Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

petraguerra
12. jún 2010

Ahoj simicak ta Viki se ma co ja by jsem za to dala,kdyby me to spalovalo a to toho docela dost sni.Me Mates :Mliko300ml,crispies s jogurtem nebo mlikem,obed to co varim pro nas na detskem talirku,jogurt+ovoce,polivka +ryze s necim nebo brambory,testoviny.Obcas dostane i sladkosti pres den,ale ne casto.Ale nekdy do nej cpu vse na silu-nechce moc jist.

Matkaa to oni nas radi ztrapni kdyz muzou to je jak muj s tim mluvenim 🙂

Peti tak at vypadas jako filmova hvezda 😀

Holky co mate mimca,urcite se to brzy poda a za par mesicu uz bude lip,vzdyt ten zacatek je nejhorsi a da nejvic zabrat!

Ganescha urcite si tady kamaradky brzo najdes ,protoze stale prichazeji nove maminky se kteryma budes mit Anabelku na stejno starou,tak si vymenite informace a podporite se.Ja jsem tady take par mesicu a trvalo me nez jsem se trosku zorientovala tech deti je tady fakt hodne 🙂 Plus pokud se ti neco nebude zdat tak tady jsou holky co maji trebas stejnou zkusenost uz za sebou...atd.

maatkka
12. jún 2010

Ahojte baby 🙂
Peti ze by uz obdobie vzdoru? 😀
Inak my spime u nasich lebo mm isiel konecne na tu chatu... ja som sa nedonutila "opustit" Lilinku na noc... A dnes ani u nasich nepapala - rano len mlieko desiata - jogurt obed - 5 lyziciek zemiakovej kase s maskom 1 pribinacik a uz len mlieko ☹ za cely den...
Simi tak to mala paradne papa 🙂 zavidiiim 😉 A ty jej davas rybie prsty? Ten "polotovar"? To by som aj ja malej mohla skusit... ci?

simicak
13. jún 2010

maatka,jo,ona miluje vsechno obalene a samozrejme uz to nesmazim,ale jen polozim do trouby na plech nebo na gril. Ja se na to ptala na klinici a rikali,ze kdyz to ji,ze ji to mam davat,ze potrebuje vsechno po cem se nabira. Ja vim,ze to sice neni nejak extra zdrave,ale hlavne ze to je tucne a nabirame. Mam doma na mrazaku rybi prsty,zeleninove prsty,krocani dinosaury...........proste vse co je obalene. Ale taky ji varim normalni obed,maso brambor nebo tak neco-to ma ja jako pridavek jenom 😉
Mala papa pekne,ale mame problemy se snidanemi a hlavne ona za den vypije jen 300ml mlika,proste vic nevipije a hotovo. tak ma jeste 2x denne takovy jogurt-to neni presne jogurt,chutna to jak ochuceny tvarohacek,ale taky to neni z tvarohy,nevim co to je,je to male deti,je tam pridavek D a calcia a nastesti ji to chutna.

Vsak Lili taky papa pekne,to zas neni tak malo co snedla 😉 my treba doma vubec n ejime na obed polivku,hlavni chod...jedno mame na obed ad ruhe na veceri nebo na opak,ale ne narar-prijde mi to moc.

simicak
13. jún 2010

ja pisu jak pako,se koukam ze mi chybi pismenka nekde,tak lustete holky 😀

petraguerre,to je hrozne s tim jidlem,co? Nejstarsi holka moje ji krasne,nezdrave a i zdrave,tak s ni to je lehke a Viki ta je anglican,ta miluje nezdrave jidla. Ona vubec neji chleba,testoviny,ryzi....a miluje pizzu,obalene jidla ve strouhance, fazole v rajskem protlaku ( ty jsou ale zrave nastesti ),tak to je taky s ni horor. Aspon ze ji to sladke tak nejede 😝 Stejne je zvlastnize vse tak spali. I kdyz to ma asi po me,ja bych taky mohla sezrat vola a budu hubena. Ale jako mala jsem byla bucek
To mas dobrou s praci,ze je po bytem hned ta pekarna,ale na prd ze ti chlap dela porad nocni a kazdy den. To musi byt na palici. A jak casto litate domu a litate i na dovcu k manzelove rodine do Portugalska?

petraguerra
13. jún 2010

Simicak mame praci s bytem a je to na prd,protoze musis skakat jak si piskaji.Do cech jsem jela po trech letech v lednu na tyden,tim ze bydlime tak daleko od Edinburghu tak jsem nevyridila Matesovi obcanstvi,a zustal doma s tatou.Jak byl s kyslikem tak jsem ho do cr brat nemohla s kyslikem nemuzes litat.A navic kdyby byli komplikace.....atd.V Portugalu jsme byli dva mesice pred tremi roky,bylo to fajnF.rodina me vzala dobre.F.tam byl 10dni v dubnu,my az pristi rok. 😀 Babicka malyho jeste nevidela ani F.sourozenci,jen moje mami a segra tady byly a kamaradka z cr.Tak jsme se s nim jeste ani nepochlubili a za chvili jde do skolky.... 😕

simicak
13. jún 2010

Peto,tak to je mazec. Tak se budete chlubit pristi rok a dovolenovat 😉 A uz mas pro nej vse vyrizene nebo teprve te to ceka? Jak jste daleko od Ed.?
Tak s bytem na prd,kdyz musite skadat podle nich. Nasi landlordi bydli asi 5min.od nas a jsou supr,takovy starsi lidi,do niceho nam nemelou,muzem si tu delat co chcem a kdyz se neco posere,tak zavolas ahned tu jsou na spraveni,ale bohuzel nemame zahradu a to me stve,protoze tady ji snad ma kazdy 🙄
Vy bydlite na vesnici nebo v malem meste? Skotsko je urcite krasne na prirodu 😵

petrach
13. jún 2010

ahoj holky,

Peti to veřím že je ti smutno..znát to když chlap furt delá a když né,tak spí..máš tam aspon kamaradky? holky máte tam nejaké mateřské centra?

Simi čtu co Viki sní,teda to je kyselinka..kam to dává beruška? Šíma teda taky říkám že je kyselina,ale tolik nedá 😀

dnes odjel manža s Elin pod stan a my jsme sami doma 😉 udelali jsme si vílet k našim,Šíma se nacpal s dedou řízkama 😀 fakt klidná pohodoví den..ted už chrní,byl utahaný z busu ..jdu konečne po tydnu žehlit 😝

hodím fotku,máme pro prcka pidi bazének,tak byl desne spokojený

pavcik
13. jún 2010

Ahoj holčiny,

to byl parný týden co?? Já to snáším hůř jak malej 🙂
Doma je to tak nějak zvláštní. Občas tu taťka spal,občas byl pryč. Dnes nám odjel na 8 dní do Řecka služebně takže mám o práci vystaráno.
Do toho nás ve středu čeká další pobyt v Krči,tak držte palce ať to dopadne dobře.
Lázně už by mohli proběhnout začátkem srpna,tak už se třesu a děsně těšim.

a ještě se vás chci zeptat na názor, když nikam nemůžeme letět,tak by jsme rádi jeli do chorvatska třeba na prodloužený víkend.
Myslíte si že by jsme mohli nebo máte jiný názor? a popřípadě souhlasu,můžete doporučit?

julianna78
13. jún 2010

Ahoj holky 🙂
Konečne bolo teplúčko,my sme sa boli kúpat na seneckých jazerách a malá bola 1krát vo vode a náramne sa jej lúbilo.
Pavcik do chorvatska uplne v pohode my sme z malou boli už 2krát,boli sme vlani na konci augusta to nemala ani 4mesia a tento rok sme boli na velkú noc a ešte asi 2krát pôjdeme na predlžený víkend cez leto.My chodíme do opatije je to asi 5-6hodín cesty od nás,dole na makarsku by som sa autom netrepala.Prečo nemôžete letiet?Nám už naštastie dovolili a cez zimu ideme v lete nie je na dlhšiu dovču bohužial čas.
Peti perfiš fotky,sa mi zdá že Šimi narástol 🙂
Simi malá teda toho spráska.Moja toho tiež poje a nie a nie pribrat,zato jej sesterka je nimi 4dnový rozdiel má 11kg a vôbec nechce jest za den z každého jedla zje 2-3l a vypije 2dc mlieka a priberá.Minule sme tam boli celý den a im padla sánka kolko malá papá si mysleli,že vymýšlam.Moja malá papá takto:
7 UM a krajec chleba
9 ovsené vločky plus ovocie
10 um potom ide spat
12 obed klasika mäso,zelenina a príloha
13um a spánok
15 jogurt z ovocím
17 kaša
19 um a ide spat
Cez den vypije asi 3dc vody a spráska cca10piškot.
To dieta má celý den niečo v ústach a ručička na váhe nie a nie íst hore.Škoda,že ste tak daleko aspon by mala pidi partáka 🙂 od nej je väčší už aj kamoškin 4mes.malý.

pavcik
13. jún 2010

No my vyloženě nemáme striktní zákaz letět,ale bylo nám to doporučený,když měl problémy s tou epilepsií. V letadle jsou s tou výškou určitý tlaky a neví se jak by na to mohl Matěj reagovat. A taky kvůli očkování....což by byl problém i v Chorvatsku ☹ já bych klidně i nejela ale Kuba furt požaduje aspoň na pár dní....tak uvidíme

bera28
13. jún 2010

Ahoooj holky, hlásím příjezd z chaty.

Když tak čtu jak vám ti prťavci krásně papají, tak teda jen tiše závidím. Jak bylo teď vedro, tak svišťům stačilo jíst tak 3x denně.

Peti, teeeeda Šíma se vyloupnul 🙂 🙂 A co nový účes, dobrý??

Juli, to jste museli mít hezký den 🙂

Pavcik, já osobně bych na prodloužený víkend do Chor. nejela. Ne kvůli dětem, ale kvůli tomu, že bych nezvládla tu cestu autem 😝 😝 Stačilo mi to jednou a na takovéhle štreky autem ani busem už ani náhodou. Ale pokud to Tobě nevadí, tak vyražte 🙂

Tak prý dnes tady v Praze nebylo počasí nic moc a my měli na chatě od poledne opět pěkný pařák. Dopol to šlo, to bylo pod mrakem. Ale aspoň byli svišti od rána do večera venku. A fakt se tam dost vyřádili 🙂 Na rajče jsem šupla fotky a aspoň jednu na ukázku dám i sem.

julianna78
13. jún 2010

Tak to by som let tiež radšej neriskovala.My sme mali letiet teraz v zime,ale na plúcnom povedala že až v 3rokoch môže a to nemala žiadne problémy od začiatku dýchala sama,ale naposledy nám už letiet povolila.Váhali sme strašne či letiet alebo nie,ale keby sa niečo stalo si to neodpustím tak sme ostali trčat doma.
A vy ešte nemáte žiadne očkovanie?Pavcik naozaj v pohode chodte,aspon si trošku oddýchneš.Ked si rezervuješ ubytko dopredu tak ceny sú celkom ok.My sme na velkú noc spali v hoteli 3 noci a mali sme pol penziu a vyšlo nás to 150euro na osobu.Ked sme šli na blint tak sme platili tolko za noc.

petraguerra
13. jún 2010

Simicak tak to mate zlaty,my mame neco rozbityho a nic se nedeje 🙂 Tady by to chtelo cele predelat opravit,ale oni neinvestuji ani do obchodu natoz bytu!To prosim jsme ve sluzbach HM.Dodavame i Charlesovi,ten ma u nas v Ballateru farmu a je tu hodne casto,byla jsem mu predstavena osobne 😝 Kousek od nas je Balmoral castle tj kralovny letni sidlo.Vidame ji v nedeli kdyz jede do kostela .Je tu Cairnghorm national park tak krasne to tu je.Highlands.Me se libi vic Skotsko nez anglie,byla jsem tam 3mesice,a segre taky vic tady.Zahradu tez nemame,ale spoustu mist na vychazky. 🙂

Peto pekare nikdy vice 🙄 Kamaradky tady moc nemam.Skupiny pro deti tri,ale vse rano od 10hod a ja delam od 11hod,takze to pro me neni.Ale jedna holka co dela pres takovou nadaci co pomahaji lidem co jsou sami me bude brat ted trikrat tydne Mateje na ty detske skupiny tak jsem rada. 🙂Potrebuje taky kontakt s detma co porad s nami???!Uz jsem odtamtud mela pani ta chodila jednou tydne na2hod .Ale od 2let uz nic.Matej ji ma rad tak zadny problem nevidim.
Jinak Simonek je na fotkach krasne a je videt,ze si to uziva 😵

Pavcik hlavne si udelejte pripojisteni na malyho kdyby jste nekam jeli.

simicak
14. jún 2010

dobre ranko

pavcik,ja bych jela,pokud vam to dok.odsouhlasi. Litani na prd,to maji pravdu,me dela pristavani tak blbe kvuli tlaku,ze neslysim,huci a mota se mi hlava-fakt hnus. Tak to bych se bala s tou epi. My by jsme autem nemohli kvuli Veru,ta po hodce blije. A jste kdyby jste jeli pres noc,tak to Matysek krasne prospi,neni takove vedro,lidi na ceste 😉 jen si jed spocnou,si to zaslouzite!!

Juliana,ty mas doma taky zrouta 🙂 No tesi me,ze nekdo tkay tak papa a nenabira,ja uz nevim cim ji vykrmit. Hold budem skritci 😝

Petrach,maly je koren a vubec neni malinky,kdyz ho srovam s ostatnima detma odtud,u neho hned vidis,ze nabira. Krasny vikend zavidim,musela to byt pohodicka na zahradce 😵

Petraguerra,tak ty se z nas s kralovskou rodinou,jo? To sjou kontakty,tak si postezuj,ne? 😀 To verim,ze to je u vas nadherneuz jen podle toho,ze tam v lete hnizi oni. My jsme v Birminghamu,takze zadna krasa,velke mesto plne pakistancu,indu....nastesti bydlime s kraje a v pekne casti hned vedle parku.
Detske centrum mame,ted budu zjistovat v kolik maji neco pro viki vek,ale tusim,ze to je odpoledne. Tak snad ti vyjde ta pani pro maleho.
A maly ti uz jde stejne v zari do skolky,nejde? Protoze uz by jste meli mit narok na tech tusim 15hod.tydne zdarma,Veru chodi na 3hod.denne a uplne to miluje

petrach
14. jún 2010

Ahoj holky,
u nás leje a leje..krásný vzduch..ale chce me jít ven.. 😝

Petí já delala taky v pekárne,takže to kapku znám..v noci se maká,přes den spí,nebo je človek jak po flámu,kor přes leto.. 😝
kdyby Ti vyšlo to hlídaní s tou holkou a malí mohl mezi deti,tak by byl určite spopkojený..
Simi a to ji vedeš na 3 hodky a pak zas pro ni? to furt jen lítáš ne?

já se desím ted vodit do školy..u nás se začíná 7,20h 😝 to busdem stávat v 6h a s malím každé ráno pelášit..máme to 20 minut pešky,ale nahlásila jsem jí družinu do 13h..at furt nelítám tam a spátky 😖

jé bero levná pracovní síla 😀 😀 svištáci jsou boží.. 🙂 🙂 🙂 to jste byli jen vy tři sami? nebojíš se tam s nima sama?

pavcik byt Tebou tak jedu,holky mají pravdu..odpočineš si,vy všixchni a zase se i doma to srovná..potřebujete zmenu po tech všeh nervech,zmenit prostředí..prober to z vaší detskou a když to schválí,tak neváhej..

mila01
14. jún 2010

Ahoj holky - omlouvám se,že jsem vás teď šidila - venku bylo náááádherně,děda měl dovolenou,o víkendu byl doma taťka,takže jsme doma vůbec nebyli - zahrada,bazén,prostě nádherná užívačka.Škodíci jsou ve školce,tak se vás pokusim dočíst.Jo - představte si,od pátku už Kája může chodit každý den do školky ( téď vybírá těch 5 dní a od 18tého může chodit každý den),dodnes mi ráno fňukala,že chce do školky,dneska poprvé brečela,že nechce.No já se picnu.

Petrach - dočetla jsem v rychlosti jen poslední příspěvek - také se toho od září děsim.U nás škola začíná v 7.55,předtím musím stihnout školku s Kájou - budou to sprinty.Hlavně když jsme naučený takový to lážo plážo a přes prázdniny to vůbec bude volný,tak to pak bude děs.A navíc nevim,jak to bude s tou prací.

maatkka
14. jún 2010

Simi vsak ani my nedame polievku aj hl. jedlo - to je sviatok. A Lilu uz je velka uz by asi mala.
Petka ja som Simonka ani nespoznala v prvom momente 🙂 Je uz kus chlapa... a naaadherneho 😵
Pavcik jasne ze mozte s malym do Chorvatska - tam chodia aj s babatkami... ale musis sa na to aj ty citit hlavne. Mm sa napr. este stale neciti na dovcu v zahranici s Lili tak ho do toho nenutim a budeme dovolenkovat len na SVK... na buduci rok nam to ale uz vynahradi 😀
Juli aj vy krasne papate teda 🙂 A mala sa uz kupala akoze v jazere?
Bera mila som rada ze si takto uzivate krasne pocasie 😉 Fotky uuuplne super 😀 ako vzdy 🙂
Inak nam vsetci velmi chvalia ocka - uz vidiet veeelikaaanskeee zlepsenie 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Tak som strasne strasne strasne stastna ze to vsetko nebolo zbytcne 🙂 🙂 🙂

pavcik
14. jún 2010

Holky díky za rady. No náš doktor by to rozhodně nedovolil. Byl i proti babyplavání. A už jednou mi řekl že by doporučoval dovču s dítětem tak ve 3-4 letech 😒 Takže u něj vim že mě nepodpoří a nic mi nedovolí.
Já rozhodně s cestováním autem i na delší trasy nemám problém. A Matýsek taky ne. Jakmile se mu zapne vrtule pod zadkem tak je spokojenej a taky v tý nový sedačce jak kouká dopředu,tak si každou jízdu užívá. Samozřejmě by jsme jeli na večer/noc aby to Mates prospal. Sedačka jde dát do pololehu takže by to měl pohodlný.
Jen řešim kam a na jak dlouho. Jestli když už se tam jede by třeba 5 dní neuškodilo a tak. A opravdu nevím jak to tam chodí,jestli vyjde levněji zabukovat předem nebo na místě a vyjde to na stejno. A hlavně co vše za doklady vzít sebou a co se smí a co se nesmí.

maatkka
14. jún 2010

Pavcik a to akoze aky dovod ma na to ten vas lekar ze nedoporucuje dovolenku s dietatkom do 3-4 rokov??? To som este v zivote nepocula... Podla mna mu morsky vzduch moze skor pomoct ako uskodit ci?
A tie fotky co ste s malym v bazene je aky bazen? Klasicky? Lebo to je potom urcite pre dieta lepsie kupanie v mori si myslim...
Podla mna je najhorsia na tom vsetkom ta cesta autom... ale ak si myslis ze u vas to problem nebude...
Mm sa tiez neboji tej cesty. On sa skor obava tej neistoty... ze keby nieco... a boli by sme v cudzom prostredi sami cudzi jazyk a tak...
No a keby sme sli s malou tak by sme urcite zariadili ubytovanie a tak predom. Jedno ci je to drahsie alebo lacnejsie ale je to istota - vies kde budete a tak. No a zobrala by som vsetko co by ma napadlo 😀 ved auto to odvezie - radsej mat niekolko zbytocnosti ako by nam malo nieco chybat 😀
Pavcik ja nevidim dovod neist - ak to chcete vy dvaja... Ved aj tam ziju deti 😀 A vy budete na nho isto davat pozor ako na oko v hlave 😉

bera28
14. jún 2010

Peti, tak u vás prší a tady už je zase nádherně, slunce svítí. Ráno jsem byla s Kubou plavat, ještě jsem mu nasadila kapucu na hlavu a zpátky už jel jen v tričku. Na chatě jsem byla i s mámou, potřebovali jsme posekat trávu a to bych s nima sama nezvládla. I když sehačka se jim líbila a pomáhali nejen hrabat, ale i nosit na plachtu:

https://www.youtube.com/watch?v=QvSP0DXmvCI

A co se týká toho, že lékaři šmahem nedonošencům nedoporučují létat, tak to nám taky říkali, ale naštěstí máme rozumnou pediatričku a ta nám to schválila bez problémů a v Podolí to taky odsouhlasili. Tak jsme letěli a fakt s dýcháním žádný problém. Pro nás by byla náročnější delší cesta autem, než letadlem.

Milo, takže teď už 100% školačka 🙂 🙂 Ty holky rostou normálně před očima. Káje by fakt nikdo nehádal, že byla nedonošená.

Maatkka, i u nás už se zrušila na oběd polévka + hl. jídlo - buď jedno nebo druhé. Dnes jen polívka a pak hysterák, že už ani lžíci dalšího 😠 😠 A oba naráz. Anetě jsem dala na sebe tepláky, co neměla 14 dní a už z ní padají. Nejdřív jsem to omlouvala tím vedrem, ale od včera už rozhodněně nejsou takové pařáky, aby museli držet hladovku.
To zlepšení očíček je krásně vidět i na fotkách. A procvičujete to nějak??

A tady se můžete podívat, jak Kuba trénoval chůzi do schodů. Teda spíš schůdků, ale na něčem se začít musí, že.

https://www.youtube.com/watch?v=HEhOOTH33zY
pavcik
14. jún 2010

no náš pediatr je až moc opatrný. My létání nemáme kvůli dýchání ale kvůli těm tlakům který jsou občas i pro dospělý nic moc a nevíme co by to po tý epilepsii způsobilo.
Ten ty fotky z bazénu jsou z aquaparku. A taky si myslím že moře může pomoc.
No asi začnu plánovat,jen musim zjistit jak to s chorvatskem tedy je a co musíme vše zajistit před odjezdem

mispuli
14. jún 2010

Pavči u nás byl opatrnej taťka a dlouho nechtěl nikam jet,ale nakonec jsme byli v Chorvatsku na Cresu,když bylo H 19 měsíců,jeli jsme autem a byla to pohoda,vyráželi jsme na noc,zastavili jsme,kdy jsme potřebovali a zvládli jsme to krásně,akorát si odtud H přivez nějaký střevní problémy,ale nic,co by se nedalo zvládnout,je pravda,že zatím nikam neletěl a ani mě zatím nenapadlo zeptat se dotorů na neurochirurgii,jestli vůlbec může lítat,my totiž každý léto jezdíme do Itálie,takže to zatím nepotřebujeme vědět.Sedačky do auta maj prcci taky ty,co se daj kousek položit do lehu,takže to celkem zvládají,i když Míša občas blindí,tak letos dostane bud kousek kinedrilu nebo to protiblicí lízátko

bera28
14. jún 2010

Pavlí, v páteční MF Dnes byla příloha o Chorvatsku. tam by mohly být i informace o tom, co všechno k cestě a pobytu potřebuješ. Zkus se podívat v archivu na netu.
A tady máš info pod MZV:
http://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evr...

pavcik
14. jún 2010

Děkuju,děkuju

simicak
14. jún 2010

Pavcik,to je teda na hlavu s dovelenyma,divny doktor. Vzdyt to detem jen prospiva.Urcite bych teda neletela kvuli te epi.,ale jinak vas nic nedrzi!! Podivej se na nas,viki byla 6 tydnu nemocna, 2 plicni infekce, bronch.,pak uz i st revni potize............leteli jsme do ceska 12.5hodiny cestovani pres den,mela korigovane 7mesicu a krasne to zvladla!!! Za tri dny prestala kaslat,melo ta nani supr ucinky,zacala tam c hodit po 4,vstavat u nabytku,plazit se,krasne papat a po priletu jsme 3 dny tusim na to leteli spanelsko a ulplna bomba-tam se totalne rozjedla. Cele ji to svedcilo to cestovani,pohodicka.
Potrebujes s sebou jen pasy,obleceni,sunar tvuj a pres internet jde urcite zaplatit pripojisteni. Vzit si s sebou paralen,neco na kasel...........proste ty zakladni, Kubika 😉

pavcik
14. jún 2010

simicak: bez kubíka by to opravdu nešlo,je to řidič 🙂
Už jsem o tom něco našla. Teď jen vymyslet kam..aby to nebylo daleko,ale zase úplně blízko,někde kde je hezky a tak.
Už se začínám těšit

simicak
14. jún 2010

Jeee,tvuj muz je Kuba? 😀 *
Kdyz poradne projedete internet,tak najdete i jestli je blizko tesco atd. Uvidis jak vam to prospeje vsem trem!!!!!!

HOlky,ta moje mura mala vyleze na gauc,ktery je mi po kolena ( mam 170cm ),tak to je uplne v riti bo uz je fakt vsude,vsetecka mala. Uz se i parkrat pustila a stala sama ( kdyz se zapomnela drzet 😀 )

julianna78
14. jún 2010

Ahojky 🙂
bera svištáci sú super na fotkách,vééélkí pomocníci 🙂 Lúbila sa mi fotka na odrážadlách,aspon vidím čo nás čaká o rok už aby som kúpila flexi vodítko.
Matka kúpala sa v jazera pri kraji bola voda teplá a mala neoprén.
Simi ja som bola v Birminghame,ale jediné čo poznám je bull ring tam som prešopovala 3dni a pakošov,indov a černochov je tam moooc som mala pocit,že som v bronxe niekedy.Kamoška mala vtedy 2 r syna a boli sme vo waky varehouse alebo tak niak a to bolo super centrum pre deti,také čosi u nás strašne chýba.
pavcík do chorvatska nič extra riešit netreba,ked sme šli 1krát tak sme sa ráno v sobotu zobudili manža či nejdemea za hodku sme už sedeli v aute.Druhý krát už som rezervovala dopredu je to lacnejšie.
Kolko trvá od vás cesta?My sme tam úplne v poho za 6h a to dost stojíme,celú dobu ideme po dialnici.Ja by som šla na istriu netrepala by som sa ešte dalšie 2-3hodky na niektorý ostrov ani dole na makarsku,tam sa mi nepáči.
Mne sa lúbi najviac opatija,pekné mestečko je moščenička draga je aj v unesco alebo crikvenica je pre deti super.

maatkka
14. jún 2010

Bera ty mas akych pomocnikov!!! 😵 😵 Vymakani su 😀 Z Anetky ako vali po schodoch odpadavam 😀 a Kubik je na tom podobne ako Lili - a to som na nu aka hrda 😀 😀 😀
Juli ja som sa pytala lebo som uz videla kupat male deticky v bazenoch a na Sutove - to je taky zaplaveny vapencovy lom...
co si o tom myslite? Ked pojdeme do toho Medera do aqua parku pribalime Lilu aj maly bazenik. Ale ci by sa mohla chvilocku clapkat v nejakom detskom alebo rodinnom bazene? To by bolo super - ale sa mi to nejako nevidi... 😨

julianna78
14. jún 2010

Maatka ja by som malú do bazéna nedala kúpat,tam nevleziem ani ja.Vždy nachytám niečo.Môžem sa kupat v mori,v jazere,v rieke a hoci aj v bačorine a nič mi nebude akonáhle vleziem do bazéna tak sa bud vyhádzem,dostanem mikozu al.mám teploty.Ja malú zoberiem kúpat tiež len k moru alebo k jazeru.
Kamoška sa teraz bola s malým kúpat vo wellnese a nič mu nie je,člapkal sa celý den.Je to o tvojom názore.