Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

mafynka
20. nov 2010

@zabka85 myslim,ze to uz podvedome nejak cakam,,ak ma nezasiju, tak nie je sanca,ze potiahneme do konca,,krcok som pred 3 dnami mala skrateny na pol cm,,no skor ci neskor povoli,,,tie bolesti,,ja neviem,,nie su moc silne,,nie su ani casto,,,ale su,,,no doteraz zaberalo aspon magnezko,,no uz citim,ze ani to nepomaha,,dotecie mi,,staci sa mi pohnut a su tu znova bolesti,,,citam si na nete,co a ako,,no ale ani vo sne si neviem predstavit co ma caka,,,len sa velmi bojim,ci mi prezije maly

mafynka
20. nov 2010

ani neviem,co mam teraz jest, aby trochu nabral na vahe,,mame cez kilo,,ale aj tak je to dost malo

petraguerra
20. nov 2010

Mafynka kilo je preci jen o hodne lepsi nezli pul kila ber to pozitivne 😉 Mozna by ti pomohlo si trosku vsugerovat,ze proste prcka do vanoc udrzis,trebas by te ty problemy presli.Ja mela preklampsii a musim rict,ze jsem do posledni chvile verila,ze se malej narodi o vanocich...byl v rijnu.Ale rozhodne jsem se nenervovala predem,byla jsem docela v pohode tlak jsem mela asi 220/150 🙂 Za to kdyz me rekli,ze jdu za dve hodiny na cisare tak jsem rvala jako krava a potom jsem mela Matyska 🙂O nedonosencich jsem vedela,ze jsou a ze jsou maly,ale ze jak malinkati muzou byt jsem taky poneti nemela a kilo je uz super vaha oproti nam co jsme meli my.Drz se a zkus myslet pozitivne 🙂

adajar
21. nov 2010

@mafynka hlavne bud v klidu a to co popisujes vypada na zatku, ale jak rikam me odchazela 11 dni nez jsem porodila. Malej byl ale malickej. A pres kilo je to nadherne. hlavne se drz urcite to zvladnete

kikimaruska
21. nov 2010

Ahojky holčinky. Hlásíme se, prozatím jsme už zdraví, sice ještě min.pátek po dr.ještě jednou zvracel, ale už je to pryč. Tuk Tuk. Malej je ted na víkend u táty a já sem chodila jen juknout nebo něco málo písnout, mám sice spravený PC, ale odešel mi po 7 letech monitor 🙄 ,takže zas čekám co a jak a píšu dole z dílny. Pak Vás dočtu a též víc napíšu. Užijte si neděli a pokud tu máme nějaké oslavenečky, tak všechno nejlepší 🙂

bera28
21. nov 2010

@mafynka, tak ať to přeci jen ještě nějaký den zvládnete 2v1. Podle toho co popisuješ, už se porod vážně blíží. Ale třeba nás překvapíš a zvládnete to do Vánoc 😉

@kili, tak ti posílám fotku svýho vyžlete. Stačí, když porovnáš nohy Anety a Kuby, a to měla takový špejle i Aneta před tím, než začala baštit Peritol. U nás to je opravdu o tom, že jedí strašně málo. Ale když jedí víc, tak hned začnou přibírat.

Kiki, tak hlavně, že už je Kubík OK! Už jste začali chodit do jeskyně?

ivanarv
21. nov 2010

Ahojte!Na túto stranku som sa dostala koli inzeratom a nasla som Vasu diskusiu.Mam dvojčata dievčatka-narodene v 28tt.Váhu mali 980g a 1060g.V nemocnici sme boli 67dni.Dnes už maju naše princezne 19mesiacov.Dobehli svojich rovesnikov dokonca v niečom aj predbehli.Cvičila som s nimi vojtovu metodu a vdaka nej sa tak rychlo pozbierali a vsetko dobehli.Chcela som Vas len podporit a povedat Vam, že Vám drzim palce a prajem veľa zdravička a trpezlivosti.

kili
autor
21. nov 2010

@bera28 tak to jo, je fakt hubeňúr.
u nás sú síce chudí, ale majú svaly, resp. šlachy. sa kludne vytiahnu rukami po bradu 😀

titania1
21. nov 2010

Ahojte, ake mate skusenosti so SYNAGIS-om? Schvaleny ho mame, ale zatial este zaockovani nie sme.

bera28
21. nov 2010

@kili, já jsem ti to říkala🙂 Ale i když je takový vychrtlo, tak z vojtovky mu přeci jen zůstaly aspoň nějaké svaly.

@titania1, se synagisem jsou zkušenosti jen ty nejlepší. S ním se dá přežít zimní sezona bez nemocí. A očkování je bez reakcí.

denisee
21. nov 2010

Ahoj holky, 🙂
tak musím reagovat na fotky malých svišťáků 🙂 Anetka je teď oproti Kubíkovi kus ženský 😀 a Kubík má nožky jak náš Vojta, jenže Vojtovi se ještě k tomu začaly dělat xky ☹ . Myslíte, že se to může ještě časem srovnat?
Koukám, že všude řádí nachlazení a virózy, tak ať jsou všichni brzy fit.
Mafynka: přeji každý den navíc ve stavu 2v1

argousek
21. nov 2010

@bera28 ta fotka těch nohou tak to je jako Adámek před lázněma a po lázních. Přesně takový párátka měl a v těch lázních se rozjedl a takhle zpevnil. To je super, že se ta Anetka takhle chytla, tak aby jí to vydrželo 😉

@mafynka já jsem taky u Štěpána dostala ten gynipral a magnezko a u mně se to teda podařilo rozehnat. Ty bolesti nemusí podle mně vyloženě znamenat, že se chystá porod. Taky jsem něco takového cítila a mně dělali pravidelně monitor a tam prostě bylo vidět, jestli tam nějaké ty kontrakce jsou. A i když jsem třeba nějakou bolest cítila a na monitoru nebylo nic, tak jsem se na to ptala doktorky a ta mi říkala, že to může taky být tím, jak se roztahuje děloha. Takže klid, odpočívej a snaž se být v klidu, ta psychika je opravdu důležitá 😉

Jinak si holky musím postěžovat. Dneska jsme měli druhé kolo oslavy, bylo to supr. Akorát jsem si to teda moc neužila, jak jsem pořád okolo všech lítala. No ale co mně mrzí je, že tady byli i naši a taťka byl opět zklamanej, že s ním Áďa nemluvil. Ono jak se tady sešlo hodně lidí a to ale i u našich, je prostě frmol. My tam vlítnem a zachvíli už jedeme zase domu a ten Ádámek by potřeboval víc času, aby se nějak projevil. Takže my taťkovi básníme, jak už Áďa mluví a výsledkem je, že kdykoliv ho vidí, tak Áďa nereaguje a nic s nim nechce dělat. Tak mi to bylo tak nějak líto. Ale myslím, že si za to ta´tka může sám. Když bude dělat uraženýho, tak to mrzí akorát mně a já s tím nic nenadělám, ten Adámek je prostě takovej a on ho prostě musí brát takovýho jakej je. Oni se škádlí a třeba ho taťka lochtá a je legrace. Ale pak se ho ptá a jak se jmenuješ a kolik ti je nebo tak něco a on nic nechce říct. Ale podle mně je to i tím, že je taťka ukecanej a pořádně ho neposlouchá. Když se ho ptá kolik mu je, tak se musí vždycky chvíli počkat a ten Adáme pochvíli začne. No ale on začne říkat, že pořád říkáme, že mluví a pak mu ani tohle neřekne. Tak mi to bylo tak nějak líto. On s ním prostě neumí jednat. On by chtěl aby Adámek povídal, jak normální děcka a to prostě bohužel zatím tak nejde. 😖

bera28
21. nov 2010

Denisee, však kdyby ti naši kluci ztloustli, tak takový křivule mít nebudou. Neboj, snad z toho vyrostou (teda aspoň tím se já utěšuju😉 A jak jinak je?? Už je ti dobře?

Argousku, nebuď smutná. Vždyť i ukecané děti se nepředvádí na povel a nezačnou mluvit hned s někým, koho třeba tak často nevídají. Hlavní je, že ty i manža vidíte pokroky 😉 🙂 No a hodíš nějaké fotečky z druhého kola oslav?

Holky, já jsem dneska měla, nebo spíš ještě mám nějakou depresivní náladu. Od rána mě nic nebaví, všechno mě štve, nic není dobře, sviště bych uškrtila, chlapa vyhodila a sama někam zdrhla. Venku pořád hnusný počasí a jak je inverze, tak Kuba nesmí ven, takže tu trčíme a prý se ani nemá počasí vylepšovat. Tak jsme zvědavá jak to doma vůbec zvládneme. A to jsme chtěla dát sviště zase ve středu do školky, ale Kuba má jít na kontrolu až ve čtvrtek. Tak teď nevím, nevím 😖 😖 Jsme z toho všeho nějaká rozladěná. A to je dneska ještě k tomu úplněk, takže zase nebudu spát.

bera28
21. nov 2010

Ufff, tohle je strašný:
http://www.novinky.cz/krimi/217360-dve-male-det...

Na co já si vůbec stěžuju, tohle je opravdová tragedie 😔 😔

argousek
21. nov 2010

Jde mi z toho mráz po zádech. Představila jsem si naše kluky, ten věk těch dětí je podobný ☹ Je to opravdu strašný 😖

kili
autor
22. nov 2010

@bera28 kľudne si sťažuj. vždy je niekto, komu je horšie, ale to že si to uvedomíme neuľahčí naše trápenie. to myslím tak všeobecne. pre každého je ťažké to čo prežíva sám a je to úplne normálne. tak ako napr. neznášam, keď sa zľahčujú trápenia malých detí, napr. so školou a pod., slovami "jáááj, mať tvoje starosti" a podobné hlody.

lubinka20
22. nov 2010

@ivanarv ahoj aj ja mam syna ktory sa mi v KE narodil v 28tt. nedavno sme zacali cvicit a tak dufam ze nebude mat drobec ziadne problemy.

lubinka20
22. nov 2010

@mafynka nemozes sa znervoznovat a jedz len to čo doteraz..... napriklad mne povadal doktor ze mam dietatko v poriadku a ze ziadne problemy nemame a o dva tyzdne z ničoho nič prišiel na svet. tiez bol maly mal 750g a pritom som brala aj vitaminy ... zevraj maly uz niekolko tyzdnov nedostaval ziadnu vyzivu ...

denisee
22. nov 2010

bera: už je mi líp, nevolnosti ustaly, občas se mi blbě ještě udělá 🙂 , teď čekám na výsledky triple testů a další KO až za měsíc, už na velký UZ ve 20tt. Tak jestli to bude OK, tak si snad už trochu oddechnu a začnu se těšit.
Taky doufám, že až nabere nějaké kilo navíc, že se mu nožky srovnaj. Teď už navíc končíme s plaváním, další už jsem nezaplatila.
Argousek: tohle chování dospělích taky znám a je mi taky líto, nechápu jak se třeba někdo může na dítě urazit, že si od něj třeba nevezme kuličku hroznového vína 😠 atd.... Ber to tak, že je to jen jejich smůla, když s dětma neumí jednat.

karmenta
22. nov 2010

@lubinka20 jé tak takhle to bylo i u nás.. ve 20tt ok, ve 24tt ok a ve 30týdnu všechno blbě, prý se to zastavilo v 25tt.. Tak když to krucinál ví že se často něco po.ere tak proč nedělaj ty ultrazvuky častěji??

ivanarv
22. nov 2010

@lubinka20 Ahoj, aj ja som rodila v Ke a potom sme boli na klinike.Nemozem sa stazovat na nic.Velmi prijemny personal s ktorým sme doteraz v kontakte.Neboj vojtovka je super-vsetko bude ok.ja som mala toho niekedy uz plne zuby-vsetko robit 2x-ale stalo to zato!!!!! Drzim palce!

kili
autor
22. nov 2010

@karmenta zas tak často sa to neposere. je jasné, že tu v tejto téme je to často, lebo sme sa tu všetky také stretli, však téma je o tom. a ešte k tomu, čo keby zistili skôr, že nemá výživu? čo by asi tak mohli robiť? nič, len by pre istotu dieťa šlo von. a pre dieťa je najlepšie, aby bolo čo najdlhšie vnútri aj keď má málo výživy. len teda doktori to neriskujú keď to už vedia, keďže to môže byť potom ešte horšie.

titania1
22. nov 2010

@bera28 super, velmi pekne dakujem. potesila si ma. 😉

petraguerra
22. nov 2010

Bera to je tedy hubenour ty nozicky jako paratka,ale myslim,ze jinak vypada dobre,ne tak hubene 😉 Jsem rada,ze Anetka porad jeste basti kez by ji to vydrzelo.U nas nic moc noveho.

petraguerra
22. nov 2010

Argousek z taty si nic nedelej on mu to jednou Adamek vytmavy sam,tchyne od segry taky neveri,ze Mates jeste nemluvi-co ji mam vysvetlovat 😖 😕 Dnes jsem ti udelala dalsi videa,zkusim je vypalit by jsem ti je poslala to stahovani jinak trva pul dne jedno 😖

janicka.slunicko
22. nov 2010

Ahoj holky mam chvilku,dneska jsme byly na očkovaní RSv a dobry ani jeden nepip,tak dobry,pak jsme byly na Jipce se kouknout tak byly radi že jsme se prisly podivat...Valča ta už se otačí na obe strany a snaží se lest ale dozadu ,Ríša ten se také otačí ale pořad na jednu stranu,ten je strasnej pohodař,co ma odcvicit tak odcvicí,Val u toho vyvadí..mejte se.papa

bera28
22. nov 2010

Denisee, tak hlavně že už je ti líp. A necháte si říct pohlaví nebo to bude překvápko?

Janicko, tak to jsou prcci šikulíčkové. a co Ríša a shunt? Nezlobí ho to? Se Synagisem zvládnete zimu bez nemoci, to budeš mít super 😉

U nás nic nového. Kubajz ráno kašlal nepřetržitě 1 a 1/2 hod. a přestal až v jeskyni. O té doby zakašlal za celý den asi 5x. Takže buď si fakt udělám jeskyni v komoře nebo se do nějaké nastěhujeme.
Odpol už jsme s babičkou nevěděly co s nimi, venku pršelo, tak jsme všichni vyrazili do Metropole Zličín ukázat jim vánoční výzdobu. Svišti unešený, hlavně teda z toho množství obchodů. takže tam lítali jak střelení, anetka vždycky vlítla do nějakého obchůdku, na prodavačky křikla "čau, jdu nakupovat" a zase vyletěla ven 😀 😀 Kubajz spadnul z kolotoče a ani nefňuknul. Jo a dala se tam se mnou do řeči mamina dvojčat, taky nedonošený, i když ne extrémně, Tento týden slaví rok a s holkou má naprosto stejné problémy s jídlem, jako byly s Anetou. Váží 6,5 kg a odmítá jíst, sní tak 3 lžičky a všechno jen mixované. Tak jsem jí povyprávěla ve zkratce naše peripetie a nakonec jsme zjistily, že zná sviště ze Cpapíku 🙂 🙂 A celý jejich příběh si pamatovala 🙂 🙂 A teď když je viděla ve skutečnosti, tak vůbec nevěřila tomu, že byli 26 tt. Její sousedka totiž takové štěstí neměla, má taky dvojky, 25 tt a obě jsou na tom doooost špatně - skoro nevidí, DMO, a další jiný hrůzy 😔 😔 Prý mají na cpapíku taky příběh, tak si to jdu najít.
Zítra mi, prosím, držte palce. Budu volat do Podolí kvůli ozdravovně. Tak dám pak vědět. Hezký večer a dobrou 😉

bera28
23. nov 2010

Jooooooo, povedlo se - MÁME OZDRAVOVNU 😵 😵 😵 😵 😵

Ve čtvrtek jedeme do Podolí pro papíry a Kubu si vezme Dr. zpět do alergologicko/imunologicko/pneumologické ambulance 🙂

fajn
23. nov 2010

@bera28 tak to je dobře že vám to vyšlo.

Já ani nepíšu ,protože bych musela psát samé hnusné věci.

fajn
23. nov 2010

92878225022555885557888111111111111111111111111111111111111111111168488888888000000069547