Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

tinuskaha
1. mar 2010

predsa si nakukla adajar 😉

adajar
1. mar 2010

tinus jojo ja to cetla od ledna a nic si nepamatuji 😀 😀 😀

petrach
1. mar 2010

rovni určite chod,od toho tu jsme 😉 na tohle není dobré byt sama a nevím teda jak tvuj chlap,ale muj tvrdil že bude vše v pořadku a hotovo a já potřebovala se vypovídat z toho strachu a to jsem mohla jen tady u holek..moc mi pomohli

tinus tedaaaaaa 😉 to jsem zvedavá,já bych test udelala byt tebou a dej vedet..a jasný že byla pochvala,Alexek se rozjel šikulka 🙂

adajat kde ty se touláš 😅 že já vám ten FB zakážu kočky 😀 😀
jakl na kontaktní dychaní? nejaké cviky na to? kolikrát ted vojtíte denne?

denise už jsem si říkala kde jsi,vy jste tam byli víc jak tyden vid? teším se na fotky a hlavne se uzdravte,tede toho všude řádí hrozne moc

holky Šíma dnes začal lozit sám do ohradky a ven..a desne ho to bavilo,jsem se tak nasmála i s manžou..přileze k ní,sedne na paty a kolínka a hraje si v ohradce,dává hračky tam a spátky a mele svojí hatmatilkou 😀

adajar
1. mar 2010

pETRACH JA ANI tam moc nebyla vis. Jinak vojtit nemusime takze nevojtime a kontaktni dychani jeste nevim dozvim se vsechno az zitra odpoledne tak napisu. Jsem nato zvedava.

petrach
1. mar 2010

Danísek je stejne borec 🙂 😉 na ten jeho tyden porodu a necvičí..já zavydím,už mi to leze fakt krkem,malí má zachvaty vzteku,jen ho vysleču se me křečovite drží a třepe rukama jako miminko..ve středu máme rhb a chci jí to říct,tohle už vadí i me,přijde mi že se hrozne bojí ☹

adajar
1. mar 2010

Petrach no my cvicime jen pasivni cviky ze Vojtovku nemusime zatim Danysek odpovida 3 mesicum korig. Ted se zacina snazit i pretacet na brisko. Jinak z neuro hlediska cvicit nemusime kvuli dychani preventivne ano, ale jake cviky nevim a kolikrat dene.Ale i tak s nim cvicim ty pasivni cviky 8x denne
Jinak to rekni i neurolozce myslim si ze pokud se proti tomu takhle brani nema to ani moc smysl. Treba by to chtelo uz alternativu ne??,Nevim, ale to co popisujes musi byt hrozne. Snad ti pomuze RHB

petrach
1. mar 2010

doufám že poradí,ona chce cvičit za každou cenu a neurolžka zase řekla,že až to přestanem zvládat,tak toho mám nechat..já chci pro nej udelat to nej a nej a mám strach,že toho necháme brzo..nevím co mám delat,ale dnes i manža když ho vydel,tak mel na krajíčku a snažil se ho rozesmát..

andulka4
1. mar 2010

Peti a malý už leze? a jak dlouho?
jinak já ti furt říkám že je Vojtovka to nej co můžeš pro něj udělat.....nezáviď ostatním 😀 😀 😀

adajar
1. mar 2010

petrach to rikala neurolozka me ze pokud se dite brani nema to cenu a ja treba vim ze mamka se segrou cvicila jen do 1 roku. Jako lamat to pres koleno asi nema cenu.

adajar
1. mar 2010

Andulka Ahoj jak se mas??

andulka4
1. mar 2010

Adi jojo máme se fajn 🙂
zítra ráno mám kontrolu tak snad je vše ok a nález je stejný

adajar
1. mar 2010

Andul no tak to je super hele jsem rada ze je to ok. Budem zitra cekat co napises 😉

andulka4
1. mar 2010

Peti ještě jsem chtěla napsat to že třeba u nás "odpovídá korigovanému věku" bylo něco co vyžadovalo až 4x denně Vojtovku.....prostě něco co je špatně a musí dohnat bio věk-protože 31tt už není takový extrém

u dětí 26tt je to naprosto jiné....ti si prošly takovým šílenstvím že je nechávají od cvíča být

myslím že jsou tu snad Vojtík a Ditka jediní co je trápili

petrach
1. mar 2010

andulko přímo neleze,plazí se,kleká u ohradky,lehátky,jde na čtyři a houpe se a občas udelá tempo..
no my vojtíme jen 2x a díky bohu,víc bych nedala

andulka4
1. mar 2010

tak vydrž do lezení....je to otázka 14ti dnů

bebebrumik
1. mar 2010

dievcata,co chodite do tejto temy a poznate sa,,,,kolko mali por,vahu vase deticky? u nas v rodine porodila sesternica 550 g babo,,,

petrach
1. mar 2010

bebebrumík to muselo mít gestačne kolem 24-25tt..ale muže to krásne zvládnou..kamaradka meli 630g a malí je moc šikulka..
náš malí mel 1280g ve 28tt-takže na ten tyden hooodne 😉

adajar
1. mar 2010

bebebrumik muj Danysek mel 880g Ze sestrenici prejeme pevne nervy a detem silu.

andulka4
1. mar 2010

u nás 30tt váha 1900g

bebebrumik
1. mar 2010

...dakujem...aj odovzdam povzbudenia,,, 😵

pavcik
2. mar 2010

Dobré ráno holky,vás dočíst je docela práce a na konci taky navím co odepsat.

Fajn: tak si to v těch lázních užijte,my jdeme dnes papír potvrzovat od neurologa a pak už to bude rychlý,toho balení se taky bojim.

Bera: řešit na dovču šířku dveří...no mazec 😀 😀 😀

Vítám nové maminky....na jednu stranu je dobře že se rozrůstáme,ale na druhou stranu ne....miminka se mají rodit později a naše diskuze kéž by nemusela existovat.

Dnes ráno jsem zažila šok....poprvé nám v půl šestý spustil alarm na monitor dechu ☹ Kuba zrovna vstával,stál nad postýlkou a najednou to začlo řvát. Matýsek se nevrtěl,krásně spinkal. Takže se bojim že měl prostě několika sekundovej výpadech dechu 😔 já ho dnes snad ani nevyndám z postýlky jak se bojim aby nebyl monitorovanej 😖 nemyslim si,že by to byla vada monitoru,ani jednou nám neudělal planý poplach.

janicka.slunicko
2. mar 2010

Pavčik. tíjo,to bych se také lekla,to bych to tam také nechala v te postílce . Ale to snad nic nebylo,uvidiš. Kamaradkaa ho ma také v postílce, a nevím že by něco takhle povidala.

petrach
2. mar 2010

pavcik náam začla hjoukat jedna z desek po mesíci používaní,museli jsme ji menit..a mel modrou pusinku? byl by promodralí kolem rtíku..a tvuj vydel že dychá jo? me tohle udela i Eliška a nic to nebylo..a ješte kolik vážíte? muže to byt tím že už je težký..

pavcik
2. mar 2010

na pusinku jsem nekoukala. Jen jsem ho rychle ošáhávala a kontrolovala dýchání a pulz...rychle jsem ho vzala do ruky a nenechala ho spát a pak mu dala najíst. Od tý doby dobrý. Dnes to řeknu plicaři v podolí

simicak
2. mar 2010

Dobre ranko.

petrach,teda ja souhlasim s neuro,necvicic pokkudho to stresuje. Muzes s tim taky nadela neplechu a ne uzitek,prootze jestli ho to opravdu tak stresuje jak pises,tak muze z toho dostat pozdejsi poruchu reci (naps.kkooktavost) a nebo taky zpomalit vyvoj. Navic on je korigovane 9 mesicu a znam plno terminovych deti co nechodilo po 4 a plno jich nikdy nezacne a po 1roce zacnou chodit 😉 Dej mu pauzu a pak uvidis. Maly je sikula 😉

andul, to je tedda vaha!! nemeli jste blbe spocitany termin porodu??? Fakt krasna vaha.

My 29tt. vaha 1230g

maatkka
2. mar 2010

Ahojte
achchchchch... dalsie nove maminy ☹ baby aby ste mi rozumeli som rada ze ste sa k nam pridali len mi je moooooc luto ze toto musite zazivat... ved mi snad rozumiete... prajem vela sily drzte sa a hlavne mali bojovnici v inkubatoroch...
janicka velmi na vas myslim verim ze dnes to dopadne najlepsie ako len moze a uz bude stale lepsie... inak neviem ci je to to iste ale Lilinka mala neuzatvoreny duktus na srdiecku po narodeni a dlho sa jej neuzatvaral a strasili nas aj operaciou ale nakoniec na kardio kontrole az v 5-tich mesiacov bol uzatvoreny...
tinus a bolo by "zle" keby ze si tehu??? ja by som to urcite tak dlho nevydrzala a otestovala sa 😉 a kebyze nic tak chod hned k dr. - mozno ti da nejaku vyvolavacku alebo co sa to v takychto pripadoch robi...
peti asi ti neda s nim necvicit kym ti to oficialne nepovedia co??? ja myslim ze uz by vas mohli z rhb "pustit" ked mate viac ako rok... a Simi je taky sikovnik 🙂
no musim ist lebo Lilinka sa mi tu hrala pod nohami ale uz ju to nebavi sa snazi uputavat moju pozornost 😀 taha mi tu kablik z notebooku (mam ho na nabijacke) a vravim jej "netahaj ho lebo to hapa" a ona ze "spadne?" 😀

petrach
2. mar 2010

jani taky dnes držím pesti co mužu..
pavcik dej vedet jak jste dopadli..
my máme zítra rhb a řeknu jí to,ona sama uvydí,jak vyvádí..

mispuli
2. mar 2010

jani pokud budeš chtít písni mi do ip,honzík měl taky drenáž z mozkových komor a má voperovaný shunt,tak pokud chceš vědět nějaký podrobnosti,napiš,nechci tady s tím zatěžovat holky,už to znaj 😉 a neboj,dopadne to dobře,dělají mu to v motole?Držím palečky

simicak
2. mar 2010

holky poradte mi jak brzdit na kol.bruslich???? ja musim na travu skakat a nebo o lampy a muzu jen pred domem,jinak to je z kopce a to bych se zabila jak se mi to rozjede. Vzadu brzdu nemam a smykem teda neumim 🙄

janicka,taky mooooc drzim a myslim na maleho.

mispuli
2. mar 2010

simi to je divný,že nemáš zadní brzdu,já myslela,že je to na všech,jdu se podívat na moje,jinak ti neporadím,já taky budu začátečník