Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

petraguerra
17. sep 2010

Jecidlo jedna moje spoluzacka ,kdyz byla mala taky hodne davala ty spicky k sobe a chodila po nich-pry ji pomohlo obouvat boty obracene pravou na levou a levou na pravou.Dnes slape lip nez ja 😀 Jen takova rada trebas to vyzkousis....
Vladi to uz asi bude vekem,ze jsme jak lazari 😀 Tak to nevim jestli budu Klarku chtit pro Mateje,ale zase on je docela klidas-tak by se mohli doplnovat 😀 😀 Ja jsem momentalne posuk jako Klarka,taky si obcas poplacu bez duvodu-asi zacinam byt senilni... 😕 Ja rymu nesnasim ani u sebe ,mam zdeformovanou nos.prepazku a nejde me to vysmrkat-tu detskou odsavacku pouzivam i ja a je to tedy hnusny!
Mispuli moje kamaradka jeste,kdyz jsem byla v CR jsem ji obcas hlidala malou ona mela dobre placene misto a za 6mes.se musela do prace vratit,kvuli penezum jeji studoval universtu.Tak taky jen zustala doma uz ji nikdo nezavolal-pamatuju se,ze z toho byla taky hotova....Ja jsem rada,ze na tech par hodin delam,je to super,clovek si pripada aspon k necemu.
Simicak urcite to zvladnes a studium ti schvaluju 😉 Moje kamaradka si delala neco jako ty,ale myslim,ze snad i studovala intenzivne,bydli v Pertu ,kdyby jsi potrebovala poradit zeptam se ji a dala by jsem ti na ni cislo 😉 🙂 Je dobre,ze to delas takhle aspon nemusis resit co s detma.Moje kamoska zacala studovat colege v Abe.a vybouchlo ji hlidani ,tak vubec nevi co bude delat s detma.... 😕 Ted tu ma mamcu,ale az ta odjede tak je v riti. 😖 Jak tady byli tak rikala,ze malej urcite autismus ma,ze proste nereaguje.Rekla jsem ji,ze kdyby byli jeji deti nekde pod drobnohledem na tolika klinikach co my tak by se mozna taky divila co vsechno by na nich nasli 🙂 Se me to totiz trosku dotklo ,si presto myslim,ze malej autista neni 😉 Jsem rikala,ze kdyby se trebas maly libil nejakej rym a opakovala ho casteji,ze by ji urcite do autistickyho spektra taky dali.Nebo ty jeji imaginarni kamarady,ze to by videli naschyzofrenii...Jsem koukala,ze se ji to taky trosku dotklo....Taky rikala,ze ona by si postizeny dite nenechala-se ji to keca,kdyz ma dve zdravi...ACH JO.
Mys jsem cely den nezahlidla ani neslysela,snad emigrovala...ale myslim si ,ze asi ne. 😒 Jo a my s Matejem jsme prosim pekne odpoledne 4hodiny prochrapali,to se me nestalo co se narodil.... 😕 😵
Kde je dnes Petula???

jecidlo
17. sep 2010

vladimuraz: no tak to by bylo neco na moje nervy, rika ze ze clovek musi zustat hlavne sam kllidny, ale teda nevim co bych delala. Snad je to jen nejake to obdobi vzdoru a brzy ji to prejde. No a s tou chuzi u nas ona ma jednu nozicku dobre,ale tu druhou se jakoby odrazi.
denisee: je ke Kolarove chodi i moja segra, ta ma zdrave donosene deti, ale taky jim obcas da nejaky cvik, rikala,ze je hodne na to cviceni, prej se o ni rika, ze je tvrda,ale dobra.
petraguerra: taky se hlasim do mysiho klubu. Ja se na tu moji mys za linkou porad chystam, ale spis to okladam. Stejne mi ta blba kocka za chvili prinese dalsi!!! 😀

bera28
17. sep 2010

Denisee, určitě psychologii zvládnete levou zadní. Uvidíš, že Vojtík předvede i to, co by doma neudělal ani náhodou🙂 Myslíš, že jsem věděla třeba to, že umí svišti např. rozeznat malý x větší x největší, těžký x lehký, atd.?? No to mě fakt ani nenapdalo, a tam to dělali jako by se nechumelilo. A s prohlížením knížek určitě zaboduje a když ještě odvypráví, co na obrázku vidí, tak myslím, že bude psycholožka spokojená 🙂

@vladimuraz, jak tak čtu, není no asi 100% nikde 😖 Já jsem přesvědčená, že se předčasný porod a s tím související dlouhodobé odloučení od matky atd., na dítěti určitě musí psychicky podepsat. Jen je každé dítě jinak psychicky odolné, stejně tak, jako dospělí, takže to trauma se nemusí u někoho navenek projevit žádnými psychickými "odchylkami", u druhého naopak. Zkus fakt nějakou psycholožku. A jestli můžu radit z vlastní zkušenosti, sežeň si někoho, kdo pracuje buď s nedonošenými dětmi nebo s dětmi po traumatech. protože když se jedná o určité specifikum, tak ne každý dokáže poradit. O tom bych mohla napsat román 😖 😖
No ale teda Hyneček spinká krásně, aspoň můžeš načerpat síly na tu svojí dračici🙂 Přeji, abyste byli všichni brzy fit, jak se ochladilo, tak zase řádí bacily. A s tím pneumokokem máš určitě pravdu, páč mi říkala ta pediatrička v Dobronicích, že šílí z mamin, které jí žádají o očkování Prevenarem, protože si myslí, že když dítě naočkují, tak nebude mít nikdy zánět středního ucha 🙂 Ach ta reklama...

bera28
17. sep 2010

šmangote, já než něco napíšu, už je tu dalších X odpovědí 😀 😀

petrach
17. sep 2010

ahoj holky,
tak koukám včera bylo smutno všude..ješte že sem nepsala i já ty moje stesky 😀

bero se zánetem ven mužete,musí mít čepičku a teplotu pod 37,5C 😉 samo že na kočarku..nás tak školili za mích pobytu na ORL s Eliškou a že jich bylo..je to virové a Kuba to chytnout vubec nemusí..ta šance je tak malá,jao že to chytne od nekoho cizího..

Kli hned jsem mela super náladu,jen jsem vydela že píšeš..a jsem vážne moc ráda,že ses ozvala..už jsme kolikrát přemýšleli,jak se vám vede..kluci jsou šikulky,podle toho co píšeš 🙂

Vladi tuším moc dobře o čem píšeš ☹ona si Klárka není jistá sama sebou a má v sobe zmatek..za to nemuže a pokud mužu radit,tu pomoc hledejte,moc jí tím pomužete..a nemyslím to zle,at se neurazíš..je mi jí líto..ona se trápí a tohle je reakce..ty stavy mívá i Eliška,mírnejší,ale mívá a ted teda často..brečí,nikdo ji nemá rád,neví co chce..Klarka je ješte malá a neumí to podat..bohužel je asi fakt,že nekteré deti pobyt mimo bříško v inkubátoru poznamená citove,že si nejsou tak sebejisté.. ☹

Denise Vojtík Te miluje..asi nemá tu potřebu..je pravda že Šíma od mala nemusel moc chování taky,kroutil se a pobrekával,mel rád svoje pohodlí v peřince..my se teda mazlíme hodne,ale spíš já,on se přitulí a za 10 sekund konec..ale dává nám hiodne sám pusinky a hladí nás..veřím,že te to mrzí..ale to období ješte přijde,moc ti to přeju

mispuli to by me taky naštvalo..me taky odepsali..a ted se šef diví,když me vydí delat jinde,že sem mohla i k nim,že by me brali na vypomoc..ale na večírek me nepozvali ani jednou..holt ta mateřská kontakty moc nenavodí 😝

Peti třeba už myš odešla na lepší 😀 no já bych tam nespala ani náhodou,desne je nesnáším..fuuuuuj
s tou kamoškou tos řekla dobře,me by to taky\ mrzelo to slyšet,kamošky mají říkat veci pozitivní a chválit..né ubližovat

Simi držím pesti se školou a fandím ti

nám rostou zuby,včera mel Š teplotu 😝 možná reakce po očkování
jecidlo prosím te ,sem se ptala,jak u vás s jízdou golfáčem ve snehu???? dá se to?
a z tech řečí rhb si nedelej nic..Maruška je šikovná a má nárok vše dopilovat,.je zázrak už to,co dokázala,bud ráda,že umí to,co umí.. 😉

jecidlo
18. sep 2010

Petrach; je promin, tad se toho pise tolik, ze jsem zapomnela. No golfky na snih nejsou idealni, pokud je snih ujzdeny a tvrdy tak s nim projedes,ale jakmile snezi nebo je to mekke, tak se ti obali kolecka a nikam se nedostanes, ja jsem s golfacm jezdila protoze jsem MUSELA, ale doporucuju ti nechat si sportak. Ja pocitam letos s tim, ze proste bud uz budou oba chodit jak napadne snih a budou tapkat po svych nebo maji asi smulu. Tady u nas v horach nehrozi ze bych s golfacem pprojela, a ve meste uz tolik pochuzek nedelame.

bera28
18. sep 2010

@petrach, moc děkuji za infor o zánětu ucha 😉 A prosím Tě, může to chytit i dospělák?? Já jen že mám od rána zalehlé pravé ucho 😖 Rýmu nemám, nic jiného. Tak jen jestli je to shoda náhod nebo ne.
A Šíma už byl na očkování MMR?? Z toho ty teploty? Jestli ano, tak neboj, je to standardní průběh a za den může být v pořádku.

Všem krásný víkend.

simicak
18. sep 2010

bera,jestli to je virove,tak to muzes mit i ty 😖 A Anetce uz je uplne dobre?

petrach,my mame kocar s protacecimi koly,nevim rozdil mezi sportakem a golfama,a jak tu byl snih a to jen poprasek,tak muzu rict,ze nez jsem dojela do obchodu,tak jem byla spocena jak prase!!!!!!!

Holky,ja delam hranolky v troube a tady neni videt v celem byte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Snad nevyhorime 😖 Uz me uplne stipou oci. Proto tu asi nemam mysi 😀 Ja je jednou za tyden vykourim svym varenim 😝

simicak
18. sep 2010

petrach,vy uz mate po MMR ? My meli teploty tusim prvni dva dny a pak hned byi osypani den po ockovani asi pet dni a pak to zmizlo. Dok.rikali,ze to je potom ockovani ty osypky,dali nam leky,ale ja je nezaccala ani davat,protoze to slo hned dolu a zmizlo to rychle

maatkka
18. sep 2010

ahojte
tak dufam ze uz sa nedepkuje baby 😉
vsetkym marodom prajem skore uzdravenie... a aj tie ostatne starosti nech co najrychlejsie prejdu!!!
ja to tu idem teda trosku zoptimistickovat 😀 ja musim Julinku zas a znova pochvalit 😵 uz si ani nezapisujem jej pokroky... nestitam 😀 vo vsetkom je uplne super 😵 prekvapuje ma aka je rozumna a sikovna - aj ked viem ze to vsetko co vie je u vela dvojrocnych deti normalne ale ja sa z nej tak tesiiim 😵 ... ako krasne rozprava... aka je dobrucka... ako poslucha... (vela ludi nas chvali ze je dobre vychovana ale to fakt nie je tak celkom nasa zasluha... ona je proste taka) ako paradne spava... aka je uz vo vela veciach samostatnejsia - mam uz aj pocit takej slobody 🙂
doobeda sa hrame potom spinka (tak 3 hodiny) - ja zatial upracem oddychujem (vacsinou na internete 😖 )... potom pride mm a ideme von... alebo idu von sami (ked je mm doma tiez sa jej vela venuje... aspon raz-dvakrat do tyzdna ich necham samych a idem so segrami alebo s kamoskou na kavu alebo na nakupy alebo k nasim)... podvecer chodi mm cvicit ked pride vari a vtedy idem cvicit ja... vecer Lilu okupem (vacsinou) mm ju nakrmi... a ona hned sama zaspinka takze mame aj s mm cas na seba aj na TV... takto som si to presne predstavovala!!!!! 😵 sem-tam (ako napr. dnes vecer) Lili postrazi moja mama tak si ideme niekam s mm (a kamaratmi) sadnut... dokonca som vymyslela aj novu fintu na papanie... najnovsie zje Julinka skoro cokolvek pod - jej teraz najoblubenejsou hrackou - dazdnikom!!! 😀

zabka85
18. sep 2010

No tak já se přidávám sem taky nějak marod a malá je od včera u babičky aby to nechytla a spíš swe to zhoršuje než zlepšuje i když se léčím
😢 ☹ 😖

petraguerra
18. sep 2010

Ahojda,nam tady cely den lije-jsme ani nosik nevystrcili ven. 😒 Jen drepime pred tv nebo spime-opet,ale ja jen hodinu dnes hosi asi 3hod.My patrime mezi ty stastnejsi co opravdu jsou nemocni jednou za cas a to neberu zadne vitaminy ani malej.A v pekarne se mihne kde kdo.Tak mys jsem nevidela ani dnes-chce se me verit,ze se lekla tak,ze emigrovala,jsem se lekla asi vic nez ona 🙂
Matka me se tak hezky cte jak vam to vsechno klape.V dnesni dobe uz je to spis rarita,ze se ma nekdo tak hezky ....coz je fakt skoda,protoze urcite by byli lidi daleko stastnejsi.Ja tedy urcite.
Tak marodum taky ,at jste zdravi alespon tak jako my! 😉
Kdy se vraci Argousek jakpak se asi meli????

petrach
18. sep 2010

jj holky my meli očkování MMR..je to 10 dní..mel jen jeden den teplotu a už dobrý..ale leze mu zub a muže to byt i ono,takže vím prd 😒

bero jo mužeš to chytit 😝 ale nemusíš..je to náhoda a jakou máš imunitu
Matka tvuj chlap by se mel klonovat..já tiše závydím,ale přeju ti to 😉
Jecidlo je pravda že kočar už máme jen na nákupy,vetšinu odpoledne co jsme venku chodí,hodne času lítá po zahrade..tak ješte s tím sportákem radši počkám,dík za radu 😉

janicka.slunicko
19. sep 2010

Ahojik holky podlouhé době mam chvilku času, mi se mame doře,prckové ty jsou už obřici mají už 6kilo,a všechni kontroly jsou v pořadku,tedka v tydnu jedeme na kontrolu do motola na kompleksní peči tak jsem na to zvedavá,:Jinak se celej den nezastavím,hlavně Ríša ten vyžaduje hodne pozornosti,Valča ta je takové sluníčko hodné. Ale hlavně že jsou zdraví. Cvičíme pořad jak se da,rehabka ta říka že v necom jsme pozadu a v nečom ve předu,ale je šikovnejší na všechno Ríša. Mejte s e všicni hezky.papa

jecidlo
20. sep 2010

@janicka.slunicko uzasne zpravicky 😵 tak jen tak dal! 😉

jecidlo
20. sep 2010

jo a ja mam za sebou hroznou noc a den, dojela jsem vcera po detech polivku, kterou jsem ovsem nedala cely den ani noc do lednice, takze jsem mela silene krece a noc jsem stravila no vite kde...aspon ze byl tatka doma bo deti desne jeceli, kdyz jsem odesla z pokoje. Ale ted uz je to dobry a tesim se az se zase zitra najim🙂

Jo a chytla jsem mys, teda ona se chytla sama, spadla nam do prazdneho odpadkoveho kose a neumela vyskocit, tak sjem ju vyhodila ven, tak snad bude na chvili klid, ono aj jak uz je zima tak kocka nenosi ani kazdy den uz mys.

A kde jste vsechny ze tu za cely den nikdo nebyl?

petrach
20. sep 2010

@janicka.slunicko jsem ráda že se máte tak krásne 🙂 to opoždení v nečem je normální u nedonošenátek,hlavní že vyvoj jde ku předu.. 🙂

@jecidlo to mohla byt i jednodení střevní potvora..já ji mela tak 3 tydny zpátky a bylo to desné,.tak zle mi už dlouho nebylo..

simicak
21. sep 2010

janicka,to jsou krasne zpravy 😵

jecidlo,ja kdysi snedla zkazene kure na paprice a myslela jsem ze umru,ale doslovne. Jsem nevedela co delat driv!!! Tak hlavne,ze ti je uz lip 😉

U nas se ani nic nedeje,Vicki zacina pomalu snoplit,takze to chytla asi od nas a dneka je protivna,tak uvidime jak to pujde dal. Ja zjistila,ze mam porad kvasinky,uz treti mesic,takze jak mi skonci menstruace,tak zpatky k dok.,i kdyz uz mi nato asi nic neda,kdyz nic nezabralo ☹
Jo a svagrova ceka holcicku Vanessku a nasemu nej.kamaradovi se narodila v sobotu Barunka a normalne omdlel u porodu a zatim co je baba rodila,tak on lezel s nohama nahore a hadrou na hlave 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 HOlky on ma 205cm,takze chlap jak hora,jsem se uplne smala,jak mi to manza vypravel 😀 😝

maatkka
21. sep 2010

Ahojte babulky 😉
asi si uzivate este pekne slnecne dni 🙂 Aj my 🙂 Vcera sme boli v Terchovej - na halusky a palacinky... prejst sa aj k tej soche Janosika sme vybehli. Dnes sme boli v cukrarni na zmrzku a v pizzerii na pizzu pri vodnom diele. Vecer alebo zajtra hodim aj fotky (teraz sa mi ich nechce stahovat). Bolo super... Julinka sa vyblaznila s ockom na trampoline je tam pieskovisko hojdacky v krasnom prostredi. Pobehala si hadzala kamienky do vodicky... no idylka 🙂
Teraz zaspala hned ako lahla do postielky. Mm isiel zatial nieco nakupit a cvicit a ked sa vrati pojdem cvicit ja 🙂
Janicka krasne spravy 🙂 Tesiiiim sa!!! Len tak dalej!
Peti ako po ockovani? Uz je to vporiadku? Citala som na FB krasne spravy o Eliske - az mi slzicka vybehla od dojatia 😵 Dufam ze ma smutne obdobie na dllllllllho za sebou 😉
No simi aj my mame tehulku v rodine... 16-rocna!!!!! dcera mojej sesternice - ktorej sme aj birmovni rodicia - je v 8.tt. 🤐
A skore uzdravenie drobcekovi... a tebe nech uz daju tie gyn. problemy konecne pokoj!

berryvajt
22. sep 2010

Ahojte, nebola som tu dobre pár dní...Johanka má 1740g a Sofia 1620g a už sú v perinke 😉 😉 😉 😉 😉 , som veľmi šťastná, dúfam,že to vydržia a budúci týždeň sa k nim vrátim do nemocnice..stav u Sofii je nezmenený, ešte jej našli retinopatiu prvého stupňa, ale iba na ľavom oku, presne neviem,čo to obnáša,ale dúfam,že to neni hrozné...je ináč veľmi šikovná (od Johanky je šikovnejšia, živšia),stále cmúľa,mlaská, otočí sa hlavičkou,keď sa jej neľúbi poloha, Johanka je lenivá,ju položia, kontrolujú, jej to je jedno, ona papá,spinká dookola...ju som ešte ani plakať nepočula..jedine sa jej dneska nepáčilo v perinke, lebo je zvyknutá spinkať na brušku...Sofia zas na chrbátiku, tak jej to bolo jedno...jooj, len nech sa snažia moje babuľky, aby som sa k nim mohla vráiť...

petraguerra
22. sep 2010

Ahoj holky Berryvajt to je super,ze uz jsou holky v postylkach 🙂 A tedy pribiraji pekne 😉 Tak at se snazi at muzes byt zase s nima v nemocnici a potom uz jen domu 😉 😵
Musim se vam tady pochlubit,ze Matej dnes dvakrat krasne ciste rekl Matej a dvakrat jeste ne uplne ciste 😵 😵 😵 Ja jsem z toho uplne namekko 🙂 😕 On venku lita jako posuk ja za ni m normalne beham tryskem-ze by cas kdy budu zase vypadat normalne????? 😕 Jinak zitra ma zase prijit ta pres mluveni jsem zvedava co predvede....

petraguerra
22. sep 2010

Janicka slunicko to deti krasne pribiraji muj Mates mel 600g a dnes uz okolo 15kg+96cm-vsechno krasne dohnal a to jsme sli domu o 7tydnu dele a vazil 3600g-vubec to neni poznat,ze byl tak malinkatej 🙂

zabka85
23. sep 2010

@berryvajt To jsou skvělé pokroky 😀

Jinak já mám taky novinky máme náš první zub...už je vidět špička.Neměli sme komplikace jen občasné knourání a začala se posledních pár dní v noci budit.nejdřív jen knourá pak se vzteká(v polospánku).Musím jí vyndat z postýlky pochovat a hladit.po chvilce usíná tak jí zase vrátim a spí dál .A začíná se nám dařit říkat táta máma od soboty.

A horší info myslete na Kmoor zase jsou v nemocnici a čekají co bude.Malej měl zvíšený vnitrolebeční tlak opět tak čekají jestli budou muset opět na revizi či nee.

simicak
23. sep 2010

kmor,drzim mooooooooooooooooooooc palecky!!!!!!!!!!!

beryvvajt,gratuluju k sikulkam a stejne i petraguera a taky k prvnimu zoubku 😵 😵 😵

Holky,ja se dockala,konecne me dosla pozvanka na ortodoncii,jdu v listopadu,takze za chvili budu bezzuba,zelezna tlama 😀 Budou mi trhat mlecny spicak v predu a nasadi ronatka na obe patra - uplny robokob 😝 Takze dovolenou v cesku dlouho neplanuju 😀
A veru od soboty zacina balet,mistoo juda,tak se moc tesim. Dnes dopo s viki na paraty v det.centru,tak radila jak drak,byla uplne unesena,meli tam toho hodne,i ovocne stoly,vstup zadara. Moc se ji libilo,nevedela co rvni delat. Ted chrni v kocaru

jecidlo
23. sep 2010

zabka: tak vyrid kmoor, ze na ni moc myslime, doufam, ze budou v poradku

petraguerra
23. sep 2010

Zabka gratuuji k prvnimu zoubku 😵 At jich ma co nejvic a hlavne vse v pohode!
Kmoor moc drzim Honzikovi palecky i pesti,aby to zase zvladl tak pekne jako predtim a hlavne ,at se uz shunt umoudri a jsou s tim problemy naposledy.Tolik by jsem vam prala,aby to dopado jako u te moji kamaradky Ivankovi shunt vyndali uz ho vubec nepotrebuje a taky na tom byl tak spatne....
Simicak ty budes krasna 😀 😀 A za par let usmev jako filmova hvezda 😉 Verunka bude takova tanecnice,kamosky mala 3.5 taky bude chodit na nejake tancovani-zrovna ji to vyrizuji.Ja tedy preferuji ceske dentisty-nejak jim tady moc neverim a kdyz vidim tu devastaci co jim kouka z pusy-me by sem nikdo nedostal.To je i to co me stve ,ze si musim nasetrit do Cr jeste 20000kc na zubare,ale za kvalitu si priplatim. 😉
Jecidlo mys je chycena-moje si asi zase sbalila kufrik a odcestovala do obchodu ,znovu ji kolegyne videla 2dny zpet rano.
Ty jo holky jsem mela v praci docela ponorku,nase manazerka z obchodu byla 2.5tydne na dovce a meli jsme tady zaskok hlavni manazerku-docela jsme si vjely spolu do vlasu 😀 Se divim ,ze me jeste nevyhodila,docela jsem ji dala na jevo,ze je pekne blba....Ta tam udelala ve vsem takovej chaos-nevyplnila jedinej papir +vzala z kasy 60£ na rozmeneni drobnych a potom je vzala znovu.Jsem ji upozornila,ze tedy vzala 120 ta se nasrala...myslim,ze si mysli,ze blba ceska ji bude upozornovat na to co ma delat... 😀Nakonec tedy uznala,ze mam pravdu -ja se omluvila i kdyz se me tedy nechtelo spis jsem ji chtela rict ty krasko si to tady pis,kdyz si nic nepamatujes.... 😖 Dnes se vratila nase zpet tak pohoda jsme se tomu spolu zasmaly.Fakt tedy doufam,ze se zase nic moc v nejblizsi dobe nezmeni a budou vsichni v praci jako obvykle.Svatej klidek.

simicak
24. sep 2010

petraguerra a vyzkousela jsi tady zubare?? Ja mam vyborneho a manzel ma taky vyborneho,ja si nemuzu ztezovat. Stejna uroven jako v cesku,dokonce bych rekla lepsi,prootze tady se narozddil nez od cech zubare nebojim,jsou fakt sikovni. I kdyz idiot se najde urcite vsude 😉 A jestli platis v cr 20tis.za zubare,tak jdi tady k soukromemu. Ja sla jednou a na prvni kontrole mi udelal rengten vsech zubu,takze videl mezery mezi plombama,co okem nevidis,taky rentgen dasni a pak jsem mela kratkoku konzultaci s hygienickou a ta i rekla proc mi trnou zuby. Platila jsem zato 70liber za vsechno 😉 Taky mu ten rentgen ukazal,ktere plomby jsou blbe a proto me ty zuby nekdy boli,protoze je plomba mensi nez dira o uplne trosicku a to byly treba plomby ceksych zubaru zrovna.

zabka85
25. sep 2010

Ahoj tak Kmoor bude s H v nemocnici do čtvrtka určitě na ct nic moc skvělího ale otvírat k revizi ho nechtějí kvuli riziku infekce.Takže na pozorování,ale i tak. ☹

simicak
25. sep 2010

Snad tam nebudou dlouho a hlavne snad uz to bude opravdu naposled!!!!!!! Moc na ne budem myslet!!!!!

mispuli
25. sep 2010

žabi moc je pozdravuj,sice tam asi nejsou naposled,ale ať to mají brzy za sebou a na delší dobu zase klid,my máme klid už 2,5 roku,alre občas se děsím,jestli se náhodou něco neděje,tak držíme palečky