Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

jecidlo
31. máj 2009

Denisee: to je smutne vyroci ☹ neumim si to nejak ani predstavit ☹

janina77
31. máj 2009

ahojte, tak ja cakam s napatim na zajtrajsok - pondelok, mali by mi strihnut steh a uvidime co na to povie moj krcok. Dnes mam uz lieky proti tvrdnutiu stiahnute na polovicu a teda to aj citim, brusko tvrdnee kvalitnejsie 🙂.

Sorbona, si ma prekvapila s tou infoskou, co mas od tej sestry, ze nemas otvarat inkubator. Verim, ze je to len preto, ze maju ozaj len par dni. Lebo inak je to informacia, ktora je pekne zastarala.
Ja som mala taketo infosky:

- dietatka v inkubatore sa ma matka dotykat co najviac a co najcastejsie. Nikdy nie chrbtom ruky, ale dlanou a prstami (casto nas to laka dotykat sa prave opakom ruky co nie je spravne). Pri dotyku dlanou matka prebera na seba bakterie ktore ma dietatko na kozi a jej telo produkuje proti tymto bakteriam obranne latky, ktore sa prenasaju do materskeho mlieka a takto chrania potom dietatko pred infekciami.

- existuje tzv. uzdravujuce objatie dietatka v inkubatore. Vlozis si obe ruky do inkubatora, kazdu cez ine okienko, jednu ruku drzis dietatku na hlavicke a druhu pod zadockom a nozickami, urobis dietatku akoby ochrannu skrupinku a tisko sa dietatku prihovaras aby malo sily bojovat dalej, povzbudzujes ho, pouzivas slova ktore citis, ze mu pomozu.

Bud pri detickach co najcastejsie a co najdlhsie. Ja som pri malom sedela pri inkubatore 4x denne aj hodinu, niekedy som sa rozpravala s nim, niekedy so sesttrickami.

A este taka pikoska: moj maly nemusi velmi lekarov a sestry oblecene v bielom. Teraz vsak casto chodi za mnou do nemocky, a casto tu stretavame sestricky z JISky, kde lezal. Viete, ze s nimi vobec nema problem? Normalne sa ich dotkne, pohladka ich, vobec sa ich neboji ked sa mu prihovoria, aj ked su v bielom. Ja som presvedcena, ze niekde hlboko v podvedomi ich pozna 🙂 .

sorbona13
31. máj 2009

ahoj holky, tak jsem dnes byla na odpoledne po dvou měsících doma. Sice jen na propustku, ale aspoň to. Zítra mi udělají ultrazvuk a snad mě propustí úplně. Jinak mlíko už odstříkávám víc a víc, odpoledne jsem vytáhla 20ml a s každým dalším odsáváním je to lepší. Prsa mám nalitý a po kojení a před kojením mě dost bolí. Hned po kojení dávám studený obklady a zatím to pomáhá. Kluci se mají stále stejně dobře, zatím žádná komplikace, tak to musím zaťukat.
petrach: moc díky za vyčerpávající info, strašně se bojím nějakých komplikací a občas to na mě padne, pořád si říkám, že když jsou kluci tak šikovní hned v začátku, tak budou určitě i nadále. Fotečku přihodím asi ve středu, nemám tady foťák, museli jsme dneska odvézt co nejvíc věcí, abych zítra nic netahala, když pojedu domů sama, manža musí být v práci.
mila: to byla Kája moc šikovná, po týdnu bez cpapíku, to je super 🙂 Já si taky říkám, že doma se dám víc do pohody, než tady v nemocnici, strašně mi pomohlo i to odpoledne dneska.
denisee: taky to byl divný pocit, přijet domů bez kluků, taky jsem měla hrozný strach, aby se třeba něco nestalo, ale pak jsem si řekla, že hospitalizací v nemocnici jim stejně nepomůžu a musím myslet taky trošku na sebe.

sorbona13
31. máj 2009

jecidlo: mlíka už mám naštěstí dost, tak nemusím šahat k žádným babským radám 🙂 Piju čaj od Lerosu a mám homeopatika na podporu kojení.
janina: oni kluci hrozně řvou, když se jich sestra dotýká, vadí jim, když je přebalují a vůbec s nimi nějak manipulují. Ona jedna sestra řekne, že není dobrý na ně šahat, že je lepší na ně jen mluvit a druhá sestra zase řekne, že si je pohladit klidně můžeme. To jsi tedy dobrá, že jsi vydržela sedět u inkubátoru hodinu, klobouk dolů. Ono tady není ani kam si moc sednout, není tady žádná židle a stát dlouho nevydržím ☹
A jinak gratuluji k 38tt 🙂
Holky, co myslíte, mám tedy kluky hladit nebo ne??? Myslím kvůli té infekci. Vždycky si samozřejmě umyju ruce a ještě si nanesu dezinfekci, ale stejně ve mě hlodá červíček, jestli to není zbytečné riziko.

mila01
31. máj 2009

Denise - to je mi moc líto - opravdu smutné výročí.Obejmi malého a myslete na andílka,který vás hlídá. ☹

Ječidlo - nám ten zelený čaj opravdu doporučovali,ředěný 1 ku 1 s neperlivou vodou - pili jsme ho všechny.A to černé pivo - já na babské rady dost věřim.Jinak jak píšeš o té váze u Marušky - my jsme to měli také tak - Kája hodně přibírala,ale dlouho nepásla koníky a potom jí ta váha dost brzdila v pohybu. 😠

Sorbona - já jsem malou hodně hladila,sice jsem jí moc nevyndavala ( ikdyž u nás to bylo fakt dovolený ),ale šahala jsem na ní hodně - ale až později,když nebyla na JIPce.To jsem se bála a radši jsem inkubátor moc neotvírala - ikdyž jsem si taky pořád stříkala tu dezinfekci.Já jsem také proseděla hodiny u inkubátoru - každá jsme tam měla svojí židli,ale to taky bylo tim,že jsem tam byla hospitalizovaná.Sice jsem měla na pokoji televizi,DVD,ale radši jsem seděla u ní.Ale co tak čtu - v Mostě je to vážně uplně jiný než jinde.

Jani - teda,zítra na tebe budu strašně myslet.Ach jo,já ještě němám opravený počítač,zítra se nedostanu na net,až v úterý - a to ještě možná.Tak to pro mě bude překvapení jak se Sorbonou.

Fajn - pokud budeš rodit i s Janinkou - tak přeju hodně sil a vyfuň to i za nás,jo? 😀 😀

jecidlo
31. máj 2009

sorbona:to o nesahani ti rekla veverka a proto ju nemam rada, je ale fakt ze tyhle male deti nemaji radi, kdyz se na ne moc saha, takze jen polozit ruku na hlavu, druhou na hrudnicek. Uvidis sama az tam bude fajna sestra tak te bude obracene povzbuzovat at se nebojis, dobre umyt, vysterilizovat a neni se ceho bat, kdyby jsi nesmela, tak ti reknou! Nas skoro "nutili" si je pohladit hned po porodu a to byli 2 hodiny stari ale my se bali.
Tak se zeptaj doktora co tam je, vysvetli ti to. Ja jsem rozhodne pro sahat a taky se neboj na ne mluvit, tvuj hlas si z briska urcite pamatuji!!!

jecidlo
31. máj 2009

mila: ted jsem ju vazila ma 5.30kg!!!podle me se stim velkym narustem neumi poprat a navic me to cviceni s nou moc nejde 😖

sorbona13
31. máj 2009

jecidlo: odhadla jsi to naprosto přesně, fakt mi to říkala Veverka 🙂 Moc díky za informace, člověk fakt neví, co se může a nemůže a každá sestra říká něco jiného, čert aby se v tom vyznal.
Mám nové zprávy, dneska vážili Kubíka, má 845g ☹ Honzík měl zase během dvou hodin 3 pauzy, takže mu pan doktor nastavil na cpapíku režim, prý mu to bude občas přifukovat. Jinak kluky chválil, že prý nečekali, že na tom budou tak dobře. Papají zatím 6ml mlíčka.

mila01
31. máj 2009

Sorbona - dej klukům čas,na tohle všechno mají nárok a ještě nějakou dobu to bude trvat - ale neboj,věř doktorům,oni ti je vypiplaj.Já jsem se také nervovala,že už je jí měsíc a pořád má výpadky dechu,na oddělení s tim byla jediná - byla nejvíc nedonošená ( ostatní v té době byli jen na JIP ).Každý den jsem chodila k inkubátoru v době vizity,abych slyšela,co sestry hlásí doktorům a vždycky jsem slyšela na všechny děti chválu a pak došli k nám a vždycky sestra řikala - no,Karolínka,ta je pořád taková nijaká - vždycky mi to bylo strašně líto a podívej - všechny předhonila.Chápu že tě to mrzí,ale dej jim čas.

Holky já se loučim,manžel ráno odjíždí a bere si notebook s sebou,zase budu bez netu.Tak se držte,já vás potom dočtu a doufám,že jen samé dobré zprávy.Jani - tobě přeju hoooodně štěstí,ať už tě tu najdu jako kindervajíčko nebo už budeš držet prtě v náručí.Drž se,moc na tebe myslim a na ostatní taky.Ahooooj

petrach
31. máj 2009

sorbono i tak s tím Cpapikem jsou dobří,na to že maji 2 dny jsou šikovní,
k tomu šahaní ja si myslím že bys mela hladit a mluvit,me když chytl Šimula infekci,tak jsem odmítala na nej šahat,že to chytl ode mne a že to chytne znova a primář mi říkal,že pokud to ma chytit,tak to chytí i tak,ze vzduchu,od sester,od doktoru..
tech 6 ml je krasnych a to mlíko že se tvoří taky,uvydíš že doma to bude ješte víc,človek si říka že je to to jedine co muže delat a pravidelne odsava a mliko je..pokud se už teda tvoří,nekdo se snaží a nehne s tím

milo to robatko jsme meli,malí mel suchou kuži a pry je to na exemy atd..no ten exem chytl až po tom Robatku 😒 olezl po 2 dnech hrozne a tak jsme s tím přestali,po tydnu se to začlo lepšit,mažem slunečnicovím olejíčkwem a je klid..schvalne jsem se ptala,čím je mazali v nemocnci

jecidlo my tu vahu ted taky jedem,dneska jsem vytřídila pulku vecí,nektere ani nemel na sobe a jsou malé,ma teda papulku a podbradek 🙂 a celkove hodne porostl,me se zda že behem tydne,třídila jsem minulí tyden veci velke,co by mohli byt a byli dost velke a dneska už šli do skříne 😉

denise tak to je opravdu smutny den,je mi to za vas líto..ja vím že jsou to fraze a nevíme jak ti ted je,ale veřím že jednou se tam nahoře všichni setkáme,i vy s Miškou a do te doby te bude zamestnávat Vojtíšek,maš ho pro radost a Miška nad Vama drží ochrannou ruku ,myslím moc na Tebe,jak ti musí byt hrozne,potul si Vojtíka a dej mu pusu i za Michalku,myslím že i on to cítí,dvojčatka na sebe byvají napojená,drž se

andulka4
31. máj 2009

Ahoj holky 🙂
vracím se zpět po delší odmlce 🙂

Sorbonko mooooc gratuluji k mimískům, jste úžasní 🙂 O mlíčko se neboj a stále co 2hodiny mačkej a ždímej prsa 🙂 mě se povedlo odstříkávat až tak po týdnu a kojit jsem začala až po 6ti týdnech a to měl Davídek už přes 3kg......takže počítej s tím že je to makačka ale stojí to za to 😀 protože já už kojím 16měsíců. U dvojčátek je to strašně složité ale držím ti palce

Jinak u nás jsou pokroky ohledně chůze....už je stabilnější a stabilnější 🙂 Docela pěkně mluví a krom toho že už umí ukázat a říct kdo je máma, táta, babi a děda tak začal asi před 14ti dny říkat auto i s T (PŘEDTÍM ŘÍKAL JEN AUO)

dokonce jsme ho naučili že když řeknu kde máš konvičku tak jde zalívat kytky 🙂 no je to miléééé.....a moc si toho našeho šikulku užíváme 🙂

petrach
31. máj 2009

andulko jste šikulky 🙂
už jsem si říkala,kde jste,že nepíšeš,tak je super že ses ozvala
Davidek dela krasne pokroky 😉

sorbona13
1. jún 2009

ahoj holky, právě jsem se vrátila od kluků, pořád se nasvěcují, uvidíme, jak dnes dopadnou krevní testy. Honzík má stále režim na cpapíku a Kubík byl dneska první den bez 😀 Pravděpodobně bude cpapík ještě potřebovat, ale zatím všechny překvapil, sestřička ho chválila, jak je šikovnej. Oba dobře tráví, vykakali se a vypadali vůbec spokojeně 🙂

Jinak noc byla hrozná, vzala jsem si prášek na spaní, ale ve tři mě vzbudila bolest v prsou a musela jsem jít odsát, navíc mamina, co byla se mnou na pokoji kojila a pak nemohla její holčička usnout, takže jsem znova usnula asi půl pátý. A v šest nás vzbudila sestra s teploměrem, ale asi bych se vzbudila i sama, prsa byla zase nalitá k prasknutí a odsála jsem 60ml n 😕 V noci jsem odsála jen 40ml, takže se to zvyšuje 😵

mila a petrach: snažím se pořád myslet pozitivně, ono to bude určitě lepší, když budu doma a budu sem dojíždět a máte pravdu, když na ně mohou šahat doktoři, tak co bych si je občas aspoň nepohladila, jak psala janina, jednou rukou na hlavičce a druhou pod zadečkem, aspoň na chvilku. Dnes jsou klukům 4 dny, nemůžu se dočkat, až budou mít to nejhorší riziko za sebou.
andulka: moc díky za rady, zatím klukům to mlíko, co odstříkám stačí, ale musím se snažit, abych tu jejich potřebu uspokojila i později, až budou líp papat 🙂

petrach
1. jún 2009

sorbono to jsou krasne zpravy 🙂
Honzík to teda bere hopem 😉 JKubíček je taky šikulka,ty jooo..posílame pusinky obema a už se teším na fotečky

maatkka
1. jún 2009

Sorbona Julia bola bez CPAP uz po cca 24 hodinach a sestricka mi tiez vravela ze jej ho neskor asi este budu musiet dat a nedali 🙂 Lilinka je sice narodena o 6 dni neskor ako tvoji chlapcekovia ale zase ja som nestihla dostat kortikoidy na plucka. Tak vam drzim palce nech uz ste bez. Aj ked to nie je nic strasne ked ho potrebuju ale kazde zlepsenie potesi. 😉
Inak ja som sa malej dlho bala aj chytit. Vzdy ked som sla za nou som si riadne vyumyvala ruky vydenzifikovala a hovorila som si ze dnes ju uz urcite pohladkam... ale dlho som sa neodvazila. Neskor som ju par krat pohladkala ale strasne som sa bala ze ju niecim nakazim. Potom - to uz mala Lilus vyse troch tyzdnov - tam raz bola jedna sestricka a prave ju prebalovala. Mala bola pokakana tak ju vytiahla z inkubatora prehodila si ju cez ruku umyla jej ritku dala plienku zabalila do deky a strcila mi ju do ruk. Skoro som odpadla ale bol to najkrajsi sok v mojom zivote. Ja som jej povedala ze som dovtedy nevedela ci si ju mozem aspon pohladkat a ona na mna pozerala ako na blazna. A tiez mi vravela presne to co tu uz pisala janina o tych protilatkach co sa tymto sposobom potom vytvaraju v MM. Tak od vtedy som sa nebala. A taketo dotyky jej urcite nevadili praveze ked plakala a ja som na nu polozila ruku pohladkala som ju prihovorila sa jej prestala.
Nasa zaba sa dneska na nasej posteli doplazila za cumlom 😀 ale len raz a uz to nechce zopakovat 😠 . Stale sa skusa dat na styri ale stale jej to nejde. Bud je na kolienkach alebo sa opiera o dlane - nevie to spravit naraz. Zajtra ideme po dvoch tyzdnoch na rehabilitacie tak som zvedava co nam rehabka povie lebo minule ked sme odchadzali tak vravela ze si mysli ze ked prideme najblizsie bude mala na styroch 😒

nanya
1. jún 2009

Holky, všem moc děkuji za úžasné přivítání, ani jsem nečekala, že mě tak krásně přijmete.

fajn: Děkuji za odepsání. Jsem ráda, že těch 20g průměrem denně je dobře. Myslela jsem, že je to málo. Včera měl Daneček 1410g. Přikládali jsme k prsu, vypil celou svou dávku, tj. 38 ml, byla jsem velice mile překvapena a šťastná. Pak jsem ještě asi hodinku klokánkovala a pak ho vrátila zpět do postýlky a odstřikávala mlíčko, ale asi po hodince a půl měl pokles saturace, asi ze 100% na něco kolem 60% a taky tep se mu snížil, tedy pokud ta druhý hodnota na pulzním oximetru, je tep, ta klesla až na 114, fakt mi zabylo zle, málem jsem se složila. Dnes se manžel na informacích zeptá, zda mu to nějak neublížilo, protože vždy,když pulzní oximetr pípal u Danečka, sestřička se ptala, která hodnota se snížila, že ta první = saturace až tak nevadí, jako ta druhá, nejspíš ten tep. Tak se fakt bojím, co mi dnes manžel řekne.

Denisee: taky děkuji za odepsání, vidím, že jste taky přikládali, a až kolem těch 1500g, to my zkoušíme už teď, je moooc šikovný, ale jak jsem již psala, je z toho hodně unavený. Můžu se tě ještě zeptat, v kolika gramech jste zvládli vypít už své plné dávky?

Petrach: i tobě děkuji za příspěvek k mé otázce na váhu. Jinak ten fortifikátor mu dávali asi jen na JIP si myslím, říkali, že to jsou tuky a tak, ale už to nedostává. Dostává jen nějaké ionty a léky, taky kofein na posílení srdíčka, ale toto všechno by už v nejbližší době dostávat neměl. Takže zůstane jen na mém mlíčku.

mila01: krásně ti Karolínka přibírala, jak píšeš, chtěla bych se zeptat, zda byla na mateřině, protože mi sestřičky říkaly, že snad po UM přibírají lépe.

kikimaruska: tvůj příběh jsem četla na nedoklubko, byl úžasný, hodně jsem si z něj vzala. Pak jsem tě objevila tady, poznala jsem tě podle foteček Kubíčka, je fakt krásný.

Bera28: Ahojky, chtěla bych se tě zeptat, copak jsi papala, že jsi měla tak úžasné mlíčko = smetana? Taky bych i přizpůsobila jídelníček, aby Daneček lépe prospíval. Za každou radu budu vděčná.

Maatkaa: tobě taky velké dík za odepsání. Ono taky se bojím, že bude Denaček hodně slabý na to, aby zvládl vypít své dávky co 3 hodiny po sobě. Ale zatím má 1410g, tak to ještě nehrotím, ale kojit bych fakt chtěla a bojím se, aby mu tam nedali flašku, to by pak asi ztratil sací reflex že?

Sorbona13: nejprve gratuluji k chlapečkům Honzíkovi a Jakoubkovi. Daneček taky ze začátku zlobil s dechem, možná více, než tvoji drobečkové, netoleroval si stravu, asi týden, pak mu přidávali po 1 ml denně. Taky shodil z 830g až na neskutečných 650g, bylo to takové klubíčko kostí a kůžičky, jsem to vždycky oplakala. Jinak ještě k tomu tvému odstříkávání, mě hodně pomohlo pít meltu s mlíkem a taky ten čaj od Lerosu a prsa před odstříkáváním nahřát, např. nahřátým ručníkem nebo ve sprše, ale neodstřikávala jsem co 2 hodiny, ale co 4-5 hodin, jinak jsem tam taky neměla nic, pomalu se to navyšovalo, chtělo to opravdu trpělivost, čas jsem někdy zkrátila i co 3 hodiny, ale večer co 5 – 6 hodinek, dnes mám líčka hodně, tak v průměru 100 – 150 ml z jednoho prsu co 4 hodinky. Ale každá jsme jiná a na každou platí jiný metr. Jinak super jsou stránky o kojení www.kojení.net hodně najdeš v databázi otázek a odpovědí. Hlavně to nevzdávej a drž se. Jinak ke klokánkování, my začali asi jak bylo Danečkovi něco přes měsíc, než byl stabilní tak nějak skoro bez poklesů, a to už jsme ani nebyli na JIP. K těm výpadkům dechu, Daneček dostal přidáno kyslíčku ještě, když už nebyl teda na JIP, ono jim to neublíží, jsou opravdu malincí a mají na to nárok. No a žloutenku měl Daneček taky, asi ji mají opravdu všechny nedonošeňátla, dokonce i děti narozené normálně v termínu. Já jsem toho příkladem. Na Danečka jsem si sáhla asi poprvé 5 den od porodu, taky jsem se bála infekce a abych mu neublížila. Ale když jsem viděla, že se tam každý den střídají jiné sestřičky a taky na něj sahají, tak jsem si řekla, že já máma mu přeci nemůžu ublížit a že si jej musím pohladit, pořád mi byl takový cizí, pořádně jsem se umyla, vydezinfikovala asi 10x a pak jsem si jej konečně pohladila, jsem se málem rozbrečela, dokonce bych řekla, že jsem začala mít více mlíka, byla to nádhera, chytil mě svou malinkou pacinkou za můj ukazováček a usmál se..... No a po dočtení diskuze jsem zjistila, že mlíčka máš nakonec dost, takže to je SUPER!!!!! Jsi šikovná. Takže mé rady beru zpět.

Zrovna mi volal manžel, Daneček má 1440g, je to úžasné. Už se na něj zítra nemůžu dočkat.

fajn
1. jún 2009

nany vidíš jak je Daneček šikovnej .Za měsíc jste doma a už si budeš jenom užívat,sice těch poraden je hodně aspoň Dianka měla ,ale už nám taky odpadávají. Začala chodit na logopedii co 14 dní a asi mě trefí protože za každou návštěvu 30 korun no mě podrž .Doufám že to zruší jinak se fakt nedoplatím ,když si představím určitě tak 2 roky. No ale zase když už teď mám milionovy děcko tak proč ne že.

Jinak všem drobkům k dnešnímu svátku hodně zdraví a spokojené rodiče a moooooooooooc sluníčka jak venku tak v srdíčku nás rodičů.

Včera manž. ležel na sedačce a Didka za ním došla a povídá:já tě tak miluju ty můj tatínku.No byl z toho v šoku a říkal ji ať nelže

nanya
1. jún 2009

fajn: ještě jednou děkuji. Opravdu mi tady hodně po psychické stránce pomáháte. O těch poradnách jsem už něco slyšela, že si užijem, ale co, když už toho tolik Daneček zvládnul, zvládnem spolu i všechno ostatní. Těch 30,-Kč by si fakt mohli odpustit a konečně to zrušit...... Jsem ráda, že zrušili aspoň těch 60,-Kč za den pobytu v nemocnici za dítě, jinak bychom se teď za Danielka asi taky nedoplatili, jízda 100,-Kč + parkovné v průměru 40,-Kč a + plínky týdně 200,-Kč + vlhčené ubrousky cca 50,-Kč a kdyby se k tomu ještě přidalo těch 60,-Kč za denní pobyt v nemocnici, tak bychom asi fakt nežrali, když už to řeknu neslušně. Tak aspoň, že tak, a to ještě pořád dokupujeme pro malého výbavčku. Včera jsme zrovna koupili kořárek 😉

Jinak to stou větou tvé dcerušky k tatínkovi bylo úžasné, to bych si někam zapsala 😀

fajn
1. jún 2009

nany a vy kupujete plínky? Já jsem si koupila akorát když už jsem šla za Didkou lehnout a to byl týden před propuštěním jinak měli svoje. To je teda hnus .

andulka4
1. jún 2009

Fajn nám na JIPCe taky pleny nedali ani ubrousky :( všechno jsme si k inkubátoru museli přinést

fajn
1. jún 2009

tak to má asi každá nemocnice jinak . Nebo už bych dnes taky musela

nanya
1. jún 2009

fajn: nemusíme mu to kupovat, dali by mu svoje, ale prý bude mít lepší komfort, pochopila jsem to tak, že ho přebalí, když se pokaká nebo počůrá a ne jen co 3 nebo více hodin. Tak mu to raději kupujeme no.

fajn
1. jún 2009

Jani a co ty?

denisee
1. jún 2009

nanya: tak jsem koukla do papírů 🙂 a bylo to takhle: Když měl Vojta okolo 1500g zkoušeli jsme přikládat 1-2x denně, ale vytáhl jen 5ml.
Potom se nám nám pokoji u jiné maminky stala taková nepříjemnost při kojení, to nebudu psát, nechci tě strašit a vylekali jsme se všechny a řekla jsem si, že to budu zkoušet, až Vojtík přibere a nabere tím i síly.
Takže další pokusy s kojením se konaly až když měl 1700g , zkoušela jsem tak 3-4x za den a vytáhl 5-20ml. Když měl 1800g, tak už to bylo 20-30ml. No a už byli takový infa, že už jsme OK a budem moc jít brzy domů, ale musíme plně kojit. Tak jsem začala zkoušet častěji i přes noc. A už jsme do těch 1992(to jsme šli domů) jen kojily bylo to od 35-45ml.
Takže Daneček ti pije krásně, ale je fakt, že je to hrozně moc unavuje a tak rychle tím pádem ani nepřibíraj.

nanya
1. jún 2009

denisee: tak jste to nakonec zvládli krásně, akorád by mě ta nepříjemnost při kojení opravdu zajímala, ať vím, čeho se mám vyvarovat 😖 . Prikládáme Danečka ob den, a to jen na jedno nakojení, jinak jej stříkačkují. To jej ale také unavuje, tak jsem sestřičky poprosila, aby jej nestříkačkovali ve dny, kdy přijdu já a chci jej přiložit, na druhou stranu tím prý posiluje, i když je také pravda, že pak toliko nepřibírá no. Pak si má člověk vybrat..... 😨

denisee
1. jún 2009

nany: ještě jsem chtěla, napsat, že je to u každého mimča asi jiný, kolik vypijou. Já ležela s Vojtou v nemocnici už když měl 1200g a vím, že některé mamince se děti nechtěli vůbec přisát, některé nevytáhli nikdy víc jak 5ml, tak pak byli na flašce ☹ . A paní co byla se mnou na pokoji, tak přikládala okolo 1300g a vytáhl jí kluk 50ml!!!!! A je pravda, že můj Vojtík s tím kojením nebyl nikdy velký jedlík, on si ani kolikrát neřekl o jídlo 🙂 🙂
Ale teď jak už jíme zeleninku, kaše, ovoce....tak jí hrozně moc, ti co maj donošený děti se divý kolik toho s ní, ale hlavně kam to dává ☹ , máme jen něco přes 7kg, jestli to asi spaluje při cvičení??

denisee
1. jún 2009

Holčička, krásně přisátá, pila a nejednou, když se pustila, začla modrat, tak jsem běžela pro sestru a hned doktoři....byl to hrozný ☹ Pak byla týden na JIP, stalo se prý asi to, že dostala křeč v jícnu a nemohla se nadechnout.
Mně právě Vojtík asi 2x taky promodral po kojení, tak jsem dostala strach a nehrotila to a jako jedny z mála jsme nakonec odcházeli co kojili a kojíme pořád 🙂 , takže si myslím, žádný spěch stačí takhe pomalu až nabere, tak budeš zkoušet častěji.

nanya
1. jún 2009

denisee: děkuji, že jsi napsala i tak nehezký příběh, ale i já si určitě z toho vezmu ponaučení a nebu to opravdu hrotit, nerada bych mu ublížila, je přeci jen malinký a má právo mít čas se vše doučit. Ještě jednou děkuji.

nanya
1. jún 2009

Už jsem založila album s Danielkem, můžete se juknout, jak mu to sluší 😵

petrach
1. jún 2009

nanya s tou deaturací si nedelej hlavu,pořad na to ma narok,me to malí delal skoro do propuštení,mela jsem hruzu jít s ním domu,proto jsem vzdala i kojení,že pak padal s dechem,davam mu to z flašky a pořad odstříkavam
dokonce i doma asi 3x trošku promodral,ale díky bohu je to za nama..pak jsem zjistila,že ty flašky v nemocnici mají velke dírky,moc to teklo a zaskočilo mu to,ted davam od Mamu a Avent a je klid,pije krasne 😉
Danielek je nadherny,krasne se smeje na te poslední fotce a na klokankovaní vam to hrozne sluší 😉

jani jaks dopadla,neco noveho?
denise a jak je dnes tobe,musim na tebe myslet
sorbona se nehlasí,že by už šla domu??
holky vy me nervujete 😉 a fajn určite taky,že joooo?? 😉

holky u nas teda musí mit deti vše vlastní,to jsem neslyšela,že by to nekde davali 😒 to je nahodou pro ty rodiče uleva jak hrom