Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

mispuli
10. apr 2010

denis musím přiznat,že Chňapíka upřímně závidím,Míše se tam taky moc líbilo a myslím,že vůbec to bylo moc příjemný setkání 😉 😉

argousek
10. apr 2010

helili koukám, že toho máte hodně za sebou. Anežka je silná ženská 😀 a všechno zvládne, ono jak už se to takhle přehouplo k lepšímu, tak už budou lepší a lepší zprávy. Držím palce

petrach gratulace, šikovníček šikovnej 😉

maatka tak ať je Lilince brzy líp 😉

U nás je taky pěkně hnusný počasí a ta zima "fuj" Byli jsme ale už dvakrát venku, protože se u nás loví rybník, tak jsme se tam byli podívat. Adámek teď kouká na Standu a červenýho traktůrka a pěkně u toho pšíká, tak to snad neodstoná.Počasí tomu teda přeje.

Jinak Adámek uměl pinzetový úchop docela brzy, ale zase dlouho nechápal, jak má točit třeba víčkem nebo knoflíkama na sporáku, pořád to chtěl mačkat a nechápal, že s tím musí točit, ale už to umí 😅

julianna78
10. apr 2010

Peti gratulujemmme Šimimu k sedeniu 🙂
Helili držím Anežke palce nech tak krásne bojuje aj dalej a zachvílu ste doma.
peti ja už dlho uvažujem nad zmenou Dr. lenže u nás v meste sú všetky rovnaké a dochádzat do Bratislavi 100km je dost.Ja som s malou bola zatial len na 3 poradniach čo sa mi zdá málo a máš pravdu o predčasniatkach vela nevie ešte takú krpanu nemala.V Bratislave sú super tam už dávno povedali,že predbehla korig.vek,dokonca mi naša rehabka vo štvrtok vravela že zodpovedá kalendárnemu veku.
Holky a čo je presne ten pinzet.úchop,lebo malej dám na zem burizonku a ona ju zoberie palcom a ukazovákom,ale vzápetí ohne aj ostatné prsty do dlane.
Lilinke prajeme skoré uzdravenie.My sme boli dnes pozriet sútaž v športovom aerobiku a krpatá bola vo svojom živle a stretli sme maminu bývalú koleginu a ked videla ten pokus o kotúl vpred/bol tam velký koberec mohla si poliezt/,tak ju v 4 rokoch očakáva na gymnastike.

tanav
10. apr 2010

Ahojte žienky,
pridala som pre Vás Alexíkove fotky. Konečne. 🙂 🙂 🙂 . Ešte Vám večer napíšem. Sopliačik mi spí na rukách.

petrach
10. apr 2010

táni to je brouček 🙂 🙂 🙂 to už ani není pravda,že Šíma byl taky tak malinkatý 😅

holky jak dlouho asi trvá,než se díte spevní v sedu? juli dáváš malou sedet v kočarku? asi ješte nemám,co??

julianna78
10. apr 2010

tanav ten je krásnučký 🙂 mini bábika.Peti malá je už v športáku máme stokke a dávam ju aj uplne do sedu.Ona bola najprv v šikmom sede a potom trvalo asi 2týždne než sedela uplne pevne a dala si zo šikmeho sedu nohy pred seba.Najprv mala chrbátik trošku zhrbený,ale teraz už sedí s krásne rovným chrbtom.

kikimaruska
10. apr 2010

Ahojky holky. Tak vás jdu trochu dočíst. Jen jsem zkoukla fotky malého Alexíka....ten je slaďoučkej 😵 😵 😵 , šmudlínek....
petrach: četla jsem váš příběh v brožurce Nečekaná pouť...moc hezké 🙂 , náš příběh se teprve zpracovává...Jinak koukám že se ptáš na sed...Kubík sám pevně neseděl dlouho...a když ho mamka posadila a svýma metodama obložila polštáři, tak byl rád, ale sám se moc neudržel v sedu. ještě v roce (12 měs ( 9,5) neseděl pevně sám)-můžeš kouknout na tu profi fotku u fotáka. Sám si hezky a pevně sednul až ve 14 měsících (11,5) a tomu předcházelo stoupání a stání v postýlce...(stál dřív než pevně a správně seděl). Do té doby mi i ujížděl neustále v kočárku...ale ležet nechtěl, byl to docela boj... 😅 😕

tak já jdu počíst pokroky 🙂

kikimaruska
10. apr 2010

Jejda...to je pokroků 🙂 To jsou malí šikulkové, všichni do jednoho...🙂. Zkoukla sem i fotečk a videa... .Co se týče škatulkování, tak většina lidí věděla co si Kubík prožil a spíš chválili, pokud se zeptal někdo cizí, sám říkal že to všechno dožene...Jen na mě občas koukali divně některé maminky, když viděli malého jíst rohlík, věkově mu bylo přes rok, ale svoji stavbou těla vypadal na mnoohem mín...a maminky si asi myslely, že jsem se zbláznila, že mu už cpu rohlíky...přestože sami měli v kočárku mnohem mladší dítě žmoulající třeba párek...(ale prostě to byl velikostně obr proti nám...).
A malé Lilince posíláme zdravíčko, at je zase brzy fit... 😉

maatkka
11. apr 2010

Tak u nas dalsia katastrofalna noc. Liluska sa stale budila na ten hrozitansky kasel (nechapem ze nam dr. nedala nic proti kaslu ked som jej niekolko krat opakovala ze naozaj hrozne kasle. Baby myslite ze by sme mali sami nieco kupit a zacat jej davat?) A tie chvile co spinkala som ja revala do vankusa... Ja naozaj nezvladam tieto jej choroby ☹ Pripadam si taka bezmocna - neviem jej pomoct ☹ Kazdu chvilu plakala a ja som sa strasne bala ze ju nieco boli ☹ Teplota sa jej pohybovala stale nad 38 st. takze som zase stresovala aj kvoli febrilnym krcom...
No ale od rana je bez teploty aj ked stale vyzera naozaj choro - ocinka uslzene... tak aspon o nieco lepsie. Vypila mlieko zjedla jogurt hrali sme sa a teraz spi. Je bez teploty - tak fakt neviem co teda teraz s tymi antibiotikami??? Radsej by som jej davala nejaky sirup od kaslu a kvapky do nosa...
Juli ja som za pinzetovy uchop povazovala ked nieco vzala medzi palec a ukazovak a aj ked mozno zohla aj ostatne prsty do dlane ako pises ale ten predmet stale drzala medzi palcom a ukazovakom... A z malej teda rastie gymnastka 😀
Tanav to je ale babo krasne malinke 😵 naozaj az neuveritelne ze aj tie nase boli take 🙂
Peti v prvom rade velikaaaaaaaaaaanska gratulacia!!! - ste sa nejako rozbehli 🙂 Za chvilu bude Simonek behat a ty budes uz len spominat na to ako si sa trapila nad tym preco nieco este nerobi - tak ako ja 😀
Lili tak kadeako sedkala uz aj pred tym ako si krasne sadla z polohy na 4 - s uplne vystretym chrbatikom a s nozickami v predu a tak - ja som az to povazovala za naozajsne sedenie pretoze dovtedy moc sedkat nemohla kedze mala miernucku kyfozu (sice len taku ze na dietatku ktore nesleduju na RHB by si to nikto nevsimol) - ale tu sme rozcvicili tym nasim poslednym cvikom - a od vtedy si sadala velmi pekne a spravne 🙂
A Petka aj ja som si vas pribeh znovu pripomenula - velmi pekne napisane 😉 Cela ta brozurka je velmi pekne a tak (neviem to pomenovat) sucitne - spolupatricne??? napisana. Krasne...

petrach
11. apr 2010

kikimaruš me se líbil ten příbeh pro nedoklubko,já bych to tak nechala,jen přidala ted co je nového..bylo to první,co jsem po porodu četla 😉 Kubík byl muj velký vzor..

Matka a nechgceš sepsat i ten váš příbeh? třeba by nekomu hodne pomohlo vedet,že i deti s krvácením do mozku mužou ten boj zvládnout na 1 s hvezdičkou..a Julinka to zvládna skvele..
na kašel jí dej i neco sama,podle toho jaká kašel má..poptej se třebas v lékarne,dr ti zítra nedá nic jiného a na febrilky mám ted doma diazepam,pro jistotu,kdyby mel vysoké horečky..vyptej si ho u vaší dr..
já nemoci malého taky nesu hrozne težce a to mel fakt spíš jen rymu a ted kašel a trochu teplotu,jenže to máme pořad v sobe,tuhruzu a ten strach o ne..
moc přeju at je Julince brzo líp!!!!!!!!!!!

holky on sedí s nohama před sebou 😉ale ješte musí pilovat..zítra máme rhb tak uývydím,co nám řekne

maatkka
11. apr 2010

Diazepan mame doma - dostali sme ho este ked sme odchadzali z nemocnice po tych infuziach - ale ja mam neviem preco strasne zabrany jej ho dat... ☹ Nejako sa toho bojim... Ale teda dufam ze uz je lepsie a po teplote...
Peti kedze ja si pisem taky "dennicek" uz od kedy som zistila ze som tehotna tak vlastne mam nas "pribeh" napisany uz davno... A mozno to nie je zly napad - ja som kedysi velmi hladala a veeeeeeeeeelmi potrebovala najs pribehy deticiek s (silnejsim) krvacanim do mozgu a dobrym koncom...
Myslis ze mam napisat Ivke???
Simi je rychlik 😉 myslim ze budete veeeeeeelmi vychvaleni 🙂 A urcite sa nemas coho bat ani na neure - ved vy ziadne neuro problemy nemate - a je to len cim dalej lepsie a lepsie 😉

tanav
11. apr 2010

Peti, gratujem Šimonkovi k sedeniu. Aj ja som čítala tú brožúrku Nečakaná púť. Dúfam, že som to správne preložila.

Mati, ja keď som odchádzala z nemocnice s Alexom, tak doktorka mi hneď radila, že v prípade teploty nad 38,5 st. hneď podať
diazepam.
Aj ja si myslím, že by si mala napísať Váš príbeh. Určite niekomu pomôže, tak ako mne pomohlo čítať MK dva mesiace po Alexovom narodení. Až potom som našla v sebe odvahu Vám napísať a poradiť sa.
Prajem Lilinke skoré uzdravenie.

Baby, idem v utorok s Alexom na neuro. Už som z toho dnes celá posr....
Vám je už tak dobre, už to máte za sebou. Ktovie čo nás ešte čaká. Kiežby nám to išlo tak dobre ako Vám.

petrach
11. apr 2010

Matka napíš jí,ona bude ráda..je to hrozne zlatý človíček,známe se i osobne..co chodím do druhé diskuze,tak tam nás sepisuje příbeh hodne,tady to holky moc neznají a Iva nechce nikoho do ničeho nutit..
příští mesíc bude ten srazík,už se hrozne teším 😉
a doufám že už bude Julince jen líp..

ješte me hrozne zajímá,jak se má Matysek od pavcik,nevíte neco??? doufám že už líp a líp

denisee
11. apr 2010

maatkka: a na průduškách nic doktorka nenašla? Záleží jaký má kašel jestli suchý dráždivý nebo vlhký... a podle toho bych koupila v lékarně kapky nebo sirup, aby se aspoň v klidu vyspinkala.

petrach: u Vojty to bylo tak, že v 11m.korig se začal stavět na to pak hned začal víc lézt než se plazit a první sedící pokusy byly z lezení ve 12m.korig a to pak šlo už ze dne na den, kdy se tam držel dýl a dýl. A rehabka nám řekla, že má ještě pořád slabší záda, protože záda neměl ještě moc rovná, ale to se taky rychle zlepšilo.
Na tý fotce mu je 1rok a týden(korig.), takže cca to trvalo tak 10dnů od prvních pokusů.

kikimaruska
11. apr 2010

Ahojky holky. Maattka: nám dr.antibiotika nikdy nedával ani v té nejhorší fázi (a to vím že jiným dětičkách je jiní dr.v tomto stavu dávali). Kupovala sem vždy po poradě s Dr sirupy volně prodejné v lékárně, jak píší holky podle druhu kašle. Mám tu celkem 3 druhy, na každý je jiný lék a když pak měl Kubík znovu tyto příznaky, dr jen řekla jaký sirup vzít...a pokud jsme ho už neměli, tak i předepsala. Většinou za nemoc jsme sirupy i měnili, podle toho jak se měnil postupem času kašel. Samozřejmě odsávat a zvlhčovat nosánek, v případě teploty jsme střídali Panadol Baby, Nurofen pro děti nebo Ibalgin pro děti (každý by měl mít jinou účinnou látku snad, tak se to má střídat). A Diazepam máme doma též, kdyby bylo potřeba, naštěstí jsem ho ještě nepoužila (tuk tuk). Tak at už je to co nejdříve pryč.

Petrach: já poslala ten z nedoklubka, dopsala sem tam více textu k těhotenství a pobytu v nemocnici až do porodu...a pak nejnovější informace. Ale i tak je to na 5 stránek (já sem psací maniak, i slohovky byly vždycky na několik stran a místo maturitní práce tomu profesoři říkali diplomka 😅 ), takže bude mít Ivanka co dělat, nejspíš určitě to bude muset nějak pokrátit, to nechám na ní 😉 .

Tak holky jdu ven, uklidila sem a složila velikonoční výzdobu, a jdu chvilku na zahrádku, než mi přijede šmudlík od táty...A posílám Vám na kouknutí naše kamarádky, které k nám připlouvají na krmení každý den na zahradu .-)

julianna78
11. apr 2010

Ahoky 🙂
maatka dúfam,že Lilinke už bude len lepšie 🙂 Nemá tvoja dr taký stroj neviem jak sa to volá ale určí či treba atb al.nie.
kikimarus presne to sa nám stáva,minule sme boli v Bille malá v športáku a rohlík v ruke a pani zamnou vraj také malé bábo by ešte nemalo sediet a papat rohlík však to až od 8mes 😀
Tanav neboj neuro dopadne na 1 🙂
Matka dakujem za vysvetlenie pinz.uchopu cvičíme z burizonkami a ked je to tak jak píšeš tak z dotazníka vieme všetko.
Holky dávali ste očkovat proti meningitíde a žltačke A.My vela cestujeme a preto by som chcela to Ačko.
A ešte myslíte,že by som s nou v lete už mohla letecky na dovču?

nanya
11. apr 2010

Ahoj holky moje. Tak máme po oslavě a Danielek konečně usnul 🙂
Mám vás všechny průběžně dočtené, ale nestihnu moc reagovat.
maatka - snad bude Lilince brzo lépe, ty nemoci by vůbec neměly být ☹
petrach - velká gratulace k sezení.
tanav - neuro. se neboj, maličký je šikovný 😉
Přikládám pár foteček z oslavy.
Jo a dneska se Danielek z ničeho nic opět po měsíci a něco rozpovídal, měla jsem slzy v očích a když jsem chtěla návštěvě předvést, jak se krásně plazí, tak místo plazení lezl 😀

kikimaruska
11. apr 2010

nanya: krásné fotečky, všechno nej nej Danielkovi a hlavně to zdraví 🙂 😉

mispuli
12. apr 2010

nanya danielek je nádhernej a na všech fotkách vám to moc sluší

jo a seznámily jsme se s Denis a Vojtíškem,je to správná dvojka a Vojtí kaskadér 😉

maatkka
12. apr 2010

Baby dakujem vam vsetkym za rady - ste zlate 🙂
Lili od vcera nema teplotu - max. 37 st. 🙂 Takze atb sme sa vyhli. Sopli riadne - ale ako sa hovori ze "neliecena nadcha trva sedem dni a liecena tyzden" tak to asi len musime vydrzat. Davame kvapky a radsej znova sme vytiahli odsavacku - aj ked vie pekne smrkat sama - ale ked ju s tym "otravujem" stale uz ju to nebavi. No a kasle statocne ale len ked jej tie hlieny stekaju do hrdla - takze nakoniec davame len Sinupret na to zahlienenie.
Denisee dr. v piatok povedala ze dychanie ma ciste - my sme asi spravili tu "chybu" ze sme isli hned pri prvych priznakoch. Myslela som si ze cim skor sa to podchyti tym bude priebech choroby miernejsi - ale podla mna ked vtedy "len" kaslala dychala cisto aj hrdlo mala skoro o.k. tak dr. akoby nevedela "dopredu" co jej bude...
Trochu som sklamana ze nam dala tie antibiotika tak akoby "preventivne" ale bolo to tesne pred vikendom a sama povedala ze ich mame zacat uzivat az ked sa to bude horsit tak snad vie co robi...
Juli hej ma ten pristroj a asi si toto vysetrenie budem "pytat" vzdy pred tym ako nam bude chciet tie atb dat - ved stale sa vsade vravi ako sa zbytocne vela predpisuju a uzivaju a ze je treba to obmedzit.
Nanya fotky su prekraaasne 😵 A ako tak citam tak aj ty si dostala od Danielka krasny darcek 😀 Vsak si zasluzis 😉 😀 😉

bera28
12. apr 2010

Ahoj holky,

přiznám se, že jsem vás přečetla jen letem světem, protože mě bolí hlava a v krku, tak jsem přejetá 😒 Navíc Kubajz byl o víkendu tak protivný dítě, že jsem myslela, že ho uškrtím. Furt kňučel, pořád za mnou chodil a mami, mami, bebí. Navíc je pěkně prolhanej, protože když jsem se ho zeptala, kdo mu udělal bebí, tak prý táta nebo Ka. Jenže jeho bebí znamená, že se třeba jemně ťuknul do hlavy nebo prstu 😠 Prstě klasický ufňukaný chlap. Jo a dneska spadl ze židle do květináče, a to kupodivu nekňučel.

Dnes jsem se akorát dohrabala k pediatričce pro potvrzení přihlášek do školky. A nikde nemají ani zmínku o tom, že jsou extrémní nedonošenci, prostě se ze všeho vyhrabali a jsou už braný jako normální děti 🙂

Koukala jsem na fotky a Kiki, Tobě teda upřímně závidím tu idilu na zahradě. Teda k nám kdyby připlouvaly labutě, tak bych se cítila jako v sedmém nebi. Nádhera!

Nanya, oslava musela být moc pěkná, Danýsek je fešák!

Všem marůdkům přeji brzské uzdravení.
Jo a gratuluji k dalším pokrokům dětiček. Jestli je třeba zapsat nějaký pokrok do tabulky, hoďte mi to, prosím, do IP.

Jo a ještě mám jeden dotaz na maminy zhruba stejně starých dětí jako svišťové. Jak to máte s oblékáním dětí? Co všechno si zvládnou obléct samy? Svišťáci svlíknou všechno - boty, tepláky, mikinu, tričko... Ale obléknou si jen tepláky, no občas ještě nacpou obě nohy do jedné nohavice a mikinu nebo bundu, které jsou celé rozepínací. Když to je jen přes hlavu, tak to neumí 😒 Svlíkat ano, oblékat ne. Nemáte nějaký grif, jak je to naučit?? Si myslím, že tohle by sakra už zvládnout měli!

mispuli
12. apr 2010

bera Míša je taky protivná,ale je to tím,že má rýmu,teče jí z nosu a když pšíkne,tak je to nudle jak oprať,bála jsem jaká bude noc,ale nakonec to bylo v pohodě,s oblíkáním si myslím,že jsi dost náročná,Míša si bez pomoci neobleče nic,svlíknout se umí a nejlíp v záchvatu zuřivosti 😀 😀 nebo když má jít do vany 😀 😀

denisee
12. apr 2010

nanya: malej je nádhernej a šikovnej, moc vám tu sluší!!!!!!!!!

maatkka: to pokud nejsou horečky, mělo by to být snad už brzy v pořádku 😉

Luci: díky 😉 škoda, že jsme měli málo času, tak příště

Bera: tak teď mám depky - Vojta nic nesvlíkne (vlastně možná čepici a ponožku) ale neoblíkne absolutně nic ☹ . Takže myslím, že jsou děti naprosto v poho a velkýýýýýýýýýýý šikulové. 🙂

maatkka
12. apr 2010

Bera tak u nas sa krpec tiez vyzlecie asi z cohokolvek a oblecie tak maximalne bundu a ciapku... no ale minule si obliekla aj tielko mm ked sa s nim hrala 😀 Myslim ze na nich zacinas byt uz trochu "narocna" 😀 ale to je aj dobre. Ja som zistila ze vela veci co by uz Lilu mohla zvladnut nevie mozno aj kvoli mne lebo ja vsetko robim tak nejak automaticky a potom jej tak nenechavam moc priestoru sa nieco ucit... 😒

petrach
12. apr 2010

kikimaruš máte teda náhrné místo na zahrade 😅 taková idilka,akorát hlídat malého u té vody musíš pořad..moc moc pekné fotky

nanya Danielek je borec 🙂 😅 🙂 krásné dárečky a ten dortík moc pekne nazdobený,to ty sama??, moc vám to sluší..ty jsi taky pekné mláde 😉

matka na to zahlenení-rymu je fakt super ten Sinupret..jsou to bylinky..a jsem ráda že už je Julince líp 🙂

bera nechceš toho o nich nejak moc? 😀 😕 😀 tohle neumí vetšina detí v jejich veku,oni jako dvojčata jsou daleko šikovnejší a samostatnejší 😉

julianna78
12. apr 2010

Ahoj 🙂
Nanya krásne fotečky a vidím,že darčeky na 1 narodky frčia rovnaké aj my budeme mat odrážadlo a asi kupim aj hopsadlo.Jak sa lúbilo Danečkovi?
Maatka sa teším,že Lilinke je lepšie.Sinupret je super ja som ho mala pri zapal.dutinách a velmi pomohol.
Dnes mám veget malú kočíkuje babina a akurát mi volala,že ju zobrala domov prebalit a 2 dospelí na nu nestačili,ona sa otočí aj v lufte.Všetko viem už obliect ked je na 4roch akurát plienku nie,ale kúpila som také natahovacie len sú jej ešte velké.
Nie a nie pribrat má 6840g nás antropolog v poradni zase zvozí.
Holky myslíte,že možem dovolit malej chodit s chodítkom také čo tlačí pred sebou,včera to už riešila.

andulka4
12. apr 2010

čus holky, opět nic nestíhám tak se jdu jen nahlásit že jsme stále 2v1 a ok 🙂
mimi mělo minulý týden už 2300g 😀

Bera no uklidním tě že se obléknout taky neumíme 😀 jen s tím pomáhá takže provléknu hlavu a on ruce a nohy při oblékání kalhot zvedá atd....ale tak to dělá už od 18m......tak trochu bys po nich chtěla moc né? 😀 😀 😀

mispuli
12. apr 2010

Juli,tak jse se schválně mrkla a honzis měl v roce 6250 g a nikdo se nad tím nepozastavoval,roste,roste,tak je to dobře 😉 😉,jo a plínku jsem v týhle době už musela Míše nandavat v sedě,protože prostě neležela 😀

Míša taky když přetáhnu triko,tak hledá rukávy,ale kalhoty ty musím nandat a natáhnout sama

julianna78
12. apr 2010

Mispuli si ma potešila ja už som si myslela,že mám nanprtavejšie mimi.Myslím že Míša je rovnaká krvná skupina s tým mojím žihadielkom.V sede som ešte neskúšala dík za typ to by sa snad dalo.
Nanya zabudla som sa spýtat z čoho bola torta?Ja by som chcela malej na narodky takú.aby si aj ona mohla dat.Najprv som chcela objednat velkú marcipanovu,ale teraz neviem jak to bude s oslavou taku budú den pred malej narodkami operovat.
Povodne som chcela velkú oslavu,ale asi budeme len v kruhu rodiny.

bera28
12. apr 2010

Holky, díky za informace 😉 No já jsem na ně náročná na ty věci, kde jim nemusím asistovat 🙂 Třeba s nočníkem jsme ještě nezačali, páč na to nemám nervy 😀 A od mamky pořád slyším, jak už by dááááávno neměli mít plenky. A je pravda, že jak jsou dva, tak si i v tom oblékání a svlékání pomáhají, když to někomu z nich nejde.

Denisee, prosím tě, žádné depky! Vojtík zase nočníkuje a krásně jí sám. To kam se na něj my hrabeme.

Andulko, krásně ty týdny naskakují. A váha, o které se nám ostatním ani nesnilo 🙂 Tak se stále drž!

Juli, svišťáci měli v roce +-7,5 kg, takže rozhodně patří do klubu prťavců. A přesně jak píše Mispuli, důležitý je růst, ne váha!!

Já se před chvílí vzbudila a je mi teda ještě hůř - navíc rýma a zimnice. Ještě že tu mám od dopoledne mámu a zítra přijede taky. Snad bude brzy líp. 😝 😝 😝