Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

nanya
11. jún 2009

Ahojte holky, tak jsem si zase našla chvilku tady napsat novinky. Ale za chvilku musím jít zase uklízet, dneska na mě doktorka vyhrkla, že si mám zítra dopoledne zavolat, jestli by mě nehospitalizovali, takže doma nic neuděláno, asi si to dokážete představit, prostě totální nepřipravenost......

No a Daneček moc nepřibral včera 1690g a dnes jen 1700g, takže přibral pouhých 10g, z výsledků z krve mu opět zjistili, že má opět málo červených krvinek, takže zítra dostane transfuzi. Určitě mu zase pomůže a on ožije... dnes byl opravdu bledýýýý....

Dneska jsem se u něj málem rozbrečela. Jako každý den jsem přijela na 11 hodinu na kojení a přebalování, přebalila jsem si jej a zvážila a šla kojit, chvíli pil, ale pak se totálně pos....al, takže se u prsu jen kroutil a skoro vůbec nepil, tak jsem jej zvážila a ukázalo mi to, že vypil 42 ml, přebalila jsem jej tedy a sestřička řekla, že mu těch 42 ml stačí, že už ho dosondovávat nebude a že ho mám dát už do postýlky, přitom on papká už 48 ml, ale co, dala jsem ho do postýlky. Ale on ne a ne spinka, pořád otvíral pusinku, strkal si tam ručičky a plínku, prostě měl hlad, což by pochopil i totální debil.... promiňte mi, že už jsem sprostá.... Zašla jsem tedy za sestřičkou, že Daneček občas pláče a pořád otvírá pusinku, že má asi hlad, jestli jej můžu ještě přiložit k prsu, že by určitě ještě pil, bylo už něco kolem 12 hodiny, no a ona říkala: ale neeee, si ho ponoste jenom, to bude stačit. No tak já šla a nosila a houpala a utěšovala, ale nic nepomohlo, pořád se kroutil jako had a otvíral tu svoji hubičku, holkyyyyýýýýý, když já jsem se fakt málem rozbrečela, slzy jsem měla na krajíčku, když podle jejich debilních tabulek nesmím dát svému synovi to, co je přirozené. Nechala ho tam kroutit se a plakat celé 2 hodiny, pak uráčeně přišla a řekla, že si ho teda už můžu přiložit, ale dokážete si představit, co je pro takové malé miminko s tak malou váhou 2 hodiny plakat a kroutit se? Vůbec nespinkal, přiložila jsem jej tedy k prsu, ale jen mě škrábal, kroutil se, měl hlad, to bylo vidět, ale neměl už sílu si udržet bradavku v pusině, když celou dobu dával najevo, že má hlad....... Pořád na to musím myslet, pořád ho vidím, jak plakal, sestřičku bych nejraději poslala někam. Nakonec jsem ho u prsu netrápila a nechala ji, ať jej nasonduje, bobiška. Ale co, snad už tam zítra budu s ním a budu si dělat podle sebe a malý kdykoli si řekne, bude mít prso vždy k dispozici a oni si můžou utřít řiť...., no zase jsem sprostá, ale když ono to ani jinak nejde...... Určitě mě pochopíte....

Jsem se musela vypsat, tak mi prosím ještě jednou promiňte má sprostá slova, musela jsem vám to napsat. Tak kdybych se zítra neozývala, tak jsem u MALÉHOOOOOOO HOSPITALIZOVANÁ HURRRÁÁÁÁÁÁ PA

petrach
11. jún 2009

nanya doufam že už zítra pujdeš za ním,moc ti to přeju,bude mu líp,vám obema
naprosto te chapu,jak ti je,to se pořad propaguje kojení a pak nesmíš ,oni proste jedou o tech 3 hodkach,ale ktere zdrave a donošene díte takhle jí? maloktere a ty naše prave potřebují častej a mín,protože jsou slabí,ješte nemají tu sílu..
moc ho zítra pozdravuj,ja myslím,že jak takhle začal krasne pít,že za ním pujdeš,určite se nám ozvi,co a jak,když tak ti písnu číslo na mobil,ju?

nanya
11. jún 2009

petrach: pisni mi číslo určitě, já tě prozvoním a můžeš si mě taky uložit no a pak se ti ozvu z nemocnice, pokud už mě teda zítra opravdu hospitalizují, a můžeš sem pak dát info ostatním holkám. Ju? Danečka určitě od tebe pozdravím 🙂

petrach
11. jún 2009

fajn ty s náma nepečeš? 😀
holky kde jste všechny??????mate maou docházku 😉

andulka4
11. jún 2009

zdravíme všechny naše tety a naše kamarády 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=1KOAzmi6xIQ
petrach
11. jún 2009

andulko 🙂 je to sluníčko,budumakat vojtovku jako ty 😉
jste oba dobří,je to dřina,ale když se na vas koukam,tak stojí za to

sorbona13
12. jún 2009

Ahoj holky, hlásím se s novými zprávami, kluci nám včera přibrali oba 15g, Honzík má 1065g a Kubík 970g 🙂
Janina: to je super, že se takhle držíš, ještě ti ten porod budou muset nakonec vyvolat 🙂
Andulka: můžeš mi prosím taky poslat info o nedonošencích?
Nanya: tu sestřičku bych s prominutím kopla do ř..i!! Tak moc držím palce, ať jsi brzy s Danečkem a uděláš si všechno po svém.
andulka: Davídek je úžasnej!!! Takový sluníčko krásný 😵 😵 😵

andulka4
12. jún 2009

Janičko super že jsi ještě celá.......porod si konečně užiješ 😀 a miminka hned u sebe taky 🙂 mooooc ti to přeju

fajn
12. jún 2009

ahojte já vás zdravím.

Andulko Davídek super. Taky jsem didce koupila gumáky a musela je hned vyzkoušet každá kaluž každy blato musela projít.

Peti já tady jsem vždyť jsem psala ,ale i když nepíšu tak si vás v rychlosti přečtu. Já jsem byla včera vyřezávat znamínka a pak ještě s Didkou ven a pak fofr večer koupání večeřetrochu poklidit kuchyň však to znáš.
Holky Didka má velkej rekord dnes 5 den neměla ráno počůranou plínku tak doufám že to nezakřiknu. Tak snad budeme mít další pokrok o krok. Jde to pomalu ale snad to půjde.
Dnes zase jedu na očkování s Andreou a kupovat tříkolku. Nemůžem nikde sehnat klasickou tříkolku a ne ty debilní co je šlapátko na předním kole. Tak se jedu ještě podívat do uničova. Babička obešla i bazary a taky nic, to je fak umění.

Nany super že jdeš za Danečkem aspoň budeš mít přehled o všem co se s ním dělá a nedělá. Fotky krásny.

Sorbono a co Matýsek jak je na tom. Maoyva se už neozvala tak ji pozdravuj jestli se tak potkáváte.

Jani ty fakt budeš ještě přenášet ale jak píše Andulka tak si to všechno hezky užij .

Vladi ,Kiki kde jste? Milo ještě nemáš počítač?

sorbona13
12. jún 2009

Fajn: Maova vám napíše, včera jsme se nepotkali, já mám kluky už na JIPce, tak je to spíš o náhodě, když na sebe narazíme. Ale pozdravovat jí budu. Co vím, tak Matyášek bojuje a stav se zatím nehorší, což je super, jen mu trošku popraskala kůžička, ale to snad nebude nic vážného, samozřejmě tím je riziko infekce vyšší. Nicméně já Matyáškovi věřím, viděla jsem tam holčičku, narozenou v 24tt s váhou 440g (shodila na 350g) a teď má přes kilo a je bez komplikací, takže to by bylo, aby to Matyášek taky nezvládl!

mispuli
12. jún 2009

fajn:to je didka šikulka šikovná,vyřiď jí to 😉

my tříkolku naštěstí podědili,jinak je fakt umění ji sehnat

u nás nějak pokroky nejsou,akorát Míša už skoro 3 neděle chodí sama a před pár dny začala cíleně mávat a konečně reagovat na svoje jméno,když na ní někdo zavolá 😉

honzíkovi je zase o trošku víc rozumět a dělá delší věty

zítra brzy ráno odjíždíme na dovču do Itálie,tak se tady holky všechny držte a pohlaďte za nás všechny svoje drobečky 😉

fajn
12. jún 2009

tak hezkou dovolenou

ewuska
12. jún 2009

ahoj 🙂
chodím vám okukovat ty vaše malinký, ale přeci velký šikulky 🙂
všimla jsem si že nemáte zprávy od maovy.... každý den dává info na únorovky https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

miaa19
12. jún 2009

Ahojte ! Naša známa má bábo-dievčatko,má 5 mesiacov ,narodené v 26t a má len 2800gr ☹ ☹ Je tu niekto s podobným osudom??A je to v poriadku,keď má teraz len 2800gr???Nie je to veľmi máličko?? Prosím o rady a skúsenosti 😉 Ďakujem

sorbona13
12. jún 2009

ahoj holky, jsem zpátky z Podolí s novými zprávami, začnu těmi dobrými. Kluci mají 1065g (+15) a 965g (+20), Honzík má trochu hleny a zvýšenou teplotu 37.2, ale to prý nic není. Navíc oba kluci ublinkávají, takže dostávají jídlo přes pumpu, papají 21ml a 19,5ml.

A teď to horší, určitě vám to napíše i Maova, tak nebudu psát podrobnosti, ale Matyášek se zhoršil, má infekci a krvácí. Je mi jí hrozně líto, život je nespravedlivej, taková hodná, hezká a sympatická holka si taková muka nezaslouží, brečela jsem celou cestu domů, strašně jí obdivuju, jak je silná, já něco vydržím, ale tohle by mě položilo. Každopádně pořád šance ještě je a naděje umírá poslední, já pořád věřím a modlím se, aby to dobře dopadlo. Život je někdy fakt s..ně, někomu se narodí zdravý dítě a zahrabe ho na skládce a někdo má vymodlený miminko a takový problémy 🙄 😔 😖

mila01
12. jún 2009

Ahoj holky.

Fajn - ještě pořád nemám pc,už z toho šílim,mám totální absťák.Poctivě jsem vás dočetla,byla jsem nadšená z těch super zpráv a pokroků - až na ten konec.Jinak Fajn - opět super hlášky 🙂 ,naše Kája miluje reklamu na Alwais,z toho uplně šílí,pak na Tuc a Okey. 😉

Nanya - plně chápu tvůj vztek.Taky si to pamatuju,když setřičky čekali až do té doby a před tim nedali ani cucnout.Měla jsem taky vždycky hrozný vztek,hlavně potom,když jsem tam pak byla hospitalizovaná,tim že jsem nekojila,musela jsem čekat,až mi mlíko přinesou a malá už vždycky vyváděla hlady,tim se unavila a pak nechtěla flaškou a museli dávat sondu.Mockrát jsem brečela vzteky a strašně se těšila,až budem doma,že se vykašlu na hodiny a budu si vše dělat podle svého.Držim palce a doufám,že už jsi v nemocnici.

Ostatním moc gratuluju k pokrokům,Sorbona - skvěle přibírají. 😉 🙂

Janino - no to je super,já řikala,že budete přenášet.Vydrž ještě do příštího týdne,budeme slavit společně.Holky je to nepředstavitelný,ale Karolínce budou ve středu dva roky.Vždycky v tuhle dobu to všechno hodně prožívám znovu a znovu.Nějak se mi to všechno v myšlenkách vrací,jindy na to tolik nemyslim.

Maova - držím palce,strašně strašně moc.Musíte mít štěstí,prostě musíte.

argousek
12. jún 2009

holky pomoooooc už jsem to jednou řešila, ale pořád s tím máme problém, Adámek pořád nechce pít z hrnečku. Poraďte mi, jak ho to mám naučit? V noci bych mlíko z flašky s dudlem ještě snesla, ale přes den čaj to bych už chtěla odbourat. Ale Adámek se toho nechce vzdát a vyžaduje jen savičku. Teď mně tady postrašila sousedka, že bych to Adámka měla naučit, co nejdřív, že když bude takhle dlouho pít ze savičky, že se deformuje patro. Jsem z toho úplně špatná, protože on to ani nechce zkusit. Když mu zkusím dát z něčeho jiného než z lahvičky se savičkou, tak ztropí hroznou scénu. Zkoušela jsem hrnečky s měkkým pítkem od aventu, pak i hrneček se savičkou od canpolu nebo džusík z krabičky s brčkem (nechá si stříknout do pusy ale jinak to bojkotuje). Budu ti vděčná za každou radu, tipy, triky, jak toho malýho tyrana přelstít.

Maova držím palečky 😉

maova
12. jún 2009

Ahoj holky, sorbonka vás hezky informuje, děkuju. Já jsem nějak neměla moc sil psát, vždycky napíšu do únorovek, každý den, jak jsme na tom, tak jestli chcete, zatím čtěte informace prosím tam, já nakouknu, jak jen to půjde, jenom ten stav za poslední dva dny je špatný a já pak nemám po sílu psát víc.
Matyáškův stav se bohužel dost zhoršil. Držte mu prosím palečky, ani mi nejde popsat víc, co se děje, je toho dost. Každopádně bojuje dál a naděje umírá poslední, i když šance se dost snížily.
Děkujeme všem.

petrach
12. jún 2009

budu pat na desetkrat,blbne mi pc,už píšu po třetí a pokažde to zmizí 😠
maova držím pesti,moc na vas myslím,maš velkeho bojovníka,musíš veřit a doufat,tihle drobci občas dokažou nemožne,drž se,je to težke ja vím

petrach
12. jún 2009

fajn my mame tříkolu,akorat nevím jak velikostne by byla,Elin ji mela ve 2-3 letech,Didka je drobek,ne? pokud neseženeš,tak dojedeš na kafčo a vyskoušíte 😉
s tou plínkou zaslouží velikou pochvalu,je to tady takove sluníčko,teším se nakžou novou hlášku z její hlavičky 😉

mispuli krasnou dovolenou,odpočin si a tešim se na fotky Honzíka a Michalky u moře

petrach
12. jún 2009

kram jeden,pořad se vypíná 😠
sorbono supeeer zvladají to nadherne,šikulky naše,neboj to bude dobre s tou teplotou,držím taky pesti a posílam pusu,krasne přibrali

a mam supeeeer zpravy od nanya-janičky..jsou už spolu v nemocnici,Danula mel transfuzi a pry ma krasnou barvu,važí už 1740gramu,krasne začal přibírat a Jana se zas ozve,jupíííí mam hroznou radost za ne..
brzo pujdou s takovou domu 🙂

petrach
12. jún 2009

miaa19 k te vaze,ono zaleží kolik byla porodní vaha a s jakou šli domu,ale všeobecne je vaha to poslední co se řeší,tu muže dohnat,takže držíme palce a at přijde mezi nás.. 😉

mila01
13. jún 2009

Ahoj holky,koukám,že venku vylezlo sluníčko a všechny jste někde v trapu. 🙂 A máte recht,taky bych běžela ven.Ale bohužel tu sedim a šrotim se jak divá - ve čtvrtek dělám ty zkoušky.Včera jsem vyexpedovala děti i manžela k babičce,teď dopoledne si jeli pro koťátka - pořizujeme každé jaro pro každou jedno ( ale jen k babičce na zahradu ),konečně mohli od maminek,tak už s nima řádí na zahradě.Odpoledne jde Andrejka s tatínkem do cirkusu,kolem páté dorazim za nima na zahradu a budeme grilovat a pak zase domu a učit se. 😠 Už mě to neba.

Miaa19 - s tou váhou ti tady asi moc nepomůžem,mě osobně přijde divný,aby měla v 5 měsících tak malou váhu,ale to sampozřejmě záleží na spoustě skutečností - to se budou muset vyjádřit doktoři.

Petrach - koukala jsem na fotky,opravdu máš moc pěkné děti 🙂 .A zlobící počítač - chvilku mi povídej,já už mám normálně absťák.

Nanyu moc pozdravuj a dávej vědět,hezky hlaš všechny nové zprávičky,je to super,jak se jim daří.Když to tak půjde dál,tak je tady do prázdnin přivítáme. 🙂 🙂

Maova - všichni tu čekáme v hrozném napětí na nové a hlavně DOBRÉ zprávy,strašně na vás myslíme a držíme palečky a pěstičky a všechno,co se dá.Matyášek to prostě musí zvládnout.Musí.

Argoušek - mě Kája taky pořád pije z lahvičky,koupila jsem jí hrneček,ale na ten mi "prdí zvysoka",vždycky se na něj podívá,řekně neci,nebudu a jde si pro lahvičku,vezme jí a řekne - tady bumbí.A je to,máme vystaráno.Umí pít brčkem a z těch Jupí lahviček,s tim není problém,když někde jsme,napije se ze skleničky,ale takové to běžné pití má pořád z lahvičky s dudlíkem. ( a ještě jedno ostudné přiznání - snad tě to povzbudí - na noc má čaj do lahvičky i Andrejka,aby se ze skleničky nepolila a když má horečky,tak jí dávám čaj do lahvičky i přes den,líp se jí z toho pije,může pít v leže a dostanu tak do ní více tekutin.)

argousek
13. jún 2009

mila díky za povzbuzení. Dnes jsem to opět zkoušela a on by snad raději umřel žízní než aby to zkusil. Přišli jsme z procházky a on měl fakt velkou žízeň, bylo to na něm vidět a ne a ne se napít. Tak jsem to pořád zkoušela, ale on se prostě zasekne ječí a nezkusí to. Když mu dám loknout ze skleničky tak si jen srkne, ale rozhodně by tím nezahnal žízeň. No a když mu pak dám z lahvičky s dudlem tak to vypije 200ml na ex. Prostě hrozný. On je tak strašně tvrdohlavej, že bych mu nejraději nasekala. To do mně vjede takovej vtek, že si musím počítat, abych se uklidnila a zachovala klid. ☹
Jinak mila to na tebe budeme moc myslet, abych si to zvládla, tak pak dej hned vědět až to budeš mít za sebou. Jsi fakt dobrá, že se ještě zvládneš učit 😉 😉 😉

maova pořád se ho dotýkej, hlaď ho a říkej mu, že na něj doma čekáte a že to musí vybojovat 🙂

fajn
13. jún 2009

maova to je mi líto, ale nevzdávej to. Držím pěsti

petrach
13. jún 2009

ahoj holky,,
mame nemocnou Elinku,38 horečku,ale řadí,moc ležet nechce..
spíš mam hruzu co malí,že to chytne od ní,už jsem i brečela,nevím co delat 😒
jsou každy jinde v pokoji,ale i tak
máte nekdo skušenost s nemocí u tak malích prcku? díky za info a radu

teeuwe
13. jún 2009

petrach, ja mám 6r.dcéru a 2mesačnú. Boli sme s manželom nedávno chorí a chytili to od nás obe, staršia bola v inej izbe a mladšia pri nás v izbe. Odbiehala som z izby do izby, Emka mala 40tku horúčku, tak som jej robila zábaly a dávala lieky ako aj homeopatiká Homeogéne, Cocculine a sirup Nurofen, antibiotiká nedávaj ak nemusíš. Mladšia Laura mala len soplíky, tie sme odsávali max 2-3x denne, lebo viac škodí ako pomáha a hlavne mať v miestnosti zvlhčovač vzduchu, či aroma lampu s eucalyptovým olejom, to mimi môže na dýchanie.

argousek
13. jún 2009

petrach moje osobní zkušenost je taková, že když jsem kojila, tak Adámek nikdy nic nechytnul, i když třeba manžel stonal. Pokud přikládáš i k prsu, tak by si měla pro Šimonka vytvořit protilátky. Jasně že pokud to bude něco zákeřného tak to chytne tak jako tak. My jsme třeba, pokud jsme stonali, nosili takové ty roušky přes pusu. Prodávají je v lékárně 😉 Jinak držím pěsti, aby to nic nebylo. My jsme si teď taky dost užili s tím průjmem, ale dnes už měl krásně tuhej bobek, tak už je to snad za námi 🙂

sylvinka
13. jún 2009

ENERGIE PRO MATYÁŠKA

Holky, navrhuju dnes večer ve 20:30 společnou myšlenku pro Matyáška od Martinky ( Maova). Účast je dobrovolná, forma libovolná - modlitba, myšlenka, posílání energie a síly, ...............

Vkládám do diskuzí únorovek 2008, říjnovek 2009 a do vlaštovek. Pokud chcete, přepošlete si to vzájemně do IP, popř. pošlete dalším lidem, o kterých víte, že na ně myslí.

Díky!

teeuwe
13. jún 2009

no to je individuálne, podľa typu choroby, ak je to len prechladnutie, mimi by to nemalo chytiť ak kojíš, ale vírusové je zákerné, treba deti separovať a hl. nech veľa pije, nalievaj ju čajíkmi.