Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

simicak
26. nov 2010

Juuu,vy drbete 🙂
@maatkka auto ych urcite chtela,ale neni ho z ceho zivit. Ja nemam zadny prijem,materskou,nic,proste zijem jen z manzelova platu,jinak auto tady snad ma kazdy. Navic to co by jsme utratili za auto,tak ty penize pak muzu dat do ruznych aktivit s detma. S obchody je tady vyhoda,ze my nakupy objednavama pres internet a oni ti to dovezou domu,skoro nic to nestoji,chleba atd. manzel dokupuje jak chodi z prace. Takze do o hcodu fakt nechodim. A zbytek vsude litam. Ono pres jaro.leto to prpoblem neni,ale ted jak mrzne,tak hnus!!!!!!!!!!!! Zas je dobre,ze holky jsou naucene cestovat hodne a porad nekde dobihat,takze pro me 15hod.cesta do Cr samotna s nema neni vubec stresujici nebo kdekoliv.
A Lili naprovokuj,jo? 😀 Cim ji prosim te krmis??????????? Dej aspon typa nejakeho,protoze ja uz nevim co s tou podvyzivou nasi.

@petraguerra,nepomohlo by to!!!!!! Priklad. jak kdyz si baba s vel.nohy 5 obuje boty manzela vel.nohy 10.asi tak to vypada. Takze tam dvoje ponozky nepomuzou a ani troje. Navic jsou ty boty samo na ni velke,tezke a rozbila by si drzku.

simicak
26. nov 2010

@bera28 ani mi nemluv!!!!! Maji to supr a navic rycle pochytavva i jine reci z tv,takze si myslim,ze nebudou mit problemy ani se tretim jazykem jak p ujdou do skoly 😵

maatkka
26. nov 2010

@mafynka uffffffff a to som si myslela ze ta nasa nemocnica v ZA je najneudrzovanejsia nemocnica na Slovensku... tu sice niektore oddelenia tiez vyzeraju ako keby sa s nimi nerobilo nic od kedy ta nemocnica stoji - co je uz riaaadne dlho - ale aby som tam lezala na nejakej spinavej plachte to teda fakt nehrozilo...
mna tiez napadlo to co pise Petka - mm by tam teda narobil riadny bordel preco nelezim na rizikovom a preco sa o nas nikto nezaujima... 😠
ja by som teda trvala na tom aby ma dali na rizikove... ja som lezala len na jiske a na izbe matiek a co si pamatam tak na rizikovom bola na chodbe taka jedalen a tv - tam baby sedavali a kecali... na izbe matiek sme mali na chodbe kuchynku kde sme jedavali bola tam aspon chladnicka... a inak vsetko (notebook kanvicu radio...) mi priniesol mm a mala som to normalne na izbe... a z nemocnicnej stravy som tiez skoro nic nejedla ale jedla som tam mala ze som nevedela co s nim lebo navstevy sme mali neobmedzene takze mm tam bol pri mne aj tri krat denne...
inak co ja viem tak v BB by malo byt dobre neonatologicke centrum...

denisee ved prave toto ze ona neje nejak extra super... momentalne je to sice celkom fajn (dufam ze ked to teraz napisem tak sa to zase nezhorsi 🙄 ) tak napr. to pecivo ma najradsej ciste - bez nicoho... je schopna zjest k veceru aj dva suche rozky alebo take cesnakove pecivo co pecie svokra a rano velky kroasan... ona papa pekne ranajky desiatu olovrant... ale obed je hroza - nechce maso a len malo zeleniny... a vecer pred spanim UM
napr. rano zje ten kroasan a UM na desiatu jogurt a ovocnu presnidavku na obed skoro nic na olovrant to pecivo a nejake ovocie a vecer uz len UM...

simicak
26. nov 2010

@mafynka tak to je blbe. Ja teda sice na rizikovce nelezela,ale tusim,ze v Uk neni rizikovka. Vedle me prvni noc lezela maminka co rodila,chudak tam rvala,vzdychala a naproti co mela rizkovku a ja. Ale kontrolovali nas. Chapu ze mas nervy,ze nic s tebou nedelaji,ja mela taky. Ale snad to bude vse ok. A s tim jidlem to je hruza!!!!!! Jestli mas povahu ty a nebo chlap,tak udelat bordel tam,ale poradny,treba tvoji nebo manzelovy rodice. Jde o zdravi vaseho mimca a mate pravo poradne si tam zarvat!!!! My meli snidane,teple obedy s dezertem a tak samo na veceri bylo teple jidlo a dezert. Sice porce nic moc,ale je pravda,ze ja moc zeru,ale chutnalo mi tam. Pro jidlo jsem si chodila a kdyz jsem bya unavena,tak jsem si reklaat mi ho donesou. Kazde rano chodila pani z kuchyne,ta ti dala listeka a mohla sis vybrat ze 3jidel co chces na obed a vecer,k tomu si vybrat prilohy a dezert,takze t o bylo supr. Navic jsme meli dostupnou mikrovlnnku taky. Udelej tam kraval,rekni ze se chces zvazit,zkontrolovat jak roste mimino a mluvit s doktorem,co se vlastne deje a co hodlaji delat a nedelat a proc!!!!

kikimaruska
26. nov 2010

beruško, jestli můžu, tak mi prosím pošli ten seznam léčeben 😉 , díky moc.
Simi: teda to jste si jedly dobře 🙂 , my měly každou snídani bílou kávu, byl tam i neslazený černý čaj, který byl k dispozici na pokojích stále v konvici a sestry i dolívaly...takže jsem pila ten a sladila ho cukrama, co byly balené na snídani ke kafi...protože rychlovarka tu nebyla, ale kupodivu byl ten čaj dobrý, jindy je to hnus v nemocnicích. Oběd polévka a druhé jídlo, výběr jsme neměli žádný, přitom tam ale jídelníček visel a byly tam troje jídla. Když jsme se ptaly, zda si můžeme vybrat, tak to nešlo..tak nevím 😒 . A večeře, to byl teda propadák. Každý den studené, třeba houska nebo chleba, pomazánkové máslo, nebo i paštiky, občas rajče, nějaký vakuový salám nebo sýr...jako sváča dobrý, ale večeři bych občas teda snesla teplou 😉. Ale jak říkám, my jsme si mlsaly taky za svoje a to teplý jídlo se dalo jíst..., to zas ne že ne. 😉

simicak
26. nov 2010

@kikimaruska no ja si neztezovala. Nekterym samo nechutnalo,ja jsem milovnik nemocnicni stravy 🙂 A automat na kavu,horkou cokoladu,caj,vyvar polivkovy atd. byl zdarma pro lezici a navstevy hazely 50penci do kelimku u toho a dokonce jsme tam meli k tomu i velkou krabici susenek zdarma k caji 😵 Ne jak ty hnusy co jim doma 😀 😀

simicak
26. nov 2010

a snidani veber toust s maslem,marmeladou, 3 druhy cerealii a mliko ( ktere sis mohla vzit taky cely den)

simicak
26. nov 2010
denisee
26. nov 2010

Tak holky adventní věnce hotový, ale jsem z toho pěkně utahaná. Jak jsem pořád chodila kolem toho stolu a koukala kam co ještě dát, místo abych si k tomu pěkně sedlama 😀

maatkka: tak já bych řekla, že sní hodně toho pečiva oproti Vojtovi a jogurty do něj taky musím nacpat.

simicak: to je krásná fotka, jak tam leží s tatínkem.

bera28
26. nov 2010

Kikimaruska, seznam jsem ti poslala i s odkazy na weby.

Denisee, tak šup sem fotečku věnečku.

Simi, to jsou fotečky 😵 😵 😵

Maatkka, toho pečiva sní Lili fakt hodně. U nás je maximum za den půlka rohlíku, jeden plátek toasťáku nebo krajíc chleba. Výjimečně ještě Brumík.

Holky, tady sněží, už se to drží i na zemi. Kdyby to tak vydrželo přes noc, tak bychom snad už brzy mohli na ty boby 🙂 🙂

petraguerra
26. nov 2010

Ja si taky nemuzu stezovat na Aberdeenskou nemocnici,snidane houska cerealie,mliko,caj konvice,juice,butteries jam maslo.Obed jsme vybirali z asi 6sandwichu,polivka,jogurt,ovoce k svacine,vecere tepla nebo studena zase vyber asi z 6jidel,dezert a jeste vecer o 10 dalsi svaca keksy nebo susenky a kava caj.Jidla bylo hodne a vsichni uplne zlati.
Simco tady je rozdeleno na rizikove a normalni oddeleni.Na rizikovem jsou vsechny ktere maji jakekoli problemy a na normalnim chodi holky po porodu max druhy den domu. A jeste maji intenzivku tam jsem byla ja po porodu a pred porodem 5dni.Tam me neustale monitorovali a merili a mela jsem sestru pouze pro sebe i pokoj.Jinak fotky krasny Viki je celej tata a Veru je p+o tobe vid 😉 My auto mame a tedy fakt drahy to tady je tax a insurance ,MOT,a oprava kdyz neco najdou-jenze my ho tady potrebujeme nutne.

Matkaa oni pry nektery ty deti potom pribiraji krasne moje kamaradka mela 1.6kg a dnes ma 130 😀 Prej je to pud sebezachovy 😕 Ja se taky bojim aby ten Mates byl spis po tatovi a ne spek jako ja 😀 😀

Denisee ja jeste vyzdobu nedelam se doufam pristi mesic stehujeme-v pondeli,ut se rozhodne jestli nam ten novej cottage pronajmou tak to necham az na stredu az budu vedet.Ja se take vzdycky vyradim.

Bera tak uzijte sankovani doufam,ze vam napadne my mame 30cm a porad chumeli a docela huste 😕

petraguerra
26. nov 2010

Jo Simco jsem si rikala,ze by asi na ni byli boty tezky,ale zase by mela vymakany nozky by jsme ji mohly zavidet 😀

argousek
27. nov 2010

tak já když jsem ležela poprvé se Štěpánem, tak to jsem byla na gynekologickém odd. tam to bylo myslím do 24. týdne a pak od 25. týdne už na rizikovém těhotenství, byla to teda normálně porodnice, ale měli tam jeden pokoj pro rizikové těhotenství, ale byla jsem tam skoro celou dobu sama, takže jako nastandard. Já jsem taky nejdřív schudla, ale pak od toho 30. týdne jsem začala docela nabírat, že si pak dělali srandu, jak si mně tam pěkně vykrmili 😉

@petraguerra držím palce ať vám vyjde ten nový pronájem, to by byl krásnej dárek k Vánocům, že 😉
@simicak krásný fotky, na holkách je vidět, jak jsou u tatínka spokojený 🙂

denisee
27. nov 2010

Tak přikládám fotky 🙂

simicak
27. nov 2010

@denisee to mas krasneee 😵 😵 😵 😵 To jsi teda sikula,ja bych neumal ani to jehlici dat dokupy!! Ale asi letos koupiim zivy,jinak mame hnusny venec umely 😝 Premyslim,ze se taky vrhnu pomalu do vyzdoby

@petraguerra,tak at vam to vyjde s tim domeckem!!! To by byl krasny darek k vanocum 😵 A nohy,prosim te,vzdyt by byla jeste vic hubenejsi nez je 😀

Holky,my mame poprasek snehu 😢 To je tak nechutne a je zima jak prase. Typuju,ze mame v byte vecer 16stupnu,hnus 🙄 Veru zacala panikarit,ze prijd Santa a nechce nikde jit,protoze na nej ceka 😀 😀 Loni totiz tady zacalo snezit na stedry den rano,tak jsem ji rikala,ze proto,protoze Santa je na ceste. No takze uz ji nervy pracuji,mame dopis pro Santu,obrazky pro Santu a porad se pta. Tak vysvetluju,ze jeste neni pripraveny a my an nemame stromek a ze jeste Elfove vyrabi hracky 😝

bera28
27. nov 2010

Denisee, ten je nádherný 😵 😵 😵 Já jsem na tom s rukodělnými pracemi asi jako Simi 🙂
Jsem teď byla okouknout ten mobil v obchodě. No je teda oproti mému současnému prckovi dost monstrozní😖 Jenže jsem s sebou měla sviště, tak nebyl čas, abych se podívala ještě po nějakém dalším. Vyrazím zítra a bez predátorů. To na mě bude prodavač asi čumět jak na blondýnu, když mu řeknu, že sháním "červený dotykový mobil"😀

Petraguerra, to by bylo suprový, kdyby vyšlo stěhování. Moc bych vám to přála! Sníh nám nenapadl☹ Na horách ano, tak je krásně, ale tady je jen poprašek. Kubajz stál ráno u okna a hulákal, "mami sníh, podívej. Půjdeme bobovat." No ale na tom poprašku by to fakt nešlo.

Simi, tak nám neumrzněte, holky 😉

reachell
27. nov 2010

Ja vam vsetkym dakujem za velmi povzbudive slova. Som velmi rada, ze je tato tema na konikovy a mozem sa o tom s vami porozpravat lebo len vy viete ako sa citim a co prezivam.Moja malinka sa tiez narodila uz s infekciou prve dni si dychala sama po troch dnoch ju zacali krmit mojim mliekom co som im nosila ale do styroch dni sa ukazalo ze ho prestala tolerovat zacala grckat aj v crievkach sa to nespravalo dobre a hned na to dostala otravu krvi a krvacanie do pluc a museli ju dat na plucnu ventilaciu aby jej nepraskli plucka coho sa aj obavali ale ona to zvladla je to velmi silne dievcatko vela sil jej dal bracek ked uz on nevladal bojovat . Boli strasne prepojeny a navzajom si pomahali ked prislo to najhorsie a malinky umrel velmi sme sa bali o malinku ,ze to sama vzda je velmi statocna a bojuje zo vsetkych sil. Vcera som si malinku prvy krat klokankovala a bol to pre mna najstastnejsi den v mojom zivote bolo to nadherne malinka bola pokojna a zaspinkala mi v naruci.Opet sme pribrali na 2.200g len ta saturacia je u nej taka kolisava ale inak nic ineho zatial

simicak
27. nov 2010

@reachell Sofinka je veliky bojovnik 😵 😵 Saturacci se spravi casem 😉 Vahu mate naaadhernou,za chvili bude vetsi nez nase 1.5 stara Victorka 😝 🙄

@bera28 no oni jsou velke ty telefony,takove placacky. Ja mam rada malicky,ktery vsude strcim a taky casto nenajdu 😀

My pred chvili prisli z baletu,jsem se zase zakecala 😅 ja jsem hrozna,me by meli zakazat chodit na caj,pak se me nezbavi 😀

maatkka
27. nov 2010

Ahojte baby
tak k tomu pecivu musim este napisat ze to Lilu nezje napr. tie dva rozky kazdy den... (som len pisala ze (sem-tam) je schopna zjest aj dva rozky) ale je pravda ze teraz mame take pecivove obdobie - a z peciva sa pribera...
Peti nestras 😀 ale je fakt ze ja som bola tiez predcasniatko - mala som tusim 1900 gramov a teraz 😖 a moja mamina sa narodila 1600 gramova a tiez s nizkou vahou nemala nikdy problem 🙂 ja tiez dufam ze neskor nebude mat Lili s vahou problem a bude ako mm (ten je so svojou vahou vzdy spokojny... moze zjest aj vola a nepriberie... aj do posilovne chodi aby pribral...)
a drzim palce aby ste tie Vianoce teda slavili uz v novom!!! 😉
denisee krasne venceky 🙂 tie sa ti podarili... si sikulka - ja by som take nieco urcite nespravila 🙂
@reachell veeeeeeeeeelmi sa tesim ze mozte klokankovat 😵 😵 😵 😵 😵 viem si zivo predstavit ten nadherny pocit!!! Sofinka krasne pribera 🙂 velmi sa tesim z kazdej dobrej spravy a moooc vam drzim palce... je to veeelka bojovnicka a sikovnaaa 😵 tak nech sa jej aj nadalej dari... a cim dalej viac!!!

babyyy a my sme dnes celyyyyy den bez plienky!!! 😀 Julinka cikala len do nocnika 😀 Huraaa!!!

adajar
27. nov 2010

@maatkka gratuluji moc k nocniku.
@reachell mala je uzasna bojovnice. A saturace se urcite spravi nam jeste haprovala tyden pred propustenim domu a pak najednou se to zvedlo. A malej taky netoleroval mlicko a je z nej fesak a sikulka. Moc male preji hodne sil a urcite braska na ni dava pozor je to jeji straznej andel, A klokánkování si užívej je to užasný.

adajar
27. nov 2010

@simicak je tebe bych si k nam na caj pozvala hned :D
@denisee teda ty jsi moc sikovna ja tohle neumim.

Ale abych se pochvalila uz mam skoro vse upecene jen zbejva strojkove a to udelam zitra :D

petraguerra
28. nov 2010

Denisee fakt krasne svicen i venec 😉 Jses sikovna.

Bera my mame uz asi 60cm snehu prez noc napadlo dalsich 30cm 😖 Se v tom neda poradne chodit,vcera jsme byli s Matesem 2.5hod bobovat jsme se prosli okolo golfu a ja ho tahala on se tech bob nedrzi vzdycky ma ruce zvedly do urovne usi ale tedy ten to uz balancuje se drzi kluk 😀

Reachell jsem moc rada,ze uz muzes klokankovat mioc ti to preju a at to Sofinka krasne zvladne a muze domu 😉

Matkaa Lilinka no to je sikulka uz chodi na nocnik my porad nic,asi budu muset uplatnit zase vyprask 😖To se aspon vycural do sice jen jednou,ale vycural.

maatkka
28. nov 2010

diki baby 🙂 dneska pokracujeme a len nocnikujeme 😵 ja sa taaak tesim 🙂 hihi ako malo mi staci 😀
Peti to asi sam musi chciet... lebo u nas doteraz nocnik nehrozil... kazdu chvilu som skusala ale nechcela - tak som jej aspon stale dookola omielala ako sa cika do serblika a bla bla 🙂 a vcera nechcela rano plienku tak som jej povedala ze jej ju nedam ale musi cikat do serblika... a ona zachvilku prisla ze "kraaasna Lilinka" 😀 a dotiahla ma k nemu a tam nacikane 😀 tak sme sa tesili... skakali od radosti a kricali "huraaa" 😀 potom samozrejme musela ist sama vyliat do zachodu a splachnut... a museli sme zavolat ockovi (musela som dat hlasity odposluch a sama sa mu pochvalila 😀 ) a od vtedy si vzdy sama ide sadnut a potom len pride ze "huraaa" 😀

maatkka
28. nov 2010

bera a ako ste to robili dalej? vonku ste chodili s plienkou? kedy si ju detom von nedala? a spinkavaju este s plienkou ci? kym bude v noci bez plienky este potrva ale ja som citala ze by som jej ju na noc nemala dat az ked sa zobudi so suchou - co teda u nas ranna plienka ma sto kil... takze nehrozi...

bera28
28. nov 2010

Tak to tady dneska ráno zase stávkovalo 😖

Petraguerra, to máte náhodu bezva se sněhem. U nás setrvalý stav (takže nic 🙂 ), ale na dnešek hlásí sněhovou kalamitu. No jsem zvědavá, co bude.

Maatkka, velká gratulace Lilince k nočníkování!!! Já jsem to udělala tak, že jsem sebrala plínu a už jsem jí nedala, kromě teda noci. Doporučuji udělat stejně, aspoň mě to přišlo logický, přeci nebudu jednou plínu dávat podruhé ne. Aneta se vlastně pak jen jednou počůrala venku a Kuba asi taky tak.
Jinak jak se teď tak pěkně rozpili, tak jsem začala dávat Kubovi znova i na noc, předtím už jí neměl. Ale oni se nalívají ještě těsně před spaním, takže ráno má plenka obdobnou váhu jako Lilinky 🙂 Přes den na spaní jí ale nedostávají a vydrží to v pohodě. Anetka si myslím, se i vzbudí, když chce čůrat, protože kolikrát vyrazí z postele, oči zalepené, spoďáry u kotníků a mašíruje na nočník 🙂

maatkka
28. nov 2010

bera ja sa tesim ked uz budeme v takej faze ako ste vy 😉 ja teraz prave rozmyslam ze by som chcela ist sama s Lilu trolejbusom k nasim... a bojim sa ze si v trolejbuse zmysli ze musi cikat... alebo ze sa mi tam pocika...
inak uz aj na velku bola do nocnika 😀 takze super!!!

maatkka
28. nov 2010

a este som chcela napisat ze uz mame na stene aj prve "umelecke dielo" 😠 Lilinka dostala od starkej sadu pasteliek a fixiek a kreslit po papieri jej zjavne nestacilo 😀
simi kraaaaasne fotky s ocinkom 😵
mm zboznuje tieto 😀 :

denisee
28. nov 2010

Holky, děkuji za pochvalu, ale dělám jen takový jednoduchý 🙂

Maatkka: obrovská gratulace!!!!!!!!!!!!! prý jak málo ti stačí, vždyť to právě vůbec není málo! Lili je šikovná holka a je super, že to šlo takhle rychle 🙂
U nás zatím odplínkování nehrozí, ale chci to ještě zase před vánocema vyzkoušet.

adajar: cukroví ti závidím, já se na to chystám po Mikuláši.

maatkka
28. nov 2010

my sme doma z prvej vychadzky bez plienky 🙂 nakoniec sme nesli k nasim - pockali sme na ocka a boli sme chvilu vonku na prechadzke... v carrefoure na velky nakup a este aj na kavicku... a bez "nehody" 🙂 tam na wcko ist nechcela ale hned ako sme sa vratili domov tak bezala na serblik 🙂

simicak
28. nov 2010

@maatkka na serblik 😀 😀 to je srandovni slovo 😀 Lilinka je teda sikovnaaaa 😵 😵 😵 😵 😵 Jen bud pysna a poradne si to uzij,nocnik je horor kazdeho snad. Nas to ceka taky za chvili. JInak my to delali jako bera,jak jsem veru sundala plenu,tak uz ji nedostala zpatky,jen na noc.
@denisee pry obycejnee,to bys mohla nekde prodavat!!! a jak brisko,roste mimi? Uz to jde na tobe videt?
@bera28 to stavkolvai kvuli te koalici? Vy bydlite kousek od centra v Praze? A co ten telefon,uz jsi byla?