Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

maatkka
18. aug 2010

Petig. to s tou studiou znie naozaj super... a hlavne to urcite pomoze. Ja som kedysi pozerala taky dokument o detoch od ich narodenia do dospelosti a bolo tam aj jedno predcasne narodene dievcatko (24.tt.). Bolo z trojcatiek ale ako jedine to prezilo. A bolo perfektne sikovne - najlepsia ziacka z triedy 🙂
A k tym mailom - o tom si myslim to co bera. Ja som raz aj citala ako jeden taky pribeh vznikol - ze sa niekde tusim v Tescu stratilo dievcatko a nejaky sbskar co ho hladal nasiel na wcku chlapceka (ktory tam cakal na mamu kym sa vycika) a vzal ho odtial a priniesol tym rodicom co stratili to dievca - vlastne ho zase "uniesol" tej matke co bola na wcku... a ono sa to vsetko ustnym podanim tak dokomolilo ze z toho vznikol pribeh ako uniesli dievcatko niekto ho na zachode ostrihal a prezliekol za chlapca a chcel uniest atd.
Ale aj tak... ja nikdy ani na chvilocku nespustam z Julie oci ked sme niekde von. Niekedy ked si spomeniem tak jej davam aj ten identifikacny naramok 😀 s menom a tel. cislom. Ja mam nocnu moru z toho ze by sa nam niekde stratila a nevedeli by sme ju najst. Aj ked o tom nedavno pisala fajn (ako sa vylakala ked sa jej Didka stratila) uplne ma az striaslo z toho.
Nanya my sme taky priemer 😀 Ja mam 168cm a mm 175cm. Aj Lilinka je podla vsetkych tabuliek vzdy uplne ukazkova aj co sa tyka vahy aj vysky a to dokonca nekorigovane 🙂
Vladi to sa taaak krasne cita aka si spokojna 😵 Drobcek je nadhernyyy 😵 Este nech ti je rychlo dobre!!!
Baby to je take caste s tymi zapalmi a kvasinkami? 😲 To je blbe... Nech vam to prejde co najskor a hlavne nech sa to neopakuje.
Argousek s menami ste sa snad ani lepsie trafit nemohli 😵 Su naozaj vystizne... 🙂
Petka tak sa tesim 🙂 Uz urcite bude obidvom len lepsie...
Bera s tou pracou to fakt znie idealne 😉 Tak este raz - nech to vyjde!

bera28
18. aug 2010

berryvajt, medela je dobrá volba 😉 S ní to jde raz dva. Taky jsem jí používala, ale už jsem jí bohužel prodala. Johanka je statečná, šikovná holka. krásně to zvládá. A Sofinka bude chtít ségru určitě brzy dohnat a zabojuje. Tady je to prostě jako na houpačce, jeden den špatný, druhý dobrý a naopak. Tak se držte, holky 😉

Předstvate si, že asi svišťáci dostali rozum. Co jsme se vrátili z dovči, tak spí sami dobrovolně ve velkých postelích ve svém pokoji. A spí celou noc, žádné cestování nkolikrát za noc k nám. Nejdřív jsem teda musela u nich při usnutí sedět, to jim stačilo a vytuhli. A dneska tam šli oba poslušně, zalehli, zavřela jsem dveře a je ticho 🙂 🙂 🙂 Tak jsem se tam šla po chvíli podívat, páč když je klid, tak je to divný 😀 a oni si tam v klidu leží a čučí. Tak to za chvíli vytuhnou, no možná že už spí.

maatkka
18. aug 2010

a berryvajt dievcatka su moc moc mooooooc sikovne 😵 😵 velmi vam drzim palce a myslim na vas!!!

maatkka
18. aug 2010

Bera tak to je parada ze si to takto rozmysleli 😀 To u nas postel este fakt nehrozi - tam by som ju uz vobec neudrzala... sice uz lavou zadnou vylezie aj s postielky a par krat som ju nasla spat v nasej posteli ked som si isla lahnut 😀

julianna78
18. aug 2010

Ahojky 🙂
Vy ste teda toho zase popísali,postupne dočítávam.Z jedením u nás už lepšie a dnes som objavila príčinu,malej idú 4zuby naraz.
Bera tak už máte v spálni klud 🙂 super,že si svištovia už zvilki a držím palce nech robota výde.
Berryvajt vítaj v klube hoci nerada tu vidím nové maminky,nemyslím to zle,len by už nemuselo byt tolko predčasniatok.Kočkám držím moooc palce.
Rodila si v NZ?Pokial ano tak v Bonoze je lekáren a tam ti objednajú tú medelu mini electric,ja som u nich kupovala ručnú a mali aj elektricku.Tú som si však kúpila priamo v porodnici a stála 70euro ,bola celkom fajn ale trošku hlučná ja už by som kupovala tú drahšiu swing alebo avent.Mne to s ručnou nešlo,ale švagriná na nu nedá dopustit tiež mm odsávala.
Ten príbeh o dievčatku na wc sa rozprával aj u nás.
Maatka krásne fotky ako vždy a vydno,že si Lilinka užíva aj ked je vonku škaredo.Aj my sme boli minule v nc ked pršalo a tak sa jej tam lúbil plast.domček,že sme jej včera kúpili,mna ani nenapadlo,že by ju niečo také bavilo...a mám chvílu pokoj až na to,že vylieza a vlieza do domčeka oknom.Ona má pud sebazáchovy nulový tam kde iné dieta už cúvne tak ona rozmýšla štýlom skočím a uvidím čo bude.Už vážne začínam uvažovat o flexi vodítku 🙂
Vladimuraz krásne fotečky,Hyneček je nádherný a má zaujímavé meno ,krásne.Klárke ste lepší darček asi ani nemohli vybrat.Ja tramp.plánujem na druhé narodky.
Ja vianoce naštiastie tento rok nemusím riešit 15dec.odlietame,posledné dva roky sme boli doma na vianoce a ja ten stres,nákupy,návštevy fakt nemusím.

petraguerra
18. aug 2010

Ahojky ja to vezmu od zadu.Juliana ja taky potrebuji to voditko na malyho-ted si usmyslel,ze venku bude litat zasadne na druhou stranu nez pujdu ja.Hodinu jsem ho nahanela na takove louce a houby platny.Sla jsem i hodne daleko on vetsinou pribehl-ne dnes.Ten domecek by se mu taky libil take o necem podobnem uvazuji k narozeninam nebo vanocum.

Bera to koukam jak jsou sikovni at jim to vydrzi i dal a mas klidek 🙂 Snad ti v praci vyjdou vstric to by bylo super.Trikolku jedine se slapkama na stredu-kamoska v CR mela kdysi tu s tema u predniho kola a bylo to o nicem-musela koupit novou.

Berryvat Matej na tom byl podobne chvili jedl a potom zase stopli a za par dni zase dali mliko.....Nakonec se to taky zadarilo a pil i kdyz hooodne pomalu a do dudliku musel mit diru jak vrata ,aby to utahnul.Je super ,ze holkam veris-zvladnou to. 😉

bera28
18. aug 2010

Tak fakt usnuli 🙂 🙂 🙂 a bez maminky 🙂 🙂

Maatkka, poté co mi začal Kubajz zdrhat z kočárku, tak už si taky netroufám je nechat někde před obchodem 😖 Ale přiznám se, že předtím jsem je tam nechávala pokaždé, když jsem se nemohla dostat dovnitř. Já si říkala, že dva by stejně asi neodnesli a pokud ano, tak by je zase brzy vrátili 😀 😀

Juli, takže taky zubatec?? 🙂 🙂 A kam odlétáte? Vzpomínám si, že jsi psala, že na delší dobu. A je to paráda takhle v zimě vypadnout do tepla. Letos u nás před Vánoci Kanáry nehrozí, ale plánujeme něco jiného na leden. Jen ještě nevíme co, protože to musí být na kratší vzdálenost, než Kanáry , a to je trochu složitější. Nemáš nějaký tip??

petraguerra
18. aug 2010

Simco to muzes mit i od zvysene vlhkosti a ta tady je ,me se delaji plisne na nohou a i na tele.

Nanya ja mam tedy hezkou jizvu,ale neni videt ,protoze me pres ni vysi bricho 🙂Ale problemy jsem s ni nemela nikdy i se rychle zhojila.

Vladi tak Klarku posli a dobre ji vychovej-ja budu strasna tchyne 😉Vnoucata budou ginger 😀Hynecek je nadhernej opravdu. Ty jses sikovna,kdyz jeste zvladas zahradu atd-to by jsem nezvladala jeste dneska,rikam si je dobre,ze zadnou nemame.Tramposka super.

Peti hlavne,ze uz jim to kleslo ty teploty,tak at uz jsou v poho uplne.

Argousek moc hezka jmena muj je Matej Antonio Guerra ja chtela jeste skotsky Argaill ,ale bylo me ho lito,az by se jednou podepisoval.Antonio je po dedovi umrel kdyz mu bylo 42 na leukemii,chtela jsem ,aby babi byla rada... 🙂 Matej znamena dar od boha coz tedy taky sedi 🙂 A petra pevna,silna jako skala coz tedy taky si myslim u me sedi 😉

julianna78
18. aug 2010

Bera super,svištovia už sú fakt velkáči 🙂
My odlietame do Thajska a vraciame sa koncom února.Bera a prečo nechcete letiet dalej,svištovia nevydržia?Ja už mám teraz hrôzu z 11hod.letu pravdepodobne nás niekde núdzovo vyhodia padákom,však moje dieta za 11h rozoberie lietadlo.
V lednu teplo blízko moc nie je,asi fakt len tie kanáre,dost chvália kapverdy,do egypta chodí tiež vela ludí aj v zime.Podte do thajska dáme kafčo a thajci majú deti strašne radi,ti ich s radostou aj postrážia 🙂
Petraguera tak Mates je tiež riadne číslo,takto zdrhat 🙂

berryvajt
18. aug 2010

@julianna78 Ahoj, rodila som v NZ, ležala som priamo na pôrodnici 3 týždne a potom sa narodili dievčatká. Zajtra skúsim zohnať tú medelu (možno,že niekde majú aj bez objednania), ak nie,tak si dam objednat. Ja mam avent ručnú, ale nie je moc dobrá...

julianna78
18. aug 2010

Ahoj Berry.Ja som tiež z NZ,ale rodila som v Blave na antolskej.Moja kamoška rodila dvojky v 30tt v nz.Skús pobehat lekárne,ale v tej bonoze ti ju určite objednajú a mala som to tam myslím na druhý den.Ešte možno v šalvii by mohli mat.V detských obchodoch majú len avent.Určite budeš s elekktrickou spokojná a hlavne ak budeš dlho odsávat,ja som odsávala do 6m a semtam ako mala malá náladu som aj kojila.Hlavne si mliečko mraz mne sa velmi zišlo ešte mesiac potom ako som nemala som dávala mrazené.Tu síce píšu,že 3m ale kludne 6m pokial je novší typ mrazáku pýtala som sa na to aj v blave.Do nemocnice ber len tolko mlieka kolko malé vypijú plus niakých 10ml rezerva zbytok zmraz,lebo oni to vylejú.Moooc držím babám palce a neboj zvládnu to 🙂 Čo najviac ich teraz hladkaj,prihováraj sa moc to pomáha,ja som sa malej bála dotknút ked som ju 1krát videla aby som náhodou niakú infekciu nezaniesla,ale potom prišla primárka a sprdla ma,že okamžite otvorit inkubátor a hladkat.Po 2t sme si ju mohli vybrat a klokankovat to bolo úžasné,na ten moment čakala každá mamina predčasniatka.Neviem či v nz klokankpovanie funguje,ale pýtaj sa na to,pokial budú malé už stabilizované.Mooc to detičkám pomáha.Kamoška dvojky neklokankovala,tak neviem ako to tam chodí.

maatkka
18. aug 2010

@petraguerra Marta znamena nieco ako "gazdina" 😝 Mm sa na tom straaasne smeje a vzdy hovori ze som vsetko len to nie 😀
Dobru nocku baby 😉

petrach
18. aug 2010

@berryvajt obe holčičky jsou šikovné..tobe to ted třeba ani nepřijde,máš strach a hruzu a všechno je jinak než melo byt,ale po tom co už jsme zažili a známe od jiných detí a maminek,jsouvážne moc šikovné obe..Šima taky mel mlíčko a pak mu ho museli přestat dávat,že ho netrávil a vše zase vy\tahovali zpátky přes sondu..ten začatek je hrozne težký,vem že meli byt ješte pekne v bříšku a ted po nich dr chtejí jíst a dychat..musí se s tím poprat a to delají a jde jim to..bohužel komlikace jsou opravdu bežné...ale bude líp a líp..s tím mlíčkem se ti taky daří,to je super a nákup odsávačky na elektriku schvaluju..my třebas nekojili vubec,nepodařilo se nám to..a já odsávala plne 10 mesícu..do 11 mesícu mel jen moje mlíko +příkrmy..pak jsem teda dostala takoví zánet,že jsem musela přestat,ale obrečela jsem to hrozne..ten zánet byl z té odsávačky,popraskali mi mlékovody a tekla místo mlíka krev..já totiž když to nešlo elektrickou,vzala tu ruční a odsávala s ní..ješte me napadlo před odsáváním si nahřát prsa,bud ve sprše,nebo horkym hadříkem..to pomáhá uvolnit mlíko..

holky vy ste toho nakecali a já pak nevím co komu psát 😅 😀 ale čte se to dobře..já mám fakt prázdno v hlave,tak se omlouvám..jo a Šíma opet 38.6C 😝

berryvajt
19. aug 2010

@julianna78 ahoj, na dnes mám v pláne obehať lekárne.Doma sedieť a čakať na to, kedy môžem ísť za nimi,je hrozné..Zatiaľ nám nedovolia ich ani pohladkať, ale pýtala som sa sestriečiek, že keď už budú silnejšie, tak ich vyberu a môžeme klokankovať. Veľmiii sa na to teším.Také malé, krehké telíčka...Ináč neviem,čo sa tu deje v NZ, pretože od 5. augusta sa tu narodilo 12 detí,všetci v 26-28 týždni. Najprv tri dievčatká, potom dvojíčky, potom jedno bábo, naše dvojky a po nás tri detičky. A kde je koniec mesiaca.

@petrach -ďakujem ti....
Ani neviete, ako veľmi mi pomáhajú vaše slová, som oveľa kľudnejšia, vyrovnanejšia. Nesnažím sa pochopiť, prečo práve nám sa to stalo, prečo práve my...na naše lásky sme čakali 6 rokov...už sme rodičia...život ide ďalej, vyrovnáme sa s tým a o tri mesiace ich doneseme domov zdravé,krásne.
Príjemný deń vám prajem.

hotaska
19. aug 2010

Ahoj holky, tak včera si ségra dovezla domů i holčičku a je krásná jak jinak 😀 Nález na mozečku má stále a stalo se to asi už v bříšku nebo při porodu. Ve zprávě má napsané PVL a bohužel je tam velké riziko vzniku DMO ☹ Nemáte některá osobní zkušenosti?

majucha
19. aug 2010

@berryvajt ahoj, koukala jsem jak jsi statečná, uvidíš jak moc rychle ti to všechno uteče a za chvíli budete všichni doma. Já si pamatuju, jak ta představa těch tří měsíců byla neskutečně dlouhá, ale když jsem se potom ohlédla zpátky, přišlo mi, že to uteklo hrozně rychle. Ono se pořád něco děje, děti rychle porostou, každej den bude jinej a určitě lepší! Já měla malou na ARO 14 dní, chodila jsem tam každý den a pak na mě jednou už u vchodu volala sestřička, ať tam ani nechodím, že mám malou na intermediárním oddělení, že už jí přeložili 😵 jak se začnou děti učit papat, tak už je to makačka, už koupeš, oblíkáš, staráš se, to bude co nevidět a to už je o hodně veselejší, uvidíš, pak nebudeš vědět, co dřív 😉 po dalších třech týdnech mi ze dne na den řekli, že mě zase přijmou, abych tam už byla s ní a to mě tak rozzhodilo, že to bylo tak rychle, že jsem z toho normálně dostala teplotu jak jsem byla šťastná 😅 no a za další dva týdny se šlo domů 🙂 holčičky jsou opravdu šikovný, je dobře že jsou to holky, ty bojujou víc, aspoň se to říká, zvládáte to krásně a koukám, že byly opravdu veliký, to je dobře 🙂 dej jim ještě minimálně týden a uvidíš, že pak budou najedou pokroky ze dne na den a jak začnou přibírat, kulatit se, bude to radost pohledět 😵 držím moc palečky, ať jde všechno hladce, děti krásně papají a ať jste v rámci možností brzo doma 😉

tanav
19. aug 2010

AHOJKY !!!

Tak ja sa niekoľko dní snažím dočítať všetko všetko čo som zameškala a priznávam sa,že mám z toho taký chaos, že až strach. Všetkých srdečne pozdravujem.
Očkovanie sme prežili, teplota na druhý deň ešte vyskočila a potom prestala. Včera sme boli na RHB. Cvičíme RO II. a RP I.
Psychomotorický vývin zodpovedá korigovanému veku 5,5 mesiaca. Polohové testy v poriadku. Veľmi sa teším, ale neviem stále prekonať strach a obavy o Alexa. Pripadám si ako magor. Nakoniec sa budem možno liečiť ešte aj ja. 🙂 🙂 🙂.
Očká máme v poriadku, máme prísť na kontrolu až v 01/2011. Bola som za RHB lekárkou aj v Košiciach. Vybavil mi ju profák zo školy. Bola s nim veľmi spokojná, povedala mi ,že keby nevedela,že je to tak skoručko narodené dieťatko, tak by to ani nepovedala, že sa jej zdá, že niejako veľmi rýchlo dobieha. Náš Alex zistil, že má nohy.
Začína si ich chytať.
V septembri nás čaká kontrola na kardiológii, neurológia a riziková poradňa.
Musím ísť, lebo Alex už veľmi mrčí. Dopíšem neskôr. PA-PA HOLKY.

bera28
19. aug 2010

Juli, svišti by asi cestu vydrželi, ale tatínek ne 😖 😖 😖 Pro něj byly náročný i ty Kanáry. To budete mít parádní, takhle dlouho v teplíčku. O Kapverdách jsem taky uvažovala, ale prý tam není kvalitní zázemí, protože to tam turisté objevili teprve v poslední době. No zatím máme čas, tak snad něco vymyslím.

berryvajt, tvůj optimismus se mi líbí 😉 😉

@hotaska, a jakého stupně bylo krvácení?? Kuba měl 1. stupně a CPVL měl taky. Ano, je tam asi 90-95% "šance" na DMO, ale i těch 5 % je naděje. Protože Kubajz zrovna do těch 5 % spadnul a žádnou DMO nemá, je úplně v pořádku (akorát je o něco nemotornější než Anetka, asi tak o dva měsíce pozadu - ale to opravdu jen co se týká motoriky). Klíďo se se mnou může Tvoje sestra zkontaktovat a já jí napíšu vše, co jí o PVL bude zajímat.

Majucha, ahoooj 🙂 🙂

hotaska
19. aug 2010

Bera, tak to je vážně Kubík šikula! A to jste museli cvičit o 106, že? Pokud vím tak krvácení vůbec nebylo, vzniklo to asi z nedostatku kyslíku v bříšku či při porodu. Doktoři jsou asi dost opatrní na informace. Jen ségře řekli, že je to závažná věc. Zkusím ségru zpracovat, aby napsala 😉 ale jestli se to povede nevím. A kdy se vůbec dá poznat jestli dochází k zlepšení nebo se to horší? Je možný už teď u cvičení, podle reakcí něco zjistit?

bera28
19. aug 2010

hotaska, cvičili jsme 4x denně do roku a půl korig. - to začal už chodit. Po propuštění z porodnice jsme byli na kontrolním EEG, tam už bylo vše v pořádku a následně 2x na sonu. Kubovi totiž po tom krvácení zůstaly cysty (proto cystická PVL), ale na tom prvním kontrolním sonu už byly o polovinu menší a na tom druhém (asi ve 3 měsících korig.) zmizely úplně, nález: zhojeno jizvou🙂 Tím s kontrolama skončili, protože to byl nejlepší možný výsledek. Na naurologii ho sledovali tuším také do toho roku a půl korig. Takže si myslím, že budou holčičce také dělat kontrolní sona a sledovat na neuru, kde zkontrolují reflexy. Ty u nás byly vždy v pořádku, akorát vím, že měl Kuba déle úchopový reflex na nohou, ale tam stejně není časové omezení kdy má zmizet. Mizí prostě v té době, kdy jsou nohy připraveny na stání. Tím cvičením se dá mnohé napravit, hlavně tedy ty lehčí formy DMO prý snad jdou vycvičit úplně. No a u těch horších dochází ke zlepšení také. Jestli jsem to dobře pochopila, tak došlo u holčičky k hypoxii a z toho má PVL?? Ségra to bude mít teď fakt náročné, ale ať hlavně vydrží se cvičením, to dokáže opravdu skoro zázraky!! A řekli jí lékaři jaké centrum je poškozeno?? Já si vzpomínám, jak nám lékař na RESu říkal, že pokud už jednou k tomuto poškození došlo, tak samozřejmě nové neurony v mozku nevzniknou, ale jejich činnost může převzít jiná část mozku. Ale chce to pořádně makat 😉 Do roku věku je šance nejvyšší, pak to samozřejmě jde také, ale dost ztuha. Já mám zkušenost s DMO u synovce (8 let) - nechodící, ale mentálně se teď dostal na úroveň 6letých dětí a nastupuje do normální školy s asistentem. Ten měl prognozu totální ležák. Cvičí do teď a výhledově by prý mohl být schopen se tak do 4 let postavit na vlastní. Jistě že ne normálně, ale s chodítkem nebo pomocí. Což je s ohledem na původní prognozy také super výsledek 🙂

hotaska
19. aug 2010

Jojo, řekli jí že motorická centra a poměrně dost. Jestli to byla Hypoxie jen odhaduji, protože krvácení do mozku nebylo. Taky je možnost, že to vzniklo už v bříšku a proto ten předčasný porod (tak to říkali i doktoři). Samozřejmě prognozu ji neřekli, ale mluvili o tom, že se může dotáhnout ( až po delší době, třeba 10let) nebo naopak bude potřebovat ústavní léčbu. Taky jí říkali, že mozek má nevyužité kapacity, přesně tak jak píšeš ty. Synovec je teda taky borec! Při takové prognoze a takhle válí 🙂

hotaska
19. aug 2010

A můžu se ještě zeptat jak se to stalo synovcovi?

kikimaruska
19. aug 2010

Ahojky holčinky. koukám, že jsme se zase nějako rozrostly. My jsme měli nějaké ty starosti spovodněma a tak celkově sem moc nestíhala. Byly jsme na kontrole po TBC a máme to dobré, tak 26.8 jdem zas na další očkování... a 2.9.jdem na kontrolu na neurologii, tak jsem zvědavá, jak obstojíme. Jinak nemoci se nám zatím přes léto vyhýbají (tuk tuk).
@bera28 : beruško jak to zvládli ty tvoje dětičky, když dostali velké postýlky, nechtěli v nich usnout a blbli vid...za jak dlouho si pak zvykli a začali normálně usínat? Už je to asi dobré, abych se na to připravila, čas koupit kubovi postýlku se blíží. Dnes chtěl sám po obídku, že bude spát v mojí posteli. Přes varování z ní 2x vylezl a šel si hrát, po třetí sem ho chytla a šup s ním do jeho postýlky. Vztekal se a brečel, ale byl unavený a během 5 min byl tuhej...To bude asi boj... 😅

bera28
19. aug 2010

Hotaska, tak to fakt bude vážnější, než měl Kuba 😔 😔 Nám jenom řekli, že intenzivní RHB by to šlo napravit. Je ale pravda, že lékaři raději říkají horší varianty, než že by chtěli někoho chlácholit. Což pro nás, rodiče, není v danou chvíli dobré, ale zase zpětně je vlastně bezva, když je nakonec realita mnohem lepší, než původní prognoza. Budu držet palce, ať to platí i u vaší holčičky!!
Synovec se narodil také předčasně (32 tt), ale musel jít ven akutním císařem, protože se v břiše zamotal do pupečníku a dusil se. Takže těžká hypoxie, Apgar skore snad max do 5, nefungovalo mu zprvu skoro nic 😢 Ale domů šli ještě před termínem porodu. Prodělal strašně moc operací - oči, varlátka, nohy, kýly, má nefunkční štítnou žlázu,...no prostě je toho fůra. Ale jinak je to takový pohodář a hrozně ukecaný (to máme asi v rodině🙂🙂)

nanya
19. aug 2010

@vladimuraz - tak já taky doufám, že ty bolesti přejdou a nic to není, jen mě zaráží, že když mi skončí MS, tak jsem schopna špinit po dvou dnech třeba 3 dny, pak 2 dny nic a pak zase jeden den špiním, už to ale není červené, jen takové dohněda. Navíc já jsem už od porodu 16 měsíců a pořád to občas bolí, Dr. jsem už volala, na gyndu jsem objednaná 9.9., tak držte palečky. Snad to nic nebude. Jinak jizvu sice v kalhotkách mám, ale je hnusná. Jo a jestli se můžu zeptat, proč tu jizvu máš od pupku dolů? To se přeci dělalo kdysi ne? Nebo je to proto, že jsi ji takto už měla udělanou při prvním císaři? Protože jsem slyšela, že když je druhý císař, tak se řeže ve stejném místě první jizvy. Jo a jestli někdo blbě čumí, zvlášť baby, tak si jich nevšímej, já jsem držka a řekla bych jim: "Co čumíte?!!!", prostě narovinu 😀 A jak píšeš, hlavní je Hyneček 🙂 Je prostě k sežrání a k umuchlinkování 😵

@simicak - já si myslím, že 65cm není u holčičky až takový problém. Ono zase na druhou stranu, co nemá Viki v délce, má v hlavičce, je strašně šikovná. No a ty kvasinky ti opravdu VŮBEC nezávidím, ale myslím si, že obyč. sprcha nestačí, ten gel, co jsem ti psala, se může jemně zavést i do pochvy, je přímo prevence proti těm kvasinkám a je fakt, že od té doby, co ho používám, mám klid. Já bych si asi připadala pořád špinavá, kdybych se dole něčím neumyla 😕
No a to mě ani nestraš, že by to, že máme kluka, byl důvod, že druhé dítko nebude. Můj mi ale zase na druhou stranu říkal, že by chtěl tentokrát holčičku. Já fakt nevím, mi připadá, že i když se stále ohání těmi financemi, že se stejně nejvíce bojí, že by se to opakovalo ☹ On to sice na venek nedává moc znát, ale od té doby, co jsem porodila předčasně a nevěděli jsme, co vůbec s malým bude, bylo to pro nás všechno tak "cizí", já v té době neměla ani tucha, že se dá vůbec takové děti zachránit. Manželovi začalo škubat v oku, škubalo mu, a to fakt nekecám, 3 měsíce v kuse, než se situace trošku uklidnila. On mě pořád uklidňoval, že všechno bude v pořádku, ale já vím, že uvnitř se tím užíral snad více než já a teď se prostě jen bojí, že by se to opakovalo. Navíc, když vidí, že si věčně stěžuji na podbříšek, že mě píchá tam a zase tam, pak slyší, že mám obrácenou dělohu, pak zase pokroucený vaječník, já se mu vlastně ani nedivím, že se bojí a narovinu mi řekl, že se bojí i o mně. Co by bylo s Danielkem, kdybych musela celé nebo část těhu. proležet, jakož tomu tak bylo i u prvního těhotenství. Ach jo. Ale když já cítím, že chci 2 děti. Já už nemám žádný jiný cíl, než mít děti a najít si pak práci a žít pro ně a s mým mm. Jo a rodila jsem dříve proto, protože mi malého přestala pacenta, tuším už od 20tt, vyživovat, ale to nikdo netušil, jen mi dr. ve 20tt na velkém UTZ řekla, že je o 3tt menší. Navíc jsem v 5tt krvácela, pak hematomy, pak děloha nízko, dráždivá, atd atd., pak vysoký KT, pak brnění rukou, otoky.... Prostě těhotenství pod psa. Ještě, že mi nebývalo zle.

@berryvajt - je fajn, že se snažíš odsávat, ale zase, aby to nebylo nad tvé síly. Pro elektrickou odsávačku jsem všemi deseti, i když to stojí fůru peněz, ale až budeš mít slečny doma, tak se to určitě oplatí, nejen, že jim dáváš to nej., co můžeš, MM se lépe tráví a upravuje se podle potřeb miminek, a také dodáváš imunitu, co nedostaly z placenty tak, jak by se tomu stalo při porodu v 9 měsíci těhu., ale také když si spočítáš, kolik by tě pro 2 děti vyšlo UM, tak ta odsávačka je za pakatel. Určitě bych šla do dvoufázovky Medely se dvěmi nádstavci. Držím palečky, aby se mlíčko co nejdříve pořádně rozjelo a pak to tak vydrželo. A koukám, že holčičky jsou velmi šikovné. Danielek mi taky nejméně týden netoleroval mlíčko, ale pak to z ničeho nic rozjelo a už šlo vše k lepšímu. Posílám holčičkám hodně síly.

@bera28 - gratuluji ke spaní ve velkých postelích a držím palečky, aby to tak už zůstalo.

@tanav - jsem moc ráda, že se vám tak krásně daří. Alex je šikovný, že si našel nožičky, toto nám trvalo děsně dlouho, než na to přišel. Gratuluji ke kontrole očiček. Užívej si broučků.

No a u nás nic nového, malý zrovna spí. Byli jsme venku, kde mě krásně překvapil, pouští se čím dál více a už udělal i přes 15 krůčků sám 😉

bera28
19. aug 2010

Táni, gratulace k pokorkům i pěkným výsledkům 🙂 🙂 Myslím, že už by ses mohla postupně toho strachu zbavovat 😉 Alexík je velký šikula.

@kikimaruska, my to měli s přesunem do velkých postelí na etapy - ke druhým narozkám dostali svůj pokoj, takže jsme je tam přestěhovali i s malými postelemi. To bylo v poho, krásně tam spali, až do té doby, než se z nich naučili vyskakovat a blbnout jak dva šíkeci. takže jsme okamžitě zakoupili velké postele, ale z nich utíkali za námi do obýváku a usnout v nich nechtěli. No a když už usnuli, tak se zase v noci vzbudili a šup k nám do ložnice. Takže jsme je dali zase do malých postýlek, ale k nám do ložnice, aby byli pod dozorem, jkdyby zase chtěli vyskakovat. No a když se šlo spát, tak jsme tam dali Anetu, počkali až usne a pak k ní přenesli Kubu, který mezitím usnul v sedačce v obýváku. Jak tam šli oba naráz, tak se žádné spaní nekonalo a řádili jak diví - svlíkačka, tancování, atd. 😀 😀 A teď, jak sjme se vrátili z prázdnin, sami šli do velkých a úplně bez problému. Dokonce i po obědě - lehnou, usnou 🙂

mata299
19. aug 2010

ahojte, kočky bola som dnes na neurológii, počas vyšetrenia sa neurologička tvárila, že je všetko ok, akurát mi kázala, aby som malého polohovala viac na pravú stranu a držala ho čo najviac v postieľke na rovnom a fixovať mu hlavičku, aby ju mal rovno, vraj počkáme ešte mesiac a budeme chodiť cvičiť...doma som si v správe prečítala, že má príznaky ľahkej CKP a torticollis...pri usg je napísané...ľahko asymetrická dilatácia a PK plecxy su v norme a aj IHF....vôbec tomu nerozumiem, neviete čo to všetko je?som hotová ☹

dera
19. aug 2010

@mata299 Ahoj Maťka, aj my sme začínali s podobnými diagnostickými výrazmi. Ale Torticollis sa upraví cvičením a aj ostatné pohybové zdatnosti - Vojtovka bola pre nás osobne super vec. Neboj sa, bude to dobré. Nám po pol roku povedali, že máme Kaufmanov syndróm - narástla by nanajvýš 100 cm - tzv. trpaslíči vzrast.Na genetike sa nič nepotrvdilo. Aj to nám lekári oznamovali diagnózy irnix dirnix iba tak, že dnes je štvrtok a svieti slnko 🙄 . Malá je zdravá, všetko sa postupne poupravovalo. Dobehli sme čo sme mali. Niečo šlo skorej, niečo neskôr. Ale myslím že aj donosené bábätká už nie sú tabuľkové. Držím palce a taká mini rada: " Jasom sa lekárov pýtala na všetko,keď niečo povedali, napísali, pýtala som sa až som im asi liezla na nervy. Ale bála som sa všetkého. Teraz sme v pohode. Držíme palce.

simicak
19. aug 2010

Ja vubec nevim,co jsem ted vse precetla 😀 😀
Mata,vubec neporadim s temi nazvy,ja bych se ze tpala doktora a otravovala bych tak dlouho,dokud by mi to nevysvetlili. Me si taky vzdycky uziji,ja se ptam uplne na vse!!!!!

berryvajt,holky jsou teda sikulky a domu pujdete mozna driv nez za tri mesice! Oni rikaji,ze se pousti v dobe,kdy se meli narodit,mi taky rekli 3 mesice a nakonec jsme sli driv tusim o 2 nebo 3 tydny 😉 Jak budou v pohode,budou pekne papat,tak se proste jde 😉 Ubehne to jako voda,uvidis. Ja taky mela avent rucni u prvni dcery a za hodiny dve kapky snad,el.jsou fakt supr a dobra investice!!!

Bera,supr se svistema ze spi. U nas zase opak. Vicki mi huci do Verunky,ta usne vzdycky jako prvni a Vicki tam jeste hodinu jeci 🙄 Ale pak jak usne,tak spi do rana!!!!!!

Jinak my za 2tydny letime do Irska na 10dni k mym rodicum,ja a holky jenom,na prazdniny,tak se docela testim,jen teda to letadlo,ja tak nesnasim to litani,ze mi je uz ted spatne. Takze u nas kdyz se vybira dovolena,manzel se taky boji litat,tak krom financi se kouka,jak dlouho to leti.
No nic,koncim,protoze ty dve ludry hromske se mi tu bijou a rvou jak paviane. Rvou se o CD a Vicki skupe Veru vlasy a ta na nich lezi a neda 😀 😀 🙄 🙄

simicak
19. aug 2010

Jo a mame dneska korigova 1 rok,posunui mi kontrolu,takze jdem o mesic pozdeji a to ma mit krev.testy,jenze mi to posunuli zrovn ana dobu,kdy jsme v Irsku a dalsi je az volne na konci zari,takze jdu pristi tyden k nam na klinicu aspon na vazeni.