Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

andulka4
5. feb 2010

FAJN ty jsi si vzpoměla 😀 ty jsi úúúúžasná...
moc děkuji

fajn
5. feb 2010

andulko myslím na vás i v noci 🙂 ,celej týden jsem si říkala že nesmím zapomenout a teď jsem se vrátila z očního a honem píšu 🙂

andulka4
5. feb 2010

já na tebe zase myslela včera
byla jsem včera 23+5 ☹ ☹ ☹ bylo mi z toho zle.....jestli víš jak to myslím 😒 no spíš SMUTNO je to pravé slovo

deina
5. feb 2010

Ty mas dnes narodeniny? Vsetko najlepsie prajem, vela lasky, zdravia a tiez pekny donoseny 38tt. 😉

fajn
5. feb 2010

tak se držte oba zuby nehty. 😉 A nemysly na takovy věci

tanav
5. feb 2010

Aj ja Vám prajem všetko najlepšie k narodeninám. 🙂 🙂 🙂 Ja ich mám dnes tiež. 33. 😝

denisee
5. feb 2010

Holky, všechno nejlepší k narozeninám, zdraví, šťestí a plno krásných chvil strávených s dětičkama 🙂

fajn
5. feb 2010

tanav tak taky vše nejlepší a ť máš toho chlapáka brzo doma. A jak se mu daří?

tanav
5. feb 2010

Ďakujem Ti Fajn. Darí sa nám zatiaľ vcelku dobre. Má 1630 g. USG hlavičky v poriadku. Mal dostať transfúziu,
ale zatiaľ nedostal. Ešte pretrváva nezrelosť. Keď leží na brušku otáča si pekne hlavičku z jednej strany na druhú. Na chrbátiku tiež. Keď klokankujeme, tak si dvíha hlavičku. Takže uvidíme ako to pôjde ďalej.
Fajn, čo sa deje s tou nezrelosťou ? Ona sa postupne mení ? Alebo ako to vlastne je ? Ako to vysvetľovali Tebe pri Didke ?

fajn
5. feb 2010

tanav ná m vždycky říkali že to dozraje postupem jak poroste. Jak kdyby byla v břichu,asi mysleli orgány. Ji třeba když dělali ultrazvuk mozku tak vždycky řekli že je nezralej ale že tam není krvácení a to je důležity. Myslím si že Alexík vše dožene v pohodě. Dnes jak jsem byla s Didkou na očním tak tam byla holčička krev a mlíko .Velká byla jak Didka a tlustá jak dvě Didky. Tak jsem se ji ptala jak se jmenuje a ona že Mauška Opichaova 😀 a tak ji říkám a kolik ti je let 4? A maminka ne v červnu ji bylo 2 tak jsem zůstala paf a dědeček dodal a to se stačila narodit v 7 měsíci.
Neboj myslím že bude OK když nemá jinak žádny problémy tak se prostě jenom dopeče a vezmeš si ho dom jak začne baštit a udrží si teplotu

bera28
5. feb 2010

Holky, tak všem oslavenkyním také vše nej, nej, nej. Hezky si to dnes užijte 🙂

tanav
5. feb 2010

Fajn,
my sme tam to krvácanie mali, vstrebalo sa to. A ešte mi doktorka povedala, že sa neudiali žiadne zmeny,
v zmysle zlých, negatívnych zmien. Tak už iba čakať a čakať čo bude. Dnes a celý víkend som sama iba s chlapcami, manžel išiel niekde v Čechách hrať hokej. Vráti sa až v nedeľu. Idem trošku osláviť narodeniny
s kamarátkami.

petrach
5. feb 2010

holky..Merj,Andulko,Taanav bvšechno nejlepší..Andulce krasnych 40tt 🙂 Tanav at si brzo veze Alexka domu 😉
a Merj at brouček delá samou radost 🙂 !!!!!!!!!!!!!!!!
tady je dnes hotová párty,jste se krásne sešli 🙂

Pavcik velikínská gratulace,mám z vás velkou radost a vím jak je to krasný pocit,tak si ho užijte i s tatkou a oslavte 😉 jinak že zaklaní hlavičku je v pohode..malí to delal ze začatku taky a rhb řekla,že jsou to ty první pokusy a to neva 😉

Nanya manžovi řekni,at ti to nevymlouvá,že se ti to taky nelíbí,ale že si nechceš nic vyčítat..u nas je to twed to samé,malí včera cvičil po 3 dnech a desne hulákal a manža řekl,at už na to kašlu..me to taky není jedno,ale nevzdám to,přece tžo deláme pro ne!!!!!!!!!!!!tak jen vydrž..aspon to skus 😉

Tanav to jsou krásné míry 🙂 a nezralost má každe mimi,musí nejdříve dozrát,tak jako by byl ješte u Tebe v bříšku..tak si užívej klokanení,tulte se a mazlete..oba to moc potřebujete 😉

Fajn a jak jste dopadli?????

u nas se ted narodil chlapeček 890g..tak mu moc držím pesti..pry je to zatím v pořadku,tak to doufám vydrží
jo a Evik80 se nepochlubila,že dostali pochvalu od rhb 🙂 tak moc moc gratulujuuuuuuuuuuuuuuu 🙂 😉 🙂 😉 🙂

fajn
5. feb 2010

peti díky za optání,ale nic moc. Poprve ji sestra dokázala změřit na jakou vzdálenost vidí a nic moc. Když ji zalepila to blby oko tak docela jo asi na dva metry ale to blby oko jen 50cm ☹ ☹ ☹ ☹ . Ale zase si říkám že vidí aspoň tak jak to je a že není slepá. Jinak dioptrie stejny. Ještě říkala že tam jsou ty jizvy po tom zamražování tak že prej je ráda sama za to jak to je.

bera28
5. feb 2010

Deina, a vy jste byli na očkování? Občas se to po očkování stává, ale převážně po živé vakcíně, a tu jste určitě zatím neměli. Asi prostě jen "odpočívá", aby se mohl vytasit s něčím novým 😉

petrach
5. feb 2010

fajn tak to me mrzí ☹ myslela jsem že má slabší brylky..a muže se to ješte zpravit? ale máš pravdu,že jsi ráda,že vubec vydí..taky si to vyžírate až do dna 😒

deinuš muže to byt jak píšou holky,že se učí neco noveho..me to malí taky delal,že se jakoby zhoršil a pak byl skok ku předu

fajn
5. feb 2010

peti ono už to bylo tak blby v inkubátoru takže mě už to ani nepřekvapuje. Doma když to děláme formou hry tak už jsem tušila že to nebude dobry takže žádny překvápko to nebylo.

pavcik
5. feb 2010

oboum holčinám vše nejlepší k narozeninám 😀

fajn...to mě mrzí,ale věřím že se to za nějaký čas zlepší 😉

eviku80
5. feb 2010

Všem oslavenkyním všechno nej nej a ať se plní všechna přání 🙂 Ale fakt zírám, jak jste se tu holky sešly 😀 škoda, že mi nemůžete poslat dort 😀

Fajn to si to fakt vyžíráte.... ☹ ....jizvičky Vendik taky má, ale minule mu poprvé měřili dioptrie a všechno dobrý, teď jsme měli jít v lednu znova a už nám tu KO dvakrát přehodili, teď jdeme až v půlce března, taky jsem jak na trní. To se u Vás to kryo úplně nevydařilo? Nebo bylo pozdě? A nebo je to i po kryu někdy tak, vím, že děti mívají dioptrie, ale myslela jsem, že když se to zdaří, že to pak není nic vážného. Chjo....bereš to strašně statečně, asi ti nic jinýho nezbejvá, viď...přeju, ať se to alespoň o malinko zlepší.

PetiCH: no když mě příjde divný se tu chlubit, mě tu holky ještě moc neznají....a chlubit se tím, že se Vendik v roce korig. začal konečně plazit a houpat na kolínkách....to zní divně, ikdyž mám obrovskou radost 😀 , ale každopádně díky za gratulace 😉

merj
5. feb 2010

Andulko, k narozeninam ti preji porod nejdrive po 38tt. Tanav tobe preji at uz mas Alexika brzy doma.

Holky, vsem vam moc dekuji za prani, ale nejhezci darek jsem uz dostala v pondeli. Maly ma ve svem beznem slovniku "mama" . Doted je pouzival akorat, kdyz se mu neco nelibilo na rehabilitaci. Ted prijde, prituli se a rekne "mama", jo super pocit.

petrach
5. feb 2010

holky me odvezou..malí se ted totalne pozvracel ☹ ježíš jestli to bude jako posledne,tak jedem zrovna na pohotovost... ☹

evi dyt je šikulka,po tom co máte za sebou je to BOREC 😉

fajn
5. feb 2010

evi víš ono to za 5min 12 ona měla kryo a jěště laeser. po té operaci to vypadalo že na to oko nebude vidět ☹ vůbec .Já si říkám že medicína jde pořád dopředu a třeba někdo zase něco vymyslí 😨

Peti to je teda blbý ,třeba mu jen něco nesedlo. Uvidíš jak na tom bude. Zkus mu dát Hylak jestli máš a hořkej černej čaj po lžičkách ale studenej

pavcik
5. feb 2010

evik...jaký neznáme?? 😉 a tady se hlásí každý úspěch našich prcků 🙂 to je přímo povinnost 😎 Tim nás všechny motivuješ a vidíme že ti naši prckové to vše zvládnou 🙂

bera28
5. feb 2010

Fajn, máš pravdu, medicína jde kupředu a je docela dobře možné, že se to bude dát třeba v dospělosti nějak upravit. Důležité je, že vůbec vidí 😉 Jste obě holky statečné!

Peti, to bude dobrý, uvidíš. A co manža, jak je na tom??

Eviku, předpokládám, že také chodíš na oční k Zobanové? Já byla s Kubou objednáná na leden a také nám to 2x přehazovala. Teď to máme na 19.3. Ale Kuba měl jen ROP I. a už 2 kontroly měl oči naprosto v pořádku. Tohle má být poslední kontrola, tak jsem v klidu. A Vendík je šikulka. Jen se hezky pochlub. Nezapomeň, že to mnohdy čtou mamči s nedonošencema, které zatím nepřispívají a každý takový úspěch jim musí dodat víru v to, že nakonec vše dobře dopadne 😉

Merj tak to jsi vážně dostala úžasný dáreček 🙂

Holky, já jsem se dneska bavila na procházce se svišťákama. Byli jsme dopol, to nespí a pořád něco hulákají. Musela jsem zajet do spořky, tak tam paní u přepážky na ně něco šišlala a pak na sebe dělali pá pá, načež Anetka se s ní rozloučila svým tradičním pozdravem čau. A celou cestu domů z kočárku na každého mávali a volali pá pá. Najednou šla proti nám banda ukrajinců ze stavby a Anetka na ně začala vyřvávat čau, čau... Nakonec se rozhodli, že si budou navzájem sundavat kulichy. Jo jo, je s nima sranda 🙂

mispuli
5. feb 2010

bera ip 😉

petrach
5. feb 2010

bera manža už je celkem fit..znáš chlapi no 😀
Elin mela k obedu vyvar s knedlíčkama a jako bonus zmrzlinu 😉 jen další ulovek do naší hitparády tatínku 😉

ti tvoji svištaci jsou teda užasné čísla 😀 ted konečne je to to pravé užívaní vid?

deina
5. feb 2010

Bera, asi pred 2-3 tyzdnami dostal hexu a prevenar. Jaj, dufam, ze to nic vazne neznamena, dost ma to trapi. 😒

maatkka
5. feb 2010

baby vsetkym oslavenkynam velka gratulacia a vseeetko dobre 🙂
a tiez gratulujem k vsetkym super pokrokom 😉
deina ja si uz presne nepamatam ako dlho jej to trvalo... len viem ze aj mna mrzelo ze prestala lebo som cakala ze to uz bude coraz lepsie - ale zase potom spravila taky skok a chodila ovela krajsie... nebolo to po ockovani - aj ked aj o takych pripadoch som tu niekde citala (ale my sme mali ockovanie posunute a len raz nam davala hexu s prevenarom - inak nam to stale davala pre kazdy pripad zvlast)
peti ako je?????????
fajn a nic jej nejdu s ockami este robit? sa mi zda ze si niekedy aj ty spominala operaciu... pisala som si s jednou babou tu ktora bola so syncekom na operacii strabizmu a super im to dopadlo - tak ma aspon trosku potesila a ukludnila...
bera oni su taki zlati 🙂 Lilinka sa zase naucila upratovat si po sebe 😵 mamina z nej bola dneska hotova ked vsetko co porozhadzovala aj poupratovala 😀 dnes bola u nas aj kamoska a tiez z nej bola unesena - volala hned frajerovi ze aj ona chce take babo a fotila si ju aby ho navnadila 😀
Julia sa hra s mm v obyvacke a strasne sa tam rehocu 😀 uz to nevydrzim musim sa ist pozriet co tam vyvadzaju 😀

maatkka
5. feb 2010

no taha ju na deke po celej obyvacke 🙂 som zvedava kedy zaspi ked ju tak rozblaznil 🤐 ale uz zyva tak to hadam nebude dlho trvat...

bera28
5. feb 2010

Deina, to si vážně nemyslím, že by Prevenar s Hexou měli mít takovéto následky. Zkus se netrápit a pokud to nepůjde, tak se spoj s pediatrem a zeptej, ať máš klid. Vážně si myslím, že prostě jen nabírá sílu na nějaký nový kousek. A držím palce.

Maatkka, jeeee, tak uklízení u nás nehrozí. Ti raraši všechno rozbordelí, ale pak to musím ukízet já, prtože oni se u toho začnou vždycky rvát 😠

Peti a nedostal tu zmrzku taky Šimula? 😀

Mispuli, už jsem ti odepsala.

Tady už všichni spí, tak se jdu naložit do vany a následovat je. Tak dobrou.