Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

maova
6. jún 2009

Ahoj holky, mohla bych se občas přidat?
Chtěla bych se zeptat, jestli měli vaše miminka nějakou infekci, chvíli po narození? Náš Matyášek má tři dny, dneska nám řekli, že má nějakou infekci, začala mu nějak téct i krev z nosánku a museli ho intubovat. Hlavní prý je, aby se mu ta krev nedostala do hlavičky. Moc se bojím té infekce, doufám, že jí dokáže překonat a bude bojovat statečně jako doteď dál.

sorbona13
7. jún 2009

petrach: já s laktační sestrou vůbec nemluvila, v nemocnici se mě jenom zeptala, jestli odstříkávám a další rady mi nedala. Já v noci odstříkávám jen do úlevy, ale přes den odstříknu tak 100ml - 130ml, ráno klidně i 160ml.

Jecidlo: taky se těším, až mi dají Honzíka na JIP, tam je jedna starší sestra, taková šik ženská, asi je to vrchní sestra a ta je strašně příjemná, milá a ochotná, to se tam pak člověk jinak těší. Nic pro ní není problém, vysterilizovat odsávačku, klokánkovat atd. Navíc sama přišla s tím, že už můžeme klokánkovat, kdyby byli oba kluci na RESu, tak neklokánkujeme doteď.

Nanya: Daneček je velký šikula, teď už to půjde všechno jako po másle 😵

Mila: Odbýt se nenechám, príště tý sestře řeknu, že je to moje dítě a mám právo do tý karty koukat, ať mi zavolá doktora a že si to s ním domluvím. Lidi jsou různý, ale na takovým oddělení by měli pracovat jenom lidi, co tu práci dělají rádi a nejsou tam jen proto, že tam mají svým způsobem veget.

Maova: Určitě se přidej, já ti sice s infekcí neporadím, ale co vím, tak nám doktoři říkali, že infekce může přijít kdykoliv. V kolikátém týdnu se ti Matyášek narodil? Koukám, že jsi z Prahy, nejsi náhodou v Podolí? Já tam mám dvojčata, kluky, jednoho na RESu a druhého na JIPce.

petrach
7. jún 2009

maova vítam te tady,ikdyž jine tema by bylo určite lepší.
náš Šimonek prodelal infekce dve a hodne težky prubeh,bylo to hodne zlé ,ale oni ti prckove hodne bojují a dostal se z toho,tak vam přeju,at i váš Matyášek je z toho brzo venku.

nanya to jsou super zpravy,Danula je šikulka veliká,za chvíli pujdete domu 😉 to kojení určite pujde,když to občas jde,u nas to nešlo vubec,ony ani sestry nemeli snahu,mi s tím pomoct,proto jsem to vzdala..ješte skoušejte a uvydíš,max budeš dokrmovat odstříkanym,hlavne že roste a jde mu to..
my jsme krvacení nemeli,a cvičit musíme,do 32tt cvičí všichni ,aspon teda u nás a i ty holky co s detmi cvičit nemuseli,my ted píší,že u neuroložky to dostali příkazem,ono je to lepší cvičit,dokud nebudeš mít jistotu,že bude vše o.k.ten první rok je nejduležitejší a da se toho tím cvičením hodne napravit a rychlej vše doženou,na to si zvykneš,není to tak hrozne,jak to vypadá 😉

sorbono moooc kluky pozdravuj od tetky koníkovky,že na ne pořad myslím 🙂
držím palce,at dneska klokankujete s obema

denisee
7. jún 2009

nanya: 34ml, to je paráda!!! Já myslím, že to půjde, váha je už pěkná, přibyde síla na to kojení 🙂 A s tou Vojtovkou jsem nikde neslyšela, že jen když ke krvácení do mozku 😒 Já myslela, že všechny nedonošeňátka cvičí, protože se rodí s nezralým nervovým systém.

Maova: infekci jsme neměli, tak neporadím ☹ . Malej je opravdu velký bojovníček, je krásný! Tak si určitě za pomocí lékařů poradí i s infekcí, moc vám přeju, ať to probíhá pokud možno bez závažných komplikací.

fajn
7. jún 2009

maova taky tě vítám. Já mám Dianku narozenou 23+5 a 650g,měla 3 infekce a vždycky to s pomocí antibiotik zvládla sice to bylo vždycky na nervy . Tu první měla hned když se narodila a jak dobrala antibiotika tak hned dostala další. Držím moooooooooooooc pěsti Matýskovi pěsti ať to zvládne . A choď za náma budem ti dávat sílu ať to zvládnete v pohodě.

Peti s tou tchýní bych to někdy brala ,jo a toho chlapa bych taky sem tam půjčila on se tady válí i když nemá nic s nohou 😀

Holky já už nevím na co odpovídat protože je tady toho tolik a než dojdu nakonec tak nic nevím.
Sorbono úžasny a to ty víš tak jen tak dál.
S mlíkem neporadím já jsem odstříkávala a než šla Didka dom tak byla na umělym.
Janinka nás překvapí ta se přihlásí s prckem v náruči.

Nany Daneček je šikulka a moc hezkej.

Maruško, Vladi kdejste?

maatkka
7. jún 2009

Maova prave som si pozrela tvoj album a je mi tak strasne luto ze po tom vsetkom cim ste si uz presli si musite prezit este aj toto. Strasne strasne strasne moc vam prajem aby vsetko dobre dopadlo. Sorbona pred nedavnom pisala ze sa v podoli narodilo babo v 23 tt. to budete asi vy? Nasa Lilinka mala tiez kratko po narodeni infekciu zapal pluc. S pomocou antibiotik sa z toho celkom rychlo dostala. Drzim silno paste nech mate podobny priebeh. Budem sa opakovat ale casto citam ze neonatologia v CR patri fakt k najlepsim na svete. Ste v dobrych rukach. K tomu este veeela stastia a bude to dobre...

andulka4
7. jún 2009

Holky no D taky neměl krvácení do mozku a cvičili jsme od úplného narození. Nejprve s ním cvičili sestry (ale to až byl mimo inkubátor) a pak mne to naučili. Já to cvičení u nedonošených považuju za naprosto nutné a to pro ty co jsou 36tt a níže......aspoň naše Neuroložky to tak předepisují. Pokud děti prokážou že jde jejich vývoj tak jak má končí obvykle Vojtit hned s prvním lezením (správným lezením) V podstatě znám snad jen Kili a Kikimarušku co necvičí jinak jsem se s tím nikde nesetkala a to chodím na více chatů pro nedonošence. No vlastně abych nekecala ještě 2maminky znám ale u jedné byli důvody k tomu aby necvičili a u druhé byl chlapeček prý zcela v pořádku ale má 18m a ještě nechodí. V podstatě je to šumák kdy začne protože on určitě pořádně začne ale myslím si že Vojtova metoda to urychluje

navíc s motorikou hrubou čili chozením atd je spojena i jemná motorika.....no ale nakonec se to stejně srovná a v jednom s toho bude dítě vynikat

maova
7. jún 2009

Ahoj holky,
sorbonko 🙂, teď už víš, že jsem z Podolí 🙂 Moc děkuju dneska z popovídání 🙂
Pro ostatní, dneska jsme se se sorbonkou u miminek potkaly 🙂

petrach, moc děkuju za povzbuzení. Hned mi to dodává aspoň o malinko víc optimizmu.

fajn, děkuju taky moc. Dianka se narodila taky hodně brzy a koukám, že už je to velká holčička. Je krásný slyšet, že se takové zázraky dějí.

maatko, děkujeme taky moc. Bohužel je u mě nějaký problém, na který už se asi nepřijde a já miminko asi nikdy nedonosím. Snad to Matyášek zvládne. Asi to budeme my s Matyáškem o kom sorbona psala, Matyášek se narodil ve 23+2.

Děkuju holky, že tady s vámi můžu zůstat, původně jsem si říkala, že sem ani nepůjdu, ale asi potřebuju slyšet, že je tady ta možnost, že to dobře dopadne a slyšet i vaše zkušenosti a přijít si pro rady.

Matyáškův stav se dneska bohužel zhoršil, museli mu dát i podporu srdíčka. Kde přesně je infekce se moc poznat nedá, pravděpodobně ale v bříšku, že mu tam asi prasklo střívko a rozšiřuje se to. Dneska dostal kolem páté třetí antibiotika a tak se snažíme pořád věřit, že to zvládne. Dělali mu i utz hlavičky, tak nějaké krvácení tam má, ale do mozku se naštěstí zatím nedostalo, takže by to nemuselo mít žádné následky. Doufejme, že už se bude všechno jenom zlepšovat.

petrach
7. jún 2009

andulko ted jsi to krasne napsala 🙂
na vladimuraz jsem už taky myslerla a víc holek se tu už dlouho neukazalo 😒

andulka4
7. jún 2009

Maova musíš věřit a doufat....

mooooc na vás budu myslet aby se jeho stav zlepšil a vše zvládl na jedničku

mila01
7. jún 2009

Ahoj holky.

Maova - vítám tě tu.Koukala jsem do alba i na fotky malého.Je to bojovník,musíš mu věřit.Už několikrát jsme to tu psali,že oni se zdají strašně křehcí,ale jsou silní a zvládaj to lépe než mi.Nám se infekce také naštěstí vyhnuly,ale na oddělení hrozně řádily a spoustu dětí odváželi přímo v inkubátorech na infekční oddělení.A zvládli to všichni.Já vim,že ti to teď říkají všichni,ale musíš se držet a doufat.Také na vás budu hrozně myslet a držet palečky.A choď sem,jsi vítaná - mě také hrozně pomohlo,když jsem o tom mluvila,hlavně s lidma,kteří to zažili.

Andulko - mám stejný názor jako ty,na cvičení nedám dopustit a má to něco do sebe i s tou jemnou motorikou - vždyť naše Kája dokáže navlékat korálky na provázek a jak jsou takové ty dětské barevné destičky na vyšívání - tak si s tim hrajou s Andrejkou a normálně vyšívá.Dokonce dokáže sebrat ze země zrníčko rýže a to už je sakra drobná motorika.Myslím si,že je to tim cvičením a jsem vděčná rehábce za to,že jsme to tak zvládli a to se musím přiznat,že jsem to často dost šidila.

Sorbona - jsem tak hrozně nadšená z toho,jak se vám daří a jak prospíváte - prostě nádhera.Držte se.Stejně tak Nanya - moc na vás myslim.

Tak co holky,myslíte,že už Janinka chová?Jsem pěkně napnutá - nechává nás v nejistotě,potvůrka jedna. 😀 😉

Já se zase loučím,manžel v noci odjíždí a díky té děsně zraněné noze mi neodvezl zpravit ten počítač.Ale v týdnu určitě naklušu ke tchýni,budu zvědavá. Holky držte se - uplně všechny.Ahooooj

nanya
7. jún 2009

Ahooj holky, totálně nestíhám, takže zase jen na skok.

mila01:
ještě nám neřekli, kdy půjdeme domů, prý je tam nějaký pořadník či co, ale nepustí nás dříve, než bude mít Daneček min. 2 kg a 3 dny vypije sám své dávečky mlíčka. Ono ale záleží, jestli pro mne na hospitalizaci bude místo a jak dlouho na něj budu čekat, proto tady asi mají ten pořadník. Sestřička říkala, že když uvidí u Danečka velké pokroky, třeba 2 kojení ob jedno po sobě, tak už mě třeba do pořadníku zapíší dříve. S Danečkem se moc o to snažíme, chceme být co nejdříve spolu. Jinak Vojtovku se chci naučit a určitě cvičit, když tak všude slyším, jaké pokroky dětičky udělaly a jak jim tato metoda pomohla.

maova:
vítám tě tady mezi námi a držím palečky, aby byl Matyášek už ze všeho nejhoršího venku a aby jen kvetl a přibíral a dělal vám jen samou radost.

petrach:
o kojení opravdu bojujeme ze všech sil a vypadá to, že i nakonec Daneček si dá říct. Ale jak píšeš, některé sestřičky opravdu snahu nemají, někdy mi to připadá, že dělají i naschvály, aby se kojení ne a nepovedlo.... :(

No a jinak k dnešnímu dni. Dnes Daneček asi shodil, měl 1600g, ale na druhou stranu se překonal v kojení, vypil 44 ml z jeho 46. ml dávky. Byla jsem mile překvapena, a proto, jak jsem již psal výše, chceme zkusit kojení ob jedno, jestli by to zvládnul, to bychom se pak opravdu mohli dostat do pořadníku. Jezdila jsem za Dančou ob den, tj. út, čt, so a ne, ale zítra jedu taky, nemůžu už bez něj být a těžce uvažuji, že oželíme penízky za cestu a budu od zítřka jezdit denně. Ve dny, kdy za Danečkem nejedu, jsem zlá, a to i na sebe, začnu uklízet, jinak bych se asi zbláznila a myšlenkami jsem stejně pořád jen u něj v Ostravě. Jinak, když jsme dnes dorazili k Danečkovi /cca 10:38 hod/, krmení je v 11 hodin, tak šel slyšet až na chodbu, jak se dožadoval svého papání, sestřička mu hned zalepila papulku dudlíkem :(, to se mi moc nelíbilo, akorát ho to unavuje, jakoby mu nemohly dát od 15 minut dříve papu, ale asi to nejde, nevím, ale dle mého názoru, by se svět nezbořil, kdyby ho nakrmila trošku dříve. Dnes jsem Danečka zažila asi nejvíce vzbuzeného za celou dobu, co je na světě. Holky, já ho tak strašně miluji a už ho chci mít u sebe, potřebuji se na něj dívat, jak spinká, jak papá a vědět, že se má dobře a ne, že ho tam nechají plakat nebo ho ošulí dudlíčkem. Už jsem asi trapná s těmi řečmi co? Je mi jasné, že každá z nás chtěla být co nejdříve se svým miminkem.......... Ale když já se už nemůžuuuuuuu dočkat. Snad už to bude brzy, co budeme moci být spolu non stop......

No nic holky, tak já zase letím, zítra od rána do večera u Danečka, už se mooooc těším, pa pa Jana

denisee
7. jún 2009

Nanya: To vypadá čím dál tím líp s tím kojením 🙂 Když vypije už tolik, tak by to mohl ob zvládnout. Držím pěsti, ať se vám to podaří a můžete, být brzy spolu. My tě přeci moc dobře chápeme, jak moc už chceš být u Danečka, žádná trpaná nejsi!!!!! Tohle bylo fakt težký období, to docházení za malým, taky jsem byla pořád myšlenkama jen u něj, ale vám už se to blíží 🙂

Maova: moc na vás myslím, držte se !!! Ať je Matyáškovi lépe, broučkovi.

jecidlo
7. jún 2009

Maova: moc vam drzim pesti.

Nanya: to jsou skvele zpravy s tim kojenim, ale reknu ti, ze je to sila, ze vlastne s malym byt nemuzes aj kdyz chces. Snad se pro vas brzy najde mistecko a budete moct byt spolu. A neboj ja myslim, ze te chapeme, ze jsme to mely taky tak, ze jsme chtely uz uz byt s tema nasima prckama. Dockas se🙂 My uz jsme doma nejake 2 mesice a kdyz spinkaji, tak se na ne taky chodim porad divat🙂)

evelina0007
7. jún 2009

Ahoj holky 🙂 ,sice mezi Vás nepatřím,ale všem moc držím palce 🙂 😵

Rodila jsem v Podolí sice v termínu,ale Kája dostala 3 den po porodu nějakou infekci a žloutenku a na intermediálním nebylo volno a tak 3 dny byla na JIPu,byly tam úžasné sestřičky potom jsme zbytek dní byly na intermediálním tam už byly asi 2 sestřičky horší,ale ostatní super 🙂

Všechny máte můj obdiv a miminkům přeju ať hezky papají a dělají Vám jen velkou radost 😵

petrach
7. jún 2009

nanya teda ten je šikulka 🙂
a plne te chapu my to mame naštestí jen 8km a jezdila jsem denne,ale 2x sem nemohla,to když jsem mela zanet prsu a přes 40 horečky a bylo to hrozne,po tech 2 dnech s teplotou 38,5 jsem jela,proste mi bylo i tak líp,než doma,ja myslím,že mužeš čekat každym dnem nastup,bude to překvapko uvydíš,me to řekli na apríla a ja myslela,že je to sranda a nebyla..to kojení není podmínkou,to se me nezdá aspon u nas teda nebylo,spíš si to museli vypít a jak bylo jedno,my jsme to dali z flašky

maova je to hrozne težke,me taky napadali všelijake veci,ale pak jsem si vždycky hned řekla,že tohle ne,pokud to vzdam já,tak i on.proste si nesmyš připustit neco jineho,než že to dobře dopadne..
podívej na Dianku od Fajn,jak to zvládla,byla taky takhle brzo a jaka je ted hlavička 😉
vím čím ted procházíš a jak se cítíš,ale musíš vydržet,ono nic jineho ani nezbyva,než doufat a modlit se,
moc na vas myslím,držím palce at to zvladne,je krasny na fotečkách,řekni mu at bojuje ,

holky me je tak líto,že tím pořad nekdo prochází ☹

jecidlo kolikateho jste šli domu?
my 14.4.,mohli jsme už 10,ale ja jsem chtela až po velikonocích,bala jsem se toho dycvhaní,jak zlobil u pití

ededik
7. jún 2009

Ahojte holky.....srdešne Vás zdravím a držím pästičky Vám a Vašim drobčiatkam.

petrach
7. jún 2009

ededik dekujem,už jsem te zahledla v jine diskusi nedonošenatek,jenže tam jsme se nehodili,jsme extremisti
to same,hlavne zdravíčko přeju Adelce

petrach
7. jún 2009

evelino taky díky,nejak jsem te přehlídla 😉

andulka4
7. jún 2009

Nanya moooc vám to přeju 🙂

ad cvičení....holky cvičte cvičte a zase jenom cvičte 🙂 těm dětem to neublíží a je to v podstatě to jediné co jim můžeme jako maminky dát když už se nám nepodařilo je donosit a mít je v bříšku (nemyslím jako dát jim lásku atd atd)

ad jemná motorika.....Milo sebrat se země zrnko rýže pro nás není problém 😀 Dokonce už hodně dlouho umí pískat do flétny 🙂 nebo jakékooli píšťalky což taky podporuje mluvidla

sorbona13
8. jún 2009

Ahoj holky, hlásím se s novými zprávami. Oba kluci přibrali včera 10g, Honzík má 990g a Kubík 910g a klokánkovali jsme 🙂 Kubíka si pochoval i manža, byl to pohled pro bohy, takový skřítek namlinký na dvoumetrovém chlapovi 🙂
Jinak mlíka mám čím dál víc, z jednoho prsa tedy vymáčknu míň, než z toho druhého, je to normální? Měla bych to nějak srovnat, aby pak neměl jeden z kluků málo, jestli tedy budu kojit.

Nanya: já tě naprosto chápu, taky je mi vždycky hrozně, když od kluků odjíždím...vydrž, až budeš mít Danečka doma, tak si všechno uděláš po svém a krmit budeš podle potřeby. A Daneček je velký šikula 😵

Maova: my se uvidíme v Podolí, budu tam dnes od 10-16hod., moc držím palce, Matýsek je bojovník, to už dokázal při porodu, když se nadechl, nesmíš to vzdávat a pořád doufat, že tu infekci překoná. A choď se za námí, mně tady holky strašně pomohly a pomáhají pořád 🙂

Evelina: my máme taky jednoho kluka na JIPce a ještě jsem tam nenarazila na nepříjemnou sestru, proto se moc netěším, až nám kluky přeloží na intermediál, ale zase na druhou stranu tam už budu pořád s nimi 🙂

jecidlo
8. jún 2009

Petrach: My jsme 8.2 rodili, do 23.2 byli na Resu pak dva dny na Jip, pak intermedial do 6.3 to mi je dali na pokoj a 21.3 domu! Nemeli jsme zadnou infekci ani vyznamnejsi komplikace, takze 35+6 nas pousteli domu🙂

Sorbona: me ty prsa to taky delala, ze nekdy bylo z jednoho najednou i o dost min a pak se mi to zase obratilo. Ale pokud tam neni nejaky zasadni problem jakoze ucpana zlazka, zanet nebo tak neco, tak to nic neni a ono to tak trochu kolisa. A to ze by mel jeden min se neboj. Oni jak zesili, tak si to prsicko nastimuluji sami a bude jim to stacit 😉

sorbona13
8. jún 2009

jecidlo: moc díky, to jsi mě uklidnila 🙂 A kojila jsi vždycky jedno mimčo ze stejného prsu, nebo jsi je střídala?
Jakou měli váhu, když ti je dali na ten intermedial?

fajn
8. jún 2009

ahojte všechny super maminky.

JÁ ZAS TADY SEDÍM A ČAMČÍM KDYŽ TO TADY VŠECHNO ČTU .držím všem mimouškům pěsti a každej večer se za ně modlím i když nejsem věřící. Já už nemám 11 let otce a vždycky mu tam tam navrch říkám ať se za ty drobky přimluví ať to všechno zvládnou dobře. U Dianky jsem to taky dělala a snad ji to trochu pomohlo.

Mlíko to když jsem odstříkávala tak jsem taky vždycky z jednoho vytahala víc a z druhyho míň.

Když byla Didka v nemocnici tak tam jim taky nedali dřív najíst než tehdy kdy měli to bylo po 3 hodinách. Jednou jsem tam taky došla a Didka řvala z inkubátoru hlady a sestra říká no ještě vydrž panenko půl hodiny a už budeš papat. ☹ A intermediál v Olomouci taky nic moc ,taky jsou tam ty sestry starší a někdy mi to přišlo že je ty děti obtěžujou. A taky jsem jednou na interm. nakoukla do karty a sestra mě seřvala na tři doby. Prej jestli potřebuju něco vědět tak zavolá doktorku . Tak jsem ji řekla že je to moje děcko a že snad tam nemají napsáno něco jinyho než to co mi řekne doktor.

Včera jsem Didce říkala ať nedělá blbosti na schodech že spadne a ona mi říká že ji potom řeknu: česká pojišťovna,chráníme vaše sny 😀 .No a to jsem opravdu nevěděla co říct ona si fakt zapamatuje kdeco,ale že má jít nakraj když jede auto to neví nebo spíš nechce vědět. A škoda že nemám kameru taková reklama na Patex okamžitě lepí ,tak to když řekla v sobotu tak mě i brambor zaskočil. Tak to bylo pro odlehčení tématu a pro maminky ktery ještě mají prcky v inkubátoru ať ví co je čeká za 3 roky . 😀

evelina0007
8. jún 2009

Ahojky
🙂
Nedalo mi to a ještě jsem k vám nakoukala 😉

Sorbono,kluci jsou opravdu moc šikovní a brzo vše doženou 🙂 a intermediálního se neboj to bude v pohodě 😉

petrach
8. jún 2009

fajn bože ja jsem se zas nasmála,to je hotovy poklad 😀 😀 fakt užasná 😉

sorbono ja mam i ted z jednoho mín,ale neřeším to dokud stačí,pak stači odsavat častej,ale na to máš čas,než budou mít velke davky..ti tvoji kluci nam tady všem vytřeli zrak,jak jsou šikovní,mam z toho desnou radost a pokažde se teším na další zpravy 😉

jecidlo dvojčatkum přeju ke dnešním 4 mesícum hlavne pevne zdraví a koupu štestí do života,at to brzo dohoní a už mate jen same krasne starosti 🙂 🙂

my jsme 13.2.takže kapku mladší,ale šli jste domu šupem,šikulky..u nas na tu hruzu a tydny to bylo taky celkem rychle,díky bohu

ja mam ted dilema,babča nam jede na dovču a muj nemuže chodit z prace a vozit nas po doktorech,budu muset busem,to mi neva.akorat jestli to nebude pro maleho ješte brzo 😒

sorbona13
8. jún 2009

zapomněla jsem vám napsat novinku ze včerejška, Kubíkovi dali poprvé jídlo ze stříkačky, ale napolykal se chudák vzduchu a všechno vyzvracel 😒

petrach
8. jún 2009

i tak je šikovný,na tohle má ješte spoustu času,ješte je malinký,musí přibrat a nabrat sílu,u nas se sondovalo přes 5 tydnu pořad a pak občas stříkačka a pak flaška..

dala jsem fotky

jecidlo
8. jún 2009

Fajn: vyyybrona hlaska🙂)

Sorbona: no v porodnici jsem to jeste tak nejak zkousela, sestricka "general" mi rikala, ze meli ruzna dvojcata, ze treba kdyz pilo jedno tak to druhe odmitalo nebo ze si miminka svoje prso vyberou. Tomu jsem se jenom smala, ale ono to tak opravdu pry nekdy je. Ja jsem je prvne stridala, pak jsem mela pocit, ze Matej pil lip z praveho a Maruska z leveho. Ale jak jsem mela tu krizi a malem jsem prisla o mliko, tak jsem je stridala, protoze Maruska pila lip, tak aby mu pomohla to rozpumpovat. Ted maji kazde svoje prso a je to tak lepsi, kdyz Matej treba rano nedopije, tak mu to tam zustane na dalsi papani. A jinak jak jsem psala kdyz jsem odstrikavala, tak mi mliko uz nestacilo a jak ted pijou z prsu, tak mi je nekdy ani nevypijou.

Petrach: dik🙂 no my slavime kazdy tyden🙂)a jedno korigovane a jedno realne no sama oslava🙂) no to jste taky zvladli hezky na ty komplikace. Ja s nema taky jezdim kolikrat sama akorat do ty Prahy jsem si netroufla ale my jezdime autem, v autosedacce mi vzdycky hned usnou, takze pohoda. Akorat uz zacinaji byt tezci a nest je oba naraz a jeste kabelku a prebalovaci tasku, uf uf budu jak rambo, jeste ze nejsem zadny drobek🙂

petrach
8. jún 2009

jecidlo ja jsem řídící antitalent,takže u me jedine bus a toho se bojím,takže se zítra zeptám dr,jestli mužem,jdem na váhu
ješte jsem se chtela zeptat,jak zvládaš cvičit s obema? taky to da zabrat,že jo?