Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

fajn
18. mar 2009

jo říkala uměla hlavně bé mé čiči a hlavně iá to ji šlo nejlíp. to začala ty slabiky před velikonocema 2007 to vím naprosto přesně protože na velikonoce byla nemocná a pak v létě už začala věty o dvou slovech a pak už to šlo opravdu strašně rychle.
Teď když vypráví tak je to legrace protože řekne včera a ono to bylo třeba před 14 dny .A teď se tady vzteká protože je posedlá po osmičkách a jak to v televiti nestihne jak zuří.

fajn
18. mar 2009

arg. neboj on se rozmluví a pak jen budeš vzpomínat jak byl potichu 😉 Vždyť jsem ti psala že ségra má dvouletyho kluka normálně narozenyho a řekne jenom ham a pár slov . Ségra říkala že kterejsi den volal na Šárku ať jde jíst a volal,, jájo ňam" 😀

fajn
18. mar 2009

Katko neboj věř Kačence ona to zvládne

argousek
18. mar 2009

no já nevím mně možná taky přijde jak psala mila, že nechce, že opravdu nechce, protože čiči řekne, protože kočky se mu líbí, když mu pustím Bořka stavitele, kde Týna hledá Micku a volá na ní čiči, tak volá s ní o sto šest a on třeba miluje auta, bagry, jeřáby atd a to říká brmbrm taky. Zvířátka zná a ukáže, ale moc ho nebaví ☹

mila01
18. mar 2009

Argousek - tak já bych to neřešila,hlavně že na to reaguje.Já si myslim,že tohle je fakt hrozně individuální. 🙂 🙂

kikimaruska
18. mar 2009

Ahojky. Petrach gratulujeme Šimonkovi...už vypadá hezky osvaleně 😉 , já když se kouknu zpětně na nejmenší váhu, kdy mu koukali žebírka jak dětem v Africe...a jak se doted vypapal 🙂 .

Jinak my měli nějaké krvácení mezi síněma a byli jsme několikrát na kardio, samo se to zatáhlo a vyřadili nás. kamarádky holčička měla nějakou Dučej...ta je taky častá a většinou se taky prý sama zatahne...

jinak my jsme zase nastydlí, pčíkáme...tečou nám oči i z nosu...ale naštěstí že se to spouští...byli jsme dnes na rady dr.venku, bylo krásně....a celé to prospinkal...už aby to tak zustalo...ale zase hlásí sníh 😒 😕 🙄

milo: a co vy, taky pořád dokola stonáte, nebo už je líp?

petrach
18. mar 2009

Katko ja jsem dřiv fotky nechtela davat,nekteří lide na to nejsou zvyklí,na tyhle male miminka,tak až ted a i ted je prcek,neboj Katuška se taky vypapá,musi nas dohnat,napiš nam neco o ní,jestli se ti bude chtít..

kikimarus tak už taky zase? ta zima je letos plna bacilu,tak přeju Kubikovi at je taky lip
fajn a co Didka?

a jak janinka,doufam že vše v pořadku!!!!!!

fajn
19. mar 2009

Peti díky za optání Didka je v pohodě ale já mám antibiotika. Ráno jsem se vzbudila a nemohla jsem mluvit a hlava mě bolelí jak střep. Tak jsem seděla 3 hodiny u doktorky a to tam ještě nebyla ta moje no děs. Už aby bylo hezky, u nás svítí krásně sluníčko ale vítr jak hrom. Ta chce pořád jít ven když tam svítí slunko a neprší. ☹

mila01
19. mar 2009

Teda Fajn,vy si to vybíráte.Tak ať je ti brzo líp.Mě ráno Kája vzbudila výkřikem - Mámo fufu - tak když jsem to slyšela,ani jsem nechtěla otevřít oči - fufu je totiž sníh.Sněžoli skoro celé dopoledne a ještě pořád to leží.Ale už svítí sluníčko,snad to sleze a už bude líp. 🙂 🙂 Andrejce jsem znovu do školky vytáhla kombinézu - už jsem to pěkně zazimovala. 😀 😀

Jani,jak je?Dej vědět.

petrach
19. mar 2009

ahoj holky,
hlasím aktualní vahu 1674g,což od pondelka delá +129g,dr se to nezdalo,pry asi jak je ted jina vaha na medialu,tak važí jinak než na jipce,ale pro jistotu budou važit plinky,jestli není zavodneny,papame 30ml mlika,neco už si i sam vybumba ze střikačky,v noci pry 10ml,rano jen 2ml,chce to holt čas,no..
ješte bude mit ted odpo očaře,tak držte palce

jinak hnusne je asi všude stejne,ta zima je desná,včera jak na jaře a dneska sneží 😠
fajn vlezte pod deku k pohadce a odpočivej,jestli ti to Dianka dovolí,no Elin v jejim veku by to nedovolila,takže tuším jak to u vas probíhá,hlavne at jsi brzo zdravá,je to zahul nemocná a starat se o rodinu
milo a Kaja je zdravá?

fajn
19. mar 2009

peti ani Didka nevydrží u pohádek. Andrea ještě ta jo ta lehla na sedačku a koukala. Udělala jsem nejnutnější a teď piju čaj a cucám citron tak snad se mi trochu uleví. Ale to je pořád mami podívej mami pocem ... atd. Už aby jsme mohli jít na hřiště a písek a snad bude líp. Očička to držím pěsti určitě to bude dobry.

Jani a co ty ?

petrach
19. mar 2009

holky meli jste retinopatii? mame pry 2 stupne,dr řikala že 1a2 stupen je dobry,budou ho hlidat,kontroly co tyden,jestli se to zlepší,celkove to vyznelo že to nic není,ale ja mam strach

fajn
19. mar 2009

peti Didka mela ROP 3 stupně a byla na zamražování a laesru . Tak to máte docela fajn. Didce hrozila slepota na jedno oko ale nakonec se ukázalo že tam je ta jizva po té operaci. Neboj bude to dobry myslím že buď arg. nebo janina měli 2 stupeň

janina77
19. mar 2009

ahojte.

Tak ja sa drzim stale rovnako, lezim... Posledne dni mi nejako viac tvrdne brusko, ale je to nebolestive, tak nerobim paniku.

Domi ma tu rozveseluje, dnes napriklad riadil, kuknite si:

https://www.youtube.com/watch?v=HZIFz6L3gfc

Petra, my sme mali retinopatiu 3.-4. stupen, operovali ho, kvoli tomu aj nosi okulky.

fajn
19. mar 2009

jani tak Domča už lítá jak drak 😀 . Tak to máš aspoň pomocníka když ty se ulejváš 😀

mila01
19. mar 2009

Janina - tak to je super,že se daří.Další týden je za tebou - hned je to veselejší,co?Malý je úžasný - to by se mi hodilo.Já mám sice dvě holky,ale ještě moc nepomáhaj. 😀 😀 😀

Fajn - je to blbý,když je mamča nemocná a dítko zdravé ( to že je dítko zdravé,to je samozřejmě dobře ),je to běhání.Taky už jsem zažila,že se tady ploužím v horečce a holky pořád něco chtěj.Naštěstí mám babičky,které jsou schopné se aspoň odpoledne postarat ( sice jen od 4-8 ,ale díky i za to ) a na mě je pak dopoledne a noc. 😠 😠 🙂

Petrach - no to jsou úžasné míry.Já bych té váze věřila,něco samozřejmě může být přechodem na tu jinou váhu,ale když už papá 30 ml,to je krásná porce.Nás z nemocnice propoštěli,když měla 40 ml a po týdnu už měla 60ml a jelo to pěkně rychle.
Jak ses ptala na Káju,tak nevim,jestli jsi myslela celkově,nebo momentálně.Celkově je zdravá,jenom 2x ročně jezdíme do Motola na kontroly očí,jinak chodíme už jen k pediatrovi na běžné kontroly a na očkování ( dokonce ani moc nemarodí ) a jestli myslíš momentálně,tak to musim zaklepat že zrovna taky.Máme zrovna po rýmě a kašli - to už ani nepovažuju za nemoc,to se nám tu střídá pořád a navíc - ona zas Andrejka něco ze školky přinese. 😉 ☹

K1802 - co nového s malou?Dej vědět,moc na vás myslíme. 🙂

petrach
19. mar 2009

mila myslela jsem ted,ale je super jak to zvladla celkove 🙂
jani Domko je teda pomocník,aspon je ti veselej u toho ležení,zvladaš to dobře,tak ješte vydrž,držim palce

jinak diky za odpovedi,neco študuju i na netu,ale vy me vždycky uklidníte

bera28
19. mar 2009

Petrach, s tou ROP buď v klidu, to se spraví. Kluk měl ROP I., a to byl 28 dní intubován a celkem 62 dní O2. V lednu jsem s ním byla na kontrole v půl roce korigovaně a vidí prý jak rys🙂 Další kontrola v 1,5 r. korigovaně a pokud i ta bude OK, tak až ve 3 letech. I. a II. jsou fakt v pohodě a spraví se samy.

kikimaruska
19. mar 2009

Ahojky. Petrach to opravdu pěkně baští, my odcházeli na 45 ml (2045g), ale pak hodn rychle pil víc a víc... 🙂 . Máme teda rýmu jako trám, ale vše už se spouští, oči nám netečou...ale za to hleny ano. Ještě že máme odsavačku, ta udělá službu. Jinak my už se rozlejzáme 😵 . Vždycky udělá tak dvě lezecí tempa, ručičky dává ukázkově, s těma nožičkama je to ještě trochu horší, a pak se bud doplazí, nebo doválí sudy a zase kus popoleze za hračkou...ale at leze nebo ne, lítá jako šídlo...až poleze, tak budu pořád za ním... 🙂 . Dominik je kouzelenej 🙂 ...já mám vždycky takovou radost z každého pokroku našich miminek a dětiček 🙂 . A máme pěkný vztekací období, když se mu něco nelíbí, a třeba ho odložím do postýlky a jdu dělat mlíčko, začne hystericky řvát, mlátit tam sebou jako když má padousnici...já bych to ani nesvedla...leží a dělá mosty, kope nohama a rukama...všechno rve co se mu dostane pod ruku, a když je opravdu naštvaný, tak si vyndá dudlík a řve a řve...v lehátku při krmení se šponuje a leze ven (ještě že vynalezly pásy)...a brzo je asi začnem využívat i v kočárku...to je osobnost sama o sobě, jak neni po jeho, je zle...se docela obávám až bude větší, už ho vidím jak si mi lehne na chodník a začne sebou mlátit o zem jako v postýlce 😕 😕 😒 😕

kikimaruska
19. mar 2009

Bera, to jste byli na kyslíku stejně..my taky 62 dní

petrach
19. mar 2009

bera dik za pozitivní zpravy 😉nechceš se k nam přidat?Dobrych zprav neni nikdy dost

maruš mam synovce Kubika,v terminu a o 3 mesice mladší,takže korigovane jsou stejne staří a švagrová ted obdivovala vašeho Kubulu,jak je šikovny,naš teda nelozí 😉 super zpravy,moc vam to přeju,jake delate pokroky
jo a s tim mlacením to znam v kaluži v zime,nejednou a taky ji to přešlo,ted je zlatíčko,pomaha mi se vším

nedavno me dorazila vyrokem..Ja se budu starat o Šimonka,budu ho krmit a přebalovat a ty budeš delat ten zbytek,uklizet a vařit,ja jsem ješte mala a na sporak nedosahnu 😀

kikimaruska
19. mar 2009

petrach - tak to je krásný výrok 😀 , jsou to malý rozumbradové 🙂 . Kubík říká zatím jen občas baba když vidí babičku, deuda je děda a pořád říká táta...to umí nejlíp...i ty hlásky říká správně - táta 🙂 ...a maminka ani mam nic... 😅 ...a taky říká hele a etě (eště). Babička je pyšná že ho naučilá pápá a já ho ted učím paci paci...ale u toho se hrozně řehtá...tak ani moc nevnímá. Jemu se líbí od mala, když mu pohybuju s ručičkama a nožičkama...

petrach
19. mar 2009

tak to zíram kolik už toho říká,na tohle se už taky hrozne teším..
ted mam hruzu z toho neurologa v pondelí,vim že se to dela všem detem,ale bojim se co řekne,u tech očí jsem si taky řikala,že to bude dobre..zas MM říká,že 2 lepší než 5 stupen a ma pravdu,jsou to nervy

kikimaruska
19. mar 2009

neurologa jsem moc neviděla, pak na pokoji k nám chodila i rehabilitační sestra a 2x denně jsme cvičili. Očička dělali asi každých 14 dní..a taky pak na pokoji vyšetřovali sluch... 😉 . Taky kardio a eeg- To nás čeká za chvilku... Očička zatím byly dobré krom šilhání, jdeme v květnu na kontrolu, tak uvidíme. Na kyslíku jsme byli dlouho a já mám astigmatismus...tak jsem zvědavá, prý mi zjistí, jestli ho má taky...jinak nikdo z rodiny brýle nemá, jen já...

petrach
20. mar 2009

tak dneska mame 1734g 🙂 a vysledky z krve v pořadku,po zanetu ani pamatky,dostava jen vitaminy do mlika
v pondeli znovu očni a ten neurolog,jo a klokaníme 2 hodky

fajn
21. mar 2009

peti tak to půjdete za chvilku dom. To je fajn že se můžete chovat úplně tě vidím jak tam pyšně sedíš a klokankuješ 😀 . Na velikonoce už bude manžel chodit s kočárkem po mrskutě 😀 😀 😀

argousek
21. mar 2009

janina tak to jsi mně pobavila 😀 Takovej velkej pomocníček 😀

petrach to jsou skvělé zprávy, jen tak dál 😉

janina77
21. mar 2009

baby, tak pred par dnami som mala hlavu v smutku a vymyslala som, ako maleho naucit postavit sa .... a dnes .... no nijako som ho to neucila, neukazovala, a on sam od seba sa dnes vpohode trikrat postavil v strede izby bez pridrzania sa 🙂 🙂 🙂 🙂 . A uz zvlada aj cupnut si bez drzania a postavit sa nazad. No ja normalne nechapem, ale tesim saaaaaaaaaa!!!!!! 🙂 🙂 🙂

fajn
21. mar 2009

No vidíš Jani jak je Domča šikovnej zvládl to fakt rychle. Didka začala o hodně pozdějc . Teď se tady válí po Andree a říkají že je to kočičkovaná hra a teď znova někdy ty její hlášky jsou fakt super.

tamia
21. mar 2009

janina,
malý je šikovný a ako ti krásne pomáha 😉 , ty vobec nič nemusíš robiť, utrie prach za teba 😀 atd.

petrach,
mali sme retinopatiu II.s tupna a boli sme na operácii ked mala malá 3 mesiace... išli sme rovno z nemocnice do nemocnice... a oddd. rizikových novorodencov nas prepustili a previezli do iného mesta na tú operáviu... mala cca okolo 1700zákrokov na každom očku... Bohu Vďaka zatial okuliare nepotrebujeme...
Dostával tranzfuziu krvi? Mne doktorka povedala, že retinopatia vzniká aj ked dostane tranzfuziu, lebo vlastne dostane sa mu do telíčky viac krvi...

fajn, ako Didka, dostala sa z toho kašla?