Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

argousek
9. okt 2010

berryvajt my jsme s tím měli také problém, Adámek krásně pil z prsa a to si vypil i 50ml ale byli i dni, kdy si vypil jen 10-20ml a taj bylo potřeba dokrmit z flašky a taky mu to vůbec nešlo, když jsem viděla, jak to do něj sestra rve a on to nechce, tak mi bylo do breku. Taky ho takhle úplně zmařila, že neměl na nic sílu a muselo se sondovat. Měj trpělivost, ono se to spraví 😉 😉 Už je to otázka dní a budete doma 😉

denisee
9. okt 2010

simicak: já tu mám švagrovou a ještě kolegyni z práce a jednu známou, ale prostě to není nějak ono, 2 nej kámošky jsem nechala ve svém bývalém bydlišti. A s holkama co mají děti je nějak těžké se domluvit, dřív když jsme byli svobodné nějak nebyl problém, teď už jsme prostě asi někde jinde a já jsem asi spohodlněla a radši jsi jdu lehnout....
Ty si to moc užij a těším si na vyprávění 🙂

A jídlo se teď taky dost změnilo, jogurty..., přesnídávky, chleba se sýrem...nic! Aspoň vypije actimel, má rád samotnou šunku, tousty, brumíky, gumové medvídky 🙂 ovoce taky nic moc. Včera jsem dělala ty palačinky a nechtěl je, tak jedl s tátou tousty. Nejlíp sní oběd a to s masem.

bera28
9. okt 2010

Denisee, já jsem si nedávno říkala, že jsem ráda, že si můžeme společně psát tady do té diskuse. S kámoškama taky vyrážím většinou jen když mi někdo pohlídá sviště 😖 protože metrem s nima jezdím jen tam, kde je výtah nebo eskalátory, a to ještě bez přestupu. No a autem je to fakt prča, když ti v největším provozu začnou vykřikovat, že chtějí čůrat nebo kakat 😖 Takže si fakt nejvíc pokecám tady s váma. A přiznám se, že mě už ani s kámoškama nebaví mluvit o dětech, spíš o něčem na hony vzdáleném, ale to nějak zase nehrozí u nich, páč každá chce v dohledné době další dítě a jsou toho plné. To si radši zalezu večer s knížkou a je mi dobře.
A jak tak čtu, tak ten jídleníček mají svišti podobný 🙂 🙂 Až teda na toasty, ty jsme ještě nezkoušeli, ale zkusíme.

maatkka
9. okt 2010

baby ja sa tiez uz nejak nestretavam s kamoskami... najradsej chodim von s mm - on je moj najlepsi kamos 😀 samozrejme aj s Lilinkou alebo ked je u nasich tak ideme sami alebo uz skor s jeho kamaratmi a kamaratkami...
moje nejlepsie kamosky su segry - s nimi casto vyrazame na nakupy a kavicky alebo vecer na vinko a na diskoteky alebo cvicit...
a este mam jednu naj kamosku s ktorou sa pozname uz skoro 20 rokov 🙂 ta chodi vacsinou k nam na navstevu alebo ja k nej alebo chodime aj s Lilu (ona este nema deti - planuju sa s muzom zacat snazit ku koncu tohto roka) na prechadzky alebo do mesta a tak... viac nestiham...

petraguerra
9. okt 2010

Ahoj holky jsem zpatky.Dovolena super muzu doporucit 🙂 Priroda nadherna,prselo nam asi 10minut za cele dny.Matej si to uzival ,byl moc hodnej u more se mu libilo a do vody by asi nejradeji skocil -byl jako sidlo!Musim pochvalit i tatu s tim jsme se az do vcera nepohadali.Vcera jsem si chtela po 14letech zkusit jestli jeste vubec umim ridit.Tech kecu co mel u toho-no vsechno jsem zapomela-musela by jsem urcite jit zase zpet do autoskoly,kdyby jsem chtela zacit jezdit.Ja mu to potom sladila ty kecy cele odpoledne.A vite co na tom bylo nejlepsi,ze Mates jak jsem sedala za volant rval jako tur!To vypada,ze z nej roste "MACHO" pro kteryho jsou zensky za volantem slepice!!!

Vladko opozdene jeste jednou vsechno nejlepsi Klarce a at ti dela jenom radost a uz nedrzkuje.Je mi lito,ze jste si ty jeji narozky neuzili lepe.Mates kdyby mluvil asi by me taky daval cocku 😀

Kmoor jsem rada,ze jses zase s Honzikem,moc by jsem ti prala,aby uz byl s shuntem klid a mohla jsi se jen radovat z Honzikovo pokroku ,ale ta doba uz urcite brzy prijde, 🙂 😉

Bera to sen nedivim,ze mas radost,kdyz ti decka ji neco co drive nechteli ani videt.My uz mame s jidlem celkem po problemech,ale vim jaky to je az moc dobre. 😉
Matka take gratuluji k super vysledkum z kontroly.Moje kamaradky meli take vysoky tlak a obe porodily zdrave donosene deti,ale chapu ,ze nechces riskovat+ja mam ten tlak vysokej taky a jak jsem dopadla.U tebe me to tedy fakt prijde divny,kdyz jses stihla cvicis,zijes zdrave....Co ten tlak u tebe zpusobuje u me je na vsechno odpoved tloustka,ale u tebe?????

Fajn co chudak manzilek uz ho ryma opustila?Tu megapenezenku by jsme take potrebovali!!! 😀 😀 😀

Berryvajt vim,ze uz se tesis az budete s holkama doma,ale tech par dni navic co jeste mala potrebuje rychle utece a brzy budete doma uz na cely zivot.Tvoje princeznicky to opravdu uzasne zvladly a ty jsi k tomu mela tak super pristup ,ze se pred tebou sklanim.Tak at mala hezky basti a at uz jste doma a mate se radi 😉

Simicak doufam,ze si to ted krasne uzivas a dobre se bavis 🙂

Denisee jak pises,ze nemas moc kamaradky,urcite jich mas vic nezli ja tady. 😝 Pro me je to tezke protoze v cr jsem mela spoustu kamaradek vzdycky jsme pokecaly,ale na disco jsem chodila zasadne se dvema,jak sel nekdo dalsi tak uz to nestalo za nic.Urcite se casem seznamis a kapnes si do noty jeste s nekym dalsim 🙂

Argousek ty jak pises o Adamkovi ja vzdycky vidim Mateje.Jak je v jinem prostredi tak lita jako pominutej.Nereaguje ,ale za nejakou chvili se rozkouka a je v pohode.Taky si myslim,ze nasi kluci nemaji autismus a uz to ani neresim.Proste jsem si rekla,ze je malej v pohode,oni te s tim zbytecne vystrasili tak jako me.Pamatujes co vsechno rekli v nemocnici? A kde je malej dnes!Myslim,ze nasi kluci jsou jen lini+asi jsou opozdeni,no a co?Vzdyt maji pred sebou celej zivot.Ve 30ceti si nikdo nevzpomene,ze v 5jeste neumel rict pekne vetu.Mozna by jsme koukali na doktory kdyby jsme je videli ve veku nasich deti.Hlavne si myslim,ze nam se snad ani rodice nevenovali tak jako my se venujeme deckam???Me urcite ne,spis jsem musela jeste pomahat a hlidat mladsi sourozence.-tedy ne ve 3letech,ale v 8uz jo.Prosim te a to uz se Stepanek pretaci a plazi !!!???? 😕 😕 😕 Ja koukam jako blazen!!!

Peti doufam,ze uz se citis lip a depka je pryc-kasli na problemy ty tady budou vzdycky. 😉

argousek
10. okt 2010

Ahoj holky,

hlásím se na skok, dnes jedeme na návštěvu k našim, tak už se těším, už jsme tam tak 2 měsíce nebyli.

petraguerra kráááásný fotky, super že jste si to tak užili 🙂 No máš pravdu, že mně ty ženské nahlodali, člověk si pak přijde jak rapl, jak to dítě furt pozoruje a bohužel opět porovnává. Ale zrovna teď jsem psala kamarádce, že Adámka ty jeho žárlivý hysteráky přešly a že když Štěpán pláče, tak mu nese chrastítko a chrastí, aby už neplakal, což by asi autista asi taky nedělal. Ale holky kdyby jste viděli, jak on je posedlej tím výtahem, pořád si na to hraje a první slovo, který z pusy vypustí, když vstane, tak je že pojedeme výtahem. No a manžel ho dokonce slyšel i říkat to ze spaní, což už mi teda fakt taky nepřijde normální, je tím úplně posedlej 🙄

holky my taky děláme k večeři toustíky a je to jedno z nejoblíbenějších jídel 😉 Štěpán už bude mít zachvíli 6. měsíců, tak začneme s příkrmama, tak jsem zvědavá, co na to Adámek. Snad to nebude vyžadovat taky, jak to uvidí u Štěpána

petraguerra jojo otáčí i plazí. Ale není to tak že by přeplazil celej byt, když má něco v blízkosti, co ho zaujme, tak si tam doplazí. Je to opravdu hroznej rozdíl, když se kouknu zpět, jak to bylo s Adámkem

petraguerra
10. okt 2010

Argousek ja vim jak to je,taky jsem z toho byla vedle,kdyz me to rekli na tvrdo,ale ted jsem uz OK.Moje znama v cr ma kluka a ten zase mel tukana vzdycky rikal muj kamarad tukan,byl z nej uplne hotovej a pritom normalni dite.Adamek je holt zatizenej na vytahy,protoze s nim jede jenom obcas,kdyby ho mel v baraku tak by mu to vubec neprislo.Stejne jako kamaradky mala z Aberdeenu ma imaginarni kamaradku a sli jsme na prochazku a ona rikala ona se zlobi,ja rikam kdo a ona ta pani.Coz me taky neprijde uplne normalni a holka uplne super zdrava sikovna.A jak si psala ,ze se Adamek pocural v noci tak si myslim,ze to je normalni-trebas zaspal nebo je nastydlej.Neboj se nic vsak oni jim ti nasi kluci jeste ukazou zac je toho loket 🙂 😉 Ja si tedy autistu predstavuju uplne jinak nez myho maliho.Oni ti chlapi se s tim asi vyrovnavaji jinak nez my a drive jim daji tu nalepku co doktori-F.taky rika vzdyt je invalidni a nejradeji by ho strcil do ohradky s par hrackama a konec.... 😖 😠

petraguerra
10. okt 2010

Jo a Stepanek to je tedy dabel!!!! 😀 😀 Jsem moc rada,ze s nim nejsou zadne starosti 🙂 Uzijte si navstevu u vasich.

fajn
10. okt 2010

@argousek Didka je zase vedle z koček i v noci někdy slyším jal mňouká. A když se ji někdo zeptá jak se jmenuje tak řekne že kočka Líza 😀 a já musím říct když nejseš kočka tak se jmenuješ jak a to potom řekne že Diana Štědrá 😀

berryvajt
10. okt 2010

Ďakujem za povzbudenie...snažím sa. Pochopila som,že som tu bola s Johankou týždeň navyše a boli sme len dve.Moja Sofinka mi chýbala, tak ako ja jej..Možno to odrzrkadluje na výkone.Je aj viac plačlivá, tak si využijem tie krátke chvíle,čo je hore a prihováram sa k nej, povzdbudzujem ju, však už toľko má za sebou.Presne dnes majú dva mesiace.Trošku som sa vyplakala, ale ideme ďalej.Určite to bude každým dňom lepšie a lepšie, však stále by mala byť v brušku. Urýchliť to neviem, takže to vydržíme. Máte pravdu. Ako tie dva mesiace ubehli.Tak dva týždne navyše nás už nerozhádže.. 🙂 🙂 🙂 🙂 Ak budú úspechy napíšem vám.
Inak ja vás čítam, a teším sa,ak vám niečo vyjde, ak sú detičky šikovné, len reagovať na tie veci neviem, lebo to máme pred sebou.Ale máte tu veľmi dobrý kolektív a vidno,že sa máte radi, že sa tešíte z úspechov druhých a ak je zlý deň,tak sa snažíte upokojiť,lebo vždy je tak:jeden deň zamračené, druhý deň svieti slniečko. Krásnu nedeľu.

petraguerra
10. okt 2010

Fajn ja by jsem tu vasi Didku brala hned,by me vzdycky spravila naladu,ja jsem si dneska rano poplakala,je to 13let co me umrel pritel ☹Vcera jsem si koupila noviny a tam cela stranka takovych tech pripominek umrti a tam fakt 3/4 mlady lidi okolo 20let to me tedy asi dostalo.Ale kocka Liza to ted napravila 🙂Ja by jsem moji holcicku pojmenovala Lisa to mam v planu uz cele roky F.se to moc nelibilo,ale taky tedy rikal no tak jo.A to mu museli Brazilky rict,ze to je nadherny jmeno.Predtim se mu nelibilo. 😒

Berryvajt hlavne,ze budou holky v pohode az vas domu pusti-to je na tom opravdu to nejhlavnejsi.Co to je 14dni nebo mesic ,kdyz maji pred sebou cely zivot 😉 My byli s Matejem v nemocnici 20tydnu+3dny-a to bylo dlouhy a jak jsem tam minule dala fotku s tim kamaradem z nemocnice ten byl v nemocnici bez par dni doma skoro rok a jakej to je dnes kulisek 🙂 On sel prvne domu po 9mesicich a fakt po par dnech zase spital.

berryvajt
10. okt 2010

@petraguerra klobúk dolu,že ste to vydržali, kde sme my oproti tomu 😅 😅 tak sa prestanem fňukať a teším sa, určite do konca mesiaca pôjdeme domov....však tu spinkajú vedľa mňa naše vysnívané dievčatká, napapané, spokojné,krásné.Čo by som eše chcela? Ďakujem.

fajn
10. okt 2010

@berryvajt neboj se určitě se brzo rozpapáte a půjdete domů. Užívej si ještě toho ,,klidu" kdy nemusíš vařit ,uklízet,prát...a udělá to někdo jinej. To potom bude mazec až se vrátíš domů. Když si tady před rokem takhle vylívala Petrach srdíčko tak jsem ji psala totéž.
Pamatuju si že já jsem s Didkou přišla v úterý domů ale až navečer ,ale druhej den jsem ještě běhala v poledne v noční košili a bez snídaně 😀 a vsadím se že na tom budeš stejně 😀

petraguerra
10. okt 2010

Fajn byla jsi na tom jako ja ja taky kolikrat prvni jidlo az vecer kdy uz malej byl v postylce a spal.A nocni kosile byla domaci odev.Kolikrat by jsem ho soupla zpatky aby jsem se vyspala.Zacatky fakt kruty.

simicak
11. okt 2010

Ahoj holky,ja jen zrychle,protoze za chvili vyrazime na divadlo pro Vikouse,je to v arku,nafouknute divadlo a uvidi na zivo ty svoje hrdiny,tak se moc tesime vsichni a pak tam zustavame,maji tam i opice atd.je to prirodni park nebo rezervace neco takoveho.
Vikend byl supr,jela jse tam odpoledne,tak jsme se nalicili,ucesali,vypadala jsem fakt dobre 😉 a taky jsmem si ten vecer uzili. Dorazili ve 3 rano,spala jsem do 12 a domu dojela ve 4 odpoledne,jeste s kamosku a jejima detma,takze si i holky vyhrali. Verunce bylo po me smutno,tak jsem raa,ja to neznam,bo jsem porad s ni vsude,tak zazila maminku pryc a Vikous je ludra,te to je fuk,hlavne ze ma tatku 🙄 😀
Az bude vic casu,tak pisnu a hodim fota z d neska. Snad budem mit pekne pocasi,vcera bylo uplne krasne,horko.

simicak
11. okt 2010

Jo a opila jsem se taka,ze jsem se propila do strizliva,takze supr,nebylo mi vubec spatne a ani me druhy den hlava nebolela. Pili jsme bile vino,mela jsem asi 4 sklenky za celou noc ( coz mi teda uplne staci),udrzovali jsme se v nalade a ke konci uz jsem pila vodu,bo jsem tusila,ze by mi bylo blbe. Takze jsem uplne profik,jeste vic nez za mlada 😵 😝

adajar
11. okt 2010

Ahojky holky nejak nestiham jen jdu pozdravit a rict ze zijeme a tak. Danysek sice nechodi, ale je to drak. 😀 Papka mi co najde na zemi ci u morcete v baracku a tak. Leze do kose. Skrine kramuje. No uz je to sranda. Chodi kolem nabytku stoupne si uprostred mistnosti. No a v kocarku zasadne nesedime, ale skaceme z neho. 😀

A co je tady noveho??

nanya
11. okt 2010

Ahojky. Taky jen na skok.
Byli jsme na 18měsíční prohlídce, váha 11,7kg a 77cm. Měli jsme dostat očkování MMR, ale nekonalo se, Danielek už 2 dny teplotkuje, přes den 37,5C, navečer 38,5C. Žádné jiné příznaky, až na velice slabou rýmičku a občas zakuckání, nemá. Tak jsme přeobjednaní na očko na příští týden. Bojím se, jak to zvládneme, ne píchanec, ale potom ty teploty. Ach jo. Jinak u nás nic nového.
Všechny vás čtu, ale nemám čas přispívat. Snad se to brzy změní.
Mějte se hezky.

petraguerra
11. okt 2010

Simicak tak jaky byl Maka Paka???Mates by z nich byl urcite taky celej pryc to jsou jeho favoriti a tedy Minkymonk a pinky ponk nebo jak tomu rikaji Jak do toho sednou Tomliboos-je vymalovano. 🙂 🙂 Me to v praci nebavi,ale docela pohoda .Dnes jsme se s holkama nasmaly-fakty sranda.
A me porad nahaneli z kliniky ,ze musim prijit tak jsem se docela bala jestli me vysli dobre testy a je to pouze,protoze me zvedli davku tech leku na ty chlupy a holky jeste me to zvednou na dalsi pokud dnesni testy dobre vyjdou 😒 Ja uplne nesnasim prasky a uz ted jich beru 9!!!!A jeste chteji 2 pridat.Ty jo ja padnu.
A health visitorka me chce taky videt asi kvuli tomu,ze mu budou 3 myslim,ze ma mit jeste nejake ockovani.

Adajar to uz ti za chvili zacne behat,kdyz stoji uprostred mistnosti tedy je sikovnej Danecek.

Nanya to jsou super miry a vaha!At na to ockovani mate co nejlepsi reakci a zadny teploty 😉

A kde jsou vsichni???To zase uhodili horka ci co v CR???

fajn
11. okt 2010

@petraguerra jo jo je krásně 😀

simicak
11. okt 2010

Holky tak bylo uplne supr 😵 😵 😵 😵 😵 Meli to naaadherne uddelane,bylo to nafouknue velike divadlo v parku,krasne podium a pak jeste na tech stenach promitali stromy,ptacky.............fakt krasa. Vikous bya hotova,uz jsem mamce poustela video,tak se smala. Tancila,tleskala,posilala jim pusinky......zase celou hodinu vydrzela byt v pozoru. Taky jak Maka paka umyvat hubkou Daisy,tak v cele te kopule zacli foukat bublinky,vsechny decka pisteli,zpivali ty jejich hrozne pisnicky,rikacky 😵 😵 😵 😵 Fakt uzasny zazitek. Vikous jak tancila,tak rodice kolem z ni curali smichy,jaj tu pak hodim to video,vypada docela vtipne 😀 Pak jsme sli jeste do parku,na jidlo a pak jeste do malicke zoo,takze jsme uchozeni.

fajn
11. okt 2010

foto ze školky

fajn
11. okt 2010

555448698888889888878/88//*/***9444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444444 844 10 10 10 kdo to uhodne co je to za číslo
52
5
656552552565655220022545555555255552

simicak
11. okt 2010
simicak
11. okt 2010
https://www.youtube.com/watch?v=I-P-1_G9NQc

Kouknete nato cele,jak dava tu hlavu na stanu do leva,tak to tanci-oni se nahybaji dopravva a doleva 😀 a jak si dava ruce na pusinku,tak je liba a nejlepsi je jak tleska 😀 Manza rika,ze je forest gump maly 😀

sorbona13
11. okt 2010

Ahoj holky, dnes jsme byli naposledy v Podolí na rehabilitaci, definitivně nás vyloučili ze sledování, jen ve 2 letech nás ještě čeká psychologie. Kluci krásně chodí, jen musí mít botičky s tvarovanou stélkou, aby nevybočovali nožičky dovnitř, jinak chodí pěkně, jen jsou oba drobní, v korigovaném roce měli 8300g/77cm a 8020g/75cm a bojujeme s jídlem, nechtějí moc jíst, tak ani nemají moc z čeho vyrůst, i když poslední dva dny už zase jedí pěkně, tak kéž by jim to vydrželo 🙂 Zašli jsme se podívat i na oddělení OPNII, RES a JIP a já brečela jak želva, ty vzpomínky na to všechno jsou pořád ještě silné a i když jsme z toho vyšli dobře, tak asi nikdy nezapomenu na ty 4 měsíce, co jsem tam strávila.

Doufám, že se máte všichni i s dětičkama fajn a dělají vám jen samou radost 🙂

simicak
11. okt 2010

sorbona,tak to gratuluji k vylouceni z rehabky 😵 A drobni zas tak nejste,my jsme narozeni stejny tt. a v korig.roce 7,3kg a 70cm 😉

petraguerra
11. okt 2010

Fajn nadherna fotka,Didka vypada na poradnou expertku a cislo je urcite kolikrat jsi ji dneska nasrala 😀 A nebo jak byla hodna!

Simco video jsm zkoukla je super,urcite jste si to uzili meli to moc hezky udelany!A Vikous tam radi jako cerna ruka!Sranda to pozorovat. 😀 😀

Sorbona gratulace k vyrazeni a at se vse lepsi a lepsi a kluci dobre papaji a miry maji krasny 😉 Sikulove po mamce.

vladimuraz
11. okt 2010

@fajn: Didka vypadá skvěle, takový malý mudrlant, rozumbrada od pohledu 😉

Já zas nemám dočteno, nějak nestíhám, je krásně, tak jsme hodně venku, dneska jsme byli odpo v lese, zítra máme v plánu hřiště a ve středu jdeme se školkou pouštět draky, ve čtvrtek pravidelný srazík s babincem a dětmi... O víkendu proběhla taková malá oslava, Klárka byla nejvíc nadšená ze svíček, stejně jako loni, zapalovali jsme je pořád dokola a ona foukala a foukala a rozháněla ten čoud, byla to legrace. Z dárků od babičky a bráchy nijak nadšená nebyla, přátelé ze Stokorcového lesa od nás zatím vedou a každý den s ní chodí někdo do školky, dneska byl Ijáček 🙂
Dort jsme udělala mega kýčovitej, měla jsem nějaké zatmění a uplácala ho hrozně barevnej- já, která nemám ráda pestré věci.... Ale Klárce se líbil a to je hlavní.

@petraguerra: kráááásný fotky, hned bych vyrazila, mám ráda courání podzimní přírodou 😉

@simicak: vypadá to, že sis akci užila a holky dneska taky, zkoukla jsem video na FB, moc pěkný!

kikimaruska
11. okt 2010

Ahoj holčinky, nakukuju před spaním...

@vladimuraz : jé, Klárce dodatečně všechno nejlepší k narozeninkám! Hlavně to zdravíčko a spoustu splněných přání 🙂
Ta Kuba má za sebou první nehodu na motorce-odrážedle. Já to tedy neviděla, byl venku se strejdou a tetou (brácha s přítelkou) a přeletěl přez řidítka a trochu si strhnul rtíky zvenku a uvnitř si kousnul do rtu zubama, ale naštěstí nic víc. Jak se mu dělají stroupky, tak vypadá jako když má špinavou pusinku od jídla. Potom ještě stačil chytit klíště i přez oblečení, když vozil s dědou na zahradě dřevo... Jinak dnes jsme byli po delší době zas na hodinku ve školce, snědl i svačinu, vypil mínko (mlíko) a zpívali jedné holčičce k narozeninám, tak dostal první školkovej bonbon. A už máme dokonce i jméno na poličce v šatně... 😵, já asi nejsem normální, ale hrozně mě topotěšilo. Pak jsme jeli ke kamarádce a šli na procházku, jej to bylo krásně... 🙂