Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

jecidlo
1. jún 2009

nany: maly je nadherny, je opravdu videt jak uz hezky pribira 😵

Petrach: no ja jsem dneska taky tridila vecicky, pritel byl 10 dni pryz tak jsem na to nemela cas a mezitim jsem mela pro Marusku posledni dvoje dupacky🙂)

No a k tem plinkam mam prihodu na kterou nevzpominam rada. Ano v podoli se kupuji plinky. Na Res nebyl problem, koupil ajsem vzdycky bobkum dva baliky, sestricka rikala at vic urcite nenosim, nemaji to kam davat, ze mi vzdycky reknou az jim dojdou nebo budou dochazet. Po tech 16ti dnech mi je prelozili na intermedian. Plinecky jsem samozrejme kupovala a nosila, jednou uz jsem si rikala, ze jim asi budou dochazet, ze jim je musim koupit, ale pak jsem na to odpoledne zapomnela, tak si rikam, ze je koupim rano. Zadna sestra me neupozornila, ze by jim dochazeli.Chodila jsem za nima co 3 hodiny ve dne v noci. Jeste o pulnoci jsem si je byla prebalit, pak se mi stalo, ze jsem poprve ve tri rano zaspala, vzbudila jsem se az skoro ve 4, tak uz jsem tam nesla a prisla az na 6 rano. A to nemeli u inkubatoru zadnou plinku. Tak jsem pozadala sestru, jestli by nam mohla podat, oni ty plinky davaly do takove skrinky pod drezem, takze clovek prave ani nema prehled, kdyz nevidi, a ona mi rika, ze uz tam zadne nemame, a ze mi to chtela rict v ty tri ale ze jsem neprisla! Hledela jsem na ni jakoze k cemu by mi bylo kdyby mi to rekla ve tri v noci, kdyz se lekarna otvira v 8! Stala jsem u tech inkubatoru a cekala co se bude dit. Nedelo se nic. Sestra me ignorovala, cekala jsem az prebalila jine dite, pak jsem ji pozadala, jestli by mi nemohla dve plinky pujcit, ze ji je prinesu az se otevre lekarna a ona mi jen stroze odvetila, ze nema! Byla jsem z toho v desnem soku. Na to, ze tam byla spousta miminek, co VIM, ze nemeli vzdycky svoje plinky, protoze maminky byly z daleka a chodily velmi malo, takze byli treba 3 dny na erar plinkach nez je dovezla a me nechtela pujcit dve plinky! Jeste chvili jsem tam cekala, pak se mi nahrnuly slzy do oci, ze kvuli takove kr...budou moje deti asi neprebalene, ze jsem z tama musela utect. Nevim pro byla zla, nikdy jsem si na nic nestezovala, byla na ne mila ale tohle me docela rozhodila, probrecela jsem pak pulku dne:(

mispuli
1. jún 2009

nanya:danielek je krásnej a hezky přibývá

jinak s plenama to u nás v Písku bylo stejně jako u fajn,dokud dětičky leží v inkubátoru nebo i na intermediáu bez maminky,tak jim dávaj plínky z eráru,stejně tak vlhčený ubrousky,teprve,když jsem tam nastoupila k nim,tak jsme si museli přinýst vlastní.My tam každej rok před vánocema nosíme několik balíků látkových i papírových jako poděkování 😉 A když ležel honzík v motole tak měl taky plíny od nich

denisee
1. jún 2009

petrach: Jsem ráda, že je, už ten den za námi ☹ A jsem hrozně šťastná za Vojtíška.
Nany: malej je nádhernej 🙂 , máte moc krásné fotky.
Holky v Českých Budějovicích, jsme nemuseli mít svýho nic. Na den jsme dostávali, každé ráno cca 6 plínek, kosmetika, ubrousky jsme měli takový papírový(jemný a namočili je ve vodě) vlhčený nevedli.
Jinak asi v každé nemocnici se najde nějaká míň příjemná sestřička a asi každá jsme si to zažili, taky jsem měla kolikrát nakrajíčku, vím jak jsi se jecidlo musela hrozně cítit ☹ , taky jsem měla nepříjemnost ohledně přebalování.

argousek
1. jún 2009

nanya: kráááásnej klouček
jecidlo: no tak to by mně trefilo, ale sestry jsou různý. Já jsem se zase málem rozbrečela, když mně sestra nechtěla nechat při krmení, když byl ještě Adámek sondovanej. Řekla mi ať jdu pryč a přijdu zachvíli, to mi přišlo hrozně líto, protože jiné sestry mně nechali i mačkat stříkačku a tahle se zachovala takhle, jako kdybych nebyla jeho máma. ☹
Jinak v Brně měli erární plenky, ale řekli nám, že pokud by jsme je chtěli kupovat sami, takže budou rádi. Takže jsme je kupovali, protože jsme měli radost, že už se můžeme takhle částečně o Adámka starat. Jinak jsme taky pak nakonci nakoupili krabici vlhčených ubrousků a pár balíků plenek jako poděkování. 😉

janino tak co, jak na tom jste 😉

fajn
1. jún 2009

nany malej je krásnej a jak se pořád směje .to bude asi pěknej smíšek.

Tak Jana je určitě doma a muchlá se s Dominičkem že na nás nemá chvilku 😀

Dnes nás na logopedii pochválila že je Didka hodná a docela spolupracovala(i když ne na českém znění)

sorbona13
1. jún 2009

Ahoj holky, nemám čas vás dočítat, dnes mě pustili domů a budu za klukama dojíždět, zítra ráno po "kojení" vás dočtu, ted se jdu věnovat manžovi, zaslouží si to po těch dlouhých dvou měsíců, kdy usínal sám 🙂 Kluci se drží, Kubík stále bez cpapíku a dnes večer už je přestali osvěcet, snad už je ta žloutenka za námi.

petrach
1. jún 2009

no parada 🙂 krasne zpravy,díky za info

jecidlo taky mi to připomelo jednu mín přijemnou sestru,asi je to všude,jak nemají svuj den...
me ho nechteli dovolit ani přebalit,vubec nic,jen klokankovat,protože to bylo dane pisemne v karte,jine maminky si je tam meřili a starali se a me to bylo hrozne líto,pak jsem se jednoho dne zeptala na to primaře a ten uplne hledel,proč nemužu 😲 ve Zlíne je uplne užasny kolektiv doktoru a primař je proste užasny človek,za ty prcky by i dychal,zustava u nich mimo služby a tak..a na jipce byli sestříčky všechny moc hodne,tam sem si nemohla stežovat,horší byl medial,a tam nebyl tak dlouho..proste je to o lidech

fajn tak vydíš jaka je šikulka,my to tady davno víme 🙂

jecidlo
1. jún 2009

ja vim, ze je to o lidech, jsem jim v Podoli moooc vdecna to bez debat, jen nektere zazitky nebyly uplne nejlepsi, ale clovek to spatne zapomina a zustava jenom to dobre 😉 par spatnejch by se jeste naslo, ale radeji je nebudu vytahovat, kdyz chci mit jenom ty krasne vzpominky 😀

Sorbona: no ja ziram jak to uzasne zvladate!

janina77
1. jún 2009

ahojte.
prepacte, ze som sa vam dnes neozvala, nejak som sem zabludila az teraz vecer 😉 .

Takze rano mi strihli serklaz, bolo to celkom vpohode a hlavne rychlo. Nic sa nedialo, babo je vysoko. Cely den mi vsak kvalitne tvrdlo brusko, lebo lieky mi uz celkom zrusili, no a poobede som dostala aj bolesti. Jeden mlady doktor ma aj chcel pozriet, ci sa neotvaram, ked to boli, ale ja som uvidela na chodbe mojho lekara, tak som mu povedala, ze si ma asi bude chciet kuknut ten moj, tak povedal, ze jasne, ze do toho neide on vrtat. Ale moj doky ma nekukol, a mne aj presli bolesti, takze sa nic nove neudialo 🙂 . Nadalej ostavam v nemocke. Ked budem mat dake novinky, tak sa urcite ozvem 🙂.

andulka4
1. jún 2009

Jani tak ty už to máš za pár 🙂 to je super....

kessiee
1. jún 2009

ahojte holky, ja som sa po dalsom pobyte v nemocnici znova vratila domov, teraz uz na reverz. nijako mi tam nepomahali, len davkovali tabletky, ktore boli nanic, tak teraz znova lezim doma, aj ked brusko tvrdne stale a poriadne...

janina ak sa mozem spytat, co ti na to tvrdnutie davali? iba magnezium? a tabletky alebo aj infuzie? ja sa to snazim teraz si to uz tak nevsimat, ale je to velmi tazke, brucho mam viac tvrde ako v pokoji ☹

sorbona13
2. jún 2009

Ahoj holky, právě jsem volala na RES, Honzík už je taky bez Cpapíku, dnes je vážili, Honzík má 880g a Kubík 850g 🙂 Snad už začnou trochu přibírat. Předvčírem vážili jen Kubu a měl 845g, takže se drží plus minus stejně, což je myslím super. Jinak mlíka mám čím dál víc, včera jsem vytáhla už 90ml, dnes ráno 80ml, tak z toho snad kluky uživím 🙂
Nanya: moc díky za rady 🙂 S těmi penězi máš pravdu,je to fakt síla, když člověk uváží, co bude muset oběhat doktorů a poraden, u nás je to navíc ještě všechno krát dvě, do toho máme dvě hypotéky 😔 Koukala jsem do albíčka a Daneček je šikulka 🙂 Chtěla jsem se zeptat, co má na tom nosíku? To nás asi taky časem čeká, tak bych chtěla vědět, k čemu to slouží?
Denisee: s tím kojením jste to zvládli perfektně, já jsem na kluky zvědavá, jak budou reagovat, až je pokusím poprvé přiložit 🙂
Jecidlo: ten příběh s těma plínkama je teda síla, doufám, že na tuhle sestru nenarazím, až budeme na intermedianu. Za jak dlouho vás přeložili a jak to tam probíhá? To jsi tam ubytovaná?
Janina: drž se! Za chvilku budeš mít klučíka na světě 🙂
kessiee: mně dávali ke konci gynipral, ale stejně mi moc nezabral, oddálil porod o 4 dny. Noc před porodem mi kapala celou noc kapačka a stejně jsem měla kontrakce jak blázen. Osobně myslím, že když chce prcek ven, tak si prostě prosadí svou, na druhou stranu je pravda, že se tu středeční noc asi nějak změnilo počasí, rozrodilo se celý oddělení. Já bych být tebou asi vydržela v nemocnici, vím, že je to otrava, strávila jsem tam dva měsíce, ale zase na druhou stranu si teď nemusím vyčítat, že jsem kluky nedonosila, protože vím, že jsem pro to udělala maximum.

jecidlo
2. jún 2009

Sorbona:to zalezi na tobe jestli tam chces s nima byt nebo dojizdet. Ja se o moznosti byt ubytovana dozvedela vlastne az po 16ti dnech, kdy mi je prelozili z Resu na ten intermedial. Predtim jsem dojizdela ale padala jsem uz na hubu. Ono dojet na autobus z Liberce do prahy pak jeste do porodnice minimum 2,5 hodky, pak chvilka u mimin a zase zpatky. Do toho nejak resit to odstrikavani. Byla jsem rada, kdyz na me sestra jestli se chci ubytovat, abych nemusela dojizdet. Ale prazske maminky casto dojizdi a nechaji se ubytovat az kdyz jim pan doktor napise ten rooming.
Ten intermedial byl pro me sok, protoze zvykla z resu, 1 sestra na dve miminka, vsichni (skoro) mili a tam jsou 2 sestry az na myslim 12 miminek a kdyz mely plno, tak dooost nestihaly a podle me i proto byly takove nervozni, nektere. Vadilo jim, ze jsem chtela chodit aj v noci, celkem zasadne. Ne teda vsem, ale dost i kdyz nechapu proc, vubec se o moje deti nemusely starat, prinesla jsem mlicko, prebalila, oni jim ho akorat dali do strikacky do sondy a zavesily a ja jsem odesla. Hotovo. Je tam ale vice mista, tak si muzes casto klokankovat, zkousi se tam uz prikladat na kojeni, obcas si uz muzes mimca okoupat. Nekdy jdou z tama jeste na druhy intermeial nekdy ronou na pokoj.
Tak napisu jeste jednu negat zkusenost. Prave hned prvni den jak mi je prelozili na ten interm. Dokud byli na jipce nemeli napsane ze by blinkali, nic. Maruska sice porad spatne tolerovala stravu, tak to dostavala do takove te pumpy co ji to davala pomalinku prvne nekolik hodin, pauzicka, pak zase, postupne ji to zkracovali, ale mela ji porad, aby ji to mlicko nedali naraz, ale mela to myslim na pul hodiny. Prisla jsem poprve nahoru a ejhle davali ji to do strikacky, zavesit a za par minut to ma sondickou v brisku, dokonce jsem se i setkala, ze jim to nenechali kapat, al proste jim to do te sondicky doslova "bouchly". Zaradovala jsem se a rikam sestre, je ona uz toleruje jo? uz nemusi mit tu pumpu?sestra na me koukla, koukla marusce do papiru a rekla jo. Mela jsem radost. Prisla druha smena, a zase to mela pres pumpu, strasne jsem se divila a ona jeste vic, kdyz jsem ji rikala, ze to dostavala cely den naraz, koukla do papiru a rekla, no tak to bylo spatne. Hned ten prvni den meli oba napsane blinkani a dostavali pak pred jidle ty zahustovadla, jenze s tim jsou porad patalie, ze se z toho sestram ucpavaji ty sondicky a museli mi je casto presondovavat. O tom davani na muj vkus stareho mlika uz jsem psala. Jakmile jsem mela deti na pokoji, neblinkali ani jednou.

janina77
2. jún 2009

kessiee, ja som na to tvrdnutie dostala taku zvlastnu kombinaciu liekov, s ktorou som sa nestretla nikde inde len v BB 🙂. Tu na to okrem magnezia davaju liek Salbutamol, ktory ma v letaku napisane, ze je to liek pre astmatikov, ale on vpodstate tlmi stahy hladkych svalov, co je aj maternica. Lenze vyvolava busenie srdca, na co davaju liek Isoptin, ktory je vlastne liek pre kardiakov. Ucinkuje to celkom fajn. Len musis byt pod lekarskym dohladom, mne robili aj niekolkokrat interne vysetrenia, ako to tolerujem.

kessiee
2. jún 2009

sorbona dakujem ti za odpoved. vies, s tou lekarskou starostlivostou je to u vas asi neporovnatelne lepsie ako tu. teda minimalne v nemocnici, do ktorej som sa dostala ja. na jednej strane ked mi bolo naozaj zle a hovorila som o tom s doktorkou, vysmiala sa mi takmer do oci, chytila mi brucho a ked bolo prave vtedy pokojne, povedala, ze je to v pohode a nedala mi vobec nic (aj ked noc predtym som takmer oka nezazmurila kvoli tvrdemu brusku)... a ked mi bolo potom cely tyzden dobre (mala som za sebou aj utz - krcok sa neskracoval a nalez bol v poriadku) a spytala som sa, ci by som nemohla ist domov, strasne sa rozculila (vraj kvoli tomu, ze som bola v nemocnici uz viackrat a poistovna im to nechce preplacat - co je hlupost, overovala som si to). no a odvtedy sa "hrala" ako keby sa so mnou neviem co dialo - jednoducho ma z nejakeho trucu nechcela pustit domov, aj ked v nemocnici mi davali len tabletky guajacuranu 3x denne a lezala som s nohami hore. preto som chcela ist domov - ked mi bolo ozaj zle, tak akoby mi nic nebolo a ked som sa citila dobre, tak vsetko otocila proti mne - za mojim chrbtom rozpravala sestrickam, ako som tam casto a ako velmi zbytocne (to bol jej skutocny nazor, sama som to z jej ust pocula, tak ma tam sama doktorka poriadne deptala a to mi na psychike naozaj nepridavalo) podla toho, v akom stave mam krcok, som si ista, ze babätko neohrozujem, ale je fakt, ze toho tvrdnutia sa bojim, lebo teraz je to zase horsie ako bolo v nemocnici ☹ ale ako si mozem pomoct??? je to tu s lekarmi hrozne... este sa to takto da zvladnut, ale ak sa to zhorsi, rozmyslam nad inou nemocnicou, aj ked to mam pekne od ruky 😒

kessiee
2. jún 2009

janina musela si byt v rukach uzasnych odbornikov... ja ked som aj navrhovala, alebo sa skor pytala lekarov na ine lieky, len ma odbyli s tym, ze vedia, co robia a mam im doverovat, a samozrejme nestresovat sa, co sa po tej mojej poslednej skusenosti v nemocnici ani neda... fakt som z toho zufala... guajacuran sa v tehotnosti nesmie uzivat - aspon tak to je v letaku (viem, ze je to takmer na kazdych liekoch, ale tento konkretne mnohi doktori vobec nedoporucuju). ozaj neviem, co robit 😔

sorbona13
2. jún 2009

kessie: tak to se ti nedivím, že z nemocnice tak pospícháš, to je strašný, jaký je u vás zdravotnictví! Tady jsou vesměs doktoři i sestřičky v pohodě. Já tedy měla na tvrdnutí jen hořčík a taky utrogestan na ten čípek, mně se ale hodně zkracoval. Někdy prý se čípek při tvrdnutí nezkracuje, tak to bude asi tvůj případ. V tom případě se tím tvrdnutím tedy nemusíš trápit. Mně tvrdlo břicho i v klidu, když jsem třeba jen ležela.

sorbona13
2. jún 2009

Kubíka dnes přeložili na JIP 🙂 A zítra dostanou oba 10ml mlíčka, Honzíkovi asi sundají kanylu, už nebude potřebovat výživu 😵

fajn
2. jún 2009

sorbona jak ti to závidím že to máte takhle bez nějakých problémů a doufám že vám to vydrží až do konce.
Já mám dnes nějakou depku pořád se mě někdo ptá kdy Didka začne dělat sama to nebo ono a když vidím ty spokojeny ksichty některejch matek tak bych jim do něho šlápla. Ale zase na druhou stranu včera si Didka sama ale úplně sama oblíkla kalhotky sice jak ona říkala na kozí nohu ale bylo to předkem na zadek 😀

Sorbona aby to nevyznělo blbě já ti to závidím ale z celého srdce a doufám že ho mám velky ti to moooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooc přeju . Tak chlapáky ode mně pozdravuj a pohlaď a ahojky

petrach
2. jún 2009

kesie včera jsem na tebe myslela,že ses dlouho neozvala,jsem rada že jsi 2v1 😉

sorbono ti tví chlapáci to berou hopem,zlatíčka male,moc vam to přeju,a jak píše fajn,at vam to vydrží až do cesty domu..
my jsme se trapili s kanylou a vyžívou a vcelku se vším dlouho,ale zas na druhou stranu,nekdo se trapí ješte dyl,jsem rada,že už ho mame doma

fajn lidi jsou tupci,taky mam dobre zažitky s lidima,nejčastejší otazka je,jestli bude normalní 😠 ja ted říkam..on jo a vy???? takže me ted drbou,že jsem držka a dají snad pokoj,ja říkam na blbou otazku,blbá odpoved,ale taky me to deptá 😒

jani budem čekat info že maš prcka u sebe,doufam,že se ozveš ,to bude krasa donošene miminko,ja už te vydím,jak si to užiješ a moooc ti to přeju,po tech zažitcích co maš,Domča se teší,nebo to ješte nevníma? asi mu spíš hodne chybíš

holky mam novinku,v patek se me rehabce ptala,jestli se otočí za hrkavkou ,když mu ji ukažu a pak posunu na druhou stranu a on to nedelal a už to delá 🙂takže se zítra na rehabce pochlubíme

petrach
2. jún 2009

sorbono na tom nosíku je přilepena sonda na mlíko,pozdej už se dava nosem,když se učí pit z prsa,nebo flašky,tak aby to nevadilo

fajn
2. jún 2009

peti víš my žijem na dědině kde je asi 200 lidí a to si každej vidí až do talíře. Taky se mě ptají jestli bude chodit do normální školy nebo do zvláštní

nanya
2. jún 2009

Sorbona13: Daneček má v nosánku sondičku, kterou mu dávají mlíčko přímo do žaludku, předtím, když byl na dýchačku, tak ji měl zavedenou přes pusinku, nyní přes nosánek. Nechávají mu to, aby ho nemuseli pořád co 3 hodiny intubovat. Ale i s touto sondičkou ho kojím a co nevypije z prsa, dostane sondičkou, jinak mu dávají pít ze stříkačky a co nevypije z ní, taky dostane sondičkou, než bude tak silný, že bude schopen vypít všechny své dávky mlíčka.

petrach
2. jún 2009

fajn u nas je to sice mestečko,ale vetší dedina,každy tu zna každeho a lidi co tu znam,jsem tu přivdana,říkají že tady nejsou lidi nic moc,same pomluvy..o nas to tu ví každy,to me štve,pořad otazky a me se to nechce pořad okecavat..však ty víš,jak to myslím,že?

nanya a co Daneček,jak se dneska mel? Co pití?

kessiee
2. jún 2009

sorbona snad to bude aj nadalej tak, ako to je aspon doteraz - teda ze sa ten krcok nezacne skracovat. mne to brucho tvrdne tiez stale, teda aj ked lezim a ja lezim stale, asi ti nemusim hovorit, ako sa uz citim - z postele mam obyvacku aj jedalen... este ze na vecko a do sprchy sa mozem prejst. a ked som takto "v pokoji" vsimam si kazde jedno stvrdnutie a to ma doraza, skusam si to az tak nevsimat, ale je to tazke, ked sa vtedy ledva pohnut dokazem. ja len dufam a chcem verit, ze to este nejaky ten tyzden takto potiahneme a bude dobre, aj ked niekedy ma aj to pozitivne myslenie opusta 😔
ja ti k chlapcom este dodatocne gratulujem a drzim päste, nech sa vam aj nadalej dari minimalne tak, ako doteraz, aby drobcekovia pekne priberali a mohla si ich mat coskoro doma.

peti dakujem, ze si aj na nas obcas spomenies, si zlata 😉 tiez som rada, ze sa tvojmu chlapcekovi tak dari, bodaj by to bol uz len jeden pokrok za druhym 🙂 ste sikulky obaja 😉

nanya
2. jún 2009

petrach: ahojky, jj, u Danielka jsem dneska byla od půl jedenácté do půl čtvrté. Ráno jsem odsála z jednoho prsu 150 ml a z druhého jen 10 ml, aby mu to co nejlépe teklo, to bylo 09:00 hodin, jak jsem doodstříkala. O půl jedenácté jsem byla u Danečka, přebalila jsem ho a jako vždy mi počůral postýlku a taky se trefil, když kakal. No.... mě tam ty sestřičky budou mít opravdu rády, vždycky zrujnuju košilku a taky i postýlku 😀 Pak jsme zkoušeli přiložit k prsu, ale ee, nechtěl se chytit, má malou pusinku a když ji pořádně neotevře, tak nic prostě nebude, tak jsem to asi po dvaceti minutách vzdala a nechala ho nasondovat. Rozhodla jsem se ale vyčkat do druhé hodiny, kdy bylo opět přebalování a chtěla jsem jej znovu přiložit, prso mi málem prasklo, když od 04:00 hodin v noci nebylo pořádně odsáté a v 09:00 hodin jen těch 10 ml, jsem myslela, že to nedám 😢 . Přebalila jsem ho tedy v těch 14 hodin, samozřejmě, když jsem jej rozbalila, čisto, ale jakmile zjistil, že je rozbalený, všechno se mu najednou chtělo, čůrat, kakat, no, tak jsem ho nechala a bránila jsem košilku, to by mě sestřička asi už opravdu zabila. No a když vše vykonal, tak jsem jej zabalila a šla kojit, při kojení jsem slyšela to překvapení, co zase udělal do plínek, vypil 28 ml. Pak jsem ho už nechala, vypadal unaveně, opět jsem jej přebalila, kdy mě opět počůral a zničil 1 čistou plínku, mě by trefilo, doma se fakt nedoplatím 😖 Zabalila jsem ho a dala do postýlky, koukal, jakoby mě nikdy neviděl a udělal tam opět překvapení. Ale už jsem ho fakt nepřebalovala, to bych tak taky mohla dělat pořád dokola. Tak si v tom hezky usnul, bobek....... 😀 😅

andulka4
2. jún 2009

Kili dívala jsem se na fotky v albumu 🙂 tééééda kluci ti dělají pěkný borčus 🙂 No můžu tě uklidnit že přasně tak vypadá Davídkův pokojíček večer a to je na to sám :( prostě masakr.....jsem uklízečka na plný úvazek

andulka4
2. jún 2009

Peti, Sorbi no to jsou žuuuužo zprávy 🙂 GRATULUJEME

sorbona13
3. jún 2009

Ahoj holky, tak kluci se stále drží, Kubík má 870g, ale prý to může být zkreslené, vážili ho na jiné váze. Honzík je s dechem stále dobrý, nemá výpadky a je bez cpapíku, snad půjde brzo za bráchou na JIP.
fajn: já ti naprosto rozumím, já taky upřímně závidím všem, co mají miminka v bříšku a pohodové těhotenství, ale na druhou stranu vím, že jsou na tom jiné maminy daleko hůř, třeba potratí nebo tak, takže jsem nakonec ráda, že jsme na tom tak, jak na tom jsme. Reakce jiných lidí, co si tímhle neprojdou jsou kolikrát hrozný, já když ležela na šestinedělí, tak za mnou přišla třeba sestra od dětí a ptala, se kde jako mám děti, že je nemám u sebe, měla jsem chuť jí nakopnout! Na malém městě to musí být ještě horší, ale vydrž, Didka všechno dožene!
nanya: my máme zatím sondičku do žaludku, kluci mají vždycky úžasný výraz, když je krmí, takový strašně spokojený 🙂
Kessiee: naprosto ti rozumím, já to měla taky tak, soustředila jsem se na to tvrdnutí, i když jsem byla v nemocnici. Mně pomáhalo hodně pracovat a snažit se zabavit, ono totiž s tím tvrdnutím fakt nic neuděláš a stresem se to jenom zhoršuje. Každopádně jsi už v 32tt a i kdyby se to zhoršilo a miminko se narodilo, tak to určitě zvládne, tak se hlavně snaž nestresovat a myslet pozitivně.

petrach
3. jún 2009

nanya aspon víš že mu vše funguje jak má 😀 ono se to pak upraví s tema plinkama,i když taky mame slušnou spotřebu,jen sledujeme akce a skupujem za lepší ceny 😉
s tím kojením je šikovný,a flašku mu nedavají? u nas se skouší prso,hned po tom flaška a nakonec se dosonduje 😒

sorbono pořad hezčí zpravy,jsem za vas tak rada,že se jim daří,jsou to pašaci 😉 pozdravuj je a at pekne rostou prdolkové naši malí
kessie ty kriticke tydny už maš za sebou,je pravda že každy den navíc je super,tak se ješte držte,stojí to za to,pak nam budeš psat o donošenatku 😉

andulko a jak se darí u vas?Jak se má Davídek?Nemyslím pokroky,ty nejsou každy den,at to špatne nepochopíš,jen jak řadí a tak?

kili se taky neozve,určite je nejaka lumparna o ktere stojí psat 😉 jdu kuknout na tvoje fotky,jak psala andulka,taky se nepochlubíš 😉