Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

fajn
14. okt 2008

arg. to že si nedrží sám flašku tak z toho nic nedělej Didka taky ne asi jsou víc pohodlní ,ty kostky začne Didka je zase strašně tvrdá vše dělá hroznou silou vždycky jí říkám netlač tak jenom lehce tak to potom udělá. Teď si už týden hrajem na schovku a dnes jsem vlezla pod postel ale ven už to nešlo. Ještě že přišel manžel a pomohl mi jinak jsem tam ještě teď -Didka mi tady do toho ďube ona je fakt děs běs je jako čert . Jestli mi to smaže tak ju plesknu ani nedělám tečky mezi větama.

Nám taky říkají že se to srovná tak uvidíme i na cvičení mi říkali že to musí vše dozrát. Holky hlavně že nejsou slep a že chodí a hejbou se . Tohle si vždycky říkám když už toho mám plny kecky. Je to čím dál náročnější ještě před 2 měsíci na mě nezavolala mami a dnes je to pořád maminko mami a ta starší mi říká pruďo tak ta malá už dnes volala maminko prudinko . Tak ahojte a hlavně se držme

argousek
14. okt 2008

Fajn Tak to je hezký 🙂 A propo máš pravdu. Všechno doženou, hlavně že nemají následky, se kterými by nešlo nic dělat. 😉

andulka4
14. okt 2008

Argi taky nám teď zjistili anemii.Jak dlouho jste jí měli?

argousek
14. okt 2008

No Adámek jí měl od narození. Když byl ještě v nemocnici, tak dostal 3 transfúze. Když nás propustili domů tak bral kyselinu listovou a železo a měl to dobrý, ale myslím, že to bral tak do roka. Oni mu dělali každý měsíc krevní obraz a kontrolovali to a měl to v pořádku a tak to bral asi pro jistotu. Ona je prý u nedonošenců anémie normální. Pokud budete brát ty vitamíny, tak by jste to měli mít dobrý.

takyna
17. okt 2008

Ahojte, úprimne vás všetky obdivujem pretože viem, čo všetko ste si museli vytrpieť, koľko bolestivých chvíl zažiť, ale stojí to za tie krásne bábetká čo môžete mať v náručí, čo by som ja dala za takého chvíle 😢 , mne sa pred necelými 2-týždňami narodil predčasne chlapček v 23tt, mal 550g a 35cm, vyvíjal sa zdravo, bolo to po umelom oplodnení po 11-rokoch beznádeje, chybou lekárky ktorá zanedbala môj zápal v pošve, sestričky mi dali len recept na čípky do pošvy, lekárka ma ani neprezrela, nastala infekcia a otvoril sa krčok na 2cm, nastali kontrakcie a prišiel predčasný porod, neudržala som ho už pretože mi praskla plodová voda, malý išiel do inkubátora v Banskej Bystrici v novej nemocnici, ale bohužia po 11 hodinách svoj boj o život prehral. 😢
Neviem sa s tým zmieriť a ostali mi len oči pre plač a zronené srdce...
Prajem Vám všetkým veľa síl, a hlavne nech sú vaše detičky zdravé a robia vám radosť celý život 😵

ededik
17. okt 2008

Takyna, je mi to úprimne ľúto.. Ja som mamička predčasne narodeného bábätka, žabička má 21 dní, je stále na JISke, a ja nestále rátam hodiny, aby som bola opäť s ňou.

takyna
17. okt 2008

Ededik držím vám silno palce, žabička je nádherná 😵 , viem, že má veľa lásky, ona to cíti.

fajn
17. okt 2008

takyna. Je mi to hrozně líto . Mám doma holčičku taky se jmenuje Dianka a jsou jí skoro 4. Narodila se ve 23 týdnu s váhou 650g a 33 cm. Vím sama jaké to je chodila jsem s Hrůzou co se bude dít a co se dělo.
Držím pěsti ať se vám to podaří brzy znovu 😉

argousek
17. okt 2008

Takyna je mi to moc líto, je mi z toho moc smutno, že ani nevím, co psát. Jen bych ti chtěla říct, že s tebou cítím. Mně se chlapeček narodil v 26. týdnu, bylo to všechno těžké, ale stálo to za to. Neumím si představit, že by tu s námi nebyl. Takový je ale život a ty musíš jít dál, i když tě to teď tak bolí.

andulka4
17. okt 2008

Takynko je mi to moc a moc líto :( Věřím že je to nesmírně těžké a opravdu si to nedovedu představit jak ti je ☹ Z celého srdce ti přeju hodně sil.

takyna
17. okt 2008

ďakujem vám veľmi pekne za slová povzbudenia, pomáha mi to prežiť, prajem vám všetkým veľa krásnych a šťastných dní plných úsmevov 😵

fajn
17. okt 2008

takyna však si s náma piš dál , aspoň ti nebude tak smutno . Vím sama jak Dianka bývala nemocná a já neměla komu se vyzpovídat. tak tě tady vítáme

kili
autor
18. okt 2008

tak u nás S. už vie pekne ukázať očko 😵 , najprv na tanieriku od IKEA, potom na rybičke v avione (nák.centrum) a dnes aj na takej žabke vonku a aj na nás 🙂

janina77
18. okt 2008

Kili, to je super! Tak porad, ako si ho to naucila 🙂.
A popis daco o chlapcoch, nechodim vam nakukakt na dvojky, tak neviem, co mate nove. Samko uz chodi sam? A co Adamko, papa uz bez placu?

Ja musim pochvalit nasho Domca, po tej tyzdnovej hnacke spojenej s hladovkou, lebo nic nechcel jest sa normalne rozjedol. Tyzden pil len caj, sem-tam nejaka ryzova kasa do flase, inak nic. Schudol asi pol kilo (moj odhad). No a za tym zacala neskutocne jest. Ked mu chystam jest, krici od nedockavosti, bez problemov zmasti celu Hippku, dokonca zje aj surove narajbane jablko, hrusku, banan, co pred tym neexistovalo, papa puding a vsakove milaciky, jogurt som zatial nekusala, ten este uvidime 🙂. Tak to beriem tak, ze sa asi oplatilo netlycit do neho, ked mu nechutilo 🙂. A terz klop-klop, nech mu to vydrzi co najdlhsie 🙂.

kikimaruska
18. okt 2008

Ahojky, po delší odmlce-zrovna se stěhujeme, zase na skok. V 5 měsících máme 4,5 kg a 54 cm 🙂 ...a začínají se klubat zoubky, potvůrky ☹

kikimaruska
18. okt 2008

takynko: budeme Ti moc držet palečky...

kili
autor
19. okt 2008

janina, S. chodí ale stále uprednostňuje lozenie, je to furt istejšie a rýchlejšie. stále padá na zadok, ale už prejde. A. chodí za ruku, ale fakt tak neisto, ale už som s nimi 2x išla z oboma za jednu ruku. A. teraz papá celkom pekne, už málokedy zvracia. pred 2 dňami ovracal S. 😀 , stál pri nás pri kŕmení. ale stále ho kŕmim na rukách v polohe ako na mlieko a držím mu jednu ruku, ale už vôbec nebojuje. a zabudla som napísať, že dnes sa S. naučil pískať na flautu 😎 . viac ma už nenapadá. som spala asi hodinu, potom sa S. zobudil, tak som si ho zobrala do postele, potom ho MM uložil ale my dvaja už sme nezaspali. už je tomu hodina 🙄

argousek
21. okt 2008

Ahoj holky, dneska dávájí ve 20h na ČT2 dokument o nedonošeňátkách jmenuje se to Děti z krabičky 😉

kili
autor
21. okt 2008

arg, dík, hádam si na to spomeniem

argousek
21. okt 2008

http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/1095946610...

Tohle je taky zajímavý

Holky, kdo si nevzpomenete, tak to bude možná možné skouknout na www.ceskatelevize.cz (I-vysílání - Děti z krabičky - musíte vybrat ze seznamů pořadů vpravo)

kili
autor
22. okt 2008

arg, jééj, teraz som sem chcela napísť a ako to tu vidím, tak som si spomenula, že ja som zabudla 😀 😀 😀 . ja si fakt neudržím v hlave nič dlhšie ako sekundu 🙄

no ale chcela som napísať, že A. začal chodiť. nie že by sa vybral chodiť sám, ale keď ho postavíme a pustíme, tak sa rozbehne (doslova). už aj spravil také, že sa rozbehol, stratil rovnováhu, tak zastal, vyvážil sa a rozbehol ďalej. ale toto všetko len na pár krokoch, nie že by prebehol celú miestnosť.

tamia
23. okt 2008

ahoj baby,
to papanie kuskov nam vobec nejde... poradte volaco dobre, ucinne lebo sa zblaznim...uz neviem co a ako dalej...

janina77
23. okt 2008

Kili, tak to je super!!! Ved to stihol tak, ako maju riadne donosene deti - do 18. mesiacov. A kde je este jeho korigovany vek!!! Je to sikulka!!!

Tamia, ake kusky myslis? Papa ti uz kusky chlebika alebo kukuricne chrumky? proste take co sa v puse rozpusti? Alebo myslis kusky ako kus suroveho jablcka a pod.?

tamia
23. okt 2008

janina,
hociake kusky.... akurat si necha rozpustit piskotu v puse, aj to len miniaturny kusok... chelbik nechce, chrumky tiez nie

kikimaruska
23. okt 2008

Ahojky, taky jsem koukala na Děti zkrabičky, a některé fotky byly uplně stejné...viděla jsem tam Kubíka...a i slzička ukápla, když si na to znova vzpomeneme

janina77
23. okt 2008

tamia, mne zacal jest kusky (zatial len rozpustne alebo poriadne makke) tym, ze som mu dala vianocku vez hrozienok. To je sladke, rozpadne sa v ustach a nerobi mu to problem. Ale nie kazda vianocka je rovnaka. Ja kupujem v Bille tu Clever, ta je super, ale niektore su ako zuvacka, s tym sa drhne.
No a este sa mu pacilo, ked som mu uvarila poriadne domakka mrkvu a karfiol, naukladala kusky na pultik pri stolicke a sam si bral a papal. Bolo to sice vsade po kuchyni, ale jedol a nevadilo ze su aj kusky 🙂.

Drzim palce, nech sa to podari.

tamia
23. okt 2008

este moxem skusit ten karfiol a mrkvu... a ake velke kusky si skusala?
Dnes mi spapala rozmackany banan a struhane jablko co pred tzm neurobila, muselo to byt mixovane...

andulka4
23. okt 2008

Tami nám kousky naprosto nejdou :( Stačí sebemenší kousek a okamžitě ho natahuje :(
Dost mne ale překvapuje že ti to malá dělá i když jí je 22měsíců!!! Dříve jsi to nezkoušela?

argousek
23. okt 2008

Já osobně jsem to zkoušela celkem brzy, ale Adámka to nadavovalo. Pak jsem zkoušela, jak psala Fajn, dávat kousky do tváře a to mu docela šlo, ale jakmile jsem mu dala něco, co nebylo umixované do hladka, tak nadavoval. No a nedávno z ničeho nic začal ty kousky krásně jíst. Jakmile má jídlo z kousky, krásně si to rozkouše. Chce to opravdu čas a bude to třeba z ničeho nic. Neboj se, každé dítě se to naučí 🙂

janina77
23. okt 2008

tamia, ja som to uvarila uplne domakka, varila som to takmer hodinu 🙂, vitaminy vcude, ale na ucenie to vyhovovalo. Bolo to tak uvarene, ze uz len trosku pritisnut jazykom a je z toho kasa. a dala som mu take kusky, aby si to vedel akurat zobrat do ruky. Takze karfiol na malicke ruzicky a mrkvu na stvrtky po dlzke a asi take 2-3 cm kusky.

Andulka, nas Domi jedol z flase s cumlom vsetko az do vyse 13 mesiacov. Mixovala som mu vsetko, nejedol surove ovocie, jogurt zjedol tiez len z flase, a aj tak ho potom vyvracal ☹ . (Jogurty neje dodnes, len acidko - z flase) Potom sme raz boli na navsteve u kamosky co ma malu priblizne v nasom veku, ta bastila lyzickou ako besna, a na druhy den maly zacal jest normalne lyzickou. Sice len Hippky, ale jedol, teraz mu je uz jedno ci domace, ci hippka.
Takze u niektorych deti je to jedenie problem...