Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

gucz
19. apr 2009

petrach neviem ako je to u Vás, ale u nás sa to kupuje bez predpisu a stálo to okolo 12O korún, alebo tak nejak. Dáva sa 25 kvapiek do každej fľaše s mliekom.

gucz
19. apr 2009

ozaj a ešte je jedna emulzia, to nám napísala detská doktorka volá sa to Infacol, ale malej to nechutilo, nechcela to dať ani do pusy a keď sme jej to dali nasilu, tak jej to aj tak nepomáhalo. Tak to ani nekupuj ak by Ti to v lekárni ponúkli

argousek
19. apr 2009

U nás teda na prdíky taky nic nepomáhalo, akorát možná stáčet do klubíčka, jinak nic. A trvalo to do té doby než Adámek začal lézt a pohybem se ty prdíky uvolnily a přešlo to. Docela jsme si s tím užili. 🙄

petrach
19. apr 2009

holky nevím jestli jste vydeli ten klip podekovani od rodiču maličke Laurinky?
narodila se tady u nas ve Zline o 3 mesice dřív,byla 4 mesice v nemocnici,než šli domu,
sestřičky tady o ni hodne mluvili a spominali ji,jaka byla bojovnice a šikulka..
je k tomu pisen od Katariny Knechtlové,Muj Bože z hlubin ta volam..

no a my na tu pisen pořad naraželi,co byl maloch v nemocnici,ted u detske dr to zas hrali,proste pořad jsme ji slyšeli a dnes rano byla v radiu zas a ja mela hysterak jako blazen,nejak mi to teptve doklaplo všechno,čím jsme prošli a bulila jsem jak želva,pořad ho tam vydím..

ale ten klip je krasny a je to moc hezke od tech rodiču,ti doktoři si to zaslouží všichni,byli moc zlatí
když tak je i na nedoklubku,kdo ho nevydel,stoji to za to

fajn
19. apr 2009

Peti ,já chodím s Didkou každej rok na inkubátory za doktorama a sestřičkama. Vždycky něco upeču a jdem se pochlubit co dopekli 😀 . Teď jdeme ve středu ,ale to ještě neví co tam přijde za nerva že jim to tam asi rozbije jak se vzteče. 😀 😢
Já jsem tu písničku neslyšela ,ale podívám se na tom Nedoklubku.
A co Eliška říká na bráchu ?

argousek
19. apr 2009

petrach Vlož sem prosím odkaz na ten klip, nemůžu to na nedoklubku najít 😒
Jinak já pokaždé obrečím naše vlastní video, které jsme tam vždycky natočili. Vždycky si přesně vybavím pocity, co jsem cítila. Takže se na to raději nedívám a spíš se snažím dívat dopředu než zpět. Samozřejmě na to asi nikdy nezapomene, je to někde hluboko v nás, i když na to nemyslíme. A když se v tom nešťouráme, tak to ani nebolí. Teď se musíme dál snažit, aby bylo vše o.k, teď už to záleží jen na nás. My také jezdíme na JIP se pochlubit a je to docela fajn. Všichni tam na nás byli vždycky moc hodný a moc dobře si nás pamatují, však si tam Adámek taky asi 3 měsíce poležel a já jsem tam chodila každý den 😅

petrach
20. apr 2009

je to na Nedoklubku,pod partnerskymi weby...www.nedonosenci.blogspot.com hned prvni okenko obrazek Laurinky

fajn tak jsem zvedava co jim Dianka povyklada.dej pak vedet jo?
argousku my jsme taky slibili že budem chodit,ted chcem jit k fotografovi a nechat se všichni fotit,malemu nechame udelat fotku z podekovaním na jipku a medial

Eliška je celkem v pohode,nejvic žarli večer,přes den na nas nema čas,lita venku,ale večer ju boli břiško,v krku a chce se ji blinkat..řikala včera 😀
ted nemuže do školky,bylo by ji smutno 😀 ale ukecala jsem ji,že by se nudila,tak jde

argousek
20. apr 2009

Krásné video 😉 Jsem z toho naměko ☹ Zajímavé, jak člověk zapomene, čím to dítě muselo projít a všechno by po něm chtěl, aby umělo už tohle a tohle a zapomene na ten začátek. 😒

sarinkam
20. apr 2009

Na to video jsem koukala, je to super, jak male mimi dokazi lekari zachranit. Nevim jestli jste to tu nekde probiraly, ale chtela bych vam doporucit, dejte detem odklad skolni dochazky, nase dcera byla ,,az,, ve 35 tt, vse v poradku a ja jsem podlehla nalehani rodiny, jako kdyby to byla ostuda, kdyby melo dite odklad. Dnes vidim, že jsme to meli udelat.

fajn
20. apr 2009

Ahojte ,tak jsem si to pustila a sedím tady a čamčím ☹
Didka měla 650g a 33cm,byla o 30g a 3 cm větší,ale jinak úplně stejná. Je to fakt zázrak že to dokážou dopíct36

fajn
20. apr 2009

těch 36 tam dala Didka 😀

petrach
20. apr 2009

je to sila,co? me to posilali snad všichni znamí,když se maloch narodil,byla jsem z toho hotová..
a jsem pořad,jak piše argoušek,ted se musim divat dopředu..

ješte se chci zeptat k te vojtovce,kdo ji ješte cvičí..mame zatim jeden cvik 4x denne nekolikrat zopakovat,rehabka tomu řika žabička..drží se hlavička a mačka bod pod bradavkou,..
jak je to potom dal? přidavali vam jine cviky a kdy?
snažím se fakt poctive,nechci nic zanedbat

sari my davame odklad ted Elin a nekterym se to nezda,ale je to pro její dobro a tim i naše

argousek
20. apr 2009

petrach to se nedá říct, kdy a jak se to s tou Vojtovkou změní. Myslím, že tenhle cvik, co popisuješ, tak s ním začínají snad všichni. No a pak to rehabka změní podle toho v čem si myslí, že je mimi slabší. Třeba aby posilovalo zádové nebo břišní svaly. Ale tenhle cvik se cvičil myslím docela dlouho, alespoň u nás. Uvidíš sama. My jsme cvičili asi do 1,5roku. Pak už jsme postupně počet cvičení snižovali, až jsme cvičili jen 2x denně. 😉 Ale Adámek s tou stabilitou a rovnováhou není ještě úplně v pohodě, tak začneme s tou hipoterapii. Ale my jsme skutečně takový extrémáci, každé dítě to má jinak. Třeba budete cvičit krátce, to se uvidí, jak půjde vývoj kupředu 😉

fajn
20. apr 2009

Peti Didka ho taky cvičila a taky dlouho,tohle je jeden z těch nejlehčích a nejratších 😀 ,akorát je to otrava slíknout a za pět minut konec a oblíkat a to 4 denně

Vytáhla jsem Didce odrážečku a už jezdí jak drak,když někoho potkáme na dědině tak volá ,,podívej jak jedu" musí pochlubit všem 😉

maatkka
20. apr 2009

Petrach v prvom rade gratulujem Simonkovi k navratu domov 😉
A k tomu videu - uz od rana kedy som si to len precitala rozmyslala som ci si to pustit. Bolo mi jasne ze to dlho nevydrzim a skor ci neskor si to prehram ale mala som trocha obavy lebo este stale dost tazko znasam ked si spomeniem na to obdobie ked bola Liluska v inkubatore. Na mna pride takyto stav ako si ty mala vcera ze mi nieco pripomenie nieco z toho obdobia a potom placem a placem uz len tak raz do mesiaca. To ma nikto nesmie vidiet moja rodina si so mnou "uzila" v tej dobe nechcem aby boli smutny ze som smutna. Je fakt ze si stale pripominam presne toto - pozerat sa do predu - ale niekedy ma tie spomienky proste tak dostihnu... Teraz musim stale mysliet na to ako som aj ja pchala ruky do toho inkubatora a hladkala to malilinke telicko...
Co sa tyka vojtovky - my sme tento prvy cvik s tou bradavkovou zonou cvicili hned odkedy sa dalo. Potom ked nas prepustili z nemocnice a isli sme na 1. rehabilitacie pridala nam cvik na brusku. Tieto dva cviky nam postupne trosku menila robila obtiaznejsie. Ked sme mali nejaky problem napr. slabe krcne svaly pridala cvik na krk ked sa dlho nepretacala pridala cvik na pretacanie. Teraz naposledy sa jej zdala ze ma na spodu chrbta trosku kifozu tak nam dala cvik na to a naozaj sa jej to upravilo (aspon podla mna uvidime zajtra co povie rehabka). Takze napr. teraz cvicime na chrbatiku kvoli tej chrbtici a na brusku reflexne plazenie.

mila01
20. apr 2009

Ahoj holky - teda člověk tu dva dni není a pak hodinu dočítá. 😀 😀 😀

Díky za vaše rady ohledně a Káji a musím s potěšením napsat - je to trošku lepší.Bere teda ještě pořád antibiotika,takže pořád průjem jak poleno ( už 12tý den ),ale už to není čistá vody ale kaše,takže mi to tak často nevyteče ven do věcí.Ale pořád peru.S jídlem je to lepší,dávám jí hodně zeleninové polívky,k obědu už sní přes půlku dřívější porce,ale pořád nesmí mlíko,kaše,jogurty a to ona miluje.Tu rýžovou kaši ( nepamatuju kdo tu o ní psal ) už jsme zkoušeli,bohužel do ní nenarvu víc než jednu lžičku.To si myslí,že to je ta její kašička,pak zjistí že ne a už pusu neotevře.Zkoušela jsem jí i hodně naředit a dát do flašky,ale taky jsem neuspěla.Zítra dobírá antibiotika,tak snad už to zkončí. 🙂 🙂

To video už jsem kdysi viděla,také mi ho všichni posílali a přiznám se,že na něj už koukat nebudu.Také se snažím koukat dopředu,samozřejmě na to nikdy nezapomenu,ale snažím se myslet jen na to dobré,ne na ten strach.Bohužel to teď tak trošku prožíváme znovu,kamarádovi se po několika letech snažení narodili dvojčátka,chlapeček je v pořádku doma,ale holčička se narodila s váhou 1400g a srdeční vadou neslučitelnou se životem.Udržují jí na přístrojích a čekají,až zesílí a pokusí se o operaci.Tak bojují v Motole.Modlete se za ně spolu se mnou prosím.

Petrach - začátky jsou těžký,ale každým dnem má o pár deka víc a vše bude den ze dne lepší,jen co pořádně zesílí.Postupně opadává únava,lepší se dýchání,papání,lépe se cvičí.Uvidíš.

petrach
20. apr 2009

milo doufam že se z toho Kaja už vyhrabe,je to už dlouho,musí byt hotová,unavená..je mi jí moc líto broučka
budu držet pesti te malinke bojovnici,uirčite to zvladne..moc tomu veřím a doufam..občas pisni,jak se mají
je hrozne kolik lidí tohle prožíva,človek to narmalka ani neví,kolik muže byt trapení ☹

jinak teda do mlika je drak,uplne zuří,když to není hned,akorat mu to musím sem tam vzít a domlouvam mu
rano jsme byli na prochazce,je tam krasne a ted spí jak belina a ja už začínam vařit 😀

fajn udelej Didce fotečku,at se mužem kochat

janina77
20. apr 2009

Kili,
tak mne sa ta ceska Brambora tak zapacila, ze som si ju kus poslovencila.
Samozrejme, brambora a bramborák som nahradit nevedela, ale vacsina slovenskych deti aj tak vyrasta na ceskych rozpravkovych programoch, takze mi to az tak nevadi 😉 .

Moja "skoro slovenska" verzia znie takto: (v zatvorke su mozne obmeny)

Kotúľa sa (Gúľala sa) von z dvora
taká veľká brambora.
Nevidela, nepočula, že na ňu padá závora.
Kam kukáš ty (pozeráš) závora?
Na teba ty brambora,
Keď tu teraz pôjde vlak,
bude z teba bramborák.

Malemu sa to uzasne paci, po 5 pocuti uz zacal krutit ruckami a tlieskat na konci 🙂.

mispuli
20. apr 2009

vladi,myslím si,že mudra přehání,uvědomuje si vůbec,že je malá předčasně narozená? Jak už jsem tady psala Honzíkovi bylo 5 a slova začal spojovat někdy ve 4 letech a věty o více slovách asi tak před půl rokem,takže si myslím,že by měla považovat za úspěch,že malá codí a umí se nějak vyjadřovat a ne ji škatulkovat,ale to je můj názor

Argoušku"hipoterapie se malýmu bude určitě líbit,Honzík ji absolvoval v Jánskejch lázních,a te´d čekáme,až bude hezky,protože se školkou taky jezděj 1 tejdně nakoníčky,někdy jezdit chce a někdy ne,podle toho jakou má zrovna náladu a opravdu to pomáhá 😵

mispuli
20. apr 2009

Já napsala básničky a ono se mi to neodeslalo,pokud byste o nějaký měly zájem ,tak já je napíšu,dává nám je logopedička a některý stejně jako bramboru nosí Honzík ze školky,a tu opravdu miluje,chodí sem za mnou,že chce oblíkat a jít ven,tak mizím 🙂

kili
autor
20. apr 2009

janina, mne sa tiež zapáčila, tiež som si to tak preložila, ale brambora je furt čechizmus, tak som začala hovoriť rajčina, čiže prekopírujem to čo si dala ty
Kotúľa sa (Gúľala sa) von z dvora
taká veľká rajčina.
Nevidela, nepočula, že na ňu padá závora.
Kam kukáš ty (pozeráš) závora?
Na teba ty rajčina,
Keď tu teraz pôjde vlak,
bude z teba pretlak.

až tak to nesedí ako s tou bramborou, ale aspoň je to po slovensky 🙂

petrach
21. apr 2009

tak dnes jsme byli u naší detske doktorky,přírustek za 6 dní 8dkg,mame ted 2560g,všichni řikaji jak je maličkaty a on už je velky chlapak 😀
ty kapky nam nedoporučila,že je piše vetším,asi kvuli vaze,takže mame probioticke kapky za 600,malem me kleplo,ale holt jsem je vzala,pro zdraví všechno..
řikala že ma dnes peknou barvu,minule pry se ji zdal kolem pusinky trošku modry 😠 což fakt mívá,bohužel a mame se objednat na kardio dřív jak za pul roku,co nam doporučili v nemocnici,pry kvuli šelestu a rychlejší srdeční akci,proto to modraní,byla jsem v šoku,předtím tam nic nemel,ale pry to není nic važneho

jinak dneska noc hrozna,zas to břiško,spali jsme ted a oba,ja aspon hodku 😀

jani došlo mi v noci s tim videem,že to není zrovna vhodne kvuli tobe,promin,nechtela jsem te desit,maš byt v klidku..ale ty jsi šikulka a budeš přenašet,určite,moc ti držím palce

kili maš dobre ty videa 😉 ti tvoji drobci jsou žihadla čiperné 🙂
fajn co ty fotečky
milo jak je Kaji
p.s. nemužu delat otazníky s prckem na rukach 😀

fajn
21. apr 2009

Peti myslím na vás fotky budou určitě. Zítra na inkubátory nejdem Didka má rýmu jak šráky a taky se mě zdá že i červenej krk. Tak jdem jenom na nefro a ve čtvrtek asi dr. Ať je o víkendu klid ,doufám. Tak nám držte pěsti ať zítra dopadnem na nefru jakš takš 😉 šxs


c ghbvbbnbhnbvbnnnnnnnnn h,kzjmkéíkm-to je tajná zpráva od Didky 😀 ... prej je tam napsany Maminica prudinica 🙂 ☹ d

petrach
21. apr 2009

hotová šifra 😀 držím palce

fajn
21. apr 2009

HOLKY jak se dají ty fotky zmenšit prosím prosím

argousek
21. apr 2009

hmm fajn určitě tam máte v počítači na to nějaký program. Já používám photo shop, ale nevím, jestli to tam máte. Musela by jsi se podívat na plochu nebo dát dole v liště hledat soubory a napsat to tam, jestli ti to najde.

petrach
21. apr 2009

fajn ja to s programem neumin,delam to že si kliknu na fotku a levou stranou myši kliknu a objeví se ti tam vyber,najedeš na malováni,potvrdíš,klikneš na roztahnout,skosit,potvrdíš ..a davam tam 50 u velikosti,snad to pochopiš,jsem antitalent

mispuli
21. apr 2009

mě poradili stáhnout si z netu JPEG resampler,normálně jsem to dala do vyhledávače,stáhla zadarmo a docela dobře se to používá

kikimaruska
21. apr 2009

Ahojky. Teda vy jste toho zase probraly holky. Petrach: Šiomonek krásně přibývá 🙂. Plně kojíš (krmíš OMM)...nebo i přikrmuješ mlékem pro nedonošenečky? Nás ted čeká asi 12.5 oční....tak uvidíme zda bude mít nějaký nález...a taky bychom měli mít ještě kyčle...zda už jsou vyvynutá plně jadýrka. Jinak jsem přidala další fotečky...i tu jak stojíme. Videa máme taky, ale nemám tu program...tak mi nefungují (videa z fotáku)...tak zatím dobrou a pusinky všem malým i větším drobečkům 🙂

mila01
22. apr 2009

Ahojky 🙂 🙂
fajn - já používám program MalyJPEG,dá se také stáhnout z netu,je to hrozně jednoduchý a rychlý program.Dej vědět,co malá,jestli je vážně nemocná.To by byla škoda,teď na jaře. 😖 😖

Naše Kája včera dobrala antibiotika a vzápětí se opět dokonale zesr....,doufám,že už to zkončí.Včera už jsem nevydržela a po 14 dnech jí dala k večeři kaši.Měla banánovou a jedla,až měla boule za ušima.Snědla celou porci a ještě ječela ham ham.Dneska je to 14tý den,co má průjem,fakt si to užíváme.Prý tak do 4 dnů by to mělo zkončit.Strašně se těšim. 🙂 😉

Kikimaruško,nebylas včera ve městě?Mám pocit,že jsme se srazili před zdrávkou,měla jsi modré golfky,já byla ještě s mamkou a Kája byla taky v golfkách - červeno modré.Co takle hodit někdy procházku?Třeba kolem parku po bývalém koupališti,tam je hezky a klid.Koukla jsem ti na fotky,jsou krásný a chtěla jsem se zeptat,jak děláš ty tři vedle sebe?Ty se mi moc líbí.