Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

fajn
3. okt 2010

@vladimuraz a už plánujete oslavu? Tak ať jste brzo všichni fit.
@bera28 no to je teda děs že bez prášku nechce jíst. Můžeš písnout jak se to jmenuje jestli to není tajné.
U nás je taky dnes lenora,včera jsem manželovi nabírala kamení cca 10 tun na drenážku a dnes jsem úplná lemra. Ruce a záda vůbec necítím.

bera28
3. okt 2010

@fajn, jmenuje se Peritol, a dává se např. anorektičkám.
Ty sis teda mákla, klobouk dolů! A jak pokračuje rekonstrukce baráčku?

simicak
3. okt 2010

ahoj holky,tak Vikous byla dneska poprve v kinu 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Kdyby jste ji videli!!!! Vydrzela hodinu koukat na Shreka!!!! Jak to zaclo,tak uplne strnula,co se to deje a dobrych 10min.ani nedychala 😀 Pak se teda uvolnila a sedela,cumela nato platno a po slepu hrabala k Verunce do krabice s popkornem 😵 uplne jak by tomu roumnela,jsem se s manzelem smali,byla desne vtipna. Byla moc hodna,fakt tu hodinu koukala,smala se zakerne jak ten osel tam,kdz byla hudba,tak v sede tancila..........no uzasna. Pak 20min.pred koncem uz chtela chodit,tak sli ven cekat a jist. A jeste jsme sli na bouling s Verunkou. Tady maji takovou konstrukci pro deti,takze to muzou hrat i male deti - no bylo tam silene plno,hruza 🙄

bera,dobra fotka 😀 Tak to je fak sila s temi leky. A to je fakt nemuze jist delsi dobu nez dva tydny? To kdyz leci bulimicky,tak taky urcite ne jen dva tydny ne? Jsou hodne skodlive?
Pekne pocasi zavidim,tady cely den uplne prsi,vcera teda sice bylo docela pekne,ale kosa jako z nosa.

Vladi,to me mrzi ze tak marodite a jeste vic,ze ty taky,protoze to je pak uplne horor. Snad se brzo vylezis,manzel nema nektere dny volno,ze by sis spocla trosku?
A Klara nebyla pozadu,to jen ty me kozy jsou dopredu. Synovec,neter,deti kamaradek...............taky nemohli nikdy do kina a nic delat,protoze neudrzeli pozornost. U nas Verunka a ted i Vicki,jsou upne uzasne a obe na svuj vek v roce,dopredu s vyvojem,extremne pozorne,trpelive,hodne,posllusne................ja nevim pokom jsou 😉

simicak
3. okt 2010

Jo a ja si ted pospavam,jak je manzel doma 😵 Dnska upek chleba a rohliky,vari denne a vcera mi koupil spodni pradlo a vaj.konak jsme pili......uplny veget 😵 V sobotu chcem jit s kamoskama poprve pit ven,tak se tesim,ale docela bojim,protoze Uk ma doporuceno nechodit do center a my jdem do centra a Birmingham je hodne velika mesto - debilni teroristi. Je ted tady nejvyssi stupen ohrozeni 🙄 My to dneska rek manzel v kine,idiot,tak jsem pak byal vystresovana,nastesti tam bylo asi 70% muslimu,tak to by vyvrazdili hlavne sebe 😝

Fajn,teda klobouk dolu. A kdy bude po rekonstrukci?

bera28
3. okt 2010

Simi, já si teda taky nedokážu představit, že bych s těmi svými predátory vyrazila do kina. To by z toho neměl nikdo nic. Máš vážně úžasný holky 😵 😵 😵 A po kom by asi byly?? Po tobě přeci!! 🙂 🙂
Ty léky se malým dětem můžou dávat jen 14 dní, pro dospělé to neplatí. Prý na nich může vzniknout i závislost 😝 😝 Asi se budu muset pozeptat někoho, kdo s tím má zkušenosti. Zkusím kouknout tady na koňovi.

Jo a s těma teroristama, to je vážně síla. U nás dnes také zvýšili bezpečnostní opatření, hlavně na letišti. Ale u vás to teda musí být ještě horší.
A dneska už tady teda pěkně vůbec není. Docela pod mrakem a zima. Ale na příští týden hlásí polojasno a až 18 stupňů.

simicak
3. okt 2010

bera, po me urcite neeeee 😀 😀 Ja se desne bila jako dite a vubec jsem zakerny cholerik doted 😝 Mozna po tatkovi.....buh vi. I kdyz tedda mamka rikala,ze my jsme vsechny zacali chodit v 9 mesicich a neter taky zacla,Verunka taky,synovec taky a ze jsme taky pry byly dopredu s vyvojem............tak to je mozna dedicne.

Teroristy hruza,Kos vi,ze mi takove veci nema rikat. Ja jsem cca.pred 2 mi lety prestala sledovat zpravy,cist noviny,internet.zpravy. Uz jsem byla ze vseho tak vystresovana,do jake doby jsem privedla deti,vsechny ty krize,katastrofy a vubec kam tady ta civilizace speje,ze jsem musela prestat koukat a cist. Takze ja vubec nic nevim,co se kde deje a jsem desne odte doby stastna 😀 A jednou za cas,mi da manzel sok a rika,ze mam cist,ja ale nebudu. No ale nakonec jsem se z hecu mrkla na bbc zpravy a je v ohrozeni UK,francie a nemecko a pry to byl zarodek planu.....skoda,my chteli do Londyna na vylet,tak nic a s kamoskou jsme si uz psali,ze teda nepujdem do centra,ale pujdem mimo.
Ono totiz kdyz je nekde nejaky utok nebo neco,tak vzdycky je ason jeden terorista z Birminghamu 🙄. Tady je desne moc muslimu,vetsinou v autobuse vic nez anglanu. A na letistich jsou tady prsni porad, v praze me nechaji jit s pitim do letadla,tady neexistuje,prohabou i jidlo,leky....vsechno. Ted jak jsme leteli,tak mi malem vybalili oba kufry a scanovali 2x - no ale je pravda,ze mi manza po pristani rek,ze byl hlaseny utok 😀

zabka85
3. okt 2010

Ahoj holky potřebuju poradit která z vás tu psala reakci na Kmmor a Honzíka že jim vyndaly shunt a fungujou v poho bez něj?Jinak nevím jestli sem napíše:Honzík je dnes znovu na operaci zase se svezl vrtulníkem,tak na ně myslete.Maruška psala že škubli rekord...byly doma pouhé dva dny ☹ Ale já mu bezmezně věřím... 😀

zabka85
3. okt 2010

Jinak u nás dobrý od minulého týdne zkoušíme sporták a dobrý myslela sem že malá vněm nevydrží že bude chtít klečet a stát ale zatim dobrý je v něm zlata...ale je mi jasný že je to jen než si zvykne. 😀

kmoor
3. okt 2010

ahojky holky! mě už je někdy fakt trapně sem psát, ale já sem píšu snad jenom blbý zpráwy 😖 my jsme trhli rekord, že jsme z nemocnice byli doma 2 dny! a je tam zas...nejdříw jsme byli 10 dní na pozorowání, to se nic neukázalo, tak nás s klidem we čtwrtek pustili domů a dneska ho tam letecky zase transportowali a teď už má asi po operaci...mě asi z tohodle trefí, je to fakt o nerwy 😢 a co jsem to tu četla?! že někomu wyndali shunt a že ho už nepotřebuje?! to se snad stal nějakej zázrak nebo ne? jsem myslela, že to snad ani není možný...no zítra napíšu, co nowého, taxe mějte hezky kočindy

simicak
3. okt 2010

kmoor,drzim moc palecky!!!!!!!!!! O tom shuntu psala tusim petraguerra,ze jeji diteti od jeji kamardky ho vyndali

tanav
3. okt 2010

Kmoor, držíme Honzíčkovi palečky, nech je čo najskôr zase doma. Myslíme na Vás. 🙂

bera28
4. okt 2010

Simi, tak to jsi vážně šťastná žena, že nečteš noviny a neposloucháš zprávy 😀 Ušetříš si spoustu nervů, páč já mám pocit, že jsou taky všude jen katastrofy. Ale jsem na novinách závislák a v neděli teda trpím, to tady vychází jen bulvár 😀

@kmoor, budu se stále opakovat, ale moc vám držím palečky, ať už se z toho vyhrabete. Nevím, jestli to bude teď pro tebe povzbuzující zpráva, ale v létě jsem se seznámila s paní se 7letým chlapečkem, taky má shunt. Do dvou let měl 17!!! operací, ale od té doby ani ťuk 🙂 Tak věřím, že jich tolik potřebovat nebudete. To spíš jen abys věděla, že může být i hůř a přesto se to potom zlomí a je už dobře 😉 Tak se vůbec neomlouvej, že píšeš samé špatné zprávy! Od toho jsme tady, abychom tě povzbudily a mohla jsi se vypovídat, teda spíš vypsat. Dej vědět, jak se Honzíkovi daří.

@vladimuraz, tak jak je? Je to aspoň trochu lepší? Myslím na tebe i děti. Oslavu plánujete asi až na víkend, co? To už budete určitě fit a krásně si to užijete.

@mispuli, už jsi našla nějakou kuchyňku k Vánocům?? Já pořád pátrám, ta jedna co se mi líbila nejvíc, je strašně malá😖

@tanav, jak se má Alexík? Už je zdravý?

@kikimaruska, jak jste zvládli povodeň? Doufám, že lépe, než v srpnu a tolik vás to nezalilo.

Já jsem provedla "experiment" a opět jsem včera nedala Anetě prášek. Chci na 100 % vědět, zda opravdu nejedla kvůli tomu, že ho neměla nebo jen neměla chuť, když ten týden předtím tak žrala. Zatím teda snídala, svačit nechtěla
😠 , ale pak si je babička vzala ven a před chvílí mi volala, že snědli na půl housku.

Jaké je u vás počasí? Tady teda děs, pod mrakem, vítr, a to slibovali sluníčko. Odpol jdu relaxovat na kosmetiku a za 14 dní si střihnu opět odměnu z DM drogerie - návštěva kadeřníka, kosmetičky a relax. Jinak bych se asi tím hnusným podzimem neprokousala.

kmoor
4. okt 2010

Ahoj holky! tak malýmu wčera udělali nowej náwrt do lebky a wyměnili mu to kolínko, co wede do mozku. prej z toho starýho wyrostl, tak mu tam dali delší....hlawně, že jsem se na to ptala, když jsme byli na kontrole na ambulanci! no nawíc mu to zkontrolowali i w bříšku, takže je chudinka zase celý sešíwaný ☹ je stále na JIPce, ale dýchá sám, nepotřebuje wentilátor. zatím si tam pár dní poleží, aby to dospal a nabral síly. chjo, ale 17 operací fakt nepřežiju 😢 tohle by fakt už mohlo bejt naposledy, potřebuje se pohnout trochu kupředu ... zatím jsem doma, tak wás budu postupně informowat...

vladimuraz
4. okt 2010

@kmoor, i my na Vás myslíme a držíme palce, a't už je jen dobře!!!! Vždyť Vy máte vybráno na 3 další životy, to není možný, že se to pořád opakuje, ví doktoři, proč?

@bera, u nás už je líp, já to takhle mívám vždycky, 3 dny čtyřicítky a pak vstanu z mrtvých a nic mi není. Mám jen trochu rýmu a pokrchlávám. Hyneček už rýmuje 4. týden, to mi dělá starosti víc. Ve výtěrech mu nic nenašli, tak vůbec nevím, co mu bylo. Ale je pořád takový mrzoutek, není to ono. Máme problémy se spaním, s papáním, já asi nemám mlíko nebo co. Při těch horečkách jsem paradoxně měla hodně a teď horečka odezněla a malej se u kojení kroutí, kope a po kojení pořád kňourá. Když jsem mu dala navíc mlíko z láhve, tak se pak poblinkal, ale vypil ho pěkně. Navíc má z těch antibiotik šílený průjem a vyrážku na obličeji ☹

Oslavu zatím vůbec neplánuju, nějak nemám náladu. A Klárce to asi bude nesjpíš jedno, jestli to oslaíme tento týden nebo příští... za pár let to bude horší 🙂 . Akorát přemýšlím, jaký bude dort, myslela jsem na Peppinu, ale momentálně u nás jede ten medvídek Pú, tak to asi vyhraje.

kmoor
4. okt 2010

@vladimuraz ono se to prej stáwá, páč ten shunt je na pewno upewněnej jenom k lebce a do mozku je wolně, takže si to musí pořádně sednout...to je, když se to posune, což se nám stalo w srpnu, jaxem ho křísila...tentokrát to bylo prý zas krátké, takže to nedosáhlo do komory...a paxe to ještě může ucpat...shunt je super wěc, bez toho by malej wlastně ani nežil, ale taky to má swé newýhody 😒

fajn
4. okt 2010

@kmoor Držím Honzíkovi pěsti ať je to konečně poslední operace a už si jenom užíváte to lepší.Moc na vás myslím držte se

tanav
4. okt 2010

Ahojte,
no máme sa už dobre. Nádcha nám prešla, tak dúfam, že to bude OK. Idem dnes cvičiť k RHB, tak Vám neskôr napíšem ako sme dopadli. Pa.

vladimuraz
4. okt 2010

@kmoor, děkuji za vysvětlení, já vím, že už jsi to tu asi psala, já to až teď konečně pochopila, mám nějakou světlou chvilku 🙂 Tak hlavně, aby už to všechno fungovalo, jak má!!!!

mispuli
4. okt 2010

@bera28 já nakonec na kuchyňku kašlu a budu objednávat tohle http://www.4kids.cz/shop/productdetail.aspx?pk=... líbí se mi,že je u toho to krájecí jídlo,to u nás frčí,máme už něco doma,děti se hádají o nůž,tak aspoň budou mít každej svůj 😀 ,ale pokud chceš něco velkýho,tak tohle by mohlo být dostačující http://www.mimiaukce.cz/aukce.php?id=6127057 😀 😀

@kmoor tak to bohužel je,H shunt během prvních 3.měsíců měnili 6x než se chytnul,měl ho vyvedenej nahoře,když už nevěděli neurochirgové po 5.zákroku,co s ním,tak je dr na jipce přemluvil na poslední konzultaci,voperovali mu to zezadu a on se hned chytnul a do těch 3 let šlapal úplně skvěle,nebejt toho úrazu,tak si myslím,že by asi fungoval dál,ve 4 letech se mu to seklo ještě jednou,prostě se to někde přiucpalo a zase máme pokoj,ale nechci to říkat moc nahlas,protože jakmile někde něco pochválím,tak se to vzápětí pos...,tak vám přeju,aby už se konečně chytil a měli jste pokoj,tak jako my teď 😉 😉

@vladimuraz je mi líto,že marodíte,my pojedeme na víkend do Tábora,ale zatím to vypadá tak,že děti v pátek předáme a pojedeme do Znojma,Franta bude reprezentovat firmu na chlastací akci po sklípcích a má si s sebou vzít buď mě nebo nějakou jinou ženskou,tak prej ,že by bral mě 😀 😀 ,aspoň bysme oslavili výročí svatby sami,ale v neděli bych měla dopoledne určitě chvilku času...a u vás teď vede medvídek Pú,u nás momentálně vítězí Autobusy a krokodýl Chňapík,tak sháním tiskátko s krokodýlem,páč Míša po mě neustále chce nakreslit krokodýla a já jsem na to levá 😅

jo a počasí,tady taky pod mrakem,za oknem nic moc,fouká,ale když jmse šly pro H do šklky,tak bylo příjemně,zrovna nefoukalo a hezky to venku vonělo podzimem

vladimuraz
4. okt 2010

@mispuli: "vonělo podzimem"??? Ty se máááááš, tady je zima jak na Sibiři, já se musím vypružit z teplíčka a dojít pro Klárku, včera se tvářila zdravě, nevím, co jí babička měřila a ještě jí narvala práškem Paralenem (tím pro dospělé... 😒 ) Užijte si akci, aspoň budete mít zas chvíli čas jen pro sebe, to nám se asi nestane 😖

mispuli
4. okt 2010

@vladimuraz snad se do tý doby nic nestane,taťka byl nemocnej,od středy fakt ležel,to jsem u něj zažila jen po operačních zákrocích nebo sádrách na noze,a zítra dobere antbiotika,naštěstí jak nemarodíme,tak měl poslední před7 lety,takže mu teď opravdu rychle zabraly,tak má trochu obavy,aby se mu to nevrátilo,ale já bych se lízla docela ráda 😀 😀 ,jinak dneska má svátek ,tak jsem se mu omlouvala,že nemám žádnej dárek,ale za prvý nějak nemám nápad a za druhý tady v tý naší prde.. stejně nic neseženu a čokoládama ho cpát nechci,ty dostane od ostatních a chlast taky,výročí máme zítra,tak asi uklohním nějakou minutku 😉

petraguerra
4. okt 2010

Ahoj holky Zabka ,Kmoor to jsem byla ja moje kamoska ma dvojcata a kluk mel krvaceni skoro v celem mozku a zacal se mu delat ten mozkom.mok scen hlavicky mu udelali ty chytraci v K.varech az po 4dnech a letecky sel do Plzne.Tam se prej uplne zdesili co je v K,V,za blbce.Mel taky nekoliktech operaci a minule jsem ji volala tak jsem se ptala co ma Ivanek jestli je shunt v po hode .Rekla me ,ze mu ho vyndali uplne pryc,ze uz ho nepotrebuje.Pry je to jeden z 10000 komu se to podari.V dubnu mel 2roky,mluvi,chodi,porad se smeje,je tedy opozdenejsi nez Natalka,ale strasne sikovnej .Jen vypada,ze ma mozna nejakou mirnejsi obrnu,protoze na pravou polovinu tela je min sikovnej a i hur chodi.Ja taky drzim vse co se pro stesti da ,at to Kmoor Honzik zvladne a je v pohode.

Simicak ja o nicem nevim o zadnym utoku???? 😕 😕 Ale ani to nikdy neresim ,to by jses musela bat i na nakup pojede blb a srazi te.....Nebo spadne strom...Holky mas moc sikovny obe dve a urcite to je hodne tvoje zasluha,ze se jim hodne venujes.

Vladko tak se brzy uzdravte a hlavne decka.Ja budu delat Matyskovi oslavu asi 24rijna vcera jsem se sesla s kamoskou z nedonosencu tak se ptala jestli budu zase neco delat,ze chteji prijet i s holkama co k nam jezdi pravidelne na narozky 🙂 Jeji malej ma naslouchatka,protoze bez nich neslysi a zacal pred par tydny chodit-proste je taky super bombardak.Mel plisen jako nas Mates a chteli ho odpojit od pristroju+jim se rok predtim narodila holcicka ve 23tydnu a umrela ☹ Dam sem fotky ze vcerejska a zitra frcime na dovcu do Ullapoolu ,Inverness,West Rouse.Peppa pig je Matejovo favorit taky a Pocoyo.

Fajn ty se taky nezastavis vid porad je co delat,my mame barak v cr taky a to nikdy neskonci,jen v zime je min prace,ale zase je snih..

petraguerra
4. okt 2010

Tak tady jsou deti od te moji kamaradky Ivanek je na levo.A tady jsme s klukama ze vcera 🙂

zabka85
4. okt 2010

Já si myslela žes to byla právě ty ale nechtěla sem se seknout. 🙂 .....Já za sebe Honzíkovi moooc věřím vím jak na tom byl před srpnovou operací a byl skvělej.Smál se,hejbal se pozoroval.....no prostě v pohodě.A zase bude takoví 😀

gucz
4. okt 2010

@bera28 aj moja Laura berie Peritol a už je to viac ako 2 týždne, teda bolo, teraz je momentálne chorá, tak je to nedávam, aby toho nemala moc. Má atb, + ďalšie lieky. No a papá pekne aj po vysadení Peritolu i keď ešte budeme pokračovať keď sa vyzdravie. Ona mi odmietala jesť odkedy mala hnačky a skončila v nemocnici v máji. Nechcela jesť ani po nástupe do škôlky, vydržala tam úplne bez jedla, doma si dala fľašu mlieka a nechcela obed, tak nám detská dala tento sirup. No a potom začala papať aj v škôlke a papá aj teraz. Keď pôjdeme na kontrolu k detskej opýtam sa na tú dobu užívania, lebo nám o dvoch týždňoch nevravela nič. No a malá má 2x denne 2,5ml Peritolu.

fajn
4. okt 2010

pomoc můj chlap je smrtelně nemocnej -- má rýmečku

rekonstrukce snad bude hotová příští rok ,jde to pomalu všechno si děláme samy a to ještě když má chlap náladu a je doma z práce dřív. On i když má dílnu doma tak je tam pořád.
@petraguerra fotky hezky.
@kmoor tak je Honzíkovi?
@mispuli Frantovi vše nejlepší. A výročí si užijte. Kolik let jste spolu?
@gucz myslím si že ten Peritol se může užívat asi týden aspoň na internetu je to psany

mispuli
4. okt 2010

@fajn 16.září jsme měli 10 let od seznámení a zítra máme 8 let od svatby 🙂 😵

Marcel co holky?Taky je Andrejka pořád na FB? Nám úplně zblbla 14 letá neteř,tak jen zjištuju,jestli je to všude podobný a bacha aby na rýmičku neumřel 😀 😀 ,já když se potřebovala vyležet,tak nebyl čas,fr musel bejt v práci,pak pomáhal švárovcům stěhovat,pak zas to a tohle a já byla pořád s dětma sama a ted byl chcíplej on,ale jako opravdu mu bylo mizerně,a najednou do práce nemusel

gucz
4. okt 2010

peritol sa smie podávať podľa uváženia lekára , teda aspoň podľa tohoto http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/per... a na príbalovom letáku je, že deti od 3 do 6 rokov berú 3 x 5 ml sirupu denne ( http://www.zdravie.sk/sz/lieky/showpil/528/3373... ), no my máme len 2 x 2,5 ml, tak asi preto mi to lekárka nekázala po týždni či dvoch stopnúť. No ale pre istotu sa spýtam, v stredu ideme na kontrolu po laryngytíde

zabka85
4. okt 2010

@mispuli uctyhodná léta.....vím to jsme na tom podobně známe se 12 let ,za měsíc spolu budem 9 let a 13.10 sme 3 roky svoji
😀

kikimaruska
4. okt 2010

Ahoj holčinky... Tak se zase po delší době hlásím. Zatím jsme zdraví..ikdyž rýmu máme téměř pořád dokola... Ve školce jsme zatím stále nebyli, snad tento týden se tam zas podíváme 🙂
Jinak holky já mam hroznou radost, moje spolužačka dnes porodila krásnou velkou (3,9 kg a 51 cm) holčičku 😵 😵 😵. Před tím přišla o 2 chlapečky (úmrtí patologické po porodu a pak potrat v 7 měsíci)...tak jsem hrozně ráda, že se konečně dočkali zdravého miminka 🙂

@bera28 : neuplavali jsme, naštěstí. Zalito bylo zase sice 90% zahrady, ale do srpnových povodní chybělo tak 40 cm...bylo to tak tak. Tentokrát už nebylo co by odplavalo...relativně, jen ale tatka neodklidil lod, jen připoutal řetězama...a tu to teda stejně vzalo a našli jsme ji napadr´t asi po 10 km v jedné vesničce v nánosu naplavenin. A každý povodně nám to užírá docela dost břehu a odnáší jinam...