Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

argousek
6. nov 2009

tinuskaha zkus se domluvit s praktickou, však vám musí udělat před operací také nějaké odběry, tak musí vědět, jestli se to může nebo ne. Já osobně bych to odložila až po operaci 😉

adajar
6. nov 2009

Ahojky holky tak mi porad bojujem z mlickem, ale zacali jsme prikladat bez kloboucku a dneska vypil 20ml. A jinak kloboucek uz nechce jupii. Jinak mame asi malou rymu nebo nevim v noci jsem odsala a dneska jen malinkato a ted uz nechrci.

bera28
6. nov 2009

Milo, jukla jsem na fotky, holky jsou fešandy. A Kája je veliká, to zírám.
Denisee, stoupá si tak, že je ve dřepu, rukama se opírá o zem a pak se postupně poušít a zvedá. Včera to předvedl ještě jednou a pak už mu to nešlo. Dnesa ráno se taky snažil, ale pak se mu povedlo stát bez držení, když se pustil stolu. Ještě to bude muset pořádně trénovat.
Tinuskaha, sopuhlasím s Argouskem, taky bych to dolozila až po operaci. Ale pediatrička ti třeba řekne, že to není nutné, tak uvidíš.
Adajar, každý pokrok dobrý 😉

mila01
6. nov 2009

Ahojky.Tak hlásim,že jsem nevydržela,už jsem zpátky od doktora a mám angínu.Takže další antibiotika.Vojta přijede až odpoledne a navíc zítra v poledne odjíždí do Belgie,takže žádné ležení v posteli - musim fungovat. 😠 😠

tinuskaha - já bych se taky radši pordila s tim očkováním,aby to tělíčko nebylo oslabené nějakou reakcí - aby toho nebylo moc najednou.

adajar - vy jste šikulky,zvládnete to.Hlavně v klídku. 😉 😉

Bera - díky,Kája je fakt pořádný kousek,opravdu mi nikdo nevěří,že je nedonošená.

maartinkaa
6. nov 2009

Ahojte, uz sa vam stalo, ze ste v noci zaspali ako maly boh a vsetku starostlivost musel prevziat vas stary 😀 😀 😀 normalne ma nezobudil ani vystrel z dela 😀 😀 😀

inac, co ta prasacia chripka, nebojite sa? my mame ist na buduci vikend do prahy ku kmotre a na nakupy a ja mam z toho vsetkeho dost zmiesane pocity. viete metro a tak, vela ludi, lebo ja som sa zatial snazila vyhybat zaludnenym priestorom ako sa len dalo ☹

adajar
6. nov 2009

bera ja vim taky se raduji, ale zase ted uz ma teplotku no a je protivka taKZE SE ROZJIZDI RYMA. ☹

mila je lepsi kdyz budes mit ATB a vylezis to nez aby jsi to prechodila. Ale je skoda ze nemuzes lezet

maartinka jo stalo nedavno protoze jsem vedela ze je vzhuru a postara se. Jinak praseci chripky se nebojim ale taky nikam nechodim.

mila01
6. nov 2009

jeeee,tak to se mě nestane,protože jsem tady věčně sama 😠 😠

já se také bojim tý prasečí chřipky,proto se bojim i cokoli přecházet,abych neměla oslabený organismus.Zatim fungujem normálně,ale pokud by se rozjela ta pandemie,beru Andrejku ze školky a jsme doma. ☹

bera28
6. nov 2009

Milo, tak to mě mrzí, že marodíš a musíš ještě k tomu fungovat☹ Tak ti aspoň posílám nějakou pozitivní energii🙂
Maartinka, aby to s prasečí chřipkou nedopadlo jako s ptačí. To byla taky panika a pak, naštěstí, nic. Já se nechávám každoročně očkovat proti běžné, takže mám větší riziko nakažení prasečí, ale prý by zase proběhla mírněji. Tak nevím. Zatím se nijak neomezujeme.
Adajar, tak pořád odsávej nudličky. A co dáváš na rýmu?? Já jsem používala Libenar, ale posledně mi vůbec nešly zavřít ty ampule, byla ta čepička blbě vyrobená. Tak jsem přešla na Stérimar bébe a naprostá spokojenost. Jinak kapky typu Nasivin a spol. vůbec nepoužíváme.

adajar
6. nov 2009

bera ja pouzivam libenar na zvlhceni (co pul hodiny radila doktorka) a vytiram nosanek nasivinem pro novorozence. A nechavam ho hlavne sedet v autosedacce. No konecne od 7 usnul chudacek je uplne hotovej a mrzutej.

nanya
6. nov 2009

Ahojky holky,

zrovna mi včera manžel donesl tu knížečku Narodilo se předčasně. Jukla jsem na články, co mě nejvíce zajímají, jako je, kdy začít s příkrmy a očkování. U očkování mě zarazilo, že se nedoporučuje standartní hexa, ale jen nějaká čtyřkombinace, a to z důvodu, že imunitní systém nedonošeného miminka není dostatečně připraven a reaguje na některé očkování míň a z tohoto důvodu má pak méně protilátek, a tím není proti těmto nemocem dobře někdy teda vůbec chráněno 😒 Takže se zbylé očkování z té hexy doporučuje očokvat kolem 18 měsíce věku. Nikdy jsem o tom neslyšela a vy všechny máte asi prcky očkovené hexou že? Tak snad to nebude až tak pravda s tím, že nejsou dostatečně chrányny 😨

fajn
6. nov 2009

ahojte
děkuju za gratulace,strašně to uteklo

Jinak nám přišlo z Metalky jestli chcem Didku naočkovat na prasečí chřipku,ale to jsem odmítla. Když jsem chtěla Synagis tak nám ho neschválili a tady to neozkoušeny nám dají. Dnes jsem byla s malou na kontrole a máme zakázanej jakejkoliv kolektiv .prej ani na hodinu. Mě ztoho fakt jebne, a to je dnes tak hnusná že jak jsme přijeli tak okamžitě letěla do postele. Řvala že chce jít s Andreou do školy a pak že do školky že tam je paní učitelce smutno. Tak takhle ječela asi půl hodiny v autě až jsem ji jednu lupla. To by asi psycholožka ráda nebyla a ještě jsem u toho řvala. Prej nesmíte řvát a snažit se stejným laskavým tónem ...no já ji dám laskavý,s náma se taky nikdo nesral jednu jsme chmatli a bylo. No a už je klid . 😖

Jinak všem gratuluju k úspěchům a Beře ať se brzo uzdraví. Je to fakt blby když si člověk nemůže lehnout a vyležet to.

nanya
6. nov 2009

adajar:

gratuluji k pokrokům v kojení. Jen tak dál 😉 Ohledně té rýmečky, my s tím měli dlouho problémy, až jsem se odhodlala a koupila odsávačku na vysavač, jsem se nestačila divit, co z něj šlo, ručně hadičkovou jsem z něj už nic nevytáhla a myslela jsem, že už tam ani nic není, ale po té na vysavač jsem byla hnedka vyvedena z omylu. Po doporučení jsem Libenar odložila a koupila Physiomer, sice stojí asi 150,-Kč, ale stálo to za to, do týdne bylo po rýmě 😵 Před tím jsem používala i Vincentku, ale ta taky nebyla moc 100%, takže můžu doporučit Physiomer, je to taky výtažek z mořské vody a může se už od narození, Libenar je jen fyziologický roztok. Ale taky se dá no....

adajar
6. nov 2009

Holky jeste dotaz kdyz ma teplotu a tu rymu tak asi cvicit nemam ze. Jsem uplne blba, ale tohle me nenapadlo vubec resit predtim a ted jo.

Fajn no jo no ono to ockovani nikdo nechce vsichni ho odmitaji.
Jinak se ti nedivim ze jsi rvala ja bych asi taky casem vylitla jsem totiz cholerik.

maartinkaa
6. nov 2009

ja tiez revem po chalanoch ako diva, ale inac sa to u nas ani neda ked sa zacnu bit 😀 😀 😀 a nie raz som ich aj preplesla, ale oni su uz voci tomu imunni 😀 😀 😀

adajar, radsej s nim necvic, aj tak toho ma teraz dost.
a ten libenar sme pouzivali aj my v kombinacii s obycajnou odsavackou
nanya, ja som pocula, ze ta odsavacka na vysavac sa moze pouzivat az po dovrseni jedneho roku dietata a vraj je aj dost draha

adajar
6. nov 2009

maartinka ne v nemocnici nez nas propousteli nam rikali doktori ze je nejlepsi, ale musis mit regulaci na vysavasi a stoji kolem 250-350kc.
No koukam deti jsou proste deti.

nanya diky pokud nezabere tohle zkusim to. No ja tu odsavacku na vysavac budu teprv vytahovat pac chropti, ale nic nevytahnu tou hadickovou.

fajn
6. nov 2009

já jsem necvičila,zvlášť když má horečku .Ono se to nepos...když dva nebo tři dny cvičit nebude. Hlavně ať se vám to nerozjede a je brzo zdravej.

Já dokážu vydržet dlouho,ale co je moc je příliš. Když ječí a má důvod jakože když spadne a bouchne se tak jo,ale když ječí pronic zanic . Ráno když už jsem byla ve městě tak jsem kupovala pečivo tam a když jsem platila tak začala znova ječet a vztekat se...to jsem dělala že ju neznám nemluvila jsem no prostě jsem ze sebe dělala debila. Ale pak jsem to prostě už nerozdejchala. Ono se to těm Mudrcům všechno lehce řekne. Ale když na tebe okolí čumí a děcko má pomalu epi.záchvát tak udrž kamennou tvář. To bych ju nejradši zaškrtila ..to by těch kapek na utlumení musela mít asi 100 místo 3.

Teď se mě ptá kde jezdí metro jestli v Praze .Viděla to onehdy v televizi tak jsem ji museala vysvětlit že metro jezdí pod zemí. No a teď se furt ptá kde se ta zem otvírá ..jestli dveřama a jestli jsou tam jezdící schody.

nanya
6. nov 2009

maartinkaa:

tak to jsem neslyšela, že by se snad mohla používat až od jednoho roku, má řízené sání, takže ať máš jakkoli nastavený vysavač na nejvyšší výkon, pořád saje stejně, nepřipadá mi, že by mu nějak ubližovalo, do nosu se nic nestrká, jen se přiloží k nosní dírce. JInak stojí cca 300,-Kč v lékárně. Ta moje je od firmy Nosátko. Ptala jsem se dr. a ta mi ji doporučila, jakož i všichni na netu. Ale, kde je pravda v tom, zda neublíží, to fakt netuším, ale nám moc pomohla. Myslím si, že ta investice stála za to.

nanya
6. nov 2009

adajar:

ale musím se přiznat, musela jsem tu odsávačku na vysavač ještě vylepšit, takže se zkládá jakože ze 3 odsávaček 🤐 Ona se opravdu jen přikládá k nosní dírce a Daníček prostě neuleží, hýbe hlavou do stran tak, že není možné mu tu odsávačku k dírce přiložit. Takže jsem rozebrala tu hadičkovou, použila hadičku, kdy jeden konec jsem použila k té nosní, zasunula do toho otvoru, co se má přiložit miminku k nosánku a na druhý konec hadičky nasadila nádstavec z odsávačky Chicco balonkové, je krásně gumový a nemůže mu ublížit. Takže mu to strčím do nosní dírečky, nasměruju dolů, kde se nejvíce soplíky shromažďují a můžu odsávat. Já vím, zní to děsivě. Ale jinak to nešlo.

adajar
6. nov 2009

fajn no prave jako ja si rikala ze ne on ma jen zvysenou teplotu, ale zase se bojim aby mu to neslo pak na ty plice kdyz uz si prodelal zapal plic a tak.

fajn promin musim se smat jak to popisujes jinak je mi to jasne ze protebe to sranda nebyla ja ani nevim co bych delala. Hele neni ona sikovna zvedavka??

Ale abych vas pobavila nas tatinek spinka a malej tady hejka ja ho musim nosit a jestli bude chtit tatka obed at si nekam dojde. 😀 😀 😀 Pac Danysek se budi porad.

maartinkaa
6. nov 2009

nejako som to este nestudovala na nete, o tych odsavackach, len mi to niekto hovoril a 300 korun sa mi ani vela nezda, lebo ked maju deti sople tak by som dala hned aj 1000 aby ich nemali 😝

a kricim len po tych starsich samozrejme 😀 😀 😀

adajar
6. nov 2009

nanya jeste ze mam doma vsechny 3, ale nastesti Danysek zatim drzi. A uz jsme zase vzhuru a hulakame no nic jduu si ho vzit k sobe.

adajar
6. nov 2009

maarinka normalne ji koupis v lekarne na nete ti nabydnou ty drahe samo sebou taky. Ale myslim si ze staci uplne tyhle.-

petrach
6. nov 2009

ahoj kočky,

milo máš pravdu že jak se to přechodfí,není to dobré..ja se te prasečí chřipky taky bojím.s malím chodíme max ven a k našim,žadne navštevy,max rodina a jen ti zdraví 😉 tak bud aspon v teple,skus poprosit tchyni,at holky pohlída a lehni si

adajar jste šikulky s kojením,vydíš jak si sám řekne co potřebuje a že nechce klobouček,je to pašák

marti máme taky odsavačku na vysavač od firmy Nosatko,naše dr říkala že je šetrnejší jak ta hadičková,tou mužeš v nose ublížit,ja než jsem šla odsavat,vždycky jsem kapla nekdřív ten Libenar,nebo ted už mu davam sprejík Mar,mořskou sul a krasne se to uvolnilo

adajar při teplote se nemá cvičit,chudatko male,at se brzo uzdraví ☹

fajn ja bych to očkovaní taky nedala,mamka ho mají povinne v praci,delá v nemocnici a všichni ho odmítli,i primář a sam jim řekl,že to ma pry vedlejší učinky jako prase..pry po tom lidi i ochrnou 😝
Dianka ti dava kapky co? jestli te to uklidní tak řvu taky,po Elišce,občas me tak točí že se to nedá a vybuchnu,zrovna včera večer..
musela jsem s ní přestat komunikovat,abych neřekla co by me mrzelo,zase šla ven že u baraku a nemohli jsme ji pak najít,byla u kamaradky a nikomu nic neřekla,pritom jsme to řešili snad stokrat.že se o ni bojíme,navíc byla tma a ona došla jak vítez v 18 hodin,my ulítaní,obvolali jsme kde koho 😠 ☹

tinus asi bych se poradila s dr,nebo na neonatologii,skus zavolat,ale asi by mohl byt pak oslabeny,to je fakt težko říct,,znaš dr,každy řekne neco jineho 😒 a jak se jinak máte,jste zdravučcí a co malí??

jo a u nas navařeno taky nebude,ted jsem došla s nakupu,mame to pekne daleko a než to obejdu tak nestíhám nic,malí ted spí v kočaře a už desne dlouho,ten už spát asi dnes nebude 😝

fajn
6. nov 2009

adajar podlož mu postýlku ať ji má v hlavě víš. Já jsem vzala od manžela v dílně dva špalky ale stačí knížky. A teď ji dám někdy když má kašle a sople pod matračku velkej polštář a je to nejlepší ,spí na rovnym a přesto z kopce.

No ono to fakt sranda není ,kdyby tohle dělala Andrea tak je jedináček ☹ 😠 😒 😖 😢

mispuli
6. nov 2009

ahoj holky:odsávačku na vysavač máme taky a jsem za ni vděčná,balonková nefungovala ani u jednoho z dětí a hadičkovou jsme pak stejně začali dávat na vysavač,protože jsme jinak nevytáhli všechno a přijhde mi,že je opravdu šetrná,tím,že ji dáváte jen k nosu 😉

fajn já tě naprosto chápu,přijde mi,že poslední dobou jen pořád řvu,taky si vzpomínám,že mám obejmout dítě a vysvětlit mu,že se to nedělá a uklidnit ho,jenže na naše děti to nějak nezabírá 😝 ,nedávno jsem táhla honzise za kapucu,protože se blížil už po několikátý potajmu za míšou a chtěl jí brát čepici,normálně by mi to nevadilo,ale byla na zavázky,takže ji škrtil 😅 ,a ještě jsem mu přisadila,naprosto znám přesně ty situace,kdy se rozčiluje pro nic za nic nebo kvůli naprostý kravině,včera dělal jak zjednanej,že budou krysáci jako večerníček až ode dneška a on už je chtěl včera,pak zase ječel,že už nebude inspektor fousek,schválně bušil hlavou do televize a ječel,že má bebí,takže tatka mu ukázal pásek a mlasknul s ním a bylo po řevu,ale byl v tu chvíli na zabití,do toho je poslední dobou nějaká protivná míša,takže fakt na mašli,jak včera říkal tchán 🙂 😀

jinak když byli nemocní tak jsme necvičili

fajn
6. nov 2009

mispuli přesně na zabití.

Naučila se poznávat hodiny zatím jenom cely ale nevím kde. V pondělí spustila strašnej ječák že ona chtěla jít spát v 5 a už je 7 co má dělat. Tak jsem ji půl hodiny vysvětlovala že nikdo nechodí spát v 5 ale v 8 že i děcka ze školky tak chodí. No padla 8 a už byla v pokoju i měla vyčištěny zuby 😀 no ale šlak by mě trefil. Taková hovadina a ju to vytočí na celej večer.

mispuli
6. nov 2009

tinus:pokud chceš,písnu ti do IP telefon na mudr.Škvoránkovou do očkovacího centra v Motole,ta ti určitě poradí,specializuje se na to,i doktoři se s ní radí,od jedný mudry mám číslo

adajar
6. nov 2009

fajn ja mam postylku podlozenou uz co jsme prisli domu ( doporuceni z bnemocnice) Ale doktorka rikala aspon dneska v autosedacce je to nejlepsi tak snad mu bude lip chudatku.
Jinak ti to verim s tim jedinackem.

tinuskaha
6. nov 2009

petrach

maly sa ma dobre,zacali sme pred 3 tyzdnami s prikrmami.Chutia mu.Ked vidi ako mu davam lyzicku najprv sa usmeje 🙂 Stale sa mi neotaca a ani nechyta hracky ale to uz neriesim.Pride to neskor.Stale cvicime vojtovku.

V pondelok budem volat na JIS prednostovi aby mi poradil co s tym ockovanim.Ci pred alebo po operacii.

argousek
6. nov 2009

adajar já bych taky rozhodně necvičila, pokud mu není dobře 😉
Jinak my taky používáme odsávačku na nos doteď, Adámek se ještě neumí vysmrkat a když má rýmu, tak mu to raději vysaju než by mu pak zbytečně píchali ucho a vysaje se s tím opravdu dost, já jsem s ní také spokojená

jinak prasečí chřipky se taky docela bojím, omezili jsme kolektiv. Bojím se kvůli Adámkovi, imunitu má sice dobrou, ale když začne stonat, tak hned musíme stříkat ten budiar a kdo ví, jak by se s tím vyrovnal, když má tu bronchopulmonální dysplazii plic. No a samozřejmě se bojím i kvůli mně, protože člověk neví, jak by to zvládnul ten prcek ve mně. Každopádně očkování taky neplánujeme, jen nebudeme vyhledávat velké množství lidí.

jinak náš Adámek je taky na zabití. Dneska dopoledne vlez s bačkůrkama do sprcháče, tak jsem ho odsud vyhodila, že tam se chodíme jen mýt a v bačkůrkách se tam nechodí, tak stropil hroznou scénu se srdceryvným pláče, že si manžel myslel, že jsem mu nařezala
😅