Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

petrach
29. aug 2010

supééér fotky..s tou čelenkou to Julince moc sluší---a krásná vyzdoba 🙂 🙂 🙂

vladimuraz
29. aug 2010

Maatkka, i my se dodatečně připojujeme k dlouhé řadě gratulantů a přejeme Julince všechno nej, nej k narozeninám, hlavně hodně zdravíčka a ať Vám dělá jen samou radost. A samozřejmě jí přejeme brzy sourozence, ať si má s kým hrát 😉

My jsme měli včera návštěvu, odpo jsme byli s dětmi na loučení s létem, bylo to super, pro větší tam byly dílničky, batikovali jsme trička, malovali kameny, já vyrobila šperky z Fima, Klárka tam měla spoustu her, připravovali to herci z divadla, takže měli zajímavé rekvizity, bylo to fajn. Večer jsme grilovali, po dlouhé době příjemná změna.

Bera, jste moc šikovní s odplínkováním, tak teď ještě Kuba a můžete vyrazit směr školka. Klárce už se to krátí, já se přiznám, že jsem se nikdy tak netěšila na 1.září jako letos 😀 Poslední 3 dny je vážně šílená, zlobí, odmlouvá, všechno ničí-urvala třeba dveře od trouby zrovna ve chvíli. kdy jsem měla syrovou buchtu v pekáči. Vůbec nevím, jestli to půjde opravit, jsem na ní vážně naštvaná, protože se tomu ještě směje a říká, že to chtěla zničit.... Asi s ní vyrazím k nějakému psychologovi, já už si s ní vážně nevím rady. Ještě počkám, jestli se nějak nesrovná díky té školce. Ve čtvrtek jsme se tam zas byly podívat, tak si vybrala svojí značku - pejska a pak celou cestu domů řvala, že se jí víc líbí muchomůrka... no, nebude to s ní jednoduché.

Berryvajt, Klárce se to krvácení vstřebalo až nějak, když jsme šly domů - tzn. po 2,5 měsících. To škubání měla také a docela dlouho.

Simi, super výsledky - tak snad už Vás nechají na pokoji!!! Užijte si pobyt u rodičů.

Juli, my máme taky Romera a spokojenost. Klárka do ní šla až v roce a půl, předtím měla tu lehací od Casualplay, ráda v ní ležela, takže nebyl důvod dávat větší sedačku dřív.

bera28
29. aug 2010

Maatkka, takže se oslava vydařila 🙂 🙂 A jaké byly dárečky??

Vladi, tak to tě chápu, že už se těšíš, až bude Klárka ve školce. Třeba se vážně pak srovná, teď možná na sebe strhává pozornost kvůli Hynečkovi. Budu držet palce, ať je líp. J si taky říkám, už aby mi na chvíli zmizeli z očí, Kuba je od včera tak protivnej 😠 A navíc dneska počůral sedačku a pdlahu v obýváku. Takže mu zase na chvíli šupnu plínu a zkusím to později. Anteka dobrý, nehoda žádná 🙂 🙂 Dneska jsem jí poslal i ven bez plíny, tak jsem zvědavá v jakém stavu se s tatínkem vrátí. No radši jsem pod ní dala do kočáru nepropustnou podložku 🙂 A zítra vyrážíme na další kurz plavání, takže to půjde bez plíny určitě. Není to daleko, tak ať si zvyká. A jestli to zvládne tak pěkně, jako doma, tak mi po dlouhé době udělá pořádnou radost.

Holky, já jsem se teď dívala na jídleníček ve školce a myslím, že to bude dost velký problém. To, co tam mají na den, sní Kuba tak za 3 dny a Aneta zhruba za týden. Navíc pečivo, rýži, knedlíky... ona prostě do pusy neveme ani náhodou. Já se fakt děsím toho, že mi je nebo aspoň Anetu vrátí. Dneska jsem se vzbudila ve 3 a usnula až v pět a pořád jsem na to myslela. A to už jsem minulý týden sháněla nějakého dětského psychologa přes jídlo a co jsem získala kontakty, tak se všichni zabývají až tak dětma od 6 let výše!!!! Jenže při jejím způsobu stravování se ani 6 let nedožije. Teď fakt preparuje s každého jídla i sebemenší kousek a jak to vyplivne tak 3x po sobě, tak okamžitě přestává jíst. Úplně přestala kousat, všechno hned polyká a pak se poblije. Vůbec nechápu, co jí zase přeletělo přes nos, ale fakt je to na Chocholouška.

Jo a jak se probíraly autosedačky, tak mám dotaz - vyndavají si taky vaše děti ruce z pásů?? U nás to začal dělat v létě Kuba a teď se přidala i Aneta. A to jsem to nastavovala jak pako sem tam, aby si je vyndat nemohli a je to na prd. Takže teď kdybych s nima bourala, tak jim žádná sedačka nepomůže, protože v ní akorát sedí a drží je to přes stehna. Akorát by je to rozpáralo. Nemáte nějakou radu???

vladimuraz
29. aug 2010

Bera, Klára to taky dělá, žádnou radu nemám 😉 Akorát jednou jsem jí řekla, že jsou na silnici policajti a že nám seberou auto, jestli si ty ruce okamžitě nedá zpátky a že půjdeme domů pěšky - to je měla zpátky hned, ona si vážně ráda vozí zadek 🙂 . S tím jídlem Ti to nezávidím, my to máme v bledě modrém, ale ne ža tak. Klára nesní akorát knedlíky, jinak jí všechno, ale malé porce. A ještě bramborovou kaši nedá do pusy, to má po mně 😝 Mně pobavilo, jak řešíš, z čeho Anetka čůrá - tohle řeším už rok, co jsme bez plen. Klára vypije za den 30 ml a vyčůrá litr...

argousek
29. aug 2010

holky a musí být nějak auto připravené na ten isofix? nebo to jde namontovat do každého auta?

mispuli
29. aug 2010

ahoj holky

@vladimuraz ,
@bera28 Míša to dělá taky,že vyndavá ty ruce z pásů a nedaří se nám vysvětlit vůbec,jela tak skoro celou cestu z i do Itálie,taky se hrozím toho,co kdyby,ale na druhou stranu,aspoň jí to jistí mezi těma nohama,protože jinak by chodila po autě a ze všeho nejradši seděla tátovi na klíně a točila s ním volantem

s jídlem ve školce jsme na tom podobně,i když H tam zatím bude jen na svačiny,jak má asistenta,tak to má jen 4 hodiny a zatím jsme se domluvili,že bez obědů,až si zvykne,tak to možná změníme,ale jinak,on mi nejí šunku,sýry,pomazánky,rohlíky jí tak,že je vydloubává,takže jsme na to vážně taky zvědavá,ale možná ho opravdu donutí to,že to uvidí u ostatních

bera28
29. aug 2010

Argousku, ne ne, Isofix nemá každé auto. Starší snad vůbec, leda nové. My máme z roku 2008 a Isofix tam byl. Určitě bys měla mít na dveřích takovou samole´pku, ze které je to zřejmé. A i v knížce k auto to bude napsané.

No aspoň vím, že nejen svišti zlobí v sedačkách 🙂

argousek
29. aug 2010

tady je odkaz která auta isofix mají http://www.babystyle.cz/pdf/Solution_X_fix_Type...
a odkaz na zajímavou stránku o autosedačkách http://www.babystyle.cz/autosedacky-na-isofix/

argousek
29. aug 2010

mispuli a vy máte pedagogickýho asistenta nebo osobního??

mispuli
29. aug 2010

@argousek my máme pedagogickýho,ale zároveň vlastně taky osobní,je to ženská,která je tam při ruce jen jemu,sama jsem zvědavá,jak to bude vypadat

simicak
29. aug 2010

ahoj holky

Vladi,ja si myslim,ze ti mala vzdoruje kvuli brasky a ve skolce se zklidni. Bude mezi detma,bude si cely den hrat s kamarady,takze nebude znudena a uplne se zmeni,uvidis 😉

Bera,s tim jidlem bych taky nehazela flintu do zita. Od kamaradky maly taky nejedl,ale vube nic,za den treba 2krupky,pil ale mliko,no a jak sel do skolky,tak zacal. Teda doma porad hruza,ale ve skolce ji veci,co doma nevezme do pusy!!!!! Ona se i ptala,jestli ty ucitelky nelzou,vubec tomu neverila co tam ji. To co s ni ve skolce,tak doma snedl taky za 3 dny. Tak uvidis. Oni ty deti,jak sedi spolecne u stolecku s p.ucitelkou,tak jsou jine s tim jidlem.

U nas je krasny podzim,sviti slunicko,ale brutalne fouka. To je jak naschvval,kdyz mame letet!!!!! Viki se zacina krmit sama lzickou,teda se snazi,takze bordel vsude. Nastesti se necha prikrmovat moji lzickou taky.
A ja se uz skolky taky nemuzu dockat,sice chodime jen na 3 hodky,ale to je akorat pro me. Zase mi zacnou s vikousem jeji aktivity,skolka..........tento tyden je brutalni nuda!!!!!!!

fajn
29. aug 2010

bera tak to jídlo je fakt masakr. Diana vůbec nejí školkovy jídlo ,ráno ji dám snídani asi v 7 a v 9 mají svačinku a to dostane z domu jogurt nebo sušenky ale jejich jídlo ne. Chleba nejí protože je tam kmín ,rohlíky jedině opečeny protože se ji jinak udělá v puse žmolek a je vymalováno. Maso to má jak žvýkačku a pak to jde vyplivnout do záchodu.
Teď ju mučím oblíkáním a obouváním a ona ...to není fér... trvá ji to teda dlouho ale zatím nikam nespěcháme tak cvičíme. Je to fakt otřesny všechno máme tak vydřeny že to svět neviděl.
Tady je tak hnusně že se mi nechce vůbec ven,napřed jsme se oblíkly a začalo pršet tak domů a když dolezem tak přestane tak jsem žehlila.
Diana zase v sedačce sedět nechce ,ale když ji řeknu že ju zavře policajt za mříže tak je v sedačce na to šup. Teď jsem byla s holkama ve čtvrtek v aqauparku ve Vyškově tři hodiny a super ,diana ani po třech hodinách nechtěla jít ven . Pak říkala učitelce že ji odpadávalo maso z prdele ,tak se učitelka smála.
jinak Anetce velká gratulace k odplenkování je šikulka.

bera28
29. aug 2010

Simi, kéž by to tak bylo a ve školce se rozjedli, ale přiznám se, že tomu fakt nevěřím. U nás se normálně jí, nikdy jsme se nikdo nad jídlem neofrňoval a slečně to prostě nejede. A to vidí, že jí třeba Kuba, po kterém se pořád opičí, ale s jídlem ne.
Vy letíte za pár dní, co? Tak ať výjde počasí. Tady nastává podzim 😖

Fajn, tak to je přesný u nás - maso nejí, to vyndavá i mikroskopický částečky, pečivo kvůli tomu žmolku taky ne, a mohla bych pokračovat. Ale já jsem se dneska definitivně rozhodla, že jí přestávám krmit. Ne že bych jí nedala najíst, když by chtěla, ale nabídnu a pokud řekne NE (což je v 95 %), tak nic nedostane. U oběda preparovala zelí z omáčky, snědla 3 lžičky, ke svačině si 2x kousla do opečeného toasťáku, pak začala patlat máslo a to už pěním. Pak přišla že chce Brumíka, dala jsem jí Brumíka a kde myslíte, že skončil? V koši!!! Vůbec asi nechápe k čemu jídlo slouží 😠 A kdybyste viděly ty prasárny, co s ním dokáže udělat! A tváří se u toho, jako kdyby se patlala v největším hnusu pod sluncem. Takže dost, dva roky sr..í s jídlem končí. Žádný krmení, buď jíst bude nebo ne. A jestli zkolabuje, tak jí vezu do Motola zavřít na dětskou psychiatrii pro poruchu příjmu potravy a odmítám tam s ní být!! Chlapovi je to fuk, ten bude prudit, až jí z toho nejedení bude třeba blbě, horší to bude zítra s mámou. Já už jsem totiž v poslední době tolikrát říkala, že to udělám a máma že to přeci nejde, nemůžu jí nechat bez jídla a podstrakovala jí pořád něco. Takže konečná a šlus. Jestli s tím bude mít problém, tak jí nabídnu, že si jí může vzít domů.

petraguerra
29. aug 2010

Ahoj holky Matkaa opozdene blahopreju Julince k narozenina-uz dva roky-to leti co???Na fotkach ji to moc slusi a dostala tedy spoustu darecku,snad jste si oslavu uzili 🙂

Bera ja cumim jak sikovny jsou svistaci s plinkama-ja to tedy nijak zvlast neresila ted-porad v praci nebo dr v Aberdeenu 😒 Myslim,ze pristi tyden mam mit vic volna tak zase zkusim-kazdopadne mam 15slipy nakoupene 🙂Tady stoji v tescu 3-3.5£-ma s Thomasem masinkou,prasatko peppa,a stavebni auta.

Vladi aspon,ze se Klarka prizna,ze neco chtela rozflakat-malej taky vsechno zrusi 😒 Vytrhl i topeni ze zdi,myslim radiator bylo mu tak15mes.Oni maji domy z drevotrisky-no ale stejne-zrusi vsechno.Myslim si tez,ze Klarka asi zarli na brasku-byla nejdrive jen ona a ted malej vetrelec v tvem naruci 😉Ja prej jsem se taky porad ptala mamy a mas me rada,kdyz se bracha narodil.Segru si uz pamatuju,bylo me 7.5 a ja byla hrda a stastna 🙂

Bera u nas se jidlo fakt hrozne moc zlepsilo-to musim malyho jenom chvalit,ale sam se jeste nenaji a lzici krmi spis me nez sebe.Ja uz by jsem z Anetky asi nervy ztratila uplne.Zjistila jsem ted taky,ze F.malej nechce jist a u me sni kde co a fakt docela dost si myslim.Nekdy si ho pri krmeni vezmu na klin a davam mu a ji dobre.

Mispuli my mame taky mit toho osobniho asistenta,jeste ani nevim kdo to bude 😕Zaciname skolku od ledna11-jsem na nej zvedava+tedy jidlo bude des,protoze jak jsme byli na ten tyden v centru-tak ho skoro nenakrmili.Vse delali jen hezky mluvili,zadna vojna jako ma doma....

Simicak proc je nuda ockej,az pujdes do prace to budes litat jako splasena-stejne jak ja-co by jsem dala za klidek doma,nikam se nehonit.

Berryvajt malej byl taky strasne aktivni po narozeni vetsina deti hezky spinkala a on se porad drapal,lezl po inkubatoru,protahoval nohu,ruku...v klidu nebyl snad ani 30sekund,ale vse se zlepsilo i kdyz byl zivejsi i doma.Myslim si take,ze je to od CNS.
Peto tak to mas budicka,kdyz ti vstava Sima v 6rano 😕My chodime spat dlouho a spime tak do 8.30-ja jsem obvykle mrtva a jeste by jsem to lomila-ale Matese uz by jsem neudrzela 😒

petraguerra
29. aug 2010

Bera ja by jsem ji nechala o hladu jen by jsem nekde pohodila kus chleba kdyby mela hlad at si ho vezme.Mates me taky nekdy sere tak dam obed nechce,jeci dela sceny-ja nedam nic jinyho ,jen nekde polozim kus bagety,a za par hodin ho vidim jak se cpe a jaky kousance!!!Az si to musi do pusy nastouchat prstem.Kdyz nechce odpoledne svacu-dostane az veceri a tu zblajzne jako nic-jedu docela krutou vychovu,ale mam jenom jedny nervy.

Fajn ale pokroky vidis i kdyz pomale,potrebuje to Didka holt zkouset dlouhou dobu.Ty z ni musi byt asi divoky v ty skolce s tema vejsplechtama 🙂

simicak
29. aug 2010

petraguerra,no nevim,jestli by jsi radsi byla v praci nebo sama s dvema detma a nemit kam jit a s kym a manzel ted delat ze vychazel v 6 rano a doma po 9 vecer!!! K tomu porad prselo,to je pak fakt na hlavu a holky se nudi.
Jinak teda ja se pres rok nenudim,protoze Veru vodim do skolky a mezi tim chodim na krouzky s viki a po skolce ma veru krouzky a mezi tim varim apod. Ale praci planuji od jara,tak jsem zvedava.

Bera,to jsou nervy,ja to s jidlem neznam. Verunka ji od mala uplne vse a Vicki nejedla jen tu hnusnou organickou kojeneckou stravu,co jsem ji zacala ddavat na ve likonoce solene korenene,chutne jidlo,tak ji rada a vsechno. U nas vse skolce na svacu maji peceny toust s maslem,mliko a kus ovoce a nekdy susenku misto chleba a obed si deti nosi samy,takze delam veru to co vim,ze ji. I kdyz ona ji vsechno,ale do skolky ji davam rajcata atd.co bby doma nejedla s nadsenim.
Od segry dcera taky jako mala nejedla a pak ji natruc zacala ve 3 letech delat toze kdyz ji servala,tak si strcila prst do krku pred ni a vyblila se. A pak ji segra pry tak z mlatila za to,ze uz to neudelala-no nejsou deti zlate? 😀 Nech ji hlady,uplne te chapu. Bud vyhladovi a zacne jist sama a nebo hold si s ni fatk budou muset porat dokotri,prototze to je fakt psycho. Nechapu,proc nektere deti odmitaji jist,to fakt nemaji hlad????

Jinak nevim uz,kdo se ptal,ale letime ve stredu rano do Doublinu a pak z tama autem pres 2hodky k nasim. Veru zas tatkovi poblije auto,ona blije v zasade jen u nej v aute a Vicki netusim. My auto nemame,takze holky nejsou zvykle. No ale ceka nas ta cesta bez autosedacky pro vicki,budu jit mit na rukach,tak snad dojedem v poradku.

simicak
29. aug 2010

fajn,vsak mala si to natrrenuje. Hold nekdo je rychlejsi a nekdo pomalejsi,ji to zas pali a taky perli porad 😵 😉

argousek
29. aug 2010

bera já pořád nechávám na stolku v obýváku misku s piškotama, když Adámek dělá fóry, že něco nebude, tak když má hlad, tak se pak dojede piškotama. Tak si holky představte, že Adámek nerad kakao. Mlíko oslazený cukrem jo, ale jakmile tam přidám kakao, tak se toho netkne. Udělala jsem mu před spaním kakao a že to je mlíko a on že ne, že to pít nebude. Tak jsem ho nechala půl hodiny a pak jsem rezignovala a šla udělat jeho mlíko, po kterým hned usne. No nejsou ty děcka vyčůraný 😅

fajn to zase Dianka perlila 😀

simicak
29. aug 2010

argousku,me by ty piskoty snedla Veru 😀 Mozna kvuli barvy,s tim kakaem. Ja kdyz davam neco nov eho Veru,tak taky nechce ani zkusit a ze nechutna.

argousek
29. aug 2010

Holky představte si co se mi nestalo, při sexu nám prasknul kondom, doufám, že když kojím, tak to není taková pravděpodobnost, že bych otěhotněla, by mně porazilo. Ještě se nám to nikdy nestalo, jsme na to koukali, jak tydýti 😅 😝

fajn
30. aug 2010

@argousek ☹ 😀

simicak
30. aug 2010

argousku,tak si zajdi pro pilulku. Takhle otehu sousedka presne po skonceni 6ti nedeli a maji 4 deti 😅 😀 taky si myslela,ze koji plne,tak nic....

bera28
30. aug 2010

Ahoj holky,
teda Zuzi, to je mazec 😀 😀 Tak doufám, že se z toho nic nevyvrbí. To by byla náhoda jak Brno.
Jak jsi psala, že máš v misce piškoty a Adámek si bere, tak to u nás nehrozí. Já mám zase na stole kukuřičné lupínky, občas zobne Kuba, ale Aneta fakt nikdy nic sama dobrovolně do pusy nevezme.

Petraguerra, máš velké štěstí, že se u vás jídlo zlepšilo. Já už z toho šedivým. Ale jsem neoblomná, dneska Aneta posnídala 150 kaše a od té doby šlus, až teda na jednu lentilku, kterou jí babička i přes můj protest dala.

Simi, já taky nechápu, jak to, že prostě nemá hlad, i když je bez jídla půl dne a déle😕

JInak holky, Anetka je fakt od soboty definitivně bez plín 😵 😵 Včera dopol se venku počůrala, ale pak už šla sama na travičku a odpol už úplně v pohodě. A dneska jsme šli na plavčo bez plíny, tak se vyčůrala 2x do nočňajze a teď jsme přišli domů, lítaly jsme tu s babičkou jak hadr na koštěti a v tom příjde Anetka, že bobeček v nočníku. Fakt se tam i vykadila, takže parááááááda 😵 😵 😵 Já jsem si říkala, že jim dám tak týden na naučení, ale že to u ní zvládnu během jednoho dne, to jsem si nepomyslela ani náhodou. Kubu zkusím zas tak za týden.

Ale dnešní plavání hrůza, vůbec je to nebavilo, Kuba na všechno odpovídal nechci, ne, nebudu, hotovo stačí, plavat ne, chci na písek a na bábovky. Tak doufám, že příště to bude lepší.

vladimuraz
30. aug 2010

@bera28: mamka vždycky vypráví, že já jako malá nic nejedla, tak jí doktor poradil, ať mně nechá hlady tak dlouho, až si sama řeknu. Když jsem si neřekla 3 dny v kuse, tak mi zase začala kupovat Lipánky a šunku, to jediný jsem jedla 😝 Ještě k tomu, co kdo nesní, tak Klára nekousne do rohlíku, když je celý - musím ho rozkrojit podél na půlky, nekousne do banánu, vlastně do žádného ovoce, to pořád mixuju. Myslím, že budou mít ve školce z ní radost 😉
Jinak je Anetka s plínkama šikovná!!!!

Holky, já si fakt nemyslím, že by Klára žárlila na Hynečka a proto zlobila, ona hodně zlobila i předtím. Hyneček je zatím naprosto nenáročnej, hodně spinká, takže se mu zatím nevěnuju, nechovám ho, jedině kojím. Klárka k němu x krát během dne přijde, kouká na něj a hladí ho, pusinkuje a říká mu, že ho má ráda... myslím, že nežárlí. Ona je prostě taková labilní, často pláče a ve vteřině se směje, vzteká se... Včera jsme byli na Živitelce v Budějkách kouknout na zvířata, pořád mlela, jak se těší na ovečky, kravajzny, prasátka, koně... no a hned u vstupu viděla děti, jak mají pomalované obličeje barvami a celé odpoledne prudila, že to taky chce, hysterický scény kvůli tomu byly... do toho Hynečka poprvý bolelo bříško, takže taky ječel, na nás musel být pohled. Nakonec než jsme došli do toho dětského koutku, tak to malování skončilo, no to jste měly vidět ten řev, teda spíš slyšet. Nakonec jsem se vrátila přes půlku výstavy do stánku Kooh-i-noru, kde naštěstí ty barvy na obličej měli, takže dneska mi tu od rána běhá kocour Vavřinec.

Hmmm, tak kocour Vavřinec si vzal si barvy, zatímco si tady píšu, a pomaloval nový koberec v pokojíčku, tričko, tepláky... já se fakt zblázním.

petrach
30. aug 2010

Ahoj hokly,
Anetce musím pogratulovat k odplínkování..je vážne šikulka..až teda na to jídlo..já veřím že Ti z toho už hrabe..me ted Šíma nejí 3 den,max občas piškot a já už mám z toho depku..ale znám to od sousedu,jejich malá je jako Elin,doma jí tyčinky,kočičí jažýčky a suché testoviny a knedlíky..jinak vážne nic..u nás jí všechno,takže je u nás celkem často,manža se v tom vyžívá že ji vykrmí..má 18kg ve 2 tříde..a ve školce jedla taky i ted ve škole,jen doma né..tak doufám že u Anetky to bude to samé..

Vladi on ten porod se muže podepsat na psichyce určite..a bohužel no..ale vím od Elišky že mívá taky rizné nálasdy,třebas pár dní tydnu..ted je klid co dojela z tábora..takže z toho Klárka vyroste..akorát ty nervy 😝 šel koberec vyčistit??????

Fajn škoda že jsem nevedela že jedete do vyškova-my byli na dinosaury,mohli jsme dát srazík..Didka opet perlí..už si to píšeš? na tom bys vydelala majlant 😀

Simi vaši nebydlí v čechách? jako tvoji rodiče? mám v tom guláš,,bylas ted v česku né?

bera28
30. aug 2010

Vladi, já si taky myslím, že po 3 dnech bez jídla vyměknu a do Anety prostě násilím něco nacpu. Nebo jí fakt naložím a odvezu do nemocnice. Teď ještě co bude lepší, že??
Co kocour Vavřinec, už si po sobě uklidil?? 😀 Hyneček je zlatíčko, hodňoučký 😵 😵 To je satisfakce za první předčasný porod 😉

Peti, já už bych jí dala komukoliv u koho by jedla.

Holky, teď jsem se vrátila z tesca a pozor - mají plno spoďárů a slipů pro děti 🙂 A ještě k tomu v akci, 7 ks za 80 Kč. Takže jsem nakoupila.
Jo a ještě pro pobavení, abyste měly představu, jaká je moje máma. Pořád prudila, jaktože mají děti plíny a teď, když je Aneta bez nich, tak jí šupla ven do kočáru na spaní plínu a ne že by jí sundala po probuzení. Takže frajerka Aneta mi domů přikvačila zase zaplenkovaná. Prý přeci nebude v mokru, kdyby se nááááhodou počůrala. Přitom jsme schválně dala do kočáru nepromokavou podložku a náhradní tepláky. Ale to je asi moc složité 😠

simicak
30. aug 2010

Petrach,v Cesku mam celou rodinu,krome mamky a tatky,ti zijou samo dva v Irsku. Takze kdyz jsou penize a cas,tak litame k nim jeste. Tam si ale opravdu spocnu a sou to fakt prazdniny,tak se moc tesim.

Vladi 😀 😀 aspon se nenudis 😉

berryvajt
30. aug 2010

Ahojte, dnes som sa dozvedela(konečne), že Sofia má krvácanie III.stupňa, som šokovaná a celú noc som nespala a pátrala na nete, ale nič som nenašla...viem,že to dobré neni, ale zatiaľ nám nič nepovedali, že je ešte priskoro. Dobré je, že krvácanie nezasiahlo do tkanív a že hlavička podľa posledného UTZ sa nezväčšila.Sofia je ináč šikovná, tie pohyby sú minulosťou, už je kludná, spí aj na brušku a odkedy sú spolu s Johankou, tak papá ešte viac, teraz už má 14ml/2 hod...váha začala stúpať, tak mám aj radosť, ale bojím sa veľmi, aké následky to bude mať u nej...teraz prýkrát prežívam ťažké obdobie..aj so si poplakala, čo som si doteraz nepripustila, ale čo sa dá robiť...bude ďalší deň a bude krajší..

petrach
30. aug 2010

@berryvajt musíš veřit že to bude v pořadku..podívej na Julinku,slavila o víkendu 2 roky a taky mela 3 stupen a jaká je z ní slečna šikovná..ona láska a doteky,klokánkovaní dokáží zázraky..posílám berunkám pohlazení,jsou šikovné obe dve..a ty jsi statečná mamina a plakat bys mela,pošli to všechno ze sebe ven,uleví se Ti,nedrž to hlavne v sobe..jednou to přijít muselo..

bera28
30. aug 2010

berryvajt, Peťka ti to napsala hezky - je třeba věřit, že to nebude mít zas tak špatné následky. To je teď ale opravdu těžké říct. Uvidíš jaká budou další vyšetření, lékaři to mají pod kontrolou. Držím spolu se svišťáky holčinám palce!! A jestli můžu radit, prosím, nepátrej na netu ani v knížkách. To jsem dělala já a nacházela jsem samé špatné zprávy. Takže moje scénáře byly katastrofické. Nic z toho se NAŠTĚSTÍ nevyplnilo, tak věř, že u vás to bude stejné 😉

My jsme teď dorazili z kina. "Ženy v pokušení" jsou fakt super oddychovka, kdo jste ještě neviděl, vřele doporučuji. Jo a představte si jak Anetka dotáhla k dokonalosti nočníkování: vyčůrá se, vezme nočník (zatím je máme v obýváku🙂) a jde si ho sama vylít na záchod. A jako perličku ještě natrhá do mísy kousky toaleťáku 😀 😀 Prostě šikulka. A k večeři snědli každý talíř krupicové kaše - vařila babička 🙂 Takže se asi najede na režim snídaně - večeře 🙂