Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

adajar
26. nov 2009

denees no on tam ma nejake zmeny no

petrach
26. nov 2009

adajar doufám že to nebude tou kylou 😒 my ji máme taky a toho se obávám..příští tyden máme mít kontroklu na chirurgii..tak doufám že budete mít klidnou noc

denise chlapi jsou tupci 😉 nech mu Vojtíka at ho dá spat a lehni si..nejhorší že my musíme fungovat,ikdyž je nám zle pod psa..ja jsem si brala brufeny,ale teda je to síla,prsa jak melouny,bolí každy pohyb,pry mám ledovat,volala jsem sestříčce..

dneska byla dobrá hlaška jedné příbuzne,nemužu jmenovat,mám tady hodne čtitelu 😠
pry mam malemu delat krupici z kravského mlíka,at ušetříme..a nekupovat kaše 😲 😝 no to teda určite neee

a našla jsem akci na netu ..lekarna Bonella..ma kaši Humanu za 47 kč,budem objednávat s kamoškama vetší balík 😉 to se vyplatí,tak kuknete kdo dává kaše

jecidlo
27. nov 2009

petrach: to zastavovani ti nezavidim a nemelo by se aspon trochu odstrikat aspon do ulevy? Dyt to musi byt sileny, vim, kdyz jen prcci spi v noci o neco dyl a ja jsem z toho spocena, mam nocni mury a to vsechno jenom kvuli plnym prsum. Jak rychle ti rekl doktor ze by ty leky mely zacit fungovat a laktace se jako uplne zastavit?

bera28
27. nov 2009

Teda vsem detickam obrovska gratulace. Hlavne Vojtikovi k chuzi a staveni. To u nas jeste chuze Kuby nehrozi, tady ani necvicime -neni kdy ani kde. Ale rad chodi za ruku po plazi 🙂
Petrach,malemu jsi dala tolik sveho mlicka,ze netreba smutnit.
Adajar,Tinus at je drzy dobre. Vsem marodum at je taky lip.
My si stale uzivame vedra,vcera jsmejeli na vylet do vnitrozemi do krokodyliho parku a tambylo snad 40 ve stinu.Hruuuuuza. Taky jsmebyli konecne na majaku a zajezdit si v pusti na velbloudech.Jinak jsmese dozvedeli, ze man posunuli dobu odletu o 5 hodin 😝 Takze domu dorazimev nedeli rano a v letedle se s prckama fakt spat neda 🙄
Jinakmusim rict,ze se fakt neni treba obavat i s takovymi nasemi prtavci letet. Takove ty reci, ze bz se nemelo preventivne do 2 let letat jsou fakt blbost. Zlavdli to krasne, az na to,ze sE NUDILI A BYLI NA FACKU 🙂 A i ten pobyt i s vylety je v poho. Az priletime,taknapisu vic. Hlavne jaka je tu neskutecna diskriminace deti v kocarku a dvojcat jeste vic - nemuze se jezdit autobusem s kocarkem!!!!!!!!!
Tak si jdeme uzivat posledni 2 dny. Mejte se vsechny v ramci moznosti krasne a dejte od tetky pusinku svym zlatickam.

adajar
27. nov 2009

bera ty jo to jste si uzili ty velbloudy.

Holky tak dneska je to lepsi.

simicak
27. nov 2009

Ahoj holky,ted jsem tady narazila nato tema,doufam ze nevadi,kdyz se k vam pridam.

Mam driv narozenou druhou dceru,narodila se ve 29tt. a za chvili uz bude mit 6 mesicu. Moc by me taky zajimalo,co ocekavat od vyvoje a jak to vsechno bude. Zatim teda nepase konicky-jeji pravy vek je 12tt.,ale toci se na bok,hraje si s hrackama,vsechno oblizuje a uz dva dny umi radne plivat 🙂
Pri porodu jsem ztratila materske mliko,ale nakonec jsem ho ale pres pumpu po tydnu rozjela,jelikoz nemuzu kojit,tak jse celych 6 mesicu odstrikavala bez prikrmu. Ted jse prestala,protoze uz mi z toho hrabalo no a od vcera mala moc neji-nejak ji ten sunar asi nejede. Myslite,ze to muze byt tim,ze je sunar sytejsi a nema tk hlad? Do ted na mem mliku jedla co 2.5hod i pres noc a ted v noci spala 10hod a nemela hlad 😅
Jinak mame 6 mesicu a 5kg 😵

simicak
27. nov 2009

Petro,cetla jsem,ze jsi taky ted prestala s ko jenim,jak to delas s prsy???? Ja je mam jak melouny natekle,odstrikavala jsem po 5 hod. cca. 250ml a ted to je hruza,nemuzu ani spat.

denisee
27. nov 2009

simicak: vitej u nás 🙂 S mlíčkem porádí asi víc Petrach

Petrach: já už vím co mi asi je , nejspíš nějaká střevní viróza 😝 Včera jsem měla zvýšenou a pěknou zimnici, dneska už bez teploty je mi pořád šoufl a....tak dneska jsem bez jídla a pak na rohlíkách.

Holky nevíte jestli se může projevit, až teď v 18M. alergie na kravský mlíko? Je mi divný, že má Vojta už asi 5 den tak řídkou stolici, že mu to proteče, to se nikdy nestalo a nemá vůbec chuť k jídlu? ☹ no nasadím taky černý čaj a vysadím sunar a mléč. výrobky, dám jen mrkev, rýži, suché pečivo a v pondělí asi zajdu k doktorce.

Bera: teda to zní nádherně 🙂 i když dneska mi je tak blbě, že jsem ráda, že tu můžu ležet na gauči. Ale určitě, pak musíš všechno popsat, jak to s dětma u moře a v letadle probíhá, taky bysme jednou rádi letěli 🙂 Krásný zbytek posledních 2 dnů a šťastný let domů.

sorbona13
27. nov 2009

simicak: ahoj, vítej mezi námi, já mám kluky, narozené 29+1tt a zatím je plně kojím. Zkoušela jsem jim dát i Nutrilon Comfort, ale nechtějí ho, vypadá to, že jim nechutná ☹ Když se ti Viktorka v noci nebudí, tak hlad určitě nemá 🙂

sorbona13
27. nov 2009

holky, neviděli jste včera ve zprávách RES v Podolí? Mají tam nový ventilační přístroj, normálně jsem měla slzy v očích, když jsem viděla ta miminka a vzpomněla si na dobu, kdy tam kluci taky leželi.

petrach
27. nov 2009

ahoj holky,
Denise nemuže mít Vojtík střevní chřipku? je jí ted hodne,mám doma Elišku celí tyden,o víkendu to mela taky,bez teplot,jen prujem a bolení bříška...
on byl dlouho kojeny a mohlo by to byt i alwrgii,ale zas jogurty už má davno ne? ty by ho už prohnali..skus Smectu do pití..žím pesti at mu je líp 😉

simicak vítej mezi námi..
k tomu sunaru..je prada že mi ted v noci spí o kapku dyl,ale to spal i po mateřine..kolik ti vypila mateřiny a kolik sunaru?
me prave veme sunaru o 30ml víc,než mateřiny,zatím beru zasoby z mrazaku a střídam to,naštestí teda da i to Um..ale sytejší bude určite..
na zastavu laktace mi dal dr prašky..nebo existují v lekarne Ricinum comunis 20ch..homeopatika.pokud nebereš leky na zastavení,tak mužeš chytit zanet..bud si je nech napsat,nebo odsavej,ale jen do ulevy v prsech a každy den mín a mín a taky mín krat..
ja mam stejny pocit i po lecích,dnes už je to ale lepší než včera a davam si brufen..a doufám že zanet mít nebudu

jinak se ptej co budeš chtít vedet,holky jsou super a poradí,me tady moc pomohli,když byl ješte Šimonek v inkubatoru..
ješte jestli se mužu zeptat,cvičíte vojtovku?nebo máte jiniou rhb metodu? vydím že máš v pase jiné zahraničí

bero tady je desné počasí a ty píšeš o vedru a velbloudech 😀 to budete odpočatí a nabití energii,včetne detí 😀 už se teším na fotky prcku,jak si to užívali a neblazni,přece nebudeš cvičit na dovolené 😉

denisee
27. nov 2009

peti: já už nevím, co mu je, tak přemýšlím nad vším možným 😒 Ale teď si říkám, jestli to nebudou spíš první stoličky, má to oteklý nahoře i dole.

fajn
27. nov 2009

ahojte já vás jdu jenom pozdravit nevím co psát,čtu vás poctivě. Petra to vždycky tak všechno zodpoví poctivě že se mi už nechce opakovat.
Z kojením si nedělej výčitky dalas mu ho hodně a nějakou kačku za uměly musíš dát 😉
Denise přeju ať jsou to fakt zoubky,i když u nás jsem ani u jedné nevěděla že jim vyrostly prostě najednou tam byla plná pusa.
Bera taky se těším na fotky,a cestu ať zvládnete v pohodě.

Didka se učí číst pořád se ptá jak se to čte tak už dokáže dát dohromady třeba TE,LO atd... co mám dělat když to chce nemůžu ju nějak šidit že nevím a dělat ze sebe blba. Stačí že ho dělám když jí.
Teď jsem se přežrala pomela a je mi ztoho strašně těžko ale zase lepší jak bůčku 😀
Simicak taky vítej a držte se.
Sorbonko zahlídla jsem toho vždycky jenom kousek,ale asi to bylo tak že i když je dr. doma tak přes internet sleduje jak se mimčovi daří a může všechna vyšetření dělat hned ,ale nevím jak to bylo doopravdy abych tady nevalila bludy.

Dnes tady byla zase tchýně tak mám ztoho depku vždycky mě to nějak rozhodí.

petrach
27. nov 2009

fajn Dianka bude užasne chytrá,a to ted myslím opravdu vážne 🙂 naše Eliška se ptá až ted a umí par písmenek..
Dianka bude mít na tohle asi trpelivost,takže si myslím že to vztekání jí vekem opustí,když se dokaže už ted tak zklidnit 🙂
na tchyni se vykašli 😝 to by ses musela furt rozčilovat..

jo ty inkubatory jsem vydela a je to jak píšeš,že bude moct přes mobil sledovat funkce dítete..jinak je i s počítačem,budou tam všechny informace o díteti..myslím že super vec a melo by jich byt víc

petrach
27. nov 2009

fajn až budeš mít depku kunni sem..zadej do vyhledávače..Klarka-naše sluníčko...
když to čtu,tak si říkám,že se trapím blbostma a mám se sakra dobře...

petrach
28. nov 2009

Ahoj kočky,
tady je mrtvo 😀 malí mi usnul,tak jdu na vas kuknout,jedeme na obed k našim a uklizené mám od večera,tak mám relativne veget,..teda ne že by se prace nenašla 😉

přeju všem krasny víkend 🙂

argousek
28. nov 2009

Ahoj holky,
všechny zdravíme 😀 😀 😀
Tak já jsem dnes ráno připravila vánoční výzdobu než se Adámek vzbudil, byla to potom docela sranda, když chodil a na všechno ukazoval, osahával a říkal jéééé, jéééé
😀 😀 😀
Také přejem hezký víkend a nezapomeňte zítra zapálit první svíčku na adventním věnci 😉

adajar
28. nov 2009

Ahojky holky tak Danysek opet zvraci a je spavej no a rymicka. Takze je protivka.

simicak
28. nov 2009

ahoj holky,dekuji za privitani 😉

my ted bojujem s chripkou,verunka,ta starsi je od vcera na tamiflu,tak vypada,ze to zabralo,ale dneska padla viki-proto asi nejedla tak dobre. cekame na tal.z nemocnice,co delat,tamiflu tusi jeste nesmi,tak uvidime,snad se z toho vylize i bez.
prsa uz mi splaskli trochu,tak aspon neco.

tak pekny vikend a hlavne bez bacilu. stupidni pocasi. my zijem v uk a tay je toho plno 😖

tinuskaha
28. nov 2009

Ahojte,tak a mame to za sebou.V piatok nas pustili domov.Dufam,ze Alex uz nebude musiet absolvovat ziadnu operaciu.Drzal sa statocne.Lepsie ako ja.Ja som bola s nervami v prdeli.3 noci som nespala.Strasne.Od cvicenia mame mesiac pokoj.len dufam,ze nas to moc nezbrzdi a ze vsetko dobehneme.Pekny vikend vsetkym.

petrach
28. nov 2009

adajar dokoukala jsem fotky,to je bomba 🙂 Danysek je nadherny,s tatkou jde vydet že je náramne spokojeny,vypadáte moc štastne a spokojene,mám desnou radost 🙂
akorat ta nemoc me štve,kotátko,takhle se trápí..byli jste u dr co s tím? to zvracení musí byt desné..doufám že se brzo uzdraví brouček

tinus myslela jsem na vas,Alex je moc statečny brouček,určite dostal i bolestné 😉 hlavne at je brzo v pořadku,to cvíčo neřeš,možná mu to i pomuže,my když jsme vynechali očkováním,tak pak byl pokažde pokrok...
pořadne se vyspi,tatka určite pomuže pohlídat a užijte se navzájem..

argousku tak to jsi dobrá,ja ješte nemám nic na vanoce,vubec se mi do toho nechce,Elišce jsem řekla,že vyzdobu ježíšek donese,až budou vyprané zaclony 😉 a ty budu prat až tak za tyden,máme krb a na vanoce by byli zas zaprášené..
ale zítra jdeme na rozsvícení vanočního stromu,tak se teším..

simicak doufám,že tu chřipku zvládnete,obe mít nemocné,to je k zblaznení..tamiflu se muže až tuším od 3 let...
pry má ale vedlejší učinky,nezvrací ti po tom malá?
me už prsa taky plasknou 😝 konečne..tak se drž a napiš jak bojujete s nemocema

simicak
28. nov 2009

Tak ja cele odpo s Viki na pohotovosti,zatim teda urco nema plicni infekci,kdkyz horecky neprejdou do zitra,tak pujde taky na tamiflu,tak snad se to zlepsi,bobek maly.

Petrucha,tamiflu se muze od 6 mesicu,nektere deti na to maji spatnou reakci zvraceni-nase Veru nastesti ne,ale i tak,kdyz uz to jednou zacnes dat,musis dobrat uplne cele baleni,nevim ale proc,ale musis i kdzy ti dite potom blije.Asi to funguje jak antibiotika nebo co. A dava se 2x denne a tusim sedm dnu a celou tu dobu jsi samo karantene.
A dava se az jak jsou horecky nad 38,nezabira paralen a brufen a jsou vic jak 24 hod.-teda tady to tak delaji

petrach
28. nov 2009

ježíš to jsou teda zpravy,doufám že to bude brzo za váma a holky budou obe zdravé..u nas sehnat tamiflu je nemožné..všechno vyprodané..
má ti kdo pomoct,když jsou obe nemocné,ja bych už šílela strachy..fakt ti přeju at se brzo uzdraví,drž se

adajar
28. nov 2009

Petrach jojo jsme spokojeny. No ted uz zase nerzvracel a spinka tak snad je to uz lepsi no. Jinak jakmile se chova tak je spokojenej.

simi to je hrozny at jsou obe brzo v poradku.

simicak
29. nov 2009

Dobre nam to vyslo,ze jaj byla veru na tom hodne blbe,tak mel manza dva dny vlna,ale dnes uz na 14h.sichte. Veru uz je lip e horor je s ni jen v noci a to je tam manz a ja spim s viki. TTa se zati drzi tak tak pod 38,tak uvidime.
tady je tamiflu dost,ale uz to tu mutuje 😖

adajar a co vas trapi ??

fajn
29. nov 2009

ahoj já se jdu trochu vyplakat.
Včera jsem byla s holkama s Červenyho kříže na bowlingu a byla jsem fakt ráda že jsem šla. Vypadla jsem ztoho blbákova ve 2 a vrátila se v8 . Šly jsme pěšky asi 10km tam a zpět .
No a dnes bych potřebovala asi půl litru slivovice . Didina je od rána nejhnusnější děcko na světě. Vstala asi zadkem navrch. No a můj chlap od rána na ňu řve takže jsme se chytli . Nějak se mi zdá že se nám ten vztah ubírá někam jinam ☹

petrach
29. nov 2009

fajn máš IP...

asdajar jak u vás,co Danysek?
simicak držím pesti,at Viktorka to Tamiflu nepotřebuje...snad to rychle přejde,tady je taky okolo hruza nemocnych s chřipkou,rveme se vitamínama,ale jestli to pomuže,težko říct..ty vetší deti to zvladnou,spíš ti naši prckové jsou ješte moc malí

adajar
29. nov 2009

simi at vam je lip.

Danysek ma rymu a ublinkava, ale nevim jestli je to k ryme nebo k tomu sourku. No sourek se nezhorsil tak predpokladam k ryme.

Fajn to je mi lito, ale treba bude lip. Kdyby neco klidne se poradne vyplac. Radi te vyslechnem nebo ja urcite.

petrach noc hrozna jako jidlo no se prisal 2x zasal a pak se pustil a RVAL. nO A od pul 2 do pul 3 rval a mel silenou rymu. A pak krasne spal do 5 a pak na novo s jidlem a tak a zase ublinkaval, ale to si myslim ma od rymy jak mu tece do krku. A co ty uz je lip???