Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

kikimaruska
24. dec 2010

Tak ještě jednou, Krásné Vánoce všem holky a Ti co mají svoje drobečky ještě v nemocnici,at jste všichni brzy doma...

petraguerra
24. dec 2010

Vesele Vanoce a bohateho Jeziska doufam,ze nas letos nevynecha... 😀 Holky uz jsme spali s Matesem v novem,ale tedy zima jako svina 😒 Musim topit i pres noc.Ted jsem privalila z prace a letim jeste pro maso ahoj a uzijte si to vsechny 😉

simicak
24. dec 2010
karmenta
24. dec 2010

Přeji krásné vánoční svátky a štastný nový rok.

petraguerra
25. dec 2010

par fotek z vanoc 🙂

simicak
26. dec 2010

Ahoj holky,to jeste vanocujete???? Jak jste si to uzili a jak se detem libili darky od Jeziska?
Ja jdu dneska na vyprodeje si sehnat nejaky svetr a tepleho na nohy. Tak snad nebudu v rade na zaplacenidvehodiny.Dneskaje boxing day a to jsou veci i o 80% levnejsi a je to fakt sebevrazda jit do obchodu,ale stoji to zato 😉
Holky si vanoce uzili a my s nema. Darky rozbalovali hodku a pul,takze supr. Nebylo jen zadne trhani papiru,ale i zkoumali,co vlastne rozbalili. Rozbalovali v 6rano a do 12 jsme o nich nevedeli,ze je mame 😵 😵 Veceri jsme pak meli v 5vecer.
Uzijte si navstev po rodinach a snad tu nekdo neco pisne brzo 😉

A pro zasmati vanocni SMS od tchyne 😀 😀 😀
Synu,miluji te,ja jsem uz takove,jsem sva,myslim na vas i na mrtve. Mama 😀 😀 😀
Nas opet velmi pobavvili a chvala bohu,ze bydlim od ni tak daleko 😀 😝

petraguerra
26. dec 2010

Simi mas dobrou tchyni 😀 😀 😀 Jsem se zasmala pri uklidu.Ja zase ted uklizim na starem 😖 Uz aby to bylo se jen hrabu ve spine-pred Vanocema se tedy fakt uz nestehuju!!!Uzij si nakupy 😉Ja by jsem tedy nesla,protoze to je fakt davovy silenstvi.
koukam,ze me to fotkynestahlo tak tedy znovu.

petraguerra
26. dec 2010
simicak
26. dec 2010

@petraguerra tak at mas brzo uklizene a hotovo a v novem roce uz nikdy uklizet nebudes 😝 😀
Nakupy supr,bylo tam asi 10lidi,sla jsem hne na deset rano na oteviracku,tak parada 😵 😵 Mam tak nadherne letni saty 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Nomalne bych mohla jit nekde na molo s nema 😝 Chlap mi vzal kreditku a pry uz strime,tak aspon jsem stihla saty,kabat a triko a puncochy a Veru obleceni 🙂
Maly je krasnyyy a koukam,ze taky byl moooooc hodny a ze my pry prehanime 😀
Tchyni mam uzasnou. Jak jsem ji videla poprve,tak tady prileteli a zacala i pred chlapem povidat,jak ji tatinek nesaha na pipinku a ze ona by jeste chtela 😀 😀 😕 🙄 Ona je fakt sileny magor,nepopsatelny!!!! Ale zas vzdycky pobavi,ale chudak manzel teda,se divim,ze je docela normalni,kdyz s ni vyrustal 😖

Holky ja jsem taaaaak krasna ve tech satech,at uz je teplo 😝

petraguerra
26. dec 2010

Teda to je tchyne 😀Tak jeste ze jsis privstala a manza ti zakazal vylety po dobu slev ne?Ono to vypada ze je jich hpdne ja stavim stromek na stul a ptom pod to naskladam darky a vypada to jako fura,aby jednou nerekl,ze nic nedostaval 😀 Ja dostala jem 3darky a Frana taky.Zbytek byl Mates a to my koupili kazdy jen dva darky 😒 Mates dostal od tet a strejdu od Home Startu ti davaji darky tak za 140£,a od znamich-ma hodne pratel on je tu popularni u starsi generace 😀 😀 Si vsichni hraji na tety a babicky ale hlidat nechce nikdo 😒 😀

simicak
26. dec 2010

@petraguerra tak teda home start je dobreeee,skoda ze to tady neni 😀 To je supr,ze je takovy oblibenec,apson tam ma neco jako rodinu a s hlidanim nebrec,kolikrat nechcou ani vlastni 😀 🙄
My si taky dali s manzou jen malickosti,hlavne teda knizky a ja pak dostala pradlo a teplaky vel.18 a moje je vel.8 😀 😀 😀 😀 NOrmalne se muzu nasoukat do jedne nohavice. Ale c hlap rikal,ze pry to vpadalo,ze mi to bude. NO aspon nemusim doma nosit ponozky a papuce,ma to vsechno v jednom 😀 (je to i hrozne dlouhe) A manze mi zakazal vylety do doby neurcite 😀 😀 Jako kazdy rok ma predsevzeti,ze budem hodne setrit,takze musim odevzdat kreditku a on taky a ma presny plan co se kdy sni a kdy utraati..........tak jsem zvedava. Ja s tim problem ne mam,ja utracim uplne minimum

kili
autor
26. dec 2010

@suzy_27 tak to ti pribral super. ono deti zo začiatku totiž schudnú a začnú priberať až po nejakej dobe. mne sa za nejaké 2-3t dostali späť na pôrodnú váhu. Mám dvojičky 800g a 680g

petrach
27. dec 2010

krásné vánoční svátky,hodne zdraví,štestí,pohody a lásky Všm..a malím bojovníčkum hodne síly a zdraví...

un_deux_toi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
suzy_27
27. dec 2010

@kili hej viem ze väčšinou deti zo zaciatku schudnu no ale u nas to tak nebolo 🙂 no aspon o tom neviem 😀 a dvojickám prajem veľa zdravička a sil v zivote a hlavne rychlo nabrat kilecka sup domov 🙂

petraguerra
27. dec 2010

@un_deux_toi dotaznik vyplnen 😉

petraguerra
27. dec 2010

Simco se zeptej Health visitorky jesli tam neco takoveho nefunguje ti na dve hodky v tydnu pohlidaji decka 🙂

argousek
27. dec 2010

@simicak tak to byla asi tchýně trochu jako houba (myslím nasátá), že vyplodila takovu sms, ne.
Tak hoď nějakou fotku ať se inspirujeme na léto 😀
Já se chystám taky na výprodeje, budu mít narozeniny, tak si pokoupím nějaký hadry 😀 😀 😀

Jinak holky my Vánoce super, Adoušek si to moc užil, na každej dárek dělal jůůůůů, byla to docela sranda 😀

petraguerra
27. dec 2010

Zuzi ja jsem uplne zapomela poprat Adamkovi k svatku....Hlavne jsem na to myslela celou dobu a nakonec jsem si vzpomela az vecer v posteli. 😒 Jak autobus?Matejdostal taky jeden od Dot jsme spolu minule kecaly venku a jel bus a Mates zase oci jen na nej tak se asi inspirovala 😀 Ten zaril, kdyz videl z ponozky couhat JOJOJO a potom jsem vytahla autobus tak zaril... 😀 A jak jsem tad porad na baraku a uklizim jsem vcera rano sla domu a Mates ciste mama mama-parchant jeden si me vubec nevazi,az kdyz zmizim.... 😕

chrisantheme
27. dec 2010

fajn až tomu nemôžem uveriť, že také malé miminko sa narodilo 😲 .Ja som predčasne porodila v 25 týždni a po celú tú nešťastnú noc ma viedli ako potrat!Všetci vrátane lekárov ma presviedčali, že takto skoro narodené deti nemajú žiadne šance.Malinký nám odišiel ešte v ten istý deň a teraz tu vidím, že aj menšie detičky dokážu prežiť a viesť v podstate plnohodnotný život.....Predpokladám, že si rodila v ČR?

simicak
27. dec 2010

@argousek ona je takova i nenasata,nasata je uplne mimo 😀 😀 😀 Ona je proste dement,na to neni slov. Bych vas tady s ni mohla bavit porad. Ja si ale v breznu zmenila tel.cislo a odte doby mi nemuze psat a nemluvime radsi spolu 😀
Tak to mas supr s narozky,segra ma 28.,ktereho mas ty? Fotku hodim,hned jak bude cas,ale fakt jsem krasna 😀 😀 😀

@petraguerra no to tak je,oni nas maji radi,jen kdyz nekde odejdem,to znam 🙄 Jsou zvykli,ze nas maji porad za prdeli a tak si nas nevazi. A Matysek je sikulka 😵 😵

@petrach tkay krasne vanoce a hlavne moc moc stesticka a jen samou pohodicku do noveho roku!!!!!!!!!!! Snad se nam tu vratis zpatky v novem roce 🙂

JInak snih nam taje,konecne,ale je to teda radna brecka hrozna. Uz aby bylo po snehu!!!! Jo a vcera jsem si barvila vlasy na hnedo,tajne,jak sel manzel na nocni a jak jsem to placla na hlavu,tak mi volala,ze jde zpatky,nakonec jsem to stihla a kdyz se me ptal,prpoc mam zas mokrou hlavu,tak jsem mu rekla,ze jsem si davala masku 😝 Rano se me ptal,jestsli mam nabarevene vlasy,tak jsem mu rekla,ze je magor,ze nemam a dobre 😀

argousek
27. dec 2010

@simicak Já jsem 25.1. má to svoje výhody a nevýhody. Když jsem byla malá, tak jsem na tom tratila, protože naši po Vánocích neměli už moc peněz, takže moc velký dárky nebyly. Ale když jsem byla lepší, tak to byla zase výhoda, protože co jsem nedostala k Vánocům, tak jsem si samozřejmě dokoupila po Vánocích k narozkám 😀

@petraguerra děkujeme za přání. Adámek je z toho autobusu taky hotovej a ještě dostal policejní auto, hasiče, kamion a audi, takže ostatní didaktické hračky jsou out a letí jen tohle 😅

argousek
27. dec 2010

joj chtěl jsem napsat, když jsem byla větší nééé lepší 😝 😀 😀 😀

argousek
27. dec 2010

holky já končím, píšu jak hotentot 😀 😝

simicak
27. dec 2010

@argousek,vsak si lepsi kdyz jsi vetsi,ne? 😀 😀 😀 Tak to vsechno nej nej nej k narozeninam!!!!!!!! A Adamkovi ke svatku!!!! Ja na svatky vzdycky zapominam,mamka a babi jsou Evy. Segra taky byla ztratna na vanoce vzdycky jako decko. Ja jsem na konci unora,tak to jde,ale taky jsou penezenky vetsinou jeste v soku z vanoc.

maatkka
27. dec 2010

Ahoooj baby 🙂
tak dufam ze ste mali vsetky take kraaasne Vianoce ako my 😉 Ja som musela zase straaasne posluchat 😀 alebo ma teda vsetci taaak lubia 😵 podla tej hromady darcekov.
Zajtra skusim konecne prehovorit svagra aby mi nainstaloval ten bluetooht aby som mohla popridavat fotky Lilinky s darcekmi... moooc sa z nich tesila - bolo super ju pri tom sledovat 😵

simicak
28. dec 2010

Holky,ja potrebuju radu!!!!!!!!
Nejak zjistuji,ze nase Verunka spatne slysi a zas mame usni infekci. jsme prorvali celou noc ☹ Samozrejme je dneska svatek,tak doktori nejsou. a chci se zeptat,da se volne koupit ta voda,co se nalije do ucha a peni to??? Na vycisteni. Tady urcite nic takove neexistuje a chci ji to zkusti poradne vycistit. Ale k dok.pujdu zitra a urcite mu vse reknu. Nemate s tim nekdo zkusenost??

petraguerra
28. dec 2010

Simicak ja jsem tez koncem unora 29. 🙂 Na to ousko neporadim,my s tim ptroblemy nemame.

Argousek ty jses snad z moji rodiny 11.11 moje mati a prababicka a 25.1.bracha 😀

argousek
28. dec 2010

@petraguerra taky toho máme dost společnýho no ne 😀

@simicak s ouškem taky neporadím 😅 Je to lepší ??

maatkka
28. dec 2010

juuuj simi to je mi luto s uskom ☹ ako??? ja ani neviem o com to pises... hlavne nech je Verunka rychlo o.k.!!!
na vypredajoch som bola aj ja dnes - kupila som si dvoje rifle po 10e dve tielka po 4e a sveter za 8e 🙂 aj nejaku bizuteriu a bola som na nechty a mam aj novy telefon - takze ja mam aj povianocne darceky 🙂
Lilinke som kupila aj sprchovy gel v tvare Shreka - tak bola z neho hotova... musela sa s nim aj kupat aj papat a aj s nim zaspala 🙂 dneska ma prekvapila ked si sama obliekla pancusky a naucila sa vsetky dni v tyzdni 🙂
neviem kedy pridam fotky - lebo mam nieco s nb ze mi tam ten bt nejde - musim ich ist stiahnut k nasim...
argousek dodatocne vsetucko naaaaaaaaaaaj Adamkovi!!! 😵
peti to je supeeer ako sa maly rozkecava 😵

susika
28. dec 2010

nové maminy..nepotrebujete malé vecičky pre bábo-dievčatko velkosť 56? mám po malje, vynosil aj malý, ale už sú mu malé. nejaké overaliky, dupačky, čiapočky a možno aj košielky, neskor bodyčka.....tie eše navlečieme....v prípade zaujmu pofotím do bazaru.sú uplne zachovalé, ved také bábo to ani nezničí