska hnusně, venku jsme byli jen po obědě a jak jsme přišli domů, tak liják 😠 A na Velikonoce má být ještě hůř.

Pavcik, tak to mě mrzí, že se to takto komplikuje 😔 Nezbývá než věřit lékařům. A jaké jsou prognózy?? A na jak dlouho máte nasazené kortikoidy??

julianna78
29. mar 2010

Ahoj pavcik je mi to strašne lúto,ale dúfam,že vedlajšie účinky budú minimálne a najlepšie žiadne,liečba čím skor zaberie a kortikoidy vysadia.
Bera dík,takže rody nic moc.Ja chcem pre malú tiež odtážadlo,ale som si myslela že to je pre cca2ročné deti a v podstate jak píšeš hned jak vedia chodit môžu dostat odrážadlo?
na cvičku mi rehabka povedala,že do 2-3mesiacov bude chodit,tak by mohla dostat aj odrážadlo,ešte ma napadla decká trampolína.

eviku80
29. mar 2010

Pavcik ☹ snad pomůžou kortikoidy. Vedlejší učinky jsou, ale dětičky se z nich rychle oklepávají. Do Vendika nacpali taky hodně moc kortikoidů kuli plicím a měl akorát takový nasyslený velký tváře a i všechno ostatní se vždycky po každé kůře zlepšilo. Moc na vás myslím, někdo prostě v životě nemá opravdu nic zadarmo. Posílám hodně sil

Bera: to je super, že je Kubík ok 😉 , ani jsem ti nenapsala, že jsi dost šikovná s tím lepením těch skříní...vypadají jako nové.
Jo, jo máme ty plastový miminkovský s gumičkou, ale Vendik chytne brejle e tahá je dopředu takovým způsobem, že má gumičku zaraženou až snad do půl hlavy....no nic třeba ho nějak přesvědčim

Petrach: 😉

helili
29. mar 2010

Ahoj hoky.

Jsem docela čerstvá maminka nedonošeňátka.
Naše princezna Anežka se narodila 26.2.2010 ve Zlíně ve 24+1 740g a 33cm.
Přidaly se kompilkace, které tuto nezralost často provází - krvácení do komor, plicní dyspalzie, absence smolky s následnou operací a dvěmi dočasnými vývody - nyní je v Brně.
Anežka je velikámská bojovnice. Přes všechny prognózy se drží zuby nehty a já nepřestávám věřit v dobrý konec ;o)
Moc Vás prosím, kdo má podobné zkušenosti jako my, kontaktujte mě, prosím tu, nebo na korysekk@gmail.com
Přesto že jsem sama zdravotník, nevyhledávám kvanta informací o všem možném, žiju prostě přítomností s naší holčičkou a užívám si každý okamžik ;o) Oporou je mi kniha - Narodilo se předčasně.

Mějte se co nejlépe, Vašim miminkám přeju ZDRAVÍ, za které se všechny modlíme a pokud máte chuť a čac, kontaktujte mě, prosím.

Všechny zdraví Helena 🙂

eviku80
29. mar 2010

Helili: budu myslet na Anežku, ať to všechno zvládne a na Tebe, ať vydrží energie....je to těžké období a horská dráha je někdy slabé slovo. Zkušenosti máme jen s dysplázií, většina dětiček dysplázii zvládne na jedničku, do budoucna to znamená větší náchylnost na nemoci průdušek a plic. Při těžší formě dětičky potřebují delší dobu kyslík a do budoucna budou hůř udýchávat velkou fizickou zátěž. A jak se má Anežka dneska? Nám se narodil Vendelín ve 24+3......v nemocnici to bylo nekonečně dlouhé, ale zvládnul to 😉 ....přeju, ať se všechno zlepšuje, ať Anežka prospívá a pěkně dýchá a piš, piš, nejsi v tom sama

mila01
29. mar 2010

Ahoj holky.

Pavčík - všechny jsme čekali a těšili se na lepší zprávy. ☹ 😢 Naprosto chápu,že jsi z toho v pr...,když už to tak ošklivě musím napsat.Držím všechny palce co mám,aby ta léčba zabrala - přece se to musí zlomit - MUSÍ.

Jen jsem to tak prolítla.už nemám sílu takle večer dočítat. 🙂 😉 Jak jste psali o tom hopsadle,my ho Káje pořídili k vánocům ( byl jí rok a půl ),občas si na to sedla,ale jinak to moc velký úspěch nemělo - ujala se spíše motorka a hopsací balon - na tom dělá šílený věci.Dělají více velikostí,koupili jsme jí ten mrňavej - ve 2 letech a to teda úspěch má - skáče skoro každý den. 😉

Helili - vítám tě tu.Anežka je opravdu veeeeliká bojovnice,také držím palce,ať všechno překoná a ať už je jen dobře.Moc poradit neumím,naše Kája je narozená 28+0tt,naštěstí bez krvácení - jen problémy s dýcháním.Jediné,v čem ti mohu poradit - ale co jsem pochopila,tak to stejně víš,nedej moc na prognozy doktorů.Nechci je nijak schazovat,já jim plně důvěřovala,ale jejich prognozy jsem brala s rezervou ( naštěstí,jinak bych se z toho zbláznila - nejdříve nám řekli,že asi nepřežije porod,pak prvních 48 hodin,pak mi řekli,že bude ležák a nakonec to vyvrcholilo tim,že mi v 5 měsících řekli,že je slepá ).Holky tady mají spoustu zkušeností,podívej se do alb a uvidíš krásné,rozesmáté a šťastné děti - to tě bude nejvíc motivovat a nabíjet do dalšího boje.Nejlíp ti asi poradí Fajn,která se momentálně lázeňkuje,ale až se vrátí,tak přidá důležité rady-Fakt držím palce.

Bera - jojo,u nás už se buřtovalo - já jsem takový průkopník zdravé stravy 😉 😀 .Ale dneska jsme skoro nevytáhli paty,tady bylo pěkně hnusně.Zítra hlásí,že bude líp,tak už jsem holkám slíbila prolejzky.

Holky - můžu se zeptat - kam vám zmizeli fotky z pasů?Mě tam teda zůstala. 😕 😨

petrach
29. mar 2010

pavcik letím sem jen kvuli vám a ted tohle.. ☹ musíš toho už mít opravdu plné zuby..ty začatky budou hrozné,chápu že už toho máš dost..ale bude líp,proste musí..zaberou léky..co jinak dr víc řekli? mají nejaké prognozy do budoucnosti,nebo ješte čekají jak zaberou léky? kočko máš toho ted moc,ale my jsme s tebou,tak ráda bych ti pomohla kdyby to šlo..

juli já myslím že to odražedlo bude to pravé..s vaším tempem..Eliška mela jako první takové to autíčko se 4 koly,je i nižší než ty motorky a stabilnejší a jezdila dřív,než chodila 😉

Ajko diagozy byli ze začatku ..CKP..centrální koordinační porucha,ale ted už nemá nic,vše jsme vycvičili..jen se usmyslel me trápit,že bude lenoch..začíná lozit,ale hodne opatrne.. i když občas jsem v koncích,to přiznám,mám ješte pořad strach

Heli my leželi ve Zlíne..jsme kousek,kdybys chtela povykládat..nevím odkud teda jste..ve středu bude v Kenny\ clubu na Jižních svazích setkání maminek předčasnátek,kdybys mela chut..
jinak teda Anežka co čtu je velká bojovnice,je to beh na dlouho trat,ale rychle to utíká,při všech tech starostech..až zesílí,tak vám ji mužou převest zase sem blíž k vám..znám holčičku narozenou ve vašem tydnu,jsou jí 3 roky a je to krásná,zdravá a chytrá princezna..pokud budeš chtít,dám kontakt na maminku,pomáhá ted dalším maminkám předčasnátek překlenout období po porodu..

merj
29. mar 2010

Hezky vecer vsem,

obe nove maminky zdravim. Anezce preji at ma vzdy vuli rvat se zuby nehty, aby rodicum delala radost. A Tomaskovi at pokracuje stejne dobre jako zacal.
Helili, diagnozy, ktere jsi napsala, doopravdy provazi radu nedonosencu. Hrozne moc, ale zalezi jakeho stupne ci rozsahu je nalez a od toho se odviji lecba a "minusy" do budoucna. Nas maly odchazel z nemocnice s diagnozou dysplazie I. stupne a v necelem roce a pul koriovaneho veku jsou plice bez problemu.

Pavcik, moc drzim palce at kortikoidy zaberou a at pobyt v nemocnici prinese Matejovi i vam ulevu a at to rychle ubiha. Drzte se.

Bera, sikulka, pokojik se povedl. Jakou mas hodinovou sazbu? 😉 K zitrejsim narozeninam Anetce a Kubikovi preji jen to nejlepsi, at jim rodice delaji jen radost a oni zase jim.
A jeste pridavam data do tabulky v korigovanem veku - pretaceni - 3,5, lezeni - 6,5, sezeni - 7, obchazeni nabytku - 9,5.

petraguerra
29. mar 2010

Ahoj holky.Jmenuji se Petra.Mam chlapecka 29mesicu 27tydnu600g.Dnes vazi 14kg+90cm.Chci vam podekovat za pribehy a rady ,ktere jsem si z Konika vycetla.Bydlim ve Skotsku a nemam tady zadne cesky se stejnym nedonosenym miminkem.Muj Matej byl 20mesicu s kyslikem.Infekce mel snad vsechny,ale dostal plisen ta se mu usadila na plicich-na ventilatoru byl 10tydnu.Chodit zacal ve 21mesicich,je o dost pomalejsi ve vyvoji,ale darebak. Mame problem s mluvenim,myslim si,ze je to tim,ze zije ve trojjazycnem prostredi.Snad vam nebude vadit,kdyz sem za vami obcas zavitam. 🙂

mila01
30. mar 2010

Dobré ranko - tak zase vítám novou maminku - ach jo.To není tim,že bych tě neviděla ráda,ale radši bych tě vítala v jiném tématu - je to hrůza,kolik nás je a kolik je bojovníčků.Teda vy jste si toho taky vytrpěli,co?Doufám že teď už bude jen dobře. 🙂 Určitě nebude vadit,když sem zavítáš - jsi tu rozhodně vítaná.

Holky hoďte nějaké fotky,ať můžem juknout na vaše zlatíčka. 🙂

Pavčík - doufám že jste se vzbudili do hezčího dne,že dnes bude líp.

Nanya - co u vás,už je dobře? A co Argouek,nemarodíš?A vůbec - co naše těhulky?Dlouho se neukázala Lenča,doufám že je ještě kindervajíčko.

Dneska má být krásné počasí,tak všem přeji krásný den.A ať už je všem líp.(mě škrábe v krku 😠 )

petrach
30. mar 2010

ahoj Petro,..vítám te mezi námi..po tom co čtu toho máte za sebou taky hrozne moc,a Maty\sek bude taky velký bojovník,že se s tím tak popral..s tím vyvojem jak píšeš,to podle me je tím kyslíkem.ale nemyslím,že třebas my budem chodit dřív..hlavní je,že jde vyvoj do předu a jsou pokroky..i když teda znám,jak je to hrozne težké to ustát..s řečí má problém i spousta donošených detí,a nic to neznamená,kor u kluku..kamaradce se chlapeček 26tt rozmluvil až ve 4 letech,za pomocí logopedky a ted chodí do lidové školy a krásne spívá..budem radi když se přidáš mezi nás,nebudeš na vše sama 😉

milo taky tak brzo stáváš?? 😀malí si hraje s panenkou,tahá ji po pokoji a musíme nakoupit..venku bude krásne 🙂
pavcik přeju dnes dobré zprávy..
nanya kde pak jsi??? a tinuskaha??? kde jste všechny holky?

janicka.slunicko
30. mar 2010

Ahojik holky, dneska jedu za prckama,zachvilku budu volat v kolik mam dorazit na chovaní Val. Včera mi doktorka řika že Ríša ma na obouch stranach kílu, tak ho budou muset operovat,ale chtejí počkat co to pujde,aby ho nemusely extubovat . Holky jak dlouho mají tak díchaní do nosanku, doktorka řikala že se to trošku zhoršilo,že si pridechuji kolem triceti procent.
Tedka mam trošku casu tak si vas dočtu.

mispuli
30. mar 2010

Přejeme hezké dopoledne

vítám nové mamči s malými velkými bojovníky,Helčo Honzík toho taky měl spoustu,ale u nás nejhorší bylo krvácení do celého těla a do komor,které bohužel nakonec skončilo ucpaninou a následným voperováním shuntu,ale je to ted prostě součást jeho těla a vůbec to nevadí,všechno ostatní jsme tak nějak přecházeli,celkem brzy si dýchal sám,takže problémy s plícemi se nám vyhly,ale s těma zase mají zkušenosti jiné maminky tady 😉 Petro,malej má tedy krásnou váhu i výšku,takže je vidět,že to zvládnul krásně a krásně prospívá 😉

Pavči je mi to tak strašně líto ☹ ☹ ,honzis tenkrát po tom úraze taky bral kortikoidy,aby splaskl ten otok mozku a všechny vedlejší účinky se bohužel dostavily,byl celej zavodněnej ,obličej kulatej,ale jedno ozitivum to tenkrát mělo,začal bejt žravej,ale to u vás problém nebyl,po vysazení těch léků se to během pár měsíců upravilo a ted už je zase jako oteklá nit 🙂 🙂

jinak u nás žádný změny,všechno tak nějak pomalu plyne kupředu,akorát jsem včera byla tady ve školce a nemám moc příznivé zprávy,chtěli jsme,aby honzis od září nastoupil sem do školky a bez asistenta,ale když jsem řekla,že má ten shunt,tak se ředitelka lekla a řekla,že to bez asistenta asi nepůjde,že si to nelajzne,aby tam byla sama učitelka skoro na 30 dětí,takže bude volat na kraj a zjištovat podmínky,co a jak,spíš tedy počítám s tím,že ho nevezmou a on by si tak potřeboval zvykat na větší kolektiva ty děti by si na něj taky zvykly a ředitel by z nich pak udělala 1.třídu,no uvidíme

a Míša je taky blbě narozená,takže mi jí taky asi příští rok v březnu nevezmou a v práci taky chtějí,abych nastoupila o půl roku dýl,tak ted zjištujou podmínky,za jakých to lze udělat,protože mateřskou už si prodloužit nemůžu 😒

sluni to je super,že můžeš chovat aspon Valinku 🙂

argousek
30. mar 2010

Ahojte holky,

zdravím a vítám všechny nové maminky. Náš Adámek měl taky problémy s dýcháním, intubovanej byl 3 dny, ale na kyslíku skorem 60 dní, dokonce hrozili, že půjdeme domů s kyslíkovou bombou. Dysplazii plic má, BPD bronchopulmonální dysplazii plic. Prognózy byly všelijaké, že může být astmatik, že se při zátěži bude zadýchávat, že bude nosit brýle, když byl tak dlouho na kyslíku, ale nic z toho se nesplnilo. Dneska je to zdravej krásnej kluk. Naopak bych řekla, že oproti ostatním dětem je míň nemocnej, má prostě tuhej kořínek. Jinak jsme ale oproti vrstevníkům ještě pořád pozadu, začal už konečně mluvit, ale má takové svoje výrazy a huhňá. Takže mu rozumíme jen my a taky ne všechno 😀 Ale snahu má, tak snad se to vytříbí. No a v jemné motorice taky nic moc. S odkladem do školy počítám automaticky. Teď začne chodit do školky na 3 měsíce s asistentem a pak sám, tak uvidíme.

mispuli snad by jsi mohla mít neplacené volno nebo prostě jít na tu chvíli na pracák, abys dostala alespoň nějaké peníze. Nevím, snad se vám to podaří nějak vyřešit, aby dobře bylo. Nám toho asistenta zajistila školka přes úřad práce. Nebylo k tomu ani nic potřeba. Větší problém je prý sehnat pedagogického asistenta, to se musí prý i do pedopsychologické poradny. My máme jen osobního asistenta🙂) Aby mu pomohl s jídlem, dojít na záchod, oblíknout a dohlídnout nad jeho pohybovou aktivitou, aby někam třeba nespadl 🙂)

Pavcik držím palce, aby léčba zabrala. Adámek měl taky kortikoidy kvůli tomu dýchání a měl napuchlé tváře, ale po vysazení se to srovnalo. Ber to tak, že je to proto, aby mu to pomohlo. I když mně se to kecá, určitě bych z toho měla taky těžkou hlavu. Tak se drž a buď mu oporou, teď tě opravdu potřebuje 😉 Když budeš na nervy, on to vycítí a bude to hůř snášet.

Jinak holky já furt držím 2 v 1, tak snad se nám to podaří ještě alespoň necelých 14 dní a budu v poho 🙂) Už mám všechno nachystaný, teď spíš začínám mít trochu obavy z porodu, jak to zvládnu. Ale co jednou už jsem rodila, tak snad to podruhý taky zvládnu. Jak říkají doktoři, ještě tam nikdy nikomu nezůstalo 😝

mispuli
30. mar 2010

argi a toho asistenta ve školce platíte vy,nebo ten úřad práce?No asi budu muset na pracák,ale trochu ve mě hlodaj obavy,snad mě ředitel nevypeče a opravdu mi pak dá od září smlouvu,ted mi totiž ze zákona musí držet místo,ale pak už vlastně ne,lae máme spolu dobrý vztahy,ve škole na mě čekaj,protože tam není žádnej aprobovanej tělocvikář,tak mi nezbyde nic jinýho než věřit,protože oni nám pak vyjdou vstříc s H,že mu sežene asistenta do školy,tak já jim vyjdu vstříc tady,uvidím,s čím přijdou

jinak jsi super,že držíš,počkej ještě budeš přenášet a k tý mluvě,H taky huhná a taky je mu pořád hůř rozumět,někdy taky nerozumíme a pak se vzteklí 🙂

argousek
30. mar 2010

mispuli toho asistenta platí úřad práce. A nemusíš to ani vyřizovat ty, měla by si to vyřídit školka. Stačí prostě říct, že to Honzík potřebuje, že by to tam sám nazvládl 😉 Ono je to teda nejvýše na půl roku dýl ne. My to máme dohodnutý na tři měsíce - duben, květen, červen. S tím, že od září už to zvládne sám. Mně jde taky hlavně o to, aby byl v kolektivu. Děti potřebují děti. My jsme jezdili do mateřskýho centra, ale to teď se Štěpánem nepůjde.

mispuli
30. mar 2010

argi díky 😉 😉 ,já počkám,co mi řekne zítra,to je oficiální zápis do školky,jdu tam kvůli míše,tak uvidím,dneska mají mít tu poradu a mluvit tam o tom,tak snad už zítra něco řekne 😉 ,on je spíš problém,v tom,že je moc dětí na tu příští předškoláckou třídu 😢 😢

denisee
30. mar 2010

😠 Pavcik: moc na vás myslím a přeju, aby vám tohle těžké obdodbí rychle, rychle uteklo a bylo zas líp!!!!! držím pěsti.

ajko: pokud máte jen lehkou hypotonii, tak by to mělo být všechno v pohodě a Vojtovka bude stačit.

Helili: malá je opravdu bojovník!! přeju, ať vším projdete co možná nejlépe a bez větších problémů. Žádnou podobnou komplikaci jsme neměli, tak bohužel neporadím, ale v Brně je v dobrých rukou. Ozvi se,
jak si Anežka vede 😉

petraguerra: určitě napiš, jak se vám daří. Na mluvení si myslím máte ještě čas ne? Někdy mi přijde, že děti, které začaly později chodit i později mluví, že to jde nějak ruku v ruce. nevím je to jen můj názor. Vojta bude mít v květnu 2 roky a taky toho teda moc nenamluví 😒 A promiň, že se tak blbě ptám, ale on byl na kyslíku 20 měsíců???nebo je to nějaký překlep?Ve
skotsku je zas dobrý vzduch ne? ježiš já se ptám jak nějaký pako 😀

Mispuli: s tou školkou je to blbý ☹, snad se to nějak vyřeší asi máš z toho nervy co? já když to tak všechno čtu je to síla, Vojta jak je v květnu, tak ho tady v Budějkách taky stopro příští rok před prázdninama nevezmou a co má pak člověk dělat když musí do práce 😠

argousek: 35tt 🙂 , nádhera

jani2
30. mar 2010

dievčatá, 2 dni tu nie som a to sa potom veru nedá všetko prečítať, také spisovateľky ste vy! 🙂
argousek - teda že 35tt, to už je krásny týždeň...to už dozrievajú očička aj pľúca (ale to asi všetky maminky nedonoseniatok viete) 😉 ....takže to bude krásne donosené bábätko 😉 ...ako ako píšu dievčatá, možno ešte prenášať budeš! 😉
helli - tak všetky tie problémy, ktoré opisuješ sme mali aj my!...Janka sa síce narodila v 26tt ale s ťažkou infekciou klebsiolou a v tehu som nedostala žiadne lieky na dozretie. Mala tiež krvácanie do komôr, masívne krvácanie do pľúc a aj s kakaním nastali ťažkosti, takže aj stómiu mala...no s tými vývodmi boli potom ešte ťažkosti, ale to by bolo na dlhé vyprávanie. Intubovaná bola dlho - 49dní a potom ešte 18 dní na podpore...takže nebola na tom dobre, ale všetko zvládla a dnes by nikto nepovedal, že je nedonosená. Nemá žiadne chronické ochorenia, motoricky aj mentálne dobehla rovesníkov, je dávno bez liekov, chorá nebýva...jedine je trošku ďalekozraká, ale aj to sa jej od minulého roku hodne upravilo, takže okuliarky ešte nemá.. 🙂 🙂 🙂 ..viem, že teraz máš strašne ťažké chvíľe, ale treba to vydržať a aj keď sa to teraz nezdá, budeš mať doma krásne dievčatko!
pavčik - je mi ľúto, že sa to maličkému nelepší...ale liečba určite zaberie. Tie kortikoidy nie sú moc príjemná vec, ale môj synovček ich užíval do 6 rokov a je v poriadku....žiadne vážne vedľajšie príznaky nemal!...drž sa!..posielam pohladenie maličkému!

maatkka
30. mar 2010

Pavli tak ja som si ta sice citala uz vcera ale nemala som ani silu nieco ti na to napisat 😢 Je mi hrozne luto ze sa to Matymu nezlepsilo ☹ velmi som v to dufala... Drzim paste nech kortikoidy rychlo zaberu aby ste ich nemuseli brat dlhodobejsie a nech nemate ziadne z tych vedlajsich ucinkov. V tej nemocnici je to na nervy ☹ (mne uplne stacila ta jedna noc co sme tam boli a celu som sa modlila aby nas tam nenechavali dlhsie) ale je to urcite najlepsie pre maleho tak to musite nejako zvladnut... Nech vam to tam rychlo uteka a nech uz je len lepsie a lepsie. A pojdete aj na nejake special vysetrenia - na CT alebo MR??? Velmi na vas myslim - az mi uz mm dohovaral ze vam nepomoze ked tu budem smutit... ja ani neviem preco ma to tak "berie" asi si to tak trochu aj na nas vztahujem a bojim sa 😢 Veeeelmi vam prajem uz len krajsie spravy a vela sil...

maatkka
30. mar 2010

Bera (sice som vam uz blahozelala na FB ale 🙂 ) detickam prajem vseeeeetko len to najlepsie nech sa im aj nadalej dari tak ako doteraz nech su hlavne zdravucki a stastni a spokojni - a ich rodicia tiez 😉 Posielam pusiny 😵

eviku80
30. mar 2010

petraguerra: ahojky......s tím kyslíkem jste si to teda museli užít 😒 Vendik byl na kyslíku necelý rok a když si na to vzpomenu, tak mi je špatně. Zvládnout se to dalo, jsou i horší věci,ale mám pocit, že jsem si to vůbec neužila, jen jsem pořád pozorovala saturaci a jak dýchá. Je taky dost pozadu...je mu 17 měsíců a teprve začíná lézt. Mluvení....začíná slabikovat, ale bez toho, aby tím něco myslel. Jsem ráda, že píšeš. A jak Vám je teď zdravotně?

janicka.slunicko : užij si klokanění, Kluci na tříselnou kýlu trpěj, ale neboj zvládne to 😉 Přeju, ať jde všechno dobře a jdete brzo domů

bera28
30. mar 2010

Ahooooj holky 🙂
Ty jo, to jsou zase romány😀
Nejprv vítám další nové maminky a přeji hodně síly a vytrvalosti na dlouhé cestě.

Juli, myslím, že klíďo můžeš odrážedlo koupit, to bude akorát. Uvidíš, jak se na něm vyřádí.

Evi, to je teda Vendelínek pěkný lump, když nechce brýle ani s gumičkou. To fakt neporadím, jak na něj. Ale jinak je to šikulík šikovný 😉

Milo, no jo, ráno tam ty fotky z pasů nebyly a teď jsou 😕 😕 😕 Hele, ať se ti z toho škrábání v krku nevyvrbí nějaká choroba. To by byla škoda, když už máme jaro.

Merj, díky za přání. A jestli chceš, tak ti klíďo skříňky taky olepím, mně to bavíííííí 😉 Údaje do tabulky dnes doplním.

Janicko, a jak se vede detičkám?? Kolik už váží? A vybíráš už věci pro prcky??

Mispuli, ale když se ženeš toho asistenta, tak ti Honzíka vezmou, ne? Jak píše Argousek, tak by to nemuselo být tak složité. Já taky trnu, že mi prcky kvůli tomu blbýmu datu narození nevezmou, ale musím to nějak ukecat. Navíc už jsem začala prohlížet inzeráty a ráda bych šla výhledově pracovat.

Argousku, z tebe mám ohromnou radost 😵 😵 😵 Fakt už jen pár dní a jsi úplně za vodou. Nádhera 😵

Denisee, ještě že ty odrážedla existují, co? Ty děti s nimi dělají blbiny 😀

Jani2, čtu, že Janička si taky prošla dost komplikací a já je to teď krásná a úžasná holčička!

Já dneska od rána tak nějak bilancuji co všechno nás za ty dva roky potkalo. Teda upřímně, první rok bych nazvala jen jedním slovem - HRŮZA. Nejprve ty 3 měsíce v porodnici, pak první půlrok věčné kontroly a cvičení a ty děsný problémy s jídlem 😠 Po roce se to zlomilo, kontroly výrazně ubyly, Anetka už bez cvičení a hlavně začali oba dělat velké pokroky. No a teď po dvou letech, můžu s klidem říct, že jsem pyšná na svoje dvě nedonošeňátka, které jsou teď už úplně v pořádku a zvládli všechno tak, jak to asi nikdo nečekal. Upřímně, ani já jsem nepočítala s tím, že nebudou třeba nějaké operace a jiné závažnější výkony. No a nic z toho nebylo, takže paráda. A to mi dneska přišla lékařská zpráva z té páteční RHB a je naprosto nádherné si tam přečíst: "odpovídá kalendářnímu věku" . Takže nám trvalo přesně 2 roky dostat se na úroveň donošených dětí.
Tak všem krásné odpoledne, razíme ven.

bera28
30. mar 2010

Maatkka, moooc děkujeme za přáníčko 😉

jani2
30. mar 2010

bera - krásne, že to tak tvoji dvaja drobci zvládli!...aj u nás je to bolo, do toho roku život na houby, bábätko som si neužila, samé kontroly a strach...ale teraz okolo tých 2 rokov, vidno že všetka tá drina za to stála! 🙂 🙂 🙂 ...a Janku by som nedala za nič na svete! 😉

maatkka
30. mar 2010

Juli mala je krasna sikulka a teda akrobatka 😀
ajko my sme po synagise tiez mohli cvicit na druhy den po hexe a prevenare sme mali tyzden pauzu (tak sme mali nakazane od pediatricky aj rehabky) a zivu vakcinu sme este nemali...
nasa mala tiez nieje moc na hracky (aj ked uz sa to v poslednej dobe lepsi) tak na 1. narodeninky dostala skor take prakticke veci - cestovnu postielku vysoku stolicku oblecenie ale aj odrazadlo kocky hracky do piesku a knizky (to su jej najoblubenejsie hracky)... take ze babiky alebo tak u nas vobec nebudia zaujem (to uz skor auticka 🙂) jednej co vydava zvuky sa dokonca boji ked akoze place 😒 a take "hrackarske - skutocne" veci ju tiez moc neberu - napr. hrackarska kuchynka ju nezaujma ale s ozajstnymi riadmi sa prehra aj hodinu hrackarske metlicky 0 bodov ale ozajstnou zameta o 106 😀
helili aj ja ta (aj ked nie rada) vitam v nasej teme a velmi velmi velmi drzim tvojej malej bojovnicke paste... ak sa mozem spytat ktory stupen IVH ste mali? Pytam sa preto ze my sme krvacanie do mozgovych komor mali (III. st.) a ak mala Anezka I. alebo II. stupen tak ten sa vraj v prevaznej vacsine vstrebava bez nasledkov...
mispuli ja som nevedela ze aj Honzik mal IVH 😨 ktoreho stupna prosim ta??? inak ja som ti uz davno chcela napisat - este ked si pisala to ze sa naucil skakat znozmo ze ma odo mna obrovsku pochvalu 😉 ja to totizto doteraz neviem 😀
petraguera tak vy toho male tiez za sebou habadej ☹ hlavne ze to tak pekne zvladate 😉 v Skotsku sa urcite s predcasniatkami necvici vojtovka vsak? inak moj "prenasany" synovec 😀 sa tiez rozkecaval az asi skoro pred tretimi narodeninami (a teraz je ukecany az moc 🙂 ) a tiez vela ludi vtedy tvrdilo ze to moze byt aj preto ze na nho dedko hovori nemecky (ti isti teraz vravia ake je to super ze ho nemcinu ucil od malicka... 😎)
jani je mi luto ze bude musiet Risko podstupit dalsiu operaciu - obojstrannu "kilu"museli operovat aj dvom chlapcekom s ktorymi sme boli v nemocnici asi to teda tiez patri k castym komplikaciam u predcasniatok ? ☹
vystiskaj si dneska Val 😉 a verim ze coskoro budes stiskat aj Riska 🙂
argi ja som chvilocku rozmyslala ze s akym Stepankom 😀 jeeej uz aj na nho musite takto mysliet - zachvilku je "medzi vami" 😵
jani a vy ste aky stupen krvacania mali??? baby ospravedlnujem sa ze sa vas na to vsetkych vypytujem... ak nechcete odpovedat jasne ze nemusite... ale ja mam strasnu hrozu z toho krvacania a viem ze uz budem mat urcite navzy a ked vidim ake su uuuzasneee deticky ktore mali podobny problem tak to zo mna aspon trosicku opadne...

mispuli
30. mar 2010

maatka klidně odpovím,ale zodpovědně Ti říkám,že nevím jaký to byl stupen,asi ten nejhorší,když to dopadlo takhle,ale tenkrát to byl takovej nápor,že jsem spoustu věcí vůbec nestíhala vnímat,a když nám nabídli řešení shuntem a ten po několika peripetiích,reoperacích a přendavání začal fungovat,tak už jsem se na to neptala 😉

s tou školkou to tak jednoduchý nebude,už možná hlavně kvůli tomu,když mu sežene asistenta,jsme malý město se 2 školkama,protože když tam bude mít asistenta,tak ona musí snížit počet dětí ve třídě,no a to znamená,že by asi musela někomu říct,aby jeho dítě šlo do druhý školky,což se samozřejmě nebude líbit,ty děti už jsou na sebe zvyklý,no nevím uvidíme,co mi řeknou

Bera jsem ostuda,pořád čekám,kdy vám tam ten správnej den,a pak se zapomenu podívat,tak tedy Svišťákům k jejich narozkám všechno nejlepší,stálé pokroky,úsměvy na tváři a nové a nové objevitelské cesty.Míša posílá hubany 🙂 🙂

petrach
30. mar 2010

svištákum všechno nej nej nej 🙂 hlavne zdraví😉

mispuli jako předšoláka ho vzít musí,mužou vzít mín 4 hodinových..já bych se nedala odbýt,má na to právo jako každé jiné díte a neber na nikoho ohledy.je to tvoje díte..at se starají ne?

rgi teda tobe tydny letí..máte vybrané krásné jmeno.. 🙂

jani sluníčko Ríšanek je bojovníkmta kyla je hodne bežná,já bych z toho teda byla taky špatná a doufám že tím už komplikace u nej skončí,zaslouží si to,jako nikdo jiný..pohlad ho za me..tak se teším na dobré zpravy o prdolkách..

Eví taky pokrok,to víš,všechno ho zajíma,zvykne si,jen to bude chvilku trvat..hod nám fotečku 😉
Denise Vojtíšek hotoví akrobat..taky číslo,jak to dohnal..je užasný 🙂

Jani 2 taky jste si prošli peklem..doufám že si to tím malá vybrala a už bude jen líp..už taky řadíte na motorce?

my chrníme venku v kočarku a já chtela puvodne žehlit 😀 😀 než vas dočtu,tak bude hore,takže počkám na ordinaci večer 😉

denisee
30. mar 2010

Bera: Všechno nejlepší dětičkám k dnešním druhým narozeninám. Ať už se máte všichni jako rodina jen a jen krásně. Děti jsou vážně pašáci!!!!!!!!!!!!!! 🙂