Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

petrach
8. mar 2010

tanav to je uplne normální že spibnká,je jako novorozenec,nabírá sílu..ješte užívej.. 😉

mila01
8. mar 2010

Petrach - já tě plně chápu,také jsem byla zoufalá.Naše Kája byla přeborník v plazení,máme to natočený na videu a vždycky se u toho náramně bavíme,bylo to super.opravdu se nenervuj - budeš pak šťastná,když chvíli posedí.Naše Kája dneska spadla z gauče hlavou rovnou na stůl,sjela po něj a zapadla po stůl.Řvala jak tur,už jsem se bála,že pojedem na pohotovost a nakonec dobrý. 😉 😉

Tanav - také se přidávám k Petrach - u nás to bylo stejné - jenom spala a jedla.Ze začátku ( první 3 noci do kontrolního vážení ) jsem jí v noci budila poctivě na krmení,ale pak jsem zjistila,že krásně přibírá a už jsem jí nechala,ať si to řídí sama.Také jsme dávali Alprém,tuším že do 3,5kila,pak jsme přešli na nutrilon.Užívej si - ani jsme nevěděli,že máme doma miminko,byla strašně hodná,nenáročná.Spala v košíku,vstávala kolem 6,tak jsem jí vždycky jen převezla do obýváku,ona si tam ještě hodinu povídala s medvídkama na nebesích a já ještě klimbala.No a teď je to strašněj drak - upřímně,kdyby byla Karolínka první dítě,ještě bych si druhé nepořizovala,asi bych to nezvládla,jaká je to divoška. 😀

nanya
8. mar 2010

Ahojky.

Vezmu to odzadu.

Tanav, jak píše Peťka, to spinkání je normální, je to novorozeně. Jen si užívej, až nabere sílu, ukáže vám, zač je toho loket 😉

Peti - lezení bude coby dup. Jen to nesmíš očekávat. Já už vzdala, že se malý na čtyři postaví a pak najednou z ničeho nic se houpal na kolínkách a teď to dělá nepřetržitě. Daneček se pro změnu zase vůbec neplazí 😨 Navíc Šimonek je šikovníček šikovný, opravdu na nej nespěchej. Srazík babyklokánku-nedonošenátek u nás neklapne, jsme asi nemocní, nebo to jsou ty zoukby zoubky. Navíc jsem sama ještě s malým nebyla mimo domov. Ještě si moc netroufám 😒 😔

monivo - s kojením super. Gratuluji. Je to na nejlepší cestě 😵

nickaveru - myslím na vás, hlavně, ať už je líp. Bohužel toto trápení urychlit nejde. Musíme doufat a věřit 🙂 držím palečky

maatkka - ta šestá nemoc už mě taky napadla, hned jsem si vzpoměla na vás. Dnes ráno měl Danielek hned po probuzení v zadečku bez odečtu 38,8 C, tak jsem volala dr., a ona, ať raději dorazím. Nic na něm nenašla. Mám zítra chytit moč a hlídat a srážet teplotku a ve středu se přijít ukázat. Ráno jsem dala Nurofen čípek a od té doby ni. Teď měl v bez odečtu 37,9 C. Což je podstatně méně, než včera. Tak snad už bude dobře. Dr. myslí, že to je snad jen nějaká viróza. Teď se mi zdá Danielek pro změnu studený, už má přioblečenou mikinku, navíc topím na dvou topeních a pořád je zimný, po pohmatu bych ani neřekla, že má teplotu. Nemůže být ta studenost něčeho náznakem ? 😖

janicka.slunicko - prckům posílám hodně síly 😵

Jinak, jak jsem už psala. U nás je trošku líp, teplotky už nejsou takové. Uvidíme večer. Snad už moc nestoupnou. Jinak dr. dnes do mě hustila, ať mu dávám hodně tekutin, bohužel má Danielek už takový odpor k flašce, že mě s ní už vůbec nemůže ani vidět, ani ze lžičky, ani ze stříkačky, prostě do něj nedostanu ani kapku. Pije jen MM ☹

Jo a minule jsem se zapoměla pochlubit. Už jezdíme ve sporťáčku. Koupili jsme Casualplay S4. Měli jsme sice dvojkombinaci Quinny, ale jak jsem v reálu viděla sporťák a všechna ta negativa, tak jsem ho ani neskládala. Dali jsme reklamovat korbu, trošku se tam párala, a až přijde vyreklamovaná, celý kočárek prodáme. Akorát si pořád nějak nemůžu zvyknout, že mám Danielka ve sporťáku zády ke mě, takže nemám takový přehled, co tam pořád dělá. Sice je ve stříčce průhledné okýnko, ale to mu moc neodestírám, aby mu nesvítil oskárek do očiček. On sice skoro vždy v kočárku hned zabere, takže spinká. Snad si zvyknu 😅

No a to je z novinek od nás vše. Snad jsem na nikoho nezapoměla 😎

nickaveru
8. mar 2010

Ahojte holky, s temi doktory mate pravdu a je to dokonce celkem logicke, radsi nas pripravi na to horsi a pak se budeme vsichni radovat z toho, ze to dobre dopadlo. Simi, tys to vystihla naprosto presne, na vetu "holcicka je stabilizovana" zacinam byt alergicka. Tolik bych chtela slyset, ze uz to mala zvladne, ze uz je z nejhorsiho venku ... Je pravda, ze nektere sestricky umi povzbudit, a to mi vzdycky moc pomuze. A hlavne tady vy, to mi dodava uplne nejvic sily. Dneska uz si malicka lip dychala, napohled byla lepsi, ale porad spinkala jak beruska, coz je u ni hodne nezvykle. Ale je mi jasne, ze sbira silu, tak uvidime zitra.

Tanav, nadhera, musis si to uzivat. Ja na malinkou porad ziram uz ted, co teprve az bude doma v postylce! Preju krasne dny.

Holky, vy co jste nemocne nebo mate nemocne deticky, preju brzke uzdraveni, at je lip. Hezky vecer.

petrach
8. mar 2010

nanya hod fotečku spoprtáku,jsem zvedavá..my jezdíme od 8 mesíce a taky je otočená ode mne,zvykneš si..
a že ses nepochlubila že jde na kolínka 😉 gratulujuuu
malí mel tu teplotu taky takovou,že mam mel jen 36 C a i mín a hrozne se potil,musela jsem ho v noci přeslíkat..

milo ty dokážeš uklidnit..ale chudatko s tím pádem,já to težce nesu,ty urazy..
nickaveru spinká a nabírá sílu 😉 neboj pokud by se neco delo,tak se infekce zhorší,je to blbá fráze..tu jsem taky nesnášela ,ale fakt potřebuje jen čas..
jo a u nás primář začínal každy den slovy..chlapeček je velice šikovný 🙂
a ješte jsem si spomela kak jsem brečela u inkubatoru,když mu bylo hodne zle a jedna sestřička mi tehdy řekla..až bude venku jaro a krásne,tak si ho povezete domu..a mela pravdu..takže nicko to bude i u vás,uvydíš

nanya
8. mar 2010

Peti, fotečku hodím jen, co ho vyfotím 😀 Budu se snažit co nejdříve. Jinak to, že malý se houpe na kolínkách, to jsem tu psala. Jsi nečetla? 😨

petrach
8. mar 2010

asi jsem to zazdila 😀 kolikrát než dočtu,zapomenu reagovat co jsem chtela komu napsat...ale je to supéééér 😉 🙂

maatkka
8. mar 2010

peti ja mam tiez tusenie ze Simonko zacne lozit kazdu chvilku 😉 podla mna lozenie nepreskoci ked cvicite vojtovku... a inak ten zraz vam velmi zavidim... keby som si to vsimla dlhsie vopred...
tani Lili tiez prve mesiace doslova prespinkala 🙂 a aj ja som trochu stresovala ci je to v poriadku 😉 ale ona bola vzdy aj z cvicenia taka unavena vzdy sme len odcvicili nakrmili prebalili a uz zatvarala ocka stacilo ju dat do podtielky a dat jej chvilku pokoj a uz spinkala...
nanya tak uz bude dobre 😉 inak Lili sa mi tiez este kym sme boli v tej nemocnici zdala sudena (rucicky a nozicky) a to tam bolo dost teplo... no presne to o tych tekutinach som tu pred nedavnom pisala aj ja... ze ked ma videla s lyzickou flasou striekackou poharom hocicim tak sa rozplakala a obchadzala ma oblukom aby som jej nahodou nedala napit... ale vy mate vyhodu MM to je samo o sebe "liek" a myslim ze mu to staci - ak ma dost mokrych plienok tak urcite... a na tu jazdu v sportaku chrbtom ku mne som si tiez dlho zvykala - zo zaciatku som po kazdom druhom kroku nakukovala do kocika 😀 ale ona vtedy tiez velmi rychlo v kociku zaspinkala... teraz to uz beriem uplne automaticky - viem si predstavit ako by ju nudilo pozerat len na mna 🙂 ale my uz kocar ani moc nepouzivame...
nickaveru u nas to bola veta ma ktoru som mala alergiu: "s malickou nie su problemy len..." a potom dr. vsetky vymenovala...
babule inak u nas dnes cely den sice 0 stupnov ale pocitova teplota vyssia lebo svietilo slnko... tie ostrovceky snehu z tej travy nie a nie zmiznut 😠
no a este sa musim pochvalit ze som dnes normalne varila obed aj veceru a dopadlo to nad nase ocakavania 😀 lebo mm nemohol varit pretoze chudiatko si tak privrzol palec na ruke ze mu dnes museli strhavat necht 😔 a Julia dnes prvy krat papala na obed polievocku aj hlavne jedlo 🙂

nanya
9. mar 2010

Ahojky.

Tak se opět hlásíme.

maatkka - jj, narvat do nich násilím pití, je fakt kumšt 😒 Na kočárek si snad zvyknu, nic jiného mi už stejně nezbyde 😅 Jinak se mi zdá, že čurká méně, plínky už tolik počůrané nemá, tak nevím, co mám dělat, nechci do nemocniceeeee 😖 ☹

Včera jsem si už myslela, že bude ok, ale večer už měl zase 39,7 C ☹ Dala jsem mu čípek a diazepam. Spinkal až do rána. Teď má jen zvýšenou 73,6 C. Chjoooo, co to sakriš je 😢 Celý den pofňukává, je mrzutý. Bych si to klidně odrtpěla 100x tolik, hlavně, že moje miminko by se cítilo dobře. Ach jo... 😔 Zkoušela jsem chytit moč pro dr., ale on už asi fakt nemá co 😕 Zkusím zítra. Snad se zadaří. Mám na něj fintu, vždy se počůrá, když mu měřím teplotku v zadečku, protože se snaží teploměr vytlačit. Ale teď, když už nemá skoro co čurkat, tak sice tlačil, ale vytlačil max. 5 kapek, což dr. asi stačit nebude 😠

nanya
9. mar 2010

😀 😀 😀 ne 73,6 C, ale 37,6 C 😀 😀 😀

petrach
9. mar 2010

nanya me taky napadá jen ta šestá nemoc..a brala mu dr i krev?? možna jsi to tu psala 😅 ale ptám se..je to opravdu hodne vysoké,ty teploty..

holky mám dotaz..která jste byli v Jánských lazních?? jedna holčina by potřebovala info a nemuže sehnat..prosím,prosím 😉

bera28
9. mar 2010

Tak jsem vás dočetla, uffff.
Marůdkům přeji ať jsou brzy fit, bojovníčkům v porodnicích taky.
Opravila jsem údaje v tabulce dle vašich požadavků (nanya, simi) a doplnila některé chybějící, ale stále tam ještě dost věcí chybí. Argousek a Leni jsou omluveny, ty to pošlou, až budou více mobilní 🙂 A ostatní šup sem s tím.

Nanya, jsem si říkala, že byl nějak moc přehřátý 😀
Peti, v Jánkách byl synovec, byli jsme tam za ním na prodlouženém víkendu. A jaké info potřebuje?? Co jsem viděla já, tak ubytování v pohodě, na pokoji byla i TV a na víkend tam s nimi bydlel i tatínek. Procedury prý taky dobrý, měli i hypoterapii. Jinak okolí je super na výlety.

Já jsem včera nechala hlídat sviště a vyrazila na celé odpoledne do města. Prolezla jsem pár knihkupectví, koupila svišťům knížku "poznáváme zvířátka" s fotkami zvířat, tak už si "čtou". A taky jsem sehnala docela pěkné župánky k narozkám.
Za chvíli mi přijede kámoška s dcerou (27 měs.), tak tu bude ještě víc veselo, než je. Pak ještě razím k alergologovi vyfasovat prášky na léto. A doufám, že se mi večer podaří dostat na net. Tak zatím pa a hezký slunečný den.

pavcik
9. mar 2010

petrach: info najde na webovkách těch lázní....stačí dát do vyhledavače něco jako jánský lázně...vesna a najde to tam...jsou tam i čísla tak si může zavolat...já tam taky volala. Ale všechny info taky nevim,to se dozvim nějak ted v nejbližší době. Dnes bych měla dostat papíry od neurologa a zítra to šoupnem pojištovně.

Dnes jsme byli v poradně a Mates má 8600g a 70 cm...macek jeden tlustej 😀

mispuli
9. mar 2010

peto,at mi kdyžtak písne do ip s nějakýma konkrétníma dotazama,ale byli jsme tam před třama rokama,ale myslím si,že až tolik se taho tam zase nezměnilo 😉 nebo mi písni ty

brusinka.pusinka
9. mar 2010

Děvčátka prominte že jsem vztupuji obdivuji Vás a vaše bojovné miminka a chtěla jsem jen říct že klobouk dolů jak před lekaři tak před Vámi a našla jsem velmi pozitivní zprávu že opravdu lékaři dělaj zázraky ale to vy víte každá máte ten svůj doma. jěště jednou promiňte a můžete kouknout.
http://www.novinky.cz/koktejl/194191-chlapec-kt...

tinuskaha
9. mar 2010

Ahojte vy ste tu toho zase napisali 😀 neviem kedy to popri tom vsetkom stihnem precitat.

Baby drzte mi siiiiiiiiiiiiiiiiiilno palce.kupila som si tehotensky test nech uz konecne viem na com som.pre vacsiu istotu si ho urobim rano 😒 😔

maatkka
9. mar 2010

tinka drzim palce nech to dopadne tak ako si prajes... daj urcite vediet...

simicak
9. mar 2010

tinka taky drzim palec,i kdyz teda nevim jestli za negativni nebo pozitivni. Hlavne at to je dobre pro tebe!!! 😉

maatkka
9. mar 2010

nanya nas poslali do nemocnice az ked vobec nic nepila a vobec necikala viac ako 12 hodin... tak neboj... ak vam brali krv a bude mat menej krvnych dosticiek tak je to siesta choroba skoro urcite... ale v tom pripade by sa to uz malo urcite zlepsit... tak drzim palce

petrach
9. mar 2010

tinus taky budu držet..ale nevím,jak si přeješ aby to dopadlo 😉 a myslím že to bude poznat i ted večer,ty testy jsou dnes hodne citlivé..

s tema Jánkama díky,psala jsem at se sem kukne a zeptá se přímo vás 😉

simicak
9. mar 2010

tinus,taky si mysim,ze uz ti to ukaze i ted. Protoze mas zpozdeni tri tydny skoro!! Tak nemusis cekat do rana a nervovat se 😉

nanya,teda vy mate ty horecky fakt vysoke,bobek. At je vam brzo lepe!!!

nanya
9. mar 2010

Peti - nebrala nám krev, stěry, nic 😒

maatkaa - těžko říct, jestli budeme mít méně červených destiček, snad už to bude dobré, už je to na něj dlouho a už aji na mě. Nemáme udělané kontrolní odběry po anemii, tak ani dr. sama neví, jak na tom je, a ani v případě, že by byly horší výslekdy, tak jestli je to zrovna tímto 😠

tinus - myslím na tebe. Držím palečky.

bera - díky za opravu údajů v tabulce. Jinak to by fakt byl přehřátý. Poslední dobou píšu jak čunčo 😠

bera28
9. mar 2010

Pavcik, Mates je teda pěkný buclík, ale to je dobře. Počkej až se rozběhá, to je vždycky s váhou horší, tak aspoň má z čeho brát 😉

Tinus, hrozně moc na Tebe myslím a přeji ti, aby test vyšel tak, jak by sis nejlépe přála. A dej nám, prosím, pak vědět. To víš, jsme ženský zvědaví 🙂

Nanya, a jak u vás? Už je to lepší??? Zkus dávat pití po lžičkách, to u nás fungovalo vždycky, i když nechtěli vůbec nic, tak toto ano.

Jinak jak jsem psala, měla jsem tu kámošku s dcerou. Holčina je úžasná, je strašně vysoká na svůj věk - 27 měsíců (teda aspoň mě tak připadá) a představte si, že váží jen 10,7 kg. To je o půl kila víc jak Anetka a ta proti ní vypadá jako když vedle sebe postavíte roční a dvouleté dítě. Fakt neskutečný nepoměr. Jo a pochybuji, že za námi ještě někdy přijedou, protože Kuba se předvedl. Kámoška přivezla pro malou oběd, připravila jídlo na stůl a ona si vzala dvě sousta, a že už nechce (je teda ještě horší jedlík než ti moji). Zato Kuba přišel žebrat, oběd jí snědl, pak si vzal ještě půlku svého oběda a nakonec to ZAPIL z jejího hrnku čajem. To už jsem nevěřila a musela si to vyfotit. Tak se můžete podívat, že Kuba je schopný se napít sám z hrnku, ale pořád jsem teda nepřišla na to, od čeho se ta jeho chuť a ochota se napít odvíjí 😠
http://bera.rajce.idnes.cz/Brezen10/#P3090034.jpg
Ale bylo to fajn, si zase po delší době s někým známým pokecat jinak, než jen virtuálně.
A potěšil mě alergolog, dělal mi i spirometrii a výkon plic mám na 103 %, takže super. Dokonce lepší, než v minulosti, tak jsem mu řekla, že to je z toho, jak pořád řvu na děti 😀

petrach
9. mar 2010

bera 😀 😀 😀 tos řekla přesne,já budu mít asi taky plíce stoprocentní..

dnes me zas točila Eliška,pořad tahá veci z pokojíku dolu do obyváku,pořad o neco zakopávám a ješte když malí začne kramařit ty svoje krámy,tak nejde projít..tak jsem jí sjela,že to odnese zase nahoru a uklidí..no to se dáme nechtelo a remcala a já jí říkám...řekni mi teda,na co ten pokojík teda máš?? a pry..ješte na neco se chceš zeptat mami? 😕 bych jí hned vrazila..

Kubík je číslo s tím pitím..jsou to naši malí tyrani..ví jak na nás a s tím jídlem,myslím,že kamaradka se spíš zasmála ne? dyt má taky díte..

naš malí nechce moc obedy,sní pulku co jídal a za to jogurty a chleba si přidává 😕 😀
Pavcik máte teda nádherné míry,už jste nás trumfli i dwelkou myslím..né jen váhou.. 😉 a bud ráda,kdyby nepřibral,byla bys hotová..to vybehá a na skoro rok je to ješte málo 😉

tinuskaha
10. mar 2010

Ahojte.tak som si test urobila....negativny to som si ho robila rano o 6tej a hadajte co?Okolo 7 som isla na WC a.....dostala som to.To sa mi stalo asi 4x.Vzdy ked sokm kupila a urobila si test o par hodin na to menzes 😀 😀
Som rada ze vysiel tak hoci nemala by som nic proti keby bol aj pozitivny.Babo by som este urcite chcela najlepsie chlapca 😀 ale Alex ma este potrebuje tak je dobre ze to dopadlo takto.

Pekny den vsetkym.

argousek
10. mar 2010

Bera Info do tabulky:
přetáčení - 8 měsíc
lezení - 13 měsíc
sezení - 14 měsíc
obcházení náb. - 16 měsíc
samostatná chůze - 21 měsíc

argousek
10. mar 2010

Bera ty údaje jsem napsala nekorigovaně, takže pokud to má být v korigovaném věku tak nám prosím od všeho odečti 3 měsíce 😀

andulka4
10. mar 2010

Argi jak se máš?

mispuli
10. mar 2010

míšo,tak si musíte zvát víc návštěv,ono nic naplat,od cizího vždycky chutná nejvíc,franta vždycky vzpomíná,že nejed rohlíky,ale jakmile přišel k sousedům,tak se tam jima vždycky nafutroval,ale doma to nevzal do pusy 😀 😀 ,jo a koukala jsem do tabulky,že na tom byl Kubajz podobně jako H 🙂

arg já to taky nejdřív psala nekorigovaně,a pak pracně přepočítávala 😀 😀

my byly včera za kamarádkou,bude tady otevíratmateřský centrum,tak to bude fajn,celou zimu se tady kopeme do zadku,jen škoda,že to nebylo tak o rok dřív 😉

peto příští týden se k tomu dostanu a nafotím ti nějaký věcičky,kdybys je chtěla 🙂

maatkka
10. mar 2010

Dobre ranko baby 😉
tak my sme dnes prosim pekne z nejakeho nevysvetlitelneho dovodu 😀 vstavali uz pred siedmou!!! Ja viem ze to nie je az tak skoro ale Julia ma uz tak rozmaznala ze nevstava pred deviatou 🙂 Ale zato uz sme poupratovali stihli ranajky aj desiatu a teraz uz klipkala ockami tak tichucko lezka v postielke a vyzera to ze ide dospavat 🙂 Aspon toho dneska viac stihneme 🙂 lebo chcem ist vecer aj cvicit a tak.
Teda baby ja ako tak pozeram na tu tabulku ti nasi drobci su fakt sikulkyyy!!! Uplne ukazkovyyy 😵 😵 😵
Tinus som rada ze si rada 😉
Nanya ja som nemyslela cervene krvinky ale krvne dosticky - ich nedostatok je jednym z priznakov siestej choroby... Ale dufam ze vy uz mate po chorobe...
Argousek andulka vam to krasne naskakuje 🙂 Ako sa mate baby???
Ja som si teraz len tak nasla ze priemerna vaha dievcat v 18-tich mesiacoch je 11kg a vyska 81cm - no tak ak by mala tato "mudra knizka" pravdu tak my mame totalne tabulkove dieta 😀