Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

argousek
30. aug 2010

berryvajt všechno bude dobrý, musíš Sofince věřit, ona to zvládne a bude to zdravá krásná holka. Až budeš u ní, tak jí o tom povídej, říkej, jak se na ně těšíte až přijdou domů a že budete jen spolu, ale že teď se musí držet a že jí věříš, že to zvládne. Moc držím palečky ať je vše v pořádku 😉

petrach
30. aug 2010

berywajt přesne jak píše bera..nehledej nic na netu..já taky našla jen samé hrozné diagnozy a mela jsem desný strach,,a Šíma je v pořadku..ono to je težké,to vím a ješte bude i doma,než holky začnou behat,jsou to víc starosti jak radosti..ale když čtu co jsem psala před rokem a co je ted..je to uplná pohoda a radost..a uteče Vám to tak rychle že za rok tu budeš psát ty,jak se máte krásne a jste v pořadku 🙂

bero to je super 🙂 určite je po tobe tak šikovná,po kom jiném 😉 ale vážne to pochopila hned,zírám.. 😅
na ženy v pokušení chci jít taky,ale dávají to už v 17h a pořad nechce nikdo hlídat..tak to musím vykoumat at hlídá tatka a pujdu bez nej..

zítra čeká tatku nelehký ukol,jdou s Elin k zubaři..našla jsem jí nového a po 3 letech snad otevře i pusu..ve 4 letecj jí zubařka desne domordovala a řvala na ní jak hysterka od té doby má trauma a hrozne se bojí..nic s ní nehlo.chodili jsme tam,ale bez uspechu a navíc ta mudra byla desná megera a pokaždé ječela i na me,že ji to neumím podat 😝 😠 tak držte pesti..potřebuje to má problémy s novýma zubama,rostou jí v druhé řade za mléčnýma ☹ pry tento dr v případe nutnosti i uspává a delá v narkoze..
a máme šaty a svetr do školy..pak hodím fotky z 1 září.,už mám tremu za ní

kikimaruska
30. aug 2010

Ahoj holčinky. Tak my byly dnes prvn ve školce na zvykání, Kubovi se tam moc líbilo, ikdyž nejdřív hlavně koukal...a v pátek už půjde na půl hodinky sám 🙂 . Jinak ve čtvrtek jedeme do UL na neurologii a zubař nás čeká taky za týden (jestli nějakýho doktora nemám ráda, tak je to zubař 😒 😖 😢 😔 ). S nočníkem jsem si dneska docela užila. Řekl že chce čůrat, seděl, ale nic. Pak si chtěl natahnout kalhotky (slipky) a během chvilky se hned počůral...až na ponožky a několikrát (a i na velkou stranu)...prostě do nočníku nechce....pak si šel pro plenku a chtěl plenku, když jsem mu ji nechtěla dát, tak dostal záchvat vzteku....jaj jaj...ale paní učitelka mi říkala, že měli taky pár dětí na plenkách a hodně rychle se odnaučili, když viděli děti....a je fakt, že chodí na wc často....Jdu Vás trošku dočíst...

kikimaruska
30. aug 2010

@maatkka : trochu opožděně,Julince všechno nejlepší k narozeninkám, hodně štěstíčka a zdraví...měli jste krásnou oslavu a nádhernej dortík 🙂

a pokud jsem na někoho zapomněla (narozeninky i svátečky), tak všechno nejlepší.... 🙂

simicak
31. aug 2010

dobre ranko

berryvajt,hlavne nehledej nic na netu a v knizkach!!!!!!! Jak psali holky,jen te to vystresuje,pisou jen sama negativa na vsechno!! Ja taky cetla,prvni tyden po porodu,a pak mi rekli i v nemocnici sestry a dok.at nectu bo zmagorim. Prestala jsem a hned se vse zklidnilo. Vicki se stejne podle knizek a toho co pisou nevyviji a vse je zatim jinak nez jak by melo byt 😉
A jak psala Peta,podivej se na julinku,ta mela 3.stupen a je to perfektne zdrava krasna holcicka. Budu moc tvym holcickam drzet palecky. Hlavne moc klokankuj,i kdyz jste uz doma,mazli se s nema...........to dela obrovskeee zazraky 😵 😉
A samozrejme si poplakej a dostan to vsechno ze sebe!!!!

Marus,tak ho nedavej na nocnik!! Od kamaradky maly taky nikdy nic nedelal,takze ta vubec nocnik nanucila a rovnou na zachod. Koupila schodek na zachod a hotovo. Tam delal vse 😉

Bera,teda ta Anetka je sikovnaaaaa!!!! Musis mit radost,co? At se jim ve skolce libi.

Mamky skolaku,preju moc stesti na zitrek!!!! Ja jsem nervozni i za vas. My letos davame prihlasky a mam pokazde slzy v ocich jen pri te predstave!!!! Ja budu rvat jak hystera!!!!!!!!!!! At se hlavne detem moc libi a stejne i tem co jsou poprve do skolky

argousky,drzim palecna patek at je to bez slzicek

bera28
31. aug 2010

Peti, tak to držím palečky, ať Eliška návštěvu zubaře zvládne. Vím z vlastní zkušenosti co je to za hrůzu, když chytneš zubařku megeru. Tak snad tato bude mít na Elišku pozitivní účinek 😉
A jak se cyhstáš na zítra?? To bude velký den, co? Už se těším až napíšeš podrobnosti? A bude mít Elinka kornout? Synovec ano, prý to v Mostě nosí každé dítě 😕 Švagrová je zásadně proti tomu, ale prý co naděláš, když ho má fakt každý 😖 Já se přiznám, že ani nevím, k čemu pak slouží ty sladkosti. To si jako děti ve škole vyměňují nebo to celé spořádají?? Vždyť ty kornouty jsou ohromné. No jestli to bude trend i tady v Praze, až půjdou svišti do školy, tak dostanou maximálně kornout od zmrzliny, nic většího ani náhodou 🙂 🙂
A do kina si vyraž, taky si to zasloužíš! Určitě si odpočineš a pobavíš!
No a jasně, že je Aneta šikovná po mně🙂 Já si totiž před lety četla krokinu, kterou psala přítelova máma a on na nočník vůůůůůbec nechtěl, naučil se to až někdy po druhém roce. Zato strašně rád jedl a s nikým se o jídlo nechtěl dělit😀

Kiki, a u vás mohou jít děti do školky s plínama? 😕 😕 😕 To tady teda v žádné školce nehrozí. Zásadně bez plín. Takže stejně bude muset Anetka počkat, až bude odplenkovaný i Kuba, páč bez sebe ani ránu 🙂 A ty můžeš být ve školce na začátku s ním?? U nás by to mělo být tak, že je předám a hned odcházím. A rovnou na 4 hodiny. I když u nich se vážně nebojím, že by se jim tam nelíbilo nebo by chtěli za mámou. Jak budou spolu, tak je to v suchu. Děsím se akorát toho jídlo, to je fakt jediné. No a pak samozřejmě nemocí 😖 😖 😖

Tak všem pěkný, i když u nás dost studený a propršený poslední den prázdnin. Rodičům pevné nervy a dětem ať se zítra ve školkách a školách líbí!

fajn
31. aug 2010

ahojte,berywajt držím moc pěsti ať to zvládnete a vy to určitě zvládnete. Fakt mrkni na Julinku je to holka jak lusk šikovná.
Školákům a školkařům ať se líbí a ať jim aspoň trochu vysvitne to sluníčko.od ségry holka měla jít taky zítra do školy a místo toho je od večera na JIPce ,pořád si naříkala že ju bolí srdíčko a včera prej to nemohla vydržet tak ju odvezli a je tam. Tak uvidím co ségra dnes po velké vizitě zavolá.
@bera28 Anetce óbr gratulace k nočníkování tak to ji odpusť to jídlo za to že tak hezky čůrá 😀 .Jo a nevaříš ty blbě když jim od babičky kaše chutnala? 😀
Jo a zubaře máme dnes dnes všichni,ale já už se nebojím dostanu frťana a pak je mi to jedno. 😀 A

simicak
31. aug 2010

fajn,tak at je neter zdrava!!!!!!!! To je docela divne,ze si tak mala holcicka stezuje na bolest srdicka,snad to nebude nic vazneho.

Petrach,bobek mala,nezavidim a hlavne po zkusenosti s byv.kravou zubarkou 🙄 Vicki byla v 10mes.poprve a ted jdou v listopadu zase,Verunka se taky boji zubare a to ji jeste nikdy nic nedelali.Ja co ziju v Uk,tak se zubare nebojim,protoze tady jeste nereknes dobry den a mas umrtvenou celou pusu a ani nevim jak to delaji,protoze nikdy necitim zadne pichnuti nic a je to umrtvene snad do 5 ti vterin!!! Takze uplne uzasneeeee. Anglani jsou srabi a umrtvuji si vsechno,automaticky,takze se zubar ani nepta a u porodu pouzivaji tkay miliony uzasnych drog 😵 Ja se nafetovala u Vicki a cely porod krasne prospala 😀 😝

Bera a kdyz jdete do restaurace,tak tam ji?

simicak
31. aug 2010

No nic,jdu prat at muzu vecer balit. Meli by jsme vyllitavat v 8 rano,tak drzte palec,leti to sice jen hodku,ale pro me to jsou silene muka. Uz ted je mi spatne. Snad nebude foukat vitr. Ze ja krava zase letim 😢 😢
Jeste musim kufry najit,my jak ted uklizeli,tak vubec netusim,kde by mohly byt

petrach
31. aug 2010

Fajn jejda,doufám že bude neteř brzo v pořadku..to není sranda..držím pesti
co dnes u zubaře? byla i Dianka?

Bero žádný kornout,me to přijde blbost a tady se to nenosí..teda doufám že né 😝 😀 má jen nové šaty a silonkly,bude celá nová..už se desne teší,já jsem z toho na meko..už nám to začne..
a zubař dnes celkem pry v klidu,pusu otevřela aspon chvilku,pak renge a bude mít rovnátka..4 zuby jí rostou uplne jinde než mají ☹ jsem zvedavá na tu cenu,to bude pálka,před vánocema samé lepší zprávy 😝

Simi štastnou cestu a užijte si to u vašich 🙂

fajn
31. aug 2010

peti jedem na 3 tak se chystáme. 😀

kikimaruska
31. aug 2010

Ahojky
@bera28 : Kuba jde do školky až od července 2011...ale odteď chodíme na zvykání. Njprv to měla být hodinka jednou týdně pro víc maminek s dětmi..(a je jedno zda mají pleny nebo ne, když tam maminky jsou s nima), ale až nastoupí trvalou oficiální docházku (skoro za rok 😝 ), tak pak bez plen být samozřejmě musí. No jenže sem tam volala a paní učitelka at přijdu kdykoliv chci ráno s ním a že to zkusíme, byla sem tam s ním, místo pul hodinky se to protáhlo...a když jsme šli domu, řekla, že příště ho tam mužu rovnou předat, ze začátku na pul hodinky, pak na hodinku a i přez svačinku, že si s ním poradí. A to sem ji právě řekla, že bojujeme s nočníkem a plenkama a ona suvereně, at mu vezmu plenku, náhradní kalhotky a tričko a že už děti s plenama měli, a že ho bude zkoušet taky vysadit i s ostatníma dětma. To sem koukala. Já to zkoušela, ale šprajcoval se mi a vztekal a on jak je malinkatý,tak ani na ty záchudky nedosahne. Je tam o 1,5 hlavy menší než všechny dětičky 😅 . Obeznámila sem ji i s těma záchvatama vzteku i tím jak nechce sedět u stolečku na židli dýl jak pár vteřin, ale včera jsem ho tam držela a i jak koukal, tak se snad okouká. Prej jsou zvyklé na všechno a nemám si dělat starost...takže v pátek na pul hodinky razí sám. Já ho tam zas nemůžu nechávat často, protože jak to je...kolik hod.se smí dávat na měs.do školky? Aby mi nesebrali rodičák? 4 hodinky? Ikdyž je pravda, že paní učitelka se nebrání a klidně častěji, a že pak bude aspin zvyklý a nebude pak problém s odloučením aj aj...Když by pak práce vyšla co nejdřív, tak by byla šance, že by ho vzali i dřív, třeba v zimě a ne až v červenci. Co sem se dozvěděla, tak tam maj i pár 2l dětí od mamin co maj doma miminka a dítka přesto dávaj do školky...takže by se snad to místečko urychlilo,když bych byla v práci
@petrach : jééé, vy máte zítra velký den 😵 ., tak si to moc užijte 🙂

denisee
31. aug 2010

Baf 😀
Tak jsem se na chvilku přihlásila, z prázdnin jsme se vrátili o víkendu a pořád jen žehlím.....tak není ještě na net moc čas.
Omluvám se, že nedočtu všechny příspěvky, koukla jsem jen zběžně.
Dneska jsem byla s Vojtou na cvičení maminek s dětma pro 2-4 leté děti, Vojta mě mile překvapil, že docela spolupracoval snažil se napodobovat co dělala učitelka nebo osatní děti. Ve čtvrtek zase pokračujeme v plavání.
Zkoušíme taky bez plenek, Vojta ví co má říct když potřebuje, kam se to dělá i to do nočníku bez problémů udělá, ale většinou zahlásí a má už trochu ve slipech a pak to dodělá na nočník a nebo už je pozdě. Tak nebudu tlačit na pilu.
Máme výsledky z gastroenterologie a žádná potravinová alergie se neprokázala, tak nevím proč to krav.mlíko vyšlo u dětský pozitivně. Prý bude asi háklivější na mléčné výrobky,tak nevím jak to budem stíhat na nočník s touhle konzistencí stolice.
Bera: četla jsem vaše úspěchy. S nočníkem, mluvením a z psycholožkou, máte moc šikovný dětičky!!!!! 🙂 Můžeš mi prosím tě třeba do IP napsat co jste dělali u psycholožky, nás to čeká 23.9.

berryvajt
31. aug 2010

Ďakujem za odpovede, už som kludná.Prečítala som príbehy, videla som Julinku...neskutočne krásna bábika, naše sú tiež krásne a šikovné a budú z nich veľké slečny...prestala som čítať a pátrať po nete. Každé dieťa je iné a každé dieťa si musí vybojovať to svoje...už ich nebudem porovnávať a sledovať a rozmýšlať čo bude o týždeň...všetko má svoj čas a keď niečo sa má stať, tak sa stane..ale veľmi-veľmi mi pomáhate prekonať strach a beznádej a neistotu a je dobré niekomu napísať, kto to prežil a čakať na povzbudenie a dobré slová. Málokto to pochopí, čo cítime a prežívame spolu s manželom, ale verím dievčatkám, že sú šikovné a verím v sebe, že to zváldnem s nimi. Neviem niekedy, čo by som urobila bez vás...

simicak
31. aug 2010

berryvajt,to je dobre,ze nebudes patrat na netu a cist,to fakt jen pridava na strachu. Ja nehledam ani ted,kdyz mame nam delaji nejake testy na neco,vzdzycky tam jsou jen hruzy. Proste cekam jak to dopadne a vzdycky to zatim dopadlo dobre - tuk,tuk,tuk!!!!!!! A vam preji to same 😉 Navic mas dve holky a holky jsou silnejsi nez kluci,maji min komplikaci a zvladaji vubec vse lip 🙂

Holky,me se tak nechce balit,manzel tu uz chodi a ze mu pripadam porad klidna a nesbalena. K tomu vstavame v 5 rano,meli jsme ve 4,ale nakonec jsme se rozdholi,ze vemem taxika na letiste a vstavame v pet. Ale mame krasneee pocasi,uplne letni,ze vam prsi??? To je dobre,kdyz vam prsi a mate zimu,my mame krasne a nam ted prselo dva tydny,tak ted at je to pekne u vas 😝

simicak
31. aug 2010

denis,to je supr s vysledky,at vam dobre dopadne i psych. 😉

bera28
31. aug 2010

Fajn, hlavně ať není neteři nic vážné.

Simi, príjemný let a dovču! Užijte si to a jestli budeš na netu, tak se ozvi.

Peti, a za rovnátka se platí?? Já jsem je kdysi taky měla a nic jsem neplatila.

Kiki, a kolik dětí je ve třídě?? Tady to vůbec nefunguje tak, že bys šla s dítětem na zvykačku. Ve třídě je 22-24 dětí a kdyby tam byly ještě další s maminama, tak by museli školku nejspíš nafouknout. A ty nejdeš do práce?? Já myslela, že ano a že Kubík nastupuje do školky už teď. A jak jsi se ptala, na kolik dní může chodit bez toho,aby ti vzali rodičovskou, tak je to na 5 dní v měsíci. Kdyby to bylo víc, tak už rodičák nedostaneš.

Denisee, ahooooj 🙂 🙂 To ty prázdniny rychle utekly, co?! A zlepšilo se Vojtíkovi kakání při dietě nebo pořád stejné? Já Anetě klasické kravské mlíko nebo i kojenecké obyčejné dávat nemůžu stále, protože se mi po něm hned p=odělá. Takže jogurty, sýry ano, ale třeba krupicovou kaši dělám z rýžového nebo sojového. A taky\ má všechny výsledky v pořádku. Ale nesnášenlivost se stejně nikde z krve ani testů neprokáže, jen klasická alergie a ta to není.
Hodím ti do IP soupis toho, co po nás chtěla psycholožka. Předem se omlouvám, že už si asi nevzpomenu na vše, ale většinu z hlavy určitě nějak vyškrábnu 🙂 😉

berryvajt, hezky jsi to napsala, tak se toho drž 😉

Dneska mi volali z práce, že úvazek nemůžu mít na 50 %, ale na 60 %, což jsou 3 dny v týdnu. To by mi nevadilo, až na to, že to má být úterý až čtvrtek a já nemám jak pokrýt čtvrtek hlídáním😖 Máma pracuje středa - pátek a vyměnit si to nemůže. Do čtvrtka mám dát definitivní rozhodnutí jestli to beru nebo ne. Tak jsem z toho docela přešlá, protože když to nevezmu, tak nejen že se doma zblázním, ale navíc se tohle místo obsadí někým na celý úvazek a pak si budu moci jít v lednu akorát pro výpověď a odstupné, protože se už nepřijímá. Stejný postup byl u holek, které se chtěli vrátit po rodičovské. Tak teď nevím, nevím.

kikimaruska
31. aug 2010

@bera28 : dětí je na třídu co sem viděla asi 10-15, něco mezi (malé oddělené) a další jsou ve druhém-ty starší. Celkově ale učitelka na jaře říkala, že mají dětí 50....kde jsou, to tedy netuším 😅 . Práci mám rozjednanou a stojí mi to na personálním v Praze, neděje se nic, ted ty čachry co vymyslel John...no nevidím to nadějně, musím začít hledat zas od začátku jiné umístění. 20 km od nás byla volná tabulka v mé třídě, ale jak se oklešťuje, tak ji museli odevzdat, takže tam volno vlastně není-.... A ikdyby mě vzali, do školky mi ho nevezmou, že prý mají plné kapacity a přijat je až od července 2011 (oficiálně sem měla nastoupit do práce až květen 2011). Pokud práce vyjde, bude chodit k paní na hlídání, jiná možnost není...

simicak
31. aug 2010

bera,pani n ahlidani. Segra to tak taky mela a mala ji uplne milovala. Rikala ji teto,chodili kazdy den na hriste.........byli z ni uplne nadseni. Ja bych tu praci urcite vzala,kdyby bylo na me.

Holky,tak drzte nam zitra palce,ja to litani fakt nesnasim. Net bude,nasi maji dva pocitace 😀 Oni jsou taky zavislaci totiz. Tak se zitra nahlasim,jak dorazime.

U nas je ve skolce asi 15deti a 3 ucitelky a pleny byt muzou,tady se prebaluje ve skolkach,takze zadny natlak.

kikimaruska
31. aug 2010

@simicak : simi prsty držíme už ted...To máte teda dobré ve školce, že berou přímo nez plen...tady ne, ale jak sem psala ,paní učitelka ase sama nabídla, že ho bude zkoušet taky vysazovat a hlavně bude koukat na dětičky, chodí pravidelně každou pulhodinku. On se Kuba asi bojí tech záchodků, jak jsou tak jak tak veliký...doma ho na velký wc nedostanu vubec, to má panickou hruzu ☹

mispuli
1. sep 2010

ahoj holky

tak H odveden a ponechán ve školce,nejdřív se těšil,ale zůstat tam nechtěl,odcházeli jsme a zatím nebrečel,tak uvidíme až pro něj před polednem s Míšou půjdeme,dokonce jsem ještě zjistila,že v tý třídě bude mít ředitelku,svojí asistentku a ještě tam bude k ruce holčina,kterou já učila,má vystudovaný učitelství 1.stupeň a speciální pedagogiku a s dětma to umí,tak jsme trochu klidnější,věřím,že si H zvykne a bude to v pohodě

včera nás H rozesmál,byli jsme na návštěvě u tý naší asistentky,aby se seznámili a ona se ho ptá ,kdo je tenhle chlapeček, on jí na to odpověděl "NO přece Já!" 😀 😀

i vám všem ostatním,kde šly děti poprvé do školky či do školy přeju hodně štěstíčka,úspěšný rok a at si děti rychle zvyknou 🙂

fajn
1. sep 2010

@mispuli 😀 uvidíš že to bude v pohodě.
My včera u zubaře nic moc já jeden vyvrtanej zub a Didka jeden kaz ☹ 😒 😖 ,ale nechtěla si ho nechat vyvrtat a zubař ji povídá ..a co ráda jíš?..a ona ...kašu a řízek.. a zubař ji říká a když tam budeš mít toho červa tak ten řízek nepokoušeš a ona mu odpověděla... tak já už budu jest jenom kašu 😀
peti tak co Eliška ?
Bera a práci bych asi taky vzala a zkusila bych paní na hlídání ,škoda že jsi až tak daleko klíďo bych se na ten čtvrtek dala 😀

mispuli
1. sep 2010

@fajn už má Didka nějakou šestku? Honzík jo a teď mi říkala kamarádka,co dělá sestru na zubním,že jde tyhle velký zuby zapečetit,že to jenom očistí a přetřou nějakým lakem nebo něčím takovým a ty zuby se nekazí,tak mu to nechám udělat,protože on má tyhle první zuby strašný a nechce si je čistit 🙄 🙄 ,jsme objednaný na říjen,tak snad se mu do tý doby nezkazí

Míšo já bych taky práci vzala,ale je mi jasný,že sehnat někoho na hlídání bude složitý,já bych se taky hlásila,měla bych malou školku,ale taky jsme daleko

fajn
1. sep 2010

@mispuli ne 6 nemá ale kaz má na 5 a ptala jsem se jestli se to nejde jinak než vyvrtat a řekl že ne ,tak si nás objednal ještě na říjen. Říkal že nemá cenu ju traumatizovat ale je škoda protože ten zub tam bude ještě dobrejch 5 let

mispuli
1. sep 2010

No ona taky říkala,že až 6 7,protože to jsou ty zuby vzadu a oni si tam na ně zatím stejně pořádně nedosáhnou

jinak H má zuby příšerný,ze starejch většinou pahýlky,strašně zkažený,ale má to dědičný po mě,já taky měla první šílený,a ještě to má asi ze všech těch léků,co bral jako malej

vladimuraz
1. sep 2010

@mispuli, ještě že má šílený první, druhý už budou třeba v pohodě. Já měla první krásný a druhý naprosto šílený, samý kaz, křivý... no hrůza. Aspoň mám čím strašit Klárku, když si nechce čistit zuby, říkám jí, že pak bude mít ošklivý jako maminka 😝 Písni pak, jak H. ve školce 😉
Klárka taky dneska poprvé vyrazila, vůbec se jí nechtělo vstávat, Hyneček půl noci nespal (asi slavil měsíční narozeniny, 😝 )nemohl zabrat, tak už pak ječel a budil jí. Byla docela hrdinka, akorát když jsme odcházeli, tak se jí začínala klepat bradička... jsem zvědavá, jak to tam zvládne a hlavně, jestli se jí tam bude zítra chtít.

bera28
1. sep 2010

Ahoj holky,

chůvě jsem hned volala, jestli by nemohla čtvrtky hlídat, ale bohužel nemá čas 😖 A vzhledem k tomu, že je to na 3 měsíce, tak nikoho nového shánět nechci a myslím, že bych ani nesehnala. Už když jsme hledali pro děti chůvu prve, tak byl požadavek minimálně na rok. No ještě mě napadlo, že by Kubajz chodil do školky středy i čtvrtky a Anetka, která může jen na 5 dní, by se řešila nějak jinak. Sice ještě nevím jak, ale pořád lepší přemýšlet co s jedním dítětem, než se dvěma 😉

Když jsme u těch zubařů, tak svišti jdou 27.9. Naštěstí umí na povel udělat "ááááá" 🙂 , tak z nich byla zubařka už prve nadšená. Že prý většinou děti odmítají pusu vůbec otevřít.

Vladi, prosím tě, dostali jste nějaký seznam, co všechno musí Klárka do školy mít?? A ten krásný pytel jsi kupovala nebo šila?? My jak jsme nebyli na té informační schůzce, tak vlastně nevíme vůbec nic 😖 Teď jsem je akorát omluvila s tím, že v září ještě chodit nebudou. A ještě se mi podařilo je přehodit z jedné školky do druhé. Zařadili je no úplně nové, dnes otevíráné, je tam super hřiště a všechno, ale je to kousíček dál. Sice pěšky v poho, ale přes 3 silnice. No a ta původní školka je hned před barákem, tak jsem se domluvila s ředitelkou, pod kterou spadají obě dvě, že je přehodí do té bližší a někoho zase šoupne do nové 🙂

Už se těším, až napíšete jak se líbilo dětičkám ve školkách a školách🙂

bera28
1. sep 2010

Vladi, Hyneček je teda pěkný kousek🙂 🙂

vladimuraz
1. sep 2010

Beroušku, ten pytel jsem koupila na MMB, když půjdu koupit látku a patlat se s tím ,tak to vyjde stejně, stál asi 200,- Kč i s poštou. Jméno jsem jí tam napsala barvou na textil. Do školky měla mít jen bačkůrky (dala jsem jí sandály, letos už je na ven stejně neužije, tak ať je unosí, když stály tolik peněz 😉 ), tepláčky na zahradu, náhradní spodní prádlo a tričko, kapesníky a pyžamo. V seznamu je ještě kartáček na zuby, pasta,kelímek - to zatím mít neměla, pláštěnka, holinky - o tom taky nic neříkali. Za chvíli pro ní jdu, už se těším, jak bude vyprávět. Doufám, že se jí tam bude líbit!!

maatkka
1. sep 2010

Ahojte baby
idem sa vam vyzalovat 😔 lebo uz mam toho dost 😢
Julia mala niekolko dni teplotu - az do 39,5 nejake zapalene dasna afty v pusine nejedla - a teraz ked jej to konecne kleslo - na 37 - a ja som sa zacala tesit ze je ta viroza snad pomaly za nami... som mala v noci soky ☹ Ako naschval mm prave tuto noc nebol doma a ja som sa (okolo jednej) zobudila na to ze Lilinka vydavala nejake divne zvuky chrcala a nemohla sa nadychnut. Zobrala som ju na ruky a ona akoby zacala kaslat ale uplne divne. Dala som ju k otvorenemu oknu aby sa jej lepsie dychalo chcela som jej dat napit aby sa nedusila ale nemohla prehltnut. Ked to trvalo uz asi 10 min. a ja som uz nevedela co s nou volala som mm. Ten sa tak zlakol ze volal zachranku. Kym prisli uz ju to skoro uplne preslo len bola bleda a mala cervene oci. Dr. ju popocuval (dychanie mala ciste hrdlo vyzeralo byt o.k.) tak ma len "poucil" ze to sa bezne stava ze deti tak placu az sa zacnu dusit... lenze ona sa nedusila preto ze by plakala ale plakala preto lebo sa dusila! Kazal nam len ist zajtra k nasej dr. (lebo dnes je u nas sviatok) tak som zvedava co nam povie. Ja vobec nechapem co to malo znamenat... samozrejme ze som vobec nespala lebo som sa bala ze sa to zopakuje. Od rana je uknucana - aj teraz ked spinka tak knuci zo spanku ☹ Ja neviem co jej moze byt 😢
Neviete baby co to moze byt ked jej pachne z pusy??? Zubky sme opatrne cistili aj ked mala tie afty tak ja neviem... 😢