Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

maatkka
25. sep 2010

@zabka85 urcite prosim kmoor odkaz ze na nich velmi velmi velmi myslime... a mooooooooooc drzime vsetko co len ide aby bolo vsetko tak ako ma a boli v nemocnici posledny krat a co najkratsie... nedokazem ani napisat ako mi je luto ze maju stale taketo problemy 😢

nanya
25. sep 2010

Ahoj holky.
Jsem tady denně, ale nějak nestíhám reagovat. I když za poslední týden se tady diskuzí moc netrhlo.
U nás je vše při starém. Nic moc nového, jen se nám asi tlačí stoličky, ne, že bych je viděla, ale stále si sahá do pusinky a má už 3. den průjem. Tak uvidíme, co se z toho vyklube. Průjem není nijak hrozný, tak max. 5x denně a není to úplně jen voda, ale převlíkat ho musím pokaždé celého, plína to prostě nedává, takže poslední 3. dny opravdu nedělám nic jiného, než přebaluji a přepírám pokakanečkované prádýlko 😠
Předevčírem si Dandík opět nabil pěkně pusinu, šel kolem lavičky, nějak mu nevyšly kroky a spadl přímo na tu lavičku pusinkou, no spíše tou částí pod nosánkem, rtík měl opuchlý jako zobáček a teklo mu děsně moc krve, ale nakonec opět díky bohu jen rozseklý ret zevnitř. Křiku bylo jak na václaváku, ale jsem ráda, že to neodnesly zuby.
Už máme za sebou i 1. prohlídku u zubaře, křiku taky bylo, ale aspoň už jsme někde zaregistrovaní, i když zrovna z této dr. nejsem moc nadšená, jakmile se někde jinde uvolní místo, asi přestoupíme, tahle dr. je už přestárlá na svůj obor, přístup nic moc a vybavení má z roku 1,2, ale bohužel zubaři mají všude narváno a nikdo nepřijímá nové pacienty 😒
Jo a konečně jsem se odhodlala ke změně dr. oční, ta původní by nás snad trápila co 3 měsíce až do minimálně 5let věku. Takže jsem zašla k té svojí, tak mi Daníka prohlídla a pronesla verdikt, ještě jednou v létě na prohlídku, jelikož jej viděla poprvé, a když se nic nezmění a bude vše v naprostém pořádku tak, jako teď, vyřadí nás. Jupíííííí 😀 Když viděla, jak Daneček to vyšetření špatně nese, říkala, že mu spíš ublížuje to, oči se prý během 3 měsíců u takto malých dětí nezkazí, a nedochází většinou k žádným změnám, prostě nás asi bývalá očařka měla opravdu jen kvůli bodům 😔 😠
Holky, musím se vás zeptat, co si o tom myslíte, už ho asi fakt moc pozoruji, ale když ho srovnám s ostatními dětmi, jako v dovednostech, tak je asi "hloupý"? ☹ On dodnes umí jen to své pá-pá, na vyzvání to ukáže, samozřejmě, ne vždy, ale to dělají ostatně i jiné děti že... Ale on se prostě nic nového nenaučí, učím ho prosim-prosim, jak jsi veliký atd., ale bez úspěchu, to přeci již dělají některé děti v půli roce 😕 On všemu rozumí, když řeknu, dones balon, donese, dones kostku, taky donese, zeptám se ho, chceš tutu, donese flašku s pitím.... Myslíte, že je hloupý? Naše rovnováha taky nic moc, chodí už teda solidně, i obejde a překročí kdejakou překážku, umí chodit po trávě, ve štěrku, v písku, ale jakmile vyleze někam, jakož že už jsme ho přistihla, jak se umí vyšplhat na gauč, neuvědomuje si, že může sletět a tak padá střemhlav dolů. Je to normální? Hodně často chodím na hřiště mezi děti a i děti mladší než on, jsou daleko na sebe opatrnější a uvědomují si, že může následovat pád.
No dosti stěžování, i přesto všechno pozorovní, nepozorovní si uvědomuji, jaké jsme měli štěstí.

Kmoor - držím palečky. Je mi to děsně líto. Musí to být šílené na psychiku a pro malého děsné utrpení. Ach jo.... 😔

rovni
25. sep 2010

ahojte,chcem sa spytat dievcat co cvicili s babatkami Vojtovu metodu,ci naozaj dodrziavali 4x denne 10 minut a kedy bolo vidno nejaky vysledok?ja sa to snazim dodrziavat-tak mi povedala rehabilitacna,no stale cakam na nejaku odozvu-Danko sa nar.v 25+4,takze ma 8 mesiacov normalne,4 a pol korigovane a zatial sa neotaca na brusko ani na bok.Len dviha nozky a chyta si kolienka.Velmi by som si zelala uz vidiet aj nejaky pokrok,ked ho chudatko tak"trapim"cvicenim.

simicak
25. sep 2010

nanya,vzyt to je uplne normalni na jeho vek a plus nezapominej,ze to je kluk. Od kamaradek kluci taky zacali desne pozde mluvit,az kolem druheho roku a od segry maly,ma rok,tak ten rika jen papa a to je vsechno. Nerika ani mama nic. A ze neukazuje..........ne kazdy dela rad opicku 😉 S tim pudem sebezachovy to plati na stejno. My jak ted byli v Irsku,tak Honizk,ten synovec,ten je uplne stejny. On jen beha,vrha se z luzka po hlave,nevidi ze ma pred sebou schod nic. Uz ma vybite 4 predni horni zuby a hned prvni den si rozbil nos a na letisti celo. A opet od kamaradky maly je taky stejny. Holt ti kluci byvaji divocejsi,ale je to naprosto normalni. A jak pises,ze rozumi tomu,prines,podej............je to sikula,chytry,normalni kluk!!!!!

rovni,my necvicili,ale u bera ma v albu tabulku a tam jsou nase zaznamy. Kdy kdo se zacal pretacet,chodit,lozit,v kterem tydnu jsou narozeni. Urcite ti to pomuze.My se tusim zacali pretacet korigovani v 6m.,ale presne sti to nepamatuji. Mrkni do te tabulky 😉

bera28
25. sep 2010

Ahoooj holky,
nějak vás nestíhám ani přečíst, jak bylo hezky pořád jsme někde byli a k tomu běží předvolební kampaň, takže masakr.

Zabka, pozdravuj kmoor, že držím palečky. Hlavně, aby nemusel Honzík znovu na sál 😔

Nanya, souhlasím s tím, co psala Simi. Vůbec Daniela s nikým neporovnávej. Kubajz je taky oproti Anetě nemehlo, no a co?!

Rovni, já jsem cvičila opravdu 4x denně s oběma. samozřejmě když třeba byli prohlídky u doktorů a nestíhala jsem to 4x, tak jen třeba 2x nebo 3x. Co se týká pokroků, tak to ti nejlépe řeknou na RHB, jde o to, aby se dítě postupně motoricky srovnalo s vrstevníky.

JInak u nás jedna novinka - Aneta jí (ťuk, ťuk a doufám, že to nezakřiknu). Ve středu jsem vezla doktorce zprávu z ORL a vzala jsem Anetu s sebou. Nechala jsem jí zvážit a odvyprávěla naše story. Tak jí předepsala prášky, které se mimo jiné dávají u mentální anorexie a světe div se, ona hned den na to začala normálně jíst, kousat, dnes snědla ke svačině plátek domácího perníku, 1/4 rohlíku, asi 10 kukuřičných křupek a vypila Actimel. To je balzám na moje nervy, žádné zvracení a prskání. Jenom se ty léky nesmějí dávat déle, než 14 dní, tak předpokládám, že se to pak vrátí do starých kolejí. Ale co, díky bohu za přítomnost.
Jinak doufám, že se máte všechny dobře, i když počasí teda dneska na prd.

A co @argousek, je už zpátky z dovči?

@denisee, jak dopadla psychologie??

bera28
25. sep 2010

Fotky ze včerejší návštěvy zvěřince🙂

denisee
25. sep 2010

Bera: to jsou super zprávy!!! třeba si na to jídlo za těch 14 dnů navykne, že to pak půjde přirozeně i bez nich. Moc bych ti to přála. Argousek psal na FB, že se vrátili, ale hned si šli se Štěpánkem lehnout do nemocnice. Už jsou, ale doma.
Psychologie dopadla moc, dobře 🙂 podle gestačního věku odpovídá průměru, korigovaně už lehce nad. Moc se jí Vojta líbil, jak je klidný, jak začíná povídat. Že to prý bude bystrý kluk a neměli bysme s ním mít žádný velký problémy. Něco tam uměl něco zase ne, až jsem se musela držet, abych se tam nesmála, když mu něco vysvětlovala a on jí né a né pochopit.

petraguerra
25. sep 2010

Nanya vubec si z toho nic nedelej-to muj malej me neprinese nic skoro vzdycky-jen obcas ma svetlou chvili,vysplha tedy vsude i si pritahne trebas stolicku,aby se mu lezlo lip a nemusel se namahat.Pred asi 3dnama rekl 2krat svoje jmeno a tim jsme skoncili -asi zase na hodne dlouho.Papa uz taky nedela a ani tak velikej ,paci paci-vse uz jede mimo nej 😒 Myslim si,ze on je tedy chytrej-ve skole asi zadna extra hvezda nebude,ale jinak urcite bude sikovnej manualne to uz vidim i ted.Chlap ma bejt hlavne sikovnej manualne-bude stacit,kdyz si jednou najde dost chytrou zenu 🙂 🙂
Simicak moje zubka v CR je opravdu nejlepsi zubarka co jsem kdy mela.Jak me malej vyrazil ten zub tak tady me to nikdo nebyl schopnej prilepit zpet-coz me samotne trvalo asi 2min i s namychanim lepidla...Tedy tady ve Skotsku asi to zdravotnictvi funguje hodne jinak jak v Anglii,protoze na NNU byla sestra a ta delala v Londyne a v Aberdeenu zustala jen asi6mes.-rikala ,ze v anglii to funguje daleko lip-vratila se tam zpet.
Bera snaz se Anetce trosku roztahnout zaludek ,aby i potom az prasky nebudou mela pocit hladu-to je tedy ,hlavne,ze uz ji 😵 🙂 To jste byli i v cirkuse?

simicak
25. sep 2010

bera,teda tak to velika gratulace. Co to jsou za zazracne pilulky?????? Taky si myslim,se ji roztahne zaludek a snad tomu prijde na chut 😉 Budu drzet palecky!!!!

denisee,gratuluji k psych 😵

Petraguerra,fakt?? Ja myslela,ze to vsechno budete mit stejne. Ja si neztezuji,me hradi ty rovnatka cele pojistovna,cca 3 000liber,v cesku by me to stalo cca. 20 000kc a musela bych si to hradit sama. manzel byl vcera,tak mu cistili mezi zubama a dostal nejake zvlastni tycinky,co si vrazis mezi zuby a cisti to tam,kde se nic nedostane. No taky tece pekne krev u toho. Holky taky chodi k nemu a dostali minule obrazek a byl moc hodny. V listopadu jdou zas,Vicki uz jde podruhe,tusim ze ma 16 zubu uz,v roce 😕

Jinak my teda v utery s Viki kontrola,uz ted mam hruzu zase z te vahy!!!!!! Ted moc nejedla,teda jedla jako normalni dite,ale to ji prave nestaci,tak to bude asi horor,k tomu zacala chodit.
Manzel ma od uterka dva tydny dovolene,tak se moc tesim 😵 😵 😵 😵 😵 Chceme s holkama vyrazit nekde po vyletech,Londyn,cokoladovna.....uvidime podle penez a pocasi.

argousek
25. sep 2010

Ahojte holky,

hlásím se jen na skok, nestíhám, jen peru, žehlím a uklízím. Vrátili jsme se minulý pátek z dovolené a Štěpán už poslední dva dny na dovolené měl vysoké teploty. Vždycky to vylítlo, srazili jsme to a zase znova. Tak když jsme se vrátili tak jsme hned naklusali k doktorce a ta zjistila nějaké zánětlivé markery v krvi, tak nás hned poslala do nemocnice. Takže já doma plnou koupelnu prádla, neuklizeno a pádila jsem do nemocnice. Tam zjistili, že má infekci v močových cestách, tak měl tři dny kanylou antibiotika a pak v sirupu a to máme ještě teď doma a budeme to brát ještě asi 6. týdnů. Doktor říkal, že se nedá říct, že je to z dovolené, třeba by to chytil i tady, že je to u kojenců dost časté. Adámek to měl taky když mu bylo asi 6 měsíců. No a to si ještě představte, co se nám nestalo. Brácha pro nás jel naším autem na letiště a zavařil ho. Manžel mu zapomněl říct, že je prasklej chladič (máme to od té doby, co srazil srnku) a že musí dolévat vodu. Takže auto už se nepodařilo nastartovat, tak jsme zase volali švagrovi, aby pro nás přijel. Takže jsme přiletěli v 1:30 v noci a přijel pro nás až v 5h. Takže docela nervák, Štěpán ospalej s horečkou, Adámek pořád chtěl na výtah, tak měl zase hysterák, že tam nemůže. Auto museli odvézt v pondělí na vleku, protože bylo nepojízdný. Jinak byla ale dovolená nádherná a moc jsme si to užili, oba kloučci zvládli let na jedničku. Štěpán usnul u prsa a celé to prospal a Adámek byl zvědavej, co se děje a vůbec neplakal. No a tam jsme se chodili koupat k moři a když začal mít Štěpán teploty, tak jsme byli na hotelu a chodili se koupat do hotelového bazénu. Pak vložím fotky na FB. No ale už jsem ráda, že jsem v klidu doma, co vám budu líčit 😝

bera28
26. sep 2010

Denisee, já jsem věděla, že je Vojtík šikula a u psycholožky zaperlí 🙂 😉

Petraguerra, v cirkuse jsme nebyli, jen ve zvěřinci. Myslím, že na cirkus jsou ještě malí, asi by tam takovou dobu nevydrželi. Ale zvířata se jim líbili, hlavně slon, protože prý "kaká veliký bobečky" 😀 😀

Simi, na utery budu drzet palce, at se vaha pohne smerem hore 🙂 A uzijte si vyletování. Tady už nastal podzim, teprve před chvílí přestalo pršet, tak jsme sviště hned vyhnala s tatínkem ven.

Argousku, hlavne že jste si dovč užili a z nemocnice už jste doma. Tak až se zdárně zaklimatizuješ, tak napiš.

Holky, no nevím nevím, jestli se Anetce po těch prášcích roztáhne žaludek, resp. jestli to bude k nečemu, i když už je nebude brát. Teď vážně jí, nezvrací, neplive, neblbne u toho, dokonce si chodí pro bonbony 🙂 Ale evidentví je, že bez těch prášků vážně hlad nemá. Proto dělala všechny ty vylomeniny.

A mám dotaz - nesháněl jste někdo pro děti kuchyňku na hraní, ale i s nádobíčkem? Aby tam byl hlavně sporák. Babička jí chce koupit svišťům k Vánocům a já bych potřebpvala tip na nějakou za slušnou cenu. V IKEA mají, ale strašně drahou. Předem díky!

nanya
26. sep 2010

Holky, moc děkuji za podporu. Snažím se ho neporovnávat, ale někdy se tomu prostě nevyhnu 😒

@bera28 - gratuluji k tomu, že Anetka papá, držím palečky, aby to tak bylo i nadále, a to i po dobrání těch zázračných pilulek podporujících chuť k jídlu. Jak psaly holky, třeba si na ten pocit hladu zvykne a trošku se jí roztáhne žaludek.

@denisee - gratuluji k výsledkům psychologie. My to tady stejně všechny věděly, že to Vojtíšek zvládne na jedničku.

@simicak - držím palečky na kontrolu, uvidíš, váha určitě bude o něco výše 😉

@argousek - je fajn, že jste si dovču užili, všichni, a doufám, že Štěpánek bude co nejdříve fit. Zkoukla jsem fotky na FB, úplně z nich čiří super pohoda 😵

bera28
27. sep 2010

Ahoooj,
tak jsme ráno zvládli se svišťákama prohlídku u zubařky, všechno v pořádku, další kontrola zase za půl roku. Kubajzovi se klubají naráz poslední 4 stoličky.
Jinak tady leje a leje...

Jo a objevila jsem na MMB tuto kuchyňku, co jí říkáte??
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=35065819&tab=1

jecidlo
27. sep 2010

argousek: hlavne ze jste v poradku doma, Stepankovi preju brzke uzdraveni

Bera: no kez by to jidlo Anetce vydrzelo!

dostali jsme v Globusu Cd Lipanek II, a deti ho fakt miluji🙂 tak se kouknete jak parili s babickou a strejdou 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=w45IP00G1Us


jo neumim to video otocit, takze kdyby tu byl nekdo kdo to umi, tak si necham rada poradit 😉

vladimuraz
27. sep 2010

@jecidlo: ti jsou naprosto úúúžasní, škoda že to nemá zvuk (teda já ho tam nemám) 😀 😀 😀

@bera28: my máme tuhle kuchyňku, ale starší model, vyčkej - před Vánocemi ji mívají v Tescu, já jí koupila za 745,- Kč (na MMb ta samá začínala na 999,- Kč). Držím palčáky, aby Anetka jíst nepřestala!!!!

@argousek: ať je Štěpánek brzy fit!!!

Hyneček byl taky nemocnej, minulou středu tady byla kamarádka, tak jsem ho chválila, jaký je to hodný miminko, jak krásně spinká, papá, ne prdíky netrpí... a večer po 20. hodině začal řvát a nepřestal až do rána, kdy mu vylezla teplota na 38,3 po odečtu. Doktorka mi řekla, že taková mimina horečky nemívaj, že se pro ně nic nedělá, v podstatě nevěděla, co s ním. Naštěstí to trvalo jen ten den, k večeru horečka klesla, vůbec nevíme, co mu bylo. Jinak už 14 dní má obrovskou rýmu a nemůžeme se jí zbavit, odsávám jak prdlá (Klárka jí měla taky). Je to lenoch, nechce pást, na bříšku se mu líbí- hodí hlavu stranou a hned chrápe 🙂.

@denisee: to je fajn, že se psycholožce Vojtík líbil a že jste to tam krásně zvládli, aspoň můžeš být v klidu, viď 😉

Holky, nemám dočteno, ozvu se, zatím pa, V.

jecidlo
27. sep 2010

vladimuraz: Dobre ze mel malej tu teplotu jen jeden den, nezapomenu na muj des, kdyz meli deti poprve horecku, fuj fuj,
zvuk to ma, to asi tobe nejde? to je skoda text lipankovskejch pisni stoji taky za to🙂
No ale vsimnete si jak Maruska tancuje jak se ji ty nozicky motaji :( ale zase se zlepsila, uz se da opravdu rict, ze chodi, pousti se uz skoro porad, ve ctvrtek jdeme zase na rehabku tak uvidime jak se jim bude zdat. Nekdy jde hezky nekdy pajda.

mispuli
27. sep 2010

@bera28 taky hledám kuchyňku,ale jedu po aukcích,protože plnou cenu za to nedám,přemýšlím o týhle,ale netuším,kam se to vyšplhá http://www.mimiaukce.cz/aukce.php?id=6070045

bera28
27. sep 2010

Jecidlo, z nich teda rotou pařmerni😀 A já jsem teda Marušce na nožky koukala a nic extra zvláštního mi tam nepřipadalo.

Vladi, hlavně že je po teplotě! A s rýmou se asi roztrhl pytel, protože s kým mluvím, tak ten prská 😖

Mispuli, no já právě potřebuji nějakou větší, aby se k ní vešli oba. A vzhledem k tomu, že jí plánuje pořídit babička, tak finance neřeším 🙂

Svišti se dnes rozhodli, že nebudou po obědě spát 😠 😠

mispuli
27. sep 2010

bera u nás už se třetí den za sebou taky nespí a ještě,že je zítra st svátek a H nejde do školky,protože momentálně oba dostali vařečkou na zadek,už mě vážně unavuje je neustále napomínat a oni si ze mě dělaj akorát prdelky

já zase potřebuju něco menšího a stejně nevím,kam to postavím,ale Míša pořád vaří se mnou a plete se mi pod nohy,tak snad když bude mít vlastní,tak by mohla dát aspon chvilku pokoj

rýmu jsme úspěšně přestáli,opět jen 2 dny,ale zase ten příšernej kašel,ale už je to dobrý,ale řádí to všude,počasí tomu jen nahrává ☹ 🙄 ,i když tady je momentálně sluníčko,jen hodně fouká

tanav
27. sep 2010

Ahojte,
tak Vám píšem, že aj my soplíme. ☹ ☹ ☹ . Alexík začal včera kýchať, ale veľmi veľa. Dnes od rána tak isto, začalo sa mu liať z nožteka. Úplne biela vodička a už má aj zvýšenú teplotu 37 st. a 37,3 st. Som z toho na prášky.
Nedávno ušká a už zase niejaká viróza. ☹ ☹ ☹ . A ešte to blbé počasie. Zima. Dážď. Vietor.
Pochodili sme trochu po kontrolách. Neurologička je veľmi spokojná. Na rehabilitačnom v Košiciach nás doktorka pochválila a povedala mi, aby sme ešte vydržali s cvičením. Ukončila by cvičenie, ale kvôli prekonanej sepse po narodení a zápale pľúc sa ešte nechce unáhliť. Zdá sa jej veľmi dobrý, ak keď vraj zaostáva za korigovaným vekom niejaké 2-3 týždne. Nemáme ho pasívne posádzať ani dávať stáť. Pretáčame pekne, aj by sme možno posedeli, ale máme zakázané. Začíname sa stavať na štyri. Tak nám prosím držte palečky. 🙂 🙂 🙂 .

Bery, tak tá kuchynka je super, keď Anetka začne variť, tak to budeš mať pomocnicu.

Jecidlo, ja tak isto ako Bera nevidím Maruške na nožičkách nič zvláštne. Zdá sa mi úplne v pohode. Takí sú zlatí.

berryvajt
27. sep 2010

Ahojte, hlásim sa znovu. Zajtra konečne nastúpim do nemocnice na adaptáciu. Síce budem iba s Johankou 🙂 ☹ ,lebo Sofiu mi berú do Bratislavy na operáciu očka, ale dúfam,že pozajtra mi ju prinesú naspäť...Veľmi sa teším a zároveň bojím sa, takže vyzerá to tak, že dnes sme s mojim miláčikom poslednýkrát dvaja 😉 😉 .Začína sa nová éra nášho života.Notebook budem mať zo sebou, ak budú otázky, už aj vás budem otravovať..
Prajem vám pekný večer.

simicak
27. sep 2010

beryvajt,tak to jsou uzasne zpravy!!!!!!! Drzim palecky s operaci a sup sup at uz jste doma,vsichni pohromade 😵 😵 😵 Hlavne se vyspi,protoze uz asi dlouho spat nebudes 😝

rovni
27. sep 2010

@simicak
@bera28
dakujem za reakcie ohladom cvicenia Vojtovky.
tabulku u bery som pozrela,pretacanie zacalo-to ma momentalne najviac zaujima-priemerne okolo 5-7 mesiaca korigovane,tak dufam,ze sa coskoro dockam.
baby,co ste cvicili Vojtovku,dokedy to bolo treba?

denisee
27. sep 2010

Holky: tak u nás Vojta spaní po obědě, taky začal sabotovat 😠 , jsem zvědavá jak bude zas reagovat na změnu času.

Jecidlo: děti jsou perfektní a strejda s babi taky 😀

tanav: snad z té rýmy nebude nic horšího. Moc gratuluji k výsledkům z neurologie, Alex je borec, už zkouší i na čtyři, to je moc šikovnej 🙂

berryvajt: konečně s dětičkama celých 24 hodin 🙂 moc ti to přeju, bude to náročný pobyt, ale budeš s nima a to je nádherný pocit 😉

rovni: my cvičili, až do 2 let, ale záleží na rehabilitačních. Neurolog nás už propustil dřív, ale rahabka nechtěla. Nejprve 4x denně, později, 3x, 2x 1xdenně. 4x denně je nejnáročnější, ale vydrž!!

andulka4
27. sep 2010

holky zdááár,
hlásím se po delší době že jsme všichni ok

David je hodný ale je to s ním už náročnější a Kača je zlatíčko

andulka4
27. sep 2010
petraguerra
27. sep 2010

Ahoj Holky 🙂 Tedy u nas se pekne ochladilo 😒 Rano uz jsme meli mrazik prizemni.
Jinak jsem vam ani nenapsala,ze jsme meli ve ctvrtek zase tu pres mluveni,tak jsem Matese soupla do zidlicky a rikala,ze to je hned o necem jinem,kdyz sedi-ma daleko lepsi ocni kontakt i soustredeni.
Taky jsme zase meli na navsteve i tu sefku z HomeStartuuz jsem od nich mela rok na pomoc jednu pani co za nami obcas prisla na navstevu a vzala si Matese ven,rikala,ze se pokusi nekoho pro nas najit,ale ze to nebude sranda-hlavne,kdyz je Mates takovej divoch!!!Hned druhy den se za mnou stavila Pat-ta k nam chodila drive tak prisla odpoledne na navstevu i s manzelem-on je psycholog tak rikala,ze by jela priste se mnou az bude mit Mates kontrolu u dr,ona byla uca pro deti s postizenim obrna hluchoslepy...atd.Ze to spektrum je tak siroky,ze to vubec nemusi u obrny ani autismu znamenat kdovi jaky problem.Mates se po nich valel po obou +byl fakt hodnej-a na to,ze uz tady vic nez rok nebyla-ma pamatovaka. 🙂

Tak ted k vam Jecidlo vy mate doma veselo 🙂 Deti jsou uzasni a tedy taky jsem nic zvlastniho na Marusce nevidela,kdyby jsi nerikala ,ze na tu nohu spatne slape tak si toho nikdo nevsimne-ja tedy vubec. 🙂
Andulka to je nadherna fotka a Kacenka je velika!Davidek ma ty vlasky jako andilek -je videt,ze ma segru rad,bude to jeji ochrance! 😉
Simicak nam se to taky blizi uz jen 4krat do prace a dovolena-snad bude jeste trosku pocasi!Uzijte si to vsichni 😉
Tanav At je Alexovi brzy dobre a teplota at klesne.
Berryvajt no gratulace naber posledni sily na ty tvoje holciny-taky jsi se dockala 🙂 😵 😀 At vas brzy pusti domu 😉
Bera ja taky docela premyslim o kuchynce proMatese on se vzdycky vsude kam prijdeme strasne zajima o kuchyne tak si myslim,ze by ho to bavilo.Ja nevim na kolik vyjde tady v UK....
Ahoj Vladko 🙂

petraguerra
27. sep 2010

Par fotek z dneska a to auto co se o nej tenkrat porvali s Maxem 🙂 A taky nas dum a pekarna....

maatkka
28. sep 2010

Ahojte
bera tak to je fantasticke ze Anetka je... aj ked vdaka liekom... tiez by som vam
straaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasne priala aby jej to vydrzalo uz nastalo aj po ich vysadeni!!!!! ani nevies ako casto na Anetku ohladom jedla myslievam... takze sa moooc tesim 🙂
berryvajt tak supeeeer!!! uz nech vam aj Sofinku rychlo privezu a nech ste vsetky tri baby spolu 😵 😵 😵 zachvilu si vas ocko s hrdostou povezie domov 🙂 joooj ako sa tesim... pre mna to bol jeden z najkrajsich zazitkov v zivote ked sme si Lilinku odnasali domov 😵 dokonale stastie...
argousek super ze ste si dovcu uzili 😉 aj ked ma samozrejme mrzi ten navrat s infekciou... a prajem Stepankovi ryche doliecenie!!!
denisee aj ja vam gratulujem k vysledkom u psychologicky - Vojtik je sikulka 🙂
jecidlo to je neuveritelneee ake su uz tie vase deturence veeelikeee 😵 😵 a jasne ze ani ja by som si na Maruskinej nozke nic nevsimla keby som tam nieco nehladala 😉
vladi tanav rychle uzdravenie detickam!!!!!!!!!!!!
andulka krasne fotky 😉 mna vzdy uplne dostavaju taketo surodenecke 😀
rovni my sme cvicili skoro do roka (nekorigovaneho) - nejskor 3x denne a posledny asi mesiac 1x... drzim palce aby ste sa co najskor dockali pokrokov! 😉
nanya ja si myslim to co ti uz napisali baby... a uz prosim ta nepis ze je Danielko "hlupy" - ved sama vies ze vsetkemu rozumie... 😉 aj ked ta z casti chapem - a este si zivo pamatam ako som sama tesila z kazdej tej "opicky" co sa mala naucila 😀
simi drzim palce na to vase obavane vazenie!!! 😉
petig. super fotky... maly je fakt krasny chlapcek 😵
a kde sa nam tula petrach? dufam ze ste zdravucki...
no a inak ked pisete o tom nespavani cez den tak u nas sa uz dlllho sem-tam nespi sem-tam spi... len vyhoda je ze Lilu aj ked nespi tak je v postielke potom si vylezie a potichucky (aby som neprisla na to ze nespi 😀 ) sa hra v izbe aj 2 hodiny...
no a musim zase chvalit 😵 aka je slusna 😀 bezne pouziva take ze ked niekomu nieco podava povie "paci sa" bezne sa podakuje pozdravi... som na nu taka hrda 😀
narata do 5 pozna zakladne farby... a pusinka sa jej nezastavi ako je den dlhy 😵 😀

tanav
28. sep 2010

Ahojte dievčatá,
môžem Vás poprosiť o Váš názor na očkovanie proti RSV vírusom látkou Synagis ? Máte s ním skúsenosti ?
Ako reagovali Vaše detičky na toto očkovanie. Práve mi volali z perinatologického centra či máme záujem o očkovanie, aby sme prišli podpísať žiadosti.