Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

bera28
16. aug 2010

Simicak, kliiiiid s váhou 😉 Aneta je o rok starší, než Danielek od Nanya a má jen o půl kila víc 🙂 🙂 🙂 To doženete.

mata299
16. aug 2010

kočky pomoooooc...máme koliky, cez deň skoro vôbec nespíme, už som zúfalá, je stále na rukách a ešte to príšerné teplo do toho...dávala som mu espumisan, ale včera som mu dala, na radu lekárky infacol a úplne som to tým pokašľala ☹

petraguerra
16. aug 2010

Simicak skoukla jsem vas na bruslich a klobouk dolu,ja jsem sportovni antitalent v telocviku jsem vyfikla max kotrmelec a jeste na sisu a jine sporty taky nic moc docela beh na vytrvalost me sel,za to dnes stezi dobehnu autobus. 😒 Ty se raduj ,ze ti mala jeste nelita vsude to pockej jestli bude litat jako ten muj sus!Dnes me utekl ,ze jsem za nim normalne bezela,sli tam takovy starsi manzele a pan me rika to je neuveritelny jak takovy maly umi rychle bezet,ze?Ja ustvana tasku jsem mela hozenou u bankomatu jeste,ze jsem uz nemela v bankomatu kartu a penize-to nevim co zachranovat prvni-dite nebo prachy! 😠

Adajar tak at vam to dobre skonci ta operace a pomuze,a klobouk dolu pred tim jak hubnes ja mam dole asi 7kg za rok,ale zase se nijak moc neomezuju a jim vsechno.

Nanya tak Danielek bude take brzy behat no to je super a vahu ma fakt krasnou ,urcite brzy doroste oni nekdy stoji a potom najednou jedou jak splaseny.

Berryvajt take te vitam a preji holcickam moc zdravi a stesti,aby to krasne zvladly a brzy jsi je mela doma
🙂S mlikem ti bohuzel neporadim,protoze ja jsem mliko nemela.Sice jsem odstrikavala jako Simicak i jsem mela pumpu ,ale me se zda,ze me spis mliko stavela nez,aby jsem mela vic.Bylo to asi tim,ze jsem si maleho mohla pochovat az po 69dnech+prvni fotka kterou me dali me spis deprimovala.....Odstrikavala jsem 7tydnu,ale ve finale jsem mela jen 10ml za den-strikala jsem po 3hodinach.Potom me sestry rekly,ze na to jaky stres jsem s malym mela tak jsem mela mlika jeste hodne,ze spousta holek nema nic.Preji ti ,aby jsi meçla mlika vic nez ja-taky jsem chtela kojit,ale nevyslo to.

Matkaa tak Lilu je takova potvurka,je videt,ze ji to dobre mysli-proste mala zenska-to kluci jdou na vsechno rovnou huraa a nadelaji ramus a budi me jen co otevre oci-liba me,kouse,skace po me-ale je to asi tim,ze porad spi se mnou v posteli-my jsme odstehovali tatu a spime spolu. 🙂 Vecer porad hmata okolo jestli jsem v posteli s nim a kdyz se trebas divam v obyvaku na tv tak za mnou prihasi a kouka se mnou.Dnes jsme vstavali uz ve 4hod-tedy ja chytli me zada. 😒

bera28
16. aug 2010

@mata299, vyzkoušej Probiotické kapky, jsou super. Nepočítej tedy s okamžitým účinkem, až tak po 14 dnech, ale s dlouhodobého hlediska je určitě oceníš 😉

petraguerra
16. aug 2010

Mata musis to vydrzet-jak se zacne Kubik vic hybat tak uz ho prdiky trapit nebudou,ja jsem porad cvicila s nozickama a pouzivala jsem kanylu strcila do prdky a cvicila,aby ten vzduch usel a vykakal se i kdyz to nekdy trvalo i 3-4hod.potom se alespon vyspinkal.Drzim palce ,at uz brzy se to zlepsi.

bera28
16. aug 2010

K zítřejšímu svátku přeji všem Petrám jen to nejlepší. Užijte si krásný den 🙂

simicak
16. aug 2010

Mata,nam infacol nezabral,ale jak psali holky,u vseho vysledky tak do dvou tydnu az. Nam pomohlo trosilicku cviceni a trubicka do zadku vubec nepomohla. Jak mi rikali tady,pockat az z toho vyroste 😅 A casem z toho urcite vyroste!!! A supr jsou baby masaze,maji nato spec.cvik,ale neumim to ani nahodou popsat,zkus najit na netu nejake video 😉

bera,dvojcata si pichaji rustovy hormon???? To jsem nevedela. Takze jsem to pochopila spravne,ze se to picha az od dvou let? A co budou delat teda,kdyz mi ted neporoste vubec,to bude tak mala do dvou let???? Kdyby tady aspon ti doktori stali za neco,no snad nic s tou vahou nezadupou 😖 Ja uz ji snad zacnu lit olej s maslem do lahve misto mlika 😝

Jsem ted byla s kamoskou hodku na telefonu,tak mi utekl trosku cas

Petraguerra,ja na bruslich kol.jezdila 2x ve 14ti letech,ted jsem byla 3x a docela uz mi to jede. Ale jednou jsem zakopla o kaminek a Verunku hodila natu hlinu kamenitou a ja to dobehla po trave. Ale stejne je bobek mala trosku dodrena,ale hlavne ze ji to jde a bavi ji to.

simicak
16. aug 2010

A vite co se mi stalo??????????????
Normalne bruslim s malou Verunkou za ruku a jde kok...dementni pubertak s holkou a ten .......................mi dal nohu pod brusli!!!!!!!!!!!!!!!! Chapete to? Vidi,ze drzim male decko,co tak tak drizi rovnovahu aon i schvalne podkopne nohu a jeste se smeje. To nechtejte ani slyset,jak jsem nadavala. Mu jsem jen rekla,ze je stupidni,Verunk ahned proc je stupidni........no mel kluk stesti,ze nemam zurivou reakci v anglictine,protoze to by litali slova co jeste nikdy asi neslysel a o kterych ani ja nevim

simicak
16. aug 2010

jo a stejne jsem ne spadla,protoze jsem profi hokejista a preskocila jsem tu jeho plesnivku 😀 😀 😝

petrach
16. aug 2010

berryvajt vítej mezi námi..a přeji holčičkám všechno nej nej do života,at se jim daří a nejsou žádné komplikace..
já začla odsávat mlíko až po 5 dnech po císaři..na me nejak zapomeli a já na to nemela myšlenky..a mela jsem pak mlíka litry a vozila ješte do 10 mesícu malého miminkum do porodky..
hlavní je hodne pít tekutiny,dobrá je melta,ta pomáhala me moc,zasmažené polívky,odsávat i behem noci--dej si pauzu jednu třebas 4-5 hodin..třebas v 22h a pak ve 3h..ale jinak celí den po 3 hodinách odsávej..me pomáhala hodne ruční odsávačka,víc vytáhne než elektrická..dobrá odsávačka je medela mini...vyplatí se investovat..pak je homeo na podporu kojení,kojící čaje..určite se to podaří rozjet..

holky Elin mela odpo 39,4C..já teda mela hruzu v očích..vám řeknu..ted už to kleslo..budu hlídat celou noc,mám sttrach že to zase vyletí..a díky za podporu..

Adajar vám držím pesti na tu operaci,at jste zase brzo doma..jsou to nervy co? a hubneš teda skvele a já sem ted naštvaná,já nic 😝

Simi supr fotky\,jste akčí rodina...holky mají krásné detství s váma dvema 😉
Bero kdyby ta práce klapla,bylo by ti hned líp..jsi hodne jako já..jak to občas čtu..mela bys pocit vysledku za sebou a odpočinula by sis od prcku..tak držím pesti..
Nanya nás čeká zítra poradna..ale teda mírzu máme max jako vy..64 doma jsem nameřila a váhu teda nevím..ale on jí jak kyselina,takže z té strach nemám..na to že v roce mel 7600g 😀 ted má tipuju necelích 10kg 😀

petrach
16. aug 2010

@mata299 já taky davala probio kapky a nám zabrali tak po tydnui a od té doby byl klid..bral je 10 mesícu..a ješte ted občas davam,při prujmech atd..a podporují i iminitu..jsou fakt zázračné

petraguerra
16. aug 2010

Ja jsem nedavala nic-tady fakt doktori jsou jak u nas sestry,ja tady uvazuju ,ze az bude Mates vetsi zacnu studovat na neonatal sestru.Kdyz jsemn jezdila za Matyskem tak me rikali,ze by jsem to delat mohla,ze na to mam nervy a vztah-jen se bojim te anglictiny porad neumim moc dobre 😖

Peti tak at uz je Elca bez teploty! A Sima tem ma krasnou vahu sikula. 🙂 At zitra dobre na kontrole dopadnete.

Simco to byl blb-mlady anglani to me neprekvapuje.Ja pamatuju 3roky zpet ,kdyz jsem tady zacala delat tak vojaci co hlidali kralovnu-to byli takovy hodni kluci a ted co je tady -nekteri se chovaji jako idioti.Vite holky co ji kralovna k snidani kazdy den-neco jako je nas mazanec-peceme ho vysadne pro ni podle toho poznam,ze uz je zase tady....ja jsem taky hodinu kecala vecer s kamoskou z cr.Ma dvojcata jako Bera a kluk mel shunt a normalne mu ho vyndali,ze uz se mu tam ta voda nedela mel 3stupen krvaceni a dr.rikali,ze u nich se opravdu stal zazrak-ja z toho mam TAKOVOU radost 🙂 😀 😵 I je malej strasne sikovnej a mala oba krasne mluvi a to jsou jim 2roky.Tak by jsem to prala i Kmoor,aby se jim to taky tak podarilo.

petraguerra
16. aug 2010

Bera diky slavim praci!Taky ti preju,aby ti prace vysla a oddychla sis od prcku.Drzim palce ,at se domluvite 😉

Mispuli to je opravdu Misa sikulka,ze uz chodi na nocnik-my porad nic. 😒

simicak
17. aug 2010

dobre ranko

Vsem Petram vse nej nej k svatku a hlavne zdrave a hodne deticky! 😉

bera28
17. aug 2010

Simi, ne ne, moje dvojčata si hormon nepíchají. Kámoška mi vyprávěla loni o jedněch, kterým se píchá. Je jim něco okolo 8 let (??) a píchají jim ho od dvou. Já taky tenkrát plašila, co když neporostou, tak mi o těhle vyprávěla a právě že si do teď pamatuji jak říka, že někdo píchá inzulín, jiný tohle 😉
Ten puberťák se evidentně předváděl před slečnou, co?! Já být tou holkou, tak mu jednu vrazím a odejdu 😠 😠

Peti, snad jsi měla dobrou noc a Eliška už je lepší.

Petraquerra, někdy se vážně dějí zázraky!!!

Za chvíli vyrážíme za kámoškou na chatu. I když je tady teda pěkná kosa 😖 😖 Večer se ozvu. Tak všem, hlavně oslavenkyním, pěkný den.

simicak
17. aug 2010

Bera a jak byli velci a tlusti svisti v roce??? At muzu porovnat jestli jsme teda fakt tak pidi. I kdyz vy jste zas meli jinou vahu a jste driv. No snad pribrala,jestli pribrala 300g,tak budu spokojena. Kolik se ma pribirat zhruba za mesic??? Kde jsou ty casy,jak nabirala kazdy tyden 200g 😵 🙄
Taky drzim palecky k praci,co budes delat,v kancelari? Na chate si uzijte!!

A k tomu prozivani vecich,ja uz pokroky nejak ne prozivam,odte doby,co chodi po 4,vim,ze chodit jednou bude,mentalne je zatim uplne fantasticka,takze to taky neresim a za nedonosence ji neberu,jen co se tyce nemoci hlidam a bojim se,ale jinak uz teda dostala parkrat po ruce,ne znamena ne a muze hazet slzicky,kdyz nemam cas a breci ze se chce nosit,tak ma taky smulu...........jen tatka nam rozmazluje,ze jsem macecha,ze je miminecko nedonosene,ze se musi mazlit a porad ji nosi a kdyz nemuze,tak mi ji cpe do ruk a pak jak jde do prace,tak ja mam doma kraval 😠
Ale pravdila pro ni plati uz jajko pro verunku,bit se nesmi,hryzat stipat taky ne,musi poslouchat. Docela nam poslouchani jde,jen teda hodne zuri

Mispuli,s nocnikem supr!!!!!!! Ja se ted budu ptat na kontrole fyzio na nocnik. Protoze se uvadi,ze v 18ti mesicich dite pozna kdy se mu chce curat a dokaze se to naucit,ja tak zacla i s verunkou a slo to v pohode,takze bych tak chtela zacit i s Vikuli,ale tam na ten trenink pujdu pomaleji,dva tydny ji ukazu nocnick a budu davat a pak sundam pleny a uz nenasadim. Mluvit krasne umi,takze se nebojim,ze by i o to neumela rict,tak uz jen ta fyziologicka stranka.......

simicak
17. aug 2010

Petrach,ty jsi odstrikavala rucni?? ja mela rucni a my nic nelezlo ven!!!!! Uplne desne pomalu,mela jsem Avent a pak jsem mela tu double elektrickou a za 15min.jsem mela odstrikane 250ml.mlika ( z obou prs). To ted mala vypije za cely den tu davku 😀
A jak je male? Uz bez teplot? Snad vam bude brzo lepe 😉

Petraguerra,ja taky premyslela na sestrou na spec.care 😀 Jenze jak jsem se jich ptala,tak chodi do skoly,do toho pracuji na smeny a k tomu mit dve deti...............to bych asi nedala. Anglinu se naucis pri studiu 😉 To by te aspon dotlacilo.
Ja mam plan od pristiho zari na child care,jednou tydne 4hod.je skola a 15hod.musim pracovat tydne,takze bych delala dopoledne,Vicki ve skolce,Veru ve skole a krasne bych vse stihala. Tady det.centrum dela prvni level zadarmo,tak od jara budu hledat asi praci,prvni musim mit praci a pak az muzu studovat. Ale jeste si musim prevest svoe maturitni vysvedceni,mam maturu s psychologie,pedagogiy,specialni pedagogiky. TAk snad mi uznaji neco a nemusela bych to studovat cele!!!!! Anglinu taky nemam nejak dobrou,teda domluviim se v pohode a i rozumim,ale nikdy jsem anglicky nepsala,takze to bude muj kamen urazu ahlavne ji nemam spravnou.ale proste pri uceni si to zaroven zdokonalim. Co jsi delala v Cesku?

berryvajt
17. aug 2010

Ahojte, ďakujem za privítanie. Ručnú odsávačku mám, odsávam každé 2,5-3 hodiny, ale mne sa zdá, že je toho hodne málo. Za jeden deň cca. 100-150 ml.Pijem dosť tekutín a kúpila som gravimilk, nosia mi polievky...snažím sa.
Ďievčatká - Johanna sa má celkom dobre. Už nepotrebujeme žiadnu podporu na dýchanie, papá každé 2 hod. 9 ml mliečka. S ńou sú celkom spokojný. Sofinka je slabšia. Až predvčerom ju odpojili od tej zelenej hadičky. Zatiaľ dýcha s pomocou ventilátora( v nožšteku má tie hadičky).Ale aj tak je to veľký pokrok. Papá menej. Každé tri hodiny po 5 ml. Ale najväčší problém je to, že po pôrode praskla cieva v mozočku a má krvnú zrazeninu. Doktori nám hovorili, že liečiť sa to nedá, jediná možnosť je to, že sa to vstrebáva.Dúfam,že naša malá je bojovníčka, že to zvládneme..A ani nepripúšťam inú možnosť..Každý druhý týždeň robia utz, neskutočne veľmi sa bojím.,čo bude budúci týždeň.Nie o to, že bude chorá a musím sa starať o ňu, ide o kvalitu jej života....musí byť zdravá.Snažím sa neplakať a myslieť pozitívne,ale niekedy sa to nedá. Po sekcii ma pustili domov v nedeľu a o ničom inom nerozmýšlam, kedy idem za nimi do nemocnice. Aspoň to, že bývame blízko a chodím za nimi každý deń....Doteraz som nemala čas, tak som si neprečítala vaše príbehy. Je toho strašne veľa strán,, ale snažím sa dobehnúť. Vy sa už poznáte, tak zbytočne otravovať nechcem, pripojím sa vždy, keď budem mať otázku, obavy, alebo ak sa dievčatkám darí...

maatkka
17. aug 2010

Bera tak to vies ze sa ani ja uz pri kazdom kroku ktory Lilu spravi nevytesujem ze chodi 😀 a tak.
Ja to mam take blbe asi preto ze este stale myslim na to krvacanie do mozgu - nebyt toho tak aj ja beriem Lili ako uuuplne bezne dieta... Ked sa nejakemu lekarovi na nej nieco nezdalo alebo co tak prve co som vravela nebolo ze je narodena predcasne ale ze mala silne krvacanie do mozgu... Ja napr. (okrem Lilinky) "nepoznam" ziadne dieta ktore malo IVH III. stupna a do roka dobeho realny vek. Aj vo vsetkych tych dokumentoch co aj tu ste dali na ne linky a boli tam deti ktore mali viac ako II. stupen "neboli celkom v poriadku" 😔 ☹ 😔
Vam napr. lekar povie ze ste v poriadku a ty nemas dovod mysliet si ze to tak neostane ale nam ani neurologicka nedokaze zarucit ze sa uz nic nestane... Jasne ze stat nieco zle sa moze vzdy ale ked nie je vysoke riziko nemas preco na to ani len mysliet a ked je zvysene riziko zase nemas klud aj ked sa veeelmi snazis na to nemysliet...
Ja mam stale hrozny strach ze sa moze este nieco stat - co by som urcite uz davno nemala keby bola "len" predcasne narodena a chodila by rozpravala ako teraz... Julia ma napr. mozno stale v mozgu zrazeninu ktora moze sposobit hydrocefalus a tak dalej... Ja mam pocit ze si nemozem byt nicim ista 😔

Petra tak to mas moj veeeliky obdiv ze sa na takuto pracu citis... Ja si vsetky tieto sestry hrozne vazim. Aj ja by som to velmi chcela robit ale ja by som nedokazala napr. malinkym detom robit odbery pichat injekcie - ja som to nedokazala ani Lili - to musel robit mm. - alebo sondovat... alebo keby sa nejakemu babu pocas mojej sluzby nieco stalo to by som asi nerozdychala - na tuto pracu musi byt clovek hrozne spychicky silny odolny a ja som uplne labila co sa hlavne deti tyka...

Peti aka bola noc?

A Petky vseeeeetko najlepsie 🙂

argousek
17. aug 2010

ahojte holčiny,

tak tady fouká děsně vítr a je pěkná kosa. Já jsem se dneska vůbec nevyspala, vysadila jsem ty probiotické kapky a je to znát, musím to znovu koupit. Štěpán je takovej vokňouranej a hrozně prdí 🙄 Jinak jsem zjistila, že jak se všude píše, že ze Slovenska a z internetu jsou ty kapky levnější, tak to není pravda. Protože ty levnější jsou 5ml za 300 a v lékárně jsou za 600 ale 10ml, takže to vyjde na stejno a v lékárně má člověk jistotu, že to měli v lednici.

bera tak to u nás je to jinak, já nic jako samozřejmost neberu, protože my čekáme vždycky na pokroky dlouho a je to celkem vydřený, takže co u jiných dětí přichází samo, tak my se to musíme učit 😒 Takže já každej pokrok hrozně oslavuju i ten sebemenší 😅

berryvajt to budeš mít takhle ze začátku, postupně se ti to množství zvedne. Já jsem taky takhle odsávala, ale měla jsem to jen pro jedno, tak to stačilo. Takže když dostával 20ml 7x denně, tak to bylo akorát. Až když nás propouštěli domů, tak po těch třech měsících pil 50ml na dávku. Se zeptej sestry, kolik dostávají mlíčka na dávku. Ono je možný že třeba jen 5ml, tak to by to množství zatím stačilo a postupně se to určitě zlepší, uvidíš. Jinak mně zabraly homeopatika ricinus communis, melta a čaj od lerosu.

mispuli gratuluju k nočníkování 😀

petraguerra
17. aug 2010

Dobre rano dekuji za prani vsem. 🙂 Matkaa tak ja po vcerejsku znam toho synka od te moji kamaradky co se taky zazrak stal s tim mozkem psala jsem o tom v poslednim prispevku.Mam z toho takovou radost,ze se nemuzu probrat. 😵 On je taky tak sikovny i kdyz tedy na pravou nozicku i rucicku je slabsi takze porad chodi na fyzio .A z Lilu to mas taky zazrak a moc vam to preju.Je tak strasne sikovna. 🙂 Stejne jsme si vsechny praly ,aby ty nase deti jednou mohli zit uplne normalnim zivotem,coz se nam splnilo-vsechny co jsme tady mame stesti peknou hromadu.Matkaa ja myslim,ze oni si me docela vyzkouseli na neonatologii,protoze jsem tam byla den co den a videla jsem hodne veci.A potom moji nejlepsi kamaradce po 13tydnech umrel chlapecek byl jen o 5dni mladsi nez Matysek tak videli i jak jsem se chovala k ni a jaky jsem mela lidsky pristup-byl taky prvni mrtvy jakeho jsem kdy videla na vlastni oci.Ja jsem nikdy nikoho mrtveho nevidela predtim.Ja jsem tam ani nikdy nebrecela,protoze me prislo blby tam brecet,kdyz se nam vsichni snazi pomoct,ale doma jsem si vzdycky poplakala.Kdyz me ucili resuscitaci nez sel maly domu,tak jsem zrovna te sestre rikala,ze na panence se to dela dobre a u sveho ditete je to jiny .ze zpanikarim a ona me reka,ze ne ze i ony kdyz se neco deje jedou jako automat a az potom ,kdyz je po vsem se rozklepou.My jsme meli opravdu stesti na sestricky i doktory vsichni byli naprosto super a moc hezky se k Matyskovi chovali.

Simicak ja mam zemedelske vzdelani,ale pracovala jsem v tom jen 2.5roku,potom jsem byla servirka,v porcelance,montaz veci do aut,malirka darkovych predmetu pro znamou nemeckou firmu a v uk-ve sklenikach,v pekarne sandwich bar,kucharka a ted prodavam v pekarne.Ja mluvim myslim stejne jako ty Simco,dokonce i pisu ,ale myslim ,ze asi musi nekdy premyslet co jsem chtela rict...?Skoro nikdy nerikam were,does i kdyz uz si ted trosku vic uvedomuju,ze jsem neco rekla spatne.Ja jela do UK s 20 slovama a ted jsem stastna za to,ze se tak domluvim i kdyz telefon pokud me nekdo nezna me dela problemy.... 😒 Nekdy nerozumi.

Petulo co Eliska uz ji to kleslo?

nanya
17. aug 2010

@simicak - Danielek sice ťapká, ale jen, když se mu chce, je to ještě taková hodně rozvyklaná chůze, ale je, ale ještě to za samostatnou chůzi nepokládám... Dělá to fakt jen občas, ale zdá se mi, že už to provozuje dlouho, tak už by konečně mohl začít i více 😉 😠 Ohledně štípání a kousání, tak to znám moc dobře, je to u nás totiž na denním pořádku, a ještě se nám při tom, jak nás štípe, čumí přímo do očí a čeká, až vyjekneme bolestí, manžela tahá za chlupy na hrudi a má z toho děsnou radost. Mě už kousnul do prsa tak, že mi tekla krev, ale nepomáhá nic, dělala jsem, že pláču, pak jsem dělala naštvanou, seřvala jsem ho, ale on má z toho prostě pořád čurinu a bít ho nechci.
Jo a děkuji za pochvalu váhy, moc už ale nepřibíráme, jde to hodně pomalu, i když na jeho "pidi" výšku, je to docela dost... 🙂
Jo a tomu debi..... ovi, který ti podkopl nohu, tomu bych dala přes čumák, já bych se asi neudržela a nadávky? No, ty by ze mě padaly asi ještě hodinu.... Prostě nemám slov....

@mata299 - kolikami trpí snad každé dítě, akorát některé více, některé méně, nám hodně pomohla rektální rourka č. 1, prodává se v lékárně tuším za 11,-Kč, je taková měkká a oranžová, dále probiotické kapičky a častější nošení mimi na tygříka a také jsen ho dávala hodně na bříško, to se vždy vyprdíkoval 😀 Ale jak už taky někdo psal, děti z kolik časem vyrostou, hlavně, až se začnou více hýbat. Můžeš s ním i před každým jídlem cvičit nožičkami, to taky hodně pomáhá. Můžeš podávat i trošku fenyklového čaje, myslím si, že by to malému ublížit nemělo.

@petraguerra - no, snad máš pravdu s tím, že se vytáhne třeba najednou, protože pokud pojede tím svým pidi tempem 1cm za měsíc, tak to nikdy nedožene a v dospělosti podle grafů bude mít max. 160cm, což mi přijde na kluka docela málo. Kdyby byl holčička, tak bych výšku vůbec neřešila, moje mladší ségra má 15 let a má pouhých 145 cm, a tuším, že už moc neporoste, jsme prostě malí, moje mamka má 153cm, moje statší ségra 158 cm a já 163 cm, Takže moc vysocí nejsme a manžel má něco kolem 178cm. S tím běháním, to už jsem si myslela, že bude ťapkat v červnu a nic, já se snad nedočkám. Jeden den se pouští o sto šest, dělá sám krůčky a pak se 3 dny nepustí ani za nic.. 😔

berryvajt - taky tě vítám mezi námi a holčičkám přeji jen všechno nej nej a nej. Hlavně to zdravíčko.
K odstřikávání, to máme každá jinak, hlavně být v klidu a věřit, že své děti uživíš, myslím, že psychika tady hraje velkou roli, i když v této situaci se to lehko řekne. Mě hodně pomohlo, jak už tady taky někdo psal, dívat se na malého a odstřikávat u něj, můžu doporučit snad jen elektirckou odsávačku, s ruční je to na prd, i když Petrach si ji moc chválí, mě málem upadlo zápěstí. Já měla medelu minielektric, ale je i dvoufázová a na dvě prsa, to myslím ušetří spoustu času. Já odstříkávala co 3 hodiny přes den a co 4,5 hodiny v noci a mlíka jsem měla haba děj, samozřejmě ne hned od začátku, ale časem i na jeden odstřik z jednoho prsa, když se zadařilo, i 300ml. Myslím, že postačí obyčejné stravování a dobrý pitný režim, který není nutno přehánět. Já pila také meltu a ten gravimilk, jedla omega3. Jinak snad nic a časem jsem si koupila pro mne vitamíny pro kojící matky jo a taky kojící čaj od Lerosu, ten si myslím mi pomohl v době laktační krize a pak tady, jak psaly holky, ty homeopatika Riccinus communic 5CH. U kterých je ale nutno dodržovat správný postup jezení! Pokud bys chtěla, někde ten postup vykopu a hodím ho sem.

@petrach - přeji, ať je Elin co nejdříve zase dobře a hlavně ty teploty, ať už nejsou. Já jsem si s teplotami zažila své a už se bojím očkování MMR, jaké je bude zase Danielek mít. Jo a mě se zdá Šíma z fotek teda baculatější než Danielek a taky o dost vyšší 😕

No a k prožívání pokroků? Já teda prožívám každý až až, ale děsně se na další moc těším, až někdy zuřím, že to ještě nepřišlo. Jsem děsná, fakt, pořád po něm chci, aby se už srovnal s vrstevníky, pak si vzpomenu, jak byl v inkubátoru, a stačilo mi, aby přežil a nebyl na vozíčku. Ach jo.....

petraguerra
17. aug 2010

Beryvat tak to mas mlika oproti me uplne super!ja mela nejvic asi 120ml z obou prsu dohromady.To se ty tvoje holciny budou mit! 🙂 Muj malej byl na ventilatoru prez 10tydnu,jsou sikulky obe dve! 🙂 😵

Argousek ja beru pokrok za vsechno co malej udela navic,krome tedy zlobeni,neposlouchani,lezeni vsude na vsechno-v tom by mohl vyucovat!Ted me spadl ze zidlicky pozpatku asi si chtel sednout na tu desku a ta je ve drezu na umyti-to byl rev!Tak jsem mu vrazila po mesici nebo 6tydnech dudlika-musim mu ho sebrat zase rychle ted ho odhodil a zase schovam.... 😉 vzdycky pomohl na bolest.Barvy tedy malej zna to uz jsem zjistila,ale ne jako vezmi zlutou-to ne ale kdyz mu predkreslim barvou tak na tu barvu bere spravnou.Ja cekam porad na riiffton zidlicku,aby me tam zustal sedet a nelezl ven-lip se v tom uci.Delaji nam ji na zakazku,ale porad cekame maji casu dost na vsechno 😒

Nanya ja myslim ,ze kluci hodne vyrostou v puberte bracha byl vzdycky maly pivo a v 15vytahl asi o 20cm-tedy neni nijak velikej ani ted asi 175cm,ale jde to.Tak neboj ,ze bude Danca mrnousek-urcite to vytahne. 🙂

Simicak jak jses ptala kolik deti pribiraji za mesic tak do roka jsme docela jeli- mel 8.8kg,ve 2letech11.96kga ted ve 33mes 14.7kg cm rok -71,4cm 2roky-86.3cm a ted 93.4cm

petraguerra
17. aug 2010

Simicak ale holky byvaji o dost mensi a drobnejsi 🙂

petrach
17. aug 2010

Petí všechno nej nek k svátku 🙂 a já dekuju za práníčka.-.

tak naše noc..Elin to kleslo,a Šímovi vyletelo..ráno jsme jeli k mudře..oba angína,39C horečky a oba ATB..já už mám nervy v kyblu,zle od žaludku,jsem totálne vystreslá..furt koupele,léky..ted ATB ,Elin blije..Šíma mi doted ležel na hrudi a knučel,ted je v postýlce a já ho sleduju od pc..

berywat pokud budou holčičky pořad tak šikovné,jako ted s dyvháním,tak to bude super..i ten Cpapíc-podpora dechu je velký uspech.. 🙂 nekteré deti jsou na ventilátoru tydny i mesíce,tak na ne bud pyšná..s tou sraženinou..znám pár detí co ji meli a všechny jsou v pořadku,vetzšinou se to vstřebá..podívej do alba matky na Julinku,ta mela 3 stupen a jaká je princeznička..klidne mezi nás chod,moc Ti to pomuže a od toho tu jsme..me holky moc pomohli a jsou tu všechny super

nanya vážne je tak prdola,na fotkách se to nezdá,ale v reálu jsme nejmenší široko daleko..tipují mu tu 9 mesícu 😀
poradna se nekonala,tak váhu nevím,ale za tyden máme kontrolu po ATB..tak ho nechám zvážit..očkování je samo odloženo..

Petí teda vy pečete pro královnu? to je nejaké velké pekařství? jak ses vubec do skotska dostala??? to me zajímá 😉

holky určite jsem zase na nekoho zapomela,jsem tak vystreslá z tech nemocí..mám strach z tech křečí,když to má Š tak vysoké,ty teploty ☹

bera28
17. aug 2010

Tak hlásím návrat z výletu. Fakt jsme si vybrali ten nejblbější den z týdne, teda co se počasí týká. Už cestou déšť, nakonec jsme vydrželi chvíli na zahradě a pak jsme stejně zalezli do chaty. Po obědě jsme vyrazili domů, protože už by to tam asi děti zbořily🙂

Simi, na váhu a míry ti juknu až najdu svišťů očkováky a lékařské zprávy. Já si to nikam jinam nezaznamenávám, tak to z toho vytahám a určitě pínu. Ale snad tě teď uklidním - ta kámoška, od které jsme teď přijeli, má kluka 28 tt, o týden dřív narozený než naši svišti, korigovaně ještě o 3 týdny starší a je velký (nebo spíš malý 🙂 🙂 ) jak Aneta!!!!! Kuba vypadá jako jeho starší brácha. A to jí suprově. Lékaři jsou s ním taky spokojení a nikdo to za problém nepovažuje.

Peti, sakra, to je teda pech ty nemoci ☹ A hned oba najednou! Ať vám brzy zaberou antibiotika a je líp. Pomůže ti aspoň někdo????

Na ostatní zareaguji večer, jdu na nákup.

simicak
17. aug 2010

Kdyz se nudim,tak tady nic a jak jsem pryc,tak tu melete 😠 😀

Petrach,bobci mali,at je vam brzo dobre. A ty se nenervuj,je to jen angina,za chvili bude fajn a antibiotika do zitrka nakopnou 😉

Nanya, 😀 no uplne jak Viki!!!! A vis co zabira? Nesmis vubec reagovat,me kdyz stipne a zakricim nebo reaguju,tak se ji to taky desne libi,ale kdyz ingoruju a zatnu zuby,tak to udela 2x a pak jde znudene pryc. A taktovi taky taha chlupy a jeste mu jede po pindovi 😀

Petraguerra,tak ja nemam problem pres telefon a were a does uz pouzivam. ja bych tu anglinu ani neresila,vzdyt polovina anglicanu neumi psat a casovat spravne!!!!! Ja kdyz jsem jela tady,tak jesm byla natom podobne,jsem umela 4slovicka a ted melu plynule a mam to cele z televize pochycene. Ale nekdy placam a nevim jak co slozit,premyslet teda nemusim,kdyz neco chci rict,ale nekdy to splacam horzne dokupy,hlavne ja melu desne rychle,tak rychleji mluvim,nez myslim 😀

simicak
17. aug 2010

berryvajt,tak to mas mlicka dost,nato ze jsi chvili od porodu. Jak tu nekdo psal,tak ono se ho casem zacne tvorit vic a vic!!!! A holky jsou teda fakt sikulky!!!!!
My jsme narozeni 29tt.,ale patrili jsme mezi ty stastne a nemeli jsme zadne problemy krom zloutenky a pak nedostatek nejakeho vitamu. Ale jak tu nekdo psal,od maatky Lilinka mela taky srazeninu a je to uplne zdrava holcicka!!!!! Hlavne bud s nima,tul se,hlad je a uvidis jak se budou zlepsovat a tloustnout a rust pred ocima 😉

simicak
17. aug 2010

Hej a jsem byla cvicit a n ormalne se mi to LIBILO 😵 😵 😵 😀 😀 Jsem byla na kolech a pak se posilovalo bricho auplne supr,hrala tam dobra hudba a bavilo me to a pak jsem vzala jeste holky plavat a pak jsme jeli na nakup.............vyjeli jsme v 9rano a domu dorazili ve 3 hodiny!!!!! Ale Vikulka tam dneska v te skolce plakala celou dobu,normalne nebreci,ale je fakt,ze byla unavena - to ma z toho mura,ze nechce spat 😒

bera28
17. aug 2010

Simi, tak jsem ti našla ty váhy a míry:
Na den přesně v roce od narození (9 měs. korig.) Kuba 7700g, 73,5 cm, Aneta 7340g, 71 cm. V roce korigovaně Kuba 8700g, 75 cm, Aneta 8360g, 74 cm.