Fenistil kvapky

drobcek26l
8. jan 2013

Chcela by som sa poradiť lebo neviem čo mám urobiť. Náš malý má po mne nábeh na atopický exém. keď sa narodil mal veľmi suchú pokožku tak sme s ním začali chodiť na kožné. Dostali sme rôzne krémy a zároveň nám doktorka dala kvapky fenistil s tým, že mu ich mám do pol roka každý deň trikrát dávať že vraj mu s tým vytvorím imunitu a malý sa môže týchto alergických prejavov úplne zbaviť. Vždy keď k nej prídeme na kontrolu tak mi pripomenie aby som tie kvapky určite nevynechala. Lenže problém je v tom, že dnes sme boli na poradni u našej detskej lekárky a tá mi povedala, aby som mu tie kvapky už nedávala, lebo že to nieje dobré keď ich berie tak dlho. nemáte s tým niekto nejakú skúsenosť čo mám teraz robiť??? Dávať alebo nedávať.

lorela
21. sep 2016

@bianova U nás podobne - Fenistil. Dôveruj lekárovi.

alenky
21. sep 2016

Moja dcerka ma 17mes.mame sklony k ekzemu. Po rocku nam krasne vymyzol, ale potom sa po par mes.vratil. Velmi dobre je sledovat aka strava dietatku sposobuje, ze sa vyhadze. Teraz to uz mame ako tak pod kontrolou. Kozna nam samozrejme kazala 3x denne po 10-15kvapiek fenistilu, ale namietla som pretoze dcerke sposobuje unavu a rozhadzuje nam to rezim dna. Tak sme sa dohodli, ze budeme podavat len pred spanim. Ale nepodavam zakazdym, len ked sa dcerka budi na svrbenie pokozky. Ale ked bola mensia podavali sme pravidelne podla toho ako urcil lekar. Do vody pouzovame balneum-pokozka ostava mastna, nie sucha.

marikafodorova
8. feb 2019

Nám dala doktorka fenistil kvapky ale neviem na čo lebo malý má iba virozu dávala doktorka niekomu tiež fenistil kvapky pri viróze alebo iba keď boli choré deti ?lebo mne ich ponuka dr stále aj pri obyčajnom soplik a kašli

slavomiraaa
8. feb 2019

@marikafodorova Je ukudnujuci. No zas nám urobil opačný efekt..A zevraj pomáha pri zachvatoch kaslu.