Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

maatkka
14. aug 2010

@hotaska to je skvele ze budete mat deticky uz spolu doma 😵 😵 nechce sa sestra pozriet "medzi nas"? a tiez drzim palce aby sa to s neterkou len a len lepsilo... aj nam dr. niekedy zo zaciatku na sone vravela ze malej po krvacani ostali na mozgu nejake "nezive miesta" vyzeralo to hrozne 😔 ale casom sa to lepsilo (vdaka injekciam a cviceniu) a Lilinka je moooc sikovna 😵
argousek jeeej to je super s tymi farbami - to ta musel velmi potesit - je to maly sikula 😉
bera my mame mozno to stastie ze Julia je v priberani po mne 😀 cize priberia aj z mala 😝 preto na nej az tak nevidiet ako malo papa. mne ide skor o to ze sa bojim aby mala vsetky potrebne vitaminy a mineraly a vsetko - hlavne napr. kvoli mozgu a tak. ale je mi luto ze mate stale problemy s jedlom (som si myslela ze sa to u vas uz lepsi) viem ake je to niekedy na nervy - a ty to mas este aj dvojmo 😖
simi nech je Viki rychlo v poriadku!
@kmoor neviem sa dockat ked napises ako sa vam dari...
mata ano ano tie zaciatky su straaasne hekticke to si este pamatam... nema ti kto pomoct s domacnostou aby si sa mohla venovat v klude malemu? hlavne oddychuj vzdy ked sa da... vsetko ostatne pocka 😉 a urcite sa zabehnete

maatkka
14. aug 2010

peti dakujem 🙂 ja som sa chcela len "vykecat" inak to nejako neriesim 🙂 len mi je smiesne ako sa ma snazili presvedcit ze kym mam male dieta nemozem byt spojokna - ze si to asi vsetko len namyslam 😀 😀
aj u nas bolo dnes pekne ale hrozne dusno... a v noci len co som prisla domov straaasna burka 😕 baby v CR a vy ako? som zachytila nieco v spravach ze aj u vas boli hromy blesky 🤐

bera28
14. aug 2010

Ahoooj, tak už se hlásíme z domova.

Teď jsem vás dočetla, to jste se zase rozkecaly 🙂

@mispuli, víš, že se mi těmi tvými fotkami zavařil počítač? 😀 Skoro 300 fotek za týden, to jste teda dobrý 🙂 Je vidět, že si to děti, a nejen ony, užívaly🙂 A s kým jste to tam ještě byli?

Maatkka, opět krásná slova 🙂 Kéž by mohly všechny dětičky vyrůstat v takovém harmonickém prostředí. Já jsem se schválně na tvůj popud zamyslela, kdy jsem byla naposledy šťastná, a teda výsledek hrůza - od té doby, co jsem se dozvěděla, že čekám dvojčata jsem žádný pocit štěstí nezaznamenala 😒 Což už je teda pěěěěkně dlouhá doba.
A vím, že je to špatně, že bych se měla radovat z toho, co jsme se svištěma dokázali, ale fakt mi to nejde. Já to prostě považuji za samozřejmost. Třeba dneska - ve schránce jsme měli zprávu od psycholožky z Podolí (jak jsme byli před prázdninama) a výsledek naprasto excelentní - Kuba mentální vývoj 101 (norma je 100)🙂 , Aneta 99. prostě žádný blbci 😀. Chlap mi povídá, že tady to mám černé na bílém jak jsou děti skvělý, tak ať se raduju. No a co já? Vyjmenovala jsem mu, co ještě všechno neumějí perfektně a jestli mi je ze školky vrátí, tak s nima zůstane doma on. Já přitom vím, že jsou oproti jiným dětem hodní (i když tady na ně nadávám, že zlobí, tak furt je to v normě🙂), šikovní, a hlavně pořád veselí, ale... prostě tý práce s nima bylo a ještě pořád je tolik, že je to pro mě povinnost, ne radost.
No a s tím jídlem, pokud ti Lilinka pije mléko, tak to se počítá do jídla, ne tekutin, takže ti prostě nejspíš přibírá po něm🙂 Máš to štěstí, ti moji budou prostě zakrslíci zakrslí, podvyživení, neviditelní,...

Petraquerra, svišti v Praze dobrý. My jsme jim ten jejich režim nijak neměnili, až na karneval (a to se nevyplatilo), takže už před osmou byli v pelechu a zařezávali. Předtím samozřejmě opět scéna u večeře, krmila jsme je kaší a najednou (po třech lžičkách) zmerčili tatínka, jak jí chleba, takže Kuba hned že kaši ne, že chce chleba. No scéna jak prase, tak šli oba spát bez večeře, protože Aneta zase předváděla, že bude blindit. Užívej si krásného počasí🙂

Simi, Peti - údaje do tabulky doplním 😉 Krásně se nám to zaplňuje.

A tady máte další fotky z léta:
http://bera.rajce.idnes.cz/Cervenec10-Blatna/
http://bera.rajce.idnes.cz/Srpen10-Dobronice_II/

Zítra zpracuji videa.
Tak pěkný večer.

argousek
14. aug 2010

maatka kráááásně si to napsala 😉

petraguerra já si myslím, že si skvělá máma a rozhodně je lepší jak psala maatka jít raději vedle než tomu dítěti nějak ublížit 😉

bera to je běs s tím jídlem, já si živě pamatuju, jak Adámek nechtěl jíst, když jsem mu to cpala i silou a byla jsem úplně zoufalá. Teď už u nás docela zabírá, že třeba řeknu, že dokud to nesní, tak nepůjde za babičkou nebo že mu nepustím krtka a tak. Je to takový menší vydírání, ale někdy to jinak nejde a u nás to zabírá. No a jinak Adámek chce taky všechno, co máme my. Jakmile zjistí, že má manžel něco jinýho tak to hned chce taky. Taky asi přibírá po knedlíkách, ty má hrozně rád 🙂

simicak
14. aug 2010

bera,ty uz mas ty deti velke!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To je hrozneeee. Jeste ze mi ta Vicki neroste a je porad miminko 😝 😀
Koukla jsem na rychlo na par fotek,mas jich tam moc moc moc a jde videt,ze jste si to tam uzili,fakt nadherneeee prostredi a tolik zviratek a lesu- mi tu tak chybi ty lesy 😢

Holky,jej co to tady resite 😀
Ja teda ze sve zkusenosti muzu rict,ze Verunka dala vice zabrat nez Vicki,proste s tema druhyma detma uz vite co delat a je to milionkrat lehci i kdyz mate uz jedno dite vlastne navic.
S Verunkou jsem taky zatrepala parkrat jak byla malicka,lituju toho,ale jsem jen clovek. Ona rok nespala,budila se po hodine,pres den spala 2x po 20minutach,takze popul roce uz to moje telo nevydrzelo a ztracela jse nervy,dostala postnatalni depresi,nevyspana ,bez pomoci rodinny........vubec se nedivim Peti,ze jsi odesla nebo s niim zatrepala,po takovem stresu co jste meli v nemocnici,byla jsi na vse sama,chlap idiot,dite na metrove hadicce. Nikdy bych podle toho nesoudila zadnou maminku a ani nesoudim ty,co sve miminko udusily nebo nejak zabili,protoze fakt te mamince muze lehce preskocit. Zrovna moje svagrova mela po prvnim diteti laktacni psychozu a skocnila ctvr roku na psychine na elektrosokach,bo ji vlezlo mliko do hlavy a chtela zabit babicku svoji. To je hned

Jinak teda peci o deti taky beru jako povinnost,protoze to povinnost je,musis to delat,nemuzes je zavrit a vratit se k nim az zase budes chtit,musisi k nim povinne vstat i kdyz nechces..........ale zaroven to je i sranda nekdy.
Mit dvojacata - smekam pred vsema kdo je maji,ja si to neumim prestavit!!!!!!! Bera ani se nedivim ze jsi utahana a ze si to neuzivas,musi to byt pekelny zahul.

A my mame druho stolicku venku 😵 ( na zaver neco pozitivniho )

petraguerra
14. aug 2010

Bera skoukla jsem fotky me pripadaji svistaci veliky hlavne jak lezi na posteli,kolik meri?Teda to linecke kolecko me dostalo jsem se pekne zasmala!!! 😀 Opravdu se zmenili uz jsou "dospeli 😕 "

Me jinak nevadi se o Mateje starat,i kdyz je to s nim obcas hrozny on by me tak jako Bery deti nezustal utekl by me 😒

Simicak tak prifrc my mame lesy vsude dokola a krasny prochazky+houby,ja do lesa chodim taky rada a Mates to je houbar!Bavi ho to.Tak Viki uz ma 10 zubu za chvili bude mit plnou pusu! 🙂

bera28
15. aug 2010

Argousku, já jsem je dřív, když byli mrňousové, krmila nejvíc při televizi nebo když byli nějak zabavení. Ale pak začli jíst i normálně. Nicméně teď si zase vymýšlejí 😖 Ale teď už je to prostě tak, že když nechtějí, tak jdou od stolu bez jídla. Jim je to jeno, naopak Anetka je vyloženě nadšená, naštvaná a vytočená jsem jenom já 😀 Ale najíst prostě nedostanou.

Simi, to jsi si teda s Verčou užila, i když byla donošená. Já mám taky kámošku, která dostala laktační psychozu, klukovi už je 8 let a žádné další mimčo si nepořídili a už ani nepořídí. Opět kdo nezažil, nepochopí...

Petraquerra, kolik přesně měří nevím, protože je měřili někdy na jaře ještě vleže, to měli mezi 86-88 a pak v červenci už vestoje a to měli stejně🙂 I když některé tepláky jim od jara už byly krátké, takže něco vyrostli. Doma je neměřím, ani nevážím, takže fakt nevím. Další prohlídka má být až ve třech letech.

Tak jsem, holky, šoupla několik nových videí na web: http://www.youtube.com/user/Bera2804#p/u
Zvlášť záchranáři na karnevale jsou k sežrání🙂

simicak
15. aug 2010

bera,svagrovva ma ted rocniho kluka a v pohode. Byla v tehu pod kontrolou psychiatra a pak ji po porodu hned zastavili mliko a dokocne ji nechali rodit i prirozene a bez problemu,ale byla fakt vystrasena,ze zase zcvokne ( i kdyz ona je totalni magor normalne ! )
Verunka byla satan,do toho cele noci na me rval soused - zavri hubu ty zkur.bastarde apod. a ona rvala i tri hodiny vkuse,radsi 6nedonosenych jak je Vicki nez jedna Veru mimino. Zato ted je zlata 😵
Fotky supr,koukla jsem i na zachranere a na videa vecer.

Ja s jidlem problemy nejak neznam,Vicki brzdila jen ze zacatku a ted ji krasne,ji docela hodne a Veru musim taky brzdit. Bera a nerikala ta pani jestli je i normalni ze nedonosene ji hodne a stejne jsou malicni??????? My mame 14mesicu a 64cm a 7.2kg,je jak 4mesicni dite 🙄 Za dva tydny mame kontrolu,uz ted mam stres,ze zas bude dok,pindat a ze ji neroste hlava,minule ji to merili na 3x nez dosli k cislu ktere se jim libilo a taky mame odbery krve zase.

Holky ja tak nesnasim vikendy,me se to silene vlece,vsechno zavrene,chlap v praci,v tv prd......

petraguerra
15. aug 2010

Ahojda Simicak tady fakt nic nedavaji cely tyden hlavne ze licence 145,5liber-uz jsem si uklidila kuchyn obyvak jeste pokoj a wc malej zase uradoval.Mam vareno spagety a upeceny pernik ja jsem hospodyne! 😉 Tatuldovi jsem udelala pletovou masku porad se mu loupe kuze jak ji ma suchou 😀 Toho se taky bojim bydlet trebas s nekym v dome malej taky je hlucnej az az tak ,aby nebyli problemy.Dnes me rano prinesl lego do postele chtel,aby jsem mu ho otevrela,delala jsem,ze nevim co chce tak se rozcilil serval me a delal eeeee e e e e-coz je alespon neco-trebas tak zacne mluvit ,jinak byl jako nemej jen me vzdy vzal za ruku a vedl si me kam potreboval -tak to beru jako pokrok. 😉

Bera jsu tedy veliky Mates ma za dva mesice 3roky a ma tak okolo 94cm.Jidlo u nas docela frci ted par dni a minuly tyden byl horsi.Rano mliko, .kase+jogurt,obed jen hlavni jidlo obcas susenka po o,jogurt nebo mlecna ryze,ovocny salat ,vecere sni trebas i cely balicek cinsky polivky.tech nudli.,ale musim je namackat pred zalitim na kousky.Jdu zkouknout videa 🙂

bera28
15. aug 2010

Simi, o jedlících nic neříkala, obecně jen to, že fakt těch 10 % nikdy nedosáhne průměru. A co si vzpomínám, tak nám říkala naše pediatrička, když jsme k ní začali chodit, že je bude samořejmě růstově sledovat a pokud by začaly nějaké výrazné odchylky v růstu, tak se po druhých narozkách dělají různá vyšetření (např. endokrinologie) a v závažných případech zaostávání se píchá růstový hormon. Zkus se podívat na net: www.rustovyhormon.cz. I když u vás je to ještě předčasné a navíc jste sledovaní. U nás není problém růst, i když i ten se dost zpomalil, ale ta váha, resp. poměr váhy k výšce 😖 A kdybys viděla Anety hlavu, to je jak špendlíková hlavička, přitom doktoři nějakým záhadným způsobem vždy naměří stejný, nebo jen o 1 cm menší obvod hlavy než Kubovi 😀

Petraquerra, teda to má taťulda servis 😉 A jídlo máte teda slušný! U nás prostě chybí to zatracený mlíko 😠 😠

Tady všichni chrápou, tak jdu mýt nádobí a uklízet...

petraguerra
15. aug 2010

Holky padam na hubu!Horko a jeste jsem finalne byla povolana do prace ted jsem prisla-lidi jak much!Jezdi koukat na kralovnu jezdi vzdycky v nedeli do kostela v Crathie-taky jsme tam nekolikrat byli.Kluci spi -tata uz teda vstal,tady je snad26a ventilator jede na plno 😎 🙄

Bera ty jsou tak sikovni!Ty kotrmelce ja cumim a jak skacou to malej vubec jen na kolenou-peruje ale na trampoline jeste tedy nebyl tak nevim.Karneval vodaci dobry 😀 a libi se me jak Anetka tanci ta tedy jede 😀 😀

bera28
15. aug 2010

Petraquerra, tady je dneska taky pařák, venku přes 30. Teď jsme se vrátili z procházky a jsem zpocená jak prasko🙂
Díky za pochvalu svišťů🙂 Anetka je fakt motoricky naprosto perfektní. Před rokem byli poprvé na trampošce a už tenkrát je to bavilo, přestože Aneta si tam sotva stoupla a Kuba jen lezl. Pak máme taky trampolínu na zahradě klubu, kam chodíme na dětské plavání. Takže tam taky řádili. No a teď přes léto to byla tutovka. Ono ale každé dítě je jiné a ne všechny to baví. Třeba kámošky syn, stejně starý jak svišti nekorigovaně, tak ten se jí vyhýbá obloukem, na odrážedle se dokáže vysekat i na rovině a v holínkách vůbec neumí chodit 😀 A taky jsem tam viděla kloučka, který skákal jen když ho máma držela za ruce, a to za obě 😀 a stál jen na kraji🙂 Jinak dostal hysterák. A byl ještě starší jak svišťáci. Každého prostě baví něco jiného. Svišti třeba zase vůbec nejsou na malování, vkládání něčeho někam. To jim nic neříká. Taky jemná motorika dost pokulhává 😖

Holky a teď pozor - psala mi kolegyně z práce, jestli bych nemohla od 1.10. nastoupit 😵 😵 😵 Tak to s ní musím zítra vykomunikovat. Doufám, že to půjde jen na částečný, protože na plný bych to s tím vším nezvládala. Tak mi, prosím, držte palečky, ať se domluvíme.

mispuli
15. aug 2010

@bera28 😀 😀 to víš,já jak se dostanu k foťáku,tak to jede 😀 a stejně pak lituju,že jsem spoustu okamžiků nestihla zachytit nebo jsme s sebou zrovna nevzali foťák,jinak byli s námi moje mamča,Frantova maminka a neteř Monika a ještě známí,s Ivou se kamarádíme už leta letoucí,od mala jsme spolu hrály basket,nejdřív za Tábor a pak za Budějky a máme stejně starý děti,Baruška je o půl roku mladší než Honzík a Eliška o 4 měsíce starší než Míša,jo a měli s sebou taky neteř,tak se nám podařilo spolu vyrazit na dovolenou,měli s námi jet už loni,ale Baruška těsně před tím onemocněla a vyfasovala antibiotika,tak nejeli,jo a vlastně jsme s nima byli i v tý Paříži,než jsme měli děti,tak jsme spolu cestovali po Evropských městech,před 9 lety jsme byli autem v Paříži,rok na to v Římě a další Lucemburk,Brusel, Amsterdam,no prostě když se nám naskytne příležitost,tak vyrážíme,v zimě jsme s nima byli v tom Zell am See,ale vám docela taky závidím,jak si užíváte a mrzí mě,že se asi nepotkáme,nějak nám to nevycházelo a budeme v Táboře až teď ve čtvrtek a asi jen do neděle,do toho jdeme v sobotu na oslavu narozenin právě Barušky

jinak co jsem stačila zaregistrovat,maatka strašně hezky jsi to napsala,musím přiznat,že to mám podobný,svýho chlapa i o 10 letech miluju,ale samozřejmě jsou dny,kdy mě neskutečně štve,většinou je to kvůli tomu,že je dlouho v práci a není s námi,ale jinak bych ho nevyměnila za nic na světě,hrozně nás stmelil Honzíkův příchod na svět a pak ten úraz ve třech letech,myslím si,že málokterej chlap by to ustál a já ho za to obdivuju

teď jsem se strašně přežrala,měli jsme masáky,pěkně na sádlíčku s kmínem a solí,no mňamka,ještě nás tam čeká dávka hub na smaženičku a v ledničce houbovka 😀 😀 včera jsme byli na oslavě narozenin,naprosto skvělý,naši hlídali,tak jsme si to užili

jo a ad jídlo,Honzík byl taky nejedlík,ale časem se to výrazně zlepšilo a teď už většinou problémy nemáme,i když maso jí jen občas a nejí mi salámy,sýry a nepije mlíko,míša je celkem v pohodšě a jí docela hezky,ale když byla mimčo,tak jsem byla neštastná,protože se jí jíst nechtělo,ale ted je to fakt v pohodě

jo a musím se pochlubit,Míša ze dne na den už týden chodí na záchod čurat,řekne si,sedne na redukci a vyčurá,dokonce jsme začali i ven na prochajdy začli chodit bez plíny a krásně to zvládá,tedy s malou,s velkou máme problém a už se mi několikrát pokadila do klahot,to prostě nehlásí,akorát dneska se 2x vykadila na záchod,tak snad se i tohle časem zlomí,ale podezřívám ji,že jí rostou 5,protože to má zase řídký

musím končit,děti si mě žádají

simicak
15. aug 2010

bera,diky za odkaz. Pekne me to teda vystresovalo. Za dva tydny mame kkontrolu,tak se hned nato zeptam,protoze nam nechybi malo a jsme ESG nebo jak se to pise. Jsme uplne na posledni care v grafu.

mispuli,ty jeste zijes?? 😀

adajar
15. aug 2010

Ahojky nove fotecky stale nectu nestiham az snad pooperaci bude vic casu https://www.modrykonik.cz/fotoblog/adajar/album.... Jinak Danysek nam dneska skocil z kocarku byl hlavou dolu na ksirach. No nastesti se nic nestalo.

Knoor drzime palecky at uz je jen a jen dobre a uzivate si jeden druheho.

maatkka
16. aug 2010

Caute kocky
tak u nas sa uz asi tyzden poobede nespava 😖 Lilu vylezie z postielky a hra sa v izbe - snazi sa byt ticho aby som jej na to neprisla 😀 - len sem tam vidim hlavu ako pozera cez to sklo cez dvere... ked ju 10 krat ulozim a vyhresim tak z postielky nevylezie ale spieva si tam brble hra sa aj dve hodiny... potom uz vidim ze nezaspi tak ju vezmem...
Este horsie je ze rano ked este s mm spime potichucky vylezie z postielky otvori si dvere a beha po byte a hra sa - doteraz nas vzdy zobudila ale takto ked sa nezobudim na to ze odchadza mam soky... Sa bojim aby kym spime niekam nevyliezla nespadla nieco nezjedla alebo co 😒 Asi sa budeme zamykat 😅
Jooj ako zacalo zase liat 😠 Baby aj u vas su take hrozne burky? Co robite doma ked tak leje? My sme vcera skoro cely den stravili v NC v detskom kutiku.
Bera tak ja sa straaasne tesiiim z tych vasich svistov - aj za teba ak chces 😀 (Aj ked ty mi teda neprides ako nejaky nestastny typ co by sa lutoval alebo co 😉) Lebo ja to prave vobec nedokazem brat ako samozrejmost po tom co som si vsetko precitala pocula po tom ako to s nami vyzeralo 😔 ako to mohlo dopadnut 😔 Gratulujem k sprave od psychologicky!!! Ja by som asi odpadla od radosti z takych vysledkov 😀 A to ani ja sa nepovazujem za nejakeho optimistu - to vobec nie 🤐
Ani nevies ako by som ti priala viac radosti... veeeeelmi drzim palce nech ti ta praca vyjde!!! nech mas este nieco okrem rodiny co ta bude naplnat 😉 Mas toho s detmi naozaj vela (a mas uprimne moj obdiv ako to zvladas) - ja si neviem predstavit mat dve predcasniatka naraz...
No a pozerala som aj videa a fotky - nemaju chybu 😵
Argi mispuli hrozne sa tesiiiim ze tiez prezivate take krasne obdobie!!!!!!!!!! 😵 Tak velmi vam to prajem velmi si to zasluzite 😵 😵 😵 😵 😵
Mispuli Miska je velka sikulka s WCkom super! Aj ja chcem... 😀
Petra tak Matej papa paradne 🙂 A uz mas pre nho vymysleny nejaky darcek na narodeniny? Ja mam zatial objednanu len narodeninovu vyzdobu v "smajlikovom style" 😀 a chcem aj tortu smajlika 🙂
Simicak tak moj synovec bol tiez riadny "satan" ako babo 😔 dokazal hrozne dlllho nespat a plakat... segra bezne odpadavala z vycerpania a tak podobne... no ale ani teraz (ako 5 rocny) nie je ziadny anjelik... a teda na druhe dieta by ani moju segru nenahovoril nikto... ona teraz casto vravi ze keby mala 100% istotu ze to bude dievcatko a ze bude take ako Lilinka 😅 tak by nad tym mozno aj uvazovala ale inak ani za nic.
Adajar maly je naaadherny 😵 a o akej operacii to pises? 😕

adajar
16. aug 2010

@maatkka teda to je potvurka jedna mala chytra :D
Jde ve ctvrtek na operaci hydrokeli na varlatku.

maatkka
16. aug 2010

@adajar tak to mooooooooooc drzim palceky!!! budem na vas mysliet!
a inak (trochu od veci otazka 😅 😉 ) ako ti ide chudnutie? 😀

adajar
16. aug 2010

@maatkka me jde hubnuti dobre uz mam dole 26kg. Jinak malej urco bude ok. Ted jsme ho prestehovali do vlastniho.

simicak
16. aug 2010

adajar,26kg??????????????????????????????? Teda,ty jsi dobraaa,co delas a za jak dlouho jsi to zhodila? S operaci drzim palecky 😉

maatka,to je teda liska vychytrala 😀 A zkousela jsi mit hracky v loznici a pastelky a proste jak vstane,tak si bude hrat tam a vy budete spat? Ja to tak delala s Verunkou a ted to delam tak,ze se prestehuju do loznice a dospavam na gauci a holky si hraji.

My dneska na gymnastice a pak na bruslich,tak jsme trenovali i s verunkou,tak bylo fajne. Jen jsme teda byli chvilku,protoze manzel sel na nocni tak prudil,ze musi jist a mit sprchu 🙄 😀 A Vikous se tam aspon taky probehla. Zitra jdu do fitka,moc se mi teda uz zase nechce,mam to docela dalko,musim 2autobusama 🙄 ,tak si zacvicim a pak chci do parni sauny a pak snad holky vzit jeste plavat. Viki ale trosku snopli,tak uvidim. Mozna to zas ma na neco reakci,protoze jinak je v pohode.
Holky ja mam takovy stres z toho dalsiho vazeni co nas ceka. Neni mozne,aby se tak cpala a pribirala takk minimalne. Dneska snidala mliko,kousek bananu,v 8rano mela kure na smetane s grah.chlebem,v 10hod.mela broskvi a 2 kureci nugety,pak spala do 2 a pak mela 150g puding a kousek bananu na svacinu pul bananu,kure na smetane s knedlikem ( to vyzebrala,protoze mela porad mnam,mnam a chodila k lednicce),pak zase mliko,kousek jabka a bonbon gumovy. A tak ji kazdy den!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Se bojim,ze dok.neco prehlidli a ze ma nejakoku nemoc nebo neco 😖

berryvajt
16. aug 2010

Ahojte, ak sa smiem, chcela by som sa k Vám pridať. Síce všetko je ešte čerstvé - pôrod, bábiky, bolesti,ale dúfam že mi viete dať cenné rady..psychicky podporiť. Momentálne by som chcela vedieť všetko okolo odsávania mliečka - ako na to?Síce už mám kolostrum (cca. 2,5 dna),ale mne sa zdá, že je toho málo.Ako zvýšiť objem mliečka, kedy to príde, ako sa stravovať, piť, všetko. Ďakujem Vám.

simicak
16. aug 2010

berryvajt,moc gratuluji k dvojcatkum 😵
Me trvvalo rozjet mliko tusim ze 5dni,prvvni jsem odstrikavala jen par kapicek a taky deptala,ze nic neni,ale tem miminkam ty kapicy staci!!!!!!Od zacatku jsem mela laktacni poradkyni kazdy den: odstrikavat co 2-2.5hod.ve dne i v noci,v noci tusim po 3hod.,kazde prso 15min.,ale tim si ted nejsem jista. Ja jsem mela dvojtou strikacku,takze jsem odstrikavala obe prsa naraz kazde 2hod. po 15min. a za 5dni jsem mela mliko jak pro dvojcatka.Sice jsem travila vsechen volny cas mezi nemocnici a doma na pumpe,ale pomohlo to moc!!!! No a samozrejme hodne pit a jist a nejake vitaminy pro kojici a treba caj pro kojici maminky ( to jsem nemela )
Rozhodne si koupit dobrou pumpu nebo pucjit z nemocnice na doma,elektrickoku a pro tebe s dvojcatky urcite tu co jsem mela ja,na obe prsa,usetri to moc casu,protoze vykojis dve prsa naraz. Ja pak nemohla kojit,protoze nam to neslo,takze jsem odstrikavala pul roku. V mrazaku ti vydrzi mliko 3mesice. Takze ted,dokud holky pijou jen po kapickach,tak si ty prvni tydny muzes vytvorit zasobu mlika na doma. Ja mela asi 15l.mlika doma v mrazaku po navartu z ne mocnice.
A jak jsou natom holcicky?? Drzim moc palecky,holky jsou vetsi bojovnice nez kluci,takze uz ted maji vyhodu ve vsem 😉

maatkka
16. aug 2010

Simi to si pekne zhrnula 🙂 Suhlasim so vsetkym.
@berryvajt vitam ta v teme a prajem detickam vela vela vela zdravicka a stastia a tebe vela sil - nech sa vam dari... na mliecko mozes skusit este aj homeopatika a tie caje na tvorbu mlieka ale najdolezitejsie je fakt pravidelne odsavanie... a uz klokankujete alebo prikladate babatka tym sa vacsinou lepsie spusta laktacia . A ako sa babikam dari???
Simi krpec ma hracky aj vedla postielky ale vacsinou ju moc nezaujimaju a ide rovno hladat nieco zaujimavejsie napr. do kuchyne.
adajar jasne ze bude drobcek o.k. 😉 A s chudnutim teda WAW! 😲 To uz si zasluzi riadnu pochvalu 😉 Si sikulka!
Peti Eliske prajem skore uzdravenie!!! To ma teda riadnu teplotu ☹ Prave nedavno som citala clanok o febrilnych krcoch a tam bolo ze sa vyskytuju do 5tich rokov... Takze podla mna toho sa uz nemusis bat. Napis ako jej je a ci jej to klesa...

nanya
16. aug 2010

Ahoj holky. Dlooouho jsem tu nic nepřispěla, ale pravidelně čtu a dočítám 😉
U nás nic nového, ani nevím, jestli jsem vám psala, že jsme měli naočkovanou poslední hexu a prevenar, tentokrát jen první noc se zvýšenou teplotou, jinak OK, úplně závidím maminkám, co to takhle mají po každém očkování, Danielek byl sice protivný, ale ta teplota jen 37C, to bylo bomba. Trochu se bojím toho, že už nám dr. za 2 měsíce naordinovala priorix, nebo-li MMR, jak se tomu taky říká, normálně se to očkuje po 15 měsíci věku dítěte, ale Danielkovi za 2 měsíce bude po odečtu teprve 14 měsíců, tak nevím, zda to mám nebo nemám řešit ☹ 😠 Taky uvažuji o tom Priorixu tetra, tedy plus plané neštovice, dát či nedát, platí se to, ale to by až tak nevadilo. Ale manžel plané neštovice neprodělal a já se bojím, že kdybych byla případně v budoucnu opět těhu, že by to u nás mohlo zrovna propuknout a b ylo by zle 😖
Nevím, jestli jsem vám psala aktuální výšku a váhu, takže nyní máme 10200g a 76cm. Danielek je pořád takové malé pivko 😀 Snad se trošku časem už vytáhne. Připadá mi taáááák maličký.
Už asi 14+pár dní dělá pár krůčků sám, tak jen číhám, kdy se vydá na dešlí trasy 😉 Ale on ne a ne a ne. Už se nemůžu dočkat.
Jinak u nás nic moc nového, teda fakt už nic.

Omlouvám se, že jsem na nic nereagovala, ale prostě jsem to proletěla všechno a teď si nemůžu vzpomenout, kdo co psal 😠 😅

simicak
16. aug 2010

berryvajt,jojo,taky klokankovani je dulezite. Jak budes moct,tak hned zacit,lepe pribiraji,vyvijeji se a tobe se bude tvorit vic mlika. Ja kdyz si malou dala na sebe,tak to ze me teklo prudem. A taky mi pomahalo odstrikavat mliko u inkubatoru a koukat se na ni. Me dokonce po porodu,sla jsem hned par hodin domu a malou odvezli do jine nemocnice,dali fotku a odstrikavala jsem prvni noc u fotky,ale to jsem po 20min. poceni vykapla 3kapk a vybrecela asi 3 000. Hlavne pravidelne odstrikavat a fakt co dve hodky nejlepsi a i v noci,jak uz budes mit mlika dost,tak muzes mit trosku vetsi mezeru mezi tim,o pul hodky treba 😝

maatka,ja jsem profi strikac totiz 😀 Ja jsem chytla v prnvim mesici i 4 infekce do prs,tak jsem i profi maser a znam plno fint,laktacni sestra me uplne milovala. Vsechny maminky meli malo mlika a ja ho mela tolik,ze se mi porad ucpavali prsa a darovat jsem ho nemohla to mliko. Takze slo ne kolik litru trubkama!!!!!!! 😠
Tak musis roztahnout spacak v kuchyni a dospat to tam 😀 A na pohadky se mala jeste nediva?

simicak
16. aug 2010

nanya,ockovani se dela podle nekorigovaneho veku,,teda aspon tady to tak delaji,takze Vicki mela prvni ockovani v dobe,kdy mela termin porodu a MMR uz mame za sebou a mame 14m. Natu jsme meli jako jedinou reakci,teplotu,ale ne nejak vysokou a pak jsme se hned par hodin potom osypali na pet dni a pak to zmizelo.
To je sikula,ze uz tak tapka,ta nase ludra mala udella dva kroky pred tremi dny tusim a odte doby stavkuje 😀 Zato zacala hryzat,stipat a pokazde jak to udela,tak strasne rve au,au a ceni spodni zuby na me ( asi trpi pritom jak ja 🙄 )

simicak
16. aug 2010

nanya a vahu mate krasnou!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ja chci takyyyyyyyyyyyyyyy 😢 😢 😢 😢 😢 😢

simicak
16. aug 2010

ja se nudim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kde jste????????

petraguerra
16. aug 2010

Tady uz pisu 🙂

bera28
16. aug 2010

Hezký večer 🙂

Mispuli, jak jsem četla o tvém cestování, tak mě popadla nostalgie 🙂 A Miška je šikulka jak pěkně chodí na záchod.
Tak Tábor už opravdu letos nestihneme 😖 Doufám, že si to vynahradíme příští rok!

Simi, tak to jsem tě teda vylekat nechtěla 😔 Vždycky když si člověk něco na netu přečte, tak pak plaší, co? To znám 🙂 🙂 Ale jak říkám, jste sledovaný a jak říkala jedna moje kámoška, která zná dv jčata, kteří si růstový hormon píchají - někdo si píchá inzulín někdo toto 😉 Fakt buď teď v klidu, vždyť všechny vyšetření máte a do dvou let je ještě mooooře času 😉 Ty jo, tohle já všechno sníst, tak mám za den nahoře tak 5 kilo 🙂 🙂

Adajar, teda smekám před Tebou a tvojí odhodlaností do hubnutí. 26 kg dole, no to je neskutečné!!!! Jukla jsem na fotky a moc vám to společně sluší 😵 Danýskovi držím palečky na operaci, pak se nám ozvi se zprávou, že je vše OK.

Maatkka, to máš ale dobré, když si Lilinka sama vydrží hrát i když nespí. To si můžeš dělat svoje věci a máš klídek.
No a ještě k tomu, že považuji stav, do kterého jsme svišťáky dostali za samozřejmý, tak jistě že jsem se dřív radovala z každého pokroku. Přeci jen si všechny přejeme, aby se z těch extrémistů staly normální zdravé děti, bez jakýchkoliv následků. Takže z počátku je každý, i sebemenší úspěch ohromná radost. Já jsem si prostě nastavila, že udělám všechno, aby na nich předčasné narození žádné (pominu-li psychické) následky nezanechalo. A když jsem to všechno zvládli, tak teď už ten stav považuji za samozřejmý. Navíc když svišťáci opravdu krásně komunikují, tak vím, že mentálně jsou naprosato v pořádku a papír od psycholožky mi radost prostě neudělá. To máš stejné jako když se včera a dneska Anetka sama od sebe vyčůrala do nočníku. Jistě že jsem jí chválila, jak je šikovná a měla jsem radost. Ale až bude na nočník nebo záchod chodit automaticky, tak jí přeci už chválit nebudu a radovat se z toho taky nebudu, protože to bude samozřejmé. To jen na vysvětlení. A myslím, že si tu určitě mnohé z vás vzpomenou, jak jsem plašila, že snad Kubajz nikdy nezačne chodit sám, a jakou jsem pak měla obří radost, když začal. A teď už to považuji za úplně normální. Bohužel moje nebližší okolí po mně vyžaduje, abych k nim měla laskavější přístup s ohledem na to, jaký měli start do života a mě se to příčí. Já je tou nedonošeností odmítám omlouvat. Proto jsem třeba byla ráda, když mi na RHB, v Podolí i naše pediatrička shodně řekli, ať už nikde (konkrétně jsem se na to ptala s ohledem na školku) neuvádím a neříkám nic o tom, že jsou nedonošení. Nechci aby na ně kdokoliv bral ohledy jen z tohoto titulu. Prostě to jsou úplně normální děti (kromě toho, že jsou psychoušové přes jídlo 😀 )

berryvajt, vítej mezi námi. Dvojčátkům přeji, ať se s předčasným příchodem na svět dobře poperou a dělají vám jen radost. No a laktační poradkyně simicak to krásně popsala 🙂 🙂