Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

julianna78
24. aug 2009

Merj díky,ja mám sirup.Len neviem kolko jej mám dat,v návode je písané 2,5ml pri očkovaní,lenže to je pre donosené deti.Asi jej dám 1,5ml.

merj
24. aug 2009

Julianna, leky davam podle korigovaneho veku. A pokud mala nema horecku, tak nizsi davka (tedy pokud neni moc nizka) nevadi, je to jen "zajistovak". Tak at vic nepotrebujete.

argousek
24. aug 2009

julianna já jsem dávala podle rady poloviční dávku, co u donošených dětí 😉

adajar
24. aug 2009

Julia no jako moje mamka mi vari taky kdyz tu je jsem u ni, ale prat si musim sama a hlavne jsem dene mimo domov tak 7 hodin vetsinou takze moc nestiham no a manzel taky hodne zvladne. Muzu se zeptat co je help syndrom??? No ja mam incuficienci delozniho hrdla takze u me by to takhle skoncilo pokazde.

Denis gratuluji ke krasnym zpravam. A stimulacni ti neporadim myslim si, ale nevim tak radsi nereknu.

mejr ja nesmutnim z toho ze ho dostal zpatky, ale s toho ze jsme dneska spolu byli malo. 😉 😉 Ale uvidime jak to pujde dal oni to prej zase za par dni zkusi jestli zase zacne radit na tom CPAPu, ale snim se mu dycha uz lip prej ho dostal a prorval cele dopoledne. 😀 😀 😀 Ale svehlavicky jsou to s tebou souhlasim a strasne silne uplne pred vsema nedonosenatkama smekam co zvladnou vsechno.

adajar
24. aug 2009

Jo a jeste jsem zapomela ze jsme opet pribrali mame uz 920g dneska. 😉 😉

bera28
24. aug 2009

Holky, jestli chcete vidět prehistorický kočárek pro dvojčata, tak se jukněte do alba. Jela jsem ten náš reklamovat a naštěstí mi nabídli po dobu opravy náhradní. Ale to je vážně něco! Kolečka nejdou nafouknout, mají nějaký ventilek, na který už ani neexistuje pumpička, takže jezdíme skoro poráfkách. A stejně jsou tak rozhrcaná, že čekám, kdy upadnou. Navíc má pásy jen kolem bříška, tak jsem zvědavá, kdy ti moji horolezci sami vylezou a po hubě rovnou na zem🙂 Jenom netuším, jak se s ním vejdeme do auta. Ještě bych chtěla na pár dní zmizet ke švagrové, v Praze mě to fakt neba. Ale jednu výhodu má - krásně se vejdu do výtahu a nemusím děti nikam nosit.
Holky, není třeba držet prcky v izolaci od ostatních. Fakt je to úplně zbytečné a nic jim to nepřinese. Jo 6nedělí to dodržet, ale pak jak s normálním donošeným mimi. K nám už po 6nedělí proudili návštěvy jak na běžícím pásu a ještě než byly svišťům 2 měs. korig., tak jsme s nimi byli na týden v Dobronicích s tou bandou 130 lidí. A od té doby cestujeme pořád a jezdí nás všude celá tlupa. Konkrétně jsem se na ten první výjezd ptala i v Podolí, když jsme byli na kontrole a řekli, že nevidí nejmenší důvod, proč by po 6nedělí nemohli mezi lidi. A do nákupních center s nima taky chodíme, ale jen tam, kde projedeme. Už jsem se několikrát zasekla u pokladny a nemohli jsme tam ani zpět. Takže nákupy obstaráváme spíš bez svišťů, ale jen z ryze praktických důvodů 😉 Nezapoměňte, že jsou to všechno silné děti, a to s čím příjdou do styku je ještě více posílí.

adajar
24. aug 2009

bera nahodou je peknej na obrazku. 😉 😉 Ale jen na obrazku jak ctu.

merj
24. aug 2009

bera, doopravdy pokud jsou prckove v pohode, tak izolace je zbytecna, naopak je super, kdyz muzou mit okolo sebe dalsi spolecnost. Bohuzel pro naseho mysacka ta skoro izolace plati. Ma spatnou imunitu. celkovou imunitu ma znacne pod hranici normy pro korigovany vek a napr. infekcni imunita u nej neexistuje. Kvuli imunite prvni ockovani dostal az rok od narozeni a ma ho specialne rozlozene ☹ . Ver, ze moc stasna z toho nejsem. V zime nemohl vubec nastydnout, takze jsem s nim byla doma od listopadu do brezna doma, nesmeli jsme chodit ven pokud teplota byla nizsi nez 10. Na maleho jsme s muzem sami, zadna hlidaci babi nebo teta. A obcas je to dobra ponorka.

bera28
24. aug 2009

Merj, tak to ti nezávidím☹ A jak mu to zjistili? Z krve? U nás se totiž odběry na imunitu nedělali. Takže jí třeba mají taky sníženou a ani o tom nevím🙂 No, možná lepší nevědět. A bere něco na podporu imunity??

Denisee, tak jsem přemýšlela o té stimalační RHB a jediné, co mě napadlo, tak jestli by vám už nevyškrtli vojtovku a neměli jste jen stimulaci při hraní. Protože Vojtovka = reflexní RHB a o té ve zprávě není, že? No a my máme u Kuby taky stimulační, a to je právě ruzné polohování při hraní. Třeba už fakt nebudete cvičit.

Adajar, skutečně jen na obrázku🙂

adajar
24. aug 2009

bera no jo no zdani klame.
Jinak segre delali vysetreni na imunitu, ale byla hodne nemocna a doktorka obvodni ji poslala na imunologii kde udelali testy. jestli si to pamatuji a to bylo pred 15 LETY.

merj
24. aug 2009

bera, ano z krve. My meli pocit, ze je naopak ok, protoze jako hodne maly mel rotavira a zvladl ho bez komplikaci - zadne horecky, zadne prujmy. No, a pak jsme sli na krev a udelali mu i imunitu a hodnoty dost mizerne. Nastesti celkova imunita se zveda, jen te infekcni se nechce. Jedine, co mu muzeme davat jsou probiotika, protoze nic pro takto male prcky neni, takze davame probioticke kapky. A doufame. Nic se zatim jineho delat neda ☹

bera28
24. aug 2009

Merj, tak to držím palce. A probiotika jsou super i pro dospěláky, natož pro prcky. Taky je dávám stále.
A ta infekční imunita znamená co??

denisee
24. aug 2009

bera: taky si to tak nějak myslím, že ho jako motivovat a tak, i mudra řekla, že je to teď na něm., ale já chodím na rehabilitaci, kde na to nedaj co řekne neurolog ☹ , oni ti řeknou ano žádný neurologický nález tam není to my víme, ale nožičky ještě vytáčí ven a nechodí, je dobré cvičit 😒 . Znám to od známých 2 neurologové jim to řekli, děti chodí (taky dvojčátka-páreček), ale holčička má nohy do O a bla, bla.... jede si tu svou-rehabka. Nechápu, že to nenechaj někdy už na dětech.
Jinak Vojta dostal dneska pěknou rýmu ☹, a to máme jet k manželovo rodičům.

merj
24. aug 2009

Bera, diky moc, snad pri kontrole na podzim to bude lepsi. infekcni imunita je inunita proti infekcim. u maleho se to projevujetim, ze pokud mu hned nevycistime, kdyz se skrabne apod. tak mu to zacne hnisat.

adajar
24. aug 2009

holky a ty probiotick kapky jste davali odkdy?? to jsou blbe dotazi co??,

merj
24. aug 2009

adajar, nejsou. My je zacali davat cca 14 dni po propusteni z porodnice, tzn. v korigovane nule a davame je do dnes.
bera, prosim te, mas zkusenosti s nejakymi probiotiky pro dospele?

adajar
24. aug 2009

merj no jako zkusim je objednat pak na slovensku jsou o hodne levnejsi asik 250kc u nas stoji asik 600 co jsme koukala. A pro dospele je jich vic, ale ted is na nazvy nevzpomenu protoze mam vygumovanej mozek.

merj
24. aug 2009

adajar, ted jsem se divala do letaku a tam pisi "pro kojence od 1. měsíce", ale my davali uz od korigovane nuly. Ale hlavne pokud budes objednavat kapky, tak si over, jak bude zarucena teplota, protoze "neotevřené lahvičky se mohou skladovat do data expirace při teplotě 8 – 15°C"

adajar
24. aug 2009

mer je dekuji za upozorneni no. No uvidime kde to objedname nebo jestli proto nekam nezajedem jinak na ty probiotika se ti zeptam az zitra budu volat do prace vis. 😉

bera28
25. aug 2009

Denisee, taky mám pocit, že by Vojtíkovi stačilo méně cviků, než tolik, co cvičíte. jestli se nepletu, tak on krvácení do mozku neměl, že? Takže je na tom líp jak Kubajz a ten má už víc jak 2 měsíce jen 1 cvik 3x denně. A to jsem výslovně včera žádala, jestli by jich neměl mít víc, když tak blbě dává chodidla a sama RHB říkala, že to fakt stačí.
Merj, já si dávám probiotika Lacidofil. Je to 30 tobolek asi za 105 Kč. Musí být také v lednici, ale myslím, že pomáhá. Také jsem jednou měla Hylak, ale ten je tak hnusnej 😝
Adajar, přesně jak píše merj, po internetu nebo na Slovensku bych to objednala jen tehdy, pokud si budeš jistá, že dodrží přepravu v chladu. Jinak jsou celé kapky na prd. Taky jsme je dávali hned po propuštění, a to se prckové ještě ani nenarodili 😉
Holky, představte si, že ten můj chlap už je zase u doktorky. Včera už mu bylo o něco líp a večer zase celé nanovo - zvracení, horečka, hlava,... Tak jsem zvědavá s čím příjde. My ostatní se zatím držíme statečně (snad to nezakřiknu, to by byl pech).

sorbona13
25. aug 2009

ahoj holky, jsem tu zas jen na skok. Včera jsme poprvé nakojili u obou kluků plnou dávku bez kloboučku, dneska Honzík trochu stávkuje, ale snad časem nebudou kloboučky potřebovat vůbec. Je zajímavý, že bez kloboučku si i z toho horšího prsa vytáhnou 40-60ml, s kloboučkem to bylo tak 35ml a musela jsem dokrmovat ještě z toho lepšího. Včera oba strašně řvali v postýlce, tak jsem je dala do kočáru a byl klid. Musím koupit ještě monitory respisense, mám strach je v kočáru nechat bez monitoru, pořád na ně koukám. V postýlkách máme Babysense a když jsme byli min. týden na chatě, tak jsem je dala i do kočárku, ale nechci to pořád přendavat, aby se nepoškodili. Nemáte někdo s respisense zkušenosti?
Zítra nás čekají kontrolní odběry a neurologie, tak jsem zvědavá, jaký budou výsledky.
S těmi vycházkami, já byla celý min. týden na chatě a samozřejmě se tam na kluky sjeli podívat všichni příbuzní a kamarádi. Ptala jsem se doktorky a prý to nevadí.

jecidlo: někteří dospělí jsou fakt horší než děti, ty tě aspoň občas poslechnou 🙂

Bera: to jsou fantastický zprávy!!! A s tím Prevenarem, my to taky máme napsáno z Podolí, měla by nám to pediatrička vyřídit.

janka35: je mi moc líto, čím jsi si musela projít, teď už ti děti budou dělat jen samou radost.

jecidlo
25. aug 2009

Sorbona: gratuluju ke kojeni. Bez kloboucku se vazne koji mnohem lip a prso je uplne jinak stimulovane, tak jen tak dal!!! 😉 My mame ten respisence ale to u jsem ti tusim psala.

petrach
25. aug 2009

Ahoj holky,
Denise to jsou suprove zpravy,moc moc gratuluju 🙂 Vojtíšek je šikulka šikovná,pořad to říkám 😉
Sorbono a jak jinak zvladate??zitra držim pesti at jsou jen dobre zpravičky 😉
Merj tak nam prevenar proplatí,jen ted není tak ho dr objednala a naočkuje až za mesic v poradne,pry není kam spechat..

petrach
25. aug 2009

juliana to očkujete brzo teda 😉 uplne se divím..tak at jste brzo v pohode

adajar za chvilku bude kilčo 😉 ono to pak rychle utíka,jak jezdíš každy den tam a zpatky,tak dny letí ani nevíš jak a pujdete domu,uvydíš..at si prcek odpočine na Cpacu ,a asi mu svedčí,když už řadí 😀 to je dobře,oni musí mit svou hlavu aby to zvladli 😉

my meli dnes rhb a pry když se začne otačet až za 2 mesice tak to vubec neva,hrozne me vždycky uklidní..pry to snim nemam moc trenovat,že všeho moc škodí a ma svuj čas,hlavní je at pry pase kone tak jak má umet,ruce pekne položene v loktek

julianna78
25. aug 2009

Ahojky,
tak ja som po nočnej smene malá sa zobudila o pol noci a do rána do 6tej sme sa hrali.naštastie žiadne teploty ani opuch nemala.
Jakú značku probiotik dávate,kúpim malej aj ja.
Petrach aj ja sa čudujem,ale všaj dr asi vie čo robí,dostali sme aj rotavírusy.
Inak dnes mám hrozný den,pes mi komplet vyrazil vnútornú kazetu z vchodových dverí a nechcite vidiet jak to u nás vypadá.Ešte k tomu mi zobrali kamošku do nemocky je v 30tt a čaká dvojčatka,včera ju poslali a dnes sa už otvára na 4prsty.Chcela som abz šla do BA,ale už nedovolia prevoz.Dnes večer má sekciu tak verím,že všetko bude OK.Decká maju 1350g.
Na 4prsty je vela byt otvorený,nedá sa to ešte udržat.Povedali jej,že je lepšie rodit v 7 jak v 8 mesiaci,som myslela že ma porazí ked mi to povedala.Aspon dexu jej stihli dat.

julianna78
25. aug 2009

Ešte som zabudla,Adajar najprv je vysoký tlak z toho je preklampsia a ked postúpiš do finále tak máš help szndrom,to už kolabuje celý organizmus,odcházajú ladviny,hrozný krvný obraz,je to strašne nebezpečné pre bábo aj maminu.

sorbona13
25. aug 2009

petrach: zatím to celkem jde, stíhám i pracovat 🙂 Do toho se stěhujeme nejdřív na chatu a v polovině září potom do baráku. Kluci jsou až na pár vyjímek hodní, nají se a spinkají cca hodinku, koukají čím dál víc 🙂

julianna: tak kamarádku pozdravuj, já to měla podobné, otvírala jsem se už ve 22tt a kluci se narodili v 30tt a neměli ani kilo. Držím jí palce, ať to prckové i ona zvládnou.

julianna78
25. aug 2009

Sorbona a na kolko si sa otvárala?Ja som dúfala,že ju ešte trochu udržia,včera sa ešte neotvárala.

bera28
25. aug 2009

Sorbono, vítej po delší době. Kluci jsou pašáci, koukala jsem na fotečky. Hele, já bycj se na ty monitory do kočárku vykašlala. Vždyť kluci zas takové problémy neměli. A pokud s kočárkem jezdíš, tak se ani nemůže stát, že by přestali dýchat, protože i sebemenší pohyb jim to nedovolí. A na nějakou chvilku, kdy je tam dáš spát, to za to nestojí. Já měla jen Babysense v postýlkách a taky jsme to zvládli, a to na tom byli s dýcháním o mnoho hůř. A co vlastně pracuješ??

Juli, jmenují se Probiotické kapky pro děti, výrobce Bio Gaia. U Vás na Slovensku jsou za pár babek, my je kupujeme za 650 Kč 🙂 A kámošce držím palce. Ale pokud jsou děti 30tt a mají tolik, kolik odhadují, tak ať je v klidu.

Petrach, vidíš, máš rozumnou rehabilitační 🙂

adajar
25. aug 2009

Ahoj holky dneska me chytla u maleho litost. No mame na pokoji dve velke deti a obe maminky koji tak me to bylo moc lito no. Ale uz je lip. Jinak jsme se dneska merili a merime 36,5 a vazime 935g. A je takovej nestailni v tom dychani, ale to jsme vedeli ze bude, ale zatim se drzi natom CPAPu.

Jinak vsem gratuluji

Sorbon ke kojeni bez kloboucku.

pat tak te aspon utesila ne???

Julia dekuji za vysvetleni.

Juli no ono je fakt lepsi rodit v 7 mesici nez 8 to rikaji vsude v nemocnicich no. Ale jinak se neboj 30tt je uz dobrej jak mi rikal doktor koucky. No me se pokouseli zastavid porod a byla jsme otevrena na 5-6cm, ale nepodarilo se.