Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

pavcik
26. feb 2010

Proč jsem porodila bych taky ráda věděla. Celou dobu bylo vše v pořádku,přímo ukázkový. Najednou v sobotu jsem si sedla do auta a bolest břicha,od rána bylo tvrdý a Matýska jsem necítila kopat. Jeli jsme na jeden jediný den na chalupu. Ale cestou se to zhoršovalo. A na chalupě jsem se zhroutila u schodů bolestí. Tak jsem volala do podolí co to může být a co mám dělat. Tak jsme jeli do Jablonce nad Nisou do nemocnice,kde na monitoru nic neviděli,pohmaten taky vše dobrý. Ultrazvuk taky dobrý...akorát se mě tou utz sondou skoro nemohl dotknout jak mě to bolelo. Dali mi jen magnesko do žíly a poležela jsem si tam přes noc. Bolesti se trochu zlepšili ale břicho pořád tvrdý. No ráno když jsem šla na wc ze mě něco teklo,vůbec mě nenapadlo že to je plodovka,tak jsem si šla na chvíli ještě lehnout. Pak za chvíli přišel doktor a já mu dala ubrousek a on ho otestoval a zjistil že je to plodovka.
Tak jsem několikrát šla na utz kde furt nic nebylo. Volali do podolí jestli tam můžu jet,tak pro mě jela sanitka. V sanitce mě kontrolovali cestovním monitorem a pořád vše bylo dobrý. Až v podolí v příjímací kanceláři sestra nemohla najít místo kam má dát monitor a tak doktor zapl ultrazvuk a viděl že vlastně Mates nedýchá.Teda místo nějakých 60-180 dechu...jen 40...takže fofr,kapačky,na sál,narkoza a pak jip. Pozdeji jsem se dozvěděla že Mates nedýchal,oživovali ho 10 minut. Apgar skore 0-4-6. Další dny zjištění krvácení do mozku 4.stupně....

Takže u druhýho těhotenství se budu snažit myslet pozitivně,ale s každým prdem pojedu hned do nemocnice,at si každý myslí co chce. Já už nechci zažít to co ted...ne tak ani kvůli mě,ale proč to dítě má trpět??? Nehnu se z domu,nikam celých 9 měsíců nepojedu,budu jen na sídlišti....

pavcik
26. feb 2010

u těch dechu to má být 160-180....ne 60.. 😀

fajn
26. feb 2010

pavcik matýskovi vše nejlepší k desetiměsíčninám 😀

simicak
26. feb 2010

Pavcik,tak to jsi teda mela hrozneeee. Jeste stesti,ze nato prisli,ze mu bije tak pomalu a vse dobre dopadlo.!!!

pavcik
26. feb 2010

fajn děkujeme za přání 🙂 10m a taky 7 korigovaně

pavcik
26. feb 2010

něco pro zasmání....Kluci už dorazili na chalupu....a ted v 19h mi volá jestli náhodou doma není jedna taška s věcma...samozřejmě že je 🙂 a co v ní??? pleny pro Matěje,mastičky,dejchadla,kojenecký vody,hračky.....no co dodat. Takže rychle jel ještě do města něco koupit 😀

nickaveru
26. feb 2010

Ahojte holky, dneska byla Nika na pohled pekne tlustoucka, az jsem neverila, jestli neni neco spatne, ze by byla treba zavodnena nebo tak. Doktor me ujistil, ze je vse v poradku, proste jen pribira. Ma pry 930g, teda i s dlahou 🙂 Porad cekame, co mlicko, jestli se ji podari zvladnout. Dneska ji nepatrne zvysili davky 6x denne 1ml ... to se teda chudinka moc nepreji. Porad se bojim, aby se to zase nezvrtlo. Uz by ji chteli i co nejdriv odpojit od kysliku, dneska mela 35%. Holky nemate nekdo zkusenost s nedokrvovanim prstiku?

fajn
26. feb 2010

Nika tak to je už velká baba 😀 ,kyslíku teda noc nemá to je šikovná když si vezmeš že my dejcháme 21% tak je to fakt málo. Mlíčko teda nic moc ,ale počkej až si začne tolerovat tak to pojede a půjdete domů a bude pít 60ml 😉 . S prstíkama teda zkušenosti nemáme.

Dnes jsem byla u dr. a Didina než jsem stačila cokoliv říct tak povídá...doktorko prosím tě napiš nám potvrzení já jedu do lázní
- dr. tak malá a už jedeš do lázní? já jsem velká a ještě jsem v lázních nebyla. a ty jedeš sama?
- no já tam jedu s maminkou tu mám na světě nejradši 😀 😀 😀 😝

pavcik no co chceš chlapi 😀 ,ale aspoň si poradil ten můj by řval a kukačky by jenom lítaly 😅 😵

peti budu ráda když pošleš esemesku 😅

fajn
26. feb 2010

jinak mám už nachystáno 😀 pro Didku léky jinak nic 😵

pavcik
26. feb 2010

no pak mi ale volal znova,a svedl to na mě že když jsem jim pomáhala s věcma do auta že jsem jí měla vzít 😀 😀 😀

petrach
26. feb 2010

Nickaveru jé to je krásná váha a počkej až pokoří první kilečko,ono se jinym muže zdát,že nejsme normální to napsat,ale tech 20-30-40 g je u nich hrozne poznat 😉
s mlíčkem musí pomalu,než aby jí bylo zase huř..neboj,nekde to trvá desne dlouho,než se to podaří,chce to čas..s tema prstíkama neporadím,malí to nemel,nebo možná to jen nevím..hodne vecí mi utíkalo,bylo toho moc..

pavcik tak už gruntuješ,nebo smutníš?? 😉 jo a chlapi a balení,no hlavne že se ví,kdoi za to muže 😀
simicak vy teda jedete,že už se snaží na kolínka 🙂 a co bys chtela jiného než ružovou,máš doma babinec 😀

u nas bude příští tyden první sraz podpurné skupiny Baby Klokánku ,pro maminky v nemocnici takové setkaní,bude to v herne i s primářem neonatologie 🙂 mám pro nej slabost,po tom všem 😀

pavcik
26. feb 2010

petrach: momentálně gruntuju,teda žehlim. Uklidila a vytřídila jsem si spíže v kuchyni a povyházela lednici. A ted u slunce seno žehlim.
Hlavně jsem se ho ptala,ty tašky s oblečením jsou v autě???? JO!!!!! no to je zralý na blázinec. Tak mi volal jak koupil náhradní plenky,prdelomazání a kojenecký. Lékárna prý má zavříno tak to pořeší ráno 😀

simicak
26. feb 2010

petrach,no manzel mi tvrdi,ze se snazila a posouvala dozadu,ja to nevidela,lprotoze jsem se zrovna vzbudila po obednim spanku 😝 Jsem zvedava na fyzio ve stredu co nam rekne,snad je sikovna mala.

Pavcik 😀 no jo no,chlapi. Ja na svojeho musim dohlizet,jak byli v unoru v cesku tyden s Verunkou,tak jsem musela balit a vse zkontrolovat 6x,ale jak se vratili,tak pul veci tam nechali a hlavne nevi kde 🙄 Takze ja ted budu chodit po navstevach a hledat svetry,mikiny.....aspon nemusim vsechno tahat ted 😀
A jednou sel s malou plavat a zapomnel plavky a nechtelo se mu uz vracet,mala uz byla v plavkach,tak normalne ten uchyl sel v trenkach na bazen-pry ho nikdo nevidel,protoze se maskoval 😀

Ja si ted taky uzivam klidek,manzel je ted doma,tak dela vecerni krmeni a vstava v pet rano s holkama a ja si pochrapuji a samozrejme vari a uklizi.

Fajn,mala je fajna 😵 Ty lazne mate fakt supr. Na jak dlouho jedete vubec?

simicak
26. feb 2010

nicka,mala je sikulka a neboj s mlickem to pujde rychle nahoru. My taky zacinali na kapickach.

S prokrvovanim mozna poradim. Nase Veru jako mala mivala obca uplne fialove ruce a desne otekle,jako bambule a nekdy tak fialove,ze az cerne. Museli jsme i do nemocnice,jestli ma dobre srdce atd. a pak nam rekli,jak tady v UK,tak i pediatr.v Cr,ze ma spatne prokrvovani,ze to nektere deti mivaji a ze z toho vyrostou a ze ale nikdo nevi,proc to tak je,ale neni to nebezpecne. No a vyrostla z t oho. Tak mozna ma mala taky neco takoveho 😉
Tak snad jsem ason uklidnila

petrach
26. feb 2010

fajn ta dr z ní musí byt hotová 🙂 takové hlášky a jde vydet,jak moc na tobe vysí a má te ráda 😉
simi já myslím,že bude pochvala určite 🙂

holky malemu roste ten zub a pořad je pokadený a už ma opruzeny zadek,ale ted večer fakt hodne ☹ byla jsem odpo v praci a manža ho přebaloval co 2 hodky a umyval pod vodou a stejne to má hrozné..koupila jsem Imazol,uplne mu to začlo mokvat,mám z toho depku,musí to hrozne bolet..nemáte nejaky tip jak na to?

simicak
26. feb 2010

sundat plenu pres den a davat pleny minimalne. Nase verunka (zase ona 😀 😀 ),taa u zubu byla opruzena do ziveho masa,mela tak pul roku,tak byla bez plen a curala mi doma jako stenatkonenechal si ani zadek utrit,bobek.

HOlky,kdyz to tak beru,tak Veru je terminova holcicka a bylo teda s ni daleko vic problemu nez s Viki. U Viki nevime ani ze zuby rostou a krokm bronchitid nema nic. Veru zuby snasela strasne spatne,fialoveli ji ruce a plno dalsich veci. NO jo,nase Veru-to je praxe 😀 😀

Snad pochvali,hlavne mam plno otazek. Taky dneska male zmenili inhalator,tak snad zabere,za 2 tydny kontrola. Jo a jak se mnou neji prikrmy,tak s manzou dneska sezrala mura celou flasku presnidavky a to se mnou ma tak na tri dny 🙄 A stejne i snidani a veceri. Tak asi bude krmit jen manzel at se nam pekne zabuclati

mispuli
26. feb 2010

peto,tohle měla míša u zubu taky,nám jako obvykle pmoh osvědčený pityol 😉

pavci,musím se smát,protože mi to připomnělo představení společnosti Háta,na kterým jsme byli v pondělí,tam chlap zapomněl doma krabici s chlebíčkama a tašku s pomazánkama a taky to "nebyla jeho chyba" 😀 😀 ,tak se tam radši opíjeli,aby neměli hlad,ale tvůj mužskej je zodpovědnej a ještě běžel shánět,ode mě má palec nahoru 😉

my dneska slavili ty honzisovo narozky,holky dort byl úpně boží,předčil mé očekávání a prej byl i dobrej,což já neposoudím,protože ho nesmím,ale mě to neva,no a největší úspěch měl pučmeloud,takhle nadšenýho honzíka z hračky jsem snad ještě neviděla

tinuskaha
27. feb 2010

Peti na ten zadocek nam pomohla zinkova mast. 😉

pavcik
27. feb 2010

mispuli: on to musel jet koupit,Matěj měl jedinou plenu a to na sobě a počůranou 😀

Ale co mě tak trochu štve,je,že svym způsobem tohle podstupuju proto aby si tatínek vše vyzkoušel a pochopil,že když dítě řve já musim vysterilizovat flašku,udělat jídlo,tak to není nic příjemnýho za toho řevu. A spousta jiných situací se kterými se my ženský setkáváme denně a už nám to ani nepřijde. Chtěla jsem aby si to vyžral.
Jenže: máme tam známí,jsou šíleně hodní a Matýska opravdu opravdu moc zbožňují,už jsem to tu psala. No a tak to dopadlo jak jsem si myslela. Moji kluci neskončili u nás v chalupě kde se musí zatápět a přikládat,ale jsou u známých v baráku200m od chalupy,ten je samozřejmě vytopený kotlem,takže žádná práce,normální kuchyň s teplou vodou,ti známí kteří Matyho chovají atd atd. Asi chápete co tím chci říct. Opět to ten můj mužskej má jednoduchý!!!! A když jsem mu to řekla tak na to odpověděl že jeho zkoušení příště....no jo,příště....to by se ty naši známí museli nadobro odstěhovat,aby něco takovýho proběhlo 😠 Takže jediný přínos bude,že tu v klidu vše uklidim. 😖
Jinak jak jsem naučená chodit spát po půlnoci,tak jsem sice šla spát v půl 11 ale stejně jsem neusnula a probouzela se v době kdy jsem zvyklá že se budí Matýsek na papání 😀
Krize zatím není,jen když ho slyším do telefonu tak mám slzy v očích a těším se na zítřek a večer už jsem čuchala k jeho věcem 😀 😎
Ta dětská vůně je tak něco přenádhernýho. 😉

petrach
27. feb 2010

pavcik no jo chlapi mají štestí 😀 a zítra se ti vratí..budeš mít jarní uklid,ten bys s Matyskem v klidu neudelala a kdoví,kdy se ti zase poštestí se jich zbavit.
u nás se stavalo v 5 hodin,odmítla jsem vylízat z peřin,jen dostal mlíko a demoloval postylku..nechápu kde bere ten elán 😝

bera28
27. feb 2010

Holky, ani vás nestíhám dočíst.Razím se svišťákama ven, je krásně a odpol jedeme do tělocvičny. Tak jsem na ně zvědavá jestli zdemolují nářadí nebo sebe 🙂 Užijte si víkend!

janicka.slunicko
27. feb 2010

Ahoj holky mrnata jsou beze zmeny. Včera jsem se osypala cela pupinkama,sla jsem doktorce,dala analergin jednu tabletku za den,strasně to svedí,že to mam alergii na něco... Jela jsem za prckama do nemocnice,hnedka jsem to rekla sestričce že mam vyražku a jak jsem predpokladala me tam nepustily.Tak sestřička zavolala doktora a ten řikal že radši ne kdyby to byla jenom alergie třeba z nejakeho ovoce ,tak by to nevadilo horší by bylo kdyby jsem měla nejakou vyrozu. Ale že mi nic není myslím tím jako teplotu a tak. tak mi doporučil at si koupim pudr. Ale je to stené,mam to po celém tele,no hruza. Jsem ani miminka nevyděla tak jsem jim nechala mlíčko,zase jim ho tam odvezu,manžel je doma tak aspon on se naně mrkne.
Holky děkuji za info stou odsavačkou,jsem si koupila tu elek.od medela mini,a jde to sní dobře,zatim odstříkam tech 40 ale snad se to rozjede jak pišete.

Bera. to si užij krasného počasí,je tam hezky po takové dlouhé době.

Petrach. Tak si pekne užiješ ,doufam že ste postilky zbylo neco 😀

petrach
27. feb 2010

jani já když jsem mela horečky ze zánetu v prsu a nemohla za ním,tak mi bylo desne smutno..taky musel manža..at ti je vyfotí 😉 aspon budete mít památku,já fotila denne každy den..
mlíko se rozjede,ze začatku je to mín a bude přibívat..mužeš skusit homeopatika na podporu kojení Ricinum comunis 5 Ch..

prcek už chrní,ale branil se,cestoval a vyhazoval všechno ven,vždycky odvazuje mantinel,plyšaky a všechno pere ven,má tam toho už i tak málo,beru mu to,at si nehraje a spí 😀

bera dej pak vedet,jak jste si užili 😉 ,
a už se dlouho neukázala denise,že by ješte byli na horách 😕

simicak
27. feb 2010

holkyl,nam se viki dneska p oprve pretocila na bricho!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Konecne,uz jsme na to cihali snad tri mesice 😵 😵

My dneska mame holcici den s Verunkou,tak jsme dopo jeli do cntra na nakupy a po obede jedem na helmu a chranice. Manzel hlida malou.

Janicka,cim casteji budes odstrikavat,tim vic se ti bude tvorit,prootze telo si bude myslet,ze kojis a mas mlicka malo a strikej ty prsa do prazdna. Ja i odstrikavala potom 400ml na jedno odstriknuti,v nemocnici cumeli,ze to jeste nevideli nikdy 😀

merj
27. feb 2010

Ahojte vsechny,
nejak nestiham psat, ale obcas si vecer prectu, co noveho.

janicka.slunicko a nickaveru moc drzim palce at prckove rostou a moc vas netrapi a delaji jen radost.

Mispuli, Honzikovi vse nej k narozeninam a uzivej si jak mas sikovneho klucinu.

Fajn, krasny pobyt v laznich, uzivej si to s Didkou a hlavne sepisuj slavne vyroky 😉

U nas je vse stejne. Malemu se porad prorezavaji stolicky, te 4. se moc ven nechce a ted se prorezavaji obe trojky. Jinak po posledni 4-vakcine mel maly 2-nasobny zadecek, ale ani si tonedrbal, jen to na prvni pohled vypadalo divne. Ted uvazujeme o ockovani proti Meningokoku. Davali jste ho nektera?

Hezky jsrni den

janicka.slunicko
27. feb 2010

Holky jsem se chtela zeptat jak sterilizujete lahvičky. Když je vyvařim ve vodě tak je necham pak okapat na ubrouzku a mají takví bilí povlak.

petrach
27. feb 2010

jani já jsem si koupila strerilizator do mikrovlnky..ten povlak je vodní kámen..a nám v porodnici davali už sterilní sklínky na mlíko,vám ne?

merj já se na to očkování chci taky zeptat,chteli by jsme ho taky dát..jen jsem četla,že se má očkovat až po roce

simi veliká gratulace 🙂 k přetáčení 🙂
to jste si udelali hezký den holky co?

simicak
27. feb 2010

jani,ja mam sterilizator a pokud ty lahve mas na uterce otevrene,tak uz nejsou sterilni,musis je hned zavrit a neodkapavat!!!! Jinak ti muzou neco mali dostat. A my taky dostavali lahve sterilni v nemocnici.

petrach,no manzel by dneska s viki cely den,tak s ni cvicil ja o dusi,ze ve 3hod. mu usla a v pet ji musel budit,prootze mela uplnou pulnoc bobek 😀 Jen ji pak nakrmil a zase usla 😵

maatkka
27. feb 2010

Ahojte vsetkyyy
simi dakujem - no uz to vyzera ze sa to u nas vracia do starych kolaji 🙂 tak som strasne stastnaaa - este nech ti nasi hokejisti ziskaju bronzovu medajlu a uz budem uplne happy 😀 😀
baby vy ste teda odvazne ze uz takto planujete dalsie babatka 😉 pavcik s tym ako by som pri druhom tehu myslela pozitivne ale s kazdym "prdom" behala k dr. nech si kazdy mysli co chce... atd. to citim presne tak isto a suhlasim od slova do slova... inak s tym "nech si aj on malu uzije" 😀 my to tiez dlho nevychadzalo 🙂 vzdy ked som si potrebovala niekam odskocit tak to cele prespinkala alebo tu bol svokor a on sa jej venoval zatial co mm oddychoval... ale teraz je s nou mm casto. ja sa napr. vyberiem k nasim a tam sa vyvalujem a oni si to sami doma uzivaju 🙂 no a teraz ked bola mala chora a ja som uz zo zufalstva fakt nemohla mm si vybral vsetky nadcasy a bol s nou v kuse - si to vyzral a staral sa vyse tyzdna o nas o obe... (peti preto ta rybacka aj ked fakt riskujem ze ho celu sezonu neuvidim 😀 ale nie on bez nas nevydrzi 😀)
fajn tak po tomto Didkynom vyroku by som ja bulila o 106 😵 😵 😵
mispuli ja si viem Honzika uplne predstavit 😵 paradny darcek si mu vybrala 😉
janicka to ma fakt mrzi ze nemozes za drobcekmi tak nech si aj ty rychlo v poriadku a nech ti manzel zatial nosi fotky a hlavne sameee dobreee spravy!!!!!!!!!! inak ja ti tiez odporucam sterilizator do mikrovlnky - nie je to az take drahe pouziva sa uplne jednoducho a useri to cas...
nickaveru kazdy pokrok je supeeeeeeeeeeeeeeeer!!!!!!!!
my sme dnes boli u sesternice a bol tam aj bratranec s dcerkou ktora je od Lilinky o dva mesiace starsia - tak som mohla trosku porovnavat... je straaasne zlatunka (aj ked pre kazdu mamu je jej dietatko najkrajsie 😉 ) a ma teda ooovela dlhsie vlasky - co ju robi starsou 🙂 a je oproti Lilu tucniatko ale je nizsia a myslim ze za tie dva mesiace (o ktore je starsia) bude Julia asi tak priblizne na takej "urovni" takze medzi nimi nie je az taky rozdiel - a uz vobec nie ak odratam este tych 2,5 mesiaca o ktore sa narodila skor 😉 akurat ze sa jej Lilinka bala ☹ vzdy ked sa ju snazila objat alebo poboskat sa rozrevala... takze uz sa neviem dockat jari a leta a budeme sa povinne otukavat osmelovat a nadvazovat kontakty po ihriskach a pieskoviskach 😀

bera28
27. feb 2010

Tak jsem se konečně dostala k počítači. teda přečíst všechno, co jste napsaly, mi dalo fušku🙂
Jsem ráda, že je malá Nika taková ohromná bojovnice a statečně se pere s infekcí. A taky že už je Lilince dobře a dostává se zase zpátky do pohody.
Pavcik, moc to s tím úklidem nepřeháněj, spíš relaxuj. Kdoví kdy se ti zase poštěstí že budeš doma bez chlapů 😉
Simi, vezmi brusle do Čech, tady už bude jaro, tak se na nich obě vyřádíte. A gratulace k přetáčení. Je to kočka šikovná.
Vladi, děkuji za nabídku, kuponky na plenky si ráda vezmu (napíšu adresu do IP), ale jen v tom případě, že si vybereš něco z těch mých nabízených kuponků. Když ne pro Kárku, tak se ti určitě bude něco hodit pro mimíse.
Fajn, to máš teda pěkně rychle sbaleno 🙂 Ale podle toho co píšeš, že máš připravené, to ani nijak dlouho trvat nemohlo 😀 😀
Jani, to jsi dobře udělala, že jsi pořídila odsávačku. Ono to nějakou dobu trvá, než se mlíčko rozjede. A k tomu sterilizátoru, my jsme v Podolí dostávali sterilní lahvičky a v tom jsem mlíko nosila. Doma jsem ho dávala do 3/4litrových zavařovaček a šup do mrazáku. A sterilizátor jsem koupila do mikrovlnky úplně obyč a naprostá spokojenost. Byl i na vysoké lahvičky, takže super.
Merj, meningokoka jsem nechala píchnou svišťům po ročních narozkách (korigovaně), to už je jen jeden bodanec. Oni bývají celé léto v kolektivu samých mlaďochů, tak kdyby náhodou. A přes rok chodí na plavčo, takže to jsou zase s prťatama, tak proto je takto "jistím".

Jinak my jsme s tělocvičnou žádný velký úspěch neměli. Svišťové tam akorát běhali nebo se věšeli na žebřiny, maximálně lezli přes lavičky. Navíc tam byla klimatizace a to nebylo zrovna dvakrát příjemné. Ale je pravda, že tam nějakým zázrakem dostali chuť k jídlu. Kuba snědl banán a půlku horalky a Anetka 3/4 horalky. A to jsme tam jeli hned po sváče a oni se po hodině sápali po jídle. A dokonce doma i potom večeřeli.Ale příště už tam nepůjdeme. Žádnou jinou tělocvičnu už asi neseženu, tak počkám, až se ještě trochu oteplí, a radši budeme venku na hřišti. Tady okolo jsou naštěstí suprová hřišťata.
Holky, zítra nám s Anetkou držte palce. Jsme objednaný zase na kontrolu na gastro kvůli té alergi na bílkovinu kr. mléka. Jsem zvědavá, co se zase dozvím, když se jí to ani po tak dlouhé dietě nespravilo. Hlavně už nevím, co jí dávat k jídlu, protože ty hnusy, které může jíst, už nechce. Ale jak se vrhla po té horalce a nedala ani Kubovi kousnout, to jsem fakt ještě nezažila. Jenže to je zrovna to, co jíst nesmí 😝