Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

simicak
12. sep 2010

Ahoj holky,uz jsme doma!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
a hned me to tu nechtelo pustit,ze mam blbe heslo,tak musim mit nove 😖
Let jsme prezili,leteli jsme v 10 vecer,jsem myslela,ze mury usnou v aute po ceste do Doublinu a prd,usli az jak se rozjelo letadlo a jak jsme pristali,tak byli vzhuru. No aspon Veru pomohhla s vecmi,dve deti bych v ruce neunesla. K tomu stesti,prootoze jsme pristali o 25min.driv,tk to potesilo 😵
Manzel vymalovala koupelnu a dal nove kachlicky a dokoupil dekorace,tak ted mame tmave modrou s bilou v kombinaci,moc pekne a taky vycistil koberec,sice je to porad spinave,ale to by pomohl jen zazrak 😀 Taky jsem dostala puger ruzi,Verunka barbie a Viki prasatko pepa chrochrajici - no neni krasne byt doma? 😉

Doctu si vvas pozdeji,protoze jsem uplne unavena. Snad jsou vsechny deticky zdrave

simicak
12. sep 2010

Tak jsem docetla posledni dve strany a vim prd 😝

Koukam,ze vsechny resite vitaminy a zimni obleceni a boty - uz ted je mi spatne,j jsem jeste na prazdninach!!!!! Ja musim jet taky do centra,nechat Vikousovi premerit nohu a sehnat cenove dostupne boty,v Irsku ji mamka koupila boty a velikost na 3m.,tak jsem zzvedava,jak pochodim s pevnyma na zimu 😅
Jinak na vitaminy se ani nechystam,my mame od dr. mulivitamin,zelezo,kys.listovou,D a jeste inhalator,tak uz je z ni docela zavislacka ted. Ale na konci zari mame kontrolu,tak se budu ptat na ockovani na RSV,tak snad nam ho daji,i kdyz silne pochybuji 😖

Tanav,tak vy uz prikrmujete?? Juu,toto leti!!! My zacinali tak poruznu se vsim,zkousela jsem,co ji bude chutnat a taky se do toho moc necpala. Takze jsem zacali a pak zase skoncili,protoze nemela zajem a zkusili to o dva tydny pozdeji a trpili se asi4mesice a ted zere jak to prase!!! Ale doslovne,nasi cumeli. Ona sni za den 4x obed,do toho mlsa a jeste ujida z mojeho talire,ji porad!!!! A stejne neroste 😠

petrach
12. sep 2010

Maruško všechno nej nej nek k dnešnímu svátku 😉

Fajn želvu nemeli 😠 ale pokud nesežene,tak pošlu tu naši..u nás si nikdo nevšimne že zmizela 😉 máme plyšáku moře

Simi vítej doma 🙂 tatka se na Vás musel tešit..a jak se snažil..závydím 😉

fajn
12. sep 2010

peti to neva už jsem se dívala na internetu tak nějakou objednám. A co kolotoče užívali jste ?
Maruškám vše nejlepší 😉

tanav
12. sep 2010

Ahojky,

Simi, mi sme začali pomaly prikrmovať, ale ako som písala, mne sa nezdá, žeby mu to dvakrát chutilo.
Tak čudne sa tvári, lyžičku oblizuje, ale jedlo ho trasie. Inak on pije Bebu 2 HA a vypije za deň 5-6 krát zhruba 165 ml.
Ani neviem koľko teraz váži, ale niečo málo mu chýba do 7 kg. Tá Beba mu chutí.

Aj ja sa pripájam Maruške k dnešnému sviatku, všetko naj,naj,naj. 🙂 🙂 🙂

Ktovie ako sa má Argoušek na dovolenke, určite super. Ja by som šla hneď. 🙂 🙂 🙂

denisee
12. sep 2010

Maruško, vše nej k svátku 😉

simicak
12. sep 2010

Marusce taky vse nej nej k svatku!!

Tanav,tak zkus nabidnout pozdeji,mozna je jeste na neho brzo 😉 a vahu teda mate ukazkovou!!!!!!!!Zavidim 😵

petrach
12. sep 2010

@fajn to víš že užili,mám hlavu jak škopek z toho řevu tam..nejvíc spokojená byla Eliška,tech penez letos co protočila 😀 už zvládá velký řetízkáč,autodrom i velkou lod..Šímovi stačili jedny štranberské uši..on jak má co jíst,je zlatíčko a pak v tom řevu i spal..nejlepší byli asi řízky a br.salát 😀 a kafé u dedy 😉

tanav
12. sep 2010

Simi, aj ja som rozmýšľala, že asi ešte počkám. Dokiaľ je spokojný s mliečkom.

Peti, tak to ste mali super nedeľu. 🙂 🙂 🙂

Baby, ja som dnes na nedeľný obed uvarila palacinky. Zažili ste to ? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Ešte teraz mi je z toho smiešne. Chceli jesť palacinky, tak jedli palacinky. Len manžel bol dnes poobede niejaký pohladnejší. 😀 😀 😀 😀

simicak
12. sep 2010

Peto vy jste se kolotocovali?? Vyse mate!!!!!! Taky bych sla na pout a na rizek 😀

Tanav,pockej,vsak vahu ma peknou a zkus nabidnout za tyden a uvidis nebo za dva. My pockali dva a byl fakt velky rozdil 😉

simicak
12. sep 2010

jo a ja taky smazim palacinky na obed nekdy,mnam mnam. Jen teda mamnzel z toho neni moc nadseny,ale vetsina je vetsina 😀 Si pak smazi vajecinu n obed 😀

fajn
13. sep 2010

holky tady je dobrá stavebnice ,mají ju děcka ve školce a asi ju koupím na vánoce .Doufám že ten odkaz dám jinak se jmenuje MORPHUN

http://www.mi100.cz/10html

jo podařilo akorát musíte kliknout na to mia100 a pro děti a stavebnice

petrach
13. sep 2010

@fajn me to nejde,ten odkaz 😠
Tani proč by né,akorát chlapum je to hladné 😀 muj moc nemusí sladké jídla,ale když uvařím kyselicu,tak pak na to dáme palačinky..mnam mnam..

fajn
13. sep 2010

@petrach peti mě to jde tak zkus www.mi100.cz
Peti potom v levym rohu je nabídka pro děti a tam to vybereš

zabka85
13. sep 2010

Ahoj holky tak u nás zatím nic moc nového jen malá vymakává ten visokej klek...už jí stačí v kočáru za jízdy se držet jednou rukou,a když jí dám ruce tak se hned vytáhne do stoje.Zítra na nás myslete jedeme na KO do Mostu. 😎

simicak
13. sep 2010

Ahoj holky,my uz zpatkyy v realite,fakt depresivni,ze uz je po prazdninach 😢 😢 😢 A nestraste s tema vanocema!!!!!

zabka,drzzim palecky zitra na kontrole!!

U nas taky nic noveho,Vicktorka uz jenom chodi,je uplny profik,dokonce prekroci prah nebo koste na zemi a nespadne a mame 13zub venku,takze 14 cekam kazdym dnem 😵 😵

bera28
13. sep 2010

@julianna78, tak kombinéza pro Kubu až dorazila a je vážně bezvadná. Fakt vřele doporučuji.

jecidlo
13. sep 2010

halo halo hlasime se s dobrymi zpravami.
Maruska mi ted o vikendu zacala chodit, jsou to teda zacatky.Musim ji postavit, pockat az si ty nozicky srovna a chytne balanc,ale pak je schopna ujit i pres celou mistnost. Na levou nozicku teda je pravda pajda, ma ji do stredu a nedoslapuje na patu ale ja pevne verim, ze to brzy dopiluje.
Ma u te chuze vzdycky strasne zarputily vyraz a vyplaznuty jazyk jak se soustredi🙂)
No ale mam radost proste a je videt, ze ona taky. Tak ja nevim, ale Bera, myslim, ze nam tu chuzi muzes pomalu napsat do tabulky jako 17mesicu korigovane

Ted se priznam ze uz vas ani moc nedocitam, tatinek byl zase 14 dni pryc a ja sama s tema dvema, dozehlila jsem vsechny resty pradla, no ale zitra zase dojede tata a nebude cas 😝

Bera: jen jsem si na vas vzpomnela jak jsi psala, ze vas zastavila nejaka pani a ptala se kdy jsou deti narozene, tak my jsme byli na hristi a byly tam holcicky dvojcatka a fakt stacil jeden pohled abych si rekla, ze jsou maximalne ten 26tt (ted jim bylo 2,5let) byli tam s babickou a ta si se mnou pak povidala tak byly 25tt v Podoli leden 2008. Jako krasne holcicky litaly tam jak draci,ale ty byly tak drobne...a hrozne mi pripominaly tvoji Anetku, jako vizualne.

Parkrat jsem si napsala s jednou maminkou, mela chlapecka 29tt, holky a on ji ted v lete ve 21 mesisich umrel na leukemii :( Neumim si to vubec predstavit :(

irsina83
13. sep 2010

@jecidlo ja som bola s malou hospitalizovana na detskej onkologii kvoly hemangiomom a poviem pravdu, ze to bola pre mna velka zataz na psychiku ked som videla chore deticky s holymi hlavkami ☹ ako velmi bojuju a chcu zit. ked sme prisli spat z nemocnice tak som sa psychicky zosypala.... ale co uz aj to patri k zivotu... ☹ mas pravdu vobec si neviem predstavit ze by moja mala mala byt taka chora ☹

bera28
13. sep 2010

@jecidlo, krásné zprávy, jen tak dále🙂 Do tabulky chůzi určitě doplním, dneska jsem tam zrovna dopisovala kluky od Sorbonky. A Maruška to postupně vypiluje, neboj 😉
Brrrr, to je strašný, když umře malé dítě. A tady navíc ještě nedonošeňátko, které si pobyt na světě vybojovalo a pak stejně odejde předčasně 😔 😔
Jo a kdybys viděla Anetu teď, tak bys myslela, že jí je tak max. rok a půl, a to ještě korigovaně😀 Frajerka totiž od té doby, co jí fakt nekrmím, když nechce, jí tak max. 2x denně a děsně zhubla. Dneska šla babička koupit gumy do tepláků a komplet všechny musíme dát nové, protože z ní venku při běhu spadly. Tak jsme doma zkoušely všechny, které má a normálně je ještě třeba v červnu nosila, ale teď je měla hned u kotníků. A teda upřímně, vypadá fakt jak kostřička, hrůůůůza. Takže jsem se při té příležitosti opět s mámou pohádala, protože ona prostě nesouhlasí s mým přístupem. Tak jsem jí nechala, ať si jí nakrmí u oběda. Jo to jste měly vidět, fakt půlhodinová komedia a v Anetě 2 lžičky jídla. To mi za to fakt nestojí.

jecidlo
13. sep 2010

Bera: no ty dve holcicky jsem si jista z emaji podobny problem nebo mozna jen zustaly drobne nevim, ale babicka rikala, ze vazi 10 kilo a to jim je 2,5 no vlastne uz 2,75 roku! No vazne vam nezavidim, my sice jako ted jidlo taky flakame, ale jelikoz maji 11 kilo, tak to absolutne neresim, chcce jist ji nechce tak at neji, Maruska papa krasne ale malo pije a ma 11 kilo, Matej ji malo a hode pije a ma taky 11 kilo🙂
Zkusim pak tu Marusku natocit jak jde aby jste mi zkoukly jak moc se vam zda to jeji smajdani dobre nebo spatne

jecidlo
13. sep 2010

jo a jeste jsem vam nenapsala ze bylo vtipne, jak jsme bylil na tom hristi, tak za mnou prisla jedna maminka ja mela u sebe zrovna Mateje a ona ze kolik mu je, tak rikam rok a pul a ona ze to musi byt narocne mit deti takhle brzo po sobe. Rikam ji ze to jsou ale dvojcata, no mely jste videt ten jeji vyraz, spis mi bylo ale pak lito, kdyz jsem ji videla jak si Marusku prohlizi a pozoruje a bylo mi jasne ze si rikala ze je asi nejaka jina...

petrach
13. sep 2010

@jecidlo velikáááá gratulace Marušce..teda to je zpráva..nádhernáááááá 🙂 🙂 že jí Šíma posílá hubana
s tím chlapečkem to je hrozné ☹ ☹ a desne nespravedlivé..
už sis zvykla na novém? jo a chtela sem se zeptat,tys jezdila golfáčem i v zime vid? my máme multiway a přemášlím jezdit i zimu a prodat sporták..jak se Ti jezdilo prosím te?

Bero a xco vám teda řekla mudra na to nejezení? dyt to není možné..kde pak bere energii..si to vážne neumím představit..
Kubík má ten komplet parádní 🙂

Simi ahojky domááá 😉 máte zimu? u nás bylo dnes krásne 😉
a kde se toulá Petrag.??????????????

petrach
13. sep 2010

@jecidlo proč si ji prohlížela to nechápu? že nechodí či co????????????? a co jako,dyt má nárok,ješte nemá 18 korigovane..i donošené deti chodí pozdeji né? to bych jí teda neco řekla bábe 😠

bera28
13. sep 2010

Jecidlo, no tak to na tom jsou ty holčičky s váhou jak Aneta 🙂 A taky se mi stává, že se mě lidi už několikrát ptali, jestli to jsou dvojčata 😀 A s tím očumováním má Petrach pravdu.

Peti, já to nejezení s doktorama už neřeším, když nejí, tak ať nejí. A z čeho berou energii? Asi ze spánku, jinak si to nedovedu vysvětlit. Možná zajdu někdy v dohledné době nechat Anetu u pediatričky zvážit, ale jen u sestry, k doktorce se mi nechce. Stejně neexistuje nic, po čem by jíst začala, takže teď, když jí nemusím krmit, je to vážně pro mě mnohem přijatelnější (teda pokud u toho není moje máma 😠 )

irsina83
14. sep 2010

@bera28
@jecidlo porerala som si vase fotky a deticky mate krasne, ja na nich nic zvlastneho nevidim. moja mala je tiez predcasne narodena o 2 mesiace a ked sa ma luydia pytaju kolko ma mesiacov a poviem ze 5 aktualne ale pritom ma 3 korigovane tak na nu pozeraju ze je malinka.. ja ich kasnel, vsak je to rozkosne ked si ju mozem uzivat taku malinku, zlatunku 🙂 mne fyzioterapeut povedal ze mala vsetko dobhne a stretne sa s rovesnikmi ked bude mat 2-3 roky, hlavne je ze vojtovku cvici dobre a zatial napreduje... 😀

bera28
14. sep 2010

@irsina83, jenže u nás je to naopak, z porodnice šli dva obříci (na to, jak byli při narození maličkatí), každý měl 3 kg a když jedli, tak přibírali nadstandardně. Ti byli váhově nadprůměrní již ve dvou měsících korig., no a pak jak začali blbnout s jídlem, tak pořád v grafech klesají a klesají. A teď jsou těžce podprůměrní. Ale to jenom co se týká váhy, jinak jsou v pořádku.

simicak
14. sep 2010

ja bych to ocumovani neresila. Nase Vicki nosi boty vel. 3 mesice a obleceni 6m. a to ji kalhoty padaji. Vcera u Veru na gymnaastice behala po telocvicne s balonem - cumeli uplne vsechny maminy,jk mam zazracne chodici mimino 😀 Kdyz se jedna zeptala kolik ji je a j rekl rok,tk cumela a ze je malicka desne. No kdybych ji rekla,ze ma 15m. to by asi padla do tech balonku 😀

jecidlo,velika gratuulace!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bera28
14. sep 2010

Simi, ono když je dítě ještě malé, tak je to možná roztomilé, ale jak začne být starší,zapojuje se do kolektivu, tak to teda není žádný med mít pidižvíka. Já mám před očima pořád jeden obrázek z doby asi před 4 lety, to jsem ještě vůbec neměla potuchy o nějakých nedonošencích, natož abych v té době uvažovala o dítěti. A tenkrát měl můj chlap za úkol zkouknot jednoho 6letého chlapečka, kterého máma dala do tenisové školičky. No kluk vypadal fakt tak max. na 4 roky, byl zhruba o hlavu a půl menší, než všichni ostatní, i ta nejmenší raketa byla skoro velká jak on, byl hrozně nesoustředěný, výuka byla horor, přestože byli ve skupince jen 4 děti, tak on všechny zdržoval, no děs a hrůza. Jednou jsem se šla na trénink podívat taky, protože mě o to chlap požádal. Půlku hodiny jsem toho prcka utěšovala. No skončilo to tak, že chlap hold musel sdělit té jeho mamince, že bohužel není schopný se s vrstevníky srovnat, a to jak po fyzické stránce, tak i psychické. Měl s ní hodinový pohovor a skoro celý ta maminka zoufalstvím probrečela, protože říkala, že kluka odevšad vyhazují, na žádný kroužek nemůže chodit, a to byl předtím psychicky v pohodě, žádný plačtivec. Jenže jak se ho postupně všude zbavovali a děti si s ním ani hrát nechtěly, resp,. ho všude odstrkovaly, prostě se jim fakt nemohl vyrovnat, tak začal být i psychicky labilní. No chlap byl z toho rozhovoru hodně dlouho špatný a mě to zůstalo v paměti. Fakt mi bylo líto jak té matky, tak i toho kluka a jen jsem si říkala, že bych toto zažít fakt nechtěla.

jecidlo
14. sep 2010

Bera: jo jo koukala jsem na fotky kdyz sis nesla sviste dom, meli pekne dve brady🙂 treba je jednou zase budou mit, co ty vis🙂
@petrach dik za hubana🙂 urcite by ho rada vratila, dava krasne pusinky, na rozdil od Mateje, ten dava poradne francouzaky🙂)
@irsina no na nas taky nebylo nic divneho az nez Maruska nechodila resp jak zacala chodit za ruce, ona hrozne pajda a vlaje na vsechny strany, no proste "radost pohledet", tak si lidi mysli, ze je ji tak rok max a uci se chodit no a kdyz reknes rok a pul, tak ziraji

jinak to si clovek muze stokrat rikat ze to ocumovani nebude resit, ale kdyz potom vidis jak si ji prohlizi 😖 jo a to s nama byla jeste svagrova a holky ta zas pro zmenu pronesla, ze pry jde Maruska jako MENTAL, taky dobry ne? rekla to jakoze humor HAHAHA