Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

petrach
21. jún 2010

já zase píšu,omlouvám se 😉

kikimaruska
21. jún 2010

@petrach : to máš uplnou pravdu Peti...a on i brácha-strejda se mu odmala věnuje a když jsme byly zprvu jen na návštěvách, tak když brečel pochoval, přebalil, vykoupal i v kočárku si ho vzal...to jeho vlastní táta nikdy...bohužel. Pošlu Ti do IP odkaz, jinak jsou od Cactus Clone 😉

mispuli
22. jún 2010

ahoj

Bera docela jsme se pobavila a zároveň Tě politovala,přesně tohle znám,když už si myslím,že zajedeme do nějakýho normálu,tak mě dětičky vyvedou z toho omylu 😉 ,i když u nás není problém,s tím aby dětičky pohlídali naši nebo manželovo rodiče,ale přes noc si je troufnu dát jen k našim,prostě ta důvěra ve vlastní mámu je silnější a letos toho opět využijeme od 21.-25.7 letíme s kamarádkou a jejím mužem do Paříže,Fr. chtěl že bysme je letos zkusili rozdělit a H zůstal v Protivíně a M jela do Tábora,ale náš táta rezolutně prohlásil,že pokud chceme pohlídat,tak jedině oba dva dohromady,tak jsme za to vděčná 😉 😉 ,no ona je tak trochu i výhoda,že táta má prázdniny a tak na ně máma není sama,no a ad jídlo,svačiny už neřeším,nechceš nejez,však ono za chvíli na to přijdeš a něco do tý pusy dáš

Kiki mě zase M mléčný výrobky celkem sabotuje,lipánka,bobíka,pribiňáka,atd to dá tak maximálně 1x za tejden, a to když jsme přecházeli na tuhle stravu,tak je jedla denně,ale v noci ještě pije mlíko a před spaním si dopřává flašku s kaší,tak jí to nechybí

zabka85
22. jún 2010

Task sem to dočetla a jsem na tom podobně jako Maruška-kmoor.K vašim větším dětem toho moc nenapíšu nám je korigovaně cca 6 měsíců,ale vojtovku cvičíme od propuštění původně protože byla malá hodně polohovaná na jednu stranu tak tu druhou neměla tak moc rozpohybovanou a ted aby ten rozdíl dohnala ale dohnala ho správně.Přiznám se že občas mám dny kdy nedržím přesný počet cvičení jako např tuhle sobotu neděli kdy sme byly na svatbě sestře a odmítala sem tam tahat malou.

Ke všem fotkám prckové jsou krásní ani hubení ani tlustí ale krásní a šikovní 😉

Kmoor- to mi ani neříkej s těma UTZ mi jdeme až 12. protože má paní dr. dovolenou 🙄 no nemůžu se jí fakt dočkat.
uvažuju ža si zavolám do mostu aby nám udělali UTZ tam na konci měsíce.Možná se tam potkáme až tam budete na 3.Vím že Kačka s Vítou tam byli dva nebo tři dny po zákroku.

A k hlídání mám mamku mojí která je naprosto skvělá a malou zbožnuje.Máme asi trocu neobviklí koníček a asi i truchu prostě životní styl jako že jezdíme na vodu,hrajeme aersoft,trempujeme...takže mamča se nemůže dočkat až se já začnu zase učastnit aby měla víc malou.Rozbroje v názorech budou asi vždy.

K jídlu no jak to tu poslouchám tak doufám že malá zůstane takováhle.Jí mi skvěle asi třetí den od zavedení příkrmů mi snědla celou tu malou skleničku od Hami a cca po týdnu snědla dvě a to jí drží do ted .dlabe všecko špenát,brokolici...Jogurt jí pribináček nechutnak ale tvaroháčka od MIka sní celího.

denisee
22. jún 2010

Holky, jak to tak čtu, tak všude je něco a jedna starost střídá druhou........ , takže i já se přidávám,Vojta je týden na tý bezmléčný dietě a ty ho....má pořád řídký, já už se z toho zblázním ☹ Po obědě, když jde spát, tak se před usnutím 3 vykaká, takže 3 plínky během půl hodiny jen to hvízdne ☹ Já už taky potřebuju někde konečně ušetřit, pleny jsou pořád tak drahý 😠 a k dopktorce jdem až za měsíc 😠
Holky dětičky se vám teda krásně rozpovídaly :maatkka a bera 🙂 . Vojta zatím nic moc, teď má opakovací období, cokoliv řeknu hned to zkouší zopakovat, něco pojmenovává sám, ale dvě slova dohromady ani náhodou.

kikimaruska
22. jún 2010

Ahojky...
Tak pribinák Kubíkovi nechutnal nikdy, a ani mě teda. Ale Bobíka, nebo Tvaroháčky od Milka, ty miluje 🙂 . Jinak s mlivením dvojslovné věty říká, ale neskloňuje a je to jen jako Haf hají (peksek spí). Auto brm brm. Mama ham. Čiči ham ham.
@zabka85 : jé, karolínka je kus kočky 🙂 . Jí ti moc hezky...já donedávna krmila za obídek jen tu střední skleničku příkrmu, strašně dlouuho jedl jen tu malinkou....a ted konečně sní skoro všechnu tu velikánskou Hami od 10 měsíců. Na jednu stranu jsem ráda za to jak jí....protože vidím u kamarádky, která má 6l chlapečka a krmí ho ještě ted z lahvičky, nebo lžičkou zcela mixovaný jídlo...protože nechce polykat a má velké gastro potíže. Snad se to ted zlepší, protekčně se dostali k odborníkovi do Phy...normálně by se tam ani nedostali, jak je to tam prý totálně vytížené a těchto odborníků málo.

pavcik
22. jún 2010

Ahoj holčiny,tak jsem tu zase 😒
četla jsem že řešíte jídlo a hlídání a tak.
My to s jídlem máme taky na prd. Matěj jí jen věci s rajčetem a to jen skleničkový příkrm hipp těstoviny se šunkou a rajčetem. Ale nějak to už přestávám řešit. Hlavně že něco jí,rozhodně nehubne.
A hlídání??? to je věčný téma. K dispozici je jen jedna babička a ta hlídá většinou každý týden ve středu tak dvě tři hodky...tim to hasne. Tim že je učitelka,tak nám v pátek zmizí na dva měsíce na chalupu.
No a další jobovka: tatínek od nás odchází,takže jsem totálně v pr...li ☹ nevim co si s malým počnu. Asi si sem do druhého pokoje budu muset sehnat nějaký podnájem. Třeba zrovna maminku s mimčem co jsou taky sami.
Je už fakt lepší jít od sebe,stejně nefunguje jako otec,nebo otec možná jo, Matěje zbožňuje a dýchal by pro něj ale to je vše. Teď byl 8 dní služebně v Řecku,včera se vrátil a dnes se teda rozhodlo.V neděli plánuje jet na dalších 5 dní na plavecký soustředění do Strakonic. Opravdu jsem na vše sama steně jak už tu psala Kikimaruš...
Jen si na to musím zvyknut.

maatkka
22. jún 2010

pavcik ach jaaaaaaaaaaaj - to je mi tak strasne luto 😢 tak som dufala ze to nejak vyriesite 😔
ja by som tych chlapov niektorych niekedy najradsej prefackala 😠 ako si to predstavovali ked tie deti "robili"??? ako to ze ich miluju je sice pekne ale asi nepochopili ze byt rodicom je aj o niecom inom!!!
je mi z toho strasne smutno... uz som to chcela napisat aj Maruske... ale uz som sa neudrzala... akosi je to uz bezne v poslednej dobe aj v mojom okoli ze otcovia si zrazu spomenu ze oni si chceli vlastne este "uzivat" a dieta im je naobtiaz ☹ alebo co... 😔
velmi velmi vam drzim palce baby - kikimaruska aj tebe nech sa splni ten sen o rodinke s mamou (dobrym) otcom a detickami...

kmoor
22. jún 2010

Ahoj holky,

tak dneska jsme měli den debil. malýho o půlnoci začlo bolet bříško, páč díky "wýletu" měl úplně nabouranej harmonogram a celej den wčera nekakal. takže břichabol jak prase, celou noc kňoural, ráno to rozsekl pořádným ječením a celej den se s tím perem. tak do něj rwu kapky horem dolem, došlo i na rektálku. jestli to bude po zítřku to samý, tak mi asi šwihne.

@kikimaruska: já jsem rodila w chebu, páč to je porodnice nejblíž, když jsem w sanitce měla kontrakce po minutě. jenže tam jaxi s náma newěděli, co dělat, tak wolali do mostu, a děcka čekala, než si pro ně přijedou. po týdnu jsem jela za nimi do mostu, kde jsme byli 4 měsíce. malej byl w ústí jenom operowanej, takže tam jezdíme na kontroly. s neuroložkou moc spokojená nejsem 😠 wzhledem k tomu, že má malej fakt wážnou diagnozu, mi připadá, že se mu málo wěnuje. a nawíc nemá ten wlastní ultrazwuk, a posílá nás do chebský nemocnice, to je taky na h...., když ten ultrazwuk dělá pokaždý někdo jinej.

@zabka85: no jako ani mi nemluw o ultrazwuku, zrowna dneska jsme říkali s mladým, že bychom mohli jezdit klidně do ústí na ultrazwuky, když tady jsou neschopný. w pátek jdeme na neuro, tak budem w ch, to můžem dát rande ne? pokud se teda něco nepos....

jinak je mi teda dost líto holek, co mají neschopné tatínky swých dětí...já jsem se na rowinu mladýho zeptala, jestli s náma chce zůstat, když má malej takowý blbý wyhlídky do budoucna, ale taky jsem řekla, že ho nikam nedám, že si ho wypiplám a že ho budu milowat takowýho, jakej bude. i když je náš taťka mladší o 3 roky než já, takže je to wlastně cucák 😀, tak řekl, že nás w tom nenechá...jasně, budoucnost může bejt taky jiná, ale zatím dobrý....když jsme widěli děti poprwý, tak mě děsně podržel, nikdy bych to do něj neřekla 🙂

a my s hlídáním taky zatím nemáme problémy, je teda prawda, že malýho jen tak někomu neswěřím a na noc jsem ho ještě nenechala samotnýho s někým jiným. ale w sobotu máme třídní sraz se základkou, tak uspáwat bude mamka, taxem na to zwědawá. určo budu každou půl hodinu wolat jak debil 😀

kmoor
22. jún 2010

@zabka85 o jakým zákroku to mluwíš?? my tam teď nebudem...myslíš ty kýly? to wí, kdy na to příjde řada, měli bychom nejdříw jet na kontrolu do chirurgický poradny a tam se to kdyžtak případně domluwí, já bych byla radši, kdyby se ty kýličky wstřebaly a nemuseli ho operowat...

kmoor
22. jún 2010

jééé holky sorry za tu mojí zprzněnou češtinu, já se takhle naučila psát a už mi to zůstalo 😅

kikimaruska
22. jún 2010

Kuk kuk 🙂
@maatkka děkujeme moc za hezká slovíčka. Ono je to fakt na hlavu....prostě si toho moc neužili, musí si to vyjasnit, odpočinout si (od nicnedělání)...a už odpočívá víc jak rok...a konečně ted už tak nějak začínám odpoutávat. Celou dobu sem dávala naděje, že se nakonec rozejde s tou paní, která má mj.taky 6l holčinu....ale nějak se to nezdařilo...
@pavcik : moc Ti přeju, aby vám to bydlení a tak celkově vyšlo jak má...koukám, že se rozcházíte přesně jako my...když bylo malému rok a měsíc (tedy L.už s náma jen žil...od Vánoc a doma moc nebyl). Zrovna sem vzpomínala, že před rokem jsme se touto dobou stěhovali. (dum zdědil táta, takže jsme se museli vystěhovat). Našla sem si podnájem 1+1, ale nakonec se to nezvládlo vubec platit, se závazky z minulosti a výdaji na Kubíka...naši nám přispívali, ale nakonec sociálka nedala ani korunu, takže jsme totálně zadlužení v prosinci 09 po pul roce šli k našim... Tak snad se ti to povede vyřešit co nejlíp...abyste se nemuseli stěhovat a měli co nejmenší výdaje navíc...ikdyž je strašně znát, že najednou přijdeš o jeden plat....
@kmoor : já bych se optala a našla si neuroložku na doporučení. jak sem psala, nám ji doporučila kamarádka a nejdřív jsem dojižděla 30, ted to mám 55 km...ale je hrozně pečlivá, hodná a ultrazvuj má v ordinaci, EEG si dělá vždycky sama...Jinak Maruško, my měli strašnou kýlu, kubík stále brečel (prvních 14 dní bud brečel, jedl..a trochu spal, ale jakákoliv činnost mimo spánek a jídlo byl pláč...než si zvyknul ☹ a tu kýlu si stále víc a víc vytbrekával. Dr.nám řekl hlídat, dokud jde zatlačit dovnitř, je to ok...pokud by nela, ihned do nemocnice, a že časem se snad vstřebá, jak budou sílit ty břišní oslabený svalíky a tak.Měle asem hroznej strach, zvětšovalo se to stále...Vždycky mi to i odtlačilo plenku (nedonošenecké ještě nemaj ty pružné pásky) a jakmile se počural, ihned to proteklo skrz i npřez body atp, takže sem a den klidně i 8x převlíkama....a všude vláčela plno prádla. Přelepování atp.nefungovalo, hneds se to odlepilo a i se pod tim pak osypal nějakým exemem, jak měl citlivou tu kužičku...a nakonec když už hrozila chira realně, tak jsem zkusila koupit ten kylní pás, maj 2 velikosti...davala sem ho když nebyl napapanej a ne na noc....ne pravidelně...ale rapidně se to začlo zlepšovat , za týden už pokrok a do 14 dnu to zmizelo uplně...takže doporučuji zkusit. Dím fotečku, jak vypadal s tou kyličkou...byla vysoká asi 4 cm, fakt ošklivá ☹ . Do toho měl i tříselnou kýlu...ale ta ce pak vstřebala.

kikimaruska
22. jún 2010

Tak první fotečka je v porodnici na Krčku, druhá už doma ve vaničce, kdy se kýla zvětšovala a ta poslední je v umyvadle u tety...pak když už ta kylka ustoupila... (měl ten pupíček ještě jako volnou kužičku, ale už to neměl vystouplý a tvrdý). A ted ve 2 letech už má pupík pěknej.

simicak
22. jún 2010

ahoj holky
Pavcik,to me moc moc moc moc mrzi,ale za chvili si zvyknes a bude ti dobre a najdete si uzasneho ddruheho tatinka a ty hlavvne chlapa,co si te bude vazit!!!! Proste chlapi jsou hovada,sobci a hotovo. K tomu nic ji neho dodat neni a slusne se k tomu vyjadrit fakt neumim.
Musite byt pavli a marusko moc silne zenske a preji vam vsem jen to nejlepsi a fakt hodne sil do toho vsecho. Od nas odesel tatka a nechal mamku s roztrousenou sklerozou a tremi malymi detmi!!!! Nic mene po 14 letech snad,se dali patky dokupy a jsou zase spolu a klape jim to na stari 🙂

My dnes v zabavni parku,fakt uplna bomba,drahy,kolotoce,atrakce,zoo..........vsehcno tak naslapane!!!!! Jsem se s veru tocila sest hodin a jsem uplne vyrizena,mam vyrvane hlasivky z tech silenych kolotocu a preplnena dojmy. No a nase pidi Vicki se tocila taky nekolikrat 😀

kmoor
22. jún 2010

@kikimaruska díky za tipy 😉 pupeční kýlu jsme měli malinkou, než nás pustili domů se trošku wyklubala, ale cwičením jsme ji pěkně shodili 🙂 máme údajně ještě oboustranné tříselné kýly, ale ty jsou fakt minimální, proto myslím, že to taky rozcwičíme nebo se wstřebaj

bera28
22. jún 2010

Ahoj holky 🙂

Kiki, teeeda dovču ti strašně moc přeji. Oba si jí s Kubíkem zasloužíte. Krásně se čte, jak píše o svých rodičích. Buď ráda, že je máš a že jsou Ti takhle k ruce. A neboj, on se určitě časem objeví i nějaký pořádný! chlap, žádná bábovka 😉 A v tričkách bude Kubula fešák😉 Už se těším, až si tady budeme po prázdninách předávat informace o odplenkování 🙂 🙂

Simi, já si teď hledám nějakou lokalitu na dovču, abych to měla pěkně připravené a až se v půlce srpna vrátíme z jižních čech, tak si to koupím jako na poslední chvíli 😉 Dobře jsem to vymyslela, co? Teada ale to je smůla, když se ti kámoška odstěhuje. To vždycky zamrzí. Mně takhle frnkla kámoška i s kamarádem do Holandska ☹ Teď už se vídáme jen tak 3x do roka a fakt mi tady chybí. Tak jí vždycky překecávám, ať už se koukaj vrátit zpátky 🙂 Tak to jsi dobrá, že vlezeš do parku na atrakce. Mně se dělá špatně i na řetízkáči, tak mají svišti smůlu a jinam, než na houpačky -lodičky s nimi najdu. Ale i tam už chodí sami 🙂 🙂

Mispuli, to jsi napsala přesně, jak mám pocit, že už jsme v pohodě a normálu, tak zase šup zpět do problémů 😖 Až budeš vědět, jak s Táborem, tak písni. Já klíďo přijedu jednou za Vlaďkou a podruhé za Tebou. To mi fakt neva, aspoň budou mít svišti vzrůšo.

Zabko, užívej si apetitu malé 🙂

Denisee, dej tomu ještě čas, ta dieta nefunguje hned. Ale víš na co si vzpomínám? Kdysi tady nějaká maminka psala, že jí dítko kaká taky několikrát denně a je úplně zdravé. Tak třeba ta četnost stolice prostě bude u Vojtíka taková. A nelezou mu třeba zrovna i zuby??

Pavcik, mrzí mě to, ale pořád je lepší být opravdu sama, než být s chlapem a stejně sama. Když si vzpomenu na Kikimarusku, jak psala, že od ní přítel odešel a byla mooc smutná. A teď - vidíš snad někde zlomenou ženskou?? Koukni, jak si s Kubíkem užívají a co všechno podniká - před nedávnem dovča s kámoškama, za chvíli nástup do práce, v létě dovča u moře... A i ten chlap časem příjde.
Tak teď se na to zkus podívat taky trochu ekonomicky, oběhej si sociálku a vyžádej si všechny možné příspěvky. Jako samoživitelka budeš mít určitě na něco nárok. A pro Matese už mám zařízený příspěvek na péči a ZTP průkazku?? K tomu jsou také různé výhody, třeba i na rehab. pomůcky atd. No a za pár týdnu budete v lázních, vyčistíš si hlavu a příjdeš na jiné myšlenky 😉

Holky, já měla po dlouhé době super večer - byla jsem cvičit a příjdu krátce po osmé domu a tady TICHO - raraši už spali🙂 Chlap je vykoupal, nakrmil, uložil. To byla balada 🙂 🙂 No, ono to tak dopadlo hlavně kvůli tomu, že jsem byla odpol s Kubou plavat a ten se tak těšil, že odmítal po obědě spát (asi aby to nezaspal, a nevzala jsem místo něj ségru🙂 🙂

petrach
22. jún 2010

Pavcik to me moc mrzí..je to jak psala už i matka..chlap chce desne rodinu,pak najednou zjistí,že si nic neužil a odejde..jenže ženská nemuže odejít a vykašlat se na deti,tahne to celím platem a chlap da tot 1000kč a je vysmátej...

místo toho aby sis konečne oddechla po tech nervech,tak jich máš ješte víc.. 😠
musíš hlavne řešit finance,příspevky,péči o díte..a třebas by ten podnájem byl nakonec i dobrý..nejakou svobodnou maminku at ti není smutno..
jo a doufám,že tomu tvému brzo dojde jakou udelal chybu a že ty už budeš mít vedle sebe super chlapa 😉

petrach
22. jún 2010

@kmoor taky bych skusila jinou neuroložku..pokud nejsi spokojená..skus se poptat i tady na koníkovi..nebo i založ diskuzi a uvydíš jaké mají jiné mamky skušenosti..

@zabka85 malou máš krásnou🙂 🙂 a i ti krásne jí..to bud ráda

denise a dr co na to říká???? třebas ta dieta nezabere hned..to je furt neco
bero teda tatka se vytahnul co 😉 a i je nakrmil,že i jedli jo??? to chce odmenu 😀 samo že tatkovi..

bera28
22. jún 2010

Peti, nakrmil je, ale já jsem jim ještě před odchodem musela uvařit kapustovou polévku s vločkama, tu snědí vždycky 😀 Takže to byla taková sázka na jistotu 🙂 🙂 A odměnu už má - čučí v obýváku na fotbal a já mu do toho nekrafu 😀

kikimaruska
22. jún 2010

@pavcik :jak píší holky, oběhat sociálku, ale hlavně....nevím zda jste byly oddaní, tak nejdřív asi tedy rozvod, ustanovení dětí do péče a sustanovení výživného. A to výživné a péči i pokud jste spolu !jen! žili...jako já a bývalý. Jakmile to nemáš soudně rozhodlé, tak ti sciálka nedá ani korunu do té doby, a zpětně taktéž ne 😕 🙄 . Myslela sem, že uhraju příspěvek na bydlení, měla sem přez realitku legálně podnájem, smlouvu, byla sem tam samam s Kubou, platila sama nájem a nic neuznali. Řekli mi, že si mam najít jinej byt, že do podnájmu mi nic nedaj, přestože sem vše měla zařízené. Takže PRO nájem, nebo mít svuj byt (ha ha, to bych asi nežádala o příspěvky), nebo od města, služební (město mě samo vypeklo že nemá, služební taky nebyly) a pronájmy v DC kam sem chtěla nebyly též. Bud samé podnájmy, nebo za 1+1 v pohodě 7,5-8 tisíc 😖 (což se 7600 rodičákem nemožné). No a samozřejmě mít tam trvalé bydliště, a bydlet tam zcela sama-teda být nahlášená zcela sama...a to většinou tam jsou nahlášeni majitelé či jejich dítko, takže zase smula, sečtou příjmy všech osob nahlášených v domácnosti (přestože jsou to uplně cizí lidi co tam nežijou, že). No...takže když jsem se po soudech a všem dozvěděla, že mi needaj vubec nic, tak jsme museli k našim tak jak tak, protože nám většinu nájmu platili s tím, že po soudě přispěje stát...a ani to mohou ukončit. No, nekonalo se. S přídavkama na dítě podobný excesy...že mi mamka řekla, přeci se jich nebudem doprošovat na kolenou, abys dostala 500 kč...protože se zeptají, máte auto? Tak ho prodejte! Auto k životu nepotřebujete, tv také ne....Mě to tak mrzelo, jedni dostanou uplně všechno a nehnou prstem, já normálně pracuju, snažím se co jde a kdybych opravdu nepotřebovala pomoct, tak bych se nedoprošovala...no udělala sem si svuj obrázek a at si to třeba sežerou. Ted budu štastná když mi vyjde ta práce, bude mě to bavit, vyjdu mezi lidi a nebudem už na nikom viset jako koule na noze...samotný mi to přijde hrozně divná situace, když sem si vždy platil vše sama a sama se o sebe dovedla postarat, jenže s omezeným příjmem to prostě nejde. Si připadám tak divně, když mi mamka píše sms, co bych chtěla koupit...na co mám chut nebo jestli nepotřebuje něco dokoupit Kubík...protože já po placená mám v peněžence 50 kč a na kontokorentu věčnej mínus, od doby co jsme se odstěhovali od bejvalýho... 😝 . Hrozně moc ti pavcik přeju, abys mohla v tom byte zustat, nebo si našla dobrou spolubydlící...a aby to všechno dobře dopadlo...hodně by ti ta nájemnice pomohla finančne a co si budem povídat, každá koruna dobrá...

argousek
23. jún 2010

Ahojte babulky,

vůbec nestíhám 😝

pavcik je mi to tak líto ☹ Je to tragédie s těma chlapama. Jakmile se vyskytne problém utečou a my se s tím musíme poprat samy. Ale pokud je to chlap, kterej tě nedokáže v tvých nejtěžších chvílích podržet a myslí spíš na sebe, tak je to možná lepší. Je mi z toho tak smutno, posílám ti moooooc energie, aby si se dokázala zase zvednout a jít se vztyčenou hlavou. Ráda bych, tě obejmula a řekla ti tolik slov, co by tě povbudily. 😒 Moc na tebe myslím, drž se 😉

Já jsem byla včera taky pěkně vytočená. Já si všechno obstarávám sama, nemám ráda, když se musím na někoho spoléhat. No a včera jsem si chtěla zasadit kytky, tak jsme manžela poprosila ať pohlídá Štěpána. On nakonec, že dojde raději nakopat hlínu. Tak mi ji nakopal a já si dala kočár na zahradu a šla sázet a nakonec jsem si vyslechla, jak po něm pořád jenom něco chci a úkoluju ho. Tak jsem byla totálně nasraná, že jsem tak sprostá, protože jsem chtěla jen nachvíli pohlídat a tu hlínu nakopat se mi nabídnul sám, protože nechtěl hlídat. Ale kdybych po něm něco chtěla, ale já si opravdu všechno udělám sama. Když vykoupe Adámka jednou za týden, když nestíhám, tak to mám hned na talíři, že koupal, jako kdyby to dělal každej den. ☹ Takže jsem ho poslala do háje a raději zase dlouho nic chtít nebudu.
Jinak my jsme byli včera na kontrole tak Štěpán 5300g a kyčle v pořádku. Jen máme pořád zaslzené očičko, tak jsme dostali antibiotický kapičky.

mispuli
23. jún 2010

Ahoj holky

Pacči je mi to líto s tím tvým chlapem,taky nechápu,proč jsou většinou chlapi takový bábovky a že ženská má bejt vždycky silnější 😠

já si tedy na manžela stěžovat nemůžu,jasně jsou dny,kdy se něco nepovede,ale jinak jsme se vždycky tak nějak drželi navzájem nad vodou,vzhledem k jeho zaměstnání je výhoda,že může z práce kdykoliv,takže ke všem doktorům nás vozí autem a absolvuje to s námi,doma bez řečí pomáhá,uklízí,luxuje,meje nádobí,jediný kecy,který má jsou,že ta mám nepořádek,nehádám se ,mám,jen prostě nemám ,kdy ho uklidit,tak ho to občas popadne,začne a Míša mu to systematicky vyhazuje za zády,tak pak už se nediví,jinak koupe skoro každej den,pokud je doma a to už od malička obou dětí,když připravím jídlo,tak je v pohodě nakrmí,tedy v pohodě,když nechtěj,tak jsou hlady nebo je trošku dořve

@argousek Míša taky mívala zaslezený očičko,kapky nepomáhaly žádný,2x jsme byly na propláchnutí kanálků a od tý doby máme pokoj,jen jednou loni v létě ode mě chytla zánět spojivek,ale dala jsme jí stejný antibiotika,jako jsem dostala já a za den bylo po

jo a s tím kaděním jsem to psala já,Míša řídce a několikrát denně srajdila skoro 3/4 roku a prostě to pořád byly zuby,klubaly se jí strašně dlouho,ted poslední dobou máme konečně klid

mila01
23. jún 2010

Ahoj holky.

Pavčík - moc mě to mrzí.Drž se a strašně přeju,ať je líp.Holky mají pravdu,lepší sama než s nesprávnym chlapem.

Poctivě jsem dočetla,ale nějak nestíhám reagovat.Jak je hezky jsme pořád venku - holky jsou ve školce,pak je vyzvednu,jdem hned na zahradu nebo na prolejzky,vracíme se večer a nestíhám. 😀

Konečně jsem stáhla fotky z oslavy,tak přikládám.

maatkka
23. jún 2010

Ahojte...
tak ja uz od vcera rozmyslam nad tymi chlapmi vztahmi a ked este Maruksa napisala ako je to s tou socialkou 😠 peniazmi pridavkami prispevkami... po rozchode... ☹ ☹ ☹ Je to fakt divne cele na hlavu... este nikdy som takto nerozmyslala (dufam teda ze naostro ani nebudem nikdy musiet...) ale je mi z toho nejako smutno 😔
Ja si stale hovorim ked pocuvam (alebo citam) ako sa zeny stazuju na svojich chlapov ze musim byt k tomu mojmu lepsia lebo on je poklad... Podla mna je lepsi manzel ako som ja manzelka 😀
Uz vela krat som tu pisala ako sa zachoval po tom co sa Lilu narodila - to mu nikdy nezabudnem... Keby bol iny ako je tak skoncim na psychiatrii vtedy.
Nema problem zo ziadnymi domacimi pracami - napr. vari skoro uplne len on vynasa smeti len on nakupuje potraviny len on (ja len pisem zoznamy 😀 ) a spravi hocico bez reci (ked mu poviem). Aj ked radsej si tiez poupratujem sama 😉
Viem co pre nas robi aby sme si mohli dovolit vsetko co potrebujeme - ze si berie naviac sichty v robote a pod. Vsetko plati od najmu cez potraviny vsetky faktury - teraz napr. dovolenky opravu auta nedoplatok na studenej vode (300 eur!!!!
😠)...
Ako na otca na nho nemozem povedat krive slovo... Casto ked pride po nocnej nejde spat a vezme malu az kym sa ja nezobudim. Aj ked je rano doma vzdy k nej vstava a ja spim. Berie ju von ked si chcem oddychnut...
Ked ich vidim ako sa spolu hraju vyvadzaju smeju sa vymyslaju... 😵
Hocikedy ma vyhana nech idem von s kamoskami so sestrami na kavu cvicit alebo si len tak pobehat po obchodoch si nieco kupit. A ja viem ze mozem s kludom ist pretoze on presne vie co ako a kedy s malou... je na nu opatrnejsi hadam ako ja... takze sa nemusim bat. Vymysla nam program aby sme sa nenudili. Robi nam prekvapenia (prijemne 😀) nosi darceky...
Mozem mu verit...
Urcite nie je dokonaly (napr. polku tejto noci prechrapal 😠 😀 a na vikend planuje rybacku s chalanmi 😠 😀 )... ale ineho by som ho ani nechcela... A to sme spolu uz siedmy - vraj kriticky - krizovy!!! rok 😕 😅

Bera dobre to mas s tou dovolenkou vymyslene - velmi prajem nech ti to vyjde 🙂 podla mna to bude pre vsetkych super - nie len pre teba ale v konecnom dosledku ked prides odychnuta aj pre tvojho chlapa a aj pre deti 😉

Argi chlapom idu niekedy rychlejsie usta ako mozog 😀 a tak niekedy trepnu taku blbost... mozno mu je to potom aj luto ale to uz neprizna... Ja tomu predchadzam tak ze ho vzdy za vsetko pochvalim 😀 tak je nakoniec hrdy ako dobre to spravil a rad ze mi taaak pomohol 😀 Ved aj mne dobre padne ked oceni moju snahu 😉

Kmoor podla mna pri takychto neuro diagnozach je dobra neurologicka zaklad... aby si s nou bola spokojna a mohla jej verit... lebo k nej budete este dlho chodit... ako aj my...

maatkka
23. jún 2010

...sorry zase za "slohovu pracu"... 😀

argousek
23. jún 2010

no já nechci, aby to vyznělo, že jsem nějak nespokojená. Naopak já jsem šťastná a vlastně mi to vyhovuje, že si všechno dělám sama, protože mám pocit, že já si to sam udělám nejlíp. Taky to ale není tak, že by manžel nikdy nic neudělal. To on si taky bere Adámka ven a vykoupe, ale jak píšu, je to jednou za a u mně se to bere jako samozřejmost a on má pocit, že za to má dostat metál. Jak píšeš maatka chválit a chválit, což já teda dělám 😝 Jen mně to vytočilo, on je teda pravda, že neměl moc dobrej den v práci a tak nebyl v náladě, tak jsem to slízla

pavcik
23. jún 2010

ahoj holky,
moc díky všem za podporu
fakt moc...možná budu ted psát nesmysly ale jsem totálně v hajzlu
On má normálně milenku
a co je for tak je to sestřička s neonatologie s apolináře
já jsem tak na dně že nevim co mám dělat

simicak
23. jún 2010

Pavli,to je hajzl!!!! Drz se a zustan silna!!!!! Fakt chlapi jsou prasata!!!!!

My dnes byli na testy,tak Viki do ruky dostavala 5 min elektricky proud,jen trosku,ale rvala tak,ze i doktor z oddelni pribeh co se deje,koho tam tyraji. Ale ona rvala uz jak jen chytla jeji ruku. No bobek,se ji nedivim,kdyz ji kazdy tyden berou krev a porad do ni dlubou. Jen mi bylo lito te maminky co sla s mimcem po nas a videla to,bya uplne bleda,zelena........Viki ji uplne videsila.
Byl to nejaky test,kde musi z ni dostat pot a pak to biochemicka nejak rozebere,spocita a je to na nejakou plicni nemoc nebo neco takoveho,uz neznam nazev te choroby. Za tyden budou vysledky a tim skocni veskere testovani kvuli vahy. Tak snad prolezem.

Pavli,mi te je tak moc lito bobku. Ale uvidis,i kdyz si to ted neumis predstavit,za chvili bude dobre a na nej si ani nevzpomenes!!!!!

maatkka
23. jún 2010

Pavlinka 😢 ja neviem co napisat... ako ta utesit... nemam na to slov...
Taky chlap co toto dokaze... teraz ked ho najviac potrebujes ani nestoji za to aby si sa kvoli nemu trapila... Ja viem ze sa mi to lahko pise a nedokazem si ani predstavit ake to musi byt pre teba tazke 😢
Zelam ti teraz hlavne vela sil - mas drobceka mas pre koho zit a fungovat dalej!!! Velmi na teba myslim a drzim palce aby bolo uz fakt vsetko zle za vami nech preckas este toto zle obdobie a nech uz je len lepsie a lepsie a lepsie... !!!

argousek
23. jún 2010

no tak to si děláš srandu, to je teda fakt mazec. Neboj na každý prase se vaří voda a ono se mu to vrátí 🙄