Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

argousek
28. aug 2008

leni96 taky nevím jestli Rybníček ordinuje, dneska jsem mu volala a nedovolala jsem se. On prý taky v poslední době jezdil na nějaká školení ohledně plic, takže tam moc nebyl a sestra pomáhala na jiných odděleních. Snad už to od podzimu bude lepší a bude tam víc. Já tam musím zavolat a objednat nás na kontrolu, tak se ho při té příležitosti na to očkování zeptám. Jinak já jsem z té rizikové poradny a pedopsychologie docela hotová. Přijdou mi tam absolutně neschopní. Vždycky jen malého prohlédnou, to je šup šup ale s ničím neporadí. Všechno si musím vždycky zjistit sama nebo dohledat přes net. Jediné s čím nám kdy pomohli bylo, že nám doporučili Vojtu, jinak ty návštěvy tam nemají pro nás žádný přínos.
Jinak mě holky překvapuje, že některé vaše děti i dost nezralé očkují hexavakcínou. Nám tenkrát neurolog řekl, že v žádným případě nebudeme očkovaní hexavakcínou ale infanrixhibem. U dětí které se narodili předčasně ale od 34. týdne to chápu ale ostatní si myslím, že by měli být očkovaní infanrixhibem, protože to není pro ně z neurologického hlediska tak náročné. Nejsem doktor, jen předávám, co mi bylo řečeno u nás v rizikové.
Jinak s tím plaváním nevím poradit, my jsme to zkusili, ale až když byl Adámkovi rok. Ale pokud malej není stonavej což zjistíš třeba až na podzim, jak na tom bude, tak se rozhodni.

vladimuraz
28. aug 2008

Argousku, já jsem právě odkládala hexu jak jen to šlo, dokonce jsem se na ní dovolila 2 měsíce nedostavit vůbec, ale naše doktorka nechtěla o jiné variantě ani slyšet, dokonce jedny dvojčata, které se k ní přihlásili po nás, naočkovala už snad v 5 měsících hexou, byli narozeni o 2 měs. dříve, takže měli 3 měsíce korigovaného věku. Já šla, až kdž už mně naháněla telefonem, prostě už to nešlo odložit. Neuroložka nenamítá nic, ona ostatně nikdy nic nenamítá..... 😒

argousek
28. aug 2008

vladimuraz nevím je to tvoje dítě, nechci tě nijak strašit, ale myslím si, že pokud jste v 28. t.g hexa pro vás není, ale uvidíte. Mně jí chtěla praktická taky vnutit, myslím, že z toho mají peníze, ale já jsem se nedala a zavolala jsem na neurologii, že nás chce praktická očkovat hexou a oni jí zavolali a sjeli jí, teď je pro ní to co napíšou z rizikové poradny svatý 😅
leni96 jinak já jsem volala do dětské, protože jsem malého chtěla objednat na oční a ptala jsem se na recepci jak je to s Rybníčkem, že vůbec nebere telefon a že prý májí tento týden dovolenou, ale od pondělka, že už tam budou. Máš pravdu, že on je takový pohodář. Nejdřív jsem mu moc nedůvěřovala, protože mi přišel jako takový felčar, ale teď musím říct, že je to nejlepší doktor jakého máme. Minulý rok jsem se ho ptala, zda nemám dávat Adámkovi něco na imunitu a on mi řekl, že stačí dávat čtvrtku celaskonu denně a je pravda, že jsme nezastonali. Nevypadá na to, ale myslím, že rozumí svému oboru 😉

argousek
28. aug 2008

leni96 ještě jsem se tě chtěla zeptat na ten synagis, ty jsi si to domluvila s Rybníčkem a ten to všechno zařídil a pak vám to i píchnul nebo to ještě nějakým způsobem můsí schváli na Obilňáku??
Taky co jsi říkala na oddělení 12 na Obilňáku?? Myslím, že ty sestry byly celkem z jiný planety. JIPKA byla úplně úžasná, chodíme za nimi dodnes, ale na to 12 nerada vzpomínám. Třeba tam maminkám zakazovaly vyndavat svoje děti z postýlky, museli počkat až přijde sestra. Já osobně jsem to nezažila, ale slyšela jsem jak to tam jedné mamině říkali a to mě mohlo trefit. Je to přece její dítě, proč by se měla někoho ptát, jestli si ho může sama vyndat z postýlky?? Stejně jako jsme si nemohli koupat sami děti, ukázaly nám to až poslední den, než jsme šli domů. Hrůza. Adámkovi nešlo moc pití z prsa, ne vždycky si vypil těch 50ml, tak ho tam vysloveně jedna sestra terorizovala flašou, že byl vyřízenej na další dvě krmení. Nemluvě pak taky o tom, že na JIP nedovolili klokánkování a pak jsem slyšela rozhovor s primářem Borkem a ten se vytahoval, jak u nich na oddělení umožňují klokánkování a mají titul baby friendly hospital a přitom když nešlo kojení tak hned luply flašku, o nějakém krmení ze stříkačky, lžičky nebo suplementoru asi nikdy neslyšeli, aby se dítě neodstavilo.

vladimuraz
28. aug 2008

Argousku, teď už se stejně nedá nic dělat, já jí nechtěla, kamarádce se po hexe zastavil syn ve vývoji, jsou mu 2 a ještě nechodí a je normálně donošený. Naše neuroložka nám hexu doporučila v 8 měsících, so jsem mluvila s holkama z neurologie, tak jejich děti ji dostali mnohem dřív, prostě tady na jihu se toho nebojí 😖 .

S tou flaškou pro prcka jsi mně docela vyděsila, to v Budějkách si nemůžu stěžovat, tam dávali flašku, až pokud kojení opravdu nešlo, ale max. třeba pár dní před odchodem, jinak sondovali. Děti jsme klokanili hned na JIPce, na pokoji jsme si s nima mohly dělat, co jsme uznaly za vhodné, nikdo nás nekontroloval. Bylo to tam v rámci možností fajn.

argousek
28. aug 2008

vladimuraz teď teprve koukám, že jsi z okresu Tábor 🙂 Já jsem od Pacova. Ale protože když mi odtekla plodová voda neměli nikde místo ani v Praze ani v Budějovicích, tak mě převezli vrtulníkem do Brna a tam mě pak po týdnu pustili domů, nedovolili mi, abych tam zůstala, tak jsem jezdila každý den od manželovy tety z Jihlavy, která mě u sebe nechala, do Brna.

vladimuraz
28. aug 2008

No, to je náhodička 🙂 , měla jsi tedy s místem smůlu, to Tě obdivuju, že jsi jezdila každý den. V Budějkách ej to dobré, většina mamin může u dítěte zůstat celou dobu. Já se přiznám, že bych doma nevydržela každé 2,5 hodiny odstříkávat, aby se dělalo mléko. Já celý první měsíc drtila při každém odstříkávání tak 10 ml, což Klárce stačilo, ale nikdo nevěřil, že se mi mléko ještě spustí. Doma bych to vzdala, bylo to šílený. Ale třetí měsíc začalo konečně téct, takže hurááá. Za mně tam byly dvě maminy z Pelhřimovska a další dvě z té oblasti převezli do Jindřichova Hradce, kde si to moc chválily.

argousek
28. aug 2008

vladimuraz já taky nevím jak jsem to udržela, nikdo mi taky nevěřil, že ho ještě mám, ale jak píšeš dávky se postupně zvyšovaly, kdyby mi ale někdo řekl, že tam potom budu vozit i dvě flašy, tak bych mu nevěřila. Já jsem měla ale prsa hrozně zrasený. Adámek se odstavil v 8měsíci (korigovaného 4,5), tak i pak jsem měla dlouho modřiny. Já jsem jen nekojila, ale vždycky nakojila a pak dokrmila odstříkaným mlékem. Než se Adámek odstavil měla jsem pocit, že nedělám nic jiného než že jsem odstříkávála, krmila a cvičila Vojtu 😨 Já jsem krmila po 2 hodinách, protože Adámek pil menší dávky ale častěji. Budily se vám děti na krmení?? Já jsem si musela řídit budík a někdy se mi stalo, že jsem byla hrozně utahaná a to zvonění jsem zaspala, tak jsem si pak musela řídit dva budíky

vladimuraz
28. aug 2008

Jo, jo, to znám, mlíko a vojtění do zblbnutí 😉 . Nám se děti na kojení budily a to dost hlasitě 😝 . Ale párkrát se jsem zaspala na odstříkávání, když jsem měla malou ještě na JIPce, byly jsme na pokoji 3 a každá odstříkávala nebo kojila v jinou dobu, takže člověk spal celou dobu tak napůl. Navíc se spalo při rozsvíceném světle... no člověk si zvykne na všechno.

kili
autor
28. aug 2008

baby, a ako to robíte z cvičením, keď chcete byť celý deň vonku?

vladimuraz
28. aug 2008

Kili, necvičím... 😀
Já malou docela dřela a pak přijdu k neuroložce a ta mi řekne, že musím víc, víc, cvičit, že to malá potřebuje a vzápětí dodá, že v roce a půl se stejně nepozná, jestli jsme cvičili...... motivace jako blázen, co? Už vynechávám bez výčitek 😝

andulka4
28. aug 2008

Holky moc děkuji za odpovědi ohledně bazénu 🙂
Tami já na plicní nechodím :(

Jinak Killi já cvičím 3x denně ale snažím se to dodržovat :( Někdy to ale nejde dodržet a tak cvičím jen 2x ale to dodržuju vždy :( Už se těším až nebudu muset....ale to si ještě počkáme.

Jinak holky dneska jsem se dozvěděla že se ten Synagis dává v ČR dětem pod 28tt takže na něj nemáme nárok.

mila01
28. aug 2008

Ahojky,dočetla jsem vaší diskusi ohledně očkování a musím trochu oponovat,my taky dostali hexavakcínu,první dávku na 4 měsících,pak na 5 a 6 další dávky a bylo to uplně v pohodě,reakce žádná,malý se vůbec nic nestalo.Myslim si,že kdyby byla špatná,tak nám jí doktorka nedá,hodně nám radí.Taky mi radila,že se mám k malý chovat normálně,pokud je v pohodě,brát jí jako každé dítě,zbytečně nehýčkat,ať není náchylná.Malá měla přesně 2 kila,když s náma bylapoprvé na obědě v restauraci. 😀 ( ona samozřejmě dostala mlíčko ).Jinak vás obdivuju s tim kojením,mě se malá nikdy nepřisála a odsávačkou jsem udržela mlíko jen 7 týdnů.Dřela jsem to skoro do krve,ale mlíko prostě nebylo. 😠 😢

tamia
28. aug 2008

andulka,
prečo nechodíš na plucne? neposlali vás tam ako predčasne nerodených...?
S tým sinagisom to je fakt, že len do 28.tt? U nás to nebolo tak prísne brané, no neviem ako to bude tento rok...

argousek
28. aug 2008

tamia já myslím, že na plicní chodí jen ty děti, u který byla diagnostikování ta bronchopul. dysplazie, protože ti jsou víc náchylnější k onemocnění horních a dolních cest dýchacích a můžou mít sklony k astmatu.

andulka4
28. aug 2008

Tami přesně jak píše Argi chodí tam jen ty děti co mají BRD a ti taky dostávají zdarma ten Synagis.

Jinak nám Dr nedovolila chodit s malým ven dokud nebude mít 2,5kg a to jsme mohli tak na 15minut. POřádně jsme začali chodit až mnohem později....měla jsem strach. Vlastně se o něj bojím stále ale to asi všechny :(

janina77
28. aug 2008

Ahojte, fu, ledva som precitala, co ste tu dnes vsetko popisali 😵 , uz nepamatam kto - co, tak zareagujem v kocke 🙂.

Plavanie - nam tiez neodporucali kvoli infekciam. Ja som vsak videla, ze Domi miluje vodu, ze ma fajn imunitu (klop-klop), a tak som si postavila hlavu a skusila to. Nelutujem ani nahodou, a vrele odporucam vyskusat! Maly sa mi nadherne rozbehol vo vyvoji, na rehabke vravia, ze vdaka cviceniu, ale - cvicila som s nim 3 mesiace tak "akoze", potom 1,5 mesiaca tvrdo a nic, a ako sme zacali plavat, tak hned pokroky! Samozrejme cvicm dalej aj popri plavani. Teraz sme mali mesiac pauzu, a od septembra pokracujeme, uz sa tesim 🙂.

Hexa - my sme narodeny v 24.tt a ockovali nas hexou+prevenar, buduci tyzden ideme na poslednu davku. Po prvej davke som mala pocit, ze isiel vyvojovo spat, ale po druhej uz nie. Tak neviem, dufam, ze sa nam to teraz nepokazi...

Cvicenie - "cvicime" vojtu nejake 2 cviky, nie uz tie povodne co boli na zaciatku. Mame cvicit 3x denne. No, cvicm hned rano, a niekedy este aj na obed, ak sme doma, ale treti krat uz nie. A z tych 2 cvikov cvicim len jeden, lebo v druhom ho proste neudrzim. A pred tyzdnom som si spomenula na cvik na lopte, ktory je na podporu sedenia, tak to s malym cvicim teraz kazdy den, lebo ma z toho velku srandu 😀 (pripomenulo mi to video, co sem hodila siravka), a cuduj sa svete - maly dnes SEDEL celkom sam bez drzania!!! Tak som vytesena. Akurat ze sa este neposadil sam, ale snazi sa 🙂.

Bronia - drzim palceky, nech je to teraz tehotenstvo s veselym a stastnym koncom 🙂.

andulka4
28. aug 2008

Nečetla jsem vaše přízpěvky :(

Hexa: Stále nejsme očkováni....špatně se nám hojí TBC.Takže to máme odložené.Na prevenar nemáme nárok a ani o něm před 2.rokem neuvažuju.

bronia13
28. aug 2008

argousek - neviem nemohla som vas dneska tuna najs tak si vas dam do pameti.
no mne neprevazali sanitkou ale len malu a mna az na druhy den po porode.
mne tvrdlo brucho 2 mesiace a mala som velke bolesti - kontrakcie, brucho mi tvrdlo 10-15 x za hodinu hroza to bola.
teraz som v USA tuna pod kontrolov doktorov (to sa stalo na SK bola som ta na dovolenke a takto som dopadla, ja tu zijem uz vela rokov tak ako Siravka co sem chodi a ma tie dvojcatka) takz som tu a berem hormonlane inekcie 17p (doma este take nieco nie je) aby som zase nedopadla ako posledne ale som uz v 20 tt (zajtra) a citim sa super takze dufam ze bude vsetko v poriadku.

vsetkym vam drzim palce aby ste mali zdrave deticky!!!

majucha
28. aug 2008

Ahoj maminy, snad se k vám můžu taky přidat. Je to skvělý, že jste založily tohle téma, jen ten kdo si tím prošel tuší, co všechno je kolem toho za starosti a to my jsme teprve na začátku. Díky vám ale načerpám spoustu informací a jistě nám to moc pomůže.
Naše Miška se narodila před dvěma a půl měsíci, 12.6. v 29tt s váhou 860g (byla hypotrofní kvůli mojí preeklampsii). Jsme teď třetí týden doma z porodnice,máme 2,5 kg, 45cm a máme se prostě krásně i když přibíráme pomalu. Vím, že spousta starostí nás ještě čeká, ale říkám si, že když jsme vydrželi ten začátek, tak už zvládneme všechno a vy jste toho důkazem 🙂

kikimaruska
29. aug 2008

Ahojky. Přečetla jsem letmo Vaše nové příspěvky, a musím říct, že přestože máme BPD, na plicní kontroly nechodíme 😕 , jen do rizikové poradny. Jsme doma teprve přes měsíc, tak třeba nás tam objednají časem? Jinak co se týče koj.plavání, také bych moc ráda chodila. U nás berou miminka od půl roku. Zkusíme a uvidíme. Jinak včera jsme dosáhli váhy 3,5 kg a 49 cm 🙂

kikimaruska
29. aug 2008

majucha - koukla jsem Ti do albíčka. Byla to krásná mišička, ale už je z ní velká slečna 🙂 ...jak nám ty dětičky rostou před očima. To sleduji u Kubíka, když vyřazuji postupně oblečky do krabice 🙂

mila01
29. aug 2008

Ahojky holky,teda včera jste se pěkně rozepsaly. 😀

Andulka4 - mě pustili domu z porodnice,když měla malá 2 měsíce a přesně 2 kila.Doktorka mi řekla,že to nemáme přehánět,ale máme se k ní chovat jako ke každému jinému miminku,že nemá žádné problémy.Jenom líbat jsme jí mohli jen já,manžel a starší dcera,abysme jí " osídlili " svýma bacilama. 🙂 Dost mi tenhle přístup i pomohla,chováme se prostě uplně normálně,žádné rozmazlování,hýčkání.Ani nepociťuju,že bych měla nějaký extra strach,určitě ne větší,než o starší dceru.Prostě to beru tak,že jsme měli " pomalý " rozjezd a teď už jedem normálně.Samozřejmě lítáme po doktorech,cvičíme,ale to se prostě zvládne. S tim očkováním to máme koukám každá jinak,my zase nemáme TBC do ramínka,protože malá nedosáhla 2kg do konce 6nedělí.Ale nechápu,proč nechceš prevenar?

janina77 - plně s tebou souhlasim,nám plavání taky hodně pomohlo.V 10 měsících se teprve začala otáčet na bříško,pak jsme začai plavat a teď bez problémů válí sudy na obě strany,plazí se,na kolínkách uleze asi půl metru a bez problémů se posadí.Sama.Dokonce jsem jí musela koupit kšíry do kočárku,už nám z něj několikrát málem vypadla,jak v něm leze.

Dám sem dneska nové fotky,pojedem už domu z prázdnin. 😀

kikimaruska - vítám tě,jsem také z Děčína,rodila jsem sice v Mostě,ale do Ústí jsem se nechala převést,když byl Karolínce měsíc,takže tvé zážitky dost znám.Kdybys cokoli potřebovala,ozvi se.Vím co prožíváš a co tě čeká - ale neboj,většinou jsou to jen radosti z pokroků.K jaké doktorce chodíš a chodíte už rehabilitovat?My chodíme k Šárce Zdvořákový do rehacentra na Průtahu a je bezvadná.Pediatričku máme Podolskou a ta je taky super. 😀

vladimuraz
29. aug 2008

Ahoj holky, zdravím po ránu.
Já úplně koukám, jak jste byli všichni nějak brzy doma z porodnice a s jakými váhami - majucho i kikimarusko, to je super. To my čekali na těch 1890g 2,5 měsíce....

Andulko, taky jsem zastáncem toho, že nic se nemá přehánět, my chodili ven s malou hned, neměla ani dvě kila a byl prosinec. Ze začátku samozřejmě taky tak na 15 minut, ale když nermzlo, tak klidně na hodinu. A zvládli jsem všechno bez problémů. Je pravda, že jí stále podle ostatních nějak víc oblékám, ale to je tím, že mně je pořád zima, tak si myslím, že jí musí být také (a je věčně spocená). Jo, koukala jsem, že máme v albu téměř stejnou fotku z dovolené 🙂

Souhlasím s Milou, že plavání Klárce hodně pomohlo, sice ne tolik s tou hypotonií, ale jinak jí hodně nakoplo. Za poslední 2 měsíce, co jsme chodily, se naučila plazit, lézt a postavit se na nohy - a to už to cvičení flákáme celé prázdniny, protože pořád někde jsme.

Kikimarusko, koukala jsem, že jste měnili kočárek. Ten první byl ten Implast, že? Švagrová si ho chce teď koupit, Vy jste ho měnili proč, jestli se můžu zeptat, nebyli jste s ním spokojeni?

argousek
29. aug 2008

kikimarusko já si myslím, že jestli vás neposlali k tomu plicnímu hned po propuštění z nemocnice, takže už tam nebudete muset 😉 My jsme tam šli hned v ten den co Adámka pustili z porodnice, protože jsme museli pak 2x denně inhalovat a bral nějaký prednison a venter. Když byl v nemocnici tak trpěl na apnoe pauzy. Doma se mi to stalo jednou, ale zatřásla jsem s ním a bylo to hned dobrý. Pak jsem se na to ptala doktora, že nám zvonil monitor dechu a jestli to znamená, že nedýchal a on že to asi ne, že možná měl jen dlouhé pauzy mezi nádechy, že kdyby nedýchal, tak by byl prošedivělej a měl by modrou pusu a to neměl.
Každopádně jak pro ty kontroly na plicním, tak pro ty kritéria pro to očkování záleží, jak dlouho bylo dítě po porodu na plicní ventilaci nebo jestli hned dýchalo samo, jak dlouho bylo na kyslíku v inkubátoru, zda bylo léčeno nějakou medikací atd.
Nás pustili domů, když měl 2590g a to proto, že z JIP ho pustili až, když měl 2kg, protože pořád zlobil s tím dýcháním. Pustili nás na 22.ledna a ven jsme šli 17.února a to protože nemrzlo. Jinak jsme na radu plicního dodržovali, že jakmile přišla návštěva, musela si vzít na pusu takovou tu jednorázovou roušku. Pořád nás strašili, že kdyby chytil Adámek jen rýmu, mělo by to pro něj těžký následky kvůli dýchání. Takže první filmování doma není poznat, která babička a děda jsou kteří, protože byli všichni zarouškovaní 😅

mila01
29. aug 2008

argousek - docela jsi mě s tim filmováním pobavila 😀 .Je jasný,že když měl takové problémy,tak se to musí dodržovat,my jsme si to mohli dovolit,protože nás pustili v srpnu a navíc opravdu bez problémů.Malá byla naštěstí jen 6 dní na Cpapu a pak jí puštěli kyslík do inkubátoru a dávali čípky,protože měla výpadky.S tim monitorem - to opravdu nemusel mít výpadek,mě se to stávalo u starší dcery,že se mi spouštěl několikrát za noc a malá byla v pořádku.Řikala doktorka,že prostě tvrdě usnula a delší dobu se nenadechla.Ale zlatej monitor,neumim si to bez něj představit - ani u jednoho dítěte a to Andrejka byla 4 dny přenášená. 🙂

majucha
29. aug 2008

kikimarus, rostouu krásně to jo 😵 když jsme přišli z porodnice byly nám dobře asi dva oblečky, zbytek byl velkej a teď už vyřazuju většinu ve velikosti 2,3 kg a začínáme pomalu oblíkat 50 (i když ohrnutý 🙂) a to je to teprv tři týdny 🙂 jinak musím ti říct, že jsem to peklo v porodnici před i po porodu zvládala dobře i díky tobě. Na tvoje albíčko jsem náhodou narazila jen týden před tím, než se nám to stalo, plakala jsem jak želva a to jsem ani koutkem duše netušila a nenapadlo mě, že nás tak brzy potká totéž. Jsme vlastně měsíc od vás pozadu, pravidelně jsem sledovala co se u vás děje a věděla tak co nás čeká, moc díky 😵

andulka4
29. aug 2008

Holky tak díky za doporučení plavání....určitě do toho půjdem.
Je fakt že na začátku jsem byla vybobkovaná.Dr nám zakázala chodit ven a tak jsme vylezli až nám byli ty 2,5kg 🙂

Prevenar....nevím zda ho dát teď. Pojišťovna nám ho neuhradí, Dr nám řekla že je to reklamní tah a že by bylo lepší počkat až mu budou 2roky a bude více v kolektivu.TBC nám udělalo škaredou bouli na paži a léčíme to už víc jak 2měsíce....z toho usuzuju že by to byla pro něj velká zátěž.

susika
29. aug 2008

ahojte maminy...píšete tu o TBC.
andulka, to ked malý bol narodený tak skroo, už vám pichyli TBC. moja malá ho nemala zatail, lebo musela byť mladšia alebo mať aspon 6 týždnov a 2,2 kg.a to ona nestihla. horzne zle im tam priberala....tak sa chcem na to teraz po roku opýtať. vraj sa mám pripomenúť, povedala dokina....
to sa vám všetkým tak zle hojí? dosť sa toho bojím, lebo cvičíme a nechcem aby koli tomu očkovaniu mi malá išla moc dozadu. naposledy šla po treťom prevenare a dosť som z toho bola nahnevaná..a teraz ked už pomaly sa chytá behať a krásne jej to hovorí, tak by som moc rada nebola...to radšej si počkám doh toho tretieho alebo piateho roku, ked sa má znova očkovať....
prevenare sme mali už všetky tri. prvú, ked mala normálne (nie korigované) 3 mesiace, potom o 6 týždnov neskor a poslednú v 10 mesiaci.pichali nám ju spolu s hexou a tá posledná bola najhoršia...aj ked iné reakcie ako to, že mi troška išla späť vo vývoji neboli a to som mala strach s vysokých horúčok a tak....
plávanie - aj ja som chcela chodiť ale u nás sa pláva od tretej do piatej a to mi moja spáva..neviem potom kedy by som ju uložila, keby sa vyspala predtým a do večera by jej to bolo aj tak dlho....škoda, chcela som začať, ked už má rok a zatial chorá nebola a verím, že by jej to dosť pomohlo.hlavne na tie svaliky🙂

andulka4
29. aug 2008

Susika nám TBC píchli když jsme odcházeli z nemocnice tj.22den od narození s váhou 2240g. David se narodil podle mých výpočtů ovulace v 30tt. Hexu nám měli původně dávat ve 4m korigovaných ale asi 2měsíce předtím se nám udělala ta boule :(

Nikdy mne nenapadlo že by očkování nějakým způsobem pozastavilo motorický vývoj 😲 Čím myslíte že to je? David je motoricky dost pozadu 😢