Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

ani3012
18. dec 2009

tak ja teda neviem..už si začínam namýšlať. 🤐

bera28
18. dec 2009

Pavcik, nechystáš se náhodou na Štědrý den do modrého kostela na půlnoční?? Teda ona je od 22,00 hod.

maatkka
18. dec 2009

petka este raz dakujem za tvoje slova za tvoje pochopenie a za tvoj optimizmus 🙂
aj vam ostatnym aj tebe broni...
dneska sme sa na nej zase raz nasmiali ked sme ju "tajne" pozorovali ako sa snazi obliect a obut
😀 aj ked jej to vobec neslo ale aspon presne vie co kam patri - nohavice cez nohy mikina cez hlavu cizmicky na nohy ciapka na hlavu 😀

pavcik
18. dec 2009

Bera no ještě mě to nenapadlo. My takhle do kostela nikdy nechodili a tak nevím kolik je tam vždy lidí...a nevim jestli Matýsek není ještě moc malinký na takovou večerní tůru...ikdyž je zase pravda že je to jednou za rok. A jaký je tam program??? nějaká mše nebo zpívání koled???

petrach
18. dec 2009

matka od toho tu jsme a Juli je fááát hodne šikovná,no je to ženská,to se hned pozná 😉

ani ono každe díte má jinou reakci,nekdo ji nemá a nekdo jo..u nas byla po prvním očkovaní hrozná reakce a ted po 3 už žádná..

tinuskaha
18. dec 2009

ahojte baby ja som dnes 1x nechala maleho s muzom a sla som do mesta este dokupit nejake darceky.volala som mu asi 10x co maly robi a ci je vsetko ok 🙂
prebalil nakrmil aj na balkon ho dal spat.ak je nuteny tak urobi vsetko 🙂
asi to vyuzijem castejsie 😉

nanya
18. dec 2009

tinuskaha to jsi opravdu teprve dnes nechala malého s někým jiným, než se sebou? To jsi vydržela dlouho. Já, jak byly malému 3 měsíce a kousek, korigovaně asi 2 týdny, tak jsem musela nechat malého už tehdy s manželem, chodím na vypalování bradavic na noze a ne a ne se jich zbavit. Poprvé jsem chvátala a cesta, která mi normálně trvá 15 minut, mi trvala pouhých 5 min. Doma jsem byla na to tata, celou cestu jsem běžela. Ale jak tam docházím každý týden, tak se míň a míň obávám, že by to manžel nezvládal, navíc je malý starší. Už bych řekla, že jsem si na to zvykla, horší to bude, až místo manžela bude hlídat zase někdo jiný 😠 😕 .

tinuskaha
18. dec 2009

keby ze som ho mala nechat pri svokre tak ziadne darceky nakupovat neidem.som rada ze som sa uistila ze mu mozem doverovat ze sa o maleho dobre postara.

petrach
18. dec 2009

tinus já taky vyvolávám 😀 oni chlapi se umejí překonat když chtejí 😉

tinuskaha
18. dec 2009

to mas pravdu peti.do nedavna ho ani neprebalil lebo nema prax mi povedal.ani ja som nemala.a dnes ho pekne nakrmil aj prebalil 🙂

petrach
18. dec 2009

u nás to bylo to samé 😀 je pravda že jsem se o nej hrozne bála a když byl menší,tak se ho všichni bali,že se mu neco stane,že přestane dychat atd..
ted občas jdu pomoct do prace a zjištuju jak mu to jde,až na menší detaily 😀

argousek
18. dec 2009

hmm tak u nás to je to samé. Když ho hlídá manžel, tak mu nedá ani napít, protože ho to nenapadne. Jsem na to zvědavá až půjdu do porodnice, i když u nás to jistí tchýně. Já mám zlatou tchýni a Adámek ji miluje 😉 Ale třeba moje mamka si ho chtěla vzít na víkend a to jsem odmítla. Řekla jsem jí až bude větší a bude mít z toho větší rozum. Ale ona mi to každou chvíli připomíná a mně je blbý jí pořád říkat ne. Ale oni bydlí od náš 60km. Neumím si to představit, to bych měla nervy v pr... než bych si odpočinula. To ho raději dám na celý den tchýni ale večer ať už je doma. Mně přijde, že si to mamka neumí představit jakej je to záhul. On je hlavně hrozně všetečnej, všude vleze. My máme všechny šuplíky a schody zajištěný. Naši vůbec, tam je to o úraz hned a kort, když by musela být ve střehu celý den. Takže néééééé

bronia13
18. dec 2009

argousek - presne viem co pises, my mae 3 izobvy byt a vsetko je zablokovane alebo ze bysi drobec neublizil, vsetk je zamknute takimi platikovymi hackami a veci co by si mohol ublizit su s dosahu ak nehrozi. vcer som bola u mami a tam drobec zdrapil vau a sup s nou na zem, tak vravim ked ho tu chcete mat tak musite take veci dat rec - on je tam casto, potom nasiel 3 take gulate vazy pod stolikom.... no hroza. aj mama dneska ci tam bude drobec spat - to byvame len 5 minut od seba - lebo idem rano zdobit kostol, reku radsej si ho vezmem domov, mne by velmi chybal, radsej bude manzel rano s nim ako ho mam tam nechat.

maatka - tak ta tvoja dcer je fakt sikovna - nas maly si da ponozku dola a ani nevi ke by to malo ist (a to je narodeni v 38tt 🙂 a tvoja je fakt sikulka ked to takto vsetko dokaze.

bronia13
19. dec 2009

pre milost teraz citam co som to vlastne pisala - isem to na pozicanom notebooku a nejak mi tu preskakovali palce.
no boli sme u tej mami piect kolace na Vianoce - tak vravim - tieto vazi musite dat prec, a mama nie ja ho to naucim aby sa toho nedotykal - a ja reku ked ho to naucis daj mi vediet aj doma to skusim ha ha ha......

bera28
19. dec 2009

Pavcik, já taky jinak do kostela nechodím, ale půlnoční si snažím nenechat ujít. kostel je vzdycky plny lidí a tady v tom je to uzpůsobené právě lidem, kteří chodí kostela jednou za rok. Takže tam zpívá sbor, kde hrají na kytary a je to takové "polidštěnější". Mně se to líbí. Jdu sama, prckové budou doma.

adajar
19. dec 2009

Ahoj holky omlouvam se ze sem nechodim, ale nestiham tewd jsme meli same doktory. A dotoho Danysek je silenej mazel a chce moji pozornost porad takze nestiham cis nebo obcas ctu jen nepisu, ale ted potrebuji radu. Mame rymu a teplotku od noci( to vim co s tim) a jeste k tomu mame prujmik teda asi z rymy, ale nevim jestli mu muzu dat smectu nebo co mu muzu dat nato. Jsme totiz bez tatky az do zitra vecer tak bych nerada aby se to rozjelo a my museli jet do Prahy na pohotovost sami.

nanya
19. dec 2009

Ahoj holky. Tak jsem zase přidala pár nových foteček do albíčka - tak kuk 😀

adajar - bohužel neporadím, já bych šla k doktorovi hned, pokud má teplotu a navíc průjem, může rychle dojít k dehydrataci.

adajar
19. dec 2009

nanya no prujem uz nekadi jen v noci 3x tak nechci plasit kdyby jeste pres den pojedu. A ma jen zvysenou 37,3 a hlavne budu muset volat sanitku asi.

argousek
19. dec 2009

Adajar můžeš zkusit udělat rýžový odvar, to takhle malý kojenec může. Kdyžtak mi napiš do IP, jestli nemáš recept. Nám teda vždycky pomohl 😉

simicak
19. dec 2009

Adajar,jestli ma 37,3,tak a jen 3x prujem,tak bych to neresila. To je jen mala teplotka a prujem je tusim 6x za den nebo tak nejak- kdyz moje starsi mela prujmy,tak jsem tenkrat studovala a vsude bylo,ze za prujem se p ovazuje aspon 6x spinv plena za den. MOzna ma jen ne jaky virus a prejde to do dvou dnu 😉

petrach
19. dec 2009

nanya to je frája velkej 🙂 🙂 😉

broni já tak taky občas píšu,že když se čtu,samá hrubka a překlep,to neřeš,me to vubec nedošlo 😀

adajar já jsem ted volala skrz prujem naší dr a ta mi řekla smectu,nebo hylac..ale první skus ten ryžovy odvar..jestli ti ho vypije a nebo skus první volat na tu pohotovost,kdyby neco..

adajar
19. dec 2009

simi no ja tohle vsechno znam jen u dospelejch a u dospelejch je to jinak tak radsi zjistuji.

petrach on uz kadil jen jednou a to bylo 12 hodin potom co v noci tak mu nic nedam. Ja si dam dietku a bude to a i pije vic nez normalne a je dobre zavodnenej tak to je ok.

Holky dekuji jste moje zlaticka si obcas prijdu jak debil a ne matka co si ma vedet rady.

petrach
19. dec 2009

to my\ všechny občas..já když se jedná o nemoce malého,tak panikařím..a nediv se,po tom všem co sis zažila je to normální..
jo a dej si hořkou čokoládu,to mu taky pomuže 😉

adajar
19. dec 2009

petrach no cokoska nebude jsem s nim sama doma proto mozna jsem jeste vic nervozni. A ted si delam rejzi z mrkvi treba mu to muze kdyz to prepasiruju do mlicka. A co jinak ty co noveho??

bronia13
20. dec 2009

😒 petrach - dik - mozno sa divite preco tu pisem ale aj ja som mala Emmusku co sa narodila v 27tt a mala 1.1 kg lenze nebola jedna stych statvivich ze je tu medzi nami.
ale kazde babetko je ine ked sa narodi nie? niektore v 24tt su lepsie na tom ako niektore narodene v 28tt.
ale vsetkym vam prajem len to naj a drzim vam palce s vasimi ratolesiami.
preto tu casto nakukujem bo chcem vediet ako sa takym detickam dari. vcra sa kamoske narodilo babetko 8 tyzdnov do predu neviem presne co a ako zajta ju pojdem pzriet.

adajar
20. dec 2009

Ani abych te uklidnila malej po 1. i 2. davce synaisu byl protivnej po te druhe spatne spal v noci celou ji prorval.

bera28
20. dec 2009

Ahoj holky, hlásí se marodi. Včera jsme já a svišťové totálně odpadli. Prckové mají rýmu a Kuba ještě i kašel a teplotu a já k tomu ještě necítím krk☹ Takže se jdeme kurýrovat. Stojí to fakt za prd.
Ať je vám líp.

simicak
20. dec 2009

Dobre ranko,ja taky odpadla pres noc a k tomu jsem do uterka s holkama sama doma 😢

Adajar,ja te naprosto chapu a zvlast,kdyz to je prvni mimco. Nase Veru tehdy mela sest tydnu prujem a v Anglii n eni nic na zastaveni prujmu,ale vubec nic!!! Pry telo ma bojovat samo a az kdzy se dite dehydruje,tak jde na kapacky. I v nemecku tusim je vse zakazane pro deti na prujem,neivm proc 😖 Tak jsem prave musela hodne hledat. Tak at je malemu brzo lip. A neroste mu zub?? Veru kdyz rostli zuby,tak prujmovala,mela rude lica,blila a opruzna byla az na puchyre,tak treba zoubkuje.

Bera,tak at je vam lip do vanoc. ja tak nesnasim zimu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! My uz doma mesic 😢 Dva tydny Verunka,tyden v nemocnici Viki a pak tyden doma a ted ja. NO snad to odemne nechytnou holky zase

adajar
20. dec 2009

Bera to je mi lito ja teda sobe nasadila homeopatika a ryma ani nebyla a Danysek je dneska uz bez teploty a skoro neodsavame tak nevim co pomohlo. Jo a kakani taky dobry uz.

Bera kdyby jsi chtela nApsat co beru tak napúis IP

maatkka
20. dec 2009

No teeeda vas sa tie chorobky poniektorych akosi drzia do kelu 😔 to je mi luto... prajem skore uzdravenie...
My ideme dnes s mm "randit" 😀 na vianocny punc do mesta... Krpcek bude so starkou. Vonku je kooonecne sneh tak uz mam aj ja vianocnu naladu a tesim sa na vecernu vyzdobu v meste lebo som ju tento rok este po tme nevidela - vlastne ani minuly...
Inak ja sa pomaly tiez lepsim s tym ked potrebujem niekam ist od malej - este pred nedavnom to bol pre mna hotovy horor. Teraz uz je to trooosicku lepsie - ked je s mm tak som skoro uplne v pohode - on je asi este zodpovednejsi ako ja 😅 teda aspon co sa malej tyka. S maminkou ju tiez necham s ako-tak kludnym srdcom aj preto ze Julia ju strasne zboznuje a je uplne stastna ked su spolu a vacsinou place ked odchadza - az na nu ziarlime s mm niekedy 🙂