Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

petraguerra
8. máj 2010

Argi take velmi blahopreji k zdravemu velikemu miminku. 😵 Preji hoooodne spolecnych let a zadne problemy.
Bera nejsi sama komu to skripe,ja jsem byla s Franciscem jedna velka laska a co jsem otehotnela vzal dve prace skoro jsme se nevideli.Take ten vztah dostal zaber s tim vsim co nas potkalo.Francisco to tezce nesl,za malym jel trikrat tydne ja denne 4hodiny jen cesta....Kdyz prisel malej domu naboural auto ani mi to nerekl.Doktory jsme meli kazdou chvili ja moc dobre anglicky nemluvim-je to za mnou.Cekam take ,ze proste jen rekne ,ze je rad co vsechno delam,ale porad je on pracovitej a ja lina.Do prace chodim uz od Matejovo 15mesicu sice na 15hodin,ale krom toho nemam ani minutu pro sebe porad malyho za zadkem.Takze ja na dalsi dite vazne nepomyslim.

tinuskaha
8. máj 2010

Argi,blahozelam a prajem Štepankovi hooooooooooooodne zdravicka 😉

gucz
8. máj 2010

Argousku gratulujem 🙂 🙂 🙂 , prajem Vám krásny spoločný život s drobčekom, veľa zdravíčka, šťastia, lásky 😉 , fakt má drobec prekrásne miery 🙂

tinuskaha
8. máj 2010

Holky my sme sa dnes doobeda vratili z Košic,Vcera sme boli na rhb pochvalila ho.Treba nam spevnit este spodnu cast chrbatika.Alex sa velmi skoro unavi pri cviceni.A kedze sme isli vlakom a bol piatok vsade plno studentov tak som sa rozodla risknut a ostali sme prespat u svokry.No a to bol deeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeees.Maly sa jejbal furt plakal ona tym svojim skreklavym a maznavym hlasom sa mu prihovarala a on chudacik hned skladal usta do placu.Len sa vypytovala poucala 😠 😠 😠
Jedna dobra sprava.budeme sa stahovat 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 🙂 uz je to cierne na bielomBaby ja sa tak tesim a hlavne tam je vana a maly sa moze vyradit 😀 No ked som svokre povedala ze z jej bytu odchadzame nech si niekoho najde do podnajmu alebo nech sa vrati.Tak povedala ze mame dat do podnajmu byt co sme si kupili 😠 😠 😠 😠 😠 tak som jej povedala nech na to rychlo zabudne.Rano prisiel mm a stazovala sa mu a on na to ....stal pri mne KONECNE 😎 😎
A ta zla je ze za tie 2 dni co sme vybavovali ten HU tak sme platili poplatky ako advokat,kataster banka spolu vyse 15tis SK vyse 500eur.Straaaaaaaaaaaaaaasne tie poplatky. 😠 😠
Na rhb nam poupravila cvik dala dalsie 2 aby sme striedali.Tak je to trosku lepsie.

Matka ano este stale to robi s tymi nozkami Mam obavy aby sa z toho nevyklulo nieco zle

andulka4
8. máj 2010

Argousku-nádhera
přeju vám všem strašně moc zdravíčka
těším se na podrobný popis porodu 😀 Štěpíka je tedy dobrý kusanec 😀

argousek
8. máj 2010

Ahojte holky, děkujeme vám moc za přání 😀 😀 😀
holky věřte, že jsem ta nejšťastnější a nejpyšnější máma na světě

V pondělí jsem byla na kontrole u doktora a ten říkal, že to zatím na porod nevypadá. V noci ve 2:19 mně vzbudilo takové rupnutí, tak jsem si říkala, jestli mi nepraskla voda, ale nic ze mně neteklo, tak jsem si říkala, že ještě chvíli poležím a půjdu se vyčůrat. Najednou jsem ale pocítila hroznou bolest, tak jsem se zvedla, že půjdu do kuchyně to rozchodit a najedou ze mně vyšel proud vody a to jsem hned věděla, že je zle a vzbudila jsem manžela, že jedeme. Najednou jsem měla ale kontrakce po 2 minutách, bylo mi to divný, že je to tak rychlý, ale věřte normálně hned po 2 minutách. No a když jsme dojeli do porodnice, máme ji asi 25km, tak mně sestra vyšetřila a byla jsem otevřená na 8cm, takže jsme ani nevyplnili papíry a jeli jsme hned na sál. Nestihla jsem si rozmyslet klystýr, oholení, epidurál, nic mi nestihli dát. Dokonce ani ty antibiotika na toho streptokoka. Ale oni ty novorozence po porodu hlídají a pokud by se něco u novorozence projevilo, tak by mu dali hned antibiotika. Takže se holky podržte, já porodila ve 3:53, ani ne za 2 hodiny od rupnutí té plodovky. No docela jsem si u toho zakřičela, myslela jsem, že to nemůžu zvládnout. Ale doktor mně nastřihl a sestra zatlačila na břicho a bylo to. Nádhera. Šití ale cítím ještě teď, to až přejde, tak to bude pohoda. Takže já musím říct, že to byl neuvěřitelnej zážitek.

andulka4
8. máj 2010

a o jak moc se to lišilo vůči prvnímu porodu?

andulka4
8. máj 2010

jinak Argi super 😀 jsi moooc šikovná a jsem na tebe hrdá...

argousek
8. máj 2010

No úplně něco jinýho. U Adámka jsem si kontrakce vždycky docela rozdýchala a bolel mně až ten samotnej porod, kdy šel ven. Teď mně ale bolely hrozně ty kontrakce, vůbec to nešlo rozdýchat. Měla jsem potom úplně brnění v nohách a rukách a sestra říkala, že dýchám moc zhluboka, že mám dýchat jen povrchově, že jsem překysličená, ale to se vůbec nedalo. Ale pak ta odměna, když dostaneš to dítě hned po porodu přisát na prso, to je něco neuvěřitelnýho, to ti je jedno, že ještě musí ven placenta a je šití. Nádhera. Pak jsem byla 2 hodiny na poporodním pozorování a byl tam se mnou manžel i Štěpán. Takže to že ti dítě odnesou, nevíš kam, co tam s ním dělají a tak se to vůbec s prvním porodem srovnat nedá.

andulka4
8. máj 2010

no já to právě měla taky tak-kontrakce se u D daly rozdýchat a hrozné bylo až když šel ven ☹
no úplně se bojíííím

jinak D mi dali aspoń pohladit a manžel tam pak za ním šel a po porodu semnou byl ještě 2hod

jsi borka že jsi porodila takového macka.....fakt smekám

kolik máš stehů?

argousek
8. máj 2010

no já si právě myslím, že ty kontrakce jsou větší, když je větší to dítě. Ta děloha musí tlačit větší silou, aby to dítě vypudila. Ale nevím, to je taková hypotéza.

jinak šití ani nevím, kolik mám stehů, podívala jsem se na to až dneska doma zrcátkem a ani sama nevím, připadám si tam jiná 😀

taky kojení je nádherný, žádný odstříkávání, krásně si pije. prsa pořád nalitý. To jsem s Adámkem nezažila. Odstříkávat musím, ale jen když mám prsa jak beton, aby se mi trochu ulevilo

andulka4
8. máj 2010

aRGI JOJO TAKY SI MYSLÍM ŽE TO JE TEDY NÉ VELIKOSTÍ DÍTĚTE ALE VELIKOSTÍ DĚLOHY. jÁ JI PŘECE JENOM MĚLA V 31TT NĚCO MÁLO NAD PUPKEM A TEDKA JE AŽ POD PRSAMA-JE VĚTŠÍ TAKŽE I TEN CELKOVÝ TLAK BUDE JINÝ

UŽ MÁM BOBKY

andulka4
8. máj 2010

SORRY CAPS LOCK

bera28
9. máj 2010

Tinus, pochvala na RHB je zasloužená 😉 Bezva, že vám nakonec vyšel ten byteček. To si oddychneš, až budete přestěhovaní, co?

Argousku, tak to jsi měla parádní porod. Taky si to zasloužíš. A co Adámek na bráchu??

U nás reakce na očkování - Anetka má od rána 38,5, ale jinak je úplně v pohodě, jí, pije, zlobí s Kubajzem. Kuba zatím dobrý.
Tak krásný svátek matek všem.

petrach
9. máj 2010

Argí 2 hodky 😕 😅 to je bomba..a to kojení ješte suprovejší..že se to tak krásne vše podařilo,taky sis to zasloužila..a co Adamek na brašku??? i tatka musí zářit co????? no je to nádhernéééé..já jen když te čtu,tak tady slzím..jsem cíta hrozná 😅 🙂

Tinus s bytečkem to je supééééééééééér..a na tchyni se vybidni,tak ten byt hrozne chtela že??? když najednou tam mužete zustat..ty joo ta by zasloužila..ale hlavne že tvuj stojí při tobe,to je to hlavní..a Alexek je strááášne šikovný 🙂

bero s tou reakcí me to mrzí,máš to na střídačku ted 😒

holky já se včera po 2 letech kvíkla 😀byli jsme na oslave 80 tin mojí babičky a rano teda sušáka v puse a piju kyselky po litrech 😀ale zle mi nebylo..práve že to sedlo..manža řídil,tak byl protivny a pořad chtel jet domu,že Elin musí jít spát 😝 😀jsem mu říkala že vydí,jaké to je,když je to opačne 😉

andulka4
9. máj 2010

Holky jojo jsem na Argi a Lenču fakt hrdá- ty naše klidové režimy opravdu stály za to 😀

Anetce posíláme hubana a Peti tobě hadr na hlavu 😀 😀 😀

maatkka
9. máj 2010

Ved aj mas byt na co pysna argousek 😵 To mas vsetko za odmenu 😀 Rychly porod krasne miery perfektne apgar skore rychly navrat domov bez akehokolvek odlucenia od babatka bezproblemove kojenie... co moze byt krajsie... len si uzivajte!!! 😵 Aj ja uz slziiim 😵 😵 😵
Tinus pripajam sa ku gratulacii k bytu. Som strasne rada ze vam to nakoniec takto super vyslo 😉
Bera no to sa dalo cakat ☹ Predsa len je to ziva vakcina a na tie su caste reakcie. Niekto dokonca tvrdi ze je lepsie ked ta reakcia je ako ked je to celkom bez... Ale tak teplota sama o sebe sa da zvladnut. Ja sa hrozitaaansky bojim skor takych "neurologickych reakcii" - co som citala ze deti po ockovani mmr prestali rozpravat alebo nieco v suvislosti s autizmom... no ale zase by som sa tak nebala nebyt toho krvacania do mozgu ☹ Tak drzim palce nech to Anetke rychlo prejde.
Baby poznate ten klip od Lady Gaga a Byonce? Co tam Byonce vravi ze "You are very very bad bad girl Gaga." 😀 Tak to je najnovsie Lilinkyna naj pesnicka a stale vykrikuje "bed bed gaga" 😀 by som ju zjedla 😵 😀 😵 A kazdu reklamu musi "okomentovat" 😀 a ked papame tak opakuje po mne uz vsetkych clenov rodiny (aj ked niecomu rozumieme len my dve 😉) - myslim tak ze za maminku - povie "mama" (maminka len veeelmi vynimocne) za ocinka - povie "oko" alebo "tata" za starku povie "kaka" za deda - povie "dedo" za tetu Tanu - povie "teta Taa" za Danka - povie "Dako" alebo "Dado" za tetu Janku - "teta Jaka" za stryka Gusta - "Guto" a tak 😀
A aby som nezabudla vsetkym nam kraaaaaaaaaaaaasny den matiek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵

argousek
9. máj 2010

jo tak s Adámkem je legrace, všechno po Štěpánovi opakuje. Když pláče, dělá taky jakože pláče, když pije, tak si strká prsty do pusy, když krkne, tak dělá taky jakože krká 😀 Zatím na něj nežárlí, tak uvidíme
holky já mám ty stehy tak hrozně nateklý a bolí to, tak leduju gelovýma polštářkama. Není divu, že se mi to tam zdá k nepoznání 😀 když je to tak opuchlý. Doufám, že mně to brzy přejde

denisee
9. máj 2010

Argousek: moc gratuluju k narození Štěpánka, mám úplně husí kůži z toho všeho, jak jsi to krásně zvládla a tak ......
Holky : já bych tak chtěla rodit přirozeně, snad se mi to splní.

Posílám pár fotek ze sobotní oslavy:

denisee
9. máj 2010

Nejvíc se líbílo dřevěné ovoce spojené na suchý zip, které se dřevěným nožíkem rozřezává, vláčkodráha, a typ od Beruš: rybičky na magnetek

denisee
9. máj 2010

A ještě pár dalších fotek z dovolením 😅

denisee
9. máj 2010

😅

denisee
9. máj 2010

Pardón jsem nějak mimo:

andulka4
9. máj 2010

Denise překrásné fotky, a už vím po kom je Vojta tak krásné děcko, moc ti to sekne...
akorát mě úplně uniklo že měl NAROZENINY

TAKŽE VŠECHNO NEJLEPŠÍ VOJTÍŠKU-A TETA TI POSÍLÁ PUSINKU

bera28
9. máj 2010

Peti, po dvou letech je to snad dovoleno, ne? 😀 😀

Maatkka, já jsem taky spíš počítala s tím, že reakce po očku bude. A pokud je to "jenom" horečka, tak je to dobrý. taky mám strach z něčeho komplikovanějšíhi, tak se modlím, aby se nám to vyhnulo.

Denisee, aha, vy jste dělali oslavu už tento víkend. Tak teď teda nevím jestli mám Vojtíkovi přát už teď nebo až v úterý🙂 Takže jednou teď: Vojtíšku, k narozkám hoooodně zdraví, štěstí, zábavy a někdy brzy třeba sestřičku nebo brášku 😉 A zbytek v úterý🙂
Fotky jsou nádherný 😵 😵 A to ovoce s nožíkem, no to je super věc!!!! To jsem ještě neviděla.A koukám, že i dort se podařil. Aspoň víme, kde si ty dortíky objednávat, co? 🙂 🙂

andulka4
9. máj 2010

jojo taky mě to zaujako, kde jsi to ovoce koupila? to bych taky vzala 😝

petrach
9. máj 2010

Denise Vojtík musel byt uneššný..ten dort je nádherná a tech dárečku..nebude ted vedet s čím si hrát první..moc ale fakt moc mu to sluší a na tech posledních fotkách z tebou co je,tak ty jsou boží..jsi tam hrozne moc pekne 🙂
tak já popřeju ted taky a pak ješte repete 😀

Vojtíšku přejeme ti k tvym druhým narozenionám hooodne zdraví,štestí jako doted,kopu darečku-ty už teda máš 😉 -a sluníčko 🙂 🙂 at deláš rodičum pořad tzakovou radost jako doted..jsi moc šikovný a statečný kluk..máma s tátou jsou na tebe určite moc pyšní.. 🙂 🙂

tinuskaha
10. máj 2010

Dobre rano baby...
Danise krasne foto,a ten dort...mnam velmi vam to spolu na tych fotkach pristane.Vojtik je ti podobnej 😉

merj
10. máj 2010

Dobre rano vsem,
omlouvam se za delsi odmlku, ale nejak mi vypovedelo zdravi a kdyz mne pani doktori uvedli do provozniho stavu, tak jsme vsichni odjeli na malou rekonvalescenci.
Koukam, ze tentokrat vas asi nemam sanci dociist, no zkusim to postupne v polednim spani maleho. ted si upravil rezim dne a uz spi jen jednou za den, ale 2,5 hodiny.
Ale nez zacnu docitat cele, tak musim poslat 3 blahoprani.
LilInce k super zvladnuti operace a preji moc dobre pooperacni zpravy.
Vojtiskovi k jeho narozeninam at mu rodice delaji jen a jen radost 😉 Podle fotek vidim , ze on ji rodicum dela. Denisee fotky jsou nadherne.
A malemu Stepankovi. At se mu tady na svete libi a s braskou Adamkem vymysli brzy plnou lumpacin. Argousku moc blahopreji k narozeni Stepanka a tobe preji brzke uvedeni do puvodniho stavu a at ti vsichni tri tvy muzsti delaji jen a jen radost.
No a vsem preji moc a moc zdravi to se hodi vzdy.
Hezky den ikdyz tady je zatim trochu zamraceny

jecidlo
10. máj 2010

moc vas vsechny zase zdravime 😵 uz vubec nestiham pravidelne prispivat, od te doby co jsme v baracku tak to proste nejde ☹

Argousek: obrovske gratulace, preju stepankovi i tobe jen zdravi a stesti, temer 4 kilove dite se tezko predstavuje🙂 a porod! No uzasny, podle me ti muze kdejaka maminka zavidet, mozna ze jsi mela i stesti, ze jste to do te porodky stihli 🙂
no a s tou velikosti delohy a silou stahu teda nevim, ja myslim, ze jsem mela bricho dooost velke, podle segry mela ona takove v termin porodu a to me videla naposledy 2 tydny pred porodem, prece jenom byli dva, ze? a porod od prasknuti vody cca 7 hodin, ale opravdu bolesti, kdy jsem uz skucela tak byli vlastne az tesne pred tim nez sli ven, jinak to slo v pohode rozdychavat i kdyz byli od sameho zacatku co 3-4 minuty.

Denisee: Vojtiskovi k zitrejsi narozeninam vsechno NEJ NEJ NEJ 😵

Maattka: trochu opozdene, Julinka je sikulka jak to zvladla 😉

Bera: muzes Marusce do tabulky pripsat sezeni....no sice 12,5 korigovane,ale prece, nejak se ji proste sedet nechtelo 🙂 Jinak noveho nic, Matej sem tam zkousi samostatne krucky, ale zatim jenom malo a tak jeden dva, na samostatnou chuzi to jeste nevypada, ale Maruska uz aspon zkousi prenaset vahu z nozky na nozku, tak jsem rada, ze uz nestoji porad jenom na jedne jak na muri nozzce 🙂

Petrach: zdravime tebe i Simonka🙂

Jo a i kdyz nestihame tak na vas casto vzpominame 😵