Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

argousek
10. mar 2010

Ahoj holky,

no my se máme celkem dobře. Včera jsem byla na kontrole u doktorky, tak je vše v pořádku. V pátek mám přijít ještě na nějaký odběry, který se dělají ve 30.tt a který nemám, protože jsem byla v nemocnici. Jinak ho poměřovala a má cca 2200g, prý to bude pěknej obřík. Já jsem za minulý týden přibrala 2kg, což je teda docela dost. Přes břicho mám 100cm, až bude čas tak vložím foto.
Jinak je to pěkná otrava, protože já i Adámek jsme pěkně nastydlí. Adámek začal kašlem a v pondělí se nám oběma spustila rýma a mně navíc hrozně pálí v krku. Tak pořád kloktám vodu se solí a cucám pastylky.

argousek
10. mar 2010

Holky ještě jsem se chtěla zeptat, jestli nevíte v kterém týdnu jsou plíce úplně vyvinutý. Tak že není potřeba dávat před porodem surfaktant a po porodu už dítě dýchá samo

mispuli
10. mar 2010

argi nevím,ale míša byla v 33.tt,nestihli jí dát nic a plíce měla úplně v pohodě 😉 ,ale ono to může být dítě od dítěte,ale že ti to přiskakuje krásně,at je vám s Áďou brzy líp

simicak
10. mar 2010

tinus,tak to je dobre,ze ti to tak dopadlo teda 😉

My porad nemocni,ted se vratila od doktora,Verunka antibiotika,uz ma inf.v ocich i usich z te rymy a Viki virus,tak ji pridali druhy inhalator,zaala kaslat a uz ma i teploty a taky infekci v ocich-ach jo. Ale rikal dok.ze kdyz ma ten ster. inhalator,ze to snizuje sanci ze by zas musela na kyslik do nemocnice. tak uvidime.

argousek,to netusim teda,ale myslim ze ukoncenym osmym mesicem uz jsou plice vyvinute,ale nevim ktery tyden. Ale jak kpise mispuli,nektere ddeti dychaji samy kdyz se na rodi i bez po moci 😉

maatka-teda ty si vyspavat,u nas se vstava pred 6 ranni kazdy den 😀

mispuli
10. mar 2010

simi zrovna jsme to dneska taky říkali,že to počasí je vážně naprd,akorát na množení se nějakejch pitomejch nemocí ☹ ,my byly venku necelou hodinu a za tu dobu se změnila teplota z -2 na +1 ,ráno bylo prej -12 ☹ ,já už se těším na 25 a sluníčko,dětem jen triko a krátata nebo šatičky 🙂

nanya
10. mar 2010

Ahoj holky.

Tak u nás pořád tak nějak stejně. Daneček měl včera odpolko 39,1 C, dostal čípek kolem 14 hodiny a doteď jsem mu už žádné léky nedávala, měl pořád pod 38 C, dnes ráno bez odečtu 37,7 C. Do teplot se nám přidal průjem, teda průjem, tomu už se tak ani říkat nedá, je to zelená napěněná voda 😖 Ale od pohledu mi připadá Daneček lepší. Nehoří tak, je méně protivný a více si hraje. Dnes jsme byli opět u dr., donesli jsme moč, ta byla v naprostém pořádku. Chtěla mu vzít krev z prstíku, kvůli těm teplotkám, ani nevím, nač, tak jsem ji OPĚT připoměla, že nám ještě nebrala krev na anemii. Vzala nám tedy na oboje, ale to bylo něco, nemohli mu najít žílu, tak Danielka rozpíchali jako cedník, trvalo to děsně dlouho, malý už nevěděl, jakým tónem plakat, bylo mi ho děsně lito, nakonec mu to vzali ze žilky na zápěstí 😨 jauvajs, to muselo bolet. Zítra si mám volat na výsledky, tak držte palečky, aby byly ok. Na průjmík jsme dostali nějaký prášek v tobolkách, tak snad zabere, teď už jen vymyslet, jak to do něj dostanu 😠

Bera - jj, čajík dávám po lžičkách, ale víc, jak 10 si jich nevezme, navíc z těch deseti skončí polovina na bryndáku ☹ Kubík je fakt rarášek, pěkně s námi ty dětičky mávají, a co se týče jídla a pití, o tom raději ani nemluvit 🙄

tinus - aspoň víš, jak na tom jsi. Ale pekelně si s tebou MS hraje. Je to jak na potvoru 😉

maatkaa - jj, o těch destičkách mi to docvaklo, až jsem příspěvek vložila a už se mi nechtělo psát další 😅 Dnes jsem zkusila dr. naznačit, že by to mohla být šestá nemoc, a ona mě hned vyvedla z omylu 😨 Dala mi najevo, že ona je tady dr. a ona ví, co a jak 😠 Prý to je snad nějaká střevní viróza či co. Ale to si nemyslím. Průjem podle mně dostal z těch neustálých teplot, čípků a sirupů... Ale taky to nevím jistě.... No a koukám, že si jinak pěkně vyspáváte, Daneček už má ráno tak kolem 6-7 hodiny ranní 😒

argi - o vývinu plic by ses mohla dočíst na netu, když zadáš vývoj dítěte, myslím ještě v bříšku, musíš pohledat, tam bude, co kdy má již vyvinuto... zkus třeba tady: http://www.naseporodnice.cz/tehotenstvi/tehoten... nebo http://www.tehotenskakalkulacka.cz/ 😵 Jinak prďolka už má nádhernou váhu. Přeju vám brzké uzdravení.

petrach
10. mar 2010

ahoj kočky,

argi myslím že u nás nad 34tt už nepíchají kortikoidy..ale už v tom 32tt je šance,že to udychá..ale mám desnou radost z tech tvych tydnu.. 🙂 jaké to je??? musíš byt na sebe moc pyšná mamino,žes to dotáhla až sem a prdolka bude teda pořadné miminko..bude to po tom všem u Ádi odmena,za 4 dny po porodu hurááá domu.. 🙂

tinus já te chápu,chceš se venovat Alexkovi,tak jsi ráda..asi to máš i z nervu..a jak malí? jak se máte?

matka my staváme po 6 hodine..to má ted tak 14 dní potvurka,ale chodí spát v 19 hodin,takže holt jsem ráda i za to 😀 chodíš cvičit?? já bych chtela taky,jenže manža má smeny pořad jinak a nemám hlídaní..
ale dala jsem se do upravy jídelníčku,musím se sebou neco udelat,léto za dveřmi.. 😝

simi vám se to taky se.e ☹ pojedete k vašim i tak?? a malá proč by mela mít kyslík? a ten inhalator má jen u nemoci nebo pořad?

nanya ta vaše dr 😒 mi nekoho připomíná 😝 naši ex-detskou doktorku..jsi s ní spokojená? já nemám rada když je díte dyl nemocné a oni pořad jen na neco čekají,radši at honí po doktorech,ale vím,že neco delají..přeju at je Danielkovi brzo líp 😉

maatkka
10. mar 2010

argi Julia je 30.tt. kortikoidy sme nestihli o surfaktante neviem (bola som tie prve dni uuuplne mimo...) ale mala 1 den CPAP a potom dychala sama... ale tebe su taketo info nanic lebo vy to urco potiahnete do terminu 😉 😉 😉 a vaha kraaasna 🙂 s takou ste u Adamka boli uz aj doma ze?
simi tak to je hroza!!! 😨 ☹ rychlucko sa poliecte nech mozte ist domov... za kolko idete?
teda nanya vy po nas skoro presne opakujete ☹ my najskor vysokanske horucky potom ju prehanalo (este k tomu aj zvracala) a o nechutenstve som tu toho napisala... u nas to vsetko dokopy trvalo 10 dni... a ak ti to pomoze (napisem ti to co mne pisali baby a moc som im vtedy neverila 😉 ale mali pravdu) potom si to krpcek s papanim vynahradi a dobehne zameskane... inak Julii beru krv uz len zo zapestia (aj infuzku tam mala) lebo jej inde zilky absolutne nevidno ani ich nie je citit (to ma presne ako ja... u mna je to tiez vzdy problem)... je mi luto ze Danielka tak vytrapili ☹ a drzim palce nech su vysledky o.k.
moja zaba zase spi 😕 ma to cele poprehadzovane tym ze sa zobudila skor... spala 2 hodky potom sme sa najedli boli sme vonku s "motorkou" (odrazadlom) a znovu sa ulozila... tak sa teraz nudim... chvilku ju necham a potom pojdem zobudit aby zase vecer zaspinkala

maatkka
10. mar 2010

janicka nickaveru a vy co noveee???????????

maatkka
10. mar 2010

petka hej chodim 😀 snazim sa minimalne 2x do tyzdna - niekedy 3x ale to sa mi tiez musi zadarit lebo mm ma tiez tie smeny kade ako... ale chodim na take zabijacke cvicenie 😀 - fat burner - odburavanie tuku a body styling - formovanie postavy + aspon raz do tyzdna cisto aerobik takze viac by som uz asi nezvladla 😝 ja musim cvicit lebo vtedy si nedovolim sa prejedat... si poviem ze ked uz som sa tak namakala 😀 tak si to nepokazim 😀 no ale aj tak... zo stravou som sa fakt drzala od noveho roka do konca februara ale teda tento mesiac to uz riadne flakam - musim sa zase polepsit lebo leto je tu uz fakt co nevidiet 😉

nanya
10. mar 2010

Peti - samozřejmě, že nejsem s touto dr. spokojená, ale na každého dr. jsem něco slyšela, tak nevím, zda to má vůbec cenu měnit 😠

maatkaa - taky mi to připomíná úplně, jak byla Lilinka nemocná, ale dr. si stála za svým, že to šestná nemoc nemůže být ani náhodou. Přesvědčovat ji teda nebudu. Hlavně, ať je Danielek zdravý.

Holky, nevím, jestli jste viděly porod slona v přímém přenosu, tak taky vkládám link, stojí za to se dodívat až do konce. Je až neuvěřitelné, jak zvířecí mámy mají cit a vědí, jak si v určitých situacích počínat: http://www.dumpert.nl/mediabase/656611/d1dfcfee... 😨

andulka4
10. mar 2010

Argi u nás se píchá do 34tt. To už maminka nemusí rodit ve speciální porodnici ale stačí jen obyč inkubátor.Po 36tt už je miminko zcela vyvinuté a bez obtíží.

simicak
10. mar 2010

Petrach, inhalator ma kazdy den plus ted ji pridali jeste jeden na kasel. Na kyslik myslim ty vase brejlicky nebo jka tomu rikate,to jak byla pred vanoci. Ji hodne vsechno seda na plice bobkovi a ted pri te bronch.se ji to nelepsilo,tak ji dali ten inhalator se steroidy na kazdy den a bylo to lepsi,no ale ted se zase pridal ten virus a kasel.............porad dokola. My se te bronch.nikdy nezbavime.

Nanya,vy teda horeckujete,to je silene,jak je ma maly vysoke. Ja si tky myslim,ze ten prujem uz ma z tech cipku a leku. At je mu brzo dobre bobkovi. S tiim odbjerem znam,viki v nemocnici taky vzdycky celou propchali a hlavne kdyz ji napichli,tk ji z te zily nic neteklo,tak ji to jeste macakli ruzne-jednou 25min. hledali a pichali,byla uplnehotova bobek.

My rodily v normalni porodnici,nemohli nas prevest do special.,lprotoze to zadupali a pak uz to bylo riskanttni. Takze malou prevazeli po porodu jak ji stabilizovali a ruzne zahadickovali......
Ten porod slona jsem uz videla,je to uplne uzasneeee,jsem mela slzy v ocich. Priroda je neuveritelna,jak to vse zaridila!!!!

nanya
10. mar 2010

simi - vidím, že ty naše dětičky jsou se žilkami na tom úplně stejné, Danielka taky museli dneska mačkat, nic mu z té žilky neteklo, fakt to byl krutý pohled pro mne. Málem jsem se neudržela a ukápla taky jednu slzičku. Nejraději bych se nechala pichnout místo něj, klidně i 100x, hlavně, aby netrpěl. Bohužel to takto nejde 😔

argousek
10. mar 2010

no já jsem se ptala doktorky a ta mi říkala, že od ukončeného 34. týdne je dítě úplně vyvinuté, ale mohly by ještě nastat nějaké potíže, tak posílají na speciální pracoviště a od ukončeného 36. týdne se rodí tady u nás v okresní nemocnici
A co Leni ? Ozvala se ? Víte o ní někdo něco?

andulka4
10. mar 2010

jo přesně tak je to u nás....dyť jsem to psala
vem si že od GUCZ měla malá s dýcháním potíže....byla ve 34tt a taky hraje roli váha miinka-byla moc velká

můj lékař mi řekl že nemám žádné problémy ale že mám mít klidový režim do toho 36tt tak aby bylo vše ok-ovšem nejideálnější je ten 38tt

simicak
10. mar 2010

argousku od 36tt.?? Tak to je dobre,tady se rodi ve spec. jen pod 30tt. jinak normalne vsude od 30tt. NO jde videt,zze to cesko je fakt mnohem opatrmejsi.

Nanya,jojo,je to hrozne se divat jak trpi anemuze pomoct.

NO nic,jdu nafetovat ty svoje mury tady-nemocne a radi tu jak divosky. Hlavne ze kuckaji jako tuberacky a oci maji slepene jak krtci 🙄

andulka4
10. mar 2010

Čr a Japonsko jsou na tom nejlépe 😝

nanya
11. mar 2010

Ahojky.

Tak se opět hlásíme. Teplotky už nemáme 😉 zatím... Danielek má osypané celé zádíčka. Takže bych řekla, že to byla na 99,9 % šestá nemoc. Volala jsem dr. na výsledky z krve, hemoglobin máme 130, takže supeeeeer. Řekla jsem jí, že je Danielek osypaný, a ona jen odvětila: "může být". Moje nervy, ale že by řekla, že to teda asi to byla ta šestá nemoc, to ani náhodou. Holky, to osypání už je jen závěr? Už nic nebude? Teď už jen čekám, zda přejde i ten průjem. Dneska ještě stoličku neměl. Tak jsem zvědavá.

tinuskaha
11. mar 2010

Ahojte baby,
dnes sme boli na RHB vravela ze sa lepsi.na dalsie cvicenie az 23.3lebo 15 mame ockovanie.Bola z toho sklamana ze si moc nepocvici a este povedala ze on maly ked pride do urciteho veku tak uz to nedobehne cvicenim ☹ ☹ ☹ ☹ Som z toho v prdeli.Uz som sa aj vyplakala.Neviem co tym myslela ze nebude trebars vobec chodit alebo co?Nezmohla som sa ani na slovo.v aprili 21 bude mat 1rok korigovane ☹

simicak
11. mar 2010

tinus,co ti to rekla????? Na chuzi se prece nemusi cvicit,je to prirozeny vyvoj a taky plno lidi po havarkach cvici na stari a taky se nauci znova chodit. Myslim,ze tim myslela uplne neco jineho 😉 Navic plno rocnich donosenych deti nechodi! Asi to myslela jen z rehabilitacniho hlediska nejak,ze svaly nebo zada nebo taak neco. Mela ses ji zeptat co tim myslela a nebo si tam zavolej at se doma zbytecne netrapis tapanim.

Nanya,no konecne ty vase silene horecky zmizely! Co to je ta sesta nemoc??????? My meli hroznou noc,mala od 2 kaslala a kaslala a nespala,tak jsem ji pak v 5 supla manzelovi a ja spala do ted. Jeste ze je doma a muzem se stridat,jinak bch byla hotova. Ja kdyz nespim minimalne 10hodin,tak nefunguju 😅

mispuli
11. mar 2010

nanya ano osypání je na závěr,mělo by trvat tak 2-4 dny a zmizet 🙂 🙂

tinus mě se to taky nějak nezdá,řekla ti nějakou hloupost nebo jste si špatně rozuměly,s chozením si nedělej starosti,přesně jak píše simi a podívej se do tabulky,jak na tom byli ostatní 🙂 a netrap se,je to šikulka a klidně cvič dál,každý cvičení pomůže ne že nee 😉

tinuskaha
11. mar 2010

Holky kukla som do tej tabulky ved my sme sa zacali najneskor pretacat ☹ 😔 aaaaaaach jaj

nanya
11. mar 2010

tinus - podle mě tím rhb určitě nemyslela, že Alex nebude chodit! Proč by nechodil. Vždyď je tak šikovný, možná tím jen chtěla říct, že nebude chodit v korigovaném roce, a to málokteré donošené dítě chodí. Každé dítě je jiné, můj manžel je třeba donošený a chodil až v 15 měsících. Být tebou, tak si tam zavolám, že nad tím přemýšlíš, ať ti řekne, co tím myslela. Aspoň se uklidníš a nebudeš na to pořád myslet.

simi - jj, konečně, snad už bude klid. Je sice ještě hodně protivný, takového ho neznám. No a ještě mi fakt připadá takový přád zimný, je navlečený, topím a on je pořád celý chladný, normálně by byl z takových okolností spocený i na dupě. A co přesně je ta 6 nemoc, to fakt netuším. Jen vím, že ji snad vyvolává růst zoubků. 😕 To máš dobré, že ti manžel takto krásně vypomůže, já si o tom můžu akorát nechat zdát 😒 Já musím fungovat, i kdybych nic nenaspala, akorát mi pak vadí, že mě naštve každá maličkost.

mispuli - děkuji. Snad už bude po všem 🙂

argousek
11. mar 2010

Ahojte holky,
tak já jsem dneska raději zašla k doktorovi, protože mně pořád tak bolelo v krku a začala jsem i kašlat. Ještě že jsem tam nakonec šla, mám to na průduškách, tak jsem dostala antibiotika a sirup na kašel. Tak snad to brzy zabere, měla jsem strach, abych si tím kašlem nezpůsobila stahy dělohy, když jí mám dráždivou, ale cítím se jinak dobře, tak snad to bude ok. Jsem ráda, že jsem tam došla, protože já jinak všechno přeléčuju doma, u doktora jsem byla naposled před 8 lety 😒

tinuskaha neboj se chodit bude, nedej na nějaké řeči, to musí vždycky posoudit neurolog. Prostě potřebuje čas, moje osobní zkušenost je taková, že jsem vždycky se vším plašila, že něco nedělá a nakonec to dělat začal, akorát jsem se zbytečně stresovala. Prostě ty týdny jsou znát, potřebuje čas 😉

radkovamama
11. mar 2010

ahojte porodila som v 34+3 / sice sme nemail pod 1kg / ale sme extremisti v inom maly ma porodnu vahu 2650g schudol na 2000g koli zdravotnym potiazam /zlyhavala mu pecen a mal problem s krvou/ bol dlho na JIS a nevedeli sme ako sa vsetko vyvinie / mali sme strasny strach / v tehotenstve som len chradla a rodit som isla vychudnuta na kost / maly si bral vyzivu zo mna a telo nechcelo prijimat potravu / zaludok bol mimo / v nemocnici nakoniec zachranovali aj mna / v takom zlom stave sme boli / lezali sme cez 4 mesiace v nemocnici kym sa Radko nenarodil, po porode sa moje telo stamatavalo a za 2 tyzdne po porode som pribrala 16 kg / vsetko naopak / ale je to teraz jedno / len moje okolie sa cuduje ako som sa vyzrala / no hormony su strasne zlozita vec, mala som problem s pecenou, zaludkom, krvou, chceli mi davat transfuziu / maly by vsak nebol.

toto bolo moje 2 tehotenstvo ale aj to prve v roku 2001 bolo problemove - s dcerkou som zase pribrala za 8 mesiacov 27.5 kg a lezala som v nemocnici 6 mesiacov / mala sa stale pytala na svet / tak som lezala na porodnici vo vrdlajsej miestnosti sama ako prst / no pakaren / telo takisto nezvladalo napor hormonov a pribrala som tolko, pretoze som sa nesmela hybat a predtym som bola ako tenka susienka / s tymu takmer 30 kg som vyzerala normalne / 🙂 Zuzanka sa narodila sama, prisla o svoju dvojicku / nepodarilo sa ☹

maatkka
11. mar 2010

tinuska ja neviem preco to niektore rhb tvrdia - aj nasa nam vravela nieco podobne (ze u predcasne narodenych deti je vojtovka najucinnejsia do roka - no nie tak do slova ale keby som to povedala zvelicene tak ze potom to uz nema moc zmysel...) no pozri sa napr. na fajn... myslim ze oni cvicili do troch rokov ci ako a Didka zacala tiez neskor chodit a ake je z nej teraz torpedo a sikove a rozumne ze tu z nej vsetky odpadavame 😵 😵 😵
nanya tak predsa!!! este moze byt protivny lebo ma ten virus este v tele ale uz to ze sa osype by malo sygnalizovat koniec choroby... tak uz bude dobre... neviem ako si mohla byt ta vasa dr. taka ista ze tuto moznost ani nepripustila - asi preto ze na to neprisla sama ale si s tym prisla ty 😠
baby ja vam napisem co si pamatam co som si nasla o siestej chorobe ja... je to virusove ochorenie (zo skupiny herpesvirusov)... najcastejsie sa vyskytuje pri prerezavani zubkov... prejavuje sa vysokymi teplotami (zvacsa bez inych priznakov) ktore trvaju cca 3 dni... tieto by sa nemali zbytocne liecit antibiotikami - ked si napr. pomylia priznaky s nejakou inou chorobou - liecba spociva v znizovani teploty a podavani tekutin... po par dnoch ked teplota klesne objavi sa ten vysyp hlavne na telicku (ten netreba nijako osetrovat - zmizne sam) a mal by uz sygnalizovat koniec choroby... dalsim priznakom ktory moze ulahcit diagnostiku je ten znizeny pocet krvnych dosticiek... v podstate to je jedna z tych lahsich chorob ak sa nevyskytnu ine komplikacie... myslim ze uz ked ju babo raz prekonalo nemalo by ju uz viac dostat...
arg. hlavne ze uz mas lieky... skoro sa uzdrav
vladi a ty coooo? uz je lepsie? ha?

simicak
11. mar 2010

nanya,aha,ja porad premyslela jestli to je ne co jako nestovice nebo tak. Tak to my jeste nemeli a snad ani mit nebudem. Ty tepltoy co jste meli byli fakt silene,ja byc zcvokla.
Manzel je hodny,od od malicka vstaval k holkam na nocni krmeni,koupe,myje hlavy a co je je viki na svete,tak i vari po praci a nebo vari mi vecer na druhy den kdyz ma volno. je to supr,protoze si odpocinu. Akorat kdyz krmi Viki,tak pokazde znici triko-nevim jak to dela,ale je vzdycky cela oranzova a nejdo to vyprat. Jenze ona s nim ji nejlepe,takzze musi krmit on.

Argosku,tak jeste ze jsi sla! Tak se poradne vylez a at je ti brzo dobre.

Tinus,od kamaradky mala donosena zacala v 18mesicich chodit,od sestrenky mala ma ted 16mesicu a zacala chodit a donosena. Ja vim,ze se stresujes,ale ty mas nedonosene a ma pravo by pozadu. moje rehabka i vzdycky rika,ze se nemama sstresovat a taky mi rekli,ze mala klidne muze zacit chodit az v 18 mesicich a i pozdeji treba,ze ma nato narok a ze nemame sledovat okoli. Proste ma tvu maly jeste cas a bude pozdeji chodit,ale verim tomu,ze bude!!! Ja si myslim,ze neurolog uz by ti davno neco rek,ze neni neco v poradku. 😉

simicak
11. mar 2010

Jo a ja potrebuji radu holky,lprosiiiim.
Viki ma zahnisane oci,dok.nam dal antib.kapky,ale rekl mi,ze pouzit jen pokud je bude mit rude,ze ty hnisave nevadi. Me se to nezda,fakt se ji lepi,hlavne jak se vzbudi a ip res den ji to hnisa. Kdyz mela infekci v oku v nemocnici,tak ji udelali ster a poslali na test a dostal anti. a nemela je rude.
Dali by jste tu mast nebo cekali jestli z rudnou??????

bera28
11. mar 2010

Ahoj holky,
zdravím hlavně marůdky a těhulky.

nanya, tak to je paráda, že už teploty skončily. A Hgb má teda naprosto nádherný!

Argousky, to krásně naskakují týdny, co? A váha parádní, to se ještě nadřeš u porodu 🙂 Je to fakt tak, jak ti řekla tvoje Dr. - po 34. tt je vyinuté a po 36.tt se už není čeho bát. Ale vzhledem k tomu, co jsme si tady všechny prožily, jsi ty už teď z nejhoršího venku.PARÁDA!!!!

Simi, to jste teda lehly fakt všechny ženský. Ještě že máte toho taťku, co? 😀 Já se přiznám, že bych asi kapky dala už teď. Nač čekat, až to bude ještě horší. A nebo třeba ještě vyzkoušej klasickou borovou vodu, jestli tomu trochu pomůže a když ne, tak kapej. A ať jste brzy zdavé!

Tinus, nesmutni. Je fakt pravda, že do roku věku je cvičení nejefektivnější, ale to v žádném případě neznamená, že pak už je to naprd! Jen prostš ty pokroky už nejsou tak rychlé a markantní. Jde to pozvolna, ale jde! Hele, jak tady vždycky píšu o synovci, tak švagrové při odchodu z porodnice řekli, že bude totální ležák! A není. Cvičí s ním stále, již 8 let a má vyhlídky, že by se do 12 let věku měl postavit na nohy. Prostě nikdy není nic ztraceno. Ale Alexík na tom není ani z desetiny tak špatně jako byl on, tak hlavu vzhůru! A vždyť sama vidíš, že od té doby, co jsi změnila neurologa i RHB a začala jsi píchat injekce, tak pokrok je.

Holky, nechcete si některá půjčit na neurčito sviště??? Kuba včera zjistil, že už dosáhne na kliky, tak pořád všude otvírá a teď už fakt nemám šanci oba uhlídat. A navíc mají nějaké svlíkací období a sotva zmizím z dohledu, už jsou nahatí. A Anetka tahá Kubu za pindíka a směje se mu 😀
Jo a pro mamči nejedlíků mám tip na super knížku. Jmenuje se Aby děti správně jedly, nejsou tam žádné recepty, ale je psaná jako psychologická poučka. Je tam jak správně stolovat, jaké dát dětem hranice, jak se zbavit obav, že dítě málo jí, a spousta dalšího. A hlavně jsou tam 3 nádherné příklady dětí i s růstovou křivkou. Jsem se do ní včera večer začetla a dnes jí chci dočíst. Jo a mají ji v knihkupectvích Neoluxor v akci za 134 Kč (jinak je za 264 Kč).

Peti, neozvala se Fajn? By mě zajímalo, jak se tam už zaběhly.
No a co Denisee, jak je Vojtíkovi a Tobě???

A co miminečka od Nickaveru a Janicky?? Je něco nového?