Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

nanya
28. jan 2010

tinuskaha - tebe na FB teda asi po dnešní orientaci nemám vůbec, pisni mi tvé jméno a příjmení do IP. Přidám si tě 😵

tinuskaha
28. jan 2010

berusko teba poznam na FB 😉

maatkka
28. jan 2010

pavcik pripajam sa ku gratulaciam - vseeetko najlepsie... 🙂
nanya mas ip 😉 ja som sa tiez na niektore baby musela pozriet do albumov a skor podla deticiek som si priradila mena 🙂
co sa tyka stravy moj nazor asi poznate a eriku tym urcite "nepresvedcim" ale co sa tyka budenia kazde 3 hodiny - vela mamin by ti to zavidelo 😉... no a my sme zase v tom veku Lili museli kazde 3 hodiny v noci budit (ona sa sama na papanie nezobudila a to by sa mala)...

petrach
28. jan 2010

Fajn ty bys na FB mela taky kuknout..máš tam zasilku srdíček 😀 😀
jinak nanya co fakt nepoznáš v návrzích je fajn jo 😉 😀

julianna78
28. jan 2010

Ahojky 🙂
U nás zima jak v ruskom filme,1krát som nešla s malou doobeda von a je hrozná,spala 20min.Už aby bol obed a ideme sa brodit von.
Tatka bohužial výsledky nemal dobré ☹
Ohladne príkrmov u nás v Bratislave na neonat.vravia,že nekorigovat.My sme začali v 6m kvôli silnej anemii a vdaka príkrmom sme po mesiaci prikrmovania mohli vysadit maltofer a všetky ostatné lieky.Teraz máme už len vigantol.
Prikrmovat v 4mesiacoch aj donosené dieta však považujem za velmi skoré.Moja malá dodnes papá každé 3hodky okrem noci tú prespí od cca 4mesiacov.
Začala som jej teraz dávat jest aj o 11 v noci v spánku,ale akurát ju z toho bolelo bruško tak už jej nedávam,však dieta vie kedy je hladné nebudem to do nej pchat nasilu.

nanya
28. jan 2010

Peti, tak fajn jsem teda nikde nenašla, nepoznám ji ani za boha 😒

nanya
28. jan 2010

Peti, takže už jí mám, ale i kdybych chtěla, tak bych ji fakt nepoznala, má ťuper přezdívku 😀

bera28
28. jan 2010

Davídkovi vše nej k narozkám.

Pavcik, Tobe take vše nej, nej, nej.

Peti, proste to ber tak, zže si taťka musel koupit hračku. Znáš to, kdo si hraje, nezlobí 🙂

Juli, moc mě mrzí, že jsou výsledky špatné. Tak hlavně přeji, ať zabere léčba. Pokud je šance, tak ať bojuje jak lev!!!

Holky, právě jsme se vrátili z POdolí a podržte se - Kubu vyřadili z neurologie, je naprosto v pořádku. Já měla takový strach, že bude mít DMO v nějaké lehké formě a prý ne, je zdráv!!! Myslím, že ten kámen, co mi spadl ze srdce, jste musely slyšet i u vás 🙂 A ptala jsem se na ty lázně, tak u nedonošenců nejsou automaticky, ale skutečne jen v případě, kdy hrozí nějaký nepříznivý vývoj. Takže pokud to lékař nebo RHB navrhne, tak být váma (Pavcik, Tinus), tak se toho chytnu a jedu! Stihli jsme tam i psycholožku, tak jsme nechali prcky také "prohlédnout" - dělali třeba vkládání tabletek do kalíšku na čas, zastrkávání kolíčků do dírek, pojmenování obrázků, hledání hraček, čmárání, chození po schodech,... a taky dostali velkou pochvalu, že jsou v pořádku a dokonce v něčem i napřed. Tak mám takovou radost. Takže i k ní máme přijít naposledy až na tu výstupní kontrolu ve dvou letech. Holky, já mám normálně úplně zdravé svišťáky 😵 😵 😵 😵 😵 😵

nanya
28. jan 2010

bera - obrovská gratulace k vyřazení Kubíka z neurologie. Mám ohromnou radost. Tu ránu toho kamene jsme cítili 😀 a já myslela, že otřes na dole 😀 😀 😀

tinuskaha
28. jan 2010

Bera tesiiiiiiiiim sa s tebou.Ten kamen bolo pocut az na vychodne slovensko. 😉 Skvele blahozelam 😵

vladimuraz
28. jan 2010

Bera,gratulujéééééém. To jsou super výsledky, jste šikovní všichni, bez Tebe by takoví nebyli 😉

Julianna, to mě mrzí, ale snad ještě nepřišel pozdě a léčba bude účinná. Držím moc palce!!!

fajn
28. jan 2010

bera a já myslela že ta rána co byla že nám spadl barák 🙂
A co sis myslela že jsou nemocní? Vždyť to bylo vidět na těch videích že jsou to svišťáci v pohodě 😅 tak velikananánská gratulace a hned si jdu jednu nalít 😀

petrach
28. jan 2010

bera máš na tom velikánskou zasluhu ty sama 🙂 takže se ta dřína vyplatila 🙂 hrozne moc gratuluju a mám radost s tebou..to je paráda...ted poslední dobou samé super zpravy

juli to me moc mrzí s tatínkem..hlavne at bojuje..nevzdává to..drž se,máš to ted moc težké ☹

tinus kdy máte jít na ty injekce??? moc na vas myslím a teda fakt cítím že bude dobře,že pomužou 😉
fajn počkej,dám si taky jednu s tebou 😅 😀

díte mi tu ohlodavá kábly,pořad je pod stolem..tolik hraček a stejne leze pořad jinam 😀

tinuskaha
28. jan 2010

Peti tie injekcie zacneme az buducu stredu.ked sa budu pichat musim s Alexom intenzivne cvicit.A kedze sme po ockovani tak tyzden necvicime.Potom to zacne len dufam ze to prinesie nejaky osoch

petrach
28. jan 2010

tinus to si piš že přinese 😉 už se na to moc moc teším

maatkka
28. jan 2010

bera tak to su spravy dna co dna tyzdna co tyzdna minimalne mesiaca 😀 straaasne sa tesim s vami naozaj az som dojata 😀 su to sikulky sikovne a zasluzite si to no a mate aj veeelikeee stastie 😵

Davidkovi tiez vsetko naj... naj... naj... naj... naj... 🙂 je to uz chlap 😉

julianna 😢 neviem co napisat tak len drzim paste...

petrach Lili sa tiez hra s hrackami len ak jej asistujeme 🙂 ked chcem aby sa hrala sama musi mat nieco zaujimavejsie ako hracky 😉 no ale teraz je aj tak najoblubenejsia hra nahanacka... nahanala by sa v kuse 😀

ked sa Lili zobudi ideme k nasim. prave mi volala mama ze je tam aj maly synovec a ze sa hraju na kapelu on hra na bubne a mama na gytare a prave vtedy prisla segra a kedze uz nemali ziadny nastroj pre nu tak sa chvilu zamyslel co s nou a potom jej povedal "tak ty tancuj" 😀 som sa narehotala do telefonu - uvidime aku ulohu vymysli nam 😀

mispuli
28. jan 2010

bera super a závidím,ale zasloužíte si to 🙂 🙂

argousek
28. jan 2010

bera no to jsou náááááádherné zprávy, mám z vás radost 😀 😀 😀 Tak to aby jste to s taťkou nějak oslavili, dejte děti hlídat a zajděte si na večeři, zasloužíte si to 😉

andulko Davídkovi vše nej nej nej k narozeninám, aby byl pořád takový šikula a dělal vám jen radost 😉

pavcik také vše nej 😀

juli neboj určitě se to zlepší. Držím palečky 😉

pavcik
28. jan 2010

Bera: co dodat 😀 😀 😀 To je prostě bomba. Gratuluju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😎 Mazejte to řádně oslavit do hračkářství a vy rodičové večer pořádnou dobrou večeřičkou 😵

fajn
28. jan 2010

holky guzc má chlapečka Miška 🙂 🙂

GUZC: velká gratulace

maatkka
28. jan 2010

gucz a je to pekny mackooo 😀 ooobrovska gratulacia!!!!!!!!!!!!! ja uz zase slzim 😀

tinuskaha
28. jan 2010

gucz blahozelaaaaaaaaaaaaaam 😵

mispuli
28. jan 2010

koukám dneska samý dobrý zprávy 😉 🙂 ,blahopřejeme 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

denisee
28. jan 2010

Bera: co napsat, je to prostě super, bomba!!!!!! Moc gratuluji k nádherným výsledkům a vyřazení 🙂

mispuli
28. jan 2010

denisee zato my jedeme zejtra ke Kolářce,no kluci půjdou sami,páč já mám srazík s holkama z budějovickýho fora v Bazilice

bera28
28. jan 2010

Gucz, také blahopřeji a jestli se nepletu, tak ti to vyšlo přesně na termín.
Jen víc takovýchto těhotenství 😉

Moc vám všem děkuji za gratulace. Já jsem věděla, že tu ránu uslyšíte 😀
Já neměla strach o vývoj u Anetky, ale u Kubajze teda dost velký. Hlavně vůli té cystické periventrikulární leukomalácii. Tam je bohužel riziko DMO asi 95 %. Takže si myslím, že stejně nad svištěma bdí nějaký mooooc hodný anděl strážný, jinak by na tom takhle fakt být nemohli.
No a dneska žádná oslava nebude, začalo mě škrábat v krku a bolet hlava, tak se strašně moc těším do peřin. Jo a ještě jsem stihla odpoledne s prckama navštívit kadeřnici a nechala jsem Anetku ostříhat zase na kluka (to k tomu jejímu zlobení víc ladí 🙂 a Kubíka strojkem. Oni mu rostly vlasy jenom nahoře, tam je měl 10 cm a po stranách tak 2 cm. Teď má hlavičku jak makovičku 😀 A vůbec neřval, zato Anetka tentokrát joooo.

andulka4
28. jan 2010

holky moc děkujeme

BERO parádní zprávy 😀

julianna78
28. jan 2010

Holky dakujem za podporu,uvidíme čo bude zajtra ide tatka do nemocnice.Pod labiopsie je to 2štádium.
Andulka všetko naj naj velkéééému oslávencovi.
Bera gratulujem 🙂 🙂 🙂 to je super správa a ten kamen zo srdiečka počuli určo aj na opačnom konci sveta.
Gucz blahoželám k miminku 🙂

denisee
28. jan 2010

Mispuli: tak držím pěsti! A napiš, jak to probíhalo. My jdem až 2.3. Ale 1x denně cvičíme.

Bera: Kubíkovi rostly vlasy stejně jako Vojtovi 😀 a je to teď lepší když jsme to taky ostříhaly, ale hustější je asi stejně mít nebude, po taťkovi 🙂

Andulka: opožděně, gratuluji Davídkovi k narozeninám.

nanya
29. jan 2010

Ahoj holky moje. Už začínám propadat panice. Danielek to otáčení na bříško úplně stagnoval. Už to nedělá vůbec. Jen, když leží např. v postýlce již na boku, tak se dotočí, ale to většinou, když už je přispaný, má zavřené oči. Včera jsme si hráli na zemi, ležel na zádičkách a já ho lechtala na bříšku, když jsem mu jemně naznačila pohyb, otočil se úplně sám. Bojím se, jestli není něco špatně, myslím že sílu na to má, ale nějak mu nedocvakuje, že to může udělat úplně sám ☹ korigovaně už přesáhl 7 měsíců. Na neurologii jdeme až v březnu. Já fakt už nevím. Jestli je tak hloupý a proto to nedělá, nebo nemá důvod nebo co. Přitom, když ho na bříško položím, pase koníky a hraje si na bříšku někdy i hodinu! 😠 Vím, že to asi moc řeším, už vás z toho musí bolet oči, jak to pořád dokola čtete, ale čas ubíhá a já nevidím žádný pokrok 😔