Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

tinuskaha
1. dec 2009

petrach ano prikrm zje,vcera som mu dala na olovrant aj jablkovu vyzivu,predvcerom vecer trosku kase.a predvcerom v noci som ho kojila skoro kazdu hodinu co som nechapala lebo on mi uz dobre 2 mesiace spi celu noc.vcera v noci sa zobudil o 3:30 a nakojila som ho,o 6:00 sa zobudil zas a zase som kojila potom az rano o 9tej.davku prikrmu som nezvysovala stale davam rovnako.no uvidim co mi zajtra povie dr.

pavcik
1. dec 2009

No ve vaně to chci taky zkusit ale máme jí malou a tam si moc Maty nezaplave 😀
S těma chlapama je to fakt všude stejný.Ale já to mám relativně v pohodě...většinou jasno..občas nějaký ten mráček 😀 Ten můj má taky hromadu koníčků a taky z nich nepovolí. Chodí plavat (tam odjel momentálně teď),pak chodí cvičit do posilky,pak cvičí každý den doma a chodí s kámošema pařit. To paření není tak častý ale .... já furt doma, vše šlo stranou. Dneska jsem byla poprvé od porodu u kadeřnice 😎 na 20 minut.
Jako stará se bezvadně. Vždy mi řekně ať si jdu taky po svym ale mě to nedá. Nějak bych se nabavila. Byla bych pořád myšlenkama u Matyho.
No ale taky večer padnu za vlas a na nějaký ten intimní život není ani pomyšlení. Nahlas si nestěžuje ale skoro každý den si rejpne že to není jako dřív 😠 no tak aby pochopil že fakt padám na hubu tak mu občas vyhovim 😀 (vim,zní to komicky) a to třeba v 1 v noci ..teda vlastně už ráno a sám pochopí že to asi neměl vyžadovat,páč to není to pravý ořechový. Tak nedávno pronesl větu že teda na mě nebude tlačit že až budu chtít tak budu chtít 😀 ale pořád držkuje a pod vousem něco remtá 🙂
Ale já mám fakt štěstí v tom,že se stará,zajímá a pomáhá mi nebo se aspoň zeptá zda li něco nepotřebuju.
Zpočátku jsem teda hodně vyžadovala pomoc ale teď už jsem si tak navykla a vytvořila systém,že jeho pomoc i odmítám. Matýsek už je zlatej. Občas teda má svý dny ale kdo ne,že?

petrach
1. dec 2009

devčata tady se to rozepsalo 😀 jindy píšem stranku tyden,z toho teda pulka bude moje 😀 ..jen tak dál 😀 😉

tinus to je divny,asi mu nejede jen mlíko,jsem zvedava co vám řekne dr zítra,dej vedet..

pavcik 😀 jako bych četla o nás 😀 ono to přejde,až budou kluci vetší..
ja teda ješte nejsem ten tip,co si to doma užívá,u Elin jsem od 18 mesícu mela na 4 hodiny denne praci..ted jsem se zařekla,že už další nebude a Šimulku si užiju,kor když byli problemy,ale už zas pokukuju po práci...
jsem řekla tchyni,že ji budu střídat sem tam v obchode a ona bude s deckama 😉 a pry jo...

kikimaruska
1. dec 2009

Dobrý večer 🙂 , teda vy jedete.... s kojením Vám neporadím...já jen odsávala a krmila z lahvičky, jelikož se nám přisátí a rozkojení nepodařilo... Chřipka pomalu ustává, ale i tak pořád kašlíkuje...ale aspon už vykašláváme hleníky...a bude líp a líp. A co další marůdci....zlepšuje se to? Jinak Kubík už dlouho na tv nekouká, a když tak ho skoro nic nezajímá, ale babi ho naučila v neděli na Barandově na Teletubies (ani nevim jak se to píše) a to si vždycky sám sedle na gauč (už tam umí vylézt lupínek), sedne si, opře se, roztahne nohy a upřeně hledí....od začátku až do konce a když tam je to sluníčko, tak se řehtá a řehtá...no, už víme co za DVD přinese Ježuch...ikdyž maminka sehnala další české pohádky a Maxipsa Fíka 😀 toho mám ráda zase já 😀

petrach
1. dec 2009

maruš i tak je to uspech..je ješte malí..tu znelku milují všechny deti,Elin vždycky zpozornela a hledla a jak skončila tak si dál hrala..ona do 4 let vubec u tv nesedela,nedokázala sedet v klidu 😀

Šimonek ten kuká sní na pohadku,ale to zas nechcu já..
ted má novou zabavu,rád se dívá z okna ven...

kikimaruska
1. dec 2009

Peto on když byl malinkatý a první měsíce doma strašně pořád brečel a brečel, pokud tedy nejedl, nebo se nevozil v kočárku...., tak ležel třeba v lehátku s náma v obýváku a zabavil se "koukáním na televizi", zaujalo ho jak se to tam hýbe a mluví a pak vždy usnul...Ale bylo to opravdu krátce....a pak když už si sám začal hrát, tak tv uplně vypadla...jen byl zvyklý usínat ne v klidu, ale ve šrumu,,,,tak jako to měl v nemocnici a doted nemá rád uplné ticho...a třeba když venku projede záchranka a on spí, nerozhodí ho to...zná ty zvuky. Kamarádky klučíka to vždy vzbudilo. Ale na ty Tabísáky jednou týdne kouká....a hromadu dětských DVD tu má maminka pro sebe...a třeba si něco zapne, když kubík spí a ona žehlí 😀

kikimaruska
1. dec 2009

Jo z oken....no t mi povídej, Kubík vždycky vyleze na postel a straší v okně klidně hodinu, a plácá a víská, povídá...navíc tady u rodičů ma za oknem kocour misky se žrádlem a často tam leží, tak se na nej směje a něco mu vždycky vypráví... 🙂

andulka4
1. dec 2009

jé vy řešíte TV....tak to u nás je to horor :( čumí na TV furt
zná všechny postavičky ze všech seriálů a první co ráno řekne je "maminko pušť džimdžem" 😠

Kikimaruško a co u vás nového? jsi tu dlouho nebyla

kikimaruska
1. dec 2009

andulko: jé, Jim Jam sem měla ráda, ale tady ho nemáme. Nového....no na 99,9% se asi vyplní proroctví neuroložky, že budeme do Vánoc chodit... Den ode dne je znát, že chodí víc a víc sám po dvou...a lezení je jen jako doplněk, nebo když se chce někam dostat rychleji. Váha stejná 9 kg a 75 cm délka...dneska mi zrovna přišl overálek na 18 měs. a jsem se zasmála, ten overálek je o hlavu větší než sám celek Kubík... 😀 , a to tam neni hlava....no ještě si do něj doroste. Jinak bydlíme u rodičů...a uvidíme časem co dál... Neurologie nás čeká po Novém roce a v lednu zase třetí Prevenar... A co ty a prckové...už dva 🙂

andulka4
1. dec 2009

no D je šílená střela....jsem z něj unavená a utahaná
vůbec nevím jak to těhotenství zvládnu

tinuskaha
2. dec 2009

ahojte takze moja dr.mi skoro nic neporadila,prve co mi povedala bolo ze ci nam ma predpisat UM,naco som jej odpovedala ze ja mlieka mam,len on cez den strajkuje.vravela ze mlieko by mal papat este 3xdenne.teraz sme dosli domov a dala som mu prsnik v pohode sa prisal a potom este druhy ale z toho len trochu.tak som rada len neviem ci vecer nebudeme zase bojovat ☹ este vravela ze mam si odstriekat a dat mu na flasu vysvetlila som ze flasu nechce,ze ked mu davam caj(obcas)tak len cez striekacku.povedla ze nech mu teda odstriekane mlieko davam striekackou.a ked som jej povedala ze v noci prsnik neodmieta tak len poznamenala:nevimenil si on noc za den?

petrach
2. dec 2009

tinus to ti moc nepomohla co? se mi nezda,že by si přetočil den s nocí v 10 mesících,to delají spíš miminka ne?
bude to boj,skus třebas lahev co má savičku nejvíc podobnou prsu..dobra je Mam,je protikoliková a termo..
a budeš muset přes den davat příkrmy,pokud bude stavkovat..možna to bylo nečím co ho trapilo,nebo jsi neco snedla..nerkdy to nechtejí u menzes,že jim to nechutná..tak držím pesti..

petrach
2. dec 2009

a co naše holky marodné 😨 denise,Maruška,Viktorka..jak je??

denisee
2. dec 2009

Holky, tak mě už je od včera líp, Vojta ještě chraptí, ale zatím ťuk, ťuk 🙂 . Dnes odjela tchýně, nakonec to proběhlo v pohodě. Něco koupila manželovi i já si k vánocům vybrala 🙂
Jdu žehlit ☹

jecidlo
2. dec 2009

petrach: dik za optani, rano 39, tak uz jsem vymekla a sla k doktorce, udelala ji ten test jestli je to virove nebo nakterialni a vyslo ji ze virove,takze vydrzet a prijit se v patek ukazat, ale jen co jsme prisli dom, tak byla bez teploty, a bylo videt, ze uz ji je lip, tak snad to vydrzi a horecka se zase nevrati.
jo jo me taky ceka zehleni 😠 ale davaji Preslapy, tka snad se pobavim

petrach
2. dec 2009

ja žehlím u ružovky 😀 ale sušáky jsou plne pořád 😠

denise tak snad už ti bude líp,ono se blbe funguje když jsi nemocná s dítetem 😒

jecidlo to já bych vymekla hned po první noci,jsi fakt dobrá,že to tak ustojíš..ja lítám i s kašlem,pořad mám hruzu že mi onemocní..až to přeháním,ale nejde to překonat
prosím te daváš prckum i piškoty klasika? sem je včera skoušela že do vyživy a vubec nezmekli,snedla to nakonec Eliška,malí by se dávil a dala jsem mu ty sušenky detské z lékarny..

jecidlo
2. dec 2009

Petrach: ja jsem byla hotova jak meli horecku poprve, ale to meli aj prujmy, ted to byla jenom horecka...dychala ciste, to mi prislo hlavni. A kaslem bych sla taky, to nevis jestli nema chycene prudusky nebo neco.
Ne normalni piskoty nedavam, ja myslela, ze se jeste nemaji, ze je v nich cele vajicko, kvuli alergiim. Ja jim do vyzivy nic nedavam, ale susenkama se cpou docela dost, tak v prubehu celeho dne, nebo kdyz jsou protivni, ale Matej to moc neumi, strci si to cele do pusy, jak je na vsechno rychle rychle a pak se davi, Maruska to umi krasne, prvne si ju prohlidne, lehce ocuca a teprve postupne odcucava.

Tinuskaha: no ono se to nekdy stane i v tomhle veku, je to podle me spis, ze v noci se fkat napapa a pres den nema hlad. zkus natahnout to nocni kojeni a podle me se to srovna.

petrach
2. dec 2009

jecidlo on ty piškoty jí asi jako Matysek 😀 takže mu dam radšo občas s mlíkem,nebo vyživou,at má i ten lepek..
my jsme dostali piškoty pry bez lepku,ale nepřišli mi jiné,než ty obyč..už mu je davat nebudu..

skukla jsem C-papík a našla tam hodne známích detiček 😉 krasné fotečky

kikimaruska
2. dec 2009

Ahojky, nakukuju, řešíte piškoty, já dávala nejdřív dětské sušenky a sunarky, ale drtila sem je nožem na hrubou mouku a to dávala do kaše nebo přesnídávek, do jogurtů. kubík se je sám naučil jíst i rohlík strašně pozdě, dlooouho to neuměl a nejprv nechtěl zkoušet a pak se dlouho dávil. Ted už je chroupe ukázkově. Co do něj ale nedostanu, tak ovoce, kousky...to na něj zkoušíme fígle, že dáme do misky a on si to bere sám, zkouší, olizuje...ale pak to tam vrátí a krmí tím nás a má z toho srandu, ale sám to nesní. To mu musím ovoce pořád nahrubo šrotit, jinak neeee. Obdivuju třeba 8 měs.mimi, co si sami schroupnou jablko, švestku, nekrarinku, prostě co se jim dá do ruky...a my nic 😒 .

jecidlo
2. dec 2009

Petrach: jeee nasla jsem tam maminku co byla v podoli se mnou, dost jsem na ni myslela jak dopadli, jsou 24tt a vypada to, ze jsou uplne v poradku 😵 😵 😵
jeste je tam jedno miminko na ktere nemuzu zapomenout, rada bych vedela jak dopadli oni.... 😔
z zehleni ani z koukani nic neni, chodim stridave utesovat Marusku, jeste nejak neni ve sve kuzi a nechce spat 😒

jecidlo
2. dec 2009

kikimaruska: no jablicko do ruky uz jsem taky zkusila, ale skoncilo to malem udusenim Mateje, on vsechno desne hlta, tak s tim radeji pockame, ale rohlik mu jde, sice ho nesni, ale rozzuzla a rozdrobi dokonale 🙂
Takze Kubik dostava ovoce porad jako presnidavky jo?

petrach
2. dec 2009

maruš ja to ani neskouším davat do ruky,ješte neví co s tím..abych ho pak křísila ,až mu to zaskočí,na to nemám nervy

jecidlo taky jsem si početla,s nekteryma si píšu 😀
píšeš si o detech takové ty udaje co kdy ,vahy,pokroky?

ja si vedu deniček,co byl v nemocnici,tak má každy den,pak už jen kontroli a atd..
jedna dobrá duše ted chce vydavat letačky pro maminky nedonošenatek do porodnic,chce tam příbehy a pocity,ale nejak to nemužu dat dohromady..je to asi moc čerstve a lepší se nebabrat..fotky dát mi neva..no musím na to nabehnout,když jsem to slíbila

bera28
3. dec 2009

Ježíš, vy jste se rozepsaly😀 To nestihnu přečíst!
Pavcik, a chystala jsi se chodit do Juklíka nebo někam jinam??
Hokĺky, co se týká kousání ovoce, tak to u nás taky nehrozí. Kuba vůbec ovoce nemusí, tam jsem ráda, když do něj dostanu přesnídávku a Anetce to zase hrozně dlouho trvá, než to rozkouše, tak ta ho dostává třeba nakrájené na kousíčky nebo nejlépe banán na kolečka.
Jo a ty piškoty dávám obyč a dřív jsme měli amarantové z DM, ale jsou tvrdší, než klasické a to jim moc nejelo. Jinak chuťově mi přišly stejné.
Jecidlo, ještě že už je Marušce líp.

My byli dopol s Kubou na RHB, měl to i s Dr., tak mě opět ubezpečili, že fakt chodit bude, ať to už vůbec neřeším. Už od dveří jsem hlásila, že 14 dní necvičil, tak to prý vůbec nevadí. Že s ním nemusím cvičit a stimulovat tak moc, jak to dělám. Třeba ta stimulace stačí 1x na každou stranu a když jsem jim řekla, že to s ním trénuji 12x, tak vyvalily oči a jen zíraly. Že prý je to moc. A to jsem ještě přišla s tím, jestli by neměl jet do lázní, tak tam že posílají děti, které to skutečně potřebují (což jsem si samozřejmě myslela, že to přeci Kuba potřebuje🙂), což prý není jeho případ. No a protože teď nebudou svišťové od ledna do března plavat, tak jsem ještě vymyslela jízdu na koni, a to už mě málem ukamenovaly, že opravdu až tak intenzivní terapii nepotřebuje. Tak teď musím zbrzdit 😒 Denisee, asi jsou u nás na RHB pravý opak té tvé rehabilitační, co?

A konečně se mi podařilo šoupnout nějaká nová videa do éteru, tak kdio chce, ať jukne:
http://www.youtube.com/user/Bera2804#p/u

A teď vás jdu dočíst, ufff.

kikimaruska
3. dec 2009

Ahojky,
jecidlo: no kdyby ty přesnídávky aspon chtěl...sní občas nějakou tu lepší dražší, ale spíš mu je dávám do kaše, aby je snědl. Zkoušíme na kousíčky vypeckované víno, sladké jablíčko bez šlupky atp.ale on vše jen olizuje, max.sní jeden kousek a nechce, si s tím hraje nebo krmí nás. Když mu ho nahrubo rozdrdim, že jsou to kousky...tak je z jogurtu ap.vyplivne 😝 , fakt to musí být přesnídávková konzistence. No a banány, ty nesnáší od mala. Nechce je a nedostanu je do něj, ikdyby měl umřít hlady. A to ho v nemocnici krmili hlavně banánama...no všechny sem je snědla já...on si vzal jen v nejhorším hladu banán rozemletý v čaji....jinak neee. A cokoliv kde cítí banán nepozře. Prej je po babičce, ta je taky neměla ráda...a já se po nich můžu utlouct 😅 . Přitom miluje polívky a v polívce sní normálně velký kusy, jako my dospělí....a přitom ovoce neeee.

kikimaruska
3. dec 2009

bera: tak to jsou dobré zprávy 🙂 , to je dobře...já si ale nemyslím, že třeba ta hypoterapie by u nějak uškodila...naopak je to i kontakt se zvířetem...a určitě by se to líbilo 😉

petrach: taky sem slíbila dodat příběh a fotečky...ještě to dotahnout...jako ty

bera28
3. dec 2009

Kiki, oni ti naši kluci asi na to ovoce nějak nebudou. Kubajz by se mohl utlouc po mase a zelenině. Ale je pravda, že nakrájené bezpeckové víno má taky rád. Ale hrozně mu chutnaly přesnídávky na Kanárech, ty byly fakt mňam🙂 Byly husté a takové poctivě ovocné 🙂 Ale zase přesnídávky masozeleninové, to byla hrůza. Všechno mají jen jako pyré, žádné kousky a výběr tak 4 druhy. Tak jsem to do nich cpala pořád dokola 😒
Toho koně určitě zkusím, stejně mi říkali, že se jezdí jen když je dobré počasí, tak to zas až tak intenzivní nebude 😉

pavcik
3. dec 2009

bera přesně tak. Chtěla jsem chodit do juklíka. Mám to blízko. Jen 2 zastávky metrem

petrach
3. dec 2009

bera to jsou super zpravičky 🙂 🙂
skokli jsme se Šimonkem videa 😉 moc se nám libili,malemu snad ješte víc jak me 😀 pořad na ne neco volal a smál se 😀
ta hipoterapie muže byt dobrá,zase by jste meli neco noveho 😉

bera28
3. dec 2009

Pavcik, taky chodíme do Juklíka a potkala jsem tam už spoustu známých. Je to tam fakt bezva a i herna je super a v létě zahrada. Prostě paráda.
Tak a teď jdu žehlit 😝 Jak jsem četla, tak vy už máte vyžehleno a určitě i naklizeno. Mně tady trčí hora prádla.Děti jely s tatínkem krmit kačeny, tak mám na to klid.

petrach
3. dec 2009

uklizeno mám,to jo,ale do doby než se vratí manža s Eliškou 😝 to si pak říkám,proč si raši nesednu s knižkou 😝

my jsme byli se Šimulou chvilku venku a je tam desní zima 😝
jo a ješte me klepne,malemu začíná byt malá kombineza..to když jsem ji brala,tak mu byla veliká,rukavy a nohavice ma delší,ale od rozkroku po krk je tak akorát 😠 ma to nafest 😕