Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

vladimuraz
21. júl 2010

@andulko, Davídek by si s Klárkou rozuměl, mohli by nadávat na rodiče spolu 😀 😀 😀 Klára teda není tak drsná, ale taky nám dává sodu. Hlava mi třeští tak půl hodiny po probuzení. U nás nejvíc frčí : nech mně bejt 😝 Jo a když nemluví, tak zpívá, má arzenál tak dvaceti lidovek, které opakuje pořád dokola.

@petrach, díky za to, co jsi napsala, jsi moc hodná. Já Ti pak pocity nahlásím, teda jestli si budu něco pamatovat, pokud bude císař, nebudu vědět zas nic 😉

@petraguerra, to je super, že se Matěj rozjíždí s mluvením,teď už to bude jen a jen lepší. Počkej, až si tu tak budeš stěžovat, že celý den pusu nezavře a vzpomínat, jak to bylo krásný, když ještě dokázal mlčet 😀 😀 😀

@mispuli, jestli tu budete příští týden, tak se ozvi, já jsem pořád čilá, břicho mám malý, takže žádný problém.
My prostě umíme jen malý miminka, v pondělí mi odhadli teprve 2,6 kg, to už asi moc nepřibere, než vykoukne.
Užijte si krásně Paříž (jo a nový boty nech radši doma, ve vedrech Ti natečou nohy a bude průšvih, vezmi si nějaký pěkně vyšláplý, turistům se to ve městě módy určitě promíjí 😉 )

vladimuraz
21. júl 2010

@petrach, co blbnou, vždyť na nočník je fakt ještě brzy.... Poslala bych je někam tyhle starostlivý tety Běty...

bera28
21. júl 2010

Simicak, tak jsme se dočetla, že problém nastává až v 6letech věku, kdy začínají růst trvalý zuby. No to teda v žádném případě nechci, aby si ještě v 6 letech cucala palec 😠 A jak tam píší o tom kovovém zařízení do pusy, tak o tom mi říkala i naše zubařka. Jo a taky mě dostala věta, že pokud je člověk při snaze odnaučit tento zlozvyk příliš drsný, tak si koleduje o to, že ho (ten zlozvyk🙂 dítě vymění za jiný, mnohem horší, např. noční pomočování 😖
A chceš ještě naštvat? 🙂 🙂 🙂 Zítra jdu odpoledne relaxovat na kosmetiku 🙂 🙂 🙂

A když jsme u těch dětských hlášek, tak tady je jedna z dneška. Jak jsem psala o tom sousedovi magorovi, co vrtá, tak vrtal jak zběsilý, až se tu všechno třáslo. Asi po hodině jsem to už nevydržela a zařvala: To je debil! Na to Kuba: Nabacáme debilovi na zadek 😀 😀 Takže asi tak 🙂

andulka4
21. júl 2010

já si cucala palec do 11let a taky jsem Aneta 😀 😀 😀

argousek
22. júl 2010

andulko tak já myslela, že jsi Anna a ty jsi Aneta 😀 😀 😀 Jinak to máte pravdu, že člověk sliboval hory doly jen ať žije a teď by chtěl super dokonalý tabulkový dítě 😝 Máte pravdu, házim to za hlavu 😉
bera já jsem včera mamce koupila dárkový poukaz na kosmetiku k 50. tinám, ještě nikdy nebyla na kosmetice, tak doufám, že si to pak užije. Koupila jsem jen poukaz v určité hodnotě a ona si za to může vybrat, co sama bude chtít podstoupit
Tak to vypadá, že nás opět čeká super horký den 😝

petrach
22. júl 2010

ahoj holky,

nás dnes čeká odpolko neuroložka..tak jsem vážne zvedavá co nám řekne..když nic nenajde na Šímovi,tak zase na me..
Argi my ted davali taky poukaz na kosmetiku tchyni k narozkám..ono co chceš vymyšlet,oblečení a kosmetiku si koupí sami..tohle určite využijí..ješte dávíme i na pedikuru,jezdí až do domu to delat..to zase dedovo a tak..

bera to je šikulka... 😀 😀
vladi proti Klárce to bude kus kluka..a ty menší deti jsou miloučké...hlavne se líp rodí...bude to fakt drobeček..

zabka85
22. júl 2010

Děkuji k gratulacím....sem z Karolíny fakt nadšená.... 🙂
@petrach držím palce na neuru.A nočník bych moc neprožívala zkoušej to s odstupama a až to vyjde tak to bude...

@vladimuraz Ty jo arzenál 20ti písní nemá ani leckterej zpěvák.to je dobrá. 😀
A od kmoor mám všechny pozdravit ted sme spolu mluvily a v sobotu se uvidíme tak mi to všecko poví prý je toho hafo.Ale jsou doma.Nemá ted net ale jede sem k rodičům tak se v pátek nebo v sobotu ozve a vše napíše.Pustily je až na konci minulého týdne.
@bera28 Hláška skvělá jen příště před sousedem.děti jsou spontální tak bych mu to vysvětlila sousedovi. 😀
Jinak moje neteř zase své mamince v obchotě dost hlasitě pověděla : NO MAMI CO TY TANGA VENKU?KDYŽ UŽ SI JE JEDNOU OBLEČEŠ TAK JE SNAD NEMUSÍŠ VŠEM UKAZOVAT.Uznávám že sem se tehdy opravdu nasmála když se otočilo celí Tesco.... 😀

bera28
22. júl 2010

Andulko, že by to ty Anety měly jako poznávací znamení? 🙂 🙂

Argousku, napsala jsi to přesně - nejdřív strach, aby hlavně přežili a teď vysoké nároky 😒 Ale já vím, že už jiná nebudu a vždycky z nich budu chtít vymáčknout ještě něco víc. Teď se teda moje ješitná dušička na chvíli velmi uklidnila tím, že všechno dohnali a za nedonošence je už považovat nemáme.

Petrach, na neuro dopadnete oba dobře, to se neboj😉

zabka85 😀 😀 😀 😀 Dětské hlášky jsou fakt naprosto nepřekonatelné 🙂

simicak
22. júl 2010

ahoj holky,ja tu psala rano a mi se to s mazalo a ted uz nevim,co jsem rano cetla 🙄 😀

Vladi,neboj porod zvladnes. Ja rodila obe prirozene a kupodivu mala Vikule byla o nekoliik hodin dyl,ale zas se lip tlaicla ven. Uvidis,jak ti polozi maleho na hrudnik a hned k prsu 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Rodila bych klidne hned!!!!!! Vubec se neboj,boli to,ale je to krasny zazitek 😉

Petrach,tak at dobre dopadnete,ale myslim,ze vas vyradi uz,ne? Vzdyt maly je takovy sikula!!!!!

Zabka,s kalhotkama teda dobre 🙂)))

K tem narokum...me to nikdy nestresovalo. I dkyz je pravda,ze jsem to nezazila nikdy nejak moc,Veru v 5m litala po 4 a v 9 chodila a mluvilo ji to hodne moc a Vikous do pul roku nedelala vubec nic a pak behem mesice dohnala vse. Ted se snazi opakovat slovo papat a nekdy se trefi. Nekdy to je papa, papapet,papat 😀 Vcera sla s tatkou do obchodu a jak tam vlezli tak kricela mnam,mnam,mnam.......ji musel koupit koblizek.
Zato ta vaha me stresuje,ted rostou zuby,tak s jidlem zadna slava,teda papa normalne,ale ona musi papa moc hodne,tak mam hruzu,ze budem zas pul roku stat na 7kg,zacinam mit fakt desny strach,co kdyz proste neporoste,nepribere????????
Kolik vam deti vazili korigovane v roce??????

vladimuraz
22. júl 2010

Simi, díky 😉 . Já se nebojím porodu jako takového, ale spíš, aby to vydržela ta rozřezaná děloha, mám tam řez ve tvaru T, po kterém se fakt nedoporučuje rodit normálně, porod se nesmí vyvolávat, to riziko prasknutí je prý velké... Tak uvidíme, snad to přežiju 😉 Každopádně to přiložení miminka musí být super, na to se těším.
Prosím Tě, já myslím, že Vás kvůli váze honí zbytečně, Klárka měla v roce (biologickém) 7220g,70cm a doktorka jí napsala do průkazky : zdravá, čilá 🙂 Teď jí budou 3roky a váží 10,5 kg, tak počítej, kolik přibrala za 2 roky.... výšku má cca 93 cm. Neřeš to, já bych jí ani nedávala nějaký speciální výkrm, na váze tak nezáleží, vždyť jinak je hrozně šikovná.

@zabka85: Super hláška 😀 , kmoor určitě od všech pozdravuj, hlavně aby byl malý v pořádku.

petraguerra
22. júl 2010

Ahoj holky,ja se dnes citim uplne v pohode jen trosku obcas poboliva bricho.Vcera jsem tedy musela vzit prasek na bolest a spat,protoze to docela fakt dost bolelo.Ja telisko mam ,protoze mam zacit s nejakyma special tabletkama na ten rust chlupu a kdyby jsem otehotnela bylo by dite uplne v riti a musela by jsem na potrat.Tak proto jsem si ji nechala dat.

Argousek ,Peti me to tak vadi to vychloubani jako ,ze ty jejich deti uz chodi a tvoje jeste ne?????Nebo,ze jeste nemluvi,to jeste neumi stojku.....Chtela by jsem taky,aby malej mluvil,ale vicemene pro sebe,aby jsem si s nim mohla pokecat,kdyz jsem porad sama+by si rekl co chce a potrebuje.....Jinak je mi to fakt jedno,protoze jednou se namluvi a zrovna jako nachodi,az ho to bude mrzet.

Za chvili valim s Matesem ven mame zase po totalne proprsenem dni krasne tak at si to tam uzije 🙂 😉 na hristi.

petrach
22. júl 2010

Ahojky,jsme doma...
tákže..dr byla nadšená z malého,když se dívala do papíru tak říkala,že na tu katastrofu co u neho byla,je to hotoví zázrak..nenašla nic špatne,jen že ješte není moc stabilní na chuzi a to chce jen čas..máme přijít nekdy za 4-5 mesícu ukázat jak chodí..
manža se ptal,jak dlouho se tam bude chodit..takže pry se podívá na chuzi,pak si zve kolem 3 roku a když je vše v pořadku ješte jednou před začatkem školní docházky..me celkem udivuje že třebas nanya už jsou vyřazení..dobrý že? všude to je jiné...

Peti g já jdu na telísko taky v srpnu..místo injekcí,hrozne po nich přibírám a prašky zapomínám brát..nestraš že to tak bolí...
u nas je zase vedro,ten déšt závydím 😝

petrach
22. júl 2010

žabko pozdravuj kmor,že Honzíkovi přejem at je brzo v pořadku..byli tam celkem dlouho,musí toho mít taky plné zuby..ale malí je fakt šikulka..

zabka85
22. júl 2010

@simicak kámoška co sem poznala v Mostě oni šli akorát na pokoj.Ted 11 srpna jim bude rok a dneska mi psala že malá má pořád kolem 6kg jako před dvěma měsíci.ale jinak uplně bez problému už pevně stojí a chodí kolem nábytku.
@petrach já ám tělísko kvůli tý tromboze.nic jinýho nesmím a otěhotnět taky nesmím.První den byl fakt hukot ale druhej už to nějak šlo.Zavádění sem přežila v poho.
Kmor vyřídím ale ona se během pá-neděle určitě izve u rodičů má net a oni se z malího zase zjančí tak bude mít relativně klid sem písnout.Jinak jo byly tam dlouho ale zvládli to.Uvidíme v sobotu co mi poví.

bera28
22. júl 2010

Peti, tak vidíš, dopadli jste nádherně. 🙂 🙂 🙂

Já se s vámi loučím, jdu balit a zítra vyrážíme - HURÁ pryč z Prahy 🙂 🙂 🙂 A pokroky mi hlaste do IP, až se vrátím, doplním 😉 Ale jak se znám, určitě se ozvu hned příští týden a poreferuji, jak se vede 😎

simicak
22. júl 2010

Vladi,tak to jste meli vahu podobnou jako my ted. Akorat ze teda mame 7kg a tusim okolo 65cm,my jsme totiz i malinci!!!! Dietolog mi rek,ze to vubec neni tak hrozne,ze proste bude drobna pravdepodobne cely zivot,ale ze je v proporcich z vyskou. Jenze dok.jsou na nervy,ze v tom stupidnim rostoucim grafu spadla,jenze spadla v dobe kdyz zacla litat po 4.
Ona ji dobre,vzdyt dneska mela 3 pulku bananu,asi 8 pyskotu,krupky,cockovku s mrkvi,rizek a bram.salat a ted mela zas kureci rizek a porkovou polivku se syrem a maslem!!! Vic proste snit nemuze,to da rozum.
Pporad mi ukazuji,ze kdyz spadne jeste trosku,tak to bude velky problem........co chcou jako delat?????? Ja mam uplne hruzu,ze pak bude treba porad nemocna,mit blbe kosti,neporoste hlava a mozek se ji tam nevleze..... 😀 to zni vtipne jak to ctu s tim mozkem.
Neboj,porod ti dok.urcite pohlidaji,kdyz vi,ze tam je to riziko!!

Petrach,s tim teliskem to pry ma kazdy jinek,nekoho to tlaci a nekoho ne. Segra je treba uzka a gyndar ji rek,ze by se ji tam ani telisko nevlezlo,ze ho nikdy mit nebude.

Jinak dneska mame taky horko - bleee,takze jsem vzala holky odpoledne spat a chrapali jsme dve hodky 😵

simicak
22. júl 2010

bera krasne si to uzijte!!!!!!!!

petraguerra
22. júl 2010

Prave jsem pred chvili dorazila domu-Mates ted usnul tak mam chvili klidek 🙂

Peti to zavadeni fakt nijak zvlast neboli,neni to moc prijemny-ale je to v pohode.Me se spis vic odpoledne tocila hlava+bolesti v podbrisku a jako by jsem tam mela kamen tezkou delohu-taky se me delalo spatne od zaludku.Hotovy tehotenstvi-ja totiz na tehotenstvi neshledavam nic nadhernyho po me zkusenosti ........Byla jsem rada,ze uz to mam za sebou.No a velka gratulace k Simovo pokrokum a vidis pokud to nevadi dr.proc by melo nejaky chytry mamince 😖

Simicak hlavne,ze mala pribira to je super,doktori by chteli mit vsechno podle tabulek a ono to zase tak uplne nejde nebo neni.Hlavne,ze je to takova sikulka.

andulka4
22. júl 2010

Peti mooc gratuluji, jinak my jsme taky z neurologie vyřazeni.....co by jsme tam asi tak dělali 😀

vladimuraz
22. júl 2010

@simicak: tak tohle má Klárka tak za 3 dny... Viki je sice malinká, ale taky to není žádný extrém, kamarádky dvojčata byla taky pořád o půl hlavy menší než Klárka, ale letos už jí dorostli oba. Tady nás nikdo neřeší, hlavně když je relativně zdravá. No i když minulý týden angina, dneska pro změnu asi 3 hodiny zvracela....
Já budu právě rodit jinde, kde o mně nic nevědí, zprávu z druhé nemocnice se mi nedaří dostat, tak snad to do porodu pošlou.

@petrach, super, tak vidíš, že se stresuješ zbytečně 😉 . Naše neuro taky chce vidět děti, když chodí, ale pak vyřazuje.
Ničemu se nediv, já taky kroutila hlavou, když nás vyřadili z neonatologické poradny ve 3,5 měsících.

@petraguerra, to je dobře, že už si to sedlo a nemáš bolesti, já se pro tělísko taky chystám. Ha,ha, já, x let oficiálně neplodná jdu pro antikoncepci... 😝 Nejradši bych si nechala podvázat ten zbylý vejcovod, další těhotenství by mně asi zabilo, ale nechci se nechat kvůli tomu zas řezat.

@bera: Užijte si to na jihu a kdyžtak se ozvi, jak jste se domluvily s Mispuli, třeba budu ještě v pohodě...

vladimuraz
22. júl 2010

@andulka4, tomu Vašemu ďáblíkovi chybí už jen andělská křídla 😉

simicak
22. júl 2010

Andul,teda ten tvuj je jak z reklamy 😵 😵 😵 😵

Vladi,ty jsi byla ofic.neplodna?? Tak to je sranda a mas uz skoro dve deti 😉 A proc chces rrodit,kde te neznaji? neni lepsi prave kde te znaji a vsechno vi? 😕

Petraguerra,prave ze pribirame malo a pul roku jsme nepribirali vubec nic!!!!
Jaka je spolehlivost teliska a jaky mas typ??? ASi si taky zavolam a objednam se nato.

vladimuraz
22. júl 2010

Simi, jo, léta jsem se léčila na neplodnost, Klárku mám z umělého oplodnění (napotřetí). Teprve na starý kolena se mi tělo probralo 😝 .
Minule mě převáželi sanitkou 60 km do nemocnice, kde je neonatologie, teď budu rodit tady, mám to z domu 5 minut, nevím,jestli bych to třeba do Budějovic stihla, až to začne 🙂

simicak
22. júl 2010

Aha,ja myslela,ze rodis schvalne nekde jinde,tak to jo,to chapu,to by jsi fakt stihnout ne musela. Koho ted znam,tak snad vsichni maji odrozene do 4hodin.
Tak to je pekne,ze jse ti povedli dve deti. Ja si to ani neumim predstavit tak dlouho cekat na mimco. Na me se chlap podiva a jsem tehotna. Verunka byla na poprve,druhe tehu bylo na poprve a treti napodruhe 😀 A to na podruhe mi prislo jako vecnost,jse uplne cumela nechapave,kdyz jsem to dostala,jak je to mozne!!!!!!!!

andulka4
22. júl 2010

ale kdeže z reklamy....kámoška moc krásně fotí 😀

petraguerra
22. júl 2010

Vladimuraz moje kamaradka ma dve deti obe umele taky neplodna a finalne ma tretiho kluka prirozenou cestou a mohla by rodit jak o zivot.Muzu se zeptat jak stara kolena mas??? 🙂 🙂 🙂 😀 Urcite pokud k tomu neni zadny vetsi duvod by jsem rodila co nejblize domovu taky.

Andulka opravdu andelicek to je kudrnac vetsi nez muj malej! 🙂

Simicak ona to dozene neboj nic.mozna te to az jednou bude mrzet a budes ji utahovat opasek,aby se nezpravovala tak rychle.Kdyz ona je tak vytizena,ze musi u vseho byt a neposedi co?

vladimuraz
22. júl 2010

@simicak 😀 😀 😀 Tak my čekali na Klárku asi 5 let, ale předtím jsem dalších 5 let nic nebrala.... Ale nijak toho nelituju, že mám děti takhle pozdě, hlavně že vůbec jsou 😉

simicak
22. júl 2010

Peto to jsi vystihla,hlavne porad lita za verunkou a i u obeda tanci na zidli,lozi na sedacku,dolu nekolikrat za sebou.......fakt je hodne v pohybu cely den a po vsem lozi a vubec je porad vv jinem pokoji.

Andul,to neni kamardkoku........proste ty bile kudrnate vlasky,snedoucky,modre kukadla a tmavsi oboci.......jak z reklamy 😵

petraguerra
22. júl 2010

Simicak spolehlivost je fakt hooodne vysoka myslim ze 1:10000,hlavne spis muze dojit k mimodeloznimu otehotneni nez normalnimu.Mam to bez hormonu prave aby me srovnali ty moje chlupy rostou me uplne vsude nejvic na krku ,licich,hrudniku,brichu tam jich mam nejvic-fakt gorila

vladimuraz
22. júl 2010

Petraguerra, já už jsem se tu práskla, jsem tu asi nejstarší - bude mi za chvíli 36 😝
No právě, já bych nerada byla ještě někdy těhotná, další dítě klidně, ale ať ho někdo odnosí za mně, prosím.