Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

ludka78
9. aug 2010

prepacte, ze vam tu tak vpadnem! chcem sa len opytat, ze kolke z vas mali skusenosti s klokankovanim - kangorooCare. Kamoska sice nema nedonosene dietatko, ale zda sa mi chore, aby 2 tyzdne od porodu, nemohla drzat v naruci svoje dieta! I ked je chore, moze byt klokankovane, no nie?

petrach
9. aug 2010

@ludka78 my klokánkovali asi po tydnu..zaleží na stavu co tomu detátku přesne je..pokud má infekci,tak ho asi težko dají,mají strach z následku,musí se poléčit ATB..díte by melo byt stabilizované..u nás bohužel jsopu nemocnice,kde to odmítají a dávají neradi,přitom tem detičkám to desne pomuže se uzdravit,zklidní se a líp dychají..to vím i podle malého

simicak
10. aug 2010

ludka,pokud to povoli tak klokankovat. me to bylo vzdycky jen doporuceno a klokankovali jsme kazdy den nekolik hodin. A prave jestli je nemocne,tak to pomuze. Me rikali v nemocnici,ze je dokazane,ze deti s horeckama co se klokankuji,tak jim klesaji rycchleji a vubec ne moc lip snasi a rychleji se uzdravuji. Jen doporucuji 😉

julianna,tady se TBC neockuje a cestujem vsude,tak to klidne zrus. Pokud tea nelitate do zemi,kde se hodne vyskytuje TBC. My uz po MMR,prvni dva dny teploty a hned v ten den se mi osypala a do 5ti dni to zmizelo. Tak jsem rada,ze uz mame naockovane vsechno.

Nase Vicki lita porad po zemi,poustim ji pred barakem na beton,na hristi................vsude a teda zloutenka me nikdy nenapadla. My si jako decka taky hrali mezi slepicema a byi jsme porad jako cigosky.....
A mame pokroky!!!!! Snazime se fakt mluvit,zkokusi opakovat jednodussi slova,sice to ne opakuje presne,ale zvukove to sedi. Takze jak rikame sit down,tak mala rika dau ( konec toho slova),taky vcera manzel rikal mol ( krtek ) a mala hned mo mo. Taky rika papat krasne a minele se snazila napodobovat dekuji.
A SPALI JSME !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Vstavala v pet rano,to je ale docela typicke a sla spat o pul seste vecer a manzel tam sel tusim jen jednou v noci 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

simicak
10. aug 2010

kmor,uzasneeeeee zpravy!!!!!!! tak at jste s Honizckem brzo doma a hlavne at je vse v poradku!!!! Drzime palecky a moc na vas myslime 😉

petrach
10. aug 2010

Danyskovi od Adajar všechno nejlepší k 1 narozeninám 🙂
hlavne hodne zdraví,štestí.lásky..a velikou pusu od tetky 😉

petrach
10. aug 2010

simi tak to je krásné,že tam tak spala..a ty očividne taky 😉

maatkka
10. aug 2010

Ahojteee 🙂
hrozne moooooooooc sa tesim z dobrych sprav o Honzikovi a kmoor - je to naozaj uuuzasnyyy chlapcek sikovny 😵 tak nech ste rychlo doma a nech si uz konecne mozte uzivat v klude ako rodinka!!!
bera ja som ako decko milovala granko (ale len to original nie ziadne napodobeniny ani ine prichute) - som kludne mohla byt cely den len na nom - no nanestastie mi to ostalo doteraz 😝 😀
a synovec je presne taky isty - od takych troch rokov kedy mu ho segra zacala davat ho vypije aj s litrom mlieka denne - inak sa stravuje normalne a ma v piatich rokoch nieco vyse 30kg (a to je hyperaktivny a neposedi ani dve sekundy) - tak si myslime ze to je aj tym grankom (no a geneticke)...
ja sa ho sice Julii este nechystam davat kym je na UM a chuti jej ale ked ho sem-tam ja pijem a dam jej kvapku skusit tak jej tiez moooc chuti 😉
dera my sme brali encephabol (je naozaj podobny ako nootropil - obidva lieky su nootropika) kvoli krvacaniu do mozgu no na Lilinku nastastie ziadne vedlajsie ucinky nemal... s tymi utlmujucimi liekmi neporadim - aj ked segra nad niecim podobnym uvazuje uz asi tri roky este stale sa neodhodlala
adajar Danielkovi tiez parjem kraaaasne prve narodeninky 😵
a gratulujem k vsetkym pokrokom moc sa z nich tesim 🙂 aj z toho ako drobcekovia krasne rastu 😵

simicak
10. aug 2010

bera,mi Verunka granko miluje,cokoladove. Zrovna dneska jsem to pili,ja to taky miluji. A dobry napad,asi zkusim Vicki taky udelat se sunarem,at vic nabere,treba na svacinu. Manzel ji porad cpe nutelou 🙄 Kdyby ji to dal aspon na chleba,on ji to krmi lzickou pomalu jak jogurt-no chlap,pry vykrmuje. On totizz sam sezere 5nutel mesicne lzickou!!!!!

Petrach,prd jsem se vyspala. Krtili jsme s manzou postel vcera a klid v loznici,sla spat v deset a ludra vstala do ruzova vyspana ve 4.30!!! Ona totiz nechce spat pres den,proste nejde uspat,i kdyz ji pul hodky tlacis v posteli,a pak usne po pate vecer. Ale ja to ted jeste dve hodky dospala,tak kuz jsem dospana.
Verunka je hlavne nadsena z toho a taky uz jsem vyndala monitor decchu uplne,tak asi uz prodam.

adajar
10. aug 2010

Ahoj holky zdravim chci jen rict ze dneska je to rok co Danysek prisel na svet. Uz vazi 8040g a meri 71cm a je moc sikovnej uz stoji a obcas obchazi nabytek. Jinak jsme na chate tak nestiham net.

mata299
10. aug 2010

ahojte,chcem sa s vami poradit...maly sa narodil 20/5 v 29+4 tt s vahou 1095...sme uz zhruba 3 t doma z nemocnice a snr cca 2 t na um - najskôr to bola beba ha alprem a teraz uz asi tyzden mu davam bebu ha 1...cca 4 dni mi stoji na tej istej vahr 2500 g...prepustaciu davku mal 45 ml...teraz mu davam tak 55-60 ml, ale vypije to rychlo a vyzera, ze je este hladny...ako ste to mali vy?pisem ako tatar, lebo ho mam na rukach

julianna78
10. aug 2010

Adajar Danielkovi všetko naj naj naj k narodkám.Je strašne šikovný a krásne všetko dobehol 🙂
Peti malá ešte stále strieda lezenie s chôdzou.Ako si nakoniec vyriešila obúvanie doma,dávaš papučky alebo je Šimi na boso.
Čo sa týka žltačky moj manžel v detstve mal bol 3mesiace v nemocnici a potom dlho dieta a žiadny šport.JJak som písala my vela cestujeme,hlavne Azia a pred 4rokmi som sa dala aj ja zaočkovat a nemám strach sa najest ani na ulici.Teraz bereme 1krát aj malú a budem kludnejšia ked očkovanie bude mat.
Mata299 nemusí pribrat každý den,niekedy týžden nepriberú a potom priberú skokom viac a pokila máš pocit,že je hladný kludne mu pridaj.

mata299
10. aug 2010

julianna ďakujem...vôbec neviem, podľa čoho sa mám orientovať..na jednej strane ho nechcem tým mliekom preťažiť, na druhej strane ho tiež nechcem nechať hladným...on totiž vypije všetko, čo má vo fľaši a ťahá potom na prázdno ďalej...niekedy si cmúľa pestičku a je nervózny...pije každé 3 hodiny a medhi tým mu dávam ešte prevarenú dojčenskú vodu s vitamínmi, ktoré má brať...som z toho fakt mimo...má 2 mesiace a 3 t, ale bol by sa narodil až 2/8..vôbec neviem, ktorý dátum mám vlastne brať, čo sa týka pokynov k jedlu resp. vývoja

simicak
10. aug 2010

mata,dej kubikovi mlika kolik chce. Pokud ti potom neblinka,tak at jen pije.A vyvoj se bere tak,ze vzdycky odecitas ty tydny,co je driv narozeny,takze maly je ted novorozenec,takze vyvojove nemusi delat nic,jen papat a kadit a curat a vaha...........kazde dite pribira jinak,hlavne ze papa a jak psala juliana,oni nekdy nep ribiraji a pak to zas naberou najednou. Doktori si to urcite pohlidaji. Bud rada,ze je tak krasne papa. My mame 14 mesicu,korigovane pristi tyden rok a mame 7kg 🙄

simicak
10. aug 2010

jeee a my jsme taky narozeni 29+4 🙂 a termin jsme meli 19.8,ale uz mame rocek a vahu jsme meli podobnou

mata299
10. aug 2010

simicak...tak to je krásna váha, ja počítam, každý gram a keď nepriberá, tak sa idem zblázniť od strachu..tak som sa tešila, že sme už doma, ale teraz mám o to väčší strach... ☹

julianna78
10. aug 2010

Mata tak váha a papanie nepapanie je tu častá téma,že Simicák 🙂 Moja malá je tiež 30tt a mala 960g,teraz má 7700g takže nic moc váha,ale papá strašne vela,len jej rýchlo spaluje a je moc aktívna.Teraz som sa na váhu už vybodla,ale tiež som vela stresovala predtým.
Jak ti písala Simi vek sa berie korigovane,ale pri papaní a pri prvých príkrmoch mi vraveli že mám brat vek kalendárny,takže ja som začala prikrmovat v 6m a korigovane mala 3,5m ale niekto vraví aj pri príkrmoch vek korigovat.
Prečo si rodila predčasne?Ja som mala help syndrom

simicak
10. aug 2010

mata,my taky zacali prikrmy normalne,takze jak mela nejak 6m,ale odmitala a za mesic se chytla trochu
Krasna vaha???? Hej,tak to rekni nasi doktorce 😀 My pul roku vubec nic nepribrali!!!!!! To jsem te ted asi potesila,co? 😉 Je to maly spunt a stejne jak u juliany,sezere vsechno co najde a hned to asi vykadi nebo nevim. Ale nas dali na vysoko kaloricke mliko na predpis. Ja byt tebou,tak se nejak neboji,taky jsi presla na jine mliko,tak pockej az se to usadi a pak sama uvidis 😉 Zacatky doma jsou strasidelne se vsim.Ja mela stesti,ze tady je klinika otevrena kazdy tyden,takze jsem se chodila vazit kazdy tyden a kdyz jsme byli nemocni nebo mrzlo,tak jezdili oni ke me. Ted chodime jednou za 5tydnu a mame i dietologa.
Jo a nas jak propustili,tak jsme prvni tyden zhubli,pak jsme 2 nebo 3 tydny nenabrali nic a pak se to rozjelo 😉

mata299
10. aug 2010

pane bože...vravela som si, piánko, že napriek tomu, že je narodený tak skoro, nebudem stresovať doma a že najskôr všetko pekne predýcham a tak budem riešiť, no dnes kubko celý deň nespal, len plakal a plakal, spal len na rukách a aj to len tak naoko, zaspal mi až večer o siedmej a ja som od štvrej plakala už s ním...bol najedený, prebalený, vykakaný, kontrolovala som, či mu nevybehol pruh...no nezaberalo nič, rozhodí rukami a budí sa...balím ho na pevno do plienky, ale dnes sa mu to vôbec nepáčilo, bol ako coperfield, dostal sa z nej za pár minút...rodila som predčasne kvôli prietokom...a aké mliečko dávate vašim srdiečkam?

julianna78
10. aug 2010

Mata možno koliky,mojej malej tiež začali cca v takom veku a trvalo to asi 3týždne,bola v kuse na rukách a z ničoho nič začala plakat.Nepomáhali už ani masáže,ani rekt.rurka ani espumisan až mi baby tu poradili probiotiká bio gaia a to nám pomohla,dávam dodnes.Nám tie koliky začínali vždy večer,bolo fajn ked medzi 21 až 24 a bolo aj,že sme boli do rána do 4tej hore.
Ja som odsávala aj mrazila,sem tam kojila a vydržalo nám mm mlieko do 7m potom som dávala nutrilon 1ha a 2nutrilon už som dala obyčajný.

mata299
10. aug 2010

aj na to som dnes myslela, dala som mu poobede espumisan, zvyčajne mu ho dávam len večer, keďže predtým ho koliky chytali od 18, no dnes to nevyzeralo na koliku, mala som z neho pocit, že nevie zaspať..., ale to je len môj pocit, vôbec mu asi nerozumiem, cítim sa fakt otrasne potom, keď neviem o čo vlastne ide...

julianna78
10. aug 2010

Možno potreboval byt len na rukách 🙂 Moja malá odmietala zaspávat v postielke cez den,spala a dodnes cez den spí len v kočíku za jazdy.Ešte rada spala v húpacom kresielku.Naštastie večer zaspí sama hned po kúpani.
Možno na neho pôsobilo počasie aspon moja bola dnes dost mrchavá a takisto kamoškin malý.

simicak
11. aug 2010

mata,treba se chtel jen nosit. Neboj,za chvili se se vsim zabehnes a budes si jen Kubicka uzivat. My rvali desne prvni 4tydny asi. Mala chtela spat se mnou a porad se jen nosit,ja ji teda v noci nechavala vyrvat,tak to byl boj. A koliky jsme meli taky a nic nezabralo. A my vsichni rikali,ze si aspon roztahne plice,kdyz tak jeci 😀 Doted je desne hlucna 🙄
Je to tvoje prvni miminko a k tomu jeste nedonosene,tak je jasne,ze jsi tak vystrasena,vyplasena 😉 To s nad panikari kazda maminka a nevi co delat.

tanav
11. aug 2010

AHOJTE,
tak my sme po druhom očkovaní. Včera večer o 21,30 hod nám vystúpila teplota na 38,3 st. Zaočkovaný bol Alex asi o jednej poobede. Celé popoludnie bol v pohode, papkal, spokojný, spinkal a večer to prepuklo. Dala som mu paralen čípok, ale pomaly zaberal, lebo teplota klesala tak po 2 st. Nespala som do tretej, tak dnes sa mám na čo tešiť.
Peti, Alex má 5 mesiacov korigovaných, otáčanie ešte nie je celkom dokonalé, RHB mi povedala, že už iba veľmi malinko mu chýba.
Adajar, gratulujem Danýskovi k prvým narodeninkám. 🙂 🙂 🙂
Mata299, tuším Ty si sa pýtala na mliečko. Môj Alex je narodený 19.11.2009 - 820 g a 33 cm v 25.týždni.
Ja som ho nekojila vôbec, papkal moje mliečko odsávané a keď som ho strácala tak ho previedli na Bebu Alprem.
Alprem papal do 5 kg váhy a potom sme prešli hneď na Bebu 2 HA Premium. Tak mi to radili v rizikovej poradni, ale telefonovala som aj s gastroenterologičkou. Váhu som nesledovala každý deň, iba každý týždeň.

petrach
11. aug 2010

Ahoj holky 😉

Mato vítej mezi námi..pokud jste přešli na jiné mlíčko,muže Ti stát s váhou..pak třebas zase přibere behem tydne víc..nám to taky tak lítalo..Šíma\ je 28+3 1280g..já teda odsávala 10 mesícu mel mateřinu a pak jsme dali Sunar..nám se osvedčilo dávat probiotocké kapky...potom se malí zklidnil a i na imunitu to pomáhalo moc..u vás na slovensku to nestojí tak moc jako v čechách,tak kup a vyskoušej..cca 250-300kč..jsou to Probiotické kapky od Bio Gaji...
ty první mesíce doma jsou desné,to známe všechny..ono trva než se zajede režim,než se díte srovná po tom co má za sebou..skoušeli jste třebas šátkovat? nekteré deti to milují,byt u mámy..
klidne chod pro rady a vybrečet se,známe to opravdu všechny tady,jak moc je to težké...

Tani a jak je dnes? ješte má Alexek teplotu? to sis teda pospala,musíš jít po obede zalehnout..zavelet všem lukum polední klid 😉

fajn
11. aug 2010

Zuzko vše nejlepší k svátku a ať ti dělají děti jenom radost

tanav
11. aug 2010

Peti, stále 37,9 st. Nedala som mu zatiaľ nič. Je celkom spokojný. Jedol o 3,30 hod. Vypil 165 ml Beby a teraz jedol o 7,30 hod a vypil 135 ml. Idem mu dať trošku čajíka a budeme sa hrať. Dnes nevarím, mám od včera. Už ma to nebaví. Raz ma zjedia. 🙂 🙂 🙂
Príde dnes mamka, takže mi ho pobaví a ja si možno poobede pospím.

tanav
11. aug 2010

Aj ja sa pripájam ku gratulácii. Všetko naj,naj ... 🙂

petrach
11. aug 2010

Zuzí všechno nejlepší k svátku..hodne zdraví,štestí..at Ti deti delají samou radost 🙂

fajn
11. aug 2010

@tanav drobek malej,tak ať už je dnes líp a jdi si fakt lehnout ať si odpočineš.
Vítám novou maminku a s jídlem se fakt nestresuj protože ono to nestojí za to. Co já jsem se nabrečela když nechtěla jíst pořád jsem ju vážila a když měla dojet dr. tak jsem se modlila aby se neposerendila a nepočůrala aby měla nějaky deko navíc. Dnes si prostě řekne že nebude a nejí a jak to chceš do ní nacpat ,nenacpeš a když dám o sousto víc tak to vyblije takže tak. Užívej si ho a když tahá prázdnou flašu tak mu udělej o 30 víc a uvidíš jestli to dá nebo ne. Co já bych za to dala tenkrát když měla flašu a ta ji vůbec netahala,napouštěla jsem to do ní tak že jsem cumel zmáčkla a ona polkla. Pak jsem mlíko dávala lžičkou no děs běs ,a dnes má nejradši kuřecí řízek .Když se zeptám co bude snídat tak řízek ,večeřet řízek nebo chleba ve vajíčku to miluje ale nesmí narazit na kmín to potom řekne že kmín apačin nechce a už ten chleba nejí 😀

simicak
11. aug 2010

zuzi,jeste jednou vsechno nejlepsi 😉

Holky,vite co mi udelal muj chlap??!!! Prihlasil me do fitka!!!!!!!!!!! 🙄 A aby me tam dostali,tak mu rek manager,ze mi ma zaplatit trenera osobniho na prvni lekci,aby me to nalakalo. Takze zitra rano jdu cvicit s trenerem 😀 😀 Vicki sla dneska poprve,bobecek malicky.Maji tam hlidani pro deti,takovy klub,Verunka tam chodi uz od ledna s manzelem a Vicki mela premieru,chudak,prvni uplne plakala a pak ze uz jen cumela jak puk na vsechno. Me je ji tak lito. Ale hold si bude muset zvykat,za rok jde do skolky. Snad nebude mit trauma. Ale ma tam segru a pani se pry s ni houpala na kresle. Ona si urcite myslela,ze ji budou pichat nebo neco zas delat 😢 😢 Zitra jde zase.

tanav,tak at je brzo dobre 😉