Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

maartinkaa
26. okt 2009

ahojte, som si myslela,ze to maxik zvladne 😢 😢 😢 tak velmi som ti to priala 😢

Dneska ideme na neurologiu prvy krat ako nas prepustili z nemocky, tak som zvedava co nam povie 😨 asi by som sa mala obrnit pevnymi nervami, co som citala vase prispevky 😀 tak nam baby drzte palce, ja dam potom vediet ako sme dopadli 😉

mispuli
26. okt 2009

petrach:já myslím,že je to dítě od dítěte,někde jsem četla,že pokud je dítě v pořádku,ted myslím mentálně,tak se rozdíly skoro úplně stírají kolem 6-7 let/myslím to v poměru k normálně narozeným dětem/,ale samozřejmě můžou i dřív,jak rychle se vyrovná s léky nevím,ale honzis ze začátku bral asi 6 léků,pak mu zůstal jen encephabol na podporu mozkový činnosti a od 3 let už nebere vůbec nic,nám se braní léků vrazilo do zubů,má je příšerný,prožraný,drolí se mu,ale druhý už by snad měli být v pořádku,a imunita nevím,Honzík byl za těch necelých 6 let prodělal šestou nemoc,jinak na teploty netrpí,antibiotika měl jednou a to ještě v nemocnici při tom úrazu,aby ho přeléčili na neštovice,který se tam vyskytly,jinak občas rýma a kašel,takže u nás je imunita dobrá,míša zatím taktéž,ta je zase zářnej případ tohio,že pokud je všechno bez problémů,tak to jde dřív,ta je srovnaná s dětma stejnýho věku už od roku,možná i dřív

petrach
26. okt 2009

marti dobře to dopadne,jen porve spíš dr jsou takové že moc neřeknou,aby jsme neflakali cvičení 😀
kluci jsou šikulky 😉 držím pesti a dej vedet..

a ja už fakt jdu neco delat,malí už konečne usnul..ja ho tady totiž uspávám 😀 čekám až usne,at nelítam z přízemí do podkroví jako šlus,když brečí 😉

denisee
26. okt 2009

andraa: upřímnou soustrast, je mi to strašně líto ☹ teď už ho nic nebolí a je mu dobře. 😔 I když tebe, bude jeho ztrátat bolet ještě dlouho. Jen čas tu bolest otupí.

jecidlo
26. okt 2009

andraa: uprimnou soustrast, je mi to moc lito ☹

adajar
26. okt 2009

poetrach nam v nemocnici rikalli ze materske mleko je nejdulezitejsi prvnich 6tydnu. jinak ja moic mlika porad nemam.

jinak uz jsme objednany na neurologii.

Holky dotaz nam malej nejak prestal doma nabirat za 4 dny jen 70g a ze vcerejska na dnesek zhubnul a to ji doporucenoub denni davku. No uvidime dneska u doktorky co nam rekne.

bera28
26. okt 2009

Andraa, upřímnou soustrast 😔 Život si s námi někdy krutě zahrává 😢 😢 😢

bera28
26. okt 2009

Adajar, nedělej si hlavu s přibírání, on se musí taky vyrovnat se změnou prostředí.

Jecidlo, Fajn, taky dobrý ti vaši chlapi😀 Myslím, že je třeba se někdy v našem tématu odreagovat a k tomu tahle hitparáda našich taťků určitě pomůže 😉

Petrach, co se týká dorovnání vývoje nedonošenců s donošenci, tak to je fakt hrozně individuální. Naše pediatrička mi ukazovala tabulku, kde jsou uvedeny tyto údaje a představ si, že tam třeba nedonošence z 26tt vůbec nemá. S těmi se asi nepočítá, že to doženou😀 😀
Jinak extrémisti mají fakt čas až do 6let. A s tou imunitou na tom bývají blbě i donošenci, asi i hodně záleží na genetických dispozicích. Já jsem alergik jak pr..e a můj chlap zase donedávna vůbec nikdy nemarodil. Takže aspoň dal těm naším predátorům dobrý genetický základ, když už dělá jiné kopance🙂

maatkka
26. okt 2009

Andraa je mi to taaak strasne luto 😢 Neviem co napisat lebo viem ze ziadne moje slova nemozu zmiernit tvoju bolest... tak aspon posielam silne objatie. Uprimnu sustrast... 😢

adajar
26. okt 2009

bera ja jsem si to myslela a vlastne jsme i vysadili rejzovou kasi no. Ale znate pochybnosti ze.

maatkka
26. okt 2009

Petrach ja si tiez myslim ze je to individualne. Zalezi samozrejme na tom ake lieky deti uzivali a ako dlho a hlavne ake mali problemy... Ja si myslim ze nebyt u nas toho krvacania do mozgu je Julia zrovnana uz teraz... Inak som uz pocula aj take ze o mesiac skor narodene deti to dobehnu v roku o dva mesiace skor v 2. roku... ale aj ze vo vacsine pripadov to dobehnu pred nastupom do skoly takze do 6. roku tak si vyber...
Neviem ci pozerate na spectrume ten dokument "Dite nasi doby" - to je o tusim 20 detoch ktore sleduju od narodenia az do dospelosti a je medzi nimi aj jedno predcasne narodene dievcatko - Helena - narodila sa tusim v 24. alebo 25. tt. ako jedno z trojcatiek ale jej dvaja surodenci zomreli. A nikdy nezastihnem (vidim to uz 3.x) ten dokument od narodenia tych deti ale vzdy to zacnem pozerat az ked uz chodia do skoly. No a ta Helena je uzasne dievcatko. Je sikovna a rozumna patri medzi najbystrejsie deti z triedy v 7. rokoch krasne citala... Pozeram to hlavne kvoli nej a mam z nej taku radost 🙂
A petrach ja si myslim ze najdolezitejsie je kojenie tych prvych 6 mesiacov a keby si aj teraz uz presla na UM ked uz papate aj prikrmy tak nemusis mat najmensie vycitky svedomia. Inak to odstriakavanie si teda zvladla a zvladas paradne 😉 klobuk dolu...

argousek
26. okt 2009

andraa ☹ 😢 😢 😢 😢 😢 😢

andulka4
26. okt 2009

andra ☹ upřímnou soustrast

bobicek5
26. okt 2009

andra uprimnu sustrast, tvojho najelika uz nic neboli. Drzte sa vsetci!

merj
26. okt 2009

andra, uprimnou soustrast. At najdete vsichni silu spolecne prekonat tyto nelehke dny.

petrach
26. okt 2009

adajar tak co u dr?

vladimuraz
26. okt 2009

Aandra, moc mně to mrzí, takovéhle věci by se neměly stávat..... Hodně síly přeju a pozitivní energie od všech kolem Tebe!!!!

Jinak zdravím všechny, jen zběžně jsem přelítla minulou stránku a překvapivě nemám čím přispět, manžel jak už jedno dítě má, tak je celkem v pohodě a nezmatkaří. I když dneska vlastně zaperlil, když jsem mu řekla, aby umyl Klárce boty (jeli jsme k té psycholožce, tak aby si hned ve dveřích neudělala obrázek 🙂 ). My dva si je totiž nemyjeme, většinou je přetřeme houbičkou s takovou vazelínou a boty vypadají pořád jak nové, jenže ty Klárky nebyly leštěné jako naše, ale z broušené kůže, světle růžové - teď jsou flekaté, jak do nich zamudlal tou vazelínou bahno a špínu, černorůžové, hnus. 990,- Kč v řiti 😝 . Ale ušetřil si asi 10 kroků, kdyby šel do koupelny pro hadr na boty. Ale to není nijak vtipné jako u Vás, to je k nasr....
Jinak u psycholožky dobrý, Klárka překvapivě plnila úkoly, o kterých jsem si myslela, že je nemůže zvládnout, naopak jednoduché věci, které uměla před časem, se jí dělat nechtěly. Takže závěr je, že podle biolog. věku je to průměrné dítě, podle korigovaného nadprůměrně inteligentní. Jinak samozřejmě porucha koncentrace, hyperaktivita... jenže udržet dvouleté dítě hodinu v pozoru a ještě když se zrovna měnil čas a ona už měla dávno spát.... vcelku jsem s výsledkem spokojená, vidět už nás nechce, takže dobrý. Jenže než jsme dojeli domů, už má zase teplotu 38 st. ,tak se děsím, co z toho zas bude. Vydržela bez teplot pouhý týden, to je fakt super. Takže jak jste tu řešily imunitu, u nás nic moc. Do 16. měsíců naprosto zdravá, i když jsme třeba celou zimu chodily plavat, od první chřipky pořád něco. A byla plně kojená 4 měsíce a 2 měsíce částečně, takže u nás kojení moc nadlouho nepomohlo. Celkem závidím beře dobrý genetický základ, u nás je to z obou stran katastrofa 😝.

Denisee, moc gratuluju Vojtíkovi a hlavně Tobě!!!!! k pokrokům. Vidíš, jak to šlo teď rychle, to je super, už jste si to fakt zasloužili, doufám, že se fanatičky brzy zbavíte. Vojtík je šikulka!

vladimuraz
26. okt 2009

Petrach : u Simpsonů, jo? Dobrýýýý 😀 😀 😀

Adajar, jakou rýžovou kaši? 😉

andulka4
26. okt 2009

Vladi máš IP

adajar
26. okt 2009

Petrach vsechno v poradku pani doktorka nas pochvalila celkove ze je natom malej dobre potom vsem no. Jinak zitra jedem k Apolinari na ocni.

vladim malej ji mel na zahusteni stravy kvuli refluxu a pauzam vis.

maartinkaa
27. okt 2009

ahojte, vcera som sa sem uz nevedela dostat, tak, ze neurologicka nas pochvalila, ze sme vypaseni, veliki a sikovni 😵 😵 sme na urovni donosenych troj mesacnych deti 😀 😀 😀
boli sme aj na sone obliciek a mame tam nejake rozsirene panvicky, a to kazdy na lavej strane, ale ze je to v poriadku a to sa este upravi, ale celkovy dojem bol dobry a tak som sa bala.....

adajar, ja to tiez prvy krat pocujem, ze ryzovu kasu davat tak malym detom

vladimuraz, to s tymi topankami by ma nasralo 😀 😀 😀

adajar
27. okt 2009

maaartinka no je toho jen malo ale opravdu mu pomohla takze proc ne.

bera28
27. okt 2009

Vladi, paráda. To si člověk vždycky oddychne, když mu odpadne další doktor, co🙂
Adajar a nezkoušela jsi místo rýžové kaše Nutriton?? Ten je sice psaný jen do MM, ale normálně se dá použít i do UM. Nebo UM AR. Tak rýžovka pro takové prcky mě taky zarazila.

mispuli
27. okt 2009

holky já měla takovou radost po tý logopedii a ted mám po náladě a řvu tady jak želva,manžel se vrátil ze školky,protože něco hledal a říkal,že 3.listopadu bude ve školce psycholožka z pedagogickýho centra ve Strakonicích a bude dělat posudek na jednu holčičku,co tam s hnzíkem chodí,my se chtěli do tho centra přihlásit,doporučila nám to psycholožka i logopedka,kvůli tomu,ž e buddem e žádat o odklad,tak nám umožní,abysme se s ní dohodli na nějaký konzultaci,to by bylo v pohodě,ale zároven ta ženská,která tam tráví s honzíkem spoustu času řekla manželovi,že si to nemáme malovat moc růžově,že ten posudek může bejt docela drsnej a že by to spíš viděla na zvláštní školu,manžel když mi to říkal,tak měl slzy v očích a já tady ted řvu jak kravka,že sice pokroky dělá,ale...

vladi dej vědět jak na tom jste

maartinkaa
27. okt 2009

mispuli, pozri sa na honzika a povedz si uprimne, ci je alebo nie je sikovny, ved ma iba 5 rokov, myslim, ze ty to vies najlepsie a nie nejaka zenska, ktora ho vidi raz za cas a ked aj dochadzku odlozite nie je to ziadna tragedia, a predsa su to dva roky, a za dva roky on toho zvladne spustu 😉

mispuli
27. okt 2009

martika já vím,ale tahle ženská je s ním každej den dopoledne ve škoce 😔 ,s odkladem počítáme,problém je že tady ze zákona se může dát odklad jen na rok,já taky věřím tomu že za ten rok a skoro 3/4 to dožene a bude moc jít s asistentem sem do školy,ale strašně mě rozhodily ty slzy v manželových očích

mispuli
27. okt 2009

jinak díky,tohle jsem strašně potřebovala slyšet,vlastně spíš vidět napsanýho,že nejsem marná

vladimuraz
27. okt 2009

Mispuli, nesmutni, prosííííím. Vždyť ty pokroky jste v poslední době udělali obrovský a navíc rok je ještě dlouhá doba, všechno může být úplně jinak. Navíc Ty sama víš nejlíp, že je šikovnej, bystrej klouček, že by školu, kde by se mu víc věnovali, určitě zvládl. Kamarádka učí tady na církevní a takové děti jako je Honzík, má ve třídě 2 a zvládají, když se jim hodně věnuje. Jenže tam je to tím, že je jich ve třídě málo, aby na ně měla čas.
Jinak my v sobotu ráno odjížídme do Beskyd, tak se omlouvám. Tedy doufám, že odjíždíme, když má Klárka už zas teplotu. To už by mně trefilo, v létě propadla dovolenáu moře, teď zas tohle...

Maartinkaa, včera byla asi nějaká dobrá konstelace hvězd, že všechny děti na kontrolách uspěly 😉

Bera, díky 🙂 , my chodíme jen na tu rehabilitaci, psycholožka po nás zatoužila poprvé a naposled. Naštěstí, měla jsem z toho strach.

Adajar, mně ta kaše právě taky zarazila, nevím, jestli to takhle malí prckové dokážou dobře strávit. Ale asi jo, když Vám to poradili 😉 .

adajar
27. okt 2009

bera uz jsme ji vysadili. A Nutriton davaji jako dalsi instanci. Oni nam ji primo predepsali meli jsme jen jednu odmerku do celeho jidla.

mISPULI TY JO co je to za zenskou??? Nebud smutna hele on je sikovnej podle toho co pises a ma jeste cas. Znam i horsi pripady u donosenejch deti a bohuzel v rodine a taky ji prijmou do normalni skoly.

mispuli
27. okt 2009

díky 🙂 🙂