Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

petrach
12. apr 2011

@leeenka26 samé dobré zprávy,jdu na vás nakukovat,jak se vede... 🙂 tak se držte a bojujte...už bude jen líp a líp

nanya taky přejeme opoždene Danielkovi všechno néééééj,hlavne zdraví..nejak ten čas moc letí,jsme tu spolu už 2 roky 😕 😉
milo ty fotky máš krásné a Andrejka je fakt šikulka♥
pozdravujte Denisku,taky se teším na fotky a zprávy

Elince k narozeninám hodne zdraví,štestí a lásky..at už se jen navzájem užíváte a pomalu zapomenete na krušné začatky..pořádne to oslavte

Kmor se tu chlápu 😀 promin...já si ted taky dávám pozor ,bylo mi nedávno podobne 😀

mila01
12. apr 2011

Petrach,Kmoor,Simicak - teda holky,vy jste ochmelky 😀 😀 😀 .Fakt vám závidim,já už 5 týdnů beru ATB,takže jsem si ani nečuchla. ☹ 😉 ☹

Elince také přejem vše nej nej nej.

petrach
12. apr 2011

@mila01 jj za posledního pul roku mám trenink 😀 😢 občas si dám sklenku vína,to já nikdy nepila a vlastne co mám deti,přestala sem uplne pít..max v léte malé pivo...tak jsem zodpovedná matka 😀

mila01
13. apr 2011

Petrach - no právě.Co se narodila Andrejka,tak jsem taky abstinent.Pivo a víno jsem teda nikdy moc nepila,to mi nechutná,mám ráda míchané nápoje - rum s colou,whisku s colou,bavoráka,bechera s tonikem - ale to dost leze do peněz a navíc nějak není příležitost.No a když už se najde,tak jak nemám trénink,stačí mi málo a vytuhnu - jsem unavená a jdu spát.Proto když chci vydržet a bavit se,musim nealko. 😉

fajn
13. apr 2011

Ahojte,já jsem hrozná drbna ,když si vyhledáte MAOVA tak tam má NElinku 😀 je to moc hezká holčička

mila01
13. apr 2011

Fajn - nejsi drbna,díky za info - hned jsem zkoukla a je to nádherná holčička a opravdu je jí podobná - ty dvě prostě patří k sobě.Hledala jsem to už předtím,když jsi psala poprvé a nic tam ještě nebylo.

Holky jdu si postěžovat - byla jsem na kontrolním rengenu,tak dutina je pořád špatná,mám už čtvrtá ATB ( od začátku března ) a dělal mi punkci.Prý tam byl velký zapáchající nález a teď - hodinu po punkci to mám zas totálně ucpaný - já se fakt zbláznim.Zítra musím k zubaři,je to asi propojený a v pátek zase k němu.Byl to fakt nechutný zážitek. 😠 😠 😠

Kmoor - co ta kontrola na neurologii?

petrach
13. apr 2011

ahoj holky,skukla jsem fotky aNelinka je tak krásná 🙂 já myslím,že dostala tu nej nej mámu 🙂 a hrozne jim to přeju...

irsina83
13. apr 2011

prosim pozrite si tento link... je to pre nase nedonoseniatka 😉

http://www.facebook.com/login/setashome.php?ref...

kmoor
13. apr 2011

@mila01 zdarec! teda to ti vůbec nezávidím punkce!!!! 😲 😖 snad tě to brzy poleví, jinak třebas nějaký inhalace by nepomohly?

takže neurologie....závěr je takový, že Honzík udělal výrazný pokrok ve vývoji od poslední kontroly, nyní odpovídá konci II. začátku III.trimenonu, s čímž jsem spokojená 😎 má celkovou hypotonii a centrální koordinační poruchu (to druhý nevím,co přesně znamená). vzhledem k tomu,že dostává třes do rukou a bojím se té epilepsie,tak jsme objednaní na eeg. pochvala nebyla (ona je fakt přísná 🤐 ) a taky mi o5 připomněla, že je těžkej nedonošenec a že má těžce poškozený mozek, takže se moc radovat nemám, že prognozu mi pořád říct nemůže...ale to mi ani nevadí. mě stačí to, co vidím. hippoterapii nám zatím nedoporučuje, očkovat začnem možná po výsledcích toho eeg, hemangiom můžem nechat odstranit a budem muset nechat stáhnout i to varlátko, aby v břiše nedělalo neplechu...a očička se budou řešit až ve 3letech...uf, ale jinak docela good...

@leeenka26: něco nového????

simicak
13. apr 2011

@kmoor ty jsi tak uzasne pozitivni clovek 😵 😵 😵 😵 Honzik je velky sikula,co vse uz zvladl a s tolika komplikacemi. Zrovna jsem se koukla do tveho alba na fotecky a uz je taaaaak veliky 🙂 S dok.ze nechvali si nic nedelej,hlavni je,ze je rada za pokroky a nicim vas nestrati. Drzim palec na eeg. 😉

@mila01 teda ty jedes,jak je to mozne,ze ti zadna ATB nezzabiraji???? Punkci jsem nikdy nemela,ale taky nezavidim 😖 Snad te daji brzo dokupy at uz jsi zdrava konecne!!!!!!!!

Ja vcera u zubare,tak uz mi chybi predni zub trojka nahore,jedna plomba navic a dalsi dve za tri tydny 😖 Nevim na co si ty zuby cistim,kdyz je mam vsechny rozvrtane a nekde mam i pul zubu plombu. Cistim dlouho,pocitve,muj chlap jen zasolicha,je mu 32 a zadna plomba 🙄 😠 😠 Ted mi desne ten zub chybi v puse,tak snad si zvyknu. Na koknci kvetna jdu na rovnatka,uz mi prisla pozvanka,tak snad mi ten druhy zub rychle vyroste a nebudu chodit tri roky jak pubos 😎

simicak
13. apr 2011

Jo a musim si poztezovat na Vikouse 😠 😠 😠 😠 Ta ludra mala je taaaak drza,ze hruza. Odmlouva uplne se vsim a porad jeci jak na lesi a skube Verunce vlasy. A to byla hodna jeste nedavno. Jeji nejcastejsi vety jsou -prestan,nech toho,nesahej,to je moje,bez pryc............a ukonci to placnutim. Takze dneska byla 2x za dverma a rozhodla jsem se,ze bude doma vojna. A to se jeste porad chce hadat. Takze rekne napr.ze kuchyn je kure a bude se hadat do krve,ze ma pravdu,ze pes je kocka a kdyz reknu ne,tak ona ano a naopak. Uplne mi jde z ni hlava kolem. Fakt chuligos maly,chudak nase verunka

leeenka26
13. apr 2011

ahojte, mam dobre spravicky. Samko bol dnes na operacii, pozreli mu crievko a zasili brusko. V crievku mal dve malicke dierky, ktore zasili, ale ziadna katastrofa a creco sa zacina pekne hojit a prekrvovat, je ruzovejsie a aj chirurg co to robil, povedal, ze to crievko vyzera o moc lepsie 🙂 jaj baby tak sa moc tesim. Hlavicka v pohode, videla ho neurologicka a ten hydrocefalus sa vstrebava, ziadne nove zakrvacanie, ocka v poriadku, reflexy v poriadku a ostatne vsetko super sama doktorka to povedala presne takot. Srdiecko, plucka, oblicky, ok. Bali sa, ze po operacii bude znova potrebovat lieky na podporu tlaku a srdiecka a nepotreboval, operaciu zvladol vyborne. Vlastne tym, ze uz neberie tieto lieky, tak tym sa aj stabilizoval pekne a vsetko sa krasne dokrvuje, aj to cirievko s tym velmi suvisi. A zacnu mu pomalinky potom davat stravu a uz len aby to toleroval. A este sa musia pohnut (peristaltika) ale ja si mylsim ze je to uz na dobrej ceste. Nechcem sa ale prilis predcasne tesit, za to mu ale velmi verim. Podla mna sa ursite stal velky zazrak, lebo uz tu podla lekarov davno nemal byt nielen kvolo tym crievkam. Chce sa mi plakat, tentokrat od stastia 🙂

leeenka26
13. apr 2011

@kmoor ale ano, vid clanok dlheho rozsahu vyssie :D

kmoor
13. apr 2011

@leeenka26 😅 tak snad už to bude jenom lepší a lepší 😵

bera28
13. apr 2011

Čau drbny 🙂 🙂
@fajn, to je jasný, že jsi sem musela o Maově napsat 😉 Takové krásné zprávy se musí šířit dál. Jukla jsem na fotky a malá je nádherná 😵 😵 A jak jí má Marttinka načančanou.

@argousek, video cvíča nehodím, mám plnou kartu v kameře, takže až to nějak pročistím. Jestli chceš tak ti můžu poslat fotky těch tří cviků Vojty. A až budu mít někoho po ruce, tak ti nechám nafotit cvíčo na balonu. Zatím popis - nejprve sedí na balonu, já stojím za ním, držím oběma rukama pánev (ne jinde!!) a nejprve pohupujeme, pak válíme na jednu stranu, druhou, dopředu, dozadu, pak kroužky - to je jako odpočine po Vojtovce. A pak posilujeme - celý leží na balonu na zádech, opět držím za pánev, ale nyní zpředu a střídavě se zvedá do sedu, nejprve 10x na jednu stranu, pak 10x na druhou. Vždycky svým předloktím zapřu jeho stehno na straně, na kterou chci, aby se zvedal. Potá si sednu na balon, posadím ho nejprve na své jedno stehno (např. pravé), jeho levou nohu podvlíknu pod svou pravou(pod kolenem - tím tu jeho nohu blokuji), svojí pravou rukou jistím jeho pravou spinu, spustím ho hlavou dolů (nalevo) a opět se musí zvedat do sedu. To děláme 8x na jednu a 8x na druhou. Ale prosím tě, když začneš cvičit, tak to neopakuj více, jak 4x. Kubajz už je vytrénovaný, ale když začal posilovat někdy v tom roce a půl, tak mi říkali, že dokonce jen tak 3x na každou stranu a jen jeden cvik. A pak na závěr si ho dám na klín do klubíčka a jen se houpem. Celé cvíčo je tak na 30-35 minut (i s tím Vojtou).

Kmoor, tak na tu hrůzu jsou výsledky neura vcelku dobré😉 Hlavně ať dopadne ještě to eeg.

Petrach, a co Eliška a Šimonek? Co nového?

Milo, teda fuuuj, punkci nezávidím. Brrr, já bych tam sebou asi (teda určitě) sekla. Ať už ti sakra něco zabere, takhle se trápit 😔

Simi, to je Vikouš teda potvůrka. Dobře děláš, chce to pevnou ruku 😉

Leeenka, krásné zprávy. A jak je na tom s kyslíkem? Je na UPV nebo už na cpapu?

Jinak my zvládli včerejší focení nad míru dobře. Fotografka jen zírala, jak byli disciplinovaní. My k ní chodíme každý rok a někdy i na Vánoce, takže je zná a ví, co všechno dokážou. Ale teď fakt hoďka naprosto v pohodě. Dokonce nám nad plán nafotila i velikonoční motivy. Tak až mi udělá galerii a pořádně to zcenzuruji, tak dám odkaz.
Holky, jsem včera dostala nápad, že bych ještě v květnu někam vyrazila se svištěma a tak jsem si objednala pro sebe a mámu dovču v Blatné, kam jezdíme vždy v létě s celou tou naší partou. Jak tam máme koně, bazén, atd. A hned jsem objednala i intenzivní ježdění na koni, takže svišťáci budou každý den dopol i odpol žokejovat 🙂 🙂 Razíme 14.5., do té doby by měla být hotová kuchyň, tak to bude takový oddych. Já jsem zvědavá, jestli budu vůbec moct někdy pracovat, když mám pořád jiné aktivity 😀 😀

bera28
14. apr 2011

Ahojky, tak mě asi dneska opět klepne 😠 😠 😠 Některé z vás si možná ještě pamatují, jak ten můj chlap v zimě smáznul veškerá data z počítače. No a dnes ráno se totéž povedlo Anetě. Opět nemáme vůbec nic, akorát funkční internet. Věci jsem měla zazálohované jen do doby návratu z Říčan a pak víc jak měsíc jsem nic nezálohovala a všechno je tudíž v h....u 😠 😠 Hlavně moje věci z kurzu a veškerá práce, kterou jsem za ten měsíc udělala. Teda tak jak jsem tady ráno řádila, to jsem snad ještě nikdy takhle neřvala.

Před chvílí mi fotografka poslala galerii vybraných fotek, tak kdo chce, může juknout zde:
http://photokate.com/fotogalerie/2011-04-12_dvo...
nebo sem: (tady jsou všechny, nahoře jen ty nejlepší):
http://photokate.com/fotogalerie/2011-04-12_dvo...

adra22
14. apr 2011

@bera28 no tak to ti nezávidím ten PC to mi ma asi piclo ☹ tie fotky sú uplne super veľmi pekná rodinka 🙂

maatkka
14. apr 2011

simi fuuu zubara vobec nezavidim... tak nech uz mas rychlo zuby o.k. a Viki nech vas nehneva a Verunka nech sa pri nej drzi 😉 😀
irsina malej princeznicke vsetko len to najlepsie do dalsieho rocika 😵
mila teeeeda teba sa ta choroba riadne drzi... to je mi luto... velmi prajem skore uzdravenie
lenka este nech sa to crievko "pohne" a bude to super... velmi cakam na taku spravu od teba
bera tak ty mas na ten PC fakt smolu 😖 no a na fotky nemam slov 🙂 krasna rodinka - prekrasne deti 😵 a sikovna fotografka
my sa mame fajn 🙂 len Lilinka trosku sopli a vonku je hnusne 😠 takze trcime doma

leeenka26
14. apr 2011

@bera28 ahoj, samko je na UPV stale. pekne fotecky 🙂 To ta musi slak trafit z toho pc.
@simicak mas radost s dcerkou 🙂 zeby obdobie vzdoru?

Musim sa pochvalit vsetkym, samko sa ma vyborne, doktor povedal, ze sa drz prekvapivo vyborne. Dufam, ze sa to uz neobrati, aj s bruskom to vyzera lespie, teda ze nehorsi sa to, co je podla mna uplne uzasne. Moc sa tesim. Este ked vam to povie doktor, ktory neoplyva optimizmom. 😀

irsina83
14. apr 2011

@petrach
@petrach
@leeenka26 dakujeme za blahozelania a v nedelu chystame dalsiu oslavu s rodinnou, velmi sa tesime. ja sa tesim na tie Eluskine ziarive ocicka krasne 🙂
@leeenka26 lenusik som strasne stastna ze sa tvojmu malinkemu vodi lepsie a lepsie, fakt je to velky bojovnik. neboj bude len dobre. a kolko vazi chrustik???

Prepacte niekedy nestiham odpisovat, posledne 3 dni by som len spalaaa strasnee asi z toho pocasia a po troch mesiacoch som dostala ms...som uplne hotovaaaa.

leeenka26
14. apr 2011

@irsina83 jaj neviem kolko vazi teraz, ale v piatok mal okolo 1100 g. No uvidime skusim sa opytat zajtra.

irsina83
14. apr 2011

@leeenka26 ok 😵 😵

mila01
15. apr 2011

Ahoj holky,potřebuju radu - Andrejka má suchej dráždivej kašel,takovej ten z průdušek.Když kašle,tak jí to na těch průduškách bolí.Mám jí doma,dávám Sinecod,průduškový čaj - nevíte co by ještě zabralo?Jinak jí nic není,hraje si tady.Zítra má ty závody,potřebuju jí z toho dostat.

mispuli
15. apr 2011

@mila01 nám tedy zabírá stoptussin a na noc dávám plku dithiadenu

mila01
15. apr 2011

mispuli - a na co je ten dithiaden?Dneska v noci jsem zkoušela dávat prozhazin,ale nic moc.Jakmile usne,tak ani nezakašle,ale než usne - to je hrůza.

zabka85
15. apr 2011

@kmoor Ještě sme jí říkaly heparinovej vrah 😀 Taky na ní nikdy nezapomenu.Dost sme se nasmály když skoro vzala po ránu krev Šárce a né mě.Ale musím říct že čím dýl sem tam byla tím sem si sní víc rozuměla 😎

denisee
15. apr 2011

Kuk 🙂 tak se zase hlásím 🙂 Moc vám všem děkuji za krásná přání a že jste na nás myslely, jste zlatý!!!
mila01: děkuji za předávání informací 🙂
Včera nás pustili s Danečkem domů, 2090g 42cm 😀 vše je v pořádku, vlastně nás ani jako nedonošené nebrali tím myslím, že dětičkám, které se narodily před 35tt dělali např. vyšetření očíček, nebo si je byla prohlídnout neuroložka a rehabka.
Zatím jsem teda strašně, strašně unavená a nevyspalá, přes den malej spí, ale po večerním kojení, trochu kňourá, snad to přejde, až si na sebe všichni zvyknem a on na nové domácí prostředí. Nebo, že by už prdíky. Od kdy se můžou nasadit ty probiotické kapky?
Vojtík s taťkou pěkně zvlčel, neposlouchá. Snažím se mu věnovat, aby neměl pocit odstrčenosti, ale je to teď dost náročný, když sama mám co dělat se sebou. Dnes byl taťka ještě s náma doma, ale po víkendu nám to začne.
@leeenka26 : mila01 mi něco málo napsala do sms, neměla jsem čas vás tak poctivě dočíst jen letem světem, ale Samík je teda vážně bojovník!!!!!! Máte toho už oba hodně za sebou, nevím kde už na to bereš sílu, ale moc moc doufám a přeju, že už bude jen líp.Jsi silná ženská, máš můj obdiv.

maatkka
15. apr 2011

@denisee ahooooooooj moja 🙂 no co napisat? 😀 naaaaaaaaaaadherne miminenko 😵 (velmi ti ho zavidim - v tom najlepsom zmysle slova pravdaze 😉 ) este raz moooc gratulujem - ste sikulky 🙂 pekne si to uzivajte!!! a oddychuj najviac ako sa len da 🙂

leeenka26
15. apr 2011

@denisee ahoj, konecne vidim babetko. Je fakt krasne, zlatucke, boze taka som s tebou rada. Velmi je chutnucky. Super, ze vas tak skoro pustili.
Dakujem za komplimenty, ale ja som proste taka, jasne mala som krizu, ale potom to preslo a zvladam to celkom, snazim sa, hlavne ze uz sa to lepsi. Bojim sa len, aby neprislo horsie zas a potom ma to zlozi. Ale nechcem to privolavat. Je to bojovnik, to mas teda pravdu 🙂 dostal sa zo strasnych veci a on ma moj obdiv, velky. Jaj to ti verim, ze teraz budes mat toho vela, drzte sa , uzivaj si tieto chvile. Normalne ti zavidim, ale tak v dobrom 😉 aj mna to caka, verim tomu.

jecidlo
15. apr 2011

Denisee: maly je krasny, je videt, ze je hubenounkej,ale pockej, za chvilli nam sem budes davat poradne faldaty fotky. ja ti taky tise zavidim, ze uz mas maleho u sebe. pro me je hrozny strach nevedet co se v tom brisku deje a hlavne kdy se mimco rozhodne jit ven.

bera; tak teda nikoho z vasi rodiny bych si k pocitaci nepustila, vy jste teda talenti 😀 😀 jinak fotky moc hekze 😉

mila; aj tobe musim pochvalit tu tvoji tanecnici, snad ji bude do zitra dobre, ja mam taky dobre zkusenosti se stoptussinem

leenka; aj my na vas myslime, at to maly zvladne a hlavne bez nasledku do budoucna!

kmoor; mozna je i dobre, ze te drzi pri zemi,ale mate skvele pokroky, tak je jasne, ze je to duvod k optimismu. tebe necekaji brzy nejake lazne? neprospelo by to?