Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

andulka4
26. jan 2011

Beruš testy na ADHD(HYPERAKTIVITU) se dělají až po 3roce a někdy ani to ne.....psycholog to nepozná.Nejlepší je tak 4roky a školková docházka kdy napoví učitelka

jecidlo
26. jan 2011

holky schvalili nam lazne jupi jupi jupi pro obe deti aj dva doprovody ani si neumite predstavit jak jsem hrozne stastna🙂 sice stejne pojedu sama,ale druhy doprovod jsem chtela, ze nevim jak to bude s mojim tehu. dneska jsem byla na kontrole vsechno v poradku akorat panu doktorovi se nelibi z emi od 11tt tvrde bricho a vcera to byl mazec, hned rano po probuzeni jsem mela asi 15-20 minut delohu jak kamen a vubec se nechtela povolit pak me cely den bolelo bricho, ale tak budu optimista ze?
bera taky sjem si objednala tu kombinezu pro mateje, pro marusku mam po segre,ale asi ji uz pristi rok ebude, tak jdu koukat jestli jeste maji, jen si nejsem jista velikosti, jesli ji nemam vzit az tu 104 a vice vy jste sice drobni ale vysku mate normal ne? cos jim vzala ty?

denisee
26. jan 2011

jecidlo: moc gratuluji k lázním 🙂 a také ke kontrole u gynekologa. Mně začalo tvrdnout břicho tak od 17tt, dal mi Magnesium 3x děnně, ale jinak podle potřeby, tak když tvrdne víc, tak si mám vzít sama i 6 tablet, nejdřív jsem si ho hned koupila sama a pak už na další KO napsal doktor: http://www.docsimon.cz/zbozi/tbl-magnesii-lacti...
a ještě jsem si koupila Dologran s Jódem(tam je taky hořčík plus vápník) Jinak jakmile jsem chodila míň na procházky s Vojtou, tak to bylo lepší.

bera28
26. jan 2011

@jecidlo, paráda!!! Hlavně si lázně užijte a ať Marušce pomůžou. Kombošku jsem vzala 98/104 a je dostatečně velká. takže být tebou, tak jí vezmu taky. Máš pravdu, svišti jsou hubení, ale na výšku jsou v pohodě. Problém je, že Kubovi je všechno v pase strašně veliké, ale tyhle jsou i na kšandy. Vážně pěkně propracované. Letos jsem pro něj měla 86/92, kalhoty teda už jsou kratší, ale zase mu to sedí v pase 🙂 Bunda je ale větší, než na 2 roky, takže mu sedí dobře.

kikimaruska
26. jan 2011

Ahojky holčinky.

@jecidlo jé,tak si to v lázních všichni užijte a at jsou přínosem pro všechny,,, 😉
Koukala sem na odkazy z toho Tchiba, ty kombinezky byly krásný, ale ted na ně prostě nezbylo...ale koupila sem Kubovi pár dní před tím, než jste hodily odkaz ve výprodeji Cocodrillo laclové termokalhoty, takové sv.modré s hnědou, moc krásné, za 480 kč ze 750 kč...jsou to 98 a jsou dost velký,takže nejmín2-3 zimy nám vydržej 🙂 .Jsem ráda, že bude mít něco kvalitního,protože letos měl oblečeníčko všechno jen nošený nebo Tiong tong...a ten rozdíl v kvalitě je opravdu znát, takže jsem čekala na nějakou slevičku značkových oteplováčků.

kikimaruska
26. jan 2011

@bera28 beruško tak se hlavně brzy všichni uzdravte...Na mě taky něco leze...ale tuk tuk, Jakubovi se to zdárně vyhýbá....tak jsem ráda. Sama nějak nemůžu pobrat, že jsme 3 týdny bez nemoci...a jindy nemocní neustále od podzimu do jara...

simicak
27. jan 2011

Ahoj marodi,tak ja se k vam pridavam,me to zkolilo dnes,tak snad to nechytnou ode me deti 😖
@bera28 a kdy vy mate vyrazit do te ozdravovny??? Snad budete fit dote doby 😉
@jecidlo g ratuluji k laznim 😵 😵 😵 A s briskem-radsi vic odpocivej a lez 😉

berryvajt
27. jan 2011

No,krvné testy sú v poriadku..Ono je to tak,že jej dám fľašku,má na jazýčku mlieko a začne sa krútiť,otočí hlavičku a plače.Takže niečo jej nesedí,lebo vidím,že je hladná,len nechce jesť.Mám jej kúpiť nutriton do mlieka,alebo na mliečko na reflux ?Je to ťažká otázka,lebo lekárka mi nič nevravela,ja ju trápiť nechcem,takže ju krmím v polospánku a v noci.Počkáme týždeň,ako priberá,uvidíme o týždeň.Zatiaľ ďakujem.

bera28
27. jan 2011

ahoj holky,
do ozdravovny odjíždíme příští čtvrtek, tak snad to do té doby Kuba vyléčí. Anetka už je, až na rýmu, dobrá. Ta má dobrý základ a hned se s tím vypořádala. Kuba taky bez teploty, ale má rýmu a zse ten jeho děsný kašel. Vlastně nekašle jen v noci a když přes den spí, jinak pořád 😖 😖

@berryvajt, podle toho, co píšeš, by to fakt vypadalo na reflux. Pokud jim dáváš svoje mm, tak kup Nutriton a zahušťuj. Jestli dáváš UM, tak vyzkoušej AR řadu. Svišti pak ještě dostali lék Helicid, ten je na pálení žáhy. Kubovi pomohl, Anetě nepomohlo nic, ta to má v hlavě a ne v břiše. No a když to třeba do týdne nepřejde, tak si vyžádej vyšetřenína gastru nebo v první fázi bude stačit sono bříška. Tak se reflux krásně diagnostikuje. Kdyby byl nějaký masivní, tak jsou i léky na předpis a určitě by se s tím dalo něco udělat.

rovni
27. jan 2011

ahojte dievcata.chcem sa poradit,ci nemate skusenost u vasich predcasniatok s otacanim hlavicky zo strany na stranu?Danko to v poslednej dobe casto robi pri lezani na chrbatiku,najma ked ho polozim na zem a na chvilku odidem-akoby sa nudil alebo nevedel co so sebou.ked ho oslovim,niecim zaujmem,tak hned prestane,ale som z toho znepokojena.

mila01
27. jan 2011

Ahoj holčiny. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Tak se hlásim po několika dnech - a fakt nemám šanci dočíst. ☹ Jen jsem prolétla poslední stránku :

ječidlo - gratuluji k lázním,užijte si to tam a držim palce,ať to pořádně pomůže.S tím bříškem to snad bude dobrý,já vim že to moc nejde,ležet a odpočívat. ☹ 😠

Bera - držim palce,ať se z toho svišťáci vylížou a ať si ten pobyt pořádně užijete.Budeš tam na netu nebo ne?

Rovni - omlouvám se,ale moc jsem to asi nepochopila.Danko ještě asi nesedí,ale jenom leží? ( aspoň tak to bylo u nás,o nějakém sezení se nám v roce ani nezdálo ).Takže ho pložíš a má u sebe nějaké hračky?Třeba je opravdu jenom zvědavý a jak kolem sebe nikoho nevidí,tak hledá.

rovni
27. jan 2011

@mila01 no Danko este samostatne nesedi,pokusa sa lozit po styroch.takze na zemi bud lezi na chrbte alebo sa hojda na styroch.ono to nie je hladanie osob a veci okolo seba,je to take kyvanie hlavou ako ked niekomu odpovedas "nie" .ak sa mozem spytat,kedy ste zacali sediet ked pises ze v roku ani zdaleka.ja som uz z toho motorickeho vyvinu pekne nervozna,vidim ze on by aj chcel trebars chodit,alebo stat na nozkach,len tak lezat ho nudi a stale mrnci. ☹

bera28
27. jan 2011

@rovni, jestli tě zajímá motorický vývoj, tak se jukni ke mně do alba, je tam tabulka extrémistů tady z doskuse s údaji o motorickém vývoji.

Milo, na netu nebudu. Je tam na recepci počítačk k dispozici, ale nedokážu si představit, že tam budu vysedávat s predátorama. Někdy tam asi vlezu, ale na pravidelné surfování to nebude.

Já se fakt picnu, Kuba už má opět přes 39 😖 😖 Já jdu vymyslet koho zlanařím, aby tady s ním v případě nemoci zůstal a přivezl mi ho do Říčan až bude fit. A odjela bych sama s Anetou.

mila01
27. jan 2011

Rovni - plně tě chápu,že jsi nervozní,ale pokud nemáte nějaký neurologický nález,tak opravdu nebuď.Naše Kája se opravdu na roce uměla jenom otočit ze zad na břicho a nic víc.Postupně se pak naučila otočit zpátky,pak válela sudy,lezla po břiše,ve 14 měsících se poprvé posadila,měsíc na to začala lézt a zhruba na 17-18 měsících začala chodit.No a teď je neskutečný problém udržet jí na místě,chodí na taneční kroužek,jezdí na kole,koloběžce - prostě sebou mrská jak blázen. 😀 😀 😀
Jinak z toho jak píšeš,tak se mi zdá,že to dělá,že se mu to prostě líbí.Třeba je to proto,že se naučil něco nového a baví ho to,nebo nemůže ho třeba svědit hlavička a on si jí tak drbe?Možná jsou to blbosti,píšu vše co mě napadne.

Bera - neboj,on se z toho přes víkend určitě dostane,držím moc moc moc palečky. 😉 😉

fajn
27. jan 2011

@rovni tak tohle začala dělat Diana když ji byl rok. Prostě hlavou mele jakože ne ne ne. Ale bohužel ji to zůstalo ☹ říkala jsem to na neurologii a tam mi řekl že se ji to prostě líbí. Když se nudí tak tou hlavou točí a nebo taky když poslouchá písničky. Když jsem se ji ptala proč to dělá tak mi řekla že tam vidí světýlka a že se ji to líbí.
@berryvajt jídlo jsem si užila taky . Jedla jen když spala ☹
@bera28 no vy teda jedete s těma horečkama. Diana už horečky nemá ale za to chrchle jak tuberák. Dávám ji na noc zábaly z haf haf sádla a už začíná odkašlávat. Dnes jsem byla s oběma u mudry tak ještě jdem ve středu znova.
@jecidlo tak hezky odpočívej ,ale to u dvou dětí moc nejde co?

berryvajt
27. jan 2011

@fajn ahoj,tak dokonečna to trvať určite nebude.dneska sme mali celkom dobrý deň,možno zajtra bude ešte lepší,alebo zas horší. 😖 Nejako to zvládnem.

rovni
27. jan 2011

vdaka za reakcie,velmi dufam,ze ho to kyvanie hlavou prestane bavit,ked zacne lozit a chodit a bude mat ine podnety

kmoor
28. jan 2011

čau ženský! jsem tu nebyla asi sto let!!! 😀
musím říct, že od října držíme!!!! snad už to vydrží navždy...radši o tom moc nemluvím, abych si to nepřivolala...
prcek dělá den ode dne minipokroky. cvičíme poctivě 4x denně, nic jinýho nám nezbývá. v prosinci oslavil první narozeniny, v lednu jsme byli na neurologii, ale vzhledem k tomu, že malej furt neudrží hlavu, tak jsme pořád na úrovni 3.měsíce...trochu mě to drtí, ale jsou tam náznaky na další trimenon, např. se chytá za nožičky a už se snaží přetáčet...samotnýmu to ještě nejde, ale hodně mu pomáhá cvičení na míči, no máme vojtovku kombinovanou s bobathem. takže bero, ještě se nepřetáčí 😖
jinak má už 6 zubů, jestli jste koukali na fotky na fb, tak vypadal jak upír 😀 chudák ke konci roku omarodil, silvestra jsme strávili v horečkách, ještě si to musel takhle vybrat...takže jak mi říkala žabka, jedeme od znova...tak držte palce, ať se to už někam pohne, nebo já se už asi zblázním....
budu sem už chodit častějš, slibuju 😎

bera28
28. jan 2011

@fajn, aspoň že už holky přešly teploty. Tuberáka mám doma taky a už jsem na ten jeho kašel fest alergická 😖 Do toho má Kuba od rána průjem, ale to bude nejspíš z toho, že naposledy jedl minulou sobotu v poledne, od té doby nic. Akorát mu teče rýma do žaludku. Jediné pozitivum je, že pořád spí. Ale když nespí, tak kňourá a furt se mu něco nelíbí.

Kmoor, to je dobře, že jsi se tady taky ukázala 😉 Držím palce, ať už je nějaký pidipokrok.

Dneska je tu nádherně, ale ven se opět nedostaneme 😖 😖

vladimuraz
28. jan 2011

Holky, já už se zblázním, Hyneček je týden na antibiotikách a v noci dostal horečky a od 2 hodin ráno poplakává nebo přímo řve. Já už jsem zoufalá, on marodí téměř v kuse 4,5 měsíce. Já mám teda taky 39 horečku, aby se to nepletlo... a to jsmed měli dneska jet na rehabilitaci, kterou jsme kvůli nemocem už 2x odložili 😖 Odpo k nám přijde doktorka, tak asi budu trvat na nemocnici, já už fakt nevím, jak mu pomoct 😢 😢 😢

@kmoor, myslím na Vás, ať se to hne kupředu, každý sebemenší pokrok je balzám na psychiku 😉

mispuli
28. jan 2011

@vladimuraz je mi tak líto,že si to tak vyžíráte,místo,abyste si tos Hynečkem užívali,tak máte jenom starosti ☹ ,přeju aby vám bylo líp a na něco se konečně přišlo,vždyť to snad ani není možný 😔 ☹

adra22
28. jan 2011

Ahojte
tak sa ideme pochváliť. Dávidko už váži 1540 g za týžden pribral 200g. A včera nás vybrali z inkubátora a sme v perinke, som ho prvýkrát včera po 43 dnoch držala na rukách. Bože to bol pocit niečo nadherné také malé mimčo a tak sa škeril v tej perinke 🙂 Máme trošku horší nález na očkách tak bude sledovaný každý týžden tak uvidíme. Baby ako sa vyšetruje sluch u takýchto malých krpcov? Je na to nejaké výšetrenie a kedy sa to asi vyšetruje?

zuzana2512
28. jan 2011

ahoj moj syncek mal tiez malu porodnu vahu 31t.t. mal35cm 990gr cvicili sme a mam z neho radost je uz 9 rocny ratala som kazdy gram co pribral neboj stymi ockami strasili aj mna ze nedozrete atd.ale nakoniec vsetko bolo ok.teraz cakame druhe a mam stoho dost velky strach tak to este davidkovi chyba kilo aby ho pustili domkov tak mu prajem velku chut do jedla a sup sup domkov do postielky 🙂

maatkka
28. jan 2011

cauko baby
bera teda co za bacil sa vas to drzi - to je hrozneee...
no a vladi ja musim napisat to co mispuli TO UZ SNAD NIE JE ANI MOZNE!!! ☹ je mi to tak strasne luto 😔 neviem si ani predstavit ako ti musi byt... a este aj ty si chora - chudiatko ☹ taaak velmi by som vam priala nech uz mate klud a nech ste uz len zdravi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jecidlo super ze je vsetko s bruskom o.k. - teda na to tvrdnutie... napisala by som ti aby si odpocivala ale viem ze to je pri dvojrocnych dvojickach asi dost naivne 😉 ale vazne - davaj na vas pozor 🙂 a gratulujem k schvaleniu "lazni" - urcite pomozu!!!
kmoor ahoj 🙂 casto som na vas myslela... som rada ze uz mate klud a mozte sa posuvat uz len ku predu 🙂
adra to su krasne spravy 😵 je to naozaj ten najnadhernejsi pocit na svete mat babo po tej dobe na rukach!!! 😵 my sme mali tiez ocka sledovane v nemocnici kazdy tyzden... a na usnom sme boli hned par dni po prepusteni z nemocnice lebo tam sa Lilinke ten sluch odmerat nepodarilo... ale na usnom uz ano - merali jej to takym pristrojom do uska - vola sa to audiometria (?) tusim....

katkavfr
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vladimuraz
28. jan 2011

@ Holky, tak je to ještě horší, doktorka vyslovila podezření na cystickou fibrózu ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ Já doufám, že to tak není, to bych nezvládla.

mispuli
28. jan 2011

@vladimuraz Vladi to snad ne ☹ ☹ ,co že tak najednou uvažuje o takový hrůze,když si doteď ničeho nevšimla,to nemůže být pravda,budu na vás moc myslet,kdybys chtěla,abych se zítra odpo zastavila,tak přijdu,bez dětí,naši je rádi pohlídaj,neviděli je skoro měsíc 😉

fajn
28. jan 2011

@vladimuraz ježíšmaria a jak na to přišla.? A poslala vás někam?

jecidlo
28. jan 2011

kmoor: preju at jsou i nadale znatelne pokroky!

adra22; nam vysetrovali ouska jeste v porodnici,ale nemohli je zmerit, tak si nas pak pozvlai znovu a to uz delali nejak pocitacem, pripojili jim takove sondicky okolo ousek a ousteli jim tam nejake zvuky ruzne hlasitovsti, asi spis tichosti a ten pocitac to vyhodnotil, ale taky jsem byla prvne vystreesla kdyz mi v porodnici rekli ze evim,ze mozna tam vada je...

bera: no brzy se dolecte, to by byla skoda o tu ozdravovnu prijit!

vladimuraz: moc doufam, ze se to nepotvrdi, ale dokud nemate testy, tak je to jen takove podezreni...

simicak
28. jan 2011

@vladimuraz to je mi moc lito,budu drzet palecky,at se to nepotvrdi!!! U nas meli taky podezreni,testovali nas na to pred pul rokem,tak snad taky projdete jak my. Mozna to chce doktorka pro jistotu jen vyloucit. Viki taky byla porad nemocna a nepribirala,tak delali hoooodne testu.

Holky,vy porad vsichni stunete,to je hruza. At uz mate po bacilech!!!!!

@kmor tak to je supr,ze se Honzickovi dari a male pokroky jsou porad pokroky 🙂
@bera28 vy mate taky nejaky zakerny virus,chudak maly,at je mu brzo lip!!! co mu vubec je? Rekli vam v neocnici??? vzdyt se uz trapi tema horeckama taky poradne dlouho 😖