Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

simicak
28. júl 2010

Vsechny leky jsou byznys!! I paralen,stoptusin............uplne vsechno. Ja bych nikdy neudelala svsemu diteti to,ze bych ho nenaockovala. Reakci muzes fakt dostat na vse a umrit. Verunka nikdy na zande ockovani reakci nemela a Viki zatim na zadne taky,tak snad to bude i ted. Jsem rada,ze jsou ty moznosti,kdy muzes dite naokovat.
V USA tomu verim ze se to tam stalo,tam se odskodnovali i liddi co dostali z cigar rakovinu plic - to je dementni narod,znadm z tama par lidi a taky co tam ziji a jsou to idioti.
Kdy jdete vy na MMR? Po lete nebo jeste odlozis radsi?

simicak
28. júl 2010

Jeee,tak to bude oslavovat,co? To se ti nedivim,ze te chyta nostalgie. Nase Veru bude mit za 3 mesice 4 roky. Je to neuveritelne,nedavno jsem ji cekala a uz je z ni takova slecna!!!!!

maatkka
28. júl 2010

simi 😀
este nevieme... mozno ak nam toto najblizsie EEG na ktore ideme v auguste nedopadne dobre tak sama dr. napise doporucenie vobec neockovat - alebo aspon odlozit urcite...
niektore deti tusim napr. s tazkou epilepsiou alebo vaznymi alergiami lekari na doporucenie neurologa alebo alergologa vraj zivymi vakcinami ockovat ani vobec nesmu...
ja vam tak zavidim ze uz to mate za sebou 😉

maatkka
28. júl 2010

Ja som si vravela ked som si na jej prve narodky tajne poplakala ze na druhe uz nebudem... no neviem neviem...

bera28
28. júl 2010

Ahoj holky, hlásíme se z jihu. Ani vás nedočítám, páč jsme pořád v jednom kole. Ale doufám, že je vše OK, dětičky dělají pokroky a žádná další nedonošeňátka nepřibyla.
Meterologům zase ty předpovědi nějak nevyšly, pršelo tu akorát v sobotu a jinak je bezvadně. Už jsme stihli bowling, pouť, každý druhý den jezdí ráno svišti na koni, dopol je tenis, odpol cyklistika, beach, večer grilování a včera jsme měli bazén, vířivku, masáže. V bazénu je tobogán, to bylo teda něco pro sviště 🙂 🙂 Jezdili jsme tak dlouho, až jsme si pomalu prodřeli plavky 😀 Jo a dneska dopol jsme s prckama navštívila mateřské centrum v Blané. Za chvíli se chystáme opět na kola a teď se tady řeší kdo pojede dlouhou trasu a kdo krátkou🙂
Každopádně kdybyste někdo chtěl tip na super místečko pro relaxaci i s možností vyžití pro děti, tak Mačkov jednoznačně doporučuji. Po zahradě běhají ovce, v ohradě koně, takže pohodička🙂

@vladimuraz, kdybys náhodou porodila dřív, pošli mi, prosím, SMS. Myslím na Tebe 😉

Mějte se krásně, papa.

argousek
28. júl 2010

fajn tak ať si brzy fit 😒 To je vopruz viď, ta tvoje imunita taky nic moc 😝

petrach snad to nic nebude a Šimonek se z toho brzy vyhrabe 😉

My jsme na doma dávali normálně kožený sandálky, co se v nich chodí v létě. Doporučili nám to, aby měl zpevněné nožičky. Ale dokud si sám lezl a jen si stoupal, tak jsme nic nedávali, až když chodil

Jinak mně teď oba kloučci usnuli, takže bájo. Akorát mi tady hučí myčka, protože mi ji Adámek spustil naprázdno jsou tam jen 2 talíře, takže radost 😝 Včera byl Adámek s taťkou celé dopoledne v garáži, tak to bylo prima. Vytřela jsem si a poklidila 🙂 No a dneska jsme tu měli faráře, protože bude mít Štěpánek v půli srpna křtiny, tak už se těšíme 😀

petraguerra
28. júl 2010

Ahoj holky Kiki krasny fotky to se tam libolo Kubikovi je to z tech fotek videt-pekny ero.

Nanya me malej obcas taky zvraci po jidle a obcas to trvalo dele,resim to tak,ze mu davam casteji a jen trosicku,aby si zaludek zase zvykl.Ja uz poznam kdy ma dost,ale F.do nej cpe vse jen ,aby nemel hlad a potom to vyleti.

Simicak tak hlavne,ze jste dobre dopadli-ty vakciny delaji na zarodcich kurat tak mozna proto se ptali na ty vajicka.Ja taky neodmitam zadne ockovani a hlavne nikde nic nectu zeptam se na reakci a je to.Malej je ockovanej proti chripce i te praseci a je uplne v pohode-jak ctu tady tak ty vase deti marodi o moc vic.Reakci nemel zadnou jen zvys.teplotu a nas dr.z plic nam to doporucil.

Matka Lilinka byla tedy potapka,myslela jsem si,ze ji do bazenu vezmes zrovna v tech vedrech!Vubec ji to neuskodilo 🙂Mates bude mit za 3mes 3roky a musim se priznat,ze tenhle rok uz na me melancholie v kvetnu,kdyz jsem zjistila ,ze jsem v tom nepadla-ani jsem si na to nevzpomela.... 😕Ale narozeniny si obrecim stejne to vim uz ted.
Bera vy tedy pekne uzivate prazdnin -ja v praci jak pako skoro kazdy den! 😒

Vysledky z MRI jeste neprisly tak cekam spis pristi tyden.Vcera jsem byla u dr kvuli telisku porad krvacim a tedy pres vikend to byla hruza uplna!Ted uz je to slabsi,ale stejne dost......Jinak me malej porad leze na okno uz nevim co tam mam postavit!!!!!Minule pry se ptali lidi v pekarne jestli nahore nekdo bydli,ze je tam za oknem chapecek a vypada,ze chce nemuze jit ven 😕 😕 😕 😒

kikimaruska
29. júl 2010

Ahoj holčinky, tak dnes odjiždíme ještě do neděle na jih za kamarádkou a její holčičkou, a pak už zistáváme doma. Mějte see moc hezky a vylečte se, mějte se krásně. Pa pa

mispuli
29. júl 2010

ahoj holky,konečně mám chvilku času,i když jsme doma od pondělního odpoledne,tak nějak vůbec nestíhám,nebudu reagovat,protože jste toho zase napsaly,že nemám šanci pamatovat si,kdo co 😀

nebudu vám nic nalhávat,Paříž byla nádherná,sladká,kouzelná a bez dětiček prostě úžasná,fotky dodám dýl,dneska je budeme stahovat z foťáku a fakt mi přijde naprosto neskutečný,že jsme se před týdnem procházeli po Lucemburských zahradách 😅 Petrach,další mimčo snad nehrozí,leda by mě zklamala mirena,ale to se snad nestane

jinak jsme včera absolvovali s Honzisem kontrolu na urologii kvůli hypospádii,dopadli jsme vlastně dobře,ale doktor to řek tak trošku neomaleně,takže z toho franta byl přepadlej,ono totiž ta operace je vlastně jen kosmetickýho rázu,takže není životně důležitá a nemělo by cenu ho teď zatěžovat 4 hodinovou operací v narkoze a 14 denní těžkou rekonvalescencí na lůžku,jenže doktor to řek,tak že je vlastně Honzis postiženej a že se neví,jestli si někdy bude schopnej uvědomit,že ho má nejen na čurání,takže proč mu dělat plastiku,když ho žádná ženská nebude chtít ☹ ☹ ,nevím,jestli jste pochopily,co jsem chtěla napsat,prostě nám řek,že když má shunt,tak bude asi dement a nebude vědět,co s ním kromě čurání,ale na druhou stranu jsem ráda,že se s operací počká,máme se poradit s neurologama a neurochirurgama,jestli a kdy jí uskutečnit

pak jsem si chtěla koupit nový plavky,jenže mi po Míše zůstaly tak blbý prsa,levý mám o dost větší a povislejší,takže prostě nemůžu nic sehnat,všude měli jen malý,nebo se zavazováním za krk a do takových já prstě ty prsa nesložím 🙄 ,tak nevím,jestli nebudu v itálii nebudu chodit nahatá 😖 😖 ,měla bych pomalu začít dávat věci na hromadu,v sobotu brzo ráno vyrážíme,a mě se ták nechce,ani nevím,jaký je tam počasí,doufám,že lepší než tady,nervy na pochodu, ani nevím z čeho,jsem nepříjemná na děti až je mi z toho do breku

argousek
29. júl 2010

mispuli vykašli se na to 😉 Vždyť je to k smíchu, jak může urolog stanovovat diagnózu týkající se mentálního vývoje, od toho máte svýho neurologa a pedopsychologa. Věřím, že tě to mrzí, ale takovej člověk by měl vrátit diplom, když neumí jednat s pacientem a vykládá nějaký svoje diagnózy, který mu vůbec nepřísluší. Vždyť je to jako kdyby oční mluvil do oboru gynekologovi, prostě úplně mimo. Netrap se tím. Uvař si kafíčko, otevři časopis a nemysli na takový nesmysly 😉

mispuli
29. júl 2010

@argousek díky,musím přiznat,že já se tím tolik netrápím,tohle vždycky spíš dolehne na manžela,že mu další doktor potvrzuje diagnozu,mě spíš potěšilo to,že nemusíme tu operaci zatím vůbec absolvovat,ale i tak to bylo dost podivný,jinak ten doktor ve svém oboru je přes děti špička,ale ono to tak většinou bejvá,že ti,co jsou nejlepší si o sobě moc myslí

jo a holky zachránili mě místní vietnamci,nahá chodit nebudu,koupilajsem plavky,i když zjištění,že kvůli podpsence to muselo bejt už číslo 42,ale zase mě stáli jen 300 kč a nemusím se stresovat,ještě jsem tam koupila h za 29 kč suprový boxerky,bude je mít taky k moři místo plavek 😉 ,on měl jen samý kraťasový plavky,tak tyhle jsou kratší

simicak
29. júl 2010

ahoj holky.

mispuli,vita te zpatky a teda Paris fakt zavidim!!!! Muselo to byt krasne. My by jsme chteli takky,ale manzel chce s detmi a ja ne. Tak asi nic.
Na doktora kasli,proste jsou nekteri fakt prasata. I kdyz je spicka,tak se daji veci vyjadrit jinak. Supr zprava je,ze nemusite na tu operaci a pak uvidite casem jak se to s malym vyvine. I spickovi doktori se muzou mylit 😉
Ja mam plavky jedny stare,ktere jsou uplne bomba a pak jedny obyc. Nastesti jsem placka,tak se na me shani normalne. Muzu i v detskem kupovat.

Kiki,tak si to krasne tam uzijte. My jedem ke kamosce na vikend v sobotu,tak se taky moc tesim.

Ja dnes byla u holice a sla jsem z vlasu,ktere jsem mela pod ramena skoro na kratkou i s ofinou,tak manza ma chudak sok. Prvni mel zakryty oblicej a nechtel se ani podivat a pak ze se mam s nim radit o takovych zmenach -haha. NO ja jsem rozhodne spokojena a snad se mi to podari nejak ucesat i jak si umyju hlavu.
Vicki po ockovani od vcera teploty,nastesti se daji stahnou paralenem,tak uvidime jak dluho budem horeckovat.

maatkka
29. júl 2010

Mispuli je super ze nemusite na tu operaciu - to je hroza ze 4-hodinova + tazka rekonvalescencia... ja som myslela ze ked je to len "kozmeticka" operacia ze bude omnoho jednoduchsia... tak je fajn ze na nu este nemusi... k tomu dr. tazko nieco napisat 😠 ale suhlasim s tym co pise argousek... a som rada ze si pridala ten druhy prispevok - omnoho optimistickejsi - tak dufam ze uz mas lepsiu naladu 😉
Pariz uuuplnaaa bomba!!! aj ja tam urcite raz pojdem ked budem velka 😀

simicak vlasky som uz chvalila na FB - vyzeras ako dievcatko 😉 ale aj mm by to taaazko rozdychaval - taku zmenu 😀
je trosku divne ze uz ma Viki teplotu teraz - co som citala tak vsetci dr. vraveli ze tie reakcie nastupuju az tak po tyzdni - dvoch... a kolko mala?

petraguerra
29. júl 2010

Mispuli to byl nejakej blb ten doktor,Ja by jsem mu rekla hlavne,ze vy vite na co ho mate....Vubec nevim proc by Honzika nejaka chtit nemela,vzdyt je to peknej kluk me by to urazilo-fakt debil. 😠 Me to tady pekne nasralo.S velikosti bud v klidu ja mam 50-ku. 😕 Dovca na kterou se clovek nejmin tesi je pak vzdycky v pohode urcite si Italii uzijte 🙂

Simicak tak ty jses uplne nova jo?Taky by jsem mela neco udelat mam to jak rosti+vecne slehly od klobouku 😒 .

Dnes me prisly papiry jak jsem si zadala Matejovi o invalidni,tak neco mu daji,ale bude to ne jako invalidni jen nejaky prispevek,ale nevim kolik. 😉Je krasne jdu ven na hriste,krvaceni uz je v pohode tak snad uz koncim.

simicak
29. júl 2010

maatka,neni to divne. Ja co z nam holky,tak kdyz jejich deti meli reakci tak bud v ten den nebo druhy nebo nic. Takze my jsme byli pripraveni s paralenem a brufenem doma. Uz ma i brisko osypane,to taky rikala sestra,ze se muze osypat a ze to zas zmizne a ze akorat ty uzliny muzou naskocit i tri tydny po vakcine. Kolik ma netusim,ja poznam,ze je rozzhavena,breci tak ji dam paralen a kdyz vidim,ze ji to vubec nezabralo a porad je horka,tak chladim,svlecu a papk brufen. Ja nikdy teploty nemerim,jen teda kdyz fakt uplne holky hicuji. Teplotuje porad a je protivna bobek,ale paralen vzdycky zabere,tak pak radi a ted sla spinkat.

No holky manza byl v soku,ja ho vzdycky soknu,tak on uz to beztak musel tusit,kdyz si hned zakryl ksicht jak jsem dorazila domu 😀 Kdyz jsme se brali,tak jsem si rok nechavala dlouhe vlasy,svoji barvu.......mela jsem je do pul zad a 5dni pred svatbou jsem to strihla na mikado a jednou jak odesel do prace,tak jsem si ustrihla celou ofinu a vvypadala jsem jak oskliva kleopatra a pak mi to pul roku dorustalo 😝

Peto tak pak dej vedet kolik schvalili,i kdzy kazda libricka se hodi 😉 S krvacenim supr,snad uz bude uplne po vsem za chvili. A kdy zacinas tu hormonalni lecbu?

petraguerra
29. júl 2010

Simicak az za 5tydnu 😒Cekala jsem,ze me to da hned....porad vsechno protahuji!Jsem taky zvedava kolik z nich vypadne minule to bylo docela dobry,ted si myslim pokud to ude 80mes bude to moc.

jecidlo
29. júl 2010

halo halo zdravime vsechny maminky a deticky.
JSem ted trochu smirak, pravidelne sem chodim a ctu si vas,ale na reakce a odpoedi se nezmaham, jsem vecer dycky uplne "vymleta" a pohotove reakce proste nestiham. Tchyne si misto hlidani jezdi na vodu na kole na Balt a ja z tech dvou pomale ale jiste sedivim. ALe aspon si udruju prehled jak se mate, kde se ktera opalujete a jake pokroky delaji vase deti.
Ale potrebuju se vam malinko vypsat. Meli jsme ted narocnych 14 dni, absolvovali jsem ockovani na splanicky, hned druhy den dojel tatinek ze sluzebky a dovezl nam cripku, horecky kasel, oba dva to chytli, pak marusce presto ze mela pouze jednincy nahore a dole zacaly velice bourlive rust stolicky!!!Takze zase horecky a bezesne noci, pak asi 3 dny klid a prisla bourlia reakce na ockovani oba dva horecky Matej se navic celej osypal a ted ma pro zmenu zase prujem. No ale to neni to hlavni prov mam depku:(
Byli jsme dneska na neurologii ☹ Matej je vyrazenej nema problem, prisel tam se 4 modrinama na hlave a odnesl si malem patou, kdyz se pokousel zbourat panu doktorovi stul. Ale Maruska..napsal nam spastickou diparesu, ona proste ma ty nozicky jak haky do betonu, levou dava uplne krio, pravou dobre. Takze nas poslal pristi patek na magnetickou rezonanci, ze chce videt co v tom mozecku ma spatne, mam pocitat ze je to beh na dlouho trat. ASpon co je dobre ze ty nozicky nema ztuhle, hybnost tam ma jen proste blbe. Samozrejme k tomu rehabka i kdyz podle toho co on rika, je ta rehabka spis podpurna ze sama o sobe na to nestaci. Tak nevim. Taky rikal, ze i kdyby cvicila driv, tak to neovlivni, ze do tehle doby byla v poradku lezt zacala sama a tak, ale ze ty nozicky se projevily az ted. Nevim co si o tom myslet.
Tak prosim kdo s tim mate zkusenosti, jak moc je to o cviceni a jestli uz neni pozde..Jinak ale rikal, ze chodit bude jen jde ted o to jak. Jinak pak pozdeji ze se davaji ortopedicek vlozky a taky ze se picha botox nebo co do nozicek ze je to udrzi asi 9 mesicu "rovne".
Jen se jeste desim toho aby tady u nas na vesnici neziskala punc ze je postizena, protoze to by se s ni vleklo cely zivot a ja bych to asi tezce rozdychavala protoze ona je jinak hrozne chytra, krasne zacina mluvit, zpiva si se mnou holka modrooka a tak.
nevim jestli se to muze ale davam odkaz kde mam fotky, nez bych t zase nasla a zmensila atd...
http://blog.babyonline.cz/maruska-a-matysek/fot...

petraguerra
29. júl 2010

Ahoj Jecidlo skoukla jsem fotky a decka naaadherny! 🙂 Neco podobnyho ma se synem kamaradka tady co se nmou byla na oddeleni.Ten jeji chlapecek ma DMO taky mu maji pichat botuloxin.Myslim si,ze jeji malej uz taky chodi,kazdopadne se vsude postavi atd.Ale trvalo mu to taky dele.My jsme byli na magnet,rezonanci pred 3tydny-ted cekame vysledky.Matej ma podezreni na DMO,ale ten lita jak cert.Jinak muj kamarad z cr taky spatne chodi,ale vystudoval ekonomku pracuje ve skladu a je strasne fajn,chytrej-jen spatne chodi,ale presune se kam potrebuje...atd a to je dulezity.Z vesnickych drbu si nic nedelej ty budou porad.Vim jak vsichni cekali co to mam za dite a ted kdyz vidi fotky tak pejou chvalu jakej je malej fesak.Ty mluvis anglicky vid-muzu ti poslat email na tu moji kamaradku tady je skotka,ale spis by jsem pockala jak dopadne MRI.

jecidlo
29. júl 2010

Maruska se taky postavi, ale sama nestoji, hrozne chce chodit za rucicky ale ja dava tu nohu krive ze je mi z toho blbe :( my jdeme v patek a prej za nama hned dojde doktor a rekne nam jak to vypada. Hrozne chci aby to bylo v poradku a strasne se desim aby tam neobjevili jeste neco:(...
jo anglicky tak nejak umim, par let jsem sama ve Skotsku zila🙂 Vratili jsme se 14 dni pred porodem deti 🙂 Tak preju at mate vysledky v poradku!!!

petraguerra
29. júl 2010

Ja si pamatuju,ze jsi to tady jednou psala tak se ji zeptam jestli ti muzu dat jeji email 😉 Uvidis co z toho vyjde nam rekli,ze vysledky budou za 3-4tydny-cekame taky.Ovsem,ze kazdy chce mit zdrave deti-kdo by nechtel?Jeste,ze ty nase jsou takovy bojovnici a vetsinou nas mile prekvapi. 🙂 Me malej zacal chodit az ve 21mes porad ma jeste cas.On zase vubec nepouzival nohy k stani-asi to nevedel nebo co-musela jsem ho naucit stat-my jsme chodili strasne dlouho a pomerne casto na physio-rikam dnes fakt lita jak vitr.Potom kdyz zacal vstavat-pritahoval se rukama do stoje zase jsem ucila,aby stoupal s oporou o koleno.A ze stoje zase o koleno dolu-naucil se to fakt rychle asi tyden trenovani.Trebas se to podari i u Marusky 🙂 Drzim moc palecky pro stesti 🙂

bera28
29. júl 2010

Ahoj hölky, tak se zase hlásím. Chlapi čučí na fotbal a my se s holkama půjdeme dívat na nějaký filmík na PC. Tak jsem vás aspoň předtím v rychlostipřečetla, teda jen ty dvě poslední stránky🙂

Mispuli, to je bezva, že jste si užili Paříž, muselo to být bez dětí prostě super a pohoda 🙂 A co se týká operace Honzíka, k tomu už holky napsaly vše, nemám co dodat 😉

Kiki, zkoukla jsme fotky, Kubík byl u moře ve svém živlu, co?! Určitě to všem prospělo.

Simi, tak ať jste brzy bez teplot. Jop a taky budu muset zkouknout na FB ten nový účes 😎

Jecidlo, ahoooj 🙂 🙂 A byla jsi s Maruškou u Staňáka?? Jestli si dobře vzpomínám, tak vás už přehodil do Liberce, ale myslím, že by stálo za to konzultovat situaci i s ním. Přeci jen bude mít s postiženými dětmi zkušenosti. Jinak ten botox píchali synovcovi, má DMO - také spasticitu. Jestli mu to pomohlo, netuším, švagrová říkala, že ano, ale on nechodí vůbec. Takže viditelné to pouhým okem nebylo, nesjpíš se to projevilo spíše při cvičení a dotyku, že je takový uvolněnější a není tolik ve křeči. Držím palce na MRI!!!! A Maruška měla krvácení do mozku nebo hypoxii??? Nebo z čeho by poškození mozku mělo být??

U nás nic nového, pořád něco děláme, dnes dopol opět výlet do obory na daňky, svišťáci jsou ze všech zvířat naprosto unešený. Odpol fotbal, petanque a večer vířívka, masáže a bazén 😵 😵 😵 Jo a řeším s Kubíkem menší problém - na zahradě parkuje nádherný červený traktor, který si nutně potřebuje odvézt domů 😀 😀 😀 Prý ho potřebuje na bábovky🙂 Nějak se mi nedaří mu vysvětlit, že se nám nevejde do bytu🙂 Zítra začnu balit a v sobotu přesun do Dobronic. Hlásí nádherné počasí, tak nafoukneme bazének a budu se s dětma opět rochnit jako čuník 🙂 🙂
A co se týká plínek, tak jsem to zkusila a vydržela pouhé 3 hodiny. Mezitím se Aneta 2x počůrala a bylo jí to úplně fuk. Takže na to kašlu a začnu nejspíš plašit tak týden před nástupem do školky a pak to půjde ráz na ráz 🙂 Pod tlakem holt podávám nejlepší výkony 😀 Doufám, že to bude u dětí stejné.

vladimuraz
29. júl 2010

Ahoj holky, já už Vám tady asi hodinu píšu, do toho jsem měla nějaký telefon a když jsem ten dlouhatááánský příspěvek odesílala, tak mi to celé spadlo. Jdu spát, jsem naštvaná. Zítra dopíšu. Posílám pár fotek, byly jsme se s Klárkou na poslední chvíli nechat zvěčnit.

vladimuraz
29. júl 2010
petrach
29. júl 2010

Ahoj holky,
musím reagovat,ač jsem chtela jít spát,že jen dočtu..

Mispuli ta Paříž musela byt super a teším se na fotky..ale me teda nas..l ten dr co říkal o Honzíkovi..debil jeden..omlouvám se,ale jinak napsat to nejde..shunt není přece žádné postižení mentální..zřejme moc celkove ve škole neposlouchal..a nemel by kecat do jiných oboru..vážne to je taková blbost 😠

Jecidlo mám hroznozu radost že ses ozvala,myslívám jak se máte..akorát ty zpravy 😒
podle me ty sama víš nejlíp co je a není..doted se Maruška krásne vyvíjela,mentálne je v pořadku,to víš sama..pokus se to přežít,než bude to vyšetření,ale já vím že postižená není..
já nechci kecat,ale my meli v 6 mesících neco takového ve zpráve,zítra to schválne projdu..vím že jsem to hledala na netu a šílela tak jako ty...diarezu mel určite..já fakt počtu a napíšu..piš častejc..máš i na FB profil?? už jsme tam skoro všechny..

petrach
29. júl 2010

Vladi kde máš břícho???? ty chceš rodit o? 😉 😀 moooc vám to sluší..krásné fotky..malá je jak princezna s tema culíkama 🙂 🙂

nanya
29. júl 2010

Ahoj holky.

Mám dočteno, ale skoro nic si nepamatuji, tak se předem omlouvám, jestli na někoho zapomenu.

Psalo se tu o botičkách na doma, já zatím nedávám nic, malý si stoupá, kde to jen jde, obchází nábytek a doma botky nedávám, zbytečně by se mu v nich pekly nožky, a to nemáme koberce vůbec, až na jeden pod stolem v obýváku a ten je malý. Kdysi se hodně preferovaly botičky i na doma, když dítko začalo chodit, ale jsou prý nové studie, že na boso je to lepší, tak si pak my mámy máme vybrat 😖

@argousek - Štěpánek půjde na křtiny? Můžu se zeptat, co vše je k tomu potřeba? Jako jestli musí být oba rodiče křtění, nebo jaké přípravy k tomu jsou potřeba a tak?

@mispuli - tiše závidím Paříž, je super, že jste si to užili 🙂 K doktorovi nemám slov, bohužel i takoví jsou mezi námi. Znám taky jednu hlášku, která otřepala i sestřičkou: Jeden urolog - přišla k němu mladá slečna s tím, že má, tuším, zánět močáku, dělal jí nějaké vyšetření, ale jakmile se svlékla, pronesl větu: " noooo, to je jiná, než ty staré zeschlé babky, co mi sem chodí" ..... Nějak tak to bylo. Takže mazec 😨 🤐 Takže z doktora "debila" si nic nedělej, však na každého jednou dojde a všechny tady víme, že Honzík je nádherný klučina a že s holkama bude ještě válet 😉 Jinak je fakt bomba, že na tu zdlouhavou operaci nemusíte.

@simicak - mám já tě na FB? Taky bych se jukla na tvé nové hárčo 😅

@jecidlo - nemoci teda nezávidím, taky jste si "pěkně" užívali, jak tak čtu. Držím palečky, aby to s Maruškou nebylo tak černé, jak to vypadá.... Určitě to bude dobré. Musíme věřit, jak psala tuším petraguerra, ono ti naší bojovníčci už nás tolikrát mile překvapili.... Zkoukla jsem fotečky, malí jsou krásní, fotečky nádherné.

@bera28 - jde vidět, že si to tam pěkně užíváte a že jste v jednom kole, to je bezva. Jsem děsně zvědavá na to vaše odplínkování, já se toho našeho odplenkování bojím už teď 😅

@vladimuraz - tak přesně to, co píšeš, se mi stává docela často, bohužel, pak už nepíšu, protože bych musela vzteky rozflákat klávesnici. Proto už dělám ochranná opatření, a to tak, že když už mám něco malinko napsané, vždy zmáčknu ctrl+a (zatonovat vše) a hned na to ctrl+c (zkopirovat vše, co je zatonovane), a tak to dělám pokaždé, když opět něco dopíšu, aby se mi to celé popřípadě nesmazalo a kdyby jo, stačí dát ctrl+v a ono se vloží to, co jsem posledně celé uložila. Snad jsem to napsala pochopitelně 😅

nanya
29. júl 2010

@vladimuraz - jsem nestihla ještě napsat, fotky úžasné. Malá je jako z pohádky 😵

petrach
29. júl 2010

nanya posla jsem Ti na FB návrhy na holky tady z MK 😉 i Simču 😉

petrach
29. júl 2010

Dnešno odpoledne na hřišti..udelali jsme si super dlouhou procházku a skončili na zmrzce a kofole 😀

petraguerra
29. júl 2010

Jeste k tem botickam nam to physio nedoporucila tak lita taky bosky nebo v ponozkach,ale v zime jsem mu koupila backurky uplne obycejny ,protoze jsme meli zimu od podlahy a to mame koberce-byli tu mrazy.

Vladko nadherny fotky,bricho mas malinkaty a na ty fotce s prouzkem jste jak dvojcata 🙂Kde vas tak krasne vyfotili?Ja by jsem taky rada nechala vyfotit malyho,ale spis az v CR-tady je to silene drahe.V CR se muze vyfotit i s babou ....atd.

Bera tak masaze by jsem si nechala taky libit!!!No nevim jak to vyresite s traktorem-co vystehovat obyvak a tvuj manualne zrucny manzel by ho mohl po kouskach poskladat.S odplinkovannim si hlavu nedelej malej sice kazdy rano na nocnik sedne -ja ho sudlam a zpivam o statecnym matyskovi co se a nocniku vycural a tim to konci neuroni tam ani kapku 😠 Takze se na to asi vyprdnu a jeste par mesicu pockam.Kamoska psala ,ze jeji kluci uz jsou bez plen uplne jen 1 jeste nosi na noc....To my zvladneme asi az za 2roky jak to tak vypada.